1 EERSTE NACHTKLUIS IN SOEST. SOESTERBERG I V mé DINSDAG 11 JUNI 1963. 42e JAARGANG No. 43. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart. f2,10 - per post 12.23 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 ,X"fr Voor velen zal het een geruststelling zijn dat de eerste nachtkluis in Soest een feit is geworden. De Nederlandse Midden- standsbank heeft de zorg van vele za kenmensen weggenomen die niet wisten waar ze hun geld veilig konden opber gen. Vele winkeliers hebben aan het eind van de week belangrijke bedragen in huis omdat ze hun geld na vrijdagmiddag 3 uur niet meer bij een bank kwijt kun nen. Daaraan is nu een eind gekomen dank zij de voortvarendheid van de Ned. Middenstandsbank aan de Van Weede- straat. Voor slechts dertig gulden per jaar kan men een cassette in bruikleen krijgen en voor iedere cassette die men wil hebben moet 20,betaald worden. Deze cassette heeft een slot. waarvan al leen de gebruiker een sleutel heeft, ten zij hij de bank machtigt de cassette te openen en het geld dat hij in de nacht kluis gedeponeerd heeft, op zijn reke ning bij te schrijven. Op ieder uur van dag en nacht kan men zich met de cassette naar de Midden standsbank begeven. Iedere bezitter van een cassette heeft een sleutel van het kleine luikje dat zich in de voorgevel van de bank bevindt. Als hij dit geopend heeft is het een kleine moeite de cas sette in de safe te laten glijden, die in een vertrek van de bank staat. De sleuf waardoor de cassette naar beneden glijdt is door een dikke laag beton omgeven, zodat bekwame inbrekers, die ooit het gebouw zouden binnendringen toch ver stoken blijven van de schatten in de kluis en ook van datgene wat zich in de enige ondergrondse kluis van Soest onder de Middenstandbank bevindt. Iedereen kan een cassette huren, dus men behoeft geen rekeninghouder te zijn of zaken te doen met de Nederlandsche Middenstandsbank. Men kan de genum merde gesloten cassette op elk gewenst tijdstip in de safe laten glijden en deze ophalen als de bank geopend is. Slechts van hen die de bank daartoe machtigen kan de cassette geopend worden door een sleutel die bij de bank ligt. Iedere cassette moet een formulier be vatten waarop staat wat in de kluis ge worpen is, een tweede formulier met de zelfde gegevens deponeert men in de brievenbus van de bank en een derde be houdt men zelf. Van de Nederlandsche Middenstandsbank Soest kan thans gezegd worden dat ze dag en nacht geopend is. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE. Op zondag 16 juni zal de Evangelisch Lutherse gemeente voor de eerste maal een samenkomst houden in het lokaal Van Weedestraat 19, dat door de eige nares aan de Doopsgezinde gemeente in gebruik gegeven is. De Evangelisch Lu therse gemeente kan er voortaan om de veertien dagen eveneens samenkomen. Voorheen werden de bijeenkomsten in een gymnastiekzaal gehouden en dit had het nadeel dat iedere zaterdagavond de ze zaal in orde gemaakt moest worden voor het houden van een kerkdienst en na de dienst weer in de oorsponkelijke staat teruggebracht moest worden. AVONDVIERDAAGSE. De Stichts-Gooise wandelsportbond orga niseert ook dit jaar in vele plaatsen avondvierdaagse. Wandelliefhebsters en -liefhebbers kunnen terecht in Baarn, Amersfoort, Bussum, Culemborg, Doorn, Hilversum, Putten, Soesterberg, Utrecht, Veenendaal en Zeist. De avondvierdaagse in Baarn wordt op dinsdag 11, woensdag 12, donderdag 13 en vrijdag 14 juni gehouden. Hieraan doen uiteraard vele Soester wandelaar- sters en wandelaars mee en ook de leden van de nieuwe korfbalvereniging, De Me teoren" lopen mee, hetgeen een goede re clame voor de korfbal is. Vanavond om half zeven start de jeugd voor de tocht van de eerste avond en de seniores starten om 7 uur. Er wordt in de richting Hilversum gelopen. Woens dag is de richting Eemnes aan de beurt en Donderdag Soest. Via de Javalaan en de Torenlaan komt het wandellegioen over de Stadhouderslaan, Korte Brink- weg, Korte Melmweg, Prins Bernhard- laan, Julianalaan, Korte Bergstraat, Hel- lingweg, Nachtegaalweg, Schrikslaan, Beckeringhstraat, Korteweg, Koninginne- laan, Regentesselaan, Vredehofstraat en dan langs het paleis naar Baarn terug. Op de laatste avond wordt de gemeente Baarn doorkruist. Iedere avond wordt gestart bij restau rant Astoria in de Oranjestraat. BEZWAAR SCHRIFTEN. Een partieel uitbreidingsplan moet de bestemming van gronden tussen de Bos straat en de spoorüjn Utrecht-Baarn re gelen en dit plan heeft ter inzage ge legen bij de secretarie. Tegen het plan zijn bezwaarschriften ingediend door mevr. M. C. Prins-Staring en de heren J. Roelofs, P. Dekker, H. J. Schneider en G. W. 's-Gravendijk. Mevr. prins maakt er bezwaar tegen dat 't door het plan niet meer mogelijk is naast de woning Bos straat 3 een huis te bouwen. De heer Roelofs wijst erop dat de nieuwe mane ge die in de Bosstraat gebouwd zal wor den te dicht bij het Hertenlaantje ligt, hetgeen hinder van stank en vüegen kan veroorzaken. Tevens heeft hij be zwaar tegen de mogelijkheid van het bouwen van een lange loods, die het uitzicht zal belemmeren. Hij verzoekt dan ook de manege op een andere plaats te laten neerzetten. Het bezwaar van mevr. Prins acht het college ongegrond omdat binnen een afstand van 8 meter van een spoorweg niet gebouwd mag worden. Het lag in de bedoeling een dubbele woning te plaatsen, maar dat zou ook niet mo gelijk zijn als de afstand tot de spoor baan groter was, omdat de woning niet over voldoende achtererf zou beschik ken. Wel kan een dubbele woning ter vervanging van het huis Bosstraat 3 ge bouwd worden. Het bezwaar van de heer Roelofs, dat gedeeld wordt door de heren Dekker, Schneider en 's-Gravendijk is volgens het college ongegrond omdat men bij verplaatsing van de manege ook even tueel last van vliegen en stank zou hebben. Het verplaatsen zou niet van in vloed zijn op de eventuele bouw van de genoemde loods. Er zullen maatregelen genomen worden die de hinder van vlie gen en stank tot een minimum zullen be perken. MEDEWERKING AAN SCHOLEN. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld 4000,beschikbaar te stel len voor meubilair, en spel- en ontwik kelingsmateriaal ten behoeve van de tweede klas van de v. d. Hucht-kleuter- school. Voor de St. Carolusschool te Soesterberg is een kredit van 13.000, gevraagd. Dit bedrag is bestemd voor leer- en hulpmiddelen. Voor het treffen van enige voorzienin gen in de Savornin Lohmanschool is f 5000,nodig. Verzocht is de podia te verwijderen en linoleum als vloerbedek king te laten aanbrengen. Er is een krediet van 2650,gevraagd voor de aanschaffing van meubilair en leermid delen ten behoeve van de Van der Hucht- lagere school. BEDRIJFSSPORTWEEK. Hedenavond om half zeven beginnen op het SE C.-terrein aan de Bosstraat de voetbalwedstrijden die deel uitmaken van de Bedrijfssportweek welke geor ganiseerd wordt door de Soester Zaken- kring, bijgestaan door de heren W Schunselaar, J. Elderman en R. Blok. Twintig zeventallen zullen in zes poules spelen. Men heeft geen elftallen geno men omdat vele bedrijven wel een ze vental op de been kunnen brengen maar geen elftal. De wedstrijden duren 40 minuten. Op 18 juni wordt opnieuw gevoetbald. Woensdagavond worden achter het raad huis volleybalwedstrijden gespeeld. Ze beginnen om 7 uur. De heren spelen in 2 poules, de dames in 1. Op donderdagen de K.N.V.v.L.-beker in een nationale 13 juni zijn er zwemwedstrijden in het Soester natuurbad. Dames en heren zwemmen 50 meter en er wordt een de monstratie kunstzwemmen gegeven door de Europese kampioensploeg ZAR uit Amsterdam. Op 19 juni worden handbal wedstrijden gespeeld. Dames van de Soester bedrijven komen in 1 poule uit en de heren in 2. Op 20 juni zijn er atletiekwedstrijden op de hockeyvelden aan de Schrikslaan. Voor de dames 80 meter hardlopen, hoogspringen, versprin gen. kogelstoten en een wedstrijd over 1500 meter, voor de heren 100 meter hardlopen, verspringen, hoogspringen, ko gelstoten en eveneens 1500 meter hard lopen. Het parcours van deze loop ligt in de Schrikslaan, Beetzlaan, Hellingweg, Julianalaan, Waldeck Pyrmontlaan, Schrikslaan. Op 21 juni worden de individuele prij zen in het openluchttheater uitgereikt. Dan zullen de gymnastiekverenigingen Olympia, S.T.C Crescendo en Laetitia turndemonstraties geven. Op 12 juli vormt een feestavond in het officiers casino te Soesterberg het slot van deze eerste bedrijfssportweek Dan worden de groepsprijzen uitgereikt. VROUW ERNSTIG GEWOND. Zaterdagavond kwam mevr. A. H. - 62 jaar - per fiets van de Verl. Talmalaan. Zij reed dè Beukenlaan op en stak plot seling de weg over. Ze werd gegrepen door de auto van F. V., die haar niet ontwijken kon, en tegen het wegdek geworpen. Met een ernstige hoofdwonde is ze per ziekenauto van de EHBO naar „De Lichtenberg" gebracht. KLEDINGSHOW K.V.G. De leden van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Soest, hebben in het St. Joseph- gebouw tijdens een kledingshow getoond waartoe ze in staat zijn. Dames-, meis jes- en kinderkleding werd geshowd en zelfs een baby van 10l/2 maand fungeer de als mannequin. Aan het slot van deze show werd een fraai bruidstoilet getoond. De beste prestaties werden met prijzen beloond. LAATSTE BIJEENKOMST N.V.E.V. De leden van de afdeling Eemland der Nederlandse Vrouwen-Electriciteitsver- eniging zijn voor de laatste maal in het seizoen 1962-1963 bijeen geweest. In het Anna Paulownahuis heeft de heer W. Post, bloemsierkunstenaar uit Bussum laten zien dat je geen schat van bloe men nodig hebt om iets aardigs te ma ken, maar dat met weinig ook heel veel te bereiken is. Het is niet de bedoeling dat men in een vaas een tuin imiteert. Opvallend waren de combinaties van bloemen en fruit die de heer Post toonde. Aan de hand van dia's liet hij zien hoe het met bloemschikken wel moet en daaruit bleek dat velen slechts weten hoe het niet moet, LUCHTVAARTCLUB AMERSFOORT—SOEST. Hoewel de groep wedstrijdvliegen van de Luchtvaartclub Amersfoort-Soest maar van bescheiden omvang is zijn toch dit jaar door leden van deze jonge vereni ging reeds zeer goede resultaten ge boekt. In de klasse zweef A-l won de heer H. Abbring voor de tweede maal de Asser wisselbeker, de Residentiecup open wedstrijd. In dezelfde klasse won de heer W. R. den Hollander de eerste prijs in een wedstrijd, uitgeschreven door de verenigingen Hilversum en Delft. In deze wedstrijd bezette de heer H. G. Eggers de tweede plaats in de klasse zweef A-2. De eerste plaats was voor de heer van 't Rood, die het vorig jaar vierde werd bij de wereldkampioenschap pen. De heer W. R. den Hollander won in de klasse werpmodellen voor de tweede maal de Amstelbeker. Op 15 en 16 juni worden de selecties gevlogen voor de internationale ploegen. Hieraan zal door 1 lid van de Luchtvaart- club Amersfoort-Soest deelgenomen wor den. K.P.S. VERLOOR MET 1-2. K.P.S. heeft gisteravond van het sterke Bronswerkteam verloren, ondanks het feit dat de Amersfoorters niet met een elftal maar met een tiental speelden. K.P.S. kreeg wel veel kansen maar die werden niet benut en de spil van Brons- werk moest bij een voorzet van Sandijk in eigen doel schieten om KP.S. aan een doelpunt te helpen. Vijf minuten later werd door de middenvoor van Brons- werk de gelijkmaker gescoord uit een aanval op links. Keeper Van Essen had deze bal moeten houden, maar hij rea geerde te laat. K.P.S. werd nu sterker en bleef voortdurend aanvallen maar had geen succes. De schaarse aanvallen van Bronswerk leverden echter een doelpunt op dat gescoord werd door de midden voor. NIEUWE TRAINER VOOR S.E.C. De heer B, Kalf gaat S.E.C. als trainer verlaten en de heer W. Boerboom, die S.E.C. reeds eerder trainde, zal zijn plaats innemen. Hij is onder meer trai ner van U.V.V. geweest. N.C.V.B. De afdeling Soesterberg van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt op donderdag 13 juni a.s. des avonds 8 uur een bijeenkomst in het Hervormd Wijk- gebouw aan de Luit. Koppenlaan. Spreker Ds. Mietes van Zeist over het onderwerp „Gods vinger in de rotsen van Edom". Dit is de laatste bijeenkomst van dit seizoen. SOESTERBERG WON VAN HERTHA. In een spannende wedstrijd heeft Soes terberg thuis van Hertha gewonnen met 5-2. Direct ging Soesterberg in de aan val wat tot resultaat had dat reeds na vijf jninuten Klip de score opende voor Soesterberg Aangemoedigd door dit succes werden de aanvallen door Soes terberg met élan voortgezet, wat weder om resulteerde in een tweetal treffers, achtereenvolgens ingeschoten door Hart- wigsen en Manschot. 3-0. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft kwam Hertha er meer en meer in en na enige tijd werd het eerste tegenpunt gescoord, dat even later door een tweede gevolgd werd. (3-2>. Daarna was het weer Soesterberg die de stand opvoerde. Uit een penalty maak te Kolkman 4-2 en bij het eindsignaal was het 5-2 voor Soesterberg. Daar Utrechtse Boys en St. Maarten ge- De Franse cabaretier Jean Richard heeft in navolging van Walt Disney ca. 40 km buiten de hoofdstad, een soort „Disneyland" gebouwd, ter uitbreiding van zijn dierenpark. In aanwezigheid van veel bekende figuren uit de amusementswereld werd het grote speelpark ingewijd. In het grote rad Jean Richard, de vader van het Franse Disneyland en filmacteur Jean Marais (r.) As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin dak maor n baosje van niks bin en dak gin hoge pe- sisie heb. Ikke ken geen grote smak mao- ke, omdak maor bar loag bie de grongd zit Wij je geleuve dak dik tevreeje bin dak Knelis bin en geen menister van Engelaand, waant jonge jonge, dan kejje zo'n smak maoke en laotie menister die zo gek op deeretjes is die smak emaokt hebbe. En die is nog lang nie uuttesmakt. Je staot d'rvan te kieke da zo'n knappe man zo stom ken weeze. Hie zee teuge zien eige, thuus ist ok maor behellepe en hie gong de hort op, 'n deeretje zeuke. Laotie me daor 'n hopsefie neeme, waor- veur je je eiges as ouwers kepot zou schaome en laotie dat deeretje motte deele mit 'n Rus en nog 'n stuk of wat van die manne die ok al dochte dat 't thuus maor behellepe was. En daor gaot die menister an die griet ok nog brie- fies stuure. Jao, dat mojje veural doen, dan raokie pas goed de segaor. Noeng hattie menister 'n kameraod, die 'n barre knappe dokter en 'n barre knap pe schilder is. Nie zo'n man die huuze varreft, maor pertrette. Die finge kam- meraod van um die zee teuge de regee ring, jullie magge wel us op die menister lette, waant die scharrelt mit 'n deere tje dat ok nog mit 'n Rus en 'n stuk of twaolef aandere kérels scharrelt. Toen kwam dan de rotsmak veur die menister, maor die dokter en pertretteschilder maokte ok n' smak dattie de knop van deur nie meer kon vinde. Hie gong de kast in omdattie sente annepakt had van dat deeretje en dat deeretje hattie sente van de menister en die Rus en die twaolef of misschin wel twintug aandere kérels ekreege omdazze zo'n aordug dee retje was en zo. Klaor bejje d'rmee. lijkspeelden is Soesterberg nu aan het degradatiegevaar ontsnapt. EEN HEERLIJKE UITGAANSDAG VOOR DE BEJAARDEN. Voor de Soesterbergse bejaarden was het vrijdag j.1. weer de lang verbeide dag waarop zij in de grote touringcar van de firma Nefkens uit Amersfoort en met zeven particuliere auto's van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur een tocht door een van de mooiste gedeelten van ons vaderland maakten. En die tocht was in alle opzichten uitgelezen, ook wat het weer betrof. Het was een zonnige dag, maar niet snikheet, zodat de begelei dende E.HB.O. geen hulp hoefde te ver lenen, daar er niemand is flauw geval len. Gereden werd over Amersfoort en Barneveld langs intieme, rustige binnen wegen van de Hoge Veluwe met haar onvolprezen landschapschoon. Een vol gend juweel op de rit was de Achterhoek, waar door Zutphen. Hengelo en Lochem gereden werd langs een afwisselend pa norama van bloesempracht en het tere, jonge groen van bomen en velden op deze mooie lentedag. In het stille Eefde werd een bezoek gebracht aan het kas teel „De Voorst", dat al in 1100 werd ge sticht en in zijn bewogen historie ver schillende malen door brand of andere oorzaken werd verwoest, doch telkens weer opnieuw opgebouwd. Het heeft ver scheidene bezitters gekend, o.a. de ko ning-stadhouder Willem de derde, die het schonk aan een van zijn gunstelingen. Nadat het in 1940 weer verwoest was, werd het in 1957 in oorspronkelijke stijl opgebouwd voor rekening van de Neder landse Heide Maatschappij, die er sinds 1960 een opleidings-centrum heeft ge vestigd. De terugweg leidde over Apeldoorn, langs het paleis Het Loo, de echoput, over Voorthuizen en Amersfoort. Behalve op het kasteel „De Voorst", waar een kopje thee werd aangeboden, werd op die dag nog driemaal uitgestapt voor het gebruiken van een kopje koffie, het aanspreken van het lunchpakket, wederom onder het genot van een paar kopjes koffie en voor het laven van de dorstige kelen met een frisse dronk. Er heerste een gezellige stemming en op de terugreis werden er oude bekende liedjes gezpngen, die de dankbaarheid vertolkten voor al het goede, dat die dag had gebracht. Tot besluit van al deze genietingen wachtte even voor het einde van de tocht nog een diner in het Berghotel in Amersfoort. Hier bracht de nestor van het gezelschap, de 84-jarige heer Nooder, spontaan namens allen zijn grote dank aan de heer Baars, de or ganisator van deze tocht, alsmede aan mevr. Baars. De heer Baars sprak daar na een woord van dank tot alle mede werkers, onder aanbieding van een klei ne attentie aan de bestuurders der be langeloos beschikbaar gestelde auto's. Die hulde aan de heer Baars is zeker welverdiend. Hij verricht o.m. alleen het taktvolle en tijdrovende werk voor het inzamelen der bijdragen voor het finan cieren van de tocht. Niemand zou hem hierin kunnen vervangen.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1