1 BOSCH KWAK M Paaswerkkamp in Jeugdherberg De Heidebloem. Id onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT TWEEDE BLAD BATENBURG's Erkende ts Auto- en Scooterrijschool Philips Scheerapparaat sterk verlaagd in prijs. Een modieus Frans zomerjaponnetje De dag na Pasen kwamen ze uit Den Haag, Rotterdam, Vlaardingen en Schie dam naar Soest om in en bij jeugd herberg ,,De Heidebloem" te werken. Dertig meisjes en jongens van middel bare scholen en de handige loodgieter Ben die onvervaard op het dak aan het werk ging, terwijl de anderen vin alles deden wat de hand te doen vord en wat jeugdherbergvader en jeugd herbergmoeder Erbé graag gedaan wil den hebben. ze zin hadden in een werkkamp. Der tig meisjes en jongens gaven zich schrif telijk op. Ze kwamen en brachten nog geld mee ook, want er valt in zo'n werkkamp niets te verdienen. Wel ben je voor 15,vijf dagen prettig on dergebracht, het eten is goed en over vloedig en het verblijf in de natuur kost helemaal niets. Naast het harde werken was er echter ook de ontspanning. Een excursie naar Spakenburg, rondvaart in een botter en een nachtspel in de duinen, waarvan iedereen tegen twee uur doodmoe te rugkwam, zodat er uitgeslapen mocht worden. De harde werkers voelden Nijvere jongenshanden werkten onder leiding van Oom Piet aan een enorme klimkooi, die de klimlustigen van dienst moet zijn en de bomen bij de jeugd herberg een beetje sparen en rappe meisjeshanden naaiden onder leiding van tante Tini gordijnen. Er waren echter ook meisjes die er niet tegenop zagen de schop in de grond te drijven, te hakken en te timmeren, want per slot van rekening kom je in een werk kamp om te werken en als ieder meisje aan het gordijnen naaien gegaan was dan zou al gauw de hele Bosstraat volgehangen hebben. De Nederlandse Jeugdherbergcentrale organiseert deze werkkampen voor jon gelui die de jeugdherberg niet alleen gebruiken willen om er hun vrije dagen door te brengen al rustend en luierend, maar die ook willen bewijzen dat de jeugd van nu niet te laks is om de handen uit de mouwen te steken en die dingen te doen die anders niet ge daan zouden worden omdat werk krachten niet of moeilijk te krijgen zijn en de Nederlandse Jeugdherbergcen trale niet rijk is. Vijf dagen hebben ze in Soest gewerkt. Hard gewerkt, want er kwam niet al leen een klimkooi, maar ook een open baan, een kegelbaan een jeu de boule baan en voldoende tafels ep banken voor gebruik in de openlucht. Jan kwam omdat hij eens wat anders wil de dan studiehoofd spelen en graag zijn lichaam eens stevig wilde gebrui ken, Piet om dezelfde reden, maar ook omdat de sfeer tijdens de werkkampen een weldaad is, Kees voor de gezellig heid en Henk kwam er eerlijk voor uit dat het hem ook een beetje om de meis jes begonnen was. In ,,De Trekker" het orgaan van de Nederlandse Jeugdherbergcentrale had lang voor Pasen gestaan dat meisjes en jongens rond de paasdagen in de Soester jeugdherberg terecht konden als hiervoor echter niets en een paar uur later waren ze weer hard aan de gang, want je bent in een werkkamp of je bent er niet en als je er wel bent dan moet er hard gewerkt worden, vonden ze. Het seizoen is voor de jeugdherberg De Heidebloem begonnen en na een rustige winter voor het echtpaar Erbé is de drukke tijd aangebroken, die straks als top het hoogseizoen zal krij gen. Honderden meisjes en jongens uit het hele land zullen naar Soest ko men om de jeugdherberg aan te doen en er een paar dagen te blijven als het hier heel goed bevalt, of de vol gende dag verder te trekken als ze meer een zwerflustige aard hebben. Bij volle bezetting zullen er tachtig meisjes en jongens in ,,De Heidebloem" zijn. Zij kunnen er voor 1,25 overnachten, voor 1,het ontbijt gebruiken, ter wijl een lunchpakket 1.en een warme maaltijd 1,75 kost. Er zullen kinderen beneden de veertien jaar ko men, maar dan met begeleiding, want pas een veertienjarige kan een eigen trekkerskaart krijgen en er zal ook wel eens iemand van middelbare leef tijd komen die geen kinderen bij zich heeft, want wie eenmaal lid van de N.J.H.C. is en altijd trouw zijn contri butie betaalt, die wordt niet gauw geweerd omdat men hem te oud vindt. Die honderden meisjes en jongens uit het hele land en het buitenland zullen profiteren van het harde werken dat dertig meisjes en jongens uit de rand stad Holland deden omdat ze het pret tig vonden iets tot stand te brengen, omdat ze er eens heerlijk uit waren en misschien ook wel om te bewijzen dat het met de jeugd van nu nog niet zo slecht gesteld is als pessimisten wel eens beweren en dat ze heus ook wel wat anders willen dan gek doen als superdwaas Johnny Haliday of topzot Vince Taylor optreedt. En dat kwam De Heidebloem ten goede. DE MEEST VERKOCHTE KOELKAST IN EUROPA. 5 Jaar garantie - Bosch service Stroomverbruik 0,6 Kwh p. etmaal. Prijzen 122 L 1298.- tot 220 L. 1648.-. Ook huurkoop ol huur. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Soest Telefoon 02955-2379 CENTRALE VERWARMING ST. WILLIBRORDUSSCHOOL. Het r.k. schoolbestuur te Soest-Zuid heeft de gemeente verzocht financiële medewerking te verlenen voor het wij zigen van de centrale verwarmings- kolenstookinstallatie in een oliestook- installatie, omdat gebleken is dat het heel moeilijk is mensen aan te trekken die deze kolenstookinstallatie willen bedienen. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld hiervoor 'n krediet van 3700.beschikbaar te stellen. DE N.V.E.V. OP EXCURSIE. Een vrolijk voorjaarszonnetje begeleide de leden van de Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereniging, afdeling „Eem- land", die op 2 woensdagmiddagen een excursie naar de moderne Tricotage- fabriek Hollandia in Veenendaal maak ten. Een, voor dames, bijzonder inte ressant bedrijf, waar talloze ingeni euze machines producten van kwali teit te voorschijn toveren. Machines, die, uitgezonderd des zondags, dag en nacht draaien. Nadat de heer Hofman in de cantine een inleidend woord had gesproken, verdeelden de dames zich in kleine groepjes en volgden en rondleiding door de afdelingen. Eerst een kijkje bij de grote borduurmachines, dan naar de machines waar knippatronen ver werkt worden, naar de kantbreierij en naar de machines, waar grote rol len charmeuse, nylon en katoen ver vaardigd worden. Naar de tricotage-afdeling, waar enor me rondbreimachines draaien, die gro te hoeveelheden interlock produceren. Voor controle, d.w.z. opsporing van eventuele fouten in het weefsel, worden de stoffen over grote tafels geleid, waaronder lichtbakken zijn geplaatst De nog ongebleekte stoffen worden vervolgens in enorme machines gewas sen, gebleekt, gespoeld, gecentrifugeerd en geappretteerd, om na al deze be- I handelingen naar het atelier te ver huizen, waar 250 meisjes werken. Hier worden de stoffen door snijmachines op maat en in model gesneden, door vele naaimachines in elkaar gezet en machinaal geperst. Tenslotte worden de verwerkte artikelen in cellofaan verpakt. Na deze bijzonder leerzame rondlei ding kregen de dames thee met gebak aangeboden en reden ze na een dank woord aan de directie voor de vrien delijke ontvangst, huiswaarts. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DE S.H.V. De Soesterbergse Handelsvereniging, afdeling van de Koniklijke Neder landse Middenstandsbond, heeft on der grote belangstelling in restaurant ,.'t Zwaantje" haar 25-jarig bestaan herdacht. De voorzitter, de heer C. Top, die 25 jaar lang voorzitter is geweest van de afdeling, sprak een herdenkings woord, waarin hij memoreerde dat de vereniging werd opgericht met aan vankelijk 21 leden en thans 22 leden telt. Die groei is niet belangrijk ge weest, maar toch heeft dat de taak van de vereniging niet belemmerd om op de bres te staan voor haar leden. Er werden regelmatig confac- ten opgenomen met het hoofdbestuur, bonnenacties gevoerd, spreekbeurten gehouden etc. Maar haar belangrijkste taak is wel het steunen van de Bond. die pleitbezorger is voor de midden standers bij de regering. Na de oorlog herleefde de afdeling weer op en werd er o.m. een trip naar Brussel gemaakt. Met de plaatselijke afdeling van de r.k. Middenstandsbond werd een fe deratie aangegaan, de „Somifa" ge noemd. Bij de oprichting Was het bestuur als volgt samengesteld: C. Top voorzitter, C. v. Beest secretaris, H. Hol pen- ningm., M. Couturier en Nijgenhuis leden. Thans is de samenstelling: C. Top voorz., J. de Ridder secreta ris, F, Haars pennigm., H. J. Vos en A. Oudenes leden. De vereniging blijft diligent, aldus de voorzitter. De heer Haars, die zelf ook bijna 25 jaar bestuurslid is ge weest, huldigde de voorzitter voor zijn beleid en bood hem bloemen aan na mens het bestuur. De heer Luyf sprak namens het ge meentebestuur en wees op het grote belang voor een gemeente van nel bestaan van een goede middenstand. Het 84-jarige oud-lid, de heer Nooder, zeide dat thans, door de hoogconjuc- tuur, de middenstanders niet zoveel zorgen hebben als vroeger. De heer De Rijk, sprekende namens de afdeling van de r.k. middenstands bond, noemde het een zware taak voor het bestuur om een kleine vere niging al die jaren in stand te hou den. Hierna werd de 25 jaar oude S H.V.-film vertoond, die een histo risch document is, en de oude leden in volle actie in hun bedrijf laat zien. Daarna volgde de grote Bingo-avond met aantrekkelijke prijzen, waarvoor grote deelname bestond. SUCCES VOOR OLYMPIA. De leden van de afdeling Wandelsport van Olympia hebben zaterdag deelge nomen aan marsen, welke georgani seerd werden door de vereniging Witte- vrouwen te Utrecht. Er werd gestart in Groenekan en de route voerde de deel nemers door De Bilt en Bilthoven. Vijfentwintig junioren liepen onder lei ding van de heer W. A. Suman 15 km. De eerste plaats was voor O.S.B. uit Utrecht en de tweede voor Olympia met een halve punt verschil. Zestien senio res liepen onder leiding van de heer L. Vogel 20 km en zij wonnen de eerste prijs. On 11 mei zal Olympia voor de achtste maal deelnemen aan de Trouwmars. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. VOETBALUITSLAGEN. Rapiditas 1S.E.C. 1 1-1. S.E.C. 2Uithoorn 2 0-0. V.V.O.G. 2—S.E.C. 3 1-1. HeesAvance 5-4. V.V.Z.Karboys 7-0. S.E.C. AB.D.C. A 1-1. S.E.C. DAmsvorde C 1-0. H.V.C. a—S.E.C. a 7-2. S.E.C. cScherpenzeel b 1-1. C.J.V.V. 2—S.E.C. 2 0-2. B.D.C. 1Amersfoortse Boys 1 1-1 Amersfoortse Boys 3B.D.C. 3 3-4. B.D.C. 4N.S.C. 2 2-17. Quick 5—B.D.C. 6 8-2. TENNIS. Vier teams van de tennisclub Soest behaalden zaterdag en zondag de vol gende resultaten Soest AAlta D 3-2. Leusderpark CSoest B 3-2. Soest 1— T.O.Z. 1 5-3 A. SprangersJ. Houtman 6-2 6-0. R. v. ZadelhoffE. v. Gelder 3-6 4-6. Mevr. A. Havenaarmej. B. Schmit 6-2 6-1. Mevr. C. Felixmevr. F. Heimans 6-3 4-6 6-2. Sprangers en Van ZadelhoffHoutman en Van Gelder 2-6 2-6. Mevr. Felix en mevr. Havenaarmej. Schmit en mevr. Heimans 6-2 6-4. Mevr. Havenaar en Sprangersmevr, Heimans en Houtman 2-6, 6-2, 6-0. Me vrouw Felix en Van ZadelhoffMej. Schmit en Van Gelder 2-6, 1-6. Manger Cats 1Soest 2 80. P. v. d. TorreA. van Roosmalen 6-2, 6-3. A. KlompP. Jansen 0-6, 6-1, 8-6. Mej. I. Berkhoutmej. L. v. d. Berg 6-3, 6-2. Mej. G. Steenismej. Y. Hof man 6-0, 6-2. v. d. Torre en Klomp Van Roosmalen en Jansen 7-5, 6-0. Mej. Berkhout en mej. v. Steenismej. v. d. Berg en mej. Hofman 8-6, 6-4. Mej. Berkhout en v. d. Torremej. v. d. Berg en Van Roosmalen 6-3, 6-0. Mej. v. Steenis en Klompmej. Hofman en Jansen 6-4, 6-0. i B.D.C.-HANDBAL. Teams van B.D.C.-handbal behaalden zondag de volgende resultaten OlympiaDames 1 3-6. Dames 2S.D.O. 2 1-5. Dames-jun.Amersfoort 6-4. H.H.C.Dames-asp. 2-2. A.A.V. 2Heren 1 4-10. B.D.C. 2—H.H.C. 3 7-3. Heren-asp.A.A.V. 12-9. Zeven wedstrijden leverden dus 5 over winningen 1 nederlaag en 1 gelijkspel on. S.E.C. WAS BIJ DAF. De honkbalploeg van S.E.C. bracht za terdag een bezoek aan Eindhoven om te spelen ter gelegenheid van de ope ning van het Amerikaanse honkbal- veld van de DAF-honkbalclub. Ze werden verwelkomd door een of ficial van de afdeling Brabant van de Honkbalbond en een directielid van DAF, waarna vaantjes uitgewisseld werden en de wedstrijd begon die door S.E.C. met 3-4 verloren werd. Drie innings verliepen puntloos. S.E.C. had steeds spelers op de honken. In de vierde inning waren er dat twee, die binnen kwamen na een honkslag van Rob v. d. Gaast (2-0). De vijfde inning verliep puntloos en de zesde verliep kritiek voor S.E.C., want Daf had diverse spelers op de honken. In de zevende inning werd het 3-0 voor S.E.C. Rudi Blok en Bobby Tinlin werden nu door coach Tinlin uit de ploeg geno men en dat betekende het verwijderen van de ruggegraat. Spoedig was het nu 3-3 en tenslotte werd het 4-3 voor DAF. S.E.C. SPEELDE GELIJK. S.E.C. speelde zondagmiddag in Weesp gelijk tegen Rapiditas en dat is een foede prestatie ondanks het feit dat de Weespenaren onderaan staan, want zij wonnen van K.B.V. en S.D.O. en speelde gelijk tegen koploper N.S.C. die nu geen koDloner meer is, want S.E.C. en S.D.O. hebben de leiding overgenomen. Ze hebben evenveel pun ten. Rapiditas ging al spoedig met goede aanvallen, ingeleid door rechtsbuiten Gijzen en linksbuiten Bobeldijk, op het doel van S.E.C. af. Na vier minuten liet .Pothoven Gijzen schieten, deze gaf een goede voorzet en midvoor Dornbos kopte langs Schrij vers. Rapiditas ging fel door en soms raakte de achterhoede van S.E.C. in paniek. Meermalen moesten paal, lat of een Soester lichaam redding bren gen. Toch kwam S.E.C. af en toe tot een aanval en Baltus Burgman liet aar dige voorzetten zien. Kort voor rust kopte Wolfsen keurig in, maar de ju nior-keeper van Rapiditas haalde de bal prachtig uit de hoek. Pogingen van Van Kooy en Aalberts hadden evenmin succes. Na rust was S.E.C. heer en meester en reeds na vijf minuten kwam het suc ces. Burgman speelde zich op links vrij, gaf een pass aan Wolfsen en deze zette hoog voor. Hooyer sprong hoger dan spil Dolman en kopte de bal langs de Rapiditas-keeper. S.E.C. was nu steeds in de aanval maar bracht het niet verder dan dat ene doelpunt. Vijf minuten voor het eind signaal ging Burgman om de linker vleugel mooi langs zijn tegenstanders en omspeelde de keeper. Hij stond in moeilijke schietpositie en gaf de bal aan Van Kooy, die inschoot. Hij stond echter buitenspel en het doel- nunt werd afgekeurd. Dat was jam mer, want dit ene doelpunt zou S.E.C. de leiding in de afdeling bezorgd heb ben en de kans op het kampioenschap zou gestegen zijn. PROGRAMMA VAN TEMPO. Op zondag 28 en dinsdag 30 april werd door de ren- en tourvereniging Tempo een sterrit naar Soest georganiseerd ter gelegenheid van koninginnedag. Op 8 en 9 juni wordt voor de elfde maal de IJsselmeertocht gehouden, op 14 jnli wordt het open kampioenschap van Soest verreden en op 14 en 15 septem ber de jaarlijkse Kastelentocht. HEES WON MET 5-4. Hees heeft zaterdag tegen Avance ge speeld en op het nippertje met 5-4 ge wonnen, hoewel de stand bij de rust 5-1 was. In de tweede helft geloofden de Soester snelers het echter wel en dat kostte bijna de overwinning. De Bree bracht de stand op 2-0, door Burgstede werd het 3-0 en door Van VAN DE SOESTER COURANT VAN WOENSDAG 1 MEI 1963. Gedlpl. A.B.A.N.-Instrncteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. Essen 4-0. Avance bracht toen de stand on 4-1 en voor rust werd het door Burgstede 5-1. Twee grove fouten van keeper Muis gaven Avance de kans de stand op 5-3 te brengen en een mis greep in de Hees-achterhoede had het vierde Avance-doelpunt tot gevolg. Daarbij bleef het echter. GOED TONEEL VAN CONTACT. De laatste opvoering van het seizoen 1962-1963 heeft de r.k. toneelgroep Con tact tot een goede opvoering gemaakt. Dat was niet alleen te danken aan de geroutineerde speelsters en spelers Han vdn SCHALKWIJK ST EENHOFFSTR. SS TEL. 290 6 SOEST Thans zijn de prijzen f39.50 - f42.- - f 44.50 - 59.50. Nu keuze uit 4 modellen. v. d. Grift, Gerda Roest, Gert van Bu ren, Frans Roest, Rie van Beek, Gerard van Klaren, Tonnie Huigen en Nico van Sijl, maar ook aan de debutan ten Helen Bosch, Til van de Pol en Jan Brouwer, die tenminste blijk ga ven over meer rolkennis te beschikken dan twee van de oudere leden, die daarop niet konden pochen. En natuur lijk aan de regie van de heer J. V. Bosch. „De onbekende wereld" van Annamarie Kok en Johan Blaaser is een blijspel in drie bedrijven, dat zich afspeelt ten huize van de familie Van Deventer, die een dochter rijk is, maar er een zoon bijkrijgt omdat een behanger zich die positie aanmatigt terwille van het feit dat er een rijke tante op bezoek komt. Hij bemoeit zich echter met alles waarmee hij niets te maken heeft en zorgt voor de nodige deining en vro lijkheid. Er zijn heel wat verwikkelingen en lief desperikelen, maar die worden tenslot te allemaal tot een goed einde gebracht, zodat maar liefst vier toneelhuwelijken gesloten werden. Tevreden kon men zich dus gaan wijden aan het dansen met muziek van The Dynamites onder leiding van Ton van Gemert. Hoe men door slechts een kleine ingreep aan een japon een totaal ander ka rakter kan geven, blijkt wel uit het resultaat bij het mo dieuze zomerjaponnetje van Franse oorsprong, dat wij hierbij tonen. In diepste wezen is het eigenlijk een gewoon getail leerd japonnetje, vervaar digd uit een veredeld katoe nen stof in zachte pasteltin ten met een fraai dessin van takvormige vlammen, overi gens een bijzonder mooie stof, een rechte hals en mouwloos. In principe een voudig en stijlvol. Wat is er mee gebeurd De ontwerper, een man met een bijzonder speelse geest, bracht onder de buste een strook aan met franje van ongeveer een centimeter breed en ruim twintig cen timeter lang vervaardigd uit dezelfde stof. De franje is zo aangebracht, dat de puntjes er van precies aan sluiten op de welving van de heupen. Hierdoor wordt een effect bereikt, alsof de taille van deze japon zeer hoog is geplaatst. Zo kan een kleine ingreep het ka rakter van een japon totaal wijzigen. Het is een schitterend voorbeeld hoe de couturiers die steeds naar iets nieuws, iets aparts zoeken, dikwijls door een kleinigheid hun doel weten te bereiken. Handige dames onder ons kunnen zonder veel moeite op een dergelijke manier zelf hun japonnetjes een apart modieus accent geven. ELLY MARTINS (Nadruk verboden)

Soester Courant | 1963 | | pagina 5