Bedrijfssportweek. DE KNUPPEL m Officiële mededelingen. Krabbels van Knelis. HET OOG GERICHT OP HET LEEFKLIMAAT. SOESTERBERG Concertreis Nederl. Motet en Madrigaalkoor, GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD. VRIJDAG 14 JUNI 1963. 42e JAARGANG no. 44 SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A Abonn. p. kwart, f 2,10 - per post 12,23 SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 12615S VOLLEYBALWEDSTRIJDEN IN Teams van Ceramiek Van Breugel, Dal- co, Foxboro, Interlas en 't Zwaantje, de gemeente, Lindner N.V., Pribor en van de Soester Politie Sportvereniging heb ben woensdagavond op het terrein ach ter het raadhuis deelgenomen aan een volleybaltournooi in het kader van de bedrijfssportweek dat bijzonder goed ge slaagd is. Er werd met enthousiasme ge speeld en de publieke belangstelling was groot. De ploeg van de politie won bij de heren en een team van Pribor bij de dames. De volgende wedstrijden werden in de poules gespeeld dames InterlasFoxboro 10-15 DalcoPribor 6-15 InterlasDalco 15-5 PriborFoxboro 15-10 FoxboroDalco 15-6 PriborInterlas 7-15 heren InterlasFoxboro 1 15-12 Foxboro 3Dalco 1 11-15 CeramiekFoxboro 1 2-15 InterlasFoxboro 3 15-1 Dalco 1Ceramiek 6-15 Foxboro 1Foxboro 3 15-2 Dalco 1Interlas-'t Zwaantje 5-15 Dalco 1Foxboro 1 5-15 CeramiekInterlas-'t Zwaantje 15-7 Foxboro 2S.P.S.V. 7-15 Foxboro 4Gemeente 6-15 Foxboro 3Ceramiek 10-15 LindnerFoxboro 2 5-15 S.P.S.V.—Foxboro 4 15-1 LindnerGemeente 8-15 Foxboro 2Foxboro 4 15-5 S.P.S.V.—Lindner 15-4 GemeenteFoxboro 2 4-15 Foxboro 4Lindner 11-15 GemeenteS.P.S.V. 7-15 De standen waren na de wedstrijden in de poules Heren poule A 1. Foxboro 1. 2. Inter las-'t Zwaantje. 3. Ceramiek van Breu gel. 4.'Dalco. 5. Foxboro 3. poule B 1, S.P.S.V. 2. Foxboro 2. 3. Ge meente. 4. Lindner NJ'. 5. Foxboro 4. S.P.S.V. won van Foxboro 2 om de eerste en tweede plaats met 15-12 en Interlas- 't Zwaantje won met 15-9 van Foxboro 4 om de derde en vierde plaats. Bij de dames waren de volgende beslis singswedstrijden nodig PriborFoxboro 15-12. PriborInterlas-'t Zwaantje 15-13. FoxboroInterlas-'t Zwaantje 15-10. De eindstand was 1. Pribor. 2. Foxboro. 3. Interlas-'t Zwaantje. 4. Dalco. ZWEMWEDSTRIJDEN. Onder grote belangstelling zijn gister avond in het Soester natuurbad de zwemwedstrijden gehouden die een on derdeel vormden van de bedrijfssportweek, georganiseerd door de evenementencom missie van de Soester Zakenkring. Onder anderen werden de wedstrijden door de burgemeester en zijn echtgenote, de wethouders K. de Haan en W. G. v. Zadelhoff en de voorzitter van de Soes ter Zakenkring, de heer A. H. Hoegen Dijkhof bijgewoond. De organisatie was niet vlekkeloos en in het bijzonder was het onprettig dat er geen enkele uitslag gegeven is. Werkne mers van bedrijven moedigden zwem mende collega's aan en na iedere serie wilde men graag de naam van de winna res of winnaar plus de naam van het bedrijf horen om nog eens te kunnen juichen, maar alles werd op papier ge regeld en dat was wel een beetje pover tjes. De heer J. Elderman sprak een welkomst woord namens de evenementencommissie, waarna de wedstrijden 50 meter school - Al zou boer Koekoek niets bereiken, Aan 't Tweede Kamerbeen een blok Hij is met zijn twee metgezellen De knuppel in het hoenderhok Voor de C.H.U. en de V.V.D., De P.v.d.A. en de A.R.P., Voor de C.P.N. en de P.S.P., Voor de K.V.P. en de S.G.P., Zij staan nu allen hand in hand Plots achter onze boerenstand Zij waren jarenlang vergeten Ons boerenvolk, wat hen thans smart. Nu trillen vele weke snaren In 't goeie politieke hart Van de K.V.P. en de P.S.P., Van de C.P.N. en de A.R.P., De P.v.d.A. en de V.V.D., Van de C.H.U. en de S.G.P. Ze zijn met deernis en geduld Van Hollands boerenlot vervuld Wat staan hun bladen vol met stukken Gewijd aan boer en boerderij Het wemelt van de boerenvrienden, Gesteund door iedere partij Als de A.R.P. en de V.V.D., Als de C.H.U. en de K.V.P., De P.v.d.A. en de P.S.P., Met de C.P.N. en de S.G.P. De boeren gaan, het uitzicht zoet, Een gouden toekomst tegemoet JAAP MIJDERWIJK. De President van India, dr Radhakrishnan brengt momenteel een bezoek aan Engeland. Koningin Elizabeth en de Indiase president tijdens de rijtoer naar Buckingham Paleis. slag dames begonnen. Ze werden gevolgd door de wedstrijd 50 meter school slag heren, waarna de lijnen uit het bad verwijderd werden en men kunst- zwemmen van grote klasse te zien kreeg. Ronnie Kroon, Nederlands kam pioen en recordhouder 100 m vrije slag kondigde de nummers van de leden der Amsterdamse „Zwemvereniging Admi raal de Ruyter" aan. „Fiesta" gezwommen door 16 meisjes was het openingsnummer en het kun dige duo Nienke te Riet en Hetty Bal kenende zwom „Siesta-Fiesta". Enige malen behaalde dit duo het kampioen schap van Nederland en Hetty Balken ende, die kampioen van Nederland indi vidueel is, bracht later een wilde Russi sche dans. Miriam Siebeyn zwom ..De Torenklok", acht meisjes traden als boerinnetjes op. Nienke te Riet zwom en danste in het water ,.Grafin Maritza". terwijl Frieda Eichenberg en Annie Ap pels al zwemmend herinneringen aan Wenen ophaalden. „Der Rosenkavalier' werd gebracht door acht meisjes, evenals „The Continental" en tenslotte zwem- danste een groep meisjes, die het offi cieuze Europese kampioenschap kunst- zwemmen behaalde „Jungle-fantasie". Zij waren levensechte panters. Het werd al donker toen de nummers 50 meter vrije slag dames en heren afge werkt werden. De totaaluitslag van schoolslag plus vrije slag was 1. mej. H. Veenendaal, Dalco 1.27.7. 2. mej. W. v. d. Brink, ge meente 1.34.1. 3 mej. L. Smit, Dalco 1.36.5. Heren 1 W. Gerritse, Interlas-'t Zwaan tje 1.08.03. 2. A. Reurink, Foxboro, 1.15. 3. A. Kas, Dalco, 1.20. De series vrije slag plus schoolslag brachten de volgende uitslagen dames 1. mej. D. Kamerbeek, Pribor 2.06 2. mej. A. Mulder, Ceramiek 2.2 1. mej. L. Smit, Dalco 1.36.5 2. mej. H. Oosterbeek, Foxboro 1.46.1 1. mej. H. Veenendaal, Dalco 1.27.7 2. mej B. Maat, Lindner 1.51. 1. mej. W. v. d. Brink, gemeente 1.34.1 2. mej. M. Letschert, Dalco 1.42 1. mej. B. Bouman, gemeente 1.58.1 2. mej. J. Akkerman, Ceramiek 2.2.5 1. mej A. v. d Hoed, Pribor 1.51.3 2. mej. A. v d Hoop, Dalco 1.52.4 De beste tijd op de 50 m schoolslag werd gemaakt door mej. H. Veenendaal met 0.49.2. Zij zwom met 0.38.5 ook de 50 meter vrije slag het snelst. Heren 1. B. Mets, Interlas 1.25 2. J. Enting, Foxboro, 1.29.5 1. W. Gerritse, Interlas, 1.08.3 2. A. Kas, Dalco 1.20 1. W. Reurink, Foxboro, 1.15 2. H. de Bruin, Interlas 1.30.4 1. J. Borgman, Foxboro. 1.21.2 2. G. Westerveld, Foxboro 1.49 1. D. v. d. Molen, Foxboro 1.44.2 2. G. Seezink, Ceramiek 1, P. Haage, gemeente 1.25.2 2. B. Reuvers, Dalco 1.28.2 1. Tj. de Vries, Mercurius 1.31.5 2. R. Stalenhoef, Lindner 1.33.4 De snelste tijd op de 50 m. schoolslag werd gemaakt door W. Gerritse van In- terlas-'t Zwaantje met 0.38. Hij zwom ook de 50 meter vrije slag met 0.30.3 het snelst. Zaterdagmorgen vertrok het Nederl. Motet- en Madrigaalkoor naar Mayen in Duitsland. Dit geschiedde op uitnodiging van het Caeciliënchor aldaar, dat zon dag j.1. zijn 100-jarig bestaan vierde. Aan de feestelijkheden van dit jubileum, die over de drie afgelopen weekends wa ren verdeeld, verleende het Soester koor zondag zijn medewerking met een kerk- concert. Het is een prachtige reis geworden, be gunstigd door prachtig zomerweer. Het concert, dat onder leiding stond van de heer Carel Laöut te Baarn, vond plaats in een geheel bezette Clemens- kirche. Als organist verleende de heer Meindert Boekei zijn medewerking. Bijzondere waardering kregen het „Te Deum" en „Sancta Maria" van Mozart. De Missa „Sine Nomine" van William Byrd werd eveneens zeer mooi uitge voerd. 's Middags vertrok het gehele koor on der leiding van enkele Duitse gastheren naar Cochum, het wijnstadje aan de Moezel, rijk aan historie en alom be kend om zijn goede wijnen. Terug in Mayen kwamen de twee koren te samen en beleefden een onvergetelijke feest avond. Op deze feestavond werd door een groep van het Soester koor Soester boe ren dansen uitgevoerd in originele Soes ter klederdracht. Maandagmorgen werd wederom, even eens met prachtig zonnig weer, de terug reis naar Soest aanvaard INSLUIPER OPNIEUW OP PAD. De nachtelijke insluiper, die het eerst op de Torenstraat een huis binnendrong, bracht de volge icnacht eer bezoek aan een woning aan de Rembrandtlaan, bewoond door de 77-jarige zuster C. W. Zij werd wakker, zag de man staan en gaf een gil. Hij nam vlug de benen. Door een raam dat op een haakje stond was hij binnengekomen. De familie C. K. op de Middelwijkstraat kreeg eveneens bezoek van hem. Hij sneed een ruit uit een tuindeur. Er kon niet geconstateerd worden dat hij bin nen geweest is. LAATSTE AVOND K.A.V. Op de laatste avond van het seizoen leidde de nieuwe presidente van de K.A.V. afdeling Soest, mevr. Stegehuis, voor de eerste maal een bijeenkomst. Zij verwelkomde in het bijzonder adju dant A. de Raadt, die over het verkeer zou spreken. Er werden mededelingen gedaan over de retraite en de contri butie werd vastgesteld op 60 ct per maand. Mevr. Egberts deed mededelingen over het reisje naar Den Bosch dat de leden zullen maken. Er wordt een bezoek ge bracht aan de fabrieken van De Gruij- ter, waar de koffiemaaltijd gebruikt zal worden, de stad wordt bezichtigd en er zal gedineerd worden in restaurant „De Postzegel". De heer De Raadt sprak uitvoerig over de mogelijkheden en moeilijkheden van het verkeer en toonde dia's. Fouten wer den besproken, aanwijzingen gegeven en er werd tot voorzichtigheid gemaand, want juist het Soester verkeer eist heel veel slachtoffers. DUINKIKKERS WONNEN. Het herenteam van de Duinkikkers heeft met 9-4 gewonnen van De Vuursche. Er werd matig gespeeld, maar niet door Gerard v. d. Bor die opnieuw zijn schut ter capaciteiten toonden en vijf doelpun ten scoorde. Hij bracht de stand op 2-0, waarna het 2-1 werd. Het werd 3-1 door v. d. Bor, 3-2 door de rechtsachter van De Vuursche en spoedig hierna was het rust. In de tweede helft was het Duin- kikkerteam oppermachtig en al gauw was het 4-2 door v. d. Bor. Door v. d. Brink werd het 5-2 en een fout van de Vuurschekeeper werd door Rob Meijer afgestraft. Kort daarop bracht hij de stand zelfs op 7-2. De Vuursche kwam met een boogbal tot 7-3. Dietrich bracht de stand op 8-3 en nadat De Vuursche nog eenmaal gescoord had werd het door Van de Bor 9-4. De meisjes van De Duinkikkers verloren op het nippertje van Sedna. Het werd 3-4. RIT VAN TEMPO. Renners van Tempo en de Pedaalridders hebben voor de tweede maal gereden op het nieuwe parcours op het Industrie terrein. Gerrit Ruttenberg had weer eens pech en door een gebroken tandwiel kreeg hij een ronde achterstand. Veel maakte hij hiervan echter nog goed. Een kopgroep van acht renners bereikte de finish en een sprint moest uitmaken wie de winnaar' werd. De uitslag was 1. G. de Weert, Tempo, 45 km in 1 uur, 8 minuten. 2. N. de Vries, Pedaalridders. 3. R de Zoete, Tempo. 4. J. v d. Burgt, Tempo. 5. C. Proosdij, Tempo. 6. L. Verhoef, Pedaalridders. 7. Th. Zeedijk, Tempo. 8. W. v. Klooster, Tempo. 9. G Ruttenberg, Tempo. 10. A. Doekemeijer, Tempo. De aspiranten reden 33 km. De uitslag was 1. L. v. d. Pluim, Pedaalridders. 2. K. Schippers, Pedaalridders. 3. P. v. Elteren, Pedaalridders. Soeteman van Tempo kreeg pech in de achtste ronde. SLUITING WEGEN EN OMLEGGING BUSDIENST. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de Nieuweweg en de Beukenlaan i.v.m. uit te voeren teer- werkzaamheden voor alle verkeer zijn geslóten op maandag 17 en zonodig dinsdag 18 juni 1963. De lijn Soest-Baarn van de busdienst van de firma W C. Tensen over de genoem de wegen zal worden omgelegd over de rijksweg. Prins Bernhardlaan, Wal deck Pyrmontlaan, Beetzlaan en Konin- ginnelaan. Soest, 14 juni 1963. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak maor nie ken snappe waorom die minse van Soesduine uuter kepeerhuusies motte. Nie vandaog, nie mar- rege maor wel in 'n paor jaor. Arreges buute Soest hebbe manne uutte- maokt da wullie de daggiesminse motte hebbe en da wullie dan geen kepeer huusies en kepeertente magge hebbe. Netuurlek hadde wullie dan motte zeige, da zalle wullie eiges uutmaoke, maor nee, veurig jaor was 't Spoortje hier zo'n bietje de baos, want die manne wouwe de dienst uutmaoke en noeng dit weer. Ajje op dat kepeerterrein komp dan stao je d'r van te kieke zo fing as alles veur mekaor is. Heul gin bende, heul gin smeerboel. Mojje daggiesminse hebbe. Die maoke 'n bende datte vullisman d'r nog veur op de loop gaot. Smiet maor neer jonges, die boere van Soest ruume dat wel op, zeige Amsterdammers, waant alle minse die nie in de steenklompe van Amsterdam woone binne boere. Dat kepeerterrein mot weg, waant 't past daor nie is ezeid. Daor stao ikke be duusd van. Die stinkfebrieke, waorvan alle boome in Soesduine kepot gaon die past d'r wel zeeker. Die febriek lcejje ne tuurlek nie ofbreeke, maor ut is ok heul nie neudig die huusies of te breeke, waant die staon ming nie in de weg en die staon niemaand in de weg Je ken ze haost nie zien ajje d'r laangs komp. Staon laote veur de minse die d'rin woone maor ok veur die paor win keliers van Soesduine, waant die kenne d'r keel wel an de kapstok haange as die driehongderd minse nie meer terug- komme. Die hebbe ellek jaor schik as ut tied is naor de bosse te gaon, waant die zien in d'r steeje amper 'n boom en van 'n eekhoorn kenne zullie gin schik hebbe in de plaotse waor zullie woene en hier wel. Laote staon zou ikke zeige, maor ikke heb niks te zeige. De raodsleeje trouwes ok nie, waant buute Soest is uuttemaokt dattie kepeerhuusies wegmotte en d'r is netuurlek gin mins die zeit, bemeu je mit je eige zaoke en niet mit die van ongs. Ikke bin blie dat ikke tenminste baos in eige huus bin as Kneliao d'r nie is. Het woord leefklimaat staat niet in het woordenboek, zodat men moet aanne men dat het niet bestaat. Althans niet voor de heren Koenen en Endepols. Voor de Soester Zakenkring bestaat het echter wel en dat is maar gelukkig, want de leden van deze kring zijn ook dit jaar weer druk bezig het leefklimaat van Soest voor de werknemer bij de in dustrieën van onze gemeente te verbe teren. Het vorig jaar werd dit gedaan door drie prima voorstellingen in het openlucht theater, maar die hadden de Soester werknemers niet nodig om te blijven le ven en ze bleven voor het grootste deel weg. Ten onrechte, maar de leden van de Soester Zakenkring toonden zich niet verontwaardigd. Blijkbaar overdachten ze dat de mensen wel stapelgek worden als Feijenoord een doelpunt maakt, maar niet als eindelijk een afdoend middel tegen kanker uitgevonden wordt. Met drie voorstellingen was misschien wat te hoog gegrepen en zou men meer succes met Swiebertje gehad hebben, maar daarover is niet lang gediscussieerd en het werd in een ander vlak gezocht. Met groot succes, zoals op drie avonden gebleken is. Dinsdagavond is er gevoet bald met een enthousiasme of het om een plaats in het Nederlands elftal ging. Woensdagavond is met veel ijver volley bal gespeeld, zelfs door mensen die het blijkbaar nog nooit gedaan hadden, en gisteravond is er gezwommen door ve len. Het weer werkt natuurlijk ten goede en het is te hopen dat het nog even zo blijft. Dan worden de handbalwedstrij den, de atletiekwedstrijden en de finale van de voetbalwedstrijden eveneens een groot succes. Dan zullen we zelfs meisjes een afstand van 1500 meter zien lopen in een tempo waarmee Gerda Kraan moeite zou hebben. De publieke belangstelling is zeer bevre digend en het is te hopen dat dit op 21 juni in het openluchttheater eveneens het geval zal zijn. Dat is niet alleen pret tig voor hen die daar prijzen ontvangen, maar ook voor de organisatoren van deze bedrijfs-sportweek en niet in het minst voor de gymnastiekverenigingen Olympia. Crescendo, Laetitia en de Soester Turn- club. Zij allen verdienen het omdat zij ijveren voor een beter leefklimaat in on ze gemeente, al staat dat woord dan niet in een woordenboek. Abonné's, die het abonnements geld voor het 3e kwartaal van ons blad 2.10 voor Soest en Soesterberg en 2.25 voor an dere gemeenten) wensen te gire ren, verzoeken wij beleefd dit thans te doen. Bij overschrijving na 1 juli kun nen wij niet voorkomen, dat een kwitantie wordt aangeboden, daar de abonnementskwitanties dan in handen zijn van de incasseerders. SOESTER COURANT. Administratie AUTOMOBILISTE TEGEN BOOM. Mevr. T. J. L.-S. uit de Soesterbergse- straat reed per auto op de Birkstraat in de richting Amersfoort. Zij kwam met de rechter wielen in de berm, begon te slingeren en botste tegen een boom. Zij kreeg wonden in het gezicht en waarschijnlijk brak ze haar pols. Dokter Stroband verleende de eerste hulp. Hij liet het slachtoffer per zie kenauto van de E.H.B.O. naar de Lich tenberg brengen. RIT VAN S.B.C. Aan de rit van de Soester Bromfietsclub welke dinsdagavond gehouden werd, heb ben 30 brommers deelgenomen. Door de heer J. Grift was een parcours uitgezet van 25 km, dat met een gemiddelde snelheid van 20 km gereden werd. De uitslag was 1. Mevr. E. v. d. Broek, 10 punten. 2. M. v. Rouwendaal 14. 3. A. Luschen 15. 4. J. v. d. Bank 40. 5. J. Schop ping 42. Voorzitter A. Luschen reikte in hotel Bos en Duin de prijzen uit. Op 30 juni zal de jaarlijkse Ronde van Soest gereden worden. MEDISCHE DIENST. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter, Soesterberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1