Vaders VERLANGLIJSTJE J. Hoppenbrouwers De kabinetsformatie. VOOR VADERDAG BURGERLIJKE STAND BOSCH KWAK GRAFISCH BUREAU TWEEDE BLAD *eW*ers een overhemd een weekender een zelfbinder een badjas of kamerjas een puli-over of slip-over een paar handschoenen zakdoeken - shawls manchetknopen - parapluies enz. enz. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Wie kan soed stenograferen en als THUISWERK cor- respondentie in het Engels verzorgen BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Aan de ouders van de jongens die graag aan de slag willen. drukken is een prachtig vak" VAN DE SOESTER COURANT. VAN DINSDAG 11 JUNI 1963. De wijze waarop de vorming van een nieuwe regering moest worden voorbe reid heeft nogal wat, en begrijpelijke, kritiek uitgelokt. Zowel ter rechter als ter linker zijde achtten velen het thans afgesloten informatieve onderzoek ei genlijk overbodig. Niet op de persoon van prof. Romme, die men daarvoor wel de meest aangewezen figuur achtte, doch omdat men van oordeel was, dat de stembusuitslag duidelijk genoeg was om een directe formatieopdracht te verstrek ken aan een katholieke politicus. Ter rechter en liberale zijde meende men, dat de vijf zetels verlies voor de P.v.d.A. duidelijk genoeg aangaven, dat meerderheid der kiezers in ieder geval geen terugkeer van deze partij in de re- Een nuttig en tegelijk charmant cadeau. Een fijn uurwerk in een lederen etui Van Weedestr. 40 - Tel. 4361 gering wenste en dat er voldoende ver trouwen was uitgesproken voor een voortzetting der regeringscoalitie van de laatste vier jaren. Aan de zijde van de socialisten wees men er op, dat het suc ces van enkele kleine partijen en het zetelverlies van de V.V.D. voldoende kritiek op het gevoerde regeringsbeleid inhield, terwijl de K.V.P. juist enige winst had geboekt, zodat daarvan in elk geval wel direct een kabinetsformateur kon worden aangewezen. Zowel voor de ene als voor de andere zienswijze is wat te zeggen. Het bleek duidelijk, dat de P.v.d.A. best van haar positie als voornaamste oppositiepartij af wilde en weer graag met de K.V.P. een regering wilde vormen die dan uiter aard een wat linkser politiek zou moeten voeren. Het is in dit verband zeker niet toe vallig, dat juist vorige week het N.V.V. en het N.K.V. (K.A.B.) tot een geza- naast wit, ook het nieuwste in streepdessins en boordmodellen 12,75 - 15,90 - 19,75 24,75 sportief en modern van kleur en dessin, kreukvrij en wasbaar, een prachtkollektie, Lambswool, in diverse kleuren crochet of pigskin van 11 50 tot 24,75 van 3.95 tot 12,95 34.50 - 39,75 17 90 - 22.75 19,90 - 29,75 en dan liefst van VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). menlijk actieprogramma besloten. Ook op andere wijze is in de afgelopen weken getracht een dergelijk samengaan van de twee grootste partijen weer enige kans van slagen te geven. Zo'n kabinet zou immers ook op de grootst mogelijke meerderheid in de Tweede Kamer kunnen rekenen. Hierbij kan echter niet uit het oog wor den verloren, dat deze twee-partijencom binatie in de fractie van de K.V.P. tot grote spanningen zou kunnen leiden. Het meer rechts georiënteerde en zeer belangrijke en invloedrijke deel van deze VERKOOP VAN GROND. De gemeente zal aan de heer H Jansen te Hilversum 400 m2 grond verkopen, die gelegen is aan de Eikenlaan. Op deze grond zal een woning gebouwd worden De prijs is 6800, Aan de heer W. Eekel te Baarn zal voor 5700,335 m2 grond verkocht worden welke eveneens aan de Eikenlaan ligt. Ook hierop zal een woning gebouwd wor den. Aan de N.V. Bottelmaatschappij 't Gooi zal 682 m2 grond, gelegen aan het Weteringpad, voor 13.640,— ver- van SCHALKWIJK STEENHOFFSTR.SS TEL. 29O 6 SOEST c Brieven onder opgaaf van o a tarief onder no. P.O. 15 bureau S.Crt. GEBOREN Inge Barbera, dochter van H. Verweij en H. van Zandwijk, Nas- saulaan 10. Petrus Wilhelmus, zoon van A. J. Visser en G. S. van Velzen, Steenhoffstraat 32. Bernardina Chris- tina, dochter van E. Brons en M. E. Ver hoef, Kolonieweg 2b. Simone Angé- lique, dochter van J. J. Daniels en P. J. Govaërt, Prof. Lorentzlaan 249. Hen drik, zoon van H. van Geijtenbeek en H. S. G. van Asselt, Klaarwaterweg 51. Janna Cornelia, dochter van J. G. van Rouwendaal en C. P. de Vaal, Rem- brandtlaan 5. George Stephan, zoon van W. D. Hesselink en W. M. Giroth, Birkstraat 138. Wilhelmus Petrus Ma ria, zoon van W. L. van Dijen en M. van den Bedem, Plesmanstraat 377. Har- men Evert Wulfert, zoon van H. Vedder en H. van Goor, Antonie van Leeuwen hoeklaan 241. Robert Hendrik Her- manus, zoon van W. G. H. de Zoete en J. G. van Egdom, Baarn, Bremstraat 18. ONDERTROUWD Johnny Sekreve, Alo- isiuslaan 23, Vught en Elly van Emrik, Stadhouderslaan 150. Johannes Nieu- wenhuis, Thorbeckestraat 15 en Gerarda Cornelia Rauch, Korte Hartweg 12. Johannes Slieker, Reigerstraat 44, Den Helder en Hedwig Sophie Vreugdenhil, Van Weedestraat 5. GEHUWD Mario Maarten Haring, Bui tenhaven 5, Den Helder en Magret An na Christel Verburg, Pelikaanweg 5. Hendrik Roelof Albertus, Hogebrink 14, Apeldoorn en Gerritdina Frederika Su- man. Veldweg 1. Bernardus Johannes Claassen, Muurhuizen 12, Amersfoort en Antonia Engelina Roest, Oude Grachtje 12. Oeno Nico Veenstra, Plesmanstraat 117 en Antje van Dijk, Oude Tempellaan 6. OVERLEDEN Cornelis Roskam, 79 jaar, echtgenoot van M. Chr. Uitzetter, Amers- foortsestraat 9. Arie Brouwer, 69 jaar, echtgenoot van M. Verhoef, Soesterberg- sestraat 11. Gerrit Jan Boesjes, 78 jaar, echtgenoot van G. Regenspurg, Insp. Schreuderlaan 10. Henricus van der Putten, 69 jaar, echtgenoot van C. H. A. van der Hoeve, Dalweg 93. Herman Jacob van Konkelenberg, 76 jaar, echt genoot van G. M. Bührmann, Pr. Bern- hardlaan 17. fractie zal daar zeker ernstig bezwaar tegen koesteren. Er werd derhalve veel eer gedacht aan een vijf-partijenrege- ring. In ieder geval was men van oor deel, dat de P.v.d.A. dan wel veel water in de wijn zou moeten doen, terwijl men het uit staatkundig opzicht niet gezond zou achten, daar dan de kracht van de oppositie te gering zou zijn. Een vier-partijenregering dan, zonder de medewerking van de V.V.D. Over de zienswijze van de anti-revolutionairen en de christelijk-historischen hierop is (te) weinig geschreven. In de verkiezingsstrijd heeft de C.H.U. echter te kennen ge geven het meest te voelen voor een voort zetting van de bestaande coalitie en weinig heil te zien in een samengaan met de P.v.d.A. De A.R.P. heeft zich daarover minder positief uitgelaten, doch ook daar werd het resultaat van het huidige kabinet over het algemeen geprezen. Hoewel er dus fikse druk wordt uitgeoefend voor de vorming van een meer links georiën teerde regering, is er toch geen ern stige aanwijzing voor een verwezenlij king daarvan. Gedipt. A.B.A.N.-Instructem PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. kocht worden. Aan Sinclair and Valentine Co (Holland) N.V. te Soest zal 3075 m2 voor 61.500,verkocht worden. Deze grond ligt aan het Weteringpad en de Industrieweg. Aan de heer J. Noorlander te Soest zal 30 m2 grond verkocht worden voor 5, per m2. deze grond ligt aan de Nach- tegaalweg. Aan mevr. A. P. Landenga- Gantevoort zal 15 m2 grond verkocht worden voor ƒ60,Deze grond ligt aan de Pieter de Hooghlaan, hoek Paulus Potterlaan. Aan de heer D. Blankestijn zal 15 m2 grond, gelegen aan de Peli kaanweg voor 75,verkocht worden. Met de heer A. J. Blankestijn is een ruiling van grond overeengekomen. Dit houdt verband met de verbreding van de Nieuwstraat, waartoe de gemeente beslo ten heeft. De gemeente krijgt voor deze ruiling grond, welke gelegen is in de Nieuwstraat en de heer Blankestijn grond welke gelegen is in de Beckeringh- straat De gemeente moet ƒ496,toe- betalen en enige werkzaamheden ver richten. In totaal is een krediet van 1050,— nodig. BOUWRIJP MAKEN VAN GROND. De kosten van het bouwrijp maken van gronden die onder het plan Colenso, complex 2, vallen worden op ƒ247,250,— geraamd. In dit bedrag zijn de kosten voor het maken van brandkranen, het 50 aanleggen van straatverlichting, alsmede kosten van voorbereiding, toezicht en omslag begrepen. Er komt een rondweg met een gesloten wegdek, terwijl de bin nenwegen bestraat worden en de trot toirs grijze tegels krijgen. Naar de me ning van het college van B. en W. zal spoedig met het bouwrijp maken be gonnen moeten worden omdat binnen afzienbare tijd met de bouw van huizen in dit deel van Soestdijk begonnen zal worden. Aan de raad is dan ook voor gesteld een krediet van 247.150,te verlenen. KREDIET VOOR BATENBURGWEG. Door de directeur van gemeentewerken is een plan opgemaakt voor de verdere aanleg van de Batenburgweg te Soes- terberg. Dit betreft het gedeelte van de Postweg naar de Stêrrenbergweg. Het ligt in de bedoeling hier zogenaamde Ipro-keien te leggen. De weg wordt dan geschikt voor militair verkeer, zodat het gebruik van deze keien gerechtvaar digd zal zijn. Een verharding van beton is te duur gebleken. Het lag aanvankelijk in de bedoeling het werk aan de Batenburgweg tegelijk met de verbetering van de Postweg en de Sterrenbergweg ter hand te nemen en tevens riolering te leggen, maar de voorbereiding is nog niet in een dusda nig vergevorderd stadium dat dit kan. Omdat de constructie van de Batenburg weg geheel van de andere werken ver schilt, is het goed mogelijk de doortrek king van deze weg reeds nu uit te voeren. Het college van B. en W. heeft de raad dan ook voorgesteld een krediet van 35.300,te verlenen. In dat bedrag zijn de kosten voor de verlichting van de gehele Batenburgweg en de kosten van voorbereiding en toezicht begrepen. Het rijk is bereid de grond waarop dit weggedeelte aangelegd wordt gratis aan de gemeente af te staan. THE BLUE DIAMONDS EN ROB DE NIJS. Zondagavond zouden Rob de Nijs en zijn Lords voor de leden van de Instuif R.K. r Jong Soest optreden en dat was al iets ^orej!en"£.e bijzonders, want Rob en zijn „Heertjes" Forellen-Steenvhet 8-0. hebben een uitstekende naam in de amu- De Vuursche-Steenvliet 3-0 sementswereld. Zij moesten op deze avond een drumstel gebruiken dat om acht uur niet aanwezig was omdat The Blue Diamonds het geleend hadden. Plechtig hadden ze gezworen dat ze het op tijd in Soest zouden afleveren, maar ze hadden enige pech gehad en ze arri veerden pas kwart over acht. Dat was voor de 250 in het St. Josephgebouw aan wezige danslustigen geen ramp, want nu konden The Blue Diamonds gedwongen worden te zingen omdat ze laat geko men waren en dat deden ze graag. Daarna traden Rob de Nijs en zijn Lords op. Ze hadden vooral succes met de bekende nummers „Voor Sonja doe ik alles" en „Ritme van de regen". De zaal van het St. Josephgebouw was kwistig versierd en de ruimte tussen dit gebouw en het jeugdgebouw was in een lusthof herschapen. Ie stand op 2-0 en uit een pass van v. d. Brink maakte Huijink het derde loelpunt. Iseger scoorde nog voor rust de vierde goal. In de tweede helft blonken v. d. Brink en Huijink uit. Gerard v. d. Bor bracht de stand op 5-0, waarna v. d. Gaast het water uitgestuurd werd, maar dat lever de geen gevaar meer op. Tegen De Vuursche scoorde Gerard v. d. Bor als eerste. Keeper W. v. d. Bor die goed op dreef was, redde enige ma len uitstekend. Door Iseger werd het 2-0 m 3-0 en na de rust scoorde hij het vierde doelpunt toen v. d. Bor goed was doorgebroken. Tenslotte slaagde De Vuursche erin een tegenpunt te scoren. De beslissingswedstrijd om de eerste plaats tegen De Forellen werd ook een overwinning. De sterke Forellen-speler Van Dijk werd door v. d. Bor uitgescha keld. Daarbij ging het aan beide zijden nogal eens hard toe en beide spelers werden dan ook het water uitgestuurd Tot rust was de strijd gelijkopgaand. In de tweede helft werd een Forellen- speler het water uitgestuurd en de Duin kikkers konden door Gerard v. d. Bor een 2-0-voorsprong nemen. De Forellen werden nu volledig in de verdediging ge drongen en Gerard v. d. Bor bracht de stand op 3-0. Huijink speelde in deze wedstrijd uitstekend. De andere uitslagen zijn Is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. DE MEEST VERKOCHTE KOELKAST IN EUROPA. 5 jaar garantie - Bosch service Stroomverbruik 0,6 Kwh p. etmaal. Prijzen 122 L f 298.- tot 220 L. 1648.-. Ook huurkoop of huur. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Soest Telefoon 02955-2379 DUINKIKKERS WONNEN BEKER. De Duinkikkers hebben met succes deel genomen aan een tournooi van de vere niging de Forellen in Rhenen, waar het eerste herenteam door drie overwinningen een beker won. Mogelijk is dit succes te danken aan het feit dat de Soester zwemmers als nieuwe mascotte een aap hebben. Tegen Steenvliet scoorde Huijink na een solorush het eerste doelpunt. Door Ise ger en G. v. d. Bor werden hierna enige R.K. OPENBARE UITLEENBIBLIOTHEEK. NIEUWE AANWINSTEN Romans Van Amstel, De wending. Christie, De spiegel barstte. Cloete, Het masker. Daen, Het antwoord is al gegeven. Dermoüt, De tienduizend dingen en Nog pas gisteren. Dur- bridge, Paul Vlaanderen trekt van leer. Eska, De krijtstreep. Fitzwilliam, Is dokter Jago genezen Gorris, Vlucht uit de nacht. Graham, Demelza mijn vrouw. Griffin, De gezagvoerder. Van Gulik, De parel van de keizer. Habe, Al vallen er duizend aan uw zijde Kielland, Soms is het leven gevaar lijk. Koolhaas. Er zit geen spek in de val en Gekke witte en andere dieren verhalen. Lampo, Hermione betrapt. Lannoy, Tussen elf en een. Manko- witz, Het geitje. Marsman, Het bittere kruid. Mons, Honderd procent zeker heid. Multon, Atoomnummer onbe kend, Het experiment Greenham, De laatste minuut en De metgezel van de dood. Mulisch, Het mirakel. Van Het werk van de informateur is in de grootste geheimhouding geschied. Hoe wel alle kranten probeerden iets van ach ter de schermen te weten te komen, is dat toch vrijwel niet gelukt en bleven de dagelijkse commentaren tot gissingen beperkt, zonder dat daar positieve aan wijzingen in tevoorschijn kwamen. Deze geheimzinnigdoenerij heeft natuur lijk wel enige geïrriteerdheid en dus kritiek veroorzaakt. Men wees er op, dat een kabinetsformatie in andere landen veel zakelijker wordt behandeld en dus veel democratischer. Het ligt echter zo, dat in de meeste andere landen de poütieke constellatie na een verkiezing ook wel duidelijker tot uitdrukking komt dan in ons land het geval is. De stembusuitslag heeft de constellatie bepaald niet zo eenvoudig gesteld, tenzij men haar door een ge kleurde bril wil bezien. Men kan niet zeggen dat de oppositie een overduide lijke nederlaag heeft geleden en nog minder dat de regeringspartijen een dui delijk votum van vertrouwen hebben ge kregen. Juist die vaagheid in de poli tieke situatie van het ogenblik heeft de koningin waarschijnlijk doen beslui ten om eerst een informateur te be noemen, die eerst de diverse mogelijk heden maar eens moeten peilen en dat vergt nu eenmaal een beraad binnens kamers zonder enige openbaarheid. We veronderstellen, dat de formatie hier na niet veel tijd meer zal vergen. De 54-jarige fractieleider van de K.V.P. dr. W. de Kort, ontving vorige week van Koningin Juliana de formatie-opdracht. Aanmelden Wyerstraat 9 Amersfoort Tel. 03490-5479 (van 9-12 u.) kansen gemist, maar v. d. Gaast bracht Oost"om- Dans Minoeia En schrei. Queen, De verliefde detective. Ros- seels, Dood van een non. Ruyselinck, De ontaarde slaper. - Simenon, Mai- gret en het lijk bij de sluis en Mijn vriend Maigret. Steinbeck, Wintertij van tegenzin. De Vries en Reiss, Maartje en de praktijk. Visser-Roo- sendaal, Buiten de rooilijn. Weis, Reis door de hel. Wöss, De vis begint aan de kop te stinken. Yerby, Duncan childers chirurg. Meisjesromans IJoen-Conrad, Jij ik. De Lannoy, Miriam Wieland. Lui- pen-Bronwasser, Het geluk komt nooit te vroeg. Sandwall-Bergstrom, Pepi- ta's belofte. Saris, De zesde reisge note. Seuberlich, Niemand is alleen. Weber, Bonnie als gastvrouw. SchooluitgavenBaumann, Die Höhlen der grossen Jager. Troyat, La neige en deuil. Duitse romans Bergengruen, Zorn, Zeit und Ewigkeit. Von le Fort, Das frem- de Kind. Gregor, Die Brücke. Mei er, Ende September. Schaper, Der viert König en Die Geisterbahn. Tec- chi, Die Egoisten. Zuckmayer, Die Fastnachtbeichte. Engelse romans Braitwaite, Paid ser- vant en To sir with love. Canning, A delivery of furies. Castle, The se- venth fury. Christie, The mirror crack'd from side to side. Davenport, The constant image. Fleming, Thun- derball. Innes, The doomed oasis. Joseph, When the rainbow is pale. MacLean, The golden rendez-vous, The last frontier en Night without end. Marsh, False scent en Siging in the shrouds. Monsarrat, The time before this. Packer, The glass barrier. Steinbeck, The winter of discontent. Stewart, The ivy tree. West, Daughter of silence, De Wohl, Lay siege to heaven. bedrijf! waarlrrie wat betékent als vakman. Zelf kijken drukker;, Hoe het in lijn gemist hebben als hij nu niet kwam kijkenl

Soester Courant | 1963 | | pagina 5