V.V.D. LIJST 3 V.V.D. '■S&ïl BIJEENKOMST dr P. G. van de Vliet, voor het hart. BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis. S0ESTERBERG. HET GELE GEVAAR. kunt niet alles weten. 12 mei Moederdag. Mooie dozen luxe post, Boekhandel A. J. v. d. Ree 12 Mei MOEDERDAG Goede damesromans, Boekhandel A. J. v. d. Ree Bescherming van de rechten van liet individu is een eerste eis van de V.V.D. Voor een goede ver houding tussen de staat en de burger wil de V.V.D., naar het voorbeeld van de Scandinavische OMBUDSMAN, een BESCHERMHEER VAN DE BURGER. Bezoekt VRIJDAGAVOND, 10 MEI a.s„ onze in het Oranje-Hotel. Spreker lid van de le Kamer en wethouder van H'sum. Hebt U vroeger, toen U jong was, weieens een boerenvrouwtje brood zien snijden Met een scherp mes sneed ze keurige dunne sneetjes van het grote zvtare tarwebrood, dat ze letterlijk aan haar hart drukte. Dit is natuurlijk niet de betekenis van de slagzin boven dit artikeltie. En toch. De Kerk, hoe ook gezien, heeft de functie van een moeder. Zij tracht haar kinderen te verzamelen en te voeden. Niet met brood voor de maag, maar met brood voor het hart. Met het Woord van Christus, Die zegt „Ik ben het brood des Levens". Nu kan men dat Brood brengen in de vorm van het gesproken woord. Maar dit woord is ontleend aan een Boek, het Boek der Boeken, waarin Gods Woord te vinden is. Sn om dit Woord goed te verstaan, moet men niet alleen kunnen lezen, maar ook leesstof hebben, waarin dat Woord wordt toegelicht, begrijpbaar gemaakt op voor ieder verstaanbare wijze. Ook het brood, dat gegeten wordt, komt niet tot ons in de vorm van tar wekorrels deze worden gemalen en gebakken. De Kerken van het Westen hebben het Brood des Levens eeuwenlang uitge deeld aan hun eigen kinderen. Maar zij hebben ook andere kinderen in hun overvloed laten delen. Zending en Missie hebben, ieder op hun wijze, in Azië en Afrika het Brood GEBOREN Petronilla Richarda Maria, dochter van P. J. Elberse en A. Kok, Vos- seveldlaan 51. Randall Olaf, zoon van U. Wijnia en C. G. M. H. van den Ak ker, Baarn, Laanstraat 25. Robertus Pius Maria Gerardus, zoon van J. Schel- levis en A. M. J. Heil, Baarn, Burgem. Penstraat 29. Florence Germaine, dochter van G. D. Laout en Th. M. Witte. Baarn, Kerkstraat 27-29. Chris- tine Maria, dochter van C. van Leeu wen en W. M. van Schalk, Reigerstraat 4, Baarn. Johanna Petronella, doch ter van C. van Rijn en M. Struik, KI. Engendaalweg 52. Willemijntje Ma ria, dochter van J. Visscher en J. M. Verwoerd, Korte Brinkweg 22a. Ma- rion, dochter van M. J. Klompenhouwer en A. E. J. Epskamp, Fokkerstraat 33. Renè, zoon van D. van den Hoek en W. Berkhof, Belevedéreweg 14. Sij- brand Jan Cees, zoon van W. Kramer en M. H. van Eijk, Simon Stevinlaan 30. Huibert Jan, zoon van H. J. van der Zouwen en A. G. Hühorst, Birkstraat 126. Johanna Francina, dochter van A. Hop en F. J. Akkerman, Veenzoom 8. Lucia Maria, dochter van B. W, Pel en A. H. de Vries, Baarn, Burgem. Pen straat 22. Eric, zoon van J. J. E. S. van Munster en J. G. D. P. van Asch, Schoutenkampweg 20. Michael Fran- ciscus Alexander Maria, zoon van C. N. M. Schijf en H. M. Roest, Van Goyen- laan 32. Maria Paulina Bernardina, dochter van P. J. van Wegen en M. P. Hilhorst, Ringweg 14a. Marianne, dochter van R. Wielinga en J. M. van Agterveld, Eigendomweg 96. ONDERTROUWD Wilhelmus Bernardus Hoenderop, Rijnkade 90, Arnhem en Ma ria Johanna Henrica Janssen, Wilhelmi- nalaan 18. Frederik Visscher, Nieu- weweg 5 en Willemijntje Lamberta Koe- lewijn. Laanstraat 80. Bernardus Jo- hannes Claassen, Muurhuizen 12, Amers foort en Antonia Engelina Roest, Oude Grachtje 12. Barend Arnold Laseur, Betje Wolfflaan 2 en Geertruida Groen, Troelstrastraat 26. GEHUWD Johan Bastiaan Matheus Frans Brouns, Lange Nieuwstraat 60, Utrecht en Johanna Maria Cornelia van Hamersveld, Olykeweg 7. Gerardus Antonius van de Belt, Klettersteeg 14, Barneveld en Alyda Maria Kuyer, Veld weg 8. Friedrik Johan Adolf Groen- wold, Jutphaascheweg 61, Utrecht en Meintje van Ginkel, Lange Brinkweg 51. Willem Jan van der Werf, Noorderhaven 23, Groningen en Wilhelmina Christina de Jager, Van Maarenstraat 5. Cor- nelis Dirk Pouw, Eigendomweg 32 en Jannetje Verwoerd, Driftje 61. OVERLEDEN Gerardus Roelands, 85 jr., echtgenoot van M. Boll, Koninginnelaan 15. Jannetje Martijn, 85 Jaar, echt genote van M. van der Nat, Heideweg 6B. Jean Nicolaas Besier, 81 jaar, echtgenoot van F. van Meerten, Hart- weg 4b. Christina Verweij, 73 jaar, echtgenote van F. W. J. Nilsson, Soes- terbergsestraat 17. Lodevicus Fïancis- cus Joseph Veltmeyer, 76 jaar, weduw naar van S. M. J. Houbreghs, Bosstraat 2. Hendrik Stammer, 53 jaar, echt genoot van A. G. van 't Schip, Willem Pijperlaan 5, Zeist. Sjoukje Brouwer, 72 jaar, echtgenoot van E. J. Bril, Ir. Menkolaan 57. gebracht aan kinderen, die honger le den, zonder het misschien zelf te be seffen. Maar nu is werkelijk honger ontstaan, en de jonge kerken van Azië en Afrika vragen om brood - brood voor het hart. Let welzij vragen. Zij vragen om lectuur, boeken, als hulpmiddel tot het verstaanbaar maken Van het Woord. In hun talen, voor hun voorgangers, ook voor hun „leken", die momenteel overspoeld worden met óf propaganda- lectuur uit het Oosten óf met zeden bedervend vergif uit het Westen. Goede boeken zijn ,,brood"nodig. Het is geen uitvinding van de Protes tantse Kerken van Nederland, deze actie „Brood voor het Hart." Het ls 'n dringende smeekbede van onze min der rijk voorziene, ja, arme broeders overzee„Geef ons van Uw rijkdom, want wij willen zo graag brood, doch wij hebben niet voldoende voorraad". Praktisch alle Protestantse Kerken willen op die vraag een positief ant woord geven. Dit antwoord moet echter door U tot tastbare werkelijkheid worden. De zen- dinsgsmensen van o.a. de Gereformeer de en Hervormde Kerken in Soest heb ben acties en collecten voorbereid. Als er op U een beroep gedaan wordt, zou ik U een woord ter overweging willen geven het woord van de Ver loren Zoon, die zei Hoeveel arbeiders van mijn Vader hebben brood in over vloed, en ik kom hier om van de hon ger Slaat dit niet verbijsterend treffend op de situatie De collecten of acties worden gehou den op of omstreeks 5 mei. Giro 500100. „Brood voor het Hart". Breng voor moeder iets mee van Boekhandel Van der Ree vanaf 12.95. Leuke Balpoints vanaf f 0.95 Laanstraat 41c en d - Baarn Telefoon 2685 KOSTELIJK TONEEL IN DE RANK. In gebouw „De Rank" heeft men kun nen genieten van kostelijk amateur-to neelspel, gebracht door „De Hoveniers" uit Bilthoven op uitnodiging van het Departement Soest van de Maatschap pij tot Nut van t Algemeen, maar er was weinig publiek. Denise, een charmante moeder van twee zoons en een dochter op de huw bare leeftijd, werd door Miep Engel- berts op bijzondere wijze ten tonele ge voerd. Zij is verzot op haar zoons Walter (Toon Kramer), Bruno(Peter Otter) en haar dochter Martine (Una van Battum), zoals de kinderen verzot zijn op hun moeder, die succes heeft als schrijfster en beroemd is om de wijze waarop ze lezingen houdt over alle mogelijke onderwerpen. Molinot (Paul Posthumus Meyes) is de trouwe adviseur en huisvriend van de familie, waarin vader Eduard een belangrijke plaats inneemt, al is hij dan overleden en moet men het met een portret van zijn nobel gezicht doen. Jane de dienstbode (Dien Zwart) .en Jean Pierre, de aanstaande verloofde van Martine (Gert de Wilde) leverde ook hun belangrijk aandeel in dit aller aardigste stuk, dat een prettige climax tegemoet gaat als Denise bekent dat Eduard helemaal niet bestaan heeft, dat ze nooit getrouwd geweest is en dat haar drie kinderen ieder een andere vader hebben. Ze laat deze drie heren (Jan Logger, Hans Ostendorf en Jan jaap Engelberts) zelfs opdraven om te elfder ure alsnog te trouwen, maar weet geen keus te maken. Haar kinderen kiezen ieder de eigen vader, dus dat biedt ook al geen op lossing. zodat besloten .wordt dat De nise haar rol van weduwe zal voortzet ten en dat het portret van Eduard zijn ereplaats aan de muur weer zal mo gen innemen. Zelden krijgt men in Soest toneel van dit gehalte te zien. Het was uitmun tend en vooral Denise, die het huwe lijk de meest barbaarse gewoonte vond die er te bedenken valt, heeft voor bijzonder veel genoegen gezorgd. V.V.Z. WON MET 7-0. V.V.Z. heeft opnieuw een grote over winning behaald en nu waren de spe lers van „Karboys" het slachtoffer. V.V.Z. ligt nog steeds aan de kop met Laren. De mannen van Zonnegloren hebben 2 punten minder dan het La- rense elftal, maar ze hebben een wed strijd minder gespeeld. V.V.Z. moet nog 2 wedstrijden spelen en Laren nog 1. Mogelijk moet er een beslissingswed- As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ut feest van gisteren laang gin slecht feest evonde heb, al kenne wullie dan nie zo goed feeste aste man- ne en wieve int zuuje. Veural veur de Jonge- luu waster heul wat te doen. Maor datter gin perde waore zoas vreuger, da beviel me heul me. Da konkoers hippekeu hebbe wullie noeng zo'n keer of acht ehad schat ikke. Veurig jaor nie, waant toeng was ut veuls te nat. Die perde konne toeng nie springe en daorom gong ut me deur. Noeng was ut nie nat, maor perde homaor en das spietig, waant ikke houw van perde en heul veul min se zien da graog. Mit perde kejje veul beeter te maoke hebbe as mit hongde, waant die kenne biete en katte krabbe, maor perde doen uiks ajje teminste nie achter ze gaot staon, waant dan kenne zullie je teu- ge je test trappe, nie zo'n bietje. Noeng hebben dan die paor raods- leeje d'r zin die ellek jaor zo neudig moste zeige da wullie maor nie moste deurgaon mittie perde, waant da was maor speulerie van 'n paor minse en die kostte sente en zo. t Netuurbad kos 'n meljoen, maor denkie noeng dat ikke gao zeige, daor. hadde wulie nie an motte beginne, waant das niks veur minse die nie zwemme, kenne en d'r komme veuls te veul luu vari buute Soest. Wa ken dat scheele. Laot die minse uut Utrech en Aomers- foort en Hilversum en veur ming part Eemnes maor hier komme zwemme, en laote minse die graog perde komme kieke ok maor hier naortoe komme, Maor goed, die paor raodsleeje hebbe d r zin ekreege en daormee motte wul- he die manne zeaker dan meraokels hard mee felisiteere. Noeng waster veur manne as ikke. gistermiddag niks te doen in Soest, waant die raodsleeje denke toch nie da Knelis en Knelian de heule middag achter die toeteraors uut Limburg anneloope hebbe. Die man ne toeterde best, daor nie van, maor van loope wor je veuls te meuj. 't Was heul spietug datter noeng gis termiddag niks veur manne te doen was die gin korte, boks meer draoge. Nie veur die paor raodsleeje netuurlek die zo teuge dat perdespul waore, waant l die zalle wel hebbe leige slaope. Da kos (niks. strijd tussen Laren' en V.V.Z. gespeeld worden. Van Kooij maakte het eerste doelpunt, door Demmers wer^ het 2-0 en 3-0 en hij scoorde in de tweede helft het vierde doelpunt. Door Co Huigen werd het 6-0 en tenslotte maakte debutant Schaap het zevende en laatste doel punt. GERING SUCCES MIXED HOCKEY CLUB. Het eerste damesteam van de Mixed Hockey Club speelde een thuiswedstrijd tegen Hilversum, die'met een 2-2-gelijk- spel eindigde. Het was een vrij saaie wedstrijd. De Hilversum-dames namen de leiding, maar na 15 minuten was het door In- grid Dalenoord 1-lv Vlak voor de rust bracht Irma Espeet de stand op 2-1, In de tweede helft kwam het Hilver- sumdoel onder zware druk te staan, maar bij een verrassende tegenaanval werd het 2-2. Van de Soester ploeg was de middenlinie het sterkst en de achter hoede het zwakst. Dames 2 verloor ihet 0-2 van Myra doordat de voorhoede machteloos was. K.V.O.-JUNIOREN KAMPIOEN. Door de 9-1-overwinning op Doorn 1 heeft het eerste juniorentwaalftal van K.V.O. ongeslagen het kampioenschap in haar afdelins behaald. Een prachtige prestatie in het slechts éénjarig bestaan der juniorenafdeling van K.V.O. Minder gelukkig was het 1ste senioren twaalftal dat thuis tegen het sterkere Kameo met 14-2 ten onder ging. De A-adspiranten moesten eveneens de puntjes weggeven en wel aan Auster- litz A. Uitslag 2-3. SOESTERBERG—KAMPONG 1-4. In de thuiswedstrijd heeft Soesterberg tegen Kampong verloren met 1-4. Het was een prettige wedstrijd waarin beide clubs bij afwisseling in de aan val waren. Hoewel verscheidene aan vallen door de verdediging werden ge pareerd, kon zij niet beletten dat de .sterkere tegenpa'rtij voor de rust twee maal het doel vond (0-2). In de tweede helft ongeveer hetzelfde spelbeeld, waarbij de verdediging van Kampong alle aanvallen wist af te slaan, doch Soesterberg weer tweemaal de bal moest laten passeren (4-0). Voor Soesterberg werd de eer gered toen door Kolkman uit een penalty werd ingeschoten (1-4). Met deze stand kwam ook het einde. In de tweede afdeling heeft Soester berg met 4-2 gewonnen van Scherpen- zeel 2. AANTREKKELIJKE OPVOERING DOOR UTILE DULCI. Utile Dulci heeft zaterdagavond het sei zoen besloten met de opvoering van „Vogel, vlieg de lucht in", toneelspel in drie bedrijven. In dit gezellige familiestuk worden, we verplaatst in het vreedzame huisgezin van de familie Hapgood. Als de kinderen volwassenen worden willen ze allemaal de deur uit. Dat grieft de moeder echter, die allen thuis wil houden. Tenslotte verzoent zij zich met de nieuwe situatie. Het stuk werd uitstekend gespeeld. In het bijzonder excelleerde het spel van Hanneke Heur in de rol van de dochter Myra, die met haar aantrekkelijke spontaniteit de sfeer van gezelligheid in het gezin niet weinig verhoogde. Op bekwame wijze verzorgde Wout Bak- kenes de regie, Leo Grootkop grime en kapwerk. Breng voor moeder iets mee van Boekhandel Van der Ree zowel in pocket als in gebonden uit voering. Laanstraat 41c en d - Baarn Telefoon 2685 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. P.U.E.M.—SOESTERBERG 5-1. In haar uitwedstrijd heeft Soesterberg met 5-1 verloren van P.U.E.M, Reeds direct ging P.U.E.M. over tot de aanval, die tot de rust werd voortge zet. Alle door haar gemaakte doelpun ten werden dan ook voor de rust ge scoord (5-0). De Soesterberg-verdediging toonde wei nig ruggegraat. In de tweede helft werd dat anders, toen de verdediging zich meer schrap zette en doelpunten van de telkens aanvallende tegenpartij wist te voor komen. Uit een penaltv wist midvoor Bakker voor Soesterberg nog de eer te redden (5-1). In deze stand kwam geen veran dering meer. Het was de laatste wed strijd voor Soesterberg in deze com petitie, waarin zij de laatste plaats in neemt, BRILJANTE UITVOERING VAN „ST. JOSEF". Vrijdagavond hebben tal van aanwezi gen in de garnizoensontspanningszaal genoten van een show van ballet en muziek, georganiseerd door de r.k. mu ziekvereniging „St. Jozef". Deze uitvoering in moderne stijl op het het bloemen versierde podium stond weer op zeer hoog peil. Men hoorde ook nieuwe melodieën en nieuwe marsen van de drumband. Over de balletuitvoeringen waren alle aanwezigen opgetogen. Een verrassing was de kennismaking met de jeugdclub, die pas enige maan den bestaat. Met opgewektheid speel den deze jeugdige muzikantjes hun oe feningen en zelfs al een melodietje. Het geheel van deze avond stond on der leiding van Wim Wakelkamp. Na afloop volgde er een bal met muzi kale medewerking van „The sweet sere- naders". Een van de meest dreigende en be dreigende punten van de wereld is thans wel zuidoost-Azië. We zien strijd in Vietnam en in Laos, vorig jaar was er de oorlog van China tegen India, er is de voortdurend dreigende toestand tussen het com munistisch China op de vaste wal en zg. nationalistisch China op Formosa, er is echter een toenemend politiek verkeer tussen Indonesië en Rood- China en van dit laatste land ook met andere Aziatische en Afrikaanse staten. De oorzaak van deze dreigende toe stand, die ieder ogenblik tot oorlogshan delingen kan voeren, is tweeërlei, maar de drijfveer is in ieder geval commu nistisch China. Het gaat economisch niet zo best in het grote Chinese rijk, waarvan de bevol king elk jaar met miljoenen toeneemt, zodat het totaal ontrustbarende afme tingen begint aan te nemen. Dit geldt temeer nu de landbouwcom- munes geen voldoende verhoging van de oogst hebben kunnen presteren, er in 1961 door droogte een hongersnoodsi tuatie ontstond, die nog doorwerkte tot vorig jaar en vele fabrieken ver bene den hun capaciteit werken wegens ge brek aan geschoold personeel, dat een paar jaar geleden ook grotendeels naar de landbouwcommunes werd gezonden. Geen wonder dus, dat het hier en daar wel een beetje ging rommelen in China, waarom de machthebbers in Peking afleidingsmanoeuvres nodig hadden om de situatie in het binnenland te ver bloemen. Dat is één reden van China's onruststoken. In de tweede plaats gingen de Russen zich steeds meer van het beleid van Pe- kink distanciëren. Waar Rusland vrede nodig had om zijn economie te stabili seren en zich bovendien bewust ,was van de gevaren van een mogelijke atoomoorlog, zocht het eerder toena dering dan ruzie met het westen. Dit paste dus niet in de Chinese behoef te tot afleidingsmanoeuvres en over en weer verwijten de beide communstische staten elkaar nu een onjuiste uitleg van Lenin's politieke inzichten omtrent het niet of wel vreedzaam naast elkaar le ven met de kapitalistische wereld. Rusland heeft al zijn deskundigen uit China teruggetrokken en het dacht er niet aan om Peking steun te verlenen bij de aanval op de grensgebieden van India, integendeel, het zegde Nehroe straaljagers toe. Zo wordt China langzamerhand ook voor Rusland een moeilijke buur en de wig die tussen beide communistische machten is gedreven, veroorzaakt lang zaam maar zeker een steeds bredere kloof. Wat de internationale politiek be treft zijn beide staten het in ieder ge val niet met elkaar eens, omdat ze ook verschillende belangen hebben. Het staat bovendien nog te bezien of het bewind van Mao tse Toeng zich in China zal weten te handhaven. Er zijn reeds stromingen merkbaar, die naar verandering dringen, terwiji nationalistisch China een voortdurende bedreiging blijft voor Peking. Het is im mers zo, dat een kat in het nauw rare SDrongen doet en zulke sprongen zijn thans ook van communistisch China te verwachten. Daarom valt de situatie in Zuidoost- Azië met enige bezorgdheid te bezien, terwijl China ook steeds meer invloed tracht te krijgen in Afrikaanse en zelfs in Zuidamerikaanse staten. De internationale politieke situatie wordt dan ook steeds meer beheerst door dit dreigende Chinese gevaar, waartegen zowel het westen als het Oosteuropese blok zich teweer moet stellen. We zien de belangenstrijd tussen Rus land en China zich in diverse staten af- snelen. Nauwelijks heeft de Russische minister van defensie na een tiendaags bezoek Indonesië verlaten of de pre sident van China komt er op bezoek, een figuur die zich nog nimmer bui tenslands heeft laten zien. Wel een bewijs, dat de politieke strijd zich ook op hoog niveau afspeelt en er een koortsachtige bedrijvigheid aan de dag wordt gelegd om de positie te verster ken. Het westen kan dit aanzien, doch er is geen lachende derde bij, integendeel, 't gaat óók om de posities van de wes telijke wereld, die door communistisch China direct bedreigd worden. Het ver re oosten wordt dit en volgend jaar een gebied waar de lont dicht bij het kruit ligt, zodat explosies ieder ogenblik te verwachten zijn. Krijgt u gasten Zet ze een menu voor, dat u als het ware „in de vingers" heeft, een diner dat u reeds diverse keren op uw huisgenoten probeerde. Op deze manier kunt u alles van te voren over zien en zoveel mogelijk voorbereiden U voorkomt hiermee veel en onrustig geloop naar de keuken, als de gasten er zijn. Schuimrubber matrassen mogen met de schoonmaak niet in de zon liggen. Men reinigt ze met een zachte borstel of met de stofzuiger. Om aanbranden van melk te voorkomen, kunt u de bodem van de melkkoker even insmeren met een vet boterpa piertje, bijvoorbeeld het verpakkings papiertje van het pakje boter. Een knikker op de bodem van de wa- lerketel helpt zeker tegen ketelsteen vorming. Hebt u vergeten het witte kraagje op uw japon te naaien Om snel klaar te zijn kunt u het kraagje even met doorzichtig plakband vastmaken. SNOEK. Is een. snoek een roofvis vraagt 't loze visserke. AntwoordInderdaad is de snoek een roofvis. Zij leeft van het jagen op vis sen. Gevaarlijk voor de mens is zij ech ter niet. Wel moet je opletten wanneer je een snoek hebt gevangen dat je niet in de buurt van haar bek komt. Want wat zij eenmaal in haar bek heeft laat ze niet meer los en zeker niet wanneer ze gevangen wordt en dus in angst zit. DE RIJN. Men spreekt en schrijft de laatste tijd geregeld over het Schel- de-Rijnkanaal. Kunt u bij de eerstko mende gelegenheid vertellen waarvan daan en naar welke omoeving van de Rijn men dat kanaal denkt te graven. Zo mogelijk door welke gemeenten het kanaal dan zou komen te liggen, aldus P. B. AntwoordDe wensen van België en speciaal Antwerpen voor een verbin ding van deze havenstad met de Rijn zijn al zeer oud. Het laatste project is het Moerdijkkanaal, 56 km lang, dwars door west-Brabant. Het zou vanaf het Antwerpse dokken- en havengebied een paar kilometer oostelijk van de Schelde naar het noorden lopen, en dan in Nederland langs de volgende plaatsen gaan Ossendrecht, Hoogerheide, Wouw, Kruisland Oud-Gastel, Standaarbui- ten, Zevenbergen naar Moerdijk. Alleen aan het Hollandsdiep zou een sluis ko men. Dit zou Nederland 1200 hectare goede grond kosten, terwijl het nut ervan voor meer dan 60 bij België zou ligen, en slechts voor 15 °/o bij Nederland. Het project zou naar huidige prijzen 150,miljoen bedragen terwijl het onderhoud J 2 miljoen zou belopen. Dit hield een kanaal in dat juist ten westen van Brabant tussen de eilanden van Zeeland zou lopenhet zg. Een- drachtskanaal. Al deze projecten waren vooral omstreeks 1950 weer actueel, toen nl. de Benelux ontstond. De laat ste 10 jaar hoort men er niet veel meer van. DE ALBERTI'S Waar woont de fa milie Alberti? vraagt Milly. Antwoord De familie Alberti (Willy en Willeke) woont in Amsterdam en welColenbranderhof 11. VISOTTER. is de visotter schadelijk en waar kan men hem vinden vraagt I.T. Antwoord De visotter heeft een glan zend donkerbruine pels. En heeft een vettige haarbedekking. Tussen de tenen heeft het diertje zwemvliezen waar door het snel door het water beweegt. De visotter leeft van het vaneen van grote vissen, die hij onder water ach tervolgt. Zij is zeer zeldzaam en erg schuw. Hier in Nederland is zij door de scherpe achtervolging bijna uitge roeid. In grote plassen en weteringen is zij te vinden.

Soester Courant | 1963 | | pagina 2