[V j Het gemak dient de vrouw k 1V Éi 100 Volksliederen voor het grijpen. BURGERLIJKE STAND De diefstallen van kunstvoorwerpen. rf. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TWEEDE BLAD In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Dames HEREN J. HOPPENBROUWERS - 3 Ongeveer 200 maal per dag gaat een vlag omhoog in de mast en wordt een schip welkom geheten of een goede vaart toegeroepen. „Hamburg heet u welkom Een wens vervat in vriendelijke woorden schalt uit de grote luidsprekers die opgesteld staan bij een groot restaurant gelegen op een prachtig punt, daar waar de Elbe over gaat in de haven van Hamburg, een van Duitslands grootste havensteden. Deze woorden in de Poolse taal schallen over het water en bereiken de bemanning van het Poolse schip „Lublin" dat naar de haven opstoomt. De wit-rode vlag van de Pool wordt aan de mast gestreken en gehesen als groet. De mannen aan boord zwaaien en het publiek aan de oever zwaait terug. Slechts even later stoomt in de andere richting een groot Spaans schip voor bij en nu klinkt het uit de luidsprekers „Buen viaje Gute Reise De Spaanse vlag gaat in de top van de grote mast die op de oever staat en door de luid sprekers klinkt het volkslied. Het Spaan se schip groet met zijn rood-geel-rode vlag en weer wordt er over en weer ge zwaaid, een groet van een volk aan een ander volk. Verwezenlijkte jongensdroom. Ruim tien jaar bestaat deze instelling in Schulau bij Hamburg, „het Welkoms- punt" zoals het genoemd wordt, de plaats waar alle in en uitgaande schepen van Hamburg, van welke nationaliteit ook, welkom geheten worden of een hartelijke afscheidsgroet krijgen, waarbij het be treffende volkslied gespeeld wordt en de nationale vlag van het land gehesen wordt. Op de meeste zeekaarten is Schulau reeds aangetekend als „Hamburg Wel- come Point" in weerwil van het feit, dat het geen officiële instelling is, doch een particulier initiatief van de ejploitant van dit restaurant. Het is beslist geen commerciële stunt van de heer Behnke, maar de verwezenlijking van een jon gensdroom uit zijn jeugd. Reeds als jon geman meende hij dat het niet meer dan een kwestie van fatsoen en hoffe lijkheid was, als men binnenkomende of vertrekkende gasten op een nette ma nier verwelkomde of afscheid nam, dat doet men toch thuis ook. Toen hij zijn restuarant stichtte aan de oever van de Elbe, waar alle schepen op weg naar Hamburg passeerden, nam hij de gelegenheid te baat en zorgde er voor dat er grote luidsprekers kwamen, die het geluid tot zelfs bij een storm, duidelijk verstaanbaar bij de schepen brachten. Een grote mast, stevig ge tuigd, werd aan de oever opgericht en de heer Behnke zorgde er voor, dat de 1 vlaggen van alle zeevarende nationali teiten aanwezig waren. Moeilijker werd het met de volksliederen. Maar daar voor kreeg hij veel hulp van de diverse buitenlandse vertegenwoordigingen in Hamburg en de Politiekapel van Ham burg verleende zijn medewerking om al- Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN Peggy Dorinne, dochter van M. J. Klokman en R. W. J. Laferte, An- tonie van Leeuwenhoeklaan 65. Ani- ta Jacoba Christina, dochter van B. van der Molen en A. M. A. Schouten, Chr. Huygenslaan 123. Anita Frederika Johanna, dochter van B. A. Mol en M. M. J. Kampert, Braamweg 24. Ma- roeska, dochter van J. van Velzen en G. van de Pol, Spoorstraat 15, Hilversum. Robert Hermann, zoon van H. Ver- woert en M. K. T. Erkelenz, Heuvelweg 29. Johannes Wilhelmus Carolus, zoon van J. F. H Janssen en M. G. Higler, Vinkenweg 29. Yvonne Catharina Ma ria, dochter van N. C. J. van der Kleij en C. M. P. Sies, Antonie van Leeuwen hoeklaan 111. Jansje, dochter van B. de Zoete en L. E. Bosson, Klaarwa- terweg 40. Maria Elisabeth, dochter van J. Hendriksen en M. E. van der Lecq, Dijkhuisstraat 9. Carl Eric Maarten zoon van W. H. E. Rasch en S. H. de Vries, Foekenlaan 20. Emer Margarethe, dochter van S. O. Seilern en C. M. R. Wall, Nassaulaan 38, Baarn. Marianne Wanda, dochter van J. J. ten Bosch en M. L. Dams, P. C. Hooft- laan 26. Hendricus Robert, zoon van H. van de Pol en J. G. Broer, Luit. Koppenlaan 16. ONDERTROUWD Hendrik Roelof Al- bertus, Hogebrink 4, Apeldoorn en Ger- ritdina Frederika Suman, Veldweg 1. Oene Nico Veenstra, Plesmanstraat 117 en Antje van Dijk, Oude Tempellaan 6. Bernardus Hendrikus Jozef Radema ker, Laanstraat 44 en Gijsberta Wilhel- mina Maria Visser, Kerkstraat 30. GEHUWD Johannes Petrus Rademaker, Dorresteinweg 3 en Maria Margaretha Gertruce van den Breemer, Korte Melm- weg 15. Johannes van Bokhorst. Le liestraat 2, Baarn en Everarda Wilhel- mina Blom, Molenstraat 117. Corne- lis van Rossum, de Houtmanstraat 21, Amersfoort en Grada Hermina Surstedt, Schrikslaan 39. Robert Cornelis van Norren, Pater Wijnterlaan 31, Naarden en Trijntje Arnolda Johanna Brekel- mans, Krommeweg 33. Hans Erik Krook, Lodewijk Napoleonplein 16, Eind hoven en Catharina Elisabeth de Raadt, Mendelssohnlaan 15. OVERLEDEN Maria Antonia Sanders, 88 jaar, weduwe van P. J. Heesterbeek, Plasweg 56. Cornelia Maria Armee, 72 jaar, Nieuwerhoekplein 10. Frida Maria Wesenhagen, 68 jaar, Insp. Schreu- derlaan 24. Antonius Cornelis Ade laar, 4 dagen, Pr. Bernhardlaan 8g. Tjebbe Vleer, 77 jaar, weduwnaar van J. de Glee, Beckeringhstraat 14. les op de plaat te zetten. Zo kwam in 1952 „Welcome Point" of „Wlllkomm- Höft" tot stand. Kapitein honorus causa. Van 's morgens 8 uur tot zonsondergang - in de zomer in verband met de nacht rust van de omwonenden slechts tot 8 uur 's avonds - is het personeel in volle actie om de schepen van alle nationali teiten in Duits of als het even kan in hun eigen landstaal te groeten. In een keurige discotheek liggen zo'n honderd platen voor het grijpen, alphabetisch en naar nationaliteit gerangschikt, die de volksliederen met muziek en woorden be vatten van al die landen, waarvan sche pen Hamburg bezoeken Er is één man die de leiding van dit alles heeft. Hij draagt een keurig uni form met drie gouden banden rond de 'mouw. doch wanneer men hem in ver band hiermede als „kapitein" aanspreekt, dan lacht hij en zegt „ik ben slechts kapiteinhonorus causa. Ik heb nooit op zee gevaren Maar toch is er niemand die alle schepen zo goed kent als hij. En niet alleen de schepen, maar dik wijls ook de kapitein die het bevel voert op dat schip Want zijn instelling heeft op vele zeelieden een zo prettige en diepe indruk gemaakt, dat de kapitein van zo'n schip na aankomst in de haven van Hamburg snel op weg ging naar het weikomstpunt om kennis te maken met de sympathieke eigenaar. Een Franse ka pitein die met zijn schip voor de eerste maal Hamburg aandeed, was zo ont roerd, dat hij na aankomst dadelijk een fiets leende en tegen de wind in de 25 kilometer trapte om in Schulau kennis te maken met de heer Behnke. Leerzaam en wetenswaardig. De begroetingceremonie werd uitgevoerd voor alle schepen boven de 500 bruto registerton. Wanneer men op het ter ras aan de over van de Elbe een heerlijk kopje koffie drinkt, kan men wel zo'n twaalf schepen zien passeren en even veel malen hoort men de diverse volks liederen, van het Libanese tot de in ternationale. Ook Zwitserland mankeert hier niet. Dit Alpenland heeft weliswaar geen zeehaven, maar toch varen 'n groot aantal zeeschepen onder de Zwitserse vlag. Naast de ceremonie wordt ten ge rieve van de bezoekers van de terrassen en het restaurant door speciale luid sprekers ook nog het een en ander ver teld over het naderende schip. Niet al leen van welke nationaliteit het is, maar ook welke thuishaven het heeft, het aantal tonnen inhoudend, kortom alles wat men op welkomspunt er van weet te vertellen Voor de bezoekers bovendien nuttig en leerzaam. Ongetwijfeld werkt weikomstpunt mede aan het bevorderen van een goede ver standhouding en een beter begrip onder de volken, want we weten allen welk een ontroerend gebeuren het is, wanneer we alleen en ver van huis door volko men vreemden hartelijk worden ont vangen en behandeld en men zelfs als groet onze vlag hijst en ons volkslied speelt. Het geldt voor elk land en iedere natie en dat heeft de heer Behnke goed begrepen. HEROPENING. De eigenaar van het Electro-technisch Installatiebedrijf Ter Horst, Nieuweweg 99, heropent op donderdagmorgen 30 mei het geheel gemoderniseerde winkelpand. Het oppervlak van de showroom is bij na driemaal vergroot door een ingrij pende verbouwing. Het resultaat mag ge zien worden en een keur van apparaten zal op aantrekkelijke wijze worden op gesteld en gedemonstreerd. De firma Ter Horst heeft besloten op originele wijze de aandacht op haar zaak te vestigen. Een keurig verzorgde folder, die in een groot deel van onze gemeente zal wor den bezorgd, vertelt daarvan meer. Voor velen zal die folder waardevol blijken te zijn. INSTUIF R.K. JONG SOEST. Zondagavond hebben The Uncle Zeus Feetwarmers voor de tweede maal voor de leden van de Instuif R.K. Jong Soest in het St. Josephgebouw gespeeld. Op 9 juni zal er een pinksterbal zijn, met muzikale medewerking van het kwar tet Eric van Proosdij. Op 9 juni spelen Rob de Nijs en zijn Lords en voor het optreden van Rob, die snel beroemd werd, zal ongetwijfeld veel belangstel ling zijn. Op 15 juni speelt het Kwartet Eric van Proosdij op het tuinfeest- van de In stuif. KORFBALWEDSTRIJD. Vanavond om half acht zal de eerste vriendschappelijke wedstrijd van de korf balvereniging „De Meteoren" op het voormalige terrein van de handbalver eniging B.D.C. gespeeld worden. Tegenstandster is een Amersfoort twaalf tal. De heer L. Houkes zal de wedstrijd leiden. DIEFSTAL. Bij constructiebedrijf C. van Hengstum stond een snijkar enige tijd onbeheerd buiten. Onbekenden hebben een kostba re zuurstofmeter en een registerventiel van de kar gesloopt. TEMPO BIJ PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN. Leden van de ren- en tourvereniging Tempo hebben deelgenomen aan de pro vinciale kampioenschappen in de Hoog landse polder. Bij de amateurs werd Gert de Weerd vijfde, bij de nieuwelingen be reikte Kees Proosdij de zesde plaats, bij de aspiranten werd Johnny Visser twaalfde en bij de veteranen werd Aad Post derde. S.E.C.-HONKBAL. In Amersfoort speelde het S.E.C.-honk balteam tegen Quick en won met 13-3 Quick miste de Amerikaanse werper en Rob Nicholson nam zijn taak over. S.E.C. behaalde in de eerste inning 2 punten. Quick kwam zelfs tot drie, maar moest verder allemaal nullen noteren. Rudi Blok was in goede vorm en de S.E.C.- ploeg sloeg uitstekend. Er werden 6 honkslagen geplaatst. In het veld zorg den Prior en Baltus voor mooie vang- ballen. Het scoreverloop was Quick 3 0 0 0 0 0 0 S.E.C. 2 4 4 1 2 0 0 VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 28 MEI 1963. HEES WON. De wedstrijd Hees-Vinkeveen is een gooi en smijtpartij geworden en de scheids rechter stuurde 3 spelers het veld uit. De rechtsbinnen van Vinkeveen schopte een Heesspeler en moest het terrein ver laten. Dat beviel de middenvoor van Vinkeveen maar matig en hij gaf de scheidsrechter een grote mond. Deze nam dit terecht niet en hij stuurde nummer twee van het veld af. Kort daarna werd de Heesspeler Kamp horst gevloerd door de keeper van Vin keveen. Hij speelde direct eigen rechter en gaf de doelman een paar stompen. De scheidsrechter stuurde ook hem het veld af. Tenslotte moest Bosma met een blessure het veld verlaten.. Vinkeveen nam de leiding en door Hop werd het 1-1. De Bree bracht de stand op 2-1 en na de rust bracht Hop de stand op 3-1 en Kok op 4-1. De elftal len waren toen teruggebracht tot een tiental en een negental. SUCCES VOOR OLYMPIA. Onder de meer dan 6000 deelnemers aan de achtste Veluwetocht, welke za terdag in Nijkerk gehouden werd, be vonden zich leden van Olympia. Onder leiding van de heer W. A. Suman liepen 28 Juniores 15 km. Ze wonnen een der de prijs met slechts drie punten minder dan nummer één. Precies hetzelfde re sultaat werd behaald door 17 seniores, die onder leiding van de heer L. Vo gel 20 km. liepen. EINDE HANDBALCOMPETITIE. Het eerste damesteam van B D.C besloot de handbalcompetitie met een 6-2-over- winning op Athleta, ondanks het feit dat er 5 invalsters meespeelden. Nanda Daatselaar en Ria v. d. Mast ontbraken omdat ze in een .afdelingselftal moesten spelen. B.D.C. was sterk in de meerderheid. Doelpunten werden gemaakt door Annie Wigtman, Barry van Leeuwen en Annie Beijer. Op tweede pinksterdag zal B D.C. deelnemen aan een tournooi van D E S. in Zeist. Het jongensteam sloot de competitie af met een 8-8 gelijk spel tegen een team van Laren. TENNISCLUB SOEST. Shot 2Soest 1 3-5 W. van As—A. Sprangers 6-2 1-6 5-7. G. v. Essen—R. v. Zadelhoff 7-5 6-3. Mevr. J. Schuilmevr. A Hardeman 3-6 2-6. Mevr. L. Doeksemevr. C. Felix 6-3 5-7 2-6 W. van As en G. van EssenA. Spangers en R. van Zadelhoff 6-8 6-3 8-6. Mevr. G. Greep en mevr. L. Doeksen mevr. A. Havenaar en mevr. C. Felix 6-4 3-6 4-6. Mevr. G. Greep en W. v. Asmevr. C. Felix en A Sprangers 6-1 6-1. Mevr. J. Schuil en G. v. Essenmevr. A. Havenaar en R. van Zadelhoff 3-6 7-9. Soest 2—Z.T.C. 2 2-6. A. v. RoosmalenC. Rijnders 2-6 2-6. P JansenC. Ogterop 6-3 2-6 6-4. Mej. Y. Hofmanmej. J. Diepenhorst 2-6 6-3 6-3. Mej. L. v. d. Bergmevr. J. Rijnders 3-6 7-5 3-6. A. v. Roosmalen en H. EbbenC. Og terop en C. Rijnders 5-7 3-6. Mej. Y. Hofman en mej. L. v. d. Berg mej. Diepenhorst en mevr. Rijnders 7-9 6-1 3-6. Mej. L. v. d. Berg en P. Jansenmevr. Rijnders en C. Ogterop 5-7 1-6. Mej. Y. Hofman en H. Ebbenmej. J. Diepenhorst en C. Rijnders 3-6 6-2 5-7. Soest B won met 4-1 van 't Stort C en Soest A won met 3-2 van Tenax. Dit team behaalde het kampioenschap. WIE OF WAT SCHUILT ER ACHTER? Sinds 1945 werden en worden Interpol en de recherchediensten in de West-Eu- ropese landen geconfronteerd met een wel zeer onrustbarende stijging van ze kere vermogensmisdrijven. Regelmatig wordt de politie van de steden waarin kunstcentra en musea gevestigd zijn, op geschrikt met de melding dat „door on bekend gebleven personen" kunstvoorwer pen, zoals antieke vazen, oudheidkundige gebruiksvoorwerpen dan wel schilderijen van oude en zeer oude meesters spoorloos van hun plaatsen zijn verdwenen. De ge stolen zaken vertegenwoordigden een hoge kunst- en geldswaarde en waren tegen hoge bedragen verzekerd. Deze diefstallen werden ondermeer ge pleegd aan de Cote d'Azur, Parijs, Rome, Brussel, Londen, San Francisco, Buenos Aires en in tal van andere bekende plaatsen. Interpol werd te hulp geroepen en in in ternationaal verband begon het speur werk der recherche-apparaten opnieuw, doch goede gevolgen bleven uit en de po litie begreep dat zij met gewiekste, zware jongens - die ook nog kunstkenners ble ken te zijn - te maken had. Zij nam ook aan, dat er in bende-verband gewerkt werd en dat de leden dier benden elkaar vertrouwden en weten te zwijgen. Neen, er wordt niet gepraat ofwel „gepoekeld" zoals dit in het bargoens wordt genoemd. De gevonden voet- en vingerafdrukken boden geen enkel houvast. Frankrijk aan de top. Frankrijk is het „meest getroffen gebied" en staat op het terrein van de verdwenen kunstvoorwerpen met nummer 1 geno teerd. In Saint Tropez bijvoorbeeld ver dwenen in één nacht maar liefst acht en vijftig schilderijen. Het betroffen hier doeken van moderne doch ook van oude meesters zoals werken van Signac, De- rain, Bonnard, Van Dongen en anderen, geëxposeerd in het „musee de 1'annon- ciade". Uit de sporen kon worden opge maakt, dat in dit geval sprake was van een bende bestaande uit drie mannen, terwijl ook bandensporen werden ontdekt. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Als treurige bijzonderheid zij vermeld, dat de in dienst zijnde, gewapende nachtwaker op het tijdstip van de dief stal in slaap was gesukkeld, terwijl de hem vergezellende hond, een bouvier, 10 jaar oud, geen bek open deed. De gang sters bleken binnen te zijn gekomen via een openstaand kelderraam en verlieten het museum door een achteruitgang, waarbij zij de slapende nachtwaker en diens hond passeerden. Onder soortgelijke omstandigheden ver dween in diezelfde week uit èèn der za len van het nationaal museum in Lon den (National Gallery) ondermeer een kunsthistorisch werk van zeer hoge waar de, te weten een doek voorstellende de hertog van Wellington. Enige tijd daar voor ontdekte de koster van de Sint Bavokerk in Gent dat een zogenaamd al taarstuk, een schilderij vervaardigd door de bekende kunstschilder Van Eijk en voorstellende „de aanbidding van het Lam Gods" spoorloos was verdwenen. Het opsporingsonderzoek leverde geen en kel resultaat op. Gevonden. Op 11 juli 1960 verdwenen in Nice 20 schilderstukken van beroemde meesters, te weten van Modigliani, Barque, Matisse en van Picasso. Van de daders ontbrak toen nog elk spoor, doch hier kwam een wel zeer gelukkig toeval de politie te hulp Op 11 februari 1961, tijdens een routine-controle van opslagruimten op het y, Badcostuums, katoen - Helanca 1- en 2-delig, v.a. f 9.95 Zwembroeken, vanaf 6.75 Zwemshorts vanaf 9.95 Strandcombinatie, 3-delig, vanaf 19,75 Van Weedestraat 80 - Soestdijk station van Marseille, vonden spoorweg beambten de gestolen schilderijen, keurig verpakt en onder een dikke laag stof, in een niet meer in gebruik zijnde bagage ruimte. Enkele maanden later, in september van dat jaar, werd in Marseille de leider van een misdadigersbende, Giudicelli ge naamd, door leden van een concurreren de gang uit de weg geruimd, neergescho ten. Dit bendehoofd was ook de man die in 1954 een roofoverval op wijlen de Aga Khan organiseerde en leidde, ter gelegenheid waarvan deze gangster 'n buit aan juwelen ter waarde van bijna èèn muljoen gulden in handen viel. Gui- dicelli kon men toen weinig of niets bewijzen, maar de excecutie van het ben dehoofd werd tot klaarheid ge bracht en de daders ervan werden gevat. De aanleiding bleek de schilderijen-dief stal in Nice te zijn en de hoofdpersonen in deze zaak, te weten de 35-jarige Duit se vertegenwoordiger Coene, in Nice, de Italiaanse 40-jarige koopman Cordiale en de 26-jarige Paoli, beiden uit Marseille, bleken voor de op 11 juli 1960 gepleegde schilderij endiefstal mede-verantwoordelijk te zijn. Deze diefstal stond onder de per soonlijke leiding van de intussen dood geschoten Guidicelli. De strafsenaat te Nice veroordeelde het edele drietal tot elk vier jaar gevange nisstraf. De achtergronden van de zaak werden tijdens het politieonderzoek en ook ter rechtzitting niet tot klaarheid gebracht. Evenmin kon worden aange toond of de verdachten, al dan niet in samenwerking met - wijlen - Giudicelli, zich aan mèèr in Frankrijk, België en in West-Duitland gepleegde schilderijen diefstallen hadden schuldig gemaakt. Onvoldoende bewaking. Opgemerkt zij dat het met de beveili ging en bewaking van kunstschatten in het algemeen gesproken droevig gesteld is. De met de bewaking belaste bewakers en suppoosten zijn in de meeste gevallen te oud in jaren, met alle nadelige gevolgen daaraan verbonden. Velen tobben met 'n verminderd reactievermogen en andere ouderdomsverschijnselen, zoals bijvoor beeld hardhorigheid, afnemend gezichts- en uithoudingsvermogen en spierkracht. In negen van de tien gevallen is dit per soneel ongewapend en of slechts voor zien van een wapenstok. vjr 4 r* k Kunststoffen zijn wonderlijke creaties. De moderne vrouw kan de wetenschap dankbaar zijn voor deze vondsten, want deze heden daagse stoffen betekenen voor haar een geweldig gemak, vooral wanneer in het gezin jonge kinde ren zijn, die nogal eens knoeien en morsen. Heerlijk gemakkelijk en prak tisch zijn bijvoorbeeld de draion meubelbekledingsstoffen Met een, in een sopje vochtig gemaakte spons kunnen de fauteuils afgeno men worden, 't Is in een wip ge beurd, 't droogt snel en de stoel ziet er weer als nieuw uit. Ja, zo'n bekleding hangt mis schien wat meer aan, maar het is dan ook zó schoon en van het schoonmaken gaat de bekleding niets achteruit, omdat de stof veel minder snel slijt. Losse kussenovertrekken kun nen gemakkelijk even gewassen, gespoeld en gedroogd worden. Morst zoonlief met inkt of papa met wijn op de nieuwe beklede stoel of op het nieuwe tafelkleed, geen ramp. Met water en zeep gaat de vlek er helemaal uit. Het be spaart in het gezin ook veel ge mopper en ruzie. De gordijnstoffen zijn werke lijk hartveroverend. Er zijn ge weven stoffen en dichtere weef sels, die absoluut kleurecht zijn, gemakkelijk wasbaar en we hoeven niet meer te strijken. Moet u uw linnenkast aanvul len Tafellakens en ontbijtlakens in dit genre zijn zo mooi. dat u zich geen moment zult bedenken. Bui ten de grote kleurechtheid hebben ze het voordeel veel langer een nieuw, „mooi", uiterlijk te behou den, dan het andere tafelgoed. Vlekken van fruit, vet, bietjes en wat al niet meer, kunnen in een handomdraai met lauw water en zeep plaatselijk worden wegge wassen. Wordt door uw kleuter een be ker melk omgegooid, dan kan het laken toch, na even spoelen en drogen, bij de volgende maaltijd weer worden gebruikt. Misschien in aanschaf wat duurder, maar ze ker niet duurder dan een linnen kleed. Er staat tegenover dat u er geen stapels meer van behoeft aan te schaffen. De linnenuitzet, vroeger de trots van alle huisvrouwen, wordt hierdoor aanmerkelijk minder om vangrijk. We leven in een snelle tijd, waarin ook onze gebruiksvoorwer pen snel veranderen en verbete ren. Waarom zouden we er niet zo goed mogelijk van profiteren

Soester Courant | 1963 | | pagina 5