OEDEN oppenbrouwers Wie zijn eigen fiets steelt is een dief! BURGERLIJKE STAND MARJOUJN VAN DE MARGRIETSCHOOL. Krabbels van Knelis. Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Vlot- en Sportief 22.50 - 29.50 .Borsalino' 39.75 -49.75 TWEEDE BLAD 1^ MET VROLIJKE KLEUREN HET VOORJAAR TEGEMOET Grommend en mopperend is de fietsen maker na afloop van de politierechter zitting naar huis terug gegaan. Hij is er van overtuigd dat de gewone man in deze wereld geen recht kan vinden en hij heeft dat tegen de rech ter gezegd ook. Het dure lesje in wets- kennis dat de rechter hem heeft ge geven, haalt niets uit. Het tientje lesgeld is weggegooid. Dat zit allemaal in het goede vertrou wen dat de fietsenmaker de wereld korte tijd geleden nog toedroeg. Nu is dat veranderd. Hij is een wan trouwig mens geworden. Maar toen was hij bereid een jongen een nieuwe fiets mee te geven op een briefje van zijn moeder. Daar zit eigenlijk de eerste fout, maar dat wil de man niet erkennen. Moeder was in de winkel geweest om fietsen te bekijken. Ik stuur mijn man wel, zei ze. Maar manlief kwam niet. In zijn plaats kwam de zoon - achtien jaar - met een briefje van moe. Of de fiet senmaker maar een nieuwe fiets wilde meegeven. Vader zou wel over de af betaling komen praten. De fietsenma ker gaf de fiets mee. Daarmee zit hij fout, want het mag niet. De zoon reed opgewekt heen. Vader liet zich niet zien. Maar enkele dagen later moest de rijwielhandelaar tot zijn verbazing zien dat zijn buurman van enkele huizen verder de fiets van zoon lief had overgenomen. ,,Daar zie ik nooit een cent van", dacht hij. En hij besloot snel te handelen. Hij ging naar de buurman, haalde zonder blikken of blozen de fiets terug en zette hem weer voor het etalageraam. Ziezo", zei hij tegen zijn vrouw, „dat is afgehandeld en ik ben er zonder kleerscheuren afgekomen". Niets is echter minder waar. Buur man deed aangifte bij de politie. Deze ging op zoek. En zij ontdekte het verdwenen karretje in de etalage van de slimme fietsenmaker. „Van mij", zei de fietsenmaker. „Van mij", zei buurman. Maar de politie nam de fiets in beslag en de fietsenmaker ging op de bon wegens diefstal van een rijwiel zonder hulpmotor. Bij de politiefechter kwam de fietsen maker zijn verontwaardiging luchten. „Die fiets is van mij", zei hij. „Ik heb er geen cent voor gebeurd. Hij was nog niet eens verkocht. Die vader was nog niet bij mij geweest". Maar de officier van justitie dacht er héél anders over. Die vorderde 25, boete en bovendien teruggave van de in beslag genomen fiets aan de laatste ko per. Zelden heeft men in de Nederlandse rechtzalen een zo teleurgestelde rijwiel hersteller gezien. „Ik kwam hier vol vertrouwen", zei hij, „Die fiets is toch van mij Ik heb er toch geen cent voor gebeurd GEBOREN Mariska, dochter van A. J. J. Vrakking en H. M. de Jong, Braam- weg 35. Wietse Wilhelmus, zoon van T. S. Roes en C. M. van der Heiden, F. C. Kuijperstraat 16 Marcel Johan- nes Cornelis, zoon van A. G. J. de Groot en G. G. ten Bos, Plesmanstraat 80. Marie Jacoba, dochter van E. J. van der Krol en H. J. den Hartog, Park laan 8. Petrus Gerardus Maria, zoon van W. G. Hilhorst en G. E. Voorburg, Soesterbergsestraat 14. Carolina Adèle, dochter van G. Kuijt en A. Ja- cobi, Nieuweweg 34b. Nicolette, dochter van T. N. van Brienen en E. Walet, Talmalaan 24. Antoinette Jeannine, dochter van J. van Menen en A. de Kruijf, Javastraat 4 I, Amster dam. Henny Gerardus Roelof, zoon van H. W. Voskuilen en H. G. Gouw, Molenstraat 99. Gerardus Gijsbertus Petrus, zoon van G. P. de Ruijgt en C. J. van Hornsveld, Beckeringhstraat 33. Karin Wilhelmina Bertha Maria, dochter van J. W. B. de Bruin en C. M. van der Grint, Gallenkamp Pelsweg 6. Egbert Roelof, zoon van G. H. Ol- I denboom en C. J. Wierda, Oranjelaan 13. Ferdinand Johannes, zoon van i H. Pasveer en E. de Groot, Vincent van Goghstraat 2, Baarn. Geertruda Wil helmina, dochter van J. L. van Benne- kom en J. W. Tijmensen, Birkstraat 140. Ingrid Gerarda Maria, dochter van A. G. A. Knoops en C. H. van Nim- wegen, Amersfoortsestraat 21. An- tonius Hendrik, zoon van G. J. H. Ruijer en H. G. Schoonderbeek, Korte- weg 5. Peter Richard, zoon van P. Bakkum en V. E. W. van Barrelo, Ko- ninginnelaan 42. Gabrielle Henrica Theresia Maria, dochter van H. J. Koe ken en G. M. Majoor, Prof. Lorentzlaan 22. Barbara Theresia, dochter van J. E. Smink en J. M. van Hamersveld, Plasweg 64. Theodorus Franciscus zoon van L. C. Wijntjes en A. Kuijer, Klein Engendaalweg 86. Irma, doch ter van J. Mets en G. A. Koudijs, Kor te Brinkweg 57. Evert Jan, zoon van K. Mantel en A. W. Beitler, Klein En gendaalweg 18. ONDERTROUWD Jan Hodde, Korte Hartweg 22 en Cornelia Johanna van Vlierden, Klaarwaterweg 78. Gerar dus Antonius van de Belt, Klettersteeg 14, Barneveld en Alijda Maria Kuijer, Veldweg 8. GEHUWD Pieter Kuijper, Verlengde Slotlaan 26, Zeist en Egbertine Everar- da Rietberg, Stationsweg 8b. OVERLEDENPetrus Johannes Ma joor, 54 jaar, echtgenoot van A. J. Sta lenhoef, Rademakerstraat 71. Diena van Vliet, 71 jaar, weduwe van J. Leeneman, Dorresteinweg 39. Dit meisje, Milano Vlvi, zal binnenkort in de harem van Koning Saoed zijn. Maar niet als zijn zoveelste echtgenote, maar als schilderes. Zij zal de portretten schilderen van de vrouwen van de koning.. Een karwei, dat ongeveer zeven maanden in beslag zal nemen. Milanb op de expositie van haar schilderijen te Parijs. Maar de koper heeft de fiets volgens alle regels van de kunst gekocht en be taald. Volgens de wet is hij eigenaar. Wat de fietsenmaker gedaan heeft is diefstal. De rechter trachtte de man uit te leg gen dat hij niet op de koper kan ver halen wat het zoontje van een ander heeft misdreven. „En dat lesje in wets- kennis kost u tien gulden", zei hij, want hij vond de officier wat duur. De fietsenmaker trok de zaal uit als een afdrijvend onweer. „Ik zou me maar kalm houden", zei de officier, „U kunt ook nog vervolging krijgen voor de economische politierechter, omdat het met die afbetaling niet goed zat". Wat er tot stand gebracht kan worden met de kinderen van een lagere school, wanneer er een plezierige samenwer king bestaat tussen het onderwijzend personeel, de leerlingen en de ouders kwam vrijdagavond ten volle uit de doeken, of beter gezegd vanachter de gordijnen, in de grote zaal van gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Onder leiding van de heer C. F. van Vliet en met medewerking van de pia nist Piet de Geus werd een uitvoering gebracht die heel bijzonder was. Het hoofd van de school, de heer Bel- grave, leidde het optreden van de kin deren in. Hij bedankte allen die belan geloos hun tijd en hun medewerking verleend hadden. Zijn welkomstwoord gold de ouders en de genodigden, onder wie wethouder K. de Haan. De heer Belgrave deelde mee dat de decors door de kinderen van de zesde klas ontwor pen waren en door hen gemaakt onder de deskundige leiding van de heer Det- mers. Vele moeders hadden zich achter de naaimachine gezet om van bonte lappen kleurige costuums te maken, terwijl vaders zich opgeworpen hadden tot handige timmerlui en electriciens om meer mannelijke karweitjes op te knappen. De kinderen zorgden voor het voornaamste, de uitvoering zelf. En die mocht er zijn. Met de avonturen van Marjolijn werd een complete revue ge-' bracht, met als begin en slot het spel van de kinderen op het speelplein van de Margrietschool, want de decors beeld- Eind goed, al goed voor Marjolijn, want de zoon van het opperhoofd, die eerst met haar wilde trouwen, bleek in de zwarte bolster van zijn huid een blan ke pit te verbergen en dank zij zijn medewerking konden twee dappere jon gens van de Margrietschool, gestoken in een echt vliegerpak, Marjolijn weer per vliegtuig naar haar school terug brengen. Daar werd het verloren schaap met gejuich ontvangen. Het Was een bijzonder leuke operette in vijf bedrijven, met tekst van de heer Van Vliet, die voor de zang overbeken de volkswijsjes uit Nederland, Duits land en Engeland gebruikt had. Een koor op de achtergrond versterkte de zang. Marjolijn vormde _de hoofdschotel van deze avond, maar'de kleinere nummers waren ook bijzonder aardig. „Tien paar klompkes" bracht een boere- gezin ten tonele. Daarin heerste op een avond paniek, want bij het tellen van de klompjes bleek dat er een kind ont brak. Eerst telde het gezin, later de hele buurt, totdat na heel veel angst aanjagende veronderstellingen van ver drinken, ontvoeren of een auto-ongeluk het tiende paar klompjes nog aan de voeten van het kind bleken te zitten. Die was er zomaar mee in bed gekro pen. Dan was er nog een stukje van een molenaarsgezin met een paar rakkers van kinderen, waarvan het meisje be slist artistieke neigingen had, want ze den deze school duidelijk uit. Daartus sendoor werden alleraardigste circus nummers gebracht. De directeur van dit circus was een charmante man. Uiter lijk althans, want zijn ziel bleek zo zwart als de nacht. Er trad een groep alleraardigste cir- circusmeisjes op in witte balletjurkjes. Ze lieten leuke dingen zien en vooral het gegoochel achter een laken, waar vandaan het ene moment een blondje en dan een brunette te voorschijn kwam had veel succes. Het hele circusnummer werd trouwens met overgave gespeeld en vlot gebracht. Alleen de arme gekid napte Marjolijn voelde er zich niet thuis en ze weende bittere tranen uit verlangen naar haar school in Soest. Na haar mislukking als circusartieste werd ze door de verbolgen directeur heel modern per raket het circus uit geschoten en belandde bij een troep Afrikaanse wilden, die er zeer ver vaarlijk uitzagen en angstwekkend met hun speren zwaaiend rasechte neger dansen uitvoerden. Ze werden pas goed wild toen 't opeens pikdonker op het toneel werd en ze met lichtgevende speren en armbanden heerlijk stamp pen konden op de begeleidende muziek, waarbij alleen de speren en de armban den zichtbaar enthousiast op en neer gingen. moest invallen voor een zieke leerlin ge en leerde de vrij lange rol in één avond, terwijl ze het décor ontworpen had dat door de negerstam gebruikt werd. Het aardige meisjeskoor, dat samen met de heer De Geus voor de muzikale om lijsting zorgde en dit urenlang, bracht tenslotte een Drikusman. De voorzitter van de oudercommissie huldigde de heren Van Vliet en De Geus en alle kinderen die meegespeeld hadden. „CROSSER" BRAK BEEN. In Soest-Zuid was de vijftienjarige L. M. C. aan 't „crossen" op zijn fiets. Hij viel en brak zijn rechter bovenbeen. Dokter Rupert verleende eerste hulp waarna het slachtoffer per E.H.B.O.- ziekenauto naar het St. Elisabeth Zie kenhuis gebracht werd. EXCURSIE. Het Cultureel Jongerencontact organi seert hedenavond een excursie naar de ikonententoonstelling in het aartsbis schoppelijk museum te Utrecht. Deel nemers hieraan dienen vanavond om kwart over zeven bij het St. Joseph- gebouw aanwezig te zijn. De tocht naav Utrecht wordt per busje gemaakt. CONCERT IN OUDE KERK. Het Nederlands Hervormd Kerkkoor heeft onder leiding van de cantor-or ganist van deze kerk, Maarten Kooy, een concert gegeven. Er werd begonnen met twee kleine motetten van Mel- chior Franck „Führwahr er trug un- sere Krankheit" en „Darum will ich ihm grosse Menge zur Beute geben". Het was liturgische gebruiksmuziek, waarin een goede koorklank te beluis teren viel. Verder had het koor een groot aandeel in de cantate van Buxte- hude, die eveneens de naam „Führwahr er trug unsere Krankheit" had en in „Erbarm dich mein" van dezelfde com ponist, een taak die het uitstekend ver vulde. Solisten hierin waren Maria v. d. Slikke, sopraan en Gert Hendriksen, bas, die ook thans weer een goede in druk maakten. Het Hilversums Strijk kwartet zorgde met enige versterking voor een betrouwbare begeleiding. Maarten Kooy omlijstte e"n en ander met orgelklanken „O Lamm Gottes un- schuldig" van J. S. Bach en variaties over Haupt voll Blut und Wunden" van Pachelbel. Hierna werden we in een geheel an dere sfeer verplaatst, althans in mu zikaal opzicht, door de uitvoering van het Stabat Mater van Pergolese. In tegenstelling tot de tegenwooidig veel gevolgde uitvoeringspraktijk van solisten, vrouwenkoor en strijkorkest, werd hier de oorspronkelijke vorm van solo-sopraan, solo-alt, strijkkwartet en orgel gehandhaafd. Maria v. d. Slikke, sopraan, Ine Kooy, alt, het Hilversum- Strijkkwartet en Maarten Kooy, orgel zorgden hier in goede samenwerking voor veel mooie momenten. Het aanlal bezoekers dat hiervan kon genieten was helaas niet zeer talrijk. BEJAARDE VROUW GEWOND. De 83-jarige mevr. A. C. G. stak vrij dagmiddag plotseling de Soesterbergse straat over. Zij liep tegen de auto van de heer A. v. K. die juist passeerde en kreeg een wond boven het linker oog. Dokter Stroband verleende de eerste hulp en bracht haar naar huis. N.C.V.B. SOEST-ZUID. Woensdagavond vergadert de N.C.V.B - Soest-Zuid in gebouw Eltheto. Me], J. Heule uit Amsterdam zal vertellen over haar reis door Zuid-Afrika en de zen- dingspost „De Morgenster", die ze daar bezocht. VAN WEEDESTRAAT 80 - TEL. 2670 VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 9 APRIL 1963. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar en bar benieuwd bin naor wattie drie kaonebraojers, die die Soesder jonge dood- emaokt hebbe, veur straf kriege. Dat heu- re wullie donderdag. Twaolef jaor de bak in hette ofzier van justitie ezeid, maor daor zal nog wel 'n bietje afgaon omdazze zogezeid nie goed snik binne. De eene had bie 't preses 'n bek as 'n hooischuur, maor hie zee heulemaol nie dattie toch zo'n spiet had. Jonges zuk klassineere die kleine boef en ikke snap nog nie dattie manne van de recht- baank nie één keer ezeid hebbeJe staot daor noeng wel te klassineere as E rugman om je straotje schoon te prao- te, maor je bin 'n heule laffe hongd van 'n baosje om 'n kleine jonge af te maoke. Dan hattie messchien wel uut 'n aander vaotje gaon tappe. Jonges zo'n preses en zukke affekaote. Dattie ene jonge 'n affekaot kreeg deur de sente van minse die dochte dat hie net zo'n goeje affekaot mos hebbe as die twee finge maotjes van um das ming netuurlek best, al mojje veural nie denke da wullie in ongs laand rech ters hebbe die zeige hie krieg tien jaor omdazze vaoder sente heb en hie twin- tug jaor omdazze vaoder gin sete heb, waant das netuurlek flauwe kul. Maor datter zoveul sente bie mekaor ebroch binne datter veur die jonge 'r kapitaoltje bie mekaor is veur astie straks vrie komp das netuurlek kolder. Daorvan hadde die minse beeter 'n steen op ut graf van die arreme ver moorde jonge kenne betaole. Noeng motte die arreme ouwers dat doen. Tien jaor of zowat de bak in en dan in 'n tehuus mit 'n directeur die zeit, nie wegloope heur jochies en dan loope die jochies netuurlek toch weg. Net as dat jong dat vandeweek pikvoete egaon is. Die het 'n agent mit 'n biel de har ses inneslaoge en noeg looptie weer vrie, waant hie smeerde um. Dat gaot mit die drie finge jonges uut Baorn ne tuurlek net zo astie uut de bak komme en naor zo'n tehuus gaon. Klaor bejje d'r mee. v.WEEDESTR.40 TEL.4364 B.D.C.-HANDBAL. Teams van B.D.C.-handbal behaalden zondag de volgende resultaten Dames B.D.C. 1-S.S.V.U. 1 10-1. B.D C. 2-H.H.C. 2 4-4 Dames-juniores B.S.V.-B.D.C. 6-1. Dames-aspiranten Limvio-B.D.C. 4-1. Heren B.D.C.-Limvio 8-9. Heren-aspiranten B.D.C.-Oranje 10-15. DE LENTE is weer in het land en ook al heeft zij zich niet dadelijk met aan trekkelijk weer aangediend, we weten allemaal dat bin nenkort het echte voorjaars weertje zich ongetwijfeld zal presenteren (volgens kap per Flink in Hengelo krijgen we mooi weer). Trouwens hoe dan ook, we moeten onze kleding gereed hebben wanneer het fraaie weer aanbreekt. Na de bijzonder barre winter, die we achter de rug hebben en die boven dien zo lang duurde, willen we natuurlijk het voorjaar op een prettige wijze tege moet treden. Passend bij de prille lente zijn uiteraard vrolijke kleuren die wij mede mogen beschouwen als tekenen van blijheid met het aanbreken van het zonnige jaargetijde. Onze illustratie toont u zo'n fleurige combinatie, die bij uitstek geschikt is als dracht om de vrije natuur in te gaan. Het bestaat uit een een voudige bloese, vervaardigd van dralon-imprimé, met een dessin van kleine roosjes in de kleuren oranje en he- liothroop op een witte on dergrond. De bloese heeft halve mouwtjes en het leuke is wel de kraag, die als een shawl twee uitlopers heeft, die vlot geknoopt kunnen worden, waar door een leuk effect ontstaat. Deze bloese wordt gedragen op een even eens uit draion vervaardigde pantalon in licht blauwe kleur. De stof is gemakkelijk te wassen en behoudt haar vorm, terwijl de broekvouw permanent is. De taille wordt gemarkeerd door een brede witte ceintuur, die de kleurencombinatie volmaakt en het sportieve element van het geheel accentueert. Een vlot geknoopt doekje om het haar beschermt het kapsel tegen verwaaien, want in het vroege voorjaar wil de wind nogal eens graag met onze haren spelen. Werkelijk een leuke, vrolijke tombèftafce, dée ons ook tijdens orae vakantie van groot nut ken zijn.

Soester Courant | 1963 | | pagina 9