SNIJDT UW ZON ZORGVULDIG IN STUKKEN een weergaloos mooie kollektie klassieke bankstellen - He! feest van de Koninklijke Luchtmacht. Een goede fiets of bromfiets DE WITTE POMPEN. KAPKUNST NIEUBORG ^IvwSmo/irv, JilliMlliHWIIIIA VAN BUUREN CIRCUS B0LTINI. FUGERS TAXI Telefoon 4576 Smit's Pockethall DERDE BLAD PERMANENT-WAVE, Slechts veertien dagen kunnen wij U tonen: in prijzen van f 2000.- tot f 4500.- A1 deze kostbare bankstellen zijn uit de kollektie van een vooraanstaand buitenlands meubelfabrikant. Deze eksklusieve modellen worden tijdelijk in Nederland geëxposeerd in de toonruimten van Huisman - Hilversum. HE Tra EE220E Volg nu een cursus Autorijden 10 lessen f45.- incl. theorie TON BEUKEN De beste regenverzekering een boek van VAN DE SOESTER COURANT VRIJDAG 12 APRIL 1963. Het feest dat ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht gevierd zal worden be staat uit centrale evenementen en plaat selijke gebeurtenissen bij de diverse onderdelen. Soest zal veel te maken hebben met de centrale feestviering om dat Soesterberg de bakermat van de gouden Luchtmacht is. De feestelijkheden beginnen op maan dag 10 juni in Zeist met een mars door deze gemeente. Vanaf het busstation gaat de route door de Steinlaan, de Bergweg, Voorheuvel. Markt, Hogeweg en Slotlaan naar het raadhuis. Daar wordt van 21 uur tot 21.45 uur een taptoe door de kapel van de Koninklijke Luchtmacht gehouden en een demon- stratiepeleton treedt op. Op 11 juni is er een parade en een fly-past te Zeist, waaraan deelgenomen wordt door personeel en vliegtuigen van de basis Soesterberg. In het kader van de zogenoemde ,,Open dag" zal er op de Dalweg in Zeist een tentoonstel ling zijn, die gewijd is aan de geschie denis van de luchtvaart in ons land. koopt U alleen maar bij de vakman. Gaat U daarom eens kijken bij U kunt kiezen uit diverse merken, o.a. Phoenix, B.S.A. of Winston. Compleet met lamp slechts f 135.-. Puch, Solex, Rap of Phoenix. Ook nu verschillende uitvoeringen. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Deze wordt om half tien geopend door de commandant van het commando luchtverdediging generaal Wolf. De toegang is gratis. Deze tentoonstelling kan men tot 21 uur bezichtigen. Na de opening van de tentoonstelling houden onderdelen van de vliegbasis en andere onderdelen van de luchtmacht een mars door Zeist. Aan de fly-past wordt deelgenomen door lichte vliegtuigen en een formatie straaljagers. Op 17 juni is er een receptie ter gele genheid van dit gouden jubileum, waar bij de commandanten van de in het rayon Soesterberg gelegen onderdelen aanwezig zullen zijn de commandant van het commando luchtverdediging, de commandant van de vliegbasis, de commandant van de sectie luchtvaart kundige aangelegenheden, en de com mandant van diverse depots. Deze re ceptie wordt gehouden in het officiers casino aan de Kampweg. Dameskapper toont U an, Dat U betere Permanent In een stad niet vinden kan Ais reklame iedere MAANDAG, geheel compleet, half geld, f 12.50. NIEUWEWEG 100 bij het nieuwe station Soest-Z., tel. 4026. Op 19 juni heeft iedereen gratis toe gang op de vliegbasis Soesterberg. Er zullen vliegtuigen geëxposeerd worden. Hawker Hunters, de Fouga, die deel uitmaakt van de Nederlandse en de Belgische luchtverdediging, de Fokker S 11, de Lockheed T. 33, de Havillands, Delta Daggers en vele andere toestellen die we wel in de lucht gezien hebben en duidelijk konden horen, maar nog nooit goed bekeken hebben omdat de vliegbasis niet toegankelijk is voor hen die eens rustig een toestel willen be kijken. Op deze tentoonstelling wil men alles laten zien wat de luchtmacht aan toestellen en grondapparatuur heeft. Explicateurs zullen aanwezig zijn om onder meer uit te leggen dat de Queen Mary geen koningin maar een lange wagen voor het transport van vlieg tuigen is, dat bowsers tankauto's zijn en een crashtender een brandweerauto. Men kan alles te weten komen over de vliegveiligheidsuitrusting, de welzijns zorg, de logistiek, die in gewoon Ne derlands materiaalvoorziening heet, maar ook over straalmotoren. Ieder uur zullen er vliegdemonstraties gegeven worden en moedige mannen zullen aan parachutes gedropt worden. De grond apparatuur wordt gedemonstreerd en ei zijn rondvluchten voor schoolkinde ren die prijzen gewonnen hebben bij de opstelwedstrijd welke ter gelegenheid van dit jubileum uitgeschreven is. Dertig scholen in Soest en gemeentes rond de vliegbasis nemen aan de wed strijd deel en met twee friendships zul len de kinderen die het beste opstel maakten een vlucht over de Deltawer ken maken. Het opstel handelt namelijk over de Deltawerken. Leerlingen van technische scholen, van wie velen vaar diger met het gereedschap dan met de pen zijn, kunnen door loting aangewe zen worden als deelnemers aan deze vluchten. LU11XUJ lfflil LtJli-u-|||jmj,m|( i.n i-u. GROEST 110 HILVERSUM TELEFOON 14001 Op 20 juni is er een sportdag, feest maaltijd en feestavond voor de man schappen van de vliegbasis Soesterberg. Op 1 juli zal de chef van de luchtmacht staf, generaal H. P. Zietetra, een krans leggen bij het monument op de basis. Er zijn missen en kerkdiensten voor de protestanten en verwacht wordt dat vele nabestaanden van militairen die bij de luchmacht dienden aanwezig zullen zijn. Zij kunnen zich opgeven bij de se cretaris van de Stichting Erefonds K.L.U., De Bëaufortlaan 33 te Soestdui- nen. Op die dag is er om 15 uur een grote parade met inspectie, gevolgd door een défilé met flypast. Vijftienhonderd man van alle luchtmachtonderdelen en 140 vliegtuigen zullen hieraan deelnemen. Op 2 juli is er een receptie in het offi cierscasino te Soesterberg, waarna 400 leerlingen van de koksschool te Leiden een maaltijd voor 3000 officieren in enige hangars zullen bereiden en ser veren. Op 3 juli is er een korpsmaal tijd voor de onderofficieren en op 5 juli een groot feest dat onder de titel ,,Van Brik tot Starfighter" voor onder officieren gegeven zal worden die in Soesterberg dienst doen of deden. Het fanfarekorps van de genie, de Sel- vera's, Guus Jansen, Menno Gronds- ma, Karin Kraaykamp en The Skymas- ters verlenen onder anderen medewer king aan dit feest. Men kan zich hier voor opgeven bij sergeant-majoor G. Lt. Plesmanstraat 357 te Soesterberg tel. O 3463-613. Tenslotte zal er op een nader te be palen datum een gemeenschappelijke maaltijd voor het burgerpersoneel van de vliegbasis Soesterberg gehouden wor den. BETER DAN GOED IN EEN HOLLYWOOD HOED HORLOGERIE VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: S.E.C. 2 Roda 3, 4 uur. Karboys 1 Hees 1, 4 uur. Y.V.Z. 2 D.O.S.C. 3, 4 uur. B.D.C. A Amsvorde A, 4 uur. B.D.C. B C.J.V.V. B, 4 uur. Spakenburg B S.E.C. B, 2.45 uur. A.P.W.C. B S.E.C. C, 4 uur. H.V.C. F S.E.C. D, 4 uur. S.E.C. b A.P.W.C. b, 2.45 uur. B.D.C. b Quick c, 2.45 uur. S.E.C. c Quick d, 4 uur. Hamersveld b B.D.C. c, 4 uur. C.J.V.V. c B.D.C. ee, 2.45 uur. B.D.C. d Quick f, 2.45 uur. Maandag: K.B.V. 1 S.E.C. 1, 2 uur. 't Gooi 4 S.E.C. 2, 12 uur. B.D.C. 2 P.V.C. 2, 2.30 uur. KLEUR EN FLEUR IN HET INTERIEUR. Tweemaal heeft mevr. J. Smit-Goe- mans uit Renkum, op uitnodiging van de Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting, gesproken in het Anna Paulownahuis over het onder werp „Kleur en fleur in het interieur" en de belangstelling voor deze causerie met dia's was groot. Onder anderen waren leerlingen van de v.g.l.o.-school en de Koningin Emma huishoudschol aanwezig. Mevr. Smit werd 's middags ingeleid door mevr. Knol Jager, presi dente van de Stichting en 's avonds door mevr. Berkelbach van der Spren kel, vice-presidente. Mevr. Smit wees erop dat het interieur en de persoonlijkheid van degene die dit gebruikt overeenkomst moeten heb ben. Er is een groot verschil tussen de woningen van een werkende vrouw, een normaal gezin, met of zonder kin deren en een bejaard echtpaar. Mevr. Smit waarschuwde tegen de fir ma's die door middel van advertenties de aspirant-kopers misleiden. Bonafide fabrikanten zullen dit niet doen, maar er zijn er helaas ook die de aspirant kopers een rad voor de ogen draaien. Aan de hand van dia's werd aangetoond hoe belangrijk kleuren in het interieur zijn en van hoeveel belang de inwerking van kleuren op elkaar is. Veel rood is als iemand die niet op houdt met praten, zodat het gewenst ir rood niet als dominerende kleur te nemen. Een dominerende kleur is trou wens altijd fout, want het zijn juist de kleurencombinaties die fleur aan het interieur geven. Een oranje stoel kan het heel aardig doen, maar een oranje ameublement zou alleen op koninginne dag leuk zijn. Een huis met weinig zon moet veel lichte kleuren hebben en in een zonnig huis moet men meer met ge dekte tinten Werken. Het is alleen jam mer dat men in ons land de zon soms weken niet ziet. Mevr. Smit gaf de raad met contrasten te werken maar dan met de goede. Rood en blauw zijn botsende kleuren en daarmee moet men rekening houden. Het scheppen van een rustig tehuis is afhankelijk van de kleurenharmonie in het interieur. Binnenkort zal mevr. Smit opnieuw spreken maar dan over japonstoffen. KORFBALTRAINING. Vorige week heeft de nieuwe korfbal vereniging „De Meteoren" getraind bij gebouw Eltheto in Soest-Zuid, maar voortaan zal vanaf zaterdagmiddag ge traind worden op het terrein aan de Waldeck Pyrmontlaan tot het veld achter hotel De Birk klaar is. AUTORIJLES AUTORIJLES Instructeur met meer dan 20 jaar rijervaring. NIEUWE LES AUTO'S. AUTORIJSCHOOL Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 AUTORIJLES AUTORIJLES GESLAAGDE EXCURSIE. Het Cultureel Jongerencontact heeft haar leden dinsdagavond een bijzonder boeiende en leerzame avond bezorgd. Utrecht was het doel van de excursie. Ter opluistering van de ikonententoon- stelling gaf het Utrechts Byzantijns koor een liederenconcert. De Oekraïnse paasgezangen werden subliem gezongen. Prachtig helder en zuiver klonken de mannenstemmen in de overvolle Museumkapel. Het was jammer dat de dirigent, dr. Antonowitsz, niet zelf zijn inleiding kon houden. Deze werd nu voorgelezen er, boette hierdoor aan zeggingskracht in. Na afloop van dit twee uur durende concert werden de ikonen van dr. Am- berg bezichtigd. WONINGINRICHTING Soesterbergsestr. 51A t.o. Busstation ALUMINIUM JALOEZIEËN een produkt.van HunterDouglas Circus Boltini verlaat het winterver blijf El Paradiso te Soesterberg en gaat op tournee met een geheel nieuw pro gramma. Zaterdagavond wordt gestart in Zeist en de tweede voorstelling is op tweede paasdag. In Den Haag vindt op 17 april de galapremière plaats omdat de tweede voorstellingen in Zeist beschouwd worden als generale repetities. Nauurlijk is het leeuwennummer ge handhaafd, maar het wordt nu niet meer gepresenteerd door Bobby Alt- boff maar door Aad de Vries, een leer ling van Erich Kwant. Wie van paar den houdt kan eveneens aan zijn trek komen, want de vermaarde Wilke-vrij- heidsdressuur en het hogeschool rijden ontbreken evenmin. In de loop van de laatste maanden is directeur Toni Boltini enige malen naar deze snelheidsduivel en -duivelin zullen beslist voor de nodige sensatie zorgen. Vodoz uit Portugal komt met zijn ver makelijke chimpansees en de Dedios zullen komische acrobaten van grote klassen blijken te zijn. Zij komen niet uit Zuid-Europa maar uit Zweden. The Raluys -Spanjaarden zullen een komisch reknummer brengen er The Clerans uit Frankrijk bieden een luchtnummer van grote klasse. Zij komen uit Sicilië De clowns komen uit Spanje en zij ma ken deel uit van Luis Fernando Com- pany. Tenslotte als nieuw nummer Mister Saturnus, de man die hoog in het cir cus kapriolen in een ster zal uithalen. En dan ook nog Antoinette, de jongste dochter van Toni Bolini met een num mer. :s Zuid-Europa geweest om contact op te nemen met befaamde circusartiesten en contracten af te sluiten. Een bijzonder nummer zal het optreden van Otto Acron en zijn assistent vorm en. Deze beide Australiërs zijn ijzer- sterk en ze noemen zichzelf bescheiden de sterkste mannen ter wereld. Ze til len een paard op en een beer en ze laten twintig mensen in een caroussel draaien die op hun voeten staan ter- vijl ze op hun rug liggen. Wolf Belfish en zijn assistent zorgen voor motorsensatie. Ze maken loopings met een snelheid van 100 kilometer en voor Utrecht, maar misschien wordt dit de voorlaatste en Soesterberg de laatste, want Toni Boltini wil het ge meentebestuur verzoeken of hij op eigen terrein mag optreden. Vierentwintig voorstellingen in Neder land en 29 in België zullen de komende maanden afgewerkt worden en met 150 wagens zal circus Boltini door Neder land en België trekken. En met de meuwe lichtaggregaten die al in Zeist staan ter vervanging van de aggrega ten die vorige week vrijdag verbrand zijn. MIXED HOCKEY CLUB. Op tweede paasdag is er een tournooi voor de leden van de Mixed Hockey Club Soest op de terreinen aan de Schrikslaan. De wedstrijden beginnen om 11 uur. Er wordt gespeeld in twee poules van 4 mixed elftallen. Het eerste mixed elftal van Soest ziet er als volgt uit: doel Li Burgers; achter A. Eijsink en C. Thomas; midden H. Marcella, L. v. d. Sterren en Tr. Rein- ders; voor P. v Hofwegen, H. Spooren- berg, D. Eysink, St. Hoppenbrouwers en P. Moree. Op 21 april is er een kampioenstour- nooi voor heren 2. Er wordt in Utrecht gespeeld om de districtsbeker. Morgen neemt een team van M.H.C. deel aan het pannenkoekentournooi te Amersfoort en op 17 april neemt een meisjesteam deel aan het paashazen- tournooi te Hilversum. Voordaan organiseert een paaseitour- nooi dat op 18 april gehoden wordt en H.I.C. te Amsterdam een paastournooi op 22 april te Amstelveen. AUTOMOBILISTE GEWOND. De Soester mej. A. G. v. K. kwam woensdagmiddag per auto uit de rich ting Soesterberg. Bij de nadering van de Van Lijndenlaan wilde ze een militaire vrachtauto passeren, waarvan ze niet zag dat de richtingaanwijzer uitgesto ken was omdat de chauffeur naar links, de Van Lijndenlaan wilde inrijden. Door het afzwenken van de auto werd zij gedwongen naar links te gaan en bots te tegen een boom. Ze kreeg een shock en een beenwond. Per ziekenauto van de E.H.B.O. is ze naar De Lichtenberg gebracht. De auto werd aan de voor zijde ernstig beschadigd. Olifanten treden ook op. Niet vijf, zoals het vorig jaar, maar drie, want twee dikhuiden zijn gestorven. Na Den Haag komen Gouda, Bever wijk, Haarlem en Amsterdam aan. de beurt. Het circus zal een feest van de middenstanders in Slotermeer opluiste ren. Van 10 tot en met 15 mei staat de grote tent op het Bos en Lommer plein. Zaandam, Harlingen en dan Groningen, waar het 60-jarig bestaan van het stads- en academisch ziekenhuis in het circus gevierd zal worden. De laatste voorstelling van het seizoen is bestemd voor de Paasdagen Is Steenhoffstr. hoek Raadhuisstraat. GESLAAGD. Mej. J. van Breukelen alhier slaagde voor het candidaats-examen sociale ge ografie aan de Rijks-Universiteit te Utrecht. BIOSCOOPPROGRAMMA. Van heden tot en met woensdag uitgezonderd zondagmiddag kan men in het Citytheater de film „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester" zien. Een verstrooid man vergeet dat hij naar het stadhuis moet om te trouwen omdat hij met succes bezig is het won- derproduct vlubber te vervaardigen, dat hem in staat stelt de zwaarte kracht uit te schakelen. Als hij het mi raculeuze goedje in zijn auto gedaan heeft is hij in staaat zich met een vlie gende auto te verplaatsen. Maar het is voor meer te gebruiken en een basket ballteam, waarvan de leden met vlub ber ingesmeerde schoenen hebben, is al vliegend onverslaanbaar geworden. Men krijgt de grootste kolder te zien, maar daarom is het juist begonnen en men kan zich bij Mr. Vlubber best vermaken. „De revolverheid van Oklahoma" heet de film die zondag middag draait. Joel Mc. Crea vervult de hoofdrol. Hij neemt de strijd op tegen de gebroeders Dobie, die het dorp waarin hij woont terroriseren en na heel veel strijd en ontelbare schoten overwint hij de twee revolverhelden. In de donderdagcyclus „Doctor at sea" met Dirk Bogarde. Men kan lachen om dc- dwaasheid die in deze film te zien is, want het is een allergezelligste ko medie waarin aan boord van een schip de meest dolle dingen gebeuren.

Soester Courant | 1963 | | pagina 9