JMoppenbromms Twee doelverdedigers. SIWA wascombinatie FRANS BOSMAN Mode in Overhemden. J. HOPPENBROUWERS Officiële mededelingen. B Soest voor dertig jaar. De nieuwe Met verwarming f698.-. SPORTCOLBERTS en BLAZERS PANTALONS 15.90-19.75 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool 2 os Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 DERDE BLAD In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Een matig spelend Nederlands elftal heeft onlangs in Zwitserland niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel en dat het geen Nederlandse ne derlaag geworden is dankt het elftal in hoofdzaak aan het bijzonder goede werk van keeper Eddie Pieters Graaf land, die herinneringen opwekte aan zijn grote voorganger Just Göbel. In de lente van 1963 bracht Pieters Graafland de toeschouwers door zijn wijze van doelverdedigen in extase en in de lente van 1913 was dat Göbel tijdens een wedstrijd die heel wat meer te betekenen had dan de wedstrijd van j.1. zondag, want er werd tegen de be roepsspelers uit Engeland gespeeld en Nederland won met 2-1. Göbel was met Jan Vos de held van de dag. Er werd op Houtrust in Den Haag ge speeld en het voor die dagen formida bele aantal van 16.000 bezoekers was gekomen om de strijd te zien. Velen moesten teleurgesteld worden. Aan de wedstrijd ging een huldiging van aanvoerder Bok de Korver vooraf omdat hij zijn dertigste interlandwed strijd speelde. wast, spoelt, pompt en droogt nog beter en nog mooier. Toch leverbaar voor X CilQ dezelfde lage prijs f Q40i"i ELECTROTECHN. INSTALLATIE-BUR. Soesterbergsestraat 20A Telefoon 3367 Lang verkeerde men in onzekerheid wie op de middenvoorplaats zou spelen. Zou het Jan Thomee zijn of Huug de Groot, het kanon van Sparta. Het werd De Groot en dat was voor het publiek prettig, want de naam Huug kon je zo fijn tot een yell maken. Er werd dan ook veelvuldig Huuuuuug ge bruld en De Groot was daarmee blijk baar zozeer ingenomen dat ook hij een voortreffelijke wedstrijd speelde. Van de elf spelers die deze overwinning op Engeland bevochten zijn er nog slechts twee in leven. Just Göbel is één van hen. Hij had op die gedenkwaardige zondag Wijnveldt en Bosschart als backs. De middenlinie werd gevormd door Bout, De Korver en Tony Kess- ler en de voorhoede door Van der Wolk, Westra van Holthe, De Groot, Jan Vos er. Dé Kessler. Bij de Engelsen stond de fameuze Vivian Woodward op de middenvoorplaats. Toen het hem enige tientallen jaren later maatschappelijk niet erg naar den vleze ging. ontving hij een bedrag uit Nederland dat door de spelers van het Nederlands elftal van 1913 bijeen gebracht was. Direct na het beginsignaal werd het duidelijk dat de Engelsen geen zacht eitje aan de Nederlandse ploeg zouden hebben. De Nederlandse aanvallen be zorgden de Engelse verdediging heel wat moeite. Huug de Groot, die overi gens helemaal geen Huug heette, was enorm op schot en de Engelse keeper behoefde geen koude handen te krijgen. Hij was het die het eerste doelpunt uit een voorzet van links maakte en zijn enorm harde schot gaf de Engelse keeper geen schijn van kans. „Sturka" 59,50 - 79.50 wasbaar - plooihoudend 32.50 - 39.75 New-Belt - 52.80 Van Weedestraat 80 Telef. 2670 Er waren op dat moment maar weinig mensen die aan een Nederlandse over winning dachten, maar deze voor sprong was al prachtig. De Engelsen gingen fanatiek in de aanval en Just Göbel moest tonen dat hij van enorme klasse was. Dat deed hij dan ook en mede door deze wedstrijd vestigde hij de faam dat hij de beste Nederlandse doelverdediger van alle tijden is, on danks, Kraak, De Munck, Pieters Graaf land en al die anderen die het Neder landse doel verdedigd hebben. Tenslot te moest hij zich echter*gewonnen ge ven bij een onhoudbaar schot en het stond 1-1. In de tweede helft toonden onze mannen dat ze hun huid heel duur verkopen wilden. De Engelsen kwamen in het nauw door de felle Nederlandse aanvallen en een back maakte hands, net buiten het strafschopgebied. Huug de Groot maak te zich gereed om de vrije trap te nemen en met een weergaloos hard schot passeerde hij keeper Brebner. Houtrust werd nu een heksenketel, want men rook de overwinning. De Engelsen gaven het echter nog lang niet op en ze beukten op het doel van Göbel. Tony Kessler raakte gewond en moest het op de linkervleugel heel kalm aandoen. Jan Vos, die later met Moderne boord-modellen Brede strepen - fijne strepen Goede merken, o.a. Kerko - King - Spanofast 3 mouwlengten Zelfstrijkend VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK Wout Buitenweg en Van Dillen het befaamde trio van U.V.V. vormde, werkte als een paard en hij kon doen vergeten dat Kessler maar op halve kracht naast zijn broer Dé speelde. In de laatste minuten van de wed strijd verrichtte Göbel wonderen. Hij was niet te passeren, wat de Engelsen ook deden. En hij deed het in een groot deel van zijn doelgebied helemaal al leen omdat hij er niet van hield dat zijn backs te dicht bij hem kwamen. Nederland hield stand en de wedstrijd werd met 2-1 gewonnen. Duizenden juichende mensen stormden het veld op om de voetbalhelden op de schou ders te nemen. Bijzondere belangstel ling kregen Göbel, Vos en De Groot, maar ook Vivian Woodward werd op de schouders genomen. Langs de lijn stond een eenzame fi guur, die niet zo uitbundig deed, maar stilletjes een traan wegpinkte. Dat was Pim Muiier, de man die de voet balsport vanuit Engeland naar Neder land bracht. De leermeesters waren verslagen. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zijn gebruikelijke spreekuur op woensdag, 10 april a.s., wordt gehouden van 11.00-12.00 uur. GEMEENTESECRETARIE EN -KANTOREN GESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeenteontvanger, de hulpsecreta- tie te Soesterberg en de kantoren van de takken van dienst op vrijdag, 12 april a.s. (Goede Vrijdag), de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. De ambtenaar van de burgerlijke stand zal van 9.00-10.00 uur voor gevallen, welke geen uitstel kunnen lijden, zit ting houden (ingang aan de achterzijde van het gemeentehuis). Voor spoedgevallen betreffende de gas- voorzienmg kan men zich op genoemde dag Leleionisch richten tot het gasbe drijf (telefoonnr. 2793) of de opzichter (telefoonnr. 3929). Indien telefonisch geen gehoor wordt verkregen dient een briefje in de brie venbus van het gasbedrijf te worden gedeponeerd. Tevens wordt bekend gemaakt dat op die dag geen as en vuilnis door de ge meentelijke reinigingsdienst zal worden opgehaald. Soest, 9 april 1963. B.D.C. WON. B.D.C. heeft met 3-2 van R.K.B.V.V. gewonnen in een uitwedstrijd, waarvan men lang dacht dat het een nederlaag voor B.D.C. zou worden, ondanks het feit dat R.K.B.V.V. heel slecht spel liet zien. Men gaf de bal maar een schop bij de tegenstanders van B.D.C. en trapte naar alles wat bewoog, maar daarmee werden toch twee doelpunten gescoord. Puik doelpuntte na 7 minuten met een enorm hard schot en een kwar tier later liep hij door met de bal. Kok kwam zijn doel uit, bedacht zich en bleef staan, zodat Puik langs hem heen kon schieten en het tweede doel punt kon scoren. B.D.C. speelde technisch beter en had daarmee in de tweede helft succes. Er werd nu nagenoeg uitsluitend op de helft van R.K.B.V.V. gespeeld. Gros bracht na 4 minuten de stand op 2-1 en invaller Kaats werd nu in deze wed strijd de grote man. Na 19 minuten schoot hij raak en twintig minuten voor het eind van de wedstrijd worstelde hij zich uit de greep van drie R.K.B.V.V.-ers vrij en bracht de stand op 3-2. R.K.B.V.V. deed nog heel veel moeite voor het scoren van de gelijkmaker maar het lukte niet. Bij B.D.C. had Gros veel pech met zijn schoten. BEDRIJFS-SPORTCOMPETITIE. De Soester Zakenkring heeft het vorig jaar drie voorstellingen in het open luchttheater georganiseerd die van bij zonder gehalte waren, maar een teleur stelling opleverden omdat er weinig pu bliek kwam. Getracht zal worden Soest nu op een andere manier in beweging te krijgen. Als er voldoende werknemers van Soes ter bedrijven zijn die hun medewerking verlenen dan zal er op 11, 12, 13, 18. 19 en 20 juni een bedrijfs-sportcompe- titie gehouden worden. Men kan deel nemen aan handbal-, voetbal-, volley bal-, zwem- en atletiekwedstrijden. Door een handicapregeling zullen grote en kleine bedrijven gelijke kansen hebben Op 22 juni zal deze competitie besloten worden met een feestavond in de offi ciersmess van de vliegbasis Soesterberg. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 11 per deelnemer. RECTIFICATIE. In de advertentie van Radio Schoema- ken in ons blad van vrijdag werden per abuis 2 afbeeldingen van radiotoestel len verwisseld. Het toestel, geplaatst bij de prijs van 188,- kost f138.-, ter wijl de prijs van het andere toestel f 88.is. S.V.V. - VOLLEYBAL. De afgelopen twee competitieavonden brachten voor de Soester Volleybal Vereniging volleyballeed en volleybal- vreugd. Het eerste werd veroorzaakt door de nederlaag van het tweede he renteam tegen V.V.V.A. 2, waardoor de onderste plaats in de eerste klasse een feit werd en het tweede door de over winning van het eerste damesteam te gen Vios 4. Met 24 punten uit 13 wed strijden zijn de rood-witte dames na melijk ongeslagen kampioen geworden van de tweede klas, waardoor zij auto matisch naar de eerste klas promove ren. Uiteraard werd dit kampioenschap door de hele S.V.V.-aanhang met gejuich ontvangen. Bij monde van de heer Hienekamp mocht de aanvoerster na mens het afdelingsbestuur een boeket anjers in ontvangst nemen, terwijl de dames van het bestuur van de vereni ging zelf een prachtige taart kregen aangeboden. Toen de S.V.V.-familie na afloop aan de koffie en het gebak gezeten was complimenteerde de voorzitter de da- j mes met het behaalde kampioenschap. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat het eerste klasserschap dat vijf ja ren geleden vrijwillig prijs gegeven was door dit team weer heroverd was. Met het tweede team van de vereniging op de tweede plaats was er volgens de heer Kolthof alle reden om het herop treden in de eerste klas met vertrouwen tegemoet te zien. Hij dankte de dames, die de training het hele seizoen trouw hadden bezocht, en de trainer, de heer H. den Broeder, voor de moeite die zij zich gegeven hadden om dit resultaat te bereiken. De aanvoerster van de dames, mej. L. Majoor, dankte hierna nog de heer Kolthof voor het feit dat hij bij alle wedstrijden aanwezig was en als coach zijn steun aan het team had gegeven. Het derde damesteam, dat hierna nog moest spelen kan het tege nde dames van S.S.S. niet bolwerken en moest met 3-0 het hoofd buigen. GedlpL A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. W C/3 •-o M.H.C. BELEEFDE SLECHTE DAG. Van de zeven elftallen, die zondag voor de Mixed Hockey Club Soest de club kleuren verdedigden, moesten er vier met een nederlaag genoegen nemen. Tegen Schaerweijde leed dames 1 een zeer kleine nederlaag (0-1). De dames van Schaerweijde waren over het algemeen iets sneller in deze pret tige wedstrijd. Pas vijf minuten voor het einde wierp dit vruchten af en Schaerweijde won met 1-0. Invalster Marion Kuyper deed bijzonder goed werk. Bij de heren ging het heel wat slech ter. Zij verloren met 5-3 van Gooi 3, een elftal waarvan zij eerder in het seizoen met 8-0 gewonnen hadden. Het Soester elftal had 5 invallers. De ploeg leed hieronder en kon niet tot zijn normale spel komen, hoewel som mige spelers bijzonder nuttig werk deden. Binnen vijftien minuten hadden de Gooi-heren een 2-0-voorsprong opge bouwd. Onder leiding van de grote ani mator in de aanval. Piet Moree, die na een half jaar afwezigheid weer in het elftal teruggekeerd was, golfde aanval op aanval naar het Gooidoel. Bij een doorbraakpoging van Mbree wist de keeper niet goed raad met de bal en daardoor werd het 2-1. Het verdere verloop van de eerste helft was tame lijk gelijk opgaand. Soest kwam indi vidueel wel tot aardige prestaties, maar aan de afwerking schortte nogal wat. Ir de 23-ste minuut scoorde Gooi het derde doelpunt. Piet Moree liet dit niet op zich zitten en samen met de bal verdween hij even later met een kop rol in het doel (3-2). In de tiende minuut na de hervatting maakte Gooi met een mooie doorbraak, waarbij keeper Cor Thomassen op fraaie wijze omspeeld werd, het vierde doel punt. Soest bleef voortsukkelen met weinig interessant spel, maar het enthousias me laaide weer wat op toen Gooi met een vijfde doelpunt de zege veilig ge steld had. Met een vliegend schot van af de cirkel maakte Piet Moree zijn der de doelpunt. Met hem kan keeper en aanvoerder Cor Thomassen op een goe de wedstrijd terugzien. Hij verving Ma- rio Lock uitstekend, al speelt hij nor maal back. Dames 2 won ook nu. In een saaie wed strijd werd Schaerweijde met 1-0 ver slagen. De ander uitslagen zijn Gooi 9-Heren 4, 2-2. VeteranenS.C.H.C., 1-5. Dames 3Kameleon 3, 1-2. Dames 4Amersfoort 4, 2-0. Wie dertig jaar geleden kippen met snot had behoefde zich helemaal geen zorgen te maken, want met 40 cent kon men bij de drogist terecht. Die had een machtig snotpoeder en zijn telefoon nummer was 121. Verder was Purol niet alleen goed voor ruwe handen maar je haar werd er ook prachtig van. Wie last van pietjes had kon even eens bij hem terecht, want er was een feilloos middel tegen hoofd-onrein en dat kostte maar enkele dubbeltjes. Het ging in de gemeenteraad 30 jaar geleden nog wat primitief toe. Voor het onderhoud en eventuele vernieuwing van meubilair in het gemeentehuis werd 700,uitgetrokken. Een raadslid vond dit zoveel dat hij graag van dit bedrag ook nog een geschilderd portret van H.M. de Koningin wilde hebben om in het raadhuis op te hangen. De op dracht zou dan aan een Soester schil der gegeven moeten worden. Er kwam een typiste op het gemeen tehuis die 1000,per jaar verdiende. Daartegen had niemand bezwaar, maar er moest het arme kind nadrukkelijk meegedeeld worden dat deze tijdelijke aanstelling niet betekende dat ze een vaste aanstelling zou krijgen. Het is te hopen dat ze toen meteen maar is gaan trouwen. Een raadslid beweerde bij hoog en bij laag dat het onzin was detailteke ningen van het uitbreidingsplan te ma ken. De andere vroede vaderen waren wijzer en het gebeurde toch. Een natuurliefhebber had er be zwaar tegen dat er nog meer in Soest gebouwd werd dan al gebeurd was, omdat de prachtige omgeving bedreigd werd door de bouw van arbeidershui zen. Als het dan toch gebeuren moest dan was het raadzaam de huizen hoog te maken, zodat ze niet te veel ruimte innamen, maar het was nog beter bouw vakarbeiders, en vooral de werklozen onder hen, naar Frankrijk te sturen, want daar kwam men mensen tekort. Die meneer zag ze natuurlijk een beetje vliegen, maar die hoge huizen zijn toch gekomen. Een kolenhandelaar was boos op een collega uit Bilthoven, die blijkbaar goedkoper kon leveren en die er niet tegenop zag naar Soest te komen en zijn zwarte waar hier te slijten. De Soester handelaar begon in de krant te schimpen op scharrelaars in brand stoffen die goedkoper konden leveren omdat ze minder goede kwaliteit le verden. Als je nu een dergelijk inge zonden stuk zou laten plaatsen kon je wel eens in conflict met de rechter komen. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 9 APRIL 1963. „Ik walg van zulk gedoe", zei de burgemeester dertig jaar geleden tij dens een raadsvergadering tegen de vroede vaderen en hij had daarmee de handelingen van enige raadsleden op het oog. Ze waren verzot op schimpen en schelden en ze maakten de Soester raadsvergaderingen tot ver in de om trek berucht. Vergeleken bij die tijd hebben we nu een keurige raad. Een verstandig man kreeg in de gaten dat het helemaal niet boterde tussen het college van B. en W. en de raadsleden en hij maande tot bezinning. Dit schreef hij in de krant „De critiek, die de laatste maanden op het bestuur van onze gemeente wordt uitgeoefend, begint onverkwikkelijk te worden. Het moet in het bijzonder de burgemeester pijn doen dat er zo on gemotiveerd grof tegen hem wordt op getreden, terwijl ieder toch kan weten dat hij van de vroege morgen tot de late avond zijn beste krachten wijdt aan zijn gemeente en haar ingezetenen. Niet alleen de burgemeester maar ook het secretariepersoneel en andere func tionarissen moeten het ontgelden op een wijze die zij allerminst verdienen. Er wordt zelfs geinsinueerd, hetgeen nog erger is dan schelden." Dan ein digt het stuk met een beroep op al len „Bedenk toch, gij raadsleden, gij medewerkers aan couranten, gij kro niekschrijvers, dat de in de laatste tijd door u tegenover elkaar en de au toriteiten aangenomen vijandige haat verwekkende en tweedracht zaaiende houding de minst juiste is. Daardoor haalt ge Soest naar beneden en maakt het weerzinwekkend voor de vreemde ling. Keert tot uzelf terug, denk aan de balk en de splinter, reikt elkander de hand, om met uw burgemeester te geraken tot de opbouw van de gemeen te en komt tot tevredenheid, zodat de figuurlijke paradijsidee haar intrede kan doen in de raadzaal. Laat u in ieder geval niet opzwepen en staakt uw wederzijdse hatelijke schermutse lingen. Oefent critiek, wanneer gij dit wilt, maar dan op een wijze die aan alle zijden sympathie verwekt." Die meneer had dat heel mooi ge schreven, maar het schermutselen en bakkeleien ging nog wel een poosje door. „Brood is de staf des levens" ad verteerde een bakker en wie tot Gel ders mikbrood overging zou waar schijnlijk over een hele beste stok be schikken, want dit licht verteerbare en kostelijke voedsel werd ten zeerste geprezen. Akker's kloosterbalsem was ook al zo best. Dat stond in een schoon vers, behorende bij de advertentie van een drogist. Zelfs „trekkingen in bot en been" kon je ermee genezen. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Toch maar gaan. Moet een dienst plichtige die een eenmanszaakje heeft, toch dienen Zo ja, krijgt hij dan fi nanciële steun schrijft A. T. Antwoord Indien u een vervanger moet aantrekken, kunt u inderdaad een on kostenvergoeding hiervoor krijgen en wel tot 80 van het salaris, dat de vervanger uitbetaald krijgt. Of u voor dit soort vergoeding in aanmerking komt, dient van geval tot geval beke ken te worden. Daarom adviseren wij u zich in verbinding te stellen met de afdeling militaire zaken van het ge meentehuis, waar men u volledig kan inlichten. Johnny Lion. Kunt u mij het adres van Johnny Lion en The Jumping Je- wels geven En hoe oud is Johnny schrijft Leeuwentemster. AntwoordZijn adres mogen we je helaas niet geven. Je kunt hem bereiken via zijn fanclub, Postbus 35, Utrecht. Johnny's geboortedatum is 4-7-'41 en zijn werkelijke naam Johnny van Leeuwarden. Geboortetekens. Kunt u mij de ge boortetekens geven volgens de sterren vraagt I. Antwoord Hier volgen de twaalf ge boortetekens. 21 maart - 20 april Ram. 21 april - 20 mei Stier. 21 mei - 20 juni Twee lingen. 21 juni - 20 juli Kreeft. 21 juli - 20 augustus Leeuw. 21 augustus - 20 september Maagd. 21 september - 20 oktober Balans. 21 oktober - 20 november Schorpioen. 21 november - 20 december Schutter. 21 december - 20 januari Steenbok. 21 januari - 20 februari Waterman. 21 februari - 20 maart Vissen. Allouis. Op de schaal van mijn ra dio staat een station, genaamd Allouis. Waar is dit station gevestigd schrijft T.L. AntwoordDe aanduiding AUouis op het einde van de lange golfschaal op uw ontvanger is de naam van een plaatsje in het noorden van Frankrijk, waar een 250 kw-zender staat, die om precies te zijn op 1829 m. het programma van Parijs Internationaal uitzendt. Juist op de andere zijde van de schaal, maar cp de middengolf, vindt u de aandui ding Nice. Hier staat een 60 kw-zender die op 193 m hetzelfde programma uit straalt. Johnny Halliday. Is het waar dat Johnny Halliday wordt uitgezonden En wanneer Zeker maar tien minu ten. Ik kan me niet voorstellen dat de l.v. de hele show uitzendtaldus R.M. Antwoord Inderdaad zal de One-man- show van Johnny Halliday worden uit gezonden op de televisie en wel op 24 april. De uitzending duurt geen tien minuten maar zeker een uur. Johnny verdient vier ton per maand. Je hoeft niet bang te zijn dat het publiek meer op de beeldbuis zal verschijnen als Johnny. De camera's zijn tijdens zijn show in het Concertgebouw te Amster dam prachtig opgesteld en misschien zie je het beter op de T.V. als al die mensen in het concertgebouw. Goud In welk jaar werden de eerste gouden tientjes en vijfjes geslagen al dus V. Antwoord De eerste gouden tientjes voor de omloop zijn geslagen in 1819, nadat in 1818 reeds enige proefstukken waren geslagen. De eerste gouden vijf jes dateren vanaf 1826. geslagen aan de munt te Brussel. De eerste rijks daalders van het Koninkrijk zijn ge slagen in 1840, ter vervanging van de voorgaande 3-gulden-stukken. De eerste guldens zijn van 1818. De gouden tientjes van 1819 zijn schaars. Een zeer fraai exemplaar van dat jaar tal kunt u op rond 200,waarderen. Een dito gouden vijfje van 1826 op j 125,Een stempelnieuwe rijksdaal der van 1840 kunt u stellen op 90, Een gulden van 1818 stempelnieuw kost J 100,-

Soester Courant | 1963 | | pagina 13