AFSLUITING OVERWEG DUPEERT HONDERDEN. HET OOG GERICHT OP JOHNNY HALLIDAY. x 42e JAARGANG No. 26. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, f 2,10 - per post f 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 In de gemeenteraad is het vorig jaar veel werk gemaakt van het al of niet afsluiten van de overweg in de Tal- malaan omdat honderden inwoners ge dupeerd zouden zijn als de overweg dicht ging. Die bleef dan ook open, on danks hoge kosten. Donderdag 28 maart is een dubbele overweg in de lijn Den Dolder-Baarn en Den Dolder-Amersfoort afgesloten, zon der dat er vooraf nagenoeg een woord in de gemeenteraad aan besteed is en toch zijn ook hierdoor honderden gedu peerd en veel erger dan de bewoners van de Talmalaan en omgeving ooit gedupeerd zouden zijn als de overweg in deze laan dichtgegaan zou zijn. kijken, toen ze plotseling voor een ver sperring kwamen, maar ook Soester personeel van de Remia en de papier industrie Van Straten en Boon, die ook hun neus stootten. De gemeente heeft met dit onzalige be sluit velen gedupeerd en de heer Brood vindt dit dubbel erg omdat hij zich her innert dat in de gemeenteraad gezegd is dat deze weg pas afgesloten zou worden als de weg van het Berkenlaan tje naar Den Dolder, aan de andere zijde van de spoorweg, aangelegd zou worden. Dat is niet gebeurd, zodat niet vóór de afsluiting geprotesteerd werd, maar wel erna, want op deze plotse linge afsluiting had niemand gerekend. Dat komt waarschijnlijk grotendeels omdat men niet weet wat er aan de hand is met deze dubbele overweg dicht bij de grens van Den Dolder en enige tientallen meters van het vakantie centrum ,,De Blokhut", Zoom 11. waar van de heer W. A. Brood eigenaar is. Vele Soester ingezetenen zullen niet weten hoe ze op het adres Zoom 11 moeten komen, maar het is toch niet zo moeilijk. Men behoeft slechts enige kilometers langs de spoorlijn in de rich ting Den Dolder te rijden wanneer men begint bij de overweg in de Den Bliek laan. Het is echter een ontstellend slech te weg. Het was de heer Brood bekend dat de dubbele overweg afgesloten zou wor den, maar hij voelde zich niet gedu peerd toen bekend werd dat van het Berkenlaantje tot dichtbij deze over weg een weg aangelegd zou worden. Dat betekende enig omrijden, maar men kan het bij wijzigingen niet iedereen naar de zin maken. Zo dachten ook de bewoners van de huizen Zoom 8, 9 en 9a, de families Poppes, Beijer en Sauer erover. Dat deze weg er zou komen is bevestigd in een schrijven van de Nederlandse Spoor wegen aan de heer Brood, maar de weg is er nog niet en het ziet er hele maal niet naar uit dat spoedig tot aan leg overgegaan zal worden. Vakantiecentrum „De Blokhut" ligt op Soester grondgebied, maar men is geheel aangewezen op Den Dolder, omdat de kern van Den Dolder 2 kilometer weg is en de kern van Soest 8 kilometer. Leveranciers, de dokter en allen die verder hun diensten bewijzen aan het centrum en de drie ander huizen die daarbij staan komen uit Den Dolder omdat men een Soester leverancier er met toe kan krijgen over een schrik barend slechte weg helemaal tot ach ter de Willem Arntzhoeve te rijden. Dat vond niemand erg maar nu wel, want vier gezinnen, en in de maanden april tot oktober heel veel vakantie gangers, zijn nu afgesloten van Den Dol der en dat is een bedroevende situatie. Toen bekend werd dat de dubbele over weg afgesloten zou worden had de heer Brood kunnen protesteren en dan zou den zijn moeilijkheden ter kennis van de gemeenteraad gekomen zijn. Hij vond het echter niet nodig te proteste ren omdat beloofd was dat er een nieuwe weg vanaf het Berkenlaantje aangelegd zou worden. Nu protesteert hij echter wel, omdat het er niet naar uitziet dat die weg er zal komen. Het afsluiten van de weg ging weinig elegant, want niemand wist ervan. Palen waartussen draad gespannen werd leverden gevaar op voor het ver keer dat argeloos van deze weg ge bruik maakte en niet door borden ge waarschuwd was. Een bromfietser reed zelfs tegen deze versperring aan. Om te voorkomen dat men toch van deze overweg gebruik zou kunnen maken door om de versperring heen te rijden zijn diepe en brede gleuven in de op en afritten van de beide overwegen, die vlak achter elkaar liggen aange bracht. Amerikanen, die langs deze weg naar Den Dolder wilden, stonden raar te Er is dan ook door de heer Brood een brief naar het college van B. en W. gestuurd, waarin op de onhoudbare situatie gewezen wordt. De medische verzorging geeft grote moeilijkheden, het contact met de leveranciers en het Zeister Ziekenfonds zijn verbroken. De heer Brood wijst er tevens op dat in de loop der jaren duidelijk gewor den is dat leveranciers uit Soest niet naar de Zoom willen komen. Dat is begrijpelijk als men de weg daarheen kent. Mevr. Brood moest afgelopen winter op het gemeentehuis zijn en ze is lopend gegaan omdat er geen auto beschikbaar was en het op de fiets ondoenlijk was. Een jaar geleden heeft de heer Brood gewezen op de slechte conditie van deze weg. Op 3 april 1962 schreef men hem dat puin aangevoerd was om de weg te verbeteren. Dat puin ligt er nog, maar er is nog steeds niets gebeurd. De overweg dicht, waardoor de ver binding met Den Dolder verbroken is, de weg naar Soest onbegaanbaar, het is een onhoudbare situatie voor de vaste en tijdelijke bewoners van va kantiecentrum „De Blokhut" en voor de Soester ingezetenen die daar vlak bij wonen. Een situatie waaraan spoe dig iets gedaan zal moeten worden. In het seizoen 1962 boekte de heer Brood ruim 4000 overnachtingen, dus honderden zijn gedupeerd door het af sluiten van deze dubbele overweg. Dat is helemaal niet nodig, want voor weinig geld kan vanaf het Berkenlaan tje een weg aangelegd worden. Die hoeft heus niet zo goed te zijn als het Ber kenlaantje, maar wel iets beter dan de Zoom, zoals die thans is. JAARVERGADERING A.B.T.B. De afdeling Soest van de A.B.T.B. hield de jaarvergadering in gebouw St. Jo- seph onder voorzitterschap van de heer A. P. Hilhorst, Het volledige bestuur, de geestelijk adviseur en vele van de 108 leden waren aanwezig. In zijn jaarverslag wees de secretaris, de heer P. Kok op de goede geest die er in de afdeling heerst. Penningmeester W. Roest gaf het fi nancieel overzicht en deelde mee dat er een batig saldo van 882,61 is. De heer H. Schimmel bracht verslag uit namens de kascommissie. Er werd dank gebracht aan de Raiffeisenbank en de Coöperatieve Landbouwvereniging voor de financiële steun. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. van 't Klooster en W. Roest met nagenoeg algemene stemmen her kozen. Pastoor Lommerse herdacht het over leden lid de heer A. v. d. Bremer, waar na over diverse onderwerpen gedis cussieerd werd. Het) landbouwschap kwam ter sprake en al spoedig bleek dat de agrariërs van Soest over het algemeen van mening zijn dat er goed werk verricht is door deze organisatie. Het vee is t.b.c.-vrij, grotendeels abor- tusvrij, terwijl met succes gestreden wordt tegen mond en klauwzeer. Het landbouwschap ontstond uit de or ganisaties van de boeren en het be schikt over prima krachten, die meer bij de regering bereiken kunnen dan de boeren als eenlingen of met hun or ganisaties. Men sprak over het Soesterveen, dat voor het agrarisch. 1 van de bevol king verloren zal gaan door de be bouwing. Het ligt in de bedoeling dat dc organisaties van landbouwers en veetelers de onderhandelingen over het Soesterveen met het gemeentebestuur voeren, zoals dat ook bij het afstaan van de Eng gebeurd la LUCHTFOTOGRAFIE. In hotel De Bosvijver heeft de heer C J. van Freytag-Drabbe. kolonel b.d. en oud-directeur van de Topografische Dienst voor de leden van het Departe ment Soest van cic Maatschappij tot Nut van 't Algfrneen. gesproken over het onderwerp „De luchtfotografie in dienst van de wetenschap". Hij werd ingeleid door voorzitter J. Thörig, die wees cp de laatste avond van het seizoen 1962-1963, Dan zal het toneelgezelschap „De Hoveniers" uit Bilthoven het blijspel „De kinderen van Eduard" opvoeren. Dit vindt op 25 april plaats. De heer Van Freytag-Drabbe deelde mee dat hij bij bestudering van ontel bare luchtfoto's tot merkwaardige con clusies gekomen is. Een groot deel van deze foto's kreeg hij toen hij in de oorlog in Engeland was. Daar vernie tigde men deze fot.i's op grote schaal, maar hij wist een dein miljoen exem plaren ter beschikki ig te krijgen en men stelde zelfs 16 m3 scheepsruimte be schikbaar voor het transport naar ons land. Deze foto's nagenoeg alle van 4 km hoogte omen. Bij bestudering var! foto's kan men precies waarnemen onder het aardoppervlak bevi'jrü D; komt door de vochtigheid in d._ bodem. Zand, met weinig vocht, geeft een lichte kleur, klei een donkerder en veen nagenoeg zwart, omdat veen veel water bevat. Op de foto's is ook te zien waar de ri vieren in de ijstijd gelopen hebben, want het grondwater stroomt nog door deze oude bedding n. Op verscheidene plaatsen is te zien dat verkeerd ge bouwd werd of dat wegen verkeerd aangelegd zijn. Vroeger legde men we gen heel kronkelig aan, om steeds de beste grondsoort te hebben, maar nu gaat men recht toe recht aan. Door middel van luchtfotografie zou men duidelijk kunnen zien hoe men een weg het beste zou kunnen aanleggen, maar de wetenschap wil nog niet erg aan deze nieuwigheid. De gemeente Soest trouwens ook niet, want er zijn gegevens gevraagd in verband met de bouw in onze gemeente, maar die zijn nooit afgehaald, hoewel ze gratis ter beschikking stonden. Naar de overtui ging van de heer Von Freytag Drabbe zal men echter steeds meer gaan inzien van hoevee] belang de gegevens van luchtfoto's voor de bouw en de aanleg van wegen zijn. CULTURELE AVOND R.K. INSTUIF. Na vele daverende instuifavonden en een bijzonder geslaagd carnavalsfeest hield de Instuif R.K. Jong Soest za terdag een culturele avond, die werd bijgewoond door een zestigtal leden. Kapelaan C. Roeleveld uit Amersfoort sprak over het onderwerp „Liefde in de knel". Het was niet zijn bedoeling hierover een afgeronde causerie te hou den, maar meer een inleiding tot dis cussies. Men vraagt zich wel eens af wat een priester van liefde weet omdat hij on getrouwd blijft. Hij moet echter keuze maken tussen de romantische kant van de liefde, zoals men die in het huwelijk aantreft en de liefde tot God. Over het algemeen hoort men wel eens de klacht dat jongens en meisjes te lang verloofd zijn. Dat komt groten deels omdat de kameraadschappelijke verhouding, zoals men die vroeger tus sen meisjes en jongens waarnam, thans niet meer of nauwelijks bestaat. Over het algemeen begint men te vroeg aan een vaste verhouding en gewoonlijk geeft dit moeilijkheden als de jongen in dienst moet, want door de dienst gaan de ontwikkeling van het meisje en de onwikkeling van de jongen uit elkaar. Wanneer een meisje zich tot een jongen aangetrokken voelt en in het omge keerde geval, dient men te bedenken dat charmes niet in de eerste plaats door het uiterlijk bepaald worden, maar dat het innerlijk hierbij een grote rol speelt. Kapelaan Roeleveld wees erop dat gees telijken advies kunnen geven in zaken van de liefde maar nagenoeg alle pro blemen moeten door het meisje en de jongen besproken worden en in alle doen en laten moet men zelf verantwoorde lijkheid dragen en niet denken dat men kan terugvallen op adviezen door de geestelijkheid gegeven. Zo zullen het meisje en de jongen samen moeten uitmaken wat in hun verhouding wel en niet geoorloofd is. Tenslotte wees kapelaan Roeleveld erop dat de liefde tussen het meisje en de jongen een ontwikkeling doormaakt die heel langzaam gaat en die tenslotte leiden moet tot een geslaagd huwelijk. Na de discussie over dit onderwerp werd een film van het laatste carna valsfeest vertoond. WEINIG SUCCES VOOR TEMPO. De vierde rit van de interclubcompe- titie, waaraan door renners van Tempo, De Adelaar, De Pedaalridders en de vereniging Amersfoort wordt deelge nomen, heeft Tempo weinig succes ge bracht. De B-aspiranten reden 15 km en G. v. d. Pluim van De Adelaar won in 25 minuten. Hij speelde met zijn concurrenten en won voor de vierde achtereenvolgende maal onbedreigd. 2 P Veerhuis (Adelaar) 3. C. Albert [Adelaar) 4. M. Bakker (Pedaalrid ders) 5. P. Plagge (Adelaar) 6. C. Splinter (Adelaar) 7. H. Verhoef (Pe daalridders) 8. C. Goemaat (Pedaal ridders). Tempoleden namen aan deze ril: ni^t riool Bij de A-aspiranten won P. Duurland de rit van 22'A km in 33 minuten. Na 10 km ging hij er alleen vandoor en ook hij won onbedreigd. Hij werd ge volgd door een ploeg van vijf man, die om de plaatsen twee tot en met zes vochten. R. Veldman van De Adelaar werd tweede, J. Vonk van de Adelaar derde, J. v. d. Berg van De Pedaal ridders vierde, C. Hardeman van De Adelaar vijfde en Johnny Visser van Tempo zesde. De zevende tot en met de tiende plaats werden respectievelijk bezet door W. Kruis (Pedaalridders). C. Alberts (Adelaar), H. v. d. Linden (Pe daalridders) en A. van Midden (Adelaar). Bij de nieuwelingen kreeg de man die de meeste durf en strijdlust toonde geen loon naar werken. Het was L. Maas, die met de Tme po renners K. Proosdij en R. de Zoete voor heel wa* muziek zorg de. Raymond de Zoete werd tweede, maar hij werd niet geklasseerd omdat hij pas startte toen de renners al een ronde afgelegd hadden. De uitslag was 1. R. Blauw (Amersfoort) 45 km in 1 uur, 8 minuten en 30 seconden 2. E. Koenen (Adelaar) 3. W. Middelaar (Adelaar) 4. K Proosdij (Tempo) 5. B. Koenen (Adelaar) 6. P. Kalis (Ade laar) 7. H. Cornelissen (Adelaar) 9. P. Vos (Adelaar) 8. L. Maas (Adelaar) 10. W. van Hoeijen (Amersfoort). De Temporijder Theo Zeedijk werd twaalf de. Bij de amateurs werd de strijd in de vierde ronde beslist. B. Veerman en Rutgers liepen uit. Spoedig bezorgden zij een groepje renners een ronde ach terstand en meer slachtoffers volgden. De uitslag was1. B. Veerman (Ade laar), 52'A> km. in 1.14 uur 2. C. Rut gers (Adelaar) 3. K. Voorn (Adelaar) 4 F. Lagterop (Tempo) 5. A. Maas (Adeiaar) 6. M. Smit (Adelaar) 7. T. Hendriks (Adelaar) 8. J. Boog (Ade laar) 9. G. Ruttenberg (Tempo) 10. T. Veerman (Adelaar) 11. A. Post (Tem po) 12. W. Schafer (Tempo). Wout van 't Klooster (Tempo) viel uit door een lekke band. RIT VAN A.C.S. De Automobielclub Soest hield zondag de eerste rit van 1963. Twintig auto mobilisten reden een oriënteringsrit van 48 km door Soest. Het parcours was uitgezet door de leden J. Oosterbeek en G. de Graaff. Start en finish waren bij hotel De Soester duinen. De uitslag was 1. F. Wijngaard, Amstelveen, 18 straf- punten. 2. H. v. Kooy, Soest (21). 3. J. Zwaaf Amersfoort, (23). 4. J. Sieraal, Amersfoort (28). 5. M. Oskamp, Soest, (28). De heer E. Smit reikte de prijzen uit. JAARVERGADERING DUINKIKKERS. De zwemvereniging De Duinkikkers houdt op woensdag 3 april de jaarver gadering in hotel De Birk. Er zullen verslagen over 1962 uitge bracht worden en er is bestuursver kiezing. Vicevoorzitter J. Elderman stelt zich niet herkiesbaar en door het bestuur ie de heer G. Dietrich kandidaat ge steld. Secretaris J. Kluën treedt af en het bestuur heeft voorgesteld de heer J Elderman in zijn plaats te benoemen. De tweede secretaresse, mej. T. Smink, treedt eveneens af en kandidate voor haar functie is mej. W. v. d. Brink. De heer A. Kraaikamp stelt zich even eens niet herkiesbaar als bestuurslid en het bestuur heeft voorgesteld de heer S. Fraai in zijn plaats te benoemen. De technische commissie treedt af. Voorzitter J. Brink stelt zich niet herkiesbaar en het bestuur heeft voorge steld de heer S. Fraai te benoemen. De secretaresse, mevr. Ruitenbeek, treedt eveneens af, maar zij heeft zich her kiesbaar gesteld. Het bestuur heeft voorgesteld de heer R. Jans tot lid van de technische commissie te benoemen. VERGADERING VOGELVREUGDE. De vereniging Vogelvreugde vergadert donderdagavond in café Middelwijk. De heer J. Volkering van de firma Sluis zal een causerie houden en met de gebruikelijke paasverloting kan men eieren winnen. Het Amsterdamse concertgebouw heeft al heel wat kunstenaars geherbergd die op vokaal of instrumentaal gebied iets bijzonders te bieden hadden en het publiek in meerdere of mindere mate in vervoering brachten. Ongetwijfeld moeten zij het echter met z'n allen afleggen tegen Johnny Halliday, die geen kunstenaar maar een kunstemaker is en die zondag tweeduizend meisjes en jongens, maar ook volwassenen, stapelgek gemaakt heeft met z'n gekreun en gekronkel. Jongelui raakten in extase tijdens zijn optreden, gooiden hun schoenen uit en begonnen zo- maar een horlepiep met de naam twist te dansen. Een meisje was zo de kluts kwijt dat ze na afloop van het concert niet naar huis wou en maar stil voor zich zat te kijken als was ze onder hypnose. Natuurlijk werd er weer geknokt, want dat gebeurt altijd als er zulke dwazen optreden, maar ditmaal werd er niets vernield. Het knokken vond plaats tus sen jongens en suppoosten, de arme mannen die moeten proberen een beet je orde te houden als zo'n super-zot optreedt. Dat meisjes en jongens zo vreemd doen is nog te begrijpen, maar ook volwas senen namen deel aan dit festijn der zotternij, dus er is geen enkele reden de jeugd een verwijt te maken. En Johnny Halliday ook niet, want die jongen kan er blijkbaar wat van. Men zegt dat hij 400.000,per maand verdient en dat mag ook wel, als je kans ziet 2000 toeschouwers tot de deur van het gekkenhuis te brengen. Misschien zouden u en ik het ook wel geworden zijn als we erbij geweest waren. Die jongen kan er wat van al is het dan geen kunstenaar maar een kun stemaker. KANTMAN. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. De 25-jarige motorrijder P. Surstedt slipte zondagmorgen op de hoek van de Nieuwstraat en de Vinkenweg. Het wegdek is daar bijzonder slecht. Hij maakte een zware val, kwam op zijn hoofd terecht en had een schedel- basisfractuur ondanks het feit dat hij een helm droeg. Na behandeling door dokter Van Dor sen is hij per E.H.B.O.-ziekenauto in zorgwekkende toestand naar de Lichten berg gebracht. B.D.C. WON. Het eerste herenteam van B.D.C.-hand bal speelde zondagmiddag niet met een elftal maar met een achttal, omdat drie spelers verstek lieten gaan. Onder hen P. Surstedt. die zondagmor gen een motorongeluk had. Toch won 't team met 12-7 van S.S.V.U. 2. Dames-juniores 1 won met 10-1 van H.H.C. De wedstrijden welke in Soest gespeeld zouden worden werden afgelast. OUDERAVOND HOPMAN MASSELMANGROEP. In gebouw De Rank verzorgde ver kenners en welpen van de Hopman Masselmangroep zaterdag een ouder avond. De verkenners preserveerden 'n Mexicaanse band, de welpen voerden stukjes op en er was een echt kamp vuur waarbij een rode en een gele vlam de strijd tussen goed en kwaad symboliseerden. Nadat de ouders enige tijd op bij zonder gezellige wijze bezig gehouden v/aren kwamen ze zelf aan de beurt en de vaders moesten tijdens een wedstrijd tonen dat ze kundig waren in het op hangen van de was en het drinken van limonade. Na de pauze werd door de heer J. Branders een film van het Amsterdamse bos gedraaid en hopman v. d. Schoor besloot de avond met een dankwoord, bestemd voor hen die deze ouderavond deden slagen. HET INTERIEUR. Mevr. J. Smit-Goemans zal op uit nodiging van de Stichting voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting op vrijdagmiddag en vrijdagavond 5 april, in het Anna Paulownahuis aan de Burg. Grothestraat, spreken over 't onderwerp „Kleur en fleur in het interieur". Er worden dia's getoond. CAUSERIE OVER BIJEN. Voor de leden van de afdeling Soest der Vereniging tot bevordering van de bijenteelt en voor de afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal de rijks bijenconsulent G. van Aarts donderdag avond 4 april, in De Gouden Ploeg, over de bijenteelt spreken en bijen- en natuurfilms draaien.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1