l QUO VADIS DE QUAY? Firma G. van de Pol 4!l«!l!lililffl!IIK4 D. ENGEL HET KAPERSCHIP Officiële mededelingen. „DE WITTE POMPEN Krabbels van Knelis. BOSCH KWAK HET KRAAKT. Loodgieters werkzaamheden. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Stramheid en Pijnen vallen van D al met Krnschen. TWEEDE BLAD Voor Auto- of Scooterrijles Wordt regering De Quay geprolongeerd 50 meer inkomen. Scheepsbouw wordt huizenbouw. A.V.R.O. wil nationaal zijn. Soekarno zoekt Prins Bernhard. De kansen op voortzetting van het beleid van prof. De Quay staan sterk. Dit is de belangrijkste slotsom uit de opvattingen die in parlementaire kring zijn te ver nemen over de kabinetsformatie. Wel blijkt men op het Binnuenhof in brede kring weinig gelukkig te zijn met de in formatie door prof. Romme. Men be treurt het in de grootste drie fracties (K V.P. P.v.d.A. en V.V.D.i vrijwel een stemmig, dat niet van stond af aan het formatiewerk in handen van een par lementariër is gelegd. De sfeer op de Binnenhof is opener en zelfs wat strijd vaardiger dan bij vorige formaties. Waar schijnlijk vindt dit zijn oorzaak in de vijf nieuwe fractieleiders en de vernieu wing van een derde deel van de Tweede Kamer. De eerste speculaties over de grondslag van het komende kabinet hebben reeds wat vastere vormen aangenomen. Er is tussen de vier fracties die de basis van het kabinet-De Quay vormen inderdaad Van Leruleplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw vrij vergaande overeenstemming wat be treft het doortrekken van het financiële, fiscale en sociale beleid. Hierover kan men in de kring van de K.V.P. boven dien nog vernemen dat de verschillen in dit opzicht met de V VD. gemakkelijker zouden zijn te verzoenen dan die met de P.v.d.A. Ook de liberalen hebben op dit punt weinig onzekerheid over hun houding la ten bestaan in het algemeen een voort zetting van het beleid zoals het zich de( afgelopen vier jaren heeft ontwikkeld. Nederland moet weer verdienen. Minister De Pous heeft in zijn 8ste in- dustralisatienota plannen opgesteld voor een vermeerdering van het nationale in komen met 50 tot 1970. Ter verwezen lijking hiervan moet de industriële pro- duktie stijgen met 62 en zal er twee maal zoveel moeten worden geïnvesteerd als tot op heden. Van groot belang is het, dat er meer wordt gedaan aan wetenschappelijk speurwerk. Op de bouwmarkt zal zo spoe dig mogelijk ruimte dienen te worden geschapen voor de bouw van fabrieken en bedrijven, waarin een achterstand van 2 a 3 jaar is ontstaan. De industrie zal daarbij verder dienen te worden gespreid over de provincies. Drs J. W. de Pous acht het noodzakelijk dat de industrie zich in toenemende mate gaat toeleggen op het zoeken naar nieu we materialen, produkten en produktie- methoden, waaraan in 1959 ƒ470.000.000 werd gespendeerd waarvan echter 20 voor rekening van het rijk kwam. Werven gaan werken voor de bouw. De toestand van de scheepsbouw is over de gehele wereld niet bepaald rooskleurig Daarentegen is er wel een grotere be- BETER DAN GOED IN EEN HOLLYWOOD HOED. de A.V.R.O het zonder deze leider ge daan en het is in die jaren niet zo best gegaan met deze omroepvereniging. Een en ander bleek uit het verlies aan leden en aan de activiteiten van het „Actie comité". Tenslotte vond er een kleine paleisrevolutie plaats met als gevolg dat de voorzitter, jhr Roëll, zijn ontslag aan bood. Nu is de A VRO zonder voor zitter, maar men heeft deze week Wil lem Vogt weer binnen de A.V.R.O. ge haald en wel als adviseur-honorair. In weerwil van zijn gevorderde leeftijd is de heer Vogt nog vol energie en plan nen en men zal bij de A.V.R O. niet lang v, WEEDESTR40 hoefte aan bouwnijverheid. Het een en ander heeft er toe geleid, dat twee gro te scheepsbouwbedrijven in ons land, te weten Wilton-Feijenoord en Van der Giessen-De Noord plannen uitwerken om te komen tot het produceren van on derdelen voor de bouwnijverheid. De ondernemingen werken bij de ontwik keling der plannen onafhankelijk van elkaar. Wilton-Feijenoord denkt aan het uitvoeren van speciale projecten. Daarbij schijnt het maken van onderdelen voor huizen in seriebouw niet de opzet. Van der Giessen-De Noord heeft het oog gevestigd op sectiebouw van delen, waar mee eenheden in de bouwsector kunnen worden samengesteld. Dit bedrijf wil een project uitvoeren waarbij veel mensen kunnen worden betrokken die nu werken in afdelingen waar staal, hout en pijpen worden bewerkt en in het electriciteis- vak. Het schijnt niet de bedoeling dat de wer ven met hun activiteit stoppen, zodra zij hun orderportefeuille met scheepsor- ders zouden kunnen vullen. Men wil ko men tot het brengen van meer peilers onder de ondernemingen, zodat verrassin gen in de conjunctuur op een bepaald moment minder gevoelig zullen aanko men. Willem Vogt terug bij AVRO. Elf jaar geleden nam Willem Vogt, alge meen bekend radiopionier, afscheid als directeur bij de A.V.R.O. Elf jaren heeft behoeven te wachten op de eerste symp- tonen van de nieuwe wind die zal gaan waaien. De heer Vogt wil van de AVRO een waarlijk algemene omroep maken, die haar kijkers en luisteraars niet alleen onder eigen leden vindt. Om te begin nen wil hij in grote stijl streven naar een nieuwe AVRO als een nationale om roep Voorts komt hij met het plan „geef de AVRO het tweede televisienet, dan kunnen de zuilen geheel over het eerste net beschikken. Daarnaast claimt hij een derde radio-programma alleen voor de A.V.R.O. Met het wederom intreden van de heer Vogt in de wereld der omroepvereniging zal er ongetwijfeld meer leven en ac tiviteit ontstaan. Zal prins Bernhard president Soekarno ontmoeten? President Soekarno zou het zeer op prijs stellen wanneer hij prins Bernhard in Wenen zou ontmoeten. Het voorstel werd in het Indonesische kernkabinet bespro ken en ontmoette algemene bijval. President Soekarno, die momenteel met vakantie in Tokio is, zal een van de eer ste dagen van juni voor een particulier bezoek in Wenen arriveren, alwaar hij dan volgens Indonesisch plan de prins zou kunnen ontmoeten Op Soestdijk en op het ministerie van buitenlandse zaken te Den Haag is ech ter niets bekend. Bovendien wordt er in Den Haag op gewezen, dat een der gelijke ontmoeting slechts tot stand zou kunnen komen nadat de minister hier in zijn gekend. 0 De Indonesiërs echter verwachten van Wenen veel. Zij hopen dat vertegenwoor- NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 digers van de Nederlandse handel en het Nederlandse bedrijfsleven deze gelegen heid zullen aangrijpen de Indonesische president hier te ontmoeten en belang rijke zaken met hem te bespreken, waar door een grote stoot zal worden gegeven aan de verbetering van de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië. De Indonesiërs zouden dit gaarne be kroond zien met een persoonlijke ont moeting tussen hun president en de prins der Nederlanden. Of het zover zal komen is nog een open vraag. VOLLEYBALTOERNOOI POLITIE. Voor het tiende volleybaltournooi van S.P.S.V. waren alle teams uitgenodigd die in de afgelopen tien jaar aan een tournooi van de Soester Politie Sport vereniging deelgenomen hebben en dat waren er zoveel dat in 2 afdelingen ge durende de gehele woensdag 144 wed strijden plus een beslissingswedstijd ge speeld moesten worden. Bij deze beslis singswedstrijd was het Soester team, bestaande uit de heren Ten Hove, Snij ders, Den Hartog, Kaspers, v. d Klas horst, Mater en Rondhout als reserve betrokken. Hij speelde ook een wed- strij d. Woensdagmorggen opende de heer A. de Raadt, voorzitter van S.P.S.V. het tour nooi. Hij wenste de spelers een prettige wedstrijddag toe en bij de sluiting van het tournooi kon hij tot zijn genoegen constateren dat het inderdaad een pret tige dag geweest was met mooi weer en sportieve wedstrijden. Hij dankte de vereniging K.V.O. die het veld ter beschikking gesteld had, het gemeente bestuur voor zijn medewerking, de scheidsrechters, van wie in het bijzon der mevr. Kolthof en de heer Smit, oud- politie-administrateur van Soest, die thans in Nijmegen woont, en de heer D. Wareman, die de geluidsinstallatie ver zorgde. De heer H. G. Scholtmeijer reikte als voorzitter van het district west van de Nederlandse Politie Sportbond de prij zen uit. Het team van het rijksinstituut voor hogere politieambtenaren was win naar in de A-klasse na de zege in de beslissingswedstrijd tegen Soest, en de Soester speler Alblas ontving uit handen van de heer Scholtmeijer de eerste prijs omdat hij deel uitmaakt van het team van het Rijksinstituut. De tweede plaats was voor Soest. Dit team won van Utrecht, Kampen, Baarn, Bloemendaal, Nijmegen, de Marechaussee, Bussum en Alphen. Derde werd Arnhem en de ove rige plaatsen in deze afdeling waren voor de Marechaussee, Alphen, Baarn, Kampen, Nijmegen, Bussum, Bloemen daal en Utrecht. Bi[ de B-afdeling won de rijkspolitie uit Amsterdam. Tweede werd Eindhoven, derde Veenendaal, en Hilversum, rijks politie Alkmaar, Zwolle, Barneveld, Woer den, Heemstede en Amersfoort bezetten de vierde tot en met de tiende plaats. De heer Scholtmeijer dankte het be stuur van S.P.S.V. voor de uitstekende organisatie en mej. v. d. Hurk en de heer v. d. Brink voor hun werk bij het wedstrijdsecretariaat en bood de scheids rechters een herinnering aan deze prach tige sportdag aan. VOETBALPROGRAMMA. Zaterdag Neerlandia 1S.E.C. 1, 7 uur. Maandag S.E.C. 1Zebra's 1, 2.30 uur. Rapiditas 2S.E.C. 2, 2.30 uur. Actif 1—B.D.C. 1, 2.30 uur. B.D.C. 2Victoria 2, 2.30 uur. S.E.C. 3—Barneveld 2, 12 uur. WESTRIJD VAN S.E.C. AFGELAST. De jaarlijkse wedstrijd tussen de junio res van S.E.C., die voor het laatst bij de jeugd spelen, en een elftal dat is samengesteld uit leden van het be stuur en het jeugdbestuur van S.E.C. zou zaterdagavond 1 juni gespeeld worden. Deze wedstrijd is echter uitgesteld om dat S.E.C. 1 zaterdagavond in Amster dam tegen Neerlandia moet spelen. Getracht zal worden zaterdag 8 juni als datum voor deze wedstrijd vast te stel len. BIOSCOOPPROGRAMMA. Norman Wisdom, de Engelse komiek, is een dwaas van groot formaat en zijn film „De Ijzervreter" is een juweel. Norman geeft vóór een belangrijke positie bij Scotland Yard te hebben en geniet daar door groot respect bij de mensen die dit geloven In werkelijkheid mag hij echter de auto's van Scotland Yardbeambten wassen. Dat is echter over als hij een hoge ambtenaar ondersteboven spuit. Een treurende Norman is het gevolg. Hij wil zo graag politieagent worden, even als zijn vader was, maar men vindt hem Zuidsinnel 3 Amersfoort te klein. Zijn verlangen naar deze be trekking is zo groot dat hij het uni form van zijn vader aantrekt - en dat is ook zo groot - de straat opgaat en het politiekorps in enorme moeiüjkheden brengt. Als hij echter medewerking moet ver lenen bij het ontmaskeren van een gangster gaat zijn verlangen in ver vulling, maar voor hij inderdaad agent is gebeuren er nog heel vreemde dingen. Deze film draait van heden tot en met woensdag, uitgezonderd zondagmiddag en maandagmiddag. Voor zondagmiddag staat „De sherriff van Wichita" op het programma. Joel McCrea en Vera Miles vervullen de hoofdrollen in deze span nende western waarin een dappere sheriff het opneemt tegen vele ban dieten en na grote moeilijkheden de strijd wint en het meisje van zijn keu ze trouwt. „Bloedbad in Sidney Street" draait maandagmiddag. Het is het verhaal van zeer verdorven gangsters die op groot scheepse wijze terreur uitoefenen, maar tenslotte na de belegering van een huis door de politie het onderspit moeten del ven en ontkomen. In de donderdagcyclus „Fotomodellen en chantage", waarin een school voor fo tomodellen de dekmantel voor duistere praktijken is. De hoofdpersoon pleegt met foto's die het daglicht niet mogen zien chantage tot hij zijn verdiende loon krijgt na heel veel spannende mo menten. GESLAAGD. Mej. M. ten Broeke alhier, slaagde voor onderwijzeres. NIEUWE HARING. Een vaatje van de eerste nieuwe haring die in Soest arriveerde is op het raad huis door de heer Verhoef van de Soest- dijker Vishandel in de Koninginnelaan aan de burgemeester aangeboden. R K. OPENBAR EUITLEENBIBLIOTHEEK. Nieuwe Jeugdboeken. Voorleesboeken Aliki, Willem Teil Andreus, En toen Biegel, Het grote boek. Borg, Bamse in Lapland Smulders, En toch zijn er kabouters. Timmermans, De drie koningen en de ster. 69 jaar Aafjes, Annekes avontuur De dikke en de dunne Levende pop pen Tante Ibeltje De verborgen schat Muziek op het kasteel. Baum, De gro- Brinkstraat 15 - Baarn - Tel. 02954-2525 KOOPT Antiek - Curiosa - Kristal - Goud en Zilver - Boeken - Antieke Prenten. H. WESTERHOF - Makelaar-Taxateur. te tovenaar van Oz. Kreijenveld- Spies, Zo'n dom Margootje Margootje maakt een sneeuwpop. Preussler, De kleine heks. 912 jaar Betlem, De man uit Tripo lis. Beverlander, Sprookjes van Oost- Europa. Braasem, Sprookjes van Noord- en Zuid-Amerika. Capel, De vier uit het doktershuis. Van Dijk, Het rovershol aan de Franse kust. Van den Eerenbeemt, Een huis vol ple zier. Ende, Jim Knoop en Lucas de machinist. Estes, Snipper Coek. Guillot, Drie meisjes en één droom. Hallvist, Op zoek naar Peter. Adema en M. Schmidt, De vlaggelijn. Kastner en Diekman, Gullivers reizen. Lynch, Eindelijk een huis. Nash, Vakantie en alleen thuis. Peterson, Een leeuw in huis. Reed, Kokie had 't bedacht. Sleigh, Karbonkel. Wine, Pepita, in Spanje. 1214 jaar Allan, De beslissende zo mer. Dixon, Autodieven Het geheim zinnige landhuis De geheimzinnige wegwijzer Het teken op de deur Het raadsel van de Flying express Vals be schuldigd. Fenton, Toveren op zater dag. De Groot, Ik wacht op jou, Cecilia. Grund, Rosita, het zigeuner meisje. De Jong, Het geheimzinnige huis. Kuilman, Paardejongen op de wisselpost. Nowee, Arendsoog en het blaffende zand De spookranch. Pertwee, Drie jongens op een eiland. Robertson, De schipbreuk van de Sa- ginaw. Shirreffs, De zoon van het dondervolk. Sponsel, Het gesprek in de Arena. Weber, Bonnie doet het zelf. Boeken over allerlei onderwerpen Evenhuis, Verdreven vloot. Graafland, Rembrandt. Moody, Kit Carson en het wilde westen. Dekker, Waar ra ven roepen. Thwaite, De jonge reizi gers in Japan. Trease, De jonge rei zigers in Griekenland. Raymond, De jonge reizigers in Israël. 14 jaar en ouder Bauman, Broer naast broer in leven en dood. Rutgers v. d. Loeff-Basenau, Vlucht Wassilis, vlucht 1 Want Kruschen's ies mlnerala lootün jagen da onzuiverheid alt Uw Uoad en daarmee ook de oorzaak van uw lijden en pijn. Het klinkt haast onge lofelijk, maar duizenden Rheumatiek- lijders in binnen- en buitenland kunnen U enthousiast bevestigen hoe wél ze zich bevinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag. DUIVENVLUCHT VANAF ST. Denis. De duiven van de vereniging De Zwaluw vlogen 416 km vanaf St. Denis. Er wa ren 319 duiven in concours. Ze werden gelost om 6 uur met n.o. wind. De eer ste duif arriveerde om 12.5811 uur met een snelheid van 996.68 meter per mi nuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 1,58.51 uur aan. De uitslag was G. Rijksen 1 2 3 4 7 9 14 21 22 26 27 32 43 46 47 52 53 57. A. v, Dorrestein 5 48. J. Stalenhoef 6 23. G Visser 8. C. v. d. Hoek 10 17 35 B. Roest 11 56 J. Ottens 12 15 25. J. v. d. Brakel 13 39 41. H. Gorissen 18 42, P, Duijst 18 60. C. v. Soest 19 30 40 45 59. H Woudstra 20 33. G. M Duiser 24 54 55. Th. Wigtman 28 62. O. L. Zim- mermann 29 51 64. J. van Herwaarden 31. J Knoop 36. Mevr. G. Brink-Zimmer- mann 37 38. M. v. d. Wielen 44 63. R. Voskuilen 49 50 H. den Dekker 58. F Reijerse 61. VAN BEUNINGENLAAN AFGESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat, in verband met de uitvoering van werkzaamheden, de Van Beumngenlaan van 4 t.e.m. 7 juni 1963 gesloten is voor alle verkeer. Soest, 31 mei 1963. HULPSECRETARIE GESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat de hulpsecretarie te Soester- berg in de week van 2 t.e.m. 8 juni a.s voor het publiek gesloten zal zijn, zulks met uitzondering van dinsdag 4 en don derdag 6 juni, beide dagen des voormid dags van 9.00 tot 12.00 uur. Soest, 31 mei 1962. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soest gelet op artikel 37 van de Woningwet brengt ter algemene kennis dat vanaf 5 juni 1963 ter gemeentesecretarie (geopend van maandag t.e.m. vrijdag tussen 9.00 en 12.00) gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-parti- eel uitbreidingsplan Lange Brinkweg, re gelende de bestemming van gronden ge legen aan de Lange Brinkweg en de Kruisweg. Gedurende een termijn van 4 weken kun nen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Soest, 4 juni 1963. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeen tesecretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a. Directie van Kerosine Oliemij v. Such- telen, v. d. Haarestraat 144 te Amster dam, om een vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een benzine-installatie op het perceel Veld. Montgomeryweg 7, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1552. b. Directie van de Benzine en Petro leum Handel Maatschappij N.V.. Frede- riksplein 42, te Amsterdam-C, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een petroleuminstallatie op het perceel Ko ninginnelaan 100, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 7636. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ningen in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag, 13 juni a.s. des voormiddags 10.30 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Soest, 31 mei 1963. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 31 MEI 1963. gaat U natuurlijk naar 99 Volledige rij uren (60 min.) Tweemaal per week gratis theorie. All-risk verzekerd. Stcenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ut meraokels veur me- kaor vin dat alle min- se die auto rieje strak - kies verzekerd motte weeze. As zullie dan iemaand van de sokke rieje en dat grappie gaot twee ton of nog meer koste dan ken de asseransie dokke. Das fing, maor dan mojje gin maotschappie hebbe die gaot prosedeere, zoas mit die zaok van die huuze die in Soesderbarg noeng al jaore in puun leige, waant dan kejje op je sente wachte tojje 'n ongs weegt. Ik heurde dat berich van die asserantie deur de raodio. D'r wier bij ezeid datter veur de minse die gemoedsbezwaore heb be aparte maotreegele komme. Daor kank mit me pet niet bie. Ak ge moedsbezwaren heb teuge vleuke, dan vleuk ikke nie, ak gemoedsbezwaore heb teuge liege, dan heg ikke nie en ak ge moedsbezwaore heb teuge voeballe op zondag dan gaok nie op zondag voe balle. Dat doek op gin enkele dag, waant van voeballe wor je zo meu. Allegaor dinge diek eiges mot weete en 'n aander ok. Heul niks op teuge waant gin mins hetter last van en ellek mins mag doen wattie wil. Maor as ikke zeig dak ming eiges nie laot verasserere dan leit de zaok effies aanders. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt, woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Tien jaor eleeje waore d'r in Zeeland ok veul minse die gemoedsbezwaore teu ge asseransies hadde, maor toen 't wao- ter kwam en zullie alles kwiet waore mos- te wullie allegaor hellepe. As ikke 'n huus van ming eige heb - maor dat hek nie, wank bin zo arrem as de miere - en keb gemoedsbezwaore teuge braandasseraansie, dan is dat ming zaok. Maor as ut heule zaokie in de fik gaot en Kneliao en ikke staon in ons hempie en ongderboksie op straot, dan mok nie naor sosiale zoake gaon. Best. die minse hebbe gemoedsbezwaore teuge asserere, maor dan motte zul lie nie gaon rieje. Die minse zeige dajje je nie verassere re mag, waant je mot alles maor laote komme zoas ut komp. Best, maor dan zeige wullie, 't hoef heul nie baosje, maor denkterom aster wat beurt en d'r motte sente op taofel komme en jie heb ze nie, da wullie nie schokke en ze dan je heule zaokie maor motte verkoope. De tied is vorbie da je op de zak van een aander kan teere. DE MEEST VERKOCHTE KOELKAST IN EUROPA. 5 jaar garantie - Bosch service Stroomverbruik 0,6 Kwh p. etmaal. Prijzen 122 L f298.- tot 220 L. f648.-. Ook huurkoop of huur. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Soest Telefoon 02955-2379 De hele omroepwereld Ineens in rep en roer, Zo vlak na Gordon Cooper En onze Koekoeksboer. Het leger van sensaties Zet voort zijn zegetocht. Als Romme net naar bed is Staat op een Willem Vogt. Wij dachten het te weten Het leek ook zo gezond De radio-meneren Staan allen aan één front. De televisie-mensen Zijn, stoer in het gebruik, Den vaderland getrouwe Vijf handen op een buik. Er is verschil van mening, Wij laten heus geen traan, Misschien ziet daar een knaapje Opeens een Roosjen staan. De betere programma's Waar iedereen naar haakt, Daar mogen wij op hopen Want luister goed het kraakt i JAAP M1JDERWIJK.

Soester Courant | 1963 | | pagina 9