OEDEN oppenbrouwers s MET UW HUIS OP VAKANTIE. „DE WITTE POMPEN DE DOOD VAN WILMA M0NTESI. VAN BUUREN NATIONAAL RMTUIGMUSEUM TE LEEK (Gr.) FA. M. Vlot- en Sportief 22.50 - 29.50 .Borsalino' 39.75-49.75 WSm Voor Auto- of Scooterrijles Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Volg nu een cursus Autorijden 10 lessen f45.- incl. theorie 0 progr in mode st DE CARAVAN, DE MODERNE VORM VAN VACANTIEGENOT, VOL LUXE EN COMFORT. „Eerlijk gezegd vind ik de caravan de meest ideale behuizing voor de vakan tie. Ik gebruik mijn caravan nu reeds drie jaar, ben er mee naar Frankrijk, Intalië en Spanje geweest en heb met mijn gezin de kosten er al ruimschoots uit", zo luidde het enthousiaste com mentaar van een caravangebruiker op onze vraag hoe hem zijn vakantie met een rijdend zomerhuisje beviel. In de zijwanden van de aanhanger, die de basis van uw kampeerhuisje vormt, bevinden zich kastjes, waarin allerlei gerief. Voorts bieden dergelijke wagens slaapplaatsen aan drie volwassen per sonen of twee volwassen personen met twee kinderen. Ieder ligt keurig op luchtbedden, maar toch is een derge lijke manier van vakantiepassering naar onze mening meer geschikt voor jonge mensen, aangezien we hier nog te ma ken hebben met een veredelde manier van kamperen. Inderdaad is dit verre I te prefereren boven een gewone tent, Een ideaal hotel op wielen, voorzien van alle gemakken en comfort. Eerst eens wennen. De vraag hebben wij op onze onderzoe kingstocht aan verschillende kampeer wagengebruikers gesteld en over het algemeen kregen we soortgelijke ant woorden. Wel hoorden we ook de op merking, dat de caravan toch niet die luxe en comfort kon bieden van een goed restaurant of hotel en dat het rijden met zo'n aanhanger eerst moest wennen en zo meer, maar de algemene indruk die we kregen was toch wel, dat de caravan in een behoefte voor ziet en vele autobezitters in de gelegen heid stelt geheel zelf-supporting hun vakantie door te brengen, waarbij het mogelijk is volop van de natuur te ge nieten, je er steeds middenin te bevin den met veel comfort en luxe. Wij hebben het niet gelaten bij de meningen van de caravanbezitters, maar zijn ook ons licht gaan opsteken bij de fabrikanten en importeurs in ons land. Hier kregen we de gelegenheid een overzicht te krijgen van alles wat er op dit gebied wordt gepresenteerd en dat overtrof onze stoutste verwach tingen. Men treft er caravans in diverse prijzen en verschillende uitvoeringen, Van alle gemakken voorzien. De ideale wagen kan ook voor u be schikbaar zijn. Dat is een caravan, die de bezitter zoveel luxe en comfort biedt als menigeen niet in zijn normale wo ning heeft. Aan alles is gedacht. Wan neer we door de deur binnenkomen, vinden we daar eerst een rooster om onze voeten te vegen. Een waterclo set, een complete keuken met gas stellen op butagas, stromend water, kastjes boven de aanrecht met alle gerei keurig schokvrij opgeborgen. maar zij beschikken toch nog niet over die luxe en comfort die men in andere duurdere wagens aantreft. Gelegenheid voor electrisch scheren, kortom alles wat men zich kan wensen. Er zijn zelfs firma's die wagens leve ren met warm en koud stromend wa ter, en een ingebouwd bad. Ju weeltjes om te zien en om te bezitten. In alle wagens treffen we voldoende kasten aan, zowel hang- als legkasten. Er is gewoekerd met de ruimte. Al deze caravans, ongeacht het feit of VAN WEEDESTRAAT 80 - TEL. 2670 ze. van Nederlands of buitenlands fa brikaat zijn, tonen ons hoe op fantas tisch economische wijze met de kleine beschikbare ruimte is gewoekerd en hoe men kans ziet, er alles op een rede lijke manier in te verwerken door in klapbaar of inzinkbaar maken van an- Een bijzonder handige tentwagen voor jongelui. De aanrecht is uitschuifbaar, waardoor bij het doen van de vaat meer ruimte beschikbaar komt. Voorts is de wagen modern en schitterend ingericht met slaapplaatsen voor vijf volwassenen, al les keurig op bedden met pullmanve ring, die overdag als zitplaatsen dienst doen. Buisverlichting door de gehele wagen en een televisie-ontvanger alles werkend op de normale autobatterij. De fabrikanten kunnen u verder wagens in alle denkbare typen bieden, lang zaam van het hiervoor behandelde type oplopend in luxe en comfort. Wie werkelijk tevreden wil zijn over zijn caravan, doet er goed aan alvo rens zich er een aan te schaffen, een lijstje op te stellen met de eisen die men stelt. Wanneer hij zich dan zo'n rijdend hotel aanschaft, weet hij zeker, dat het aan bepaalde voorwaarden zal voldoen. Op onze reis langs de fabrikanten en importeurs zagen wij zoveel, dat het ondoenlijk zou zijn een complete op somming te geven. Wij willen volstaan met een algemeen beeld. Ideaal kamperen. Voor bescheiden beurzen en de mensen die niet zulke hoge eisen stellen, zijn er diverse prachtige kampeeraanhang- wagens in de handel. Er zijn er, waarbij de wagen het onderstuk van de tent vormt, dus waarbij het bovendeel uit tentzeil bestaat. Op die manier zet men in minder dan geen tijd een leuk en handig huisje op. gaat U natuurlijk naar 11 Volledige rijuren (60 min.) Tweemaal per week gratis theorie. All-risk verzekerd. Stcenhoffstraat 25 - Telefoon Z185 dere delen. Onze grote bewondering werd echter afgedwongen door de prijzen. Men schat de kosten van een derge lijke aanhangwagen meestal hoog. Het bleek ons, dat men de kosten van een middenklascaravan er na enkele va kanties uit heeft, alleen al aan hotel kosten, waarbij het gerief en gemak er nog bovenop komen. De caravan is het vakantiemedium bij uitstek, hetgeen blijkt uit het steeds groter wordende aantal rijdende huis jes in ons land, maar ook aan de enor me vlucht die deze wagens in het bui tenland namen. De caravan is aan een glorietocht be zig, tot heil van een groot deel van het vakantiegenietend publiek. COMMISSIE VAN BIJSTAND. Daar de gemeente Soest zich aan zienlijk zal gaan uitbreiden acht het college van B. en W. het gewenst dat er een commissie ingesteld wordt die van advies kan dienen in algemene gemeentelijke beleidszaken. Dit is voor al van belang wanneer het om zaken gaat die niet in de bestaande commis sie ondergebracht kunnen worden. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld tot instelling van een dergelijke commissie over te gaan en de vclgende raadsleden tot leden van deze commissie te benoemen: G. C. v. d. Berg, J. W. D. Berkelbach van der Sprenkel, J. E. Brouwer, J. K. de Bruin, L. J. Dijkstra, B. H. A. El- bertse, P. Grift, A. P. Hilhorst, J. H. Hom, J. C. Korte, mevr. M. H. B. Muurling-Voorthuis, D. J. P. Oranje, P. C. Piersen, J. R. van Poppelen, mevr. S. M. Polet-Musler, mevr. M. C. P. Walter-van der Tocht en C. C. van Weert. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Op de Burgemeester Grothestraat stopte J. P. met zijn auto en direct daarop werd hij aangereden door een auto waarvan de bestuurder even stopte maar toen snel wegreed. Een kwartier later kreeg de politie de melding dat er op de Ringweg een beschadigde auto NA TIEN JAAR NOG EEN ONOPGELOST RAADSEL. Twee ander getuigen voor Muto ble ken ten onrechte in een krankzinnigen- gesticht te zijn opgesloten, waaruit zij Op 12 april 1953 werd aan het strand echter werden beVrijd. even ten zuiden van Rome het leven- volgens een verklaring van Marianna loze slechts halfgeklede lichaam ge- caglio zou Wilma Montesi na haar dood vonden van een 21 -Jarig meisje, Wilma door haar vrienden op het strand zijn Montesi genaamd. Men vermoedde dat gelegd waarop de markies met zijn het meisje verdronken was, hoewel er vnend piccioni in een auto naar Rome bepaalde aanwijzingen waren, die anders zouden zijn gereden en Zlch dadelljk deden vermoeden, met de politiechef Pavone in verbin- Door de politie werd een onderzoek in- djng hebben gesteld, die er wel raad op gesteld, dat geleid werd door de procu- WJSj Zij beweerde hierbij zelf aanwe- reur-generaal Sigurani, maar het gehele zig te zijn geweest geval ging de doofpot in, Montagna heeft ook haar een proces Omstreeks november 1953 plaatste een wegens laster aangedaan en beweert, 26-jarige journalist, Muto, in een dat zij dit alles verzint uit een soort bald in Italië opzienbarende ver klaringen over de dood van Wilma Mon tesi. Volgens zijn mededelingen zou hij uit betrouwbare bron hebben vernomen dat het meisje geen natuurlijke dood was gestorven, doch aanwezig was ge- wraak, omdat het tussen hen is mis gelopen. Grote gevolgen. De Italiaanse pers deelde later mede, dat een grote fabriek van chemische weest op 'n „feest" in het bij het strand produkten in Milaan werd gesloten we gelegen Jachtnuis Capo Cola, alwaar re- gens onregelmatigheden met opium, gelmatig ware orgieën plaats vonden en Uit het politieonderzoek bleek, dat poli waar de aanwezigen zich van verdo- tiechef Pavone in de tijd, toen hij pre- vende middelen bedienden. Het meisje fect was, buitengewoon bevriend was zou een le grote hoeveelheid hebben met de eigenaresse van deze fabriek, ingenomen en hieraan overleden zijn, Deze gehele geschiedenis had tot ge- waarop haar radeloze vrienden haar op volg, dat de regering aftrad en dat de het strand legden, alwaar men haar Italiaanse justitie overladen werd met vond en meende dat zij was verdronken.een groot aantal processen, die allen met Markies cn multi-miljonair. Dadelijk werd Muto een proces wegens laster en verstoring van de openbare orde aangedaan. De bal raakte aan het rollen. De man, die hem het proces aandeed, was „markies" Montagna, een miljonair, die de feesten in het jachthuis orga- seerde. Het bleek, dat hier vele belang rijke personen uit de Italiaanse hogere kringen kwamen, zoals de zoon van de minister van buitenlandse zaken, Pic cioni, nog een zoon van een minister enz. Montagna bleek dikke vrienden te zijn met het hoofd van de politie in Rome, Pavone, die er aan had meegewerkt, dat het onderzoek naar de dood van Wilma Montesi in de doofpot ging Uit een rapport van de carabinieri (de betrouwbare marechaussee van Italië) bleek over de „markies" het volgende H. is geboren in een klein Siciliaans dorpje als zoon van een arm gezin Toen hij volwassen was ging hij naar Italië, waar hij eerst enige tijd leefde op de zak van zijn oudere broer, die bij de politie was, waarop hij plotseling spoorloos verdween. Na enige tijd dook hij weer op als multi-miljonair. Spion en stroman. Deze man heeft verschillende moeilijk heden met de politie gehad wegens bankbreuk, vervalsing en dergelijke. Ook werd hij veroordeeld wegens het dragen van een titel, waarop hij geen recht had. Hij heeft in dienst gestaan van de fascistische geheime politie en was zeer waarschijnlijk een spion van de nazi's. Bovendien is gebleken, dat hij als stroman diende voor verschillende belangrijke personen, die hem voor hun vuile zaakjes gebruikten, doch hem bij eventuele moeilijkheden de hand boven het hoofd hielden, zoals onder andere bleek na de geallieerde overwinning, toen hem niets in de weg werd gelegd. Zijn vriend Piccioni, zoon van de mi nister van buitenlandse zaken, bleek 'n be-bop en jazz-enthousiasteling te zijn, componist van de muziek bij een be kende Franse film. Montagna onderhield nauwe betrekkin gen met Marianne Moneta Caglio, een mislukte filmster, die steeds zijn part ner was bij de feesten in Copa Cota Zij hebben echter onenigheid gekregen en Marianne vluchtte in een klooster, waar zij aan een Jezuïetenpater een en ander onthulde over de praktijken van de zogenaamde markies. Zij beschuldigde hem van het leiderschap van een internationale organisatie, die handelt in verdovende middelen en blanke slavinnen. Het was inmiddels wel opgevallen, dat een dergelijke orga nisatie, die haar centrum in Italië had en waartegen de politie reeds enige tijd trachtte op te treden, nu plotse ling haar activiteit had gestaakt. Beïnvloeding van getuigen. Aangezien Marianne Caglio wist dat Pa vone, de Romeinse politiechef, een in tieme vriend was van de markies, heeft tij er voor gezorgd, dat haar rapport in handen van de carabinieri kwam, welke instantie een nauwkeurig onder zoek heeft ingesteld. Zo werd Marianne Caglio een flinke getuige voor de jour nalist Muto. Deze had zijn gegevens uit een andere bron en wel van het 21-jarige schildersmodel en existentia- liste Adriana Bisaccia. Zij had hem een en ander medegedeeld over wat er op Capo Cota, waar zij ook regelmatig kwam, gebeurde en hoe Wilma Montesi aan haar einde was gekomen. Voor de rechtbank als getuige gehoord, bleek zij bezeten te zijn door een grote angst en herriep zij alles wat zij voor heen verklaarde. Het is echter opval lend, dat dit arme meisje Bisaccia sinds kort in een luxueus hotelappartement woont en blijkbaar heel goed bij kas is. elkaar in verband stonden en die zeer lange tijd in beslag namen. Er zat ech ter nog een andere kant aan deze af faire, namelijk een politieke, hetgeen van bijzonder groot belang bleek in het zo sterk verdeelde Italië. De journalist Muto bleek een zogenaam de neo-fascist te zijn, die als verdediger een communistische advokaat koos. Politiek schandaal. In de partijpers kon men duidelijk zien wat er aan de hand was, aangezien de een de ander beschuldigde, waardoor de gehele zaak Montesi uitgroeide tot een enorm politiek schandaal. Uit deze af faire probeerden de communisten, so cialisten en uiterst rechtsen politieke munt te slaan. Het proces der vier M's (Muto, Montag na, Montesi en Marianne Monta Caglio) heeft daarna veel tijd in beslag geno men en veel stof doen opwaaien, niet alleen in Italië, doch ook in de rest van de wereld. En men kon zien, dat de ogenschijnlijk onbelangrijke handel en het gebruik van verdovende middelen zeer verstrekkende gevolgen had. Toch is er een gevoel van onbehagen en onbevrediging achtergebleven want al werden de processen met veel rumoer en tam-tam uitgevoerd, er kwam wei nig in naar voren waar de rechter iets aan had. De advocaat van Muto raakte zelf in gevangenschap wegens een hem door de autoriteiten aangewreven zedendelict De ware oorzaak en toedracht van de dood van het slachtoffer Wilma Mon tesi kwamen door alle verwikkelingen nimmer vast te staan, evenmin als er een dader, of verantwoordelijk persoon werd gestraft. Het bleef een onopgelost raadsel en dat zal het helaas wel blij ven. AUTORIJLES AUTORIJLES Instructeur met meer dan 20 jaar rijervaring. NIEUWE LES-AUTO'S. AUTORIJSCHOOL Eikenlaan I - Telefoon 4685 AUTORIJLES AUTORIJLES in een greppel lag. Men ging op onder zoek en kon spoedig R. J. de B. in zijn woning arresteren. Hij had met heel veel borrels op de Burgemeester Gro thestraat de auto geramd en was tenslotte in de greppel terecht gekomen. Hij moest mee naar het bureau, waar hij weigerde een bloedproef te onder gaan. Zijn auto werd in beslag geno men. ONBEWOONBAARVERKLARING Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld de woning Weteringpad 4 onbewoonbaar te verklaren omdat dit huis niet meer door verbeteringswerk- zeamheden in bewoonbare staat te brengen is. Voorgesteld wordt tevens de ontruimingstermijn op een half jaar tr- stellen. J. TIMMER WINT 0. L. ZIMMERMANNBEKER. Het vorig jaar werd voor het eerst ge speeld om de O. L. Zimmermannbeker en de heer D. H. Tuenter werd win naar. In het seizoen 1962-1963 werden op nieuw acht ronden om deze beker door leden van S.E.C. gespeeld en nu werd de heer J. Timmer winnaar. De uitslag van de achtste ronde was: 1. W. Pureveen 6327 punten. 2. P. Dor- restein (6310). 3. P. v. Zoghei (6278). 4. Mej. N. Brons (6259). 5. A. Groene- stein (6197). 6. J. Verhoeve (6146). 7. Mevr. v. d. Heide (6085). 8. H. Brons (6032). 9. J. v. d. Valk (5962). 10. H. v. d. Broek (5882). 11. Baltus Burgman (5842). 12. Mevr. Van Breukelen (5825). 13. J. Timmer. De troostprijzen werden gewonnen door mevr. Schrijvers (4317) en H. Luschen (4007). Dc totaal-uitslag was: 1. J. Timmer (46582). 2. C. C. Meidam (46551). 3. H. Bosman (46363). 4. Mevr. Meidam (46139). 5. L. van Breukelen (46054). Voorzitter M. Wilhelm van S.E.C. reik te de wisselbeker uit en de overige prijzen werden door de heer R. ten Hove uitgereikt. De heer en mevr. Ten Hove kregen enige geschenken omdat zij dit tournooi georganiseerd hadden en zij moesten de verzekering geven dat ze het 't volgend jaar weer zullen doen. GESLAAGD. Voor het diploma B Scheepwerktuig- kundige slaagde de heer R. C. Bey, al hier. DEGOUOEN KOETS IN HET NATIONAAL RIJTUIGMUSEUM NIENOORD TE LEEK GRONINGEN Rijksweg 43 Afsluitdijk Mldwotde Nationaal Rijtuigmuseum Tolbert NIENOORD Leek Y wegwijzers Vorige week is de Gouden Koets, die deze zomer in het rijtuigmuseum te Leek te zien zal zijn, vanuit Den Haag naar het museum getransporteerd. Dit ver voer geschiedde op een grote militaire wagen, geescorteerd door politie en militairen. Het is een zeldzame gelegenheid om deze kostbare karos waarvan men ge woonlijk alleen in het voorbijrijden een glimp kan opvangen nu eens in alle rijke met uiterste zorg uitgevoerde de tails (en dat zijn er vele) te kunnen be schouwen. Uit Leiden komt dit jaar een statie Berliner, afkomstig van het Engels koninklijk hof, die eigendom is van de 3-oktober-vereniging aldaar. Het rijtuig is bij het lustrum van de Leidse Universiteit in 1905 gebruikt in de makerade als karos van Koning Stadhouder Willem de derde en reed in 1909 in de Groningse maskerade mee als karos van Stadhouder Prins Willem de vierde. Ook deze koets, met zijn gekroond en i bepluimd dak en zijn levendige kleu ren, is een pronkstuk. In Leiden spreekt men dan ook van de „Leidse gouden koets". Een rijk vergulde, zeldzame Diana- slede, een miniatuurmodel van een Na poleontische statiekaros, een speelgoed- sjeesje, een cabrioler op riemen zijn er eveneens te bewonderen. Ook op dat van de accessoires: een rood geborduurd fluwelen arretuig, zil veren zwepen, reistassen, koffers, tot zelfs een reisgemakje voor kinderen. VAN WEEDESTRA 0 5 H UJ 1 2 koij on: Progressief doe de staalsterke de onvermoeiba een gratis proe Stationsweg 1, Puch VS 50 de Puch VS 50 Si hoog stuur en Puch VS 50 D Puch VS 50 L met buddyseat

Soester Courant | 1963 | | pagina 6