DE ATOOMBOM, Europa wil een vinger aan de trekker... BOSCH KWAK MET RAAD EN DAAD. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool 2 SALON KOPPEL In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT TWEEDE BLAD WERELDTAAL. TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 SIGARET. MAAR HET MOET NIETS KOSTEN. Min of meer achter de politieke scher men speelt zich een verwoede strijd af om de atoombom. De Europese landen willen niet meer als onmondige kinde ren aanhollen achter alles wat Amerika doet en zegt. Zij willen zelf een zekere zeggenschap hebben in het gebruik van de bom, die tenslotte wel eens heel goed boven hun eigen grondgebied uit een kan barsten. Als dat gebeurt, wil len zij er tenminste toch zelf over heb ben beslist. Vreemd genoeg concentreert de strijd zich niet rond de vraag of er nu wel of geen medezeggenschap zal komen. Amerika wil niets liever dan op dit terrein met de bondgenoten nauw te kunnen samenwerken. De situatie is zo, dat de Europese landen in mindere mate willen meedoen dan de Amerikanen hun hebben voorgesteld. De kwestie van het politieke en mili taire beheer over de kernwapens, wel ke het Westen ter beschikking heeft, is er daardoor de laatste maanden niet eenvoudiger op geworden. Allerlei fac- Gedlpl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) wordt gehaald en gebracht. 5— CO C/0 "\3 toren spelen mee. De eerste en belang rijkste was aanvankelijk het wantrou wen bij sommige Westeuropese rege ringen jegens Washington. Zal, zo re deneerde men vooral in Parijs, presi dent Kennedy wel bereid zijn om, in geval van een Russische aanval op bijvoorbeeld West-Berlijn of de Sont (mogelijke uitvalsbasis naar de Atlan tische Oceaan voor Russische duikbo ten), alle middelen dus ook de kern wapens gebruiken om deze vitale punten in Europa te verdedigen? Of zal de Amerikaanse president terug schrikken voor de Russische represail les, welke de V. S. grote schade kun nen toebrengen? Frankrijk is zo ver gegaan een eigen atoommacht samen te stellen, met eigen laagvliegende Mystère straalbommenwerpers en ook eigen atoombommen. Welke Europese atoompool ook zal ontstaan, De Gaulle heeft al laten weten, dat het in ieder geval een pool zonder Franse deelne ming zal zijn. Om het vertrouwen te herstellen heeft de Amerikaanse regering uit eigen be weging aangeboden de Europeanen een belangrijk aandeel te geven in een „Europees-Amerikaanse" kernstrijd macht. Dit aanbod werd in alle haast vastgelegd in het zg. ..pact van Nas sau" na de besprekingen, welke Kenne dy en de Britse premier Mac Millan op Nassau hadden. Maar wie had gedacht, dat daarmee alles was opgelost, ver giste zich. Bij nauwkeurige bestudering van het pact bleek, dat er sprake was van twee atoompools. Eerst wordt gesproken over een „multi-nationale" kernmacht, waarin alle nu reeds be schikbare atoomwapens bijeen worden gebracht. Twee paragrafen verder spreekt het pact plotseling over een „multilaterale" srijdmacht, waarin al le toekomstige atoomwapens worden verzameld. Het verschil tussen „nu reeds beschikbare" en „toekomstige" wapens is bijzonder belangrijk. De multi-nationale strijdmacht blijkt een idee van Engeland te zijn. Daar Enge land naast Frankrijk het enige Euro pese land met atoomwapens is (al is de Engelse atoommacht slechts drie procent van de Amerikaanse), zou door voeren van dit plan betekenen, dat de Engelse hegemonie nog een tijd ge handhaafd blijft. Amerika wil echter heel wat anders. Politieke woordvoerders in Den Haag hielden ons voor, dat vooral de wil van Amerika om Duitsland tegemoet te ko men meespeelt. Men verwacht in Was hington, dat Duitsland zoals elk land, dat een zeker economisch en mi litair peil heeft bereikt een eigen stem wil hebben in het wereldje van de atoommachten, vooral ook omdat een mogelijke Oost-West-botsing vooral op Duits terrein zal worden uitgevoch ten. Houdt men Duitsland dat zelf niet over atoomwapens beschikt nu buiten de atoompool, dan dreigt maar al te snel een Duits-Franse samenwer king op nuncleair gebied. En daarvoor is Amerika doodsbang. In het Ameri kaanse plan van een multilaterale kern macht is óók plaats voor Duitsland. Er is in feite plaats voor alle Westeu ropese landen. Duitsland wil wel. Het heeft zich al beeid verklaard voor 35 procent bij de dragen in de kosten van een vloot van 5 oppervlakteschepen, die bewapend zijn met Polarisraketten, de practische vorm van de multilaturale strijdmacht. Maar andere Europese landen gevoe len er weinig voor. België heeft aan vankelijk hartstochtelijk „ja" gezegd tegen de vloot. Maar als het op een Eelgische bijdrage aankomt, zal België zich beroepen op het feit, dat het geen maritieme mogendheid is. Nederland zegt: „Wij hebben al moeite voldoende geld bijeen te schrapen om onze con ventionele bewapening voldoende op peil te houden. Waar zouden we de guldens moeten vinden om ook nog eens aan een atoomstrijdmacht mee te doen?" Italië kan ook geen financiën vinden, maar heeft voorlopig laten weten, dat het wacht op de nationale verkiezin gen. Al deze landen willen wel een woordje meespreken als de beslissing moet vallen: gebruiken we de atoom bom of laten we de Russische troepen nog verder oprukken? Maar hun ant woord op het Amerikaanse aanbod is voorlopig nog: wacht nog maar even; het is ons nu te duur. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. MIXED HOCKEY CLUB. Wat de Soester hockeyteams de weinig talrijke toeschouwers zondagmiddag te bieden hadden was vaak bedroevend. Zowel de heren als de dames speelden een futloze en weinig fantasierijke partij. Toch zagen de dames nog kans om te winnen van H.I.C. Het Soester damesteam had enige invalsters en vooral de middenlinie was zwak. Van dit invallerseuvel hebben alle teams van M.H. C. de laatste tijd te lijden. Voor rust kwamen geen van beide par tijen tot scoren. Elke actie mislukte omdat men niet tot een behoorlijke af werking in staat was en vaak werd de grond inplaats van de bal geraakt. De twee zwakke keepsters kregen het na rust zwaar te verduren en er werden maar liefst zeven doelpunten gescoord. Dat kwam grotendeels door het mati ge keepen. Ingrid Dalenoort scoorde in de achtste minuut. Zij bracht met Loor v. d. Ster- re de stand op 3-0 H.I.C. verzwaarde nu de druk en kwam tot 3-2, Bij een grootscheepse aanval werd het 4-2 voor Soest door een mooi schot van Loes van Weering. Tenslotte werd het 4-3. De heren gingen roemloos ten onder tegen een technisch beter spelend A.M.V.J. Ook dit elftal kampte met invallers. Het was een snelle maar ru we en rommelige wedsrijd. Beide par tijen bezondigden zich aan vele over tredingen. Met de rust stond Soest reeds met 2-4 achter. De tweede helft bood eenzelfde spelbeeld. Soest zette het doel van de tegenpartij direct flink onder druk, maar bij een snelle tegenaanval werd de achterstand vergroot. E. Hinderdael zag een strakke pass beloond met een uitstekend schot van Peter van Hof wegen (3-5). Bij een sublieme actie wist deze de achterstand tot 4-5 te verkleinen. Het spel golfde nu op en neer, men holde en sloeg even hard en ieder kreeg zijn prachtkans, A.M.V.J. drong echter in de resterende tijd zeer sterk op en wist met snelle aanvallen het doel van Cor Thomassen in gevaa' te brengen. Het zesde doelpunt werd dan ook gemaakt. Peter van Hofwegen liet aan de andere kant de deklat tril len onder een zwiepend schot. Nog eenmaal zette A.M.V.J. een groot scheepse aanval op wat resulteerde in een paar mooie scoringskansen en het werd 7-4. Een zonder fantasie en overtuiging spelend dames 2 verloor door eigen on macht met 0-5 van Kampong. Heren 2 won de districtsbeker op het terrein van Kampong. Aan deze wed strijden deden de drie koplopers van de eerste klasse der onderbond van het district Utrecht mee. Van Gooi 7 won nen de Soester heren met 6-1. Daar Gooi met tien man moest spelen achtte Soest het zijn sportieve plicht ook met tien man uit te komen. Schaerweijde werd met 2-1 verslagen. /Vooral Tjeerd van Weering, Huug Berghauser Pont en Bert Vriens onder scheidden zich in het hechte en goed spelende Soester elftal. Misschien lukt het Soest straks bij de promotiewed strijden eindelijk de onderbond te ver laten. S.E.C. WON MET 1-0. Na twee fikse overwinningen en twee gelijke spelen is het S.E.C. zondag ge lukt weer eens te winnen en het sterke S.D.O. werd verslagen met 1-0. S E.C. was gebrand op een revanche voor de 0-1-nederlaag welke in Bus- sem geleden werd. De ploeg was echter weinig schotvaardig en het bleef bij een enkel doelpunt. S.E.C. staat nu met S.D.O. op de twee de plaats van de ranglijst N.F.C. is eerste met 20 punten uit 15 wedstrijden en S.E.C. en S.D.O. hebben 19 punten. Donar staat met 17 punten op de vierde plaats. Zondag moet S.E.C. naar Ra- piditas dat wel onderaan staat maar toch een gevaarlijke tegenstander zal blijken te zijn Vijftienhonderd man publiek was ge tuige van een sportieve wedstrijd met twee zwakke voorhoedes en twee sterke verdedigingen. Ruttenberg speel de een bijzonder goede wedstrijd en ook Van Breukelen blonk uit. In het S.D.O. team speelden vier gebroeders Brou wer, de middenvoor, de linksbinnen, de linksbuiten en de linkshalf .Van hen was de linksbuiten verreweg de oudste maar ook de beste speler. S.D.O. heeft thans als trainer de oud- S.E.C.-trainer, de heer Hoevers, die er natuurlijk op gebrand was zijn huidige pupillen van zijn gewezen pupillen te zien winnen. S.D.O. begon een enorm offensief. Voor al rechtsbuiten Hogeboom weerde zich uitstekend, maar Schrijvers was goed op dreef en hij verdedigde zijn doel keurig. Aalberts gaf enige goede voor zetten die keeper Steenvoorde be dreigden, maar het was slechts een lichte dreiging, want S.E.C. had geen schutters. Vijf minuten voor rust kwam middenvoor Hooyer goed langs spil Van Dinteren. Hij stond alleen voor de keeper maar schoot naast. In de tweede helft was S.E.C. de sterk ste ploeg. Een goede aanval van Aal berts en Van Breukelen stelde Van Kooy in staat met een lage schuiver te sco ren. S.D.O. kwam nu fel opzetten. Rechtsbinnen Sonneveld raakte gebles seerd en werd vervangen door Post. Schrijvers bleef in vorm en keerde heel wat schoten. Aan de andere kant kregen de S.E.C.-spelers goede kansen maar zij faalde met schieten. Een minuut voor het eindsignaal bracht Hooyer de bal goed op, gaf hem aan Baltus Burgman, die kans zag de kee per te omspelen. Hij had nu rustig kunnen inschieten maar gaf de bal vol komen onnodig aan Aalberts, die zo schrok van dit buitenkansje dat hij faalde met schieten. Als de wedstrijd toen langer dan een minuut geduurd had zou deze verantwoordelijke daad S.E.C. de overwinning wel eens hebben kunnen kosten. Er werd echter niet meer gescoord. HEES VERLOOR VAN LAREN. Hees heeft een uitwedstrijd tegen La ren gespeeld en met 4-1 verloren. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op en na een kwartier spelen had Hees zelfs suc ces. Burgstede doelpuntte uit een pass van Kamphorst. Bij het begin van de tweede helft was het nog 1-0, maar Laren werd steeds sterker en het spel van Hees stelde niet veel voor. Na tien minuten doelpuntte de links binnen van Laren uit buitenspelpositie. Henk de Bree viel kort hierna uit om dat hij een trap tegen zijn hoofd kreeg en Piet Kok verving hem. Opnieuw scoorde nu de linksbinnen en het was 2-1. Laren toonde zich nu een klasse sterker en door de middenvoor en de rechtsbinnen werd het 3-1 en 4-1. Te gen het einde van de wedstrijd kwa men de spelers van Hees adem te kort. SOESTER BROMFIETS CLUB. De Soester Bromfiets Club organiseert hedenavond de eerste rit van het nieu we seizoen. Er wordt om 8 uur gestart bij hotel Bos en Duin en men kan zich vanaf half acht voor deze rit opgeven. De lengte is 25 km en er wordt met een gemiddelde snelheid van 20 km per uur gereden. Het zal geen moeilijke rit worden, zodat ook beginnelingen kans op een prijs hebben. VOETBALUITSLAGEN. S.E.C. 1-S.D.O. 1 1-0. B.V.C. 2-S.E.C. 2 1-1. Amsvorde 2-S.E.C. 3 3-1. S.E.C. 4-Amersfoortse Boys 3 1-4. Bilthoven 1-B.D.C. 1 1-1. Zebra's 2-B.D.C. 2 5-1. B.D.C. 3-A.P.W.C. 3 2-6. B.D.C. 4-Barneveld 3 1-2. B.D.C. 5-A.P.W.C. 4 2-2. B.D.C. 7-A.P.W.C. 5 6-3, Quick A-S.E.C. A 5-3. S.E.C. B-Amersfoortse Boys B 2-0. A.P.W.C. a-S.E.C. b 1-4.' S.E.C. d-C.J.V.V. c 0-10. pupillen: C.J.V.V. 1-S.E.C. 1 0-1. S.E.C. 2-Quick 2 0-1. BILTHOVEN-B.D.C. 1-1. B.D.C. heeft in Bilthoven zonder mid denvoor Gros gelijk gespeeld met 1-1. Gros was voor twee wedstrijden ge schorst en Jan Kaats nam zijn plaats in. Wigtman stond rechtsbuiten. Na 5 minuten had B.D.C. geluk toen Jan Westerveld een vrije schop nam waar uit het eerste en enige doelpunt ont stond. Kort voor rust stond het nog 1-0 maar een 3-0 stand zou de verhouding beter .weergegeven hebben, want B.D.C. was uitstekend op dreef en speelde goed. Er werd echter door Bilthoven gedoel punt en de tweede helft begon met de 1-1 stand die de eindstand zou wor den. Na de rust had Bilthoven een groot overwicht en B.D.C. mocht van geluk spreken dat er niet gescoord werd. Er werd echter goed verdedigd door de B.D.C.-ers. De scheidsrechter was Bilthoven goed gunstig gezind toen Kaats in het straf schopgebied te zwaar aangevallen werd. Iedereen verwlachtte dat hij te recht een strafschop zou toekennen, maar hij liet doorspelen en waar schijnlijk kostte dit B.D.C. de over winning. TEMPO REED TEGEN PEDAALRIDDERS. Tempo zou aanvankelijk eerj wedstrijd op het parcours in de Hooglandse pol der tegen De Pedaalridders houden, maar aangezien dit niet berijdbaar was werd het parcours van De Pedaalrid ders genomen. In de zomermaanden zullen zij naar Soes komen. Twaalf renners gingen van start voor een afstand van 52'/z km. In deze rit reden amateurs en nieuwelingen. De aspiranten, 8 rijders, reden 45 km Hieraan namen geen Temporijders deel. Bij de amateurs en nieuwelingen nam Kees Proosdij na enige schermutse lingen in de zestiende ronde een voor sprong, die hij steeds vergrootte. Ger- rit Ruttenberg zou waaschijnlijk een goede tweede geworden zijn als hij in de derde ronde geen lekke band ge kregen had. Daardoor leed hij twee ronden verlies. Hij wist De Lange, Wijnhof en Van Diejen, die op een ronde lagen, echter nog te passeren. Kort daarna werden zij door Proosdij voor de tweede maal gelapt. Jaap Lok gaf op, evenals Harry Visser en Nic. de Vries. De spurt van het peleton VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 23 APRIL 1963. eerste doelpunt en met een kopbal van rechtsbuiten Klomp werd het 2-0. Van Kooy bracht met een strafschop de stand op 3-0 en door Demmers werd het voor rust 4-0. Klomp bracht in de tweede helft de stand op 5-0, door Demmers werd het 6-0, door Van Kooy uit een strafschop 7-0, door Klomp 8-0 en tenslotte door Demmers 9-0. De score zou nog veel hoger geweest zijn als de keeper van Radiostad zich niet zo uitstekend geweerd had. DE MEEST VERKOCHTE KOELKAST IN EUROPA. 5 jaar garantie - Bosch service Stroomverbruik 0,6 Kwh p. etmaal. Prijzen 122 L f298.- tot 22» L. f648.-. Ook huurkoop of huur. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Soest Telefoon 02955-2379 werd gewonnen door L. Verhoef. De uitslag was: 1. Kees Proosdij, Tem po; 2. L. Verhoef, Pedaalridders; 3. Raymond de Zoete, Tempo; 4. Wil van Barneveld, Tempo; 5. H. Stouten, Pe daalridders; 6. Gerrit Ruttenberg, Tem po; 7. Joop Wijnhoff, Tempo; 8. Ed. de Lange, Tempo; 9. G. van Diejen, Pedaalridders. TENNISUITSLAGEN. D.W.V. 5-Soest 1 bij 3-3 afgebroken. N. de Roos-A. Sprangers 6-3. 4-6. 3-6. D. Koster-R. v. Zadelhoff 0-6. 7-5. 6-2. Mej. I. Baas-mevr. A. Havenaar 4-6. 2-6. Mej. I. de Vries-mevr. Van Breu kelen 6-3. 6-1. De Roos en Koster- Sprangers en Van Zadelhoff 4-6. 0-6. Mej. Baas en mej. De Vries- mevr. Havenaar en mevr. Van Breukelen 7-5. 7-5. Soest 2-Rhijnauwen 6 7-1. A. v. Roosmalen-J. W. Rameijer 6-4. 6-3. P. Jansen-P. K. Pieterson 6-3. 6-2. Mej. L. v. d. Berg-mej. M. J. v. Wae- geningh 1-6. 4-6. Mej. Y. Hofman-mej. W. J. Post 6-3. 2-6. 6-1. A. v. Roosma len en H. Ebben-G. Bielderman en J. W. Rameijer 8-6. 5-7. 6-4. Mej. L v. d. Berg en mej. Y. Hofman-mej. T. Cor- nelis en mej. W. J. Post 6-4. 6-1. Mej. L. v. d. Berg en A. van Roosmalen-mej. M. J. van Waegeningh en G. Bielder man 6-4. 8-6. Mej. Y. Hofman en H. Ebben-mej. T. Cornelis en P. K. Pie terson 6-3. 6-1. Soest B-Baarn B 1-4. Bilthoven D-Soest A 1-4. V.V.Z. WON MET 9-0. V.V.Z. won met 9-0 van Radiostad en de vele doelpunten werden gemaakt door Demmers, Klomp en Van Kooy. Rechtsbinnen Demmers maakte het HONGARIJE. Het buurtblad van Czongrad in Hon garije kondigde onlangs een „Espresso kamer" aan, die zou worden ingericht in het verbouwde „Cultuurgebouw" in die stad. Door een zetfout werd echter een „Esperantokamer" vermeld. Prompt was de toeloop voor deelneming aan de vermeende cursus zo groot, dat het Cultuurgebouw werkelijk een Esperan- tocursus moest openen, en het stichten van een Esparantovereniging voor de deelnemers moest toezeggen. FINLAND. De Finse vereniging van onderwijs-es- perantisten geeft een blad uit voor kinderen, La Planteto (Het Plantje). BELGIë. De Belgische ornitholoog H. Tieperman uit Antwerpen verzocht via de Espe- rantopers en de radio medewerking voor een onderzoek over de verspei- ding van de koekoek. Er werden 160 bruikbare waarnemingen uit allerlei landen gemeld. De oprichting van een internationale vereniging voor ornitho logen wordt voorbereid, die in het bij zonder over de vogeltrek veel steun en piofijt hoopt te ondervinden van het Esperanto en de Esperanto-organisaties. NEDERLAND. De Nederlandse afdeling van de We reldfederalisten gaf een mooie dubbele kaart uit met kinderkopjes, die de een heid van de verschillende rassen moe ten demonstreren, en met korte Espe- rantotekst. He Internationale Jeugdcentrum „Anna Frankhuis" te Amsterdam geeft een deel van zijn drukwerk uit in Esperan to. Buitenlandse gasten worden op ver- zeek ontvangen door Esperantisten. (Enige grepen uit De Esperantist, uit gave van de stichting „Esperanto bij het onderwijs".) HUWELIJKSPROBLEEM. Mijn man heeft zich verplicht tegen over de huiseigenaar om de ons toege wezen woning bewoonbaar te maken. De kosten zijn eigenlijk onbetaalbaar. Kan ik de huiseigenaar ervan in ken nis stellen, dat ik mij als echtgenote niet verantwoordelijk voel terzake, vraagt Pechvogel.. Antwoord: De ene echtgenoot heeft toestemming nodig van de andere voor het sluiten van overeenkomsten tot ver vreemding of bezwaring van de wo ning. Ook is wederzijds toestemming nodig voor de ingebruikgeving of voor de beëindiging van het gebruik van de woning. Handelingen als door u be doeld vallen hier dus buiten en zijn niet aanvechtbaar. Eigenlijk zoudt u de overeenkomst ter inzage moeten geven voor nader on derzoek van de vraag of niet toch een clausule is opgenomen die de overeen komst vernietigbaar maakt en waar voor de rechter moet werden ingescha keld. Hiervoor is een termijn gesteld van een jaar na het sluiten van de overeenkomst. Wendt u zich zo spoedig mogelijk tot een advocaat als u daar aanleiding toe heeft. MIEKE TELKAMP. Hoe oud is Mieke Telkamp en hoe lang zingt zij reeds voor de radio en gram mofoon? schrijft Thelma. Antwoord: Mieke Telkamp werd in 1934 geboren als een Mieke Telgen kamp te Oldenzaal en telt dus 29 len tes. Mieke werd als amateurzangeresje en toneelspeelster in 1952 door Ge- rard van Krevelen ontdekt. Ze maakte toen voor de AVRO-microfoon haar debuut met „Here in my heart". In 1954 trad zij in het huwelijk met Gerard Zuur, maar bleef zingen voor de AVRO, waar zij vooral met Duitse liedjes op viel hoewel ook vele Nederlandse en Engelse vertolkingen van haar bekend zijn. PAUL ANKA. Wanneer en met wie is Paul Anka ge trouwd? Antwoord: Paul Anka heeft zijn ja woord gegeven aan Anne de Zogheb (20 jaar) op 16 februari 1963. KENTEKENS. Wat betekenen de letters ZA op een auto? informeert A.L. Anwoord: De letters ZA die u op een wagen zag staan zijn de kentekens van Zuid-Afrika, alhoewel het land officieel Unie van Suid-Afrika (met S) heet. AMSTERDAM-MADRID. Kunt u ons zeggen hoeveel km het on geveer is van Amsterdam naar Ma drid? aldus A.F. Antwoord: De afstand Amsterdam-Ma - drid is: 1780 km. FLUWEEL. Hoe moet men een fluwelen japon be handelen? aldus C.F. Antwoord: Fluweel kunt u wassen als wol, druipnat ophangen en luchtig Strijken aan de verkeerde kant van de dubbelgeslagen stof, zodat de polen van het fluweel in elkaar grijpen. Veel suc ces hebt u bij fluweel ook, als u zacht jes over de vlek wrijft met een lapje, gedrenkt in warme glycerine. De dag begint. Een sigaret I (Hij is maar amper uit zijn bed.) 't Ontbijt is op. Er is nog net tijd voor een tweede sigaret. Des morgens gaat hij naar zijn werk, steenvast in 't hoofd 't geliefde merk. In 't „weekend", ongeschreven wet volgt sigaret op sigaret. In 't bos genietend, (je van het), sticht hij een brand per sigaret. En 's avond lurkt hij op zijn bed, bij 't slapen gaan een sigaret. En zo geniet hij, tot en met, 't verslavingsmiddel sigaret. Voor de Santé, de portemonnaie, én de liberté ik doe niet mee A.

Soester Courant | 1963 | | pagina 5