FUGERS RIJWIELEN SPORTVISSERIJ. ALLES VOOR OW KIND! VAN BUUREN GESLOTEN. Horlogerie Van Wieren ZAL ROME MAFIA TE LIJF GAAN? PREDIKBEURTEN. DERDE BLAD Kinderrijwielen Autopeds - Driewielers Skelters Volg nu een cursus Autorijden 10 lessen f45.- incl. theorie RUSTIG EXAMEN v.v.z. Dinsdag a.s. (4 juni) zijn wij de gehele dag Verzoek van huisartsen aan de Soester ingezetenen- Medische dienst. R.K. KERKDIENSTEN VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 31 MEI 1963. 1 Juni opening visseizoen. Met de opening van het visseizoen breekt er een nieuwe periode aan van hengelsport en visserslatijn. Dan kan er weer naar hartelust worden gesnoekt, gepeurd en getuurd op grote en kleine dobbers, die het ogenblik moeten aan duiden, waarop het geschubde gedier te met de meeste kans op succes kan worden verschalkt. Om werkelijk sportief aan de hengel sport te kunnen deelnemen en om I niet zelf te worden gevangen is het van belang voldoende bekend te zijn met de hieromtrent geldende bepalin gen, waarom we dan ook hieronder enkele tips laten volgen. Vissen zonder acte. Daar er bij velen een opvallende be hoefte blijkt te bestaan om te vis sen zonder acte en vergunning, volgt hier allereerst de enige mogelijkheid welke daartoe inderdaad bestaat. Kinderen beneden 15 jaar mogen ge heel vrij vissen in openbare wateren, zoals rivieren en kanalen. Hetzelfde geldt voor personen boven de 15 jaar. Zij moeten evenwel tijdens het vissen kunnen aantonen, dat zij 1,50 heb ben bijgedragen tot verbetering van de visstand, te voldoen aan het politie bureau tegen bewijs van ontvangst. KERKSTRAAT 3-5 SOEST TELEFOON 2030 Een nuttig en tegelijk charmant cadeau. Een fijn uurwerk in een lederen etui Van Weedestr. 40 - Tel 4361 Dit geldt echter alleen voor het vis sen met één gewone hengel, geaasd met deeg ot worm. Dus niet voor snoe ken, peuren of lepelen (sleephengel) Daarvoor heeft men een kleine visacte nodig, welke met Inbegrip van de bij drage tot verbetering van de visstand 4.kost. Ook voor het vissen met twee gewo ne hengels heeft men een kleine acte nodig, te weten een hengelacte. waar van de kosten 3,bedragen. Voor het vissen met meer dan één snoek- hengel. peur of sleephengel, is een grote visacte nodig, die totaal 12 kost. De schriflelijke vergunning. Men dient er goed aan te denken, dat ook voor het vissen met een ge wone hengel in particulier water, voor alle leeftijden tevens een schriftelijke vergunning nodig is, welke moet zijn afgegeven door de eigenaar van het viswater en waarin moet zijn omschre ven in welk water mag worden ge vist en met welk vistuig. Voor het vissen met een vistuig, waarvoor een acte wordt vereist, is ook altijd een schriftelijke vergunning van de recht hebbende op het visrecht nodig, onver schillig of die visserij wordt beoefend in openbaar of particulier water. Bij zogenaamde schei-sloten mag de sloot over de gehele breedte worden bevist bij vergunning van één der eigenaren. Een vergunning moet geviseerd zijn door de Kamer voor de Binnenvisserij Enkele maten voor de meest gevangen vis zijn Voorn en kolblij (zgn witvis) 15 cm. Baars 22 cm. Zeelt21 cm. Brasem 22 cm. Paling 28 cm. Karper 35 cm Snoek en Snoekbaars 40 cm. De houder van een snoekacte mag 30 ondermaatse aasvisjes in voorraad heb ben. Gesloten lijden. Het is de sportvisser in het algemeen verboden met enige vistuig te vissen van 16 maart tot 1 juni. De visacte is geldig van 1 juli tot het volgend Jaar 30 juni, zodat na aanvang van het visseizoen nog een maand kan worden gevist op de oude acte. Het is ook verboden te vissen gedurende de nacht, waaronder wordt verstaan de tijd tussen een uur na zonsondergang en een uur voor zonsopkomst. Dit geldt al leen niet voor de peur en andere uit staande vistuigen van beroepsvissers Men is verplicht de vereiste acte en ver gunning terstond op aanvrage aan con trolerende ambtenaren te tonen. Wettelijk voorgeschreven is, dat bij over treding bet vistuig alsmede de gevangen vis in beslag moeten worden genomen, waarop in de regel verbeurdverklaring volgt Het is dus wel wenselijk de papie ren in orde te hebben. Wie wil vissen om de sport moet dan ook sportief zijn en zich van de nodige bescheiden voor zien. Jaarlijks besteedt de beroepsvisserij een groot bedrag aan pootvis. Wie van deze vis vangt zonder aan de van hem geëiste verplichtingen te voldoen para siteert op een ander en pleegt één of meer strafbare feiten. Men zij dan niet verbaasd, wanneer men in plaats van 'n visje te vangen, zelf wordt gevangen. zullen deze van karper voorzien worden. De vereniging hield in Baarn de jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer F. Posthumus. Daarin werd be sloten dat er dit jaar twee wedstrijden en een jeugdwedstrijd gehouden zullen worden. Het vorig Jaar won de vereni ging de federatiebeker en deze zal dit jaar verdedigd worden Er wordt gevist tegen hengelaars uit andere plaatsen. Secretaris H. Mans en penningmeester j w. v Amerongen brachten verslag uit over het afgelopen jaar. De aankoop van pootvis kostte een flink bedrag uit de kas. Bij de bestuursverkiezing werden vice- voorzitter R. Breuker, tweede penning meester K. Veenkamp en tweede com missaris J. van Brummelen herkozen. I De vereniging heeft thans 650 leden. NIEUW PARCOURS VOOR TEMPO. De ren- en tourvereniging Tempo be schikte vele jaren over een parcours in I Soest-Zuid. Thans heeft de vereniging een nieuw parcours op het industrie terrein in Soestdijk, dat de Dorrestein- I weg, de Industrieweg en de Koningsweg omvat. Dit parcours zal later uitgebreid worden. Dan vervalt de Dorresteinweg en komt de Belvedèreweg erbij. 1UU0 JAAR STAD LUXEMBURG IS EEN HELE TIJD Feesten van april tot november lokken vele duizenden vreemdelingen. Alle dagen zijn er haast wei bijzondere manifesta ties Met de feestdagen (Pinksteren) in zicht 1000 en één goede kansen in SCHOENEN bij Van Dam, Torenstr. 5 Voor vaste klanten en nieuwe klanten De gehele collectie bewijst dat wij U bijzondere manifestaties bieden in het betere genre, voordelig geprijsd Adv AUTORIJLES AUTORIJLES Instructeur met meer dan 20 jaar rijervaring. NIEUWE LES-AUTO S. AUTORIJSCHOOL Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 AUTORIJLES AUTORIJLES COMPETITIESTANDEN. Dorde klasse N.F.C. Donar K.B.V. S.E.C. S.D.O. Neerlandia E.V.C. Zebra's Rood Wit A W. Martinus Rapiditas 20 26 20 25 20 24 20 23 19 22 20 22 21 19 20 18 20 18 21 17 20 15 21-13" Afd. Utrecht A.P.W.C B.D.C. PVC. 's-Graveland Actif Bilthoven K.D.S. A'foortse B. Veense B. R.K.B B V F.A.K. 17 24 17 20 17 18 16 17 18 17 17 16 17 16 17 1 17 15 17 14 17 14 Mijnhardt's Zenuwtabletten Gegrond op 10-tallen joren ervaring Dat wil zeggen, dat geen vergunning mag en kan worden afgegeven zonder toestemming van deze instantie. Door de hieraan verbonden procedure zijn er maar heel weinig particulieren, die vergunningen (kunnen) afgeven, zodat de bijna enige mogelijkheid om gedekt te kunnen vissen het lidmaatschap be tekent van de een of andere visserij- of hengelsportvereniging, die dan alles regelt en voor verscheidenheid van puik viswater zorgt. Verboden middelen Het is verboden te vissen met de zetlijn of stek. de strik, de snoekdreg, het tjoek visje en elk ander vistuig, dat geëigend is de vis meer dan normaal te verwon den. Het schepnet mag alleen worden gebruikt om gevangen vis op te scheppen, over te zetten of te vervoeren. Het bij zich hebben van verboden vang- middelen in de nabijheid van een vis water of het zich met enig geoorloofd vistuig bevinden in de nabijheid van een water, zonder dat het vistuig gedekt is door een acte en/of vergunning is even eens strafbaar Men is er dus niet klaar mee om bij naderend onheil de hengel eventjes gauw naast zich neer te leg gen. Ondermaatse vis. Er geldt een vastgestelde maat voor de gevangen vis. Ondermaatse vis moet ter stond weer in het water worden vrijge laten. ruilverkaveling. Op donderdag 6 juni zullen de stemge rechtigde ingelanden van de waterschap pen Isselt-Middelwijk en De Langeindse Maten samen vergaderen in De Gouden Ploeg om het voorstel van de beide be sturen, tot het aanvragen van een ruil verkaveling over te gaan, te hespreken. Vooraf zullen Ir. F. Henkei, hoofdinge nieur bij de cultuurtechnische dienst en ir. H. Bijker, ingenieur bij de provin ciale waterstaat van Utrecht het belang van een aanvraag van ruilverkaveling uiteenzetten. Het bestuur van Isselt-Middelwijk en De Langeindse Maten heeft de ingelan den gewezen op de steeds ioenemende wateroverlast in De Eem. De noodzake lijkheid van enige kunstwerken wordt steeds mee gevoeld. Daarvan zal een grote verbetering van de bestaande wa tergangen het gevolg zijn. De uitvoering van deze kunstwerken brengt echter gro- te kosten met zich mee. Naar de me ning van de beide besturen is het zeer waarschijnlijk dat er een nieuwe rijks weg door de polder, langs de Lange Brinkweg, achter de Oude Kerk langs en naar de Bïrkt aangelegd zal worden. Zolang hierin echter nog geen defini tieve beslissing genomen is achten zij het niet verantwoord aanzienlijke inves teringen in waterhuishoudkundige wer ken te doen. Vooral niet omdat geen enkele instantie in het huidige stadium bereid zal zijn de werken te subsidiëren. Aangezien de aanleg van een nieuwe rijksweg door de polder tot gevolg zal hebben dat bij vele landbouwbedrijven in dit gebied in de landerijen van de bedrijfsgebouwen worden afgesneden en door de steeds grotere frequentie en snelheid van de treinen de achter de spoorbaan Baarn-Amersfoort gelegen landerijen steeds moeilijker en niet zon der levensgevaar te bereiken zijn, me nen de besturen van de waterschappen dat om deze redenen en omdat de wa tervoorziening verbeterd moet worden, reeds thans moet worden nagegaan of door middel van een ruilverkaveling de ze problemen tegelijkertijd tot een op lossing gebracht kunnen worden. HENGELSPORTVERENIGING DE SNOEKBAARS De hengelsportvereniging „De Snoek baars" met leden in Soest en Baarn, heeft een goed verenigingsjaar achter de rug ondanks het feit dat de bevolking van de viswaters ernstige schade onder vond van de strenge winter. Met medewerking van de organisatie van binnenwatervissers zijn er weer grote voorraden brasem en voorn uit het IJsselmeer naar de viswaters van de vereniging aangevoerd. In het najaar' Zaterdagmiddag Laren 16 27 16 23 Hees 16 23 D.O.B. 15 23 Lage V. 15 14 Karboys 14 10 Avance 15 8 Radiostad 16 8 Vinkeveen 15-3 NEERLANDIA—S.E.C. De wedstrijd NeerlandiaS.E.C.. welke op Hemelvaartsdag voor de competitie gespeeld moest worden, werd afgelast wegens de regen. Deze wedstrijd zal nu zaterdagavond om 7 uur in Amster dam worden gespeeld. Uurwerken - Goud en Zilver Van Weedestraat 40 - Telef. 4361 Na 7000 mislukte processen en likwidatie van alle tegenstanders eindelijk actie Reeds vele jaren pogen Italiaanse en buitenlandse industrieëlen de regering in Rome ervan te overtuigen dat het in dit land, voorzover het de openbare orde l en rust betreft, niet goed gaat. I De grootste misdadigers-organisatie in Europa, de Mafia, maakt het door af persing en terreur onmogelijk Italië zo danig te industrialiseren dat het volk in al zijn geledingen daarvan de vruchten zou plukken. De Mafia die haar 2etel in Palermo, de hoofdstad van Sicilië, heeft gevestigd, bleek in de loop der jaren haar straffe organisatie naar het Amerikaanse voor beeld tot in de kleinste bijzonderheden overgenomen en in toepassing te heb ben gebracht. Specialisatie in het plegen van misdrijven. Iedereen weet hier dat bepaalde groepen van de Mafia zich bezig houden met de internationale handel in verdovende mid delen en daar miljoenen lire's aan ver dienen. Vaste voet heeft de Mafia zich ook verworven in de bouwnijverheid. Hoe vreemd zulks ook klinken moge, het is 'n feit, dat zonder toestemming van de Ma fia, welke gebonden is aan een hoge fi nanciële bijdrage, de nieuwbouw van bv. fabriekscomplexen, flat- en bankgebou wen geen doorgang vindt. Een vaststaand feit is ook dat in dit land de verkoop van radio- en televisietoestel len, het marktwezen en de waterleidings- maatschappijen door de Maffia worden „gecontroleerd" en dat aan deze vorm van toezicht eveneens grote financiële voordelen ten gunste van de gangsters verbonden zijn. Zeifs in de wetgevende en uitvoerende organen heeft de Mafia een „vinger in de pap", in de vorm van vertrouwenslieden, afgevaardigden en volksvertegenwoordigers. Ook de Italiaan se vakorganisaties, de organisaties van werkgevers en werknemers, werden in de loop der jaren op een doeltreffende wij ze door de gangster-organisatie „geïn filtreerd". Stemmen op bevel In het jaar 1947 werd aan Sicilië, ba kermat en geboorteland van het Ita liaanse gangsterdom, een zekere mate van zelfstandigheid verleend. In de be- stuurs- en andere openbare lichamen in dat gebied, doch ook daarbuiten is de macht en invloed van de Mafia belang rijk te noemen Tijdens de onlangs in Italië gehouden verkiezingen, zo werd vastgesteld, oefen de het gangsterdom vooral op Sicilië een niet mis te verstane druk uit. De stem gerechtigden kregen via niet te contro- i leren kanalen aanwijzingen op wie ze al dan niet hadden te stemmen. Een ex- pert in het uitoefenen van „druk" was In het nabije verleden dr Navarra in Pa lermo. Laatstgenoemde vervult in de Ma- fia-organisatie een leidinggevende func- tie. De Mafia, georganiseerd gangsterdom bij uitnemendheid, bestaat nu ongeveer hon derdvijftig jaar en is in Italië „een staat in de staat" geworden. Tot op de dag van vandaag is nog geen regering in Ro me bij machte geweest dit misdadig, al les vernietigend gezwel uit te snijden en te likwideren. 7000 processen Sinds 1945 werden alleen al in het wes telijk deel van Sicilië meer dan dui zend misdrijven tegen het leven - dus moord en doodslag - met succes uitge voerd, doch de daders daarvan werden nimmer achterhaald Alleen de slachtof fers, de doden, werden gevonden. Tijdens haar bestaan werden tegen de organisatie en tegen bekende leden ervan maar liefst zevenduizend processen ge voerd, waarvan er echter méér dan vijf duizend op niets uitliepen. Zij werden „geseponeerd", zoals dat in ambtelijke termen heet Politie en justitie in Italië zijn tegen de straf-georganiseerde ben den niet opgewassen. Tijdens het bewind van Mussolini en diens zwarthemden werden op Sicilië in de jaren 1939 en 1940 zogenaamde „zui veringsacties" op touw gezet, uitgevoerd door zwaar bewapende politie-detache- menten bijgestaan door militaire een heden Op Sicilië raakten ten gevolge daarvan de gevangenissen overvol met onschuldigen, terwijl de Mafia-ieden wa ren gewaarschuwd en zich door een over haaste vlucht konden redden en weer terugkeerden toen de fascistische zuive- rlngsgolven in hevigheid afnamen en stilaan verebden in het niets. Het moorden en roven, de diefstallen vooral van vee. vingen opnieuw aan als of er niets was gebeurd Deze toestand duurde tot ongeveer het midden van het jaar 1943. Weer te paard. Sicilië werd in die dagen het gevechts terrein voor de oprukkende geallieerde legers en de zich verdedigende Italiaan se en Duitse troepen en ook hier speelde de Mafia een rol, geholpen en bijgestaan door de Amerikaanse afdeling der orga nisatie die haar Italiaanse broeders in het kwade weer op de been hielp en er voor zorgde dat de Italiaanse leden in sleutelposities werden geplaatst Het is voornamelijk en in hoofdzaak in die periode geweest, dat de Maffia in Italië aanving met een grootscheepse re-organisatie van het gangsterdom in 't land naar Amerikaans voorbeeld. Het werd de tijd voor de „Big Business". In 1947 had de Maffia niet alleen haar oude invloedrijke positie van voor de tweede wereldoorlog weer ingenomen, maar deze zelfs nog uitgebreid en geconsolideerd. De pet maakte plaats voor de Eden- hoed en het jachtgeweer voor het vol automatische machinepistool. Deze groeiende macht van de Mafia was ook naar buiten 2eer goed merkbaar, en in 1957 had de organisatie kans gezien, alle tegenstanders van naam, zoals be drijfsleiders van grote bedrijven en voor al ook de kopstukken van de landbou wers- en veehoudersorganisatiés op Sici lië te likwideren. In de periode 1947-1957 werden in totaal éénenveertig leidinggevende personen af komstig uit de vak- en landbouwor ganisaties. gTOte en middelgrote bedrij ven uit de weg geruimd, zonder dat hier voor één dader kon worden gegrepen en veroordeeld. Iedereen in Italië weet dat, doch de getuigen zwijgen, zwijgen uit angst voor revanche, voor een nog heviger terreur van het straf georgani seerde gangsterdom. Een staatscommissie. De regering heeft thans een commissie ingesteld ter bestudering van het Mafia- wezen in het land en ter bestudering ook van de te nemen maatregelen om land en volk van deze plaag te verlossen. Deze staatscommissie, welke uit dertig le den is samengesteld, is intussen met haar werkzaamheden aangevangen en met gro te, intens grote belangstelling wacht het Italiaanse volk op het eindrapport dat tevens een bindend advies is aan de re gering te Rome Verwacht mag worden dat dit rapport inzake een zo diep ingrijpend en netelig probleem als het onderhavige, nog wel geruime tijd op zich zal doen wachten. De commissie is ingesteld op aandrang van een groep vooraanstaande Italiaans^ en buitenlandse zakenlieden, die teleur gesteld zijn over de gang van zaken ten gevolge van terreur- en sabotage-daden. moorden en doodslagen gepleegd door de almachtige Mafia en met de ondergang worden bedreigd in tegenstelling tot de algemene vrije zaterdag, besloten de Soester huisartsen hun werkzaamheden op zaterdag wél voort te zetten; doch zij verzoeken hun patiënten zoveel mogelijk alleen in spoed gevallen, de zaterdagspreekuren van hun artsen vóór negen uur te bezoeken. Tevens verzoeken zij de aanvragen voor visites op de zondagen zoveel mogelijk 's morgens vóór elf uur te doen bij de dienstdoende artsen. Tijdens de beide pinksterdagen wordt de dienst als volgt waargenomen le Pinksterdag (van zaterdagmiddag 4 uur tot 2e Pinksterdag 8 uur) de artsen H. J. W. Tervoert, Lindenlaan 16, tel. 2705 en H. J. Stroband, Henr. Blaeckweg 14, tel. 2434. 2e Pinksterdag (van 'smorgens 8 uur tot 4 juni 's morgens 8 uur) de artsen W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. Apotheek Beide Pinksterdagen is geopend apo theek „Soest-Zuid", Kerkstraat. Wit-Gele Kruis Beide Pinksterdagen zuster Bijlard, Mo lenstraat 11, tel. 2001. Oranje-Groene Kruis le Pinksterdag Zuster D. Veldhorst, Bos straat 29, tel. 4610. 2e Pinksterdag Zuster K. Kropff, Mid delwijkstraat 36, tel. 2902. Groene Kruis Beide Pinksterdagen Zuster Boon. Braamweg 51, tel. 4365, NED. HERVORMDE KERKEN. Oude Kerk le Pinksterdag 10 uur ds H Roest. 7 uur Jeugddienst. Emmakerk le Pinksterdag 10.15 uur Dr B, Maar- singh. 7 uur ds H. Roest. Heeskapel le Pinksterdag 10 uur ds D. M. Jalink Zonnegloren le Pinksterdag 10 uur ds K. H. Meijer Dienst met H A. Eltheto j le Pinksterdag 7 uur ds D. M. Jalink. Eikenhorst le Pinksterdag 7 u. ds W. R. Ambrosius. I 2e Pinksterdag alleen interkerkelijke diensten. Interkerkelijke evangelisatie-samenkomst 2e Pinksterdag, 9.30 uur, Julianakerk. Spr Eerw. Heer J. Oosterwelder van Amsterdam. Leider ds H. Roest. Medewerking kwartet Spaargaren van Hillegom. NED. HERVORMDE KERK. Gebouw Chr. Gereformeerde Kerk. le Pinksterdag 9 uur dr J. Fokkema. 4 30 uur ds H Cirkel van Huizen 2e Pinksterdag geen dienst. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk i le Pinksterdag 9.30 en 5 uur ds H J. Lambers Heerspink. 2e Pinksterdag 9.30 uur Interkerkelijke dienst. Spr. Eerw. Heer J. Oosterwelder. Leider ds H. Roest. Medewerking van Kwartet Spaargaren uit Hillegom, Wilhelminakerk le Pinksterdag 10 en 5 uur ds C. M. v. d. Loo. GEREFORMEERDE KERK. Gebouw „Eltheto" le Pinksterdag 8.30 uur ds K Deddens. Voorbereiding H A 3 uur ds. J. A. Vink. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Geen opgave. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal le Pinksterdag 10 en 5 uur leesdienst 2e Pinksterdag 19.30 uur ds Harinck van Utrecht. VER. V. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. le Pinksterdag 10.15 uur Mej. C. E. Jolles. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Van Weedestraat 19 Geen dienst. Zie Baarn. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Chr. Ulo-school, Pr. Bernhardlaan 21a le Pinksterdag 10.30 uur Eerw. heer J. Oosterwelder. ADVENTGEMEENTE. Zaterdag 1 juni, 10 uur bijbelstudie. 11 uur ds A. C. Schmutzler. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Eemnesserweg 63B le Pinksterdag 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE. Kapelstraat le Pinksterdag 10.30 uur ds W F Schröder. KERK SOEST, Steenhoffstraat le Pinksterdag H. Missen te 7.30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur Lof. 2e Pinksterdag als op le Pinksterdag. In de week H. Missen te 7 en 8 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat: le Pinksterdag 7.30. 10.45 en 12 uur H. Missen. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6.30 uur Lof. 2e Pinksterdag als op le Pinksterdag. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) de H. Missen te 7 en 7.45 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr le Pinksterdag 7 30 en 9 uur H. Missen. 10.30 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. 2e Pinksterdag als op le Pinksterdag.

Soester Courant | 1963 | | pagina 13