HET OOG GERICHT OP EEN VOORSPRONG. Officiële mededelingen. Soester ingezetene verongelukte. Bedrijfssportweek. Houd meer rechts Maak meer ruimte DINSDAG 18 JUNI 19G3. 42t ,AARGANG No' 45- SOESTER (tToURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, f 2,10 - per post 12,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De 30-jarige ongehuwde heer C. Verha gen is zondagmiddag in de sluis van het Goese gat bij de Oosterschelde veronge lukt. Met twee jongens van 16 en 17 jaar was hij in het kanaal van Goes in kik- vorspak gaan duiken. De drie zwemmers maakten hierbij gebruik van zuurstof- flessen. die zij op de rug droegen. Kort daarop vervingen zij de fles door een snorkel-apparaat, waarna zij in de richting van de geopende sluis zwommen. De sluiswachter waarschuwde hen dat hij de schuif moest sluiten, maar waar schijnlijk hebben zij hem niet gehoord. Toen aan de andere zijde van de sluis een schuif geopend werd vielen zij van bijna drie meter hoogte in het kolkende water. Bij de heer Verhagen werden de zwemvliezen en rubber hoofdkap afge rukt en hij kwam zo hard tegen de sluisdeur terecht dat hij ernstig aan het hoofd gewond werd en in het water stierf. De beide jongens werden gered. Na drie succesvolle voetbal-, volleybal en zwemavonden in het kader van de bedrijfssportweek, welke georganiseerd wordt door de evenementencommissie van de Soester Zakenkring, worden de wedstrijden hedenavond voortgezet. Om kwart voor zeven wordt op het tweede terrein van S.E.C. een beslissingswed strijd gespeeld tussen Foxboro B en N.V. Lindner B. De winnaar van deze wedstrijd zal met N.V. Mercurius B en Dalco A poule A vormen. In poule B spe len teams van de gemeente, automobiel bedrijf Houdijk en N.V. Ceramiek van Breugel. De volgende wedstrijden staan op het programma N.V. Mercuriuswinnaar van de wed strijd Foxboro-Lindner N.V. MercuriusDalco Dalcowinnaar FoxboroLindner GemeenteHoudijk HoudijkCeramiek van Breugel GemeenteCeramiek van Breugel. De finale tussen de winnaars van poule A en poule B wordt om tien voor half negen gespeeld. Woensdagavond vinden aan de Schriks- laan handbalwedstrijden plaats. Teams van Pribor, Dalco, Mercurius, Foxboro, de gemeente, Lindner en Ceramiek Van Breugel zullen in drie poules spelen. De dames in poule A, de heren in poule B en C. Donderdagavond om zeven uur beginnen de atletiekwedstrijden op de terreinen van de Mixed Hockey Club Soest aan de Schrikslaan. Voor de dames bevat het programma 50 en 1500 meter hardlopen, kogelstoten, verspringen en hoogsprin gen. voor de heren 100 meter hardlopen, kogelstoten, hoogspringen, verspringen en eveneens een loop van 1500 meter op het parcours Schrikslaan, Beetzlaan, Hellingweg, Julianalaan, Waldeck Pyr- montlaan en Schrikslaan. Vrijdagavond geven de gymnastiekver enigingen Olympia, Crescendo, De Soes ter Turnclub en het Soesterbergse Laeti- tia demonstraties in het openluchtthea ter en dan worden de individuele prijzen uitgereikt. De groepsprijzen worden op 12 juli tijdens een feestavond in het officierscasino uitgereikt. Hedenavond om 6.45 uur beginnen de wedstrijden op het S.E C.-terrein, die een onderdeel van de bedrijfssportweek vor men. Morgenavond wordt om zeven uur gehandbald op de terreinen aan de Schrikslaan, donderdagavond om zeven uur beginnen de atletiekwedstrijden, die eveneens op de terreinen aan de Schriks laan gehouden worden en op vrijdag avond om 8 uur begint in het openlucht theater de bijeenkomst die verzorgd zal worden door de gymnastiekvereni gingen Olympia, Crescendo, S.T.C. en Laetitia. Zij zullen turndemonstraties geven. Tevens worden dan de individu ele prijzen uitgereikt. FINALE LANDELIJKE SPUIT1VEDSTRIJD. Zes brandweerkorpsen uit diverse delen van het land hebben zaterdagmiddag bij de gasfabriek deelgenomen aan de fi nale om het kampioenschap van Neder land. Er werd verondersteld dat het ge bouwtje tussen de twee gashouders een fabriek was waarin brand uitgebroken was na een ontploffing. De rookontwik keling was zo hevig dat de brandweerlie den slechts met persluchtmaskers het gebouw konden binnengaan om te blus sen en een arbeider te redden, die „be wusteloos" in de fabriek lag. Een tweede en een derde „bewusteloze" lagen respectievelijk achter de fabriek en op het dak. De laatste werd met een ladder gered. Een jury beoordeelde de prestaties en na afloop reikte de burgemeester de prijzen uit. De uitslag was 1. Het korps van een Oisterwijkse lederwarenfabriek, 254 pnt. 2. A.K.U., Arnhem 237; 3. Gemeente Baar- lo (Limburg), 224% 4. Gemeente En schede, 215 5. N.V. Stork, Hengelo, 210 6 Artillerie-inrichting Hembrug. De wedstrijden werden onder anderen bijgewoond door de herep Feres en De Boer, respectievelijk vertegenwoordigers van de rijksinspectie brandweerwezen Noord-Holland-Utrecht en Gelderland. Tijdends de wedstrijden mochten de blussingswerkzaamheden met slechts twee stralen van hoge druk-nevelspuit uitgevoerd worden. OPEN DAG VLIEGBASIS. Morgenochtend om tien uur zal de commandant van de vliegbasis Soester- berg de „Open Dag" openen, die voor iedereen gratis toegankelijk is. Automo bilisten, scdoter- en motorrijders kun nen de vliegbasis bereiken via de Tol hekken op de Van Weerden Poelman- weg, het andere verkeer door het vol gen van de oude weg van Soestduinen naar Soesterberg. De opening zal in het nabijheid van het monument op de vliegbasis verricht worden en een bijzon der cachet hebben. Er zal bijzonder veel te zien zijn op deze ..Open Dag". Om half elf begint een demonstratie met een Havard en om kwart voor elf is er een fly-past van 16 vliegtuigen. Om 11 uur demonstreert een formatie van vier vliegtuigen en tot half twee kan men het opstijgen en landen van diverse modellen vliegtuigen zien Vele daarvan zullen demonstreren. Om half twee wordt er een reddings demonstratie door de bemanning van een helicopter gegeven, om half drie is er een zweefvliegdemonstratie. Op di verse tijdstippen zullen diverse modellen opstijgen voor demonstraties en landen, terwijl men van 4 tot 5 uur een demon stratie parachutespringen kan bijwonen. Op 10 juni zijn de festiviteiten ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht in Zeist be gonnen. Een taptoe, demonstraties, een fly-past en een receptie vormden de in leiding tot de „Open Dag" die morgen als onderdeel van de viering van het gouden feest der Koninklijke Lucht macht gehouden wordt. Op deze „Open Dag" kan men niet alleen kennismaken met de verrichtingen van vliegtuigen, maar ook een inzicht krijgen in het ge bruik van de grondapparatuur. Tevens zijn er tentoonstellingen met vele stands Op 21 juni wordt er een sportdag gehou den en zullen er kransen gelegd worden bij het monument op de vliegbasis. Op 2 juli is er een receptie in het offi cierscasino aan de Kampweg te Soes terberg en een korpsmaaltijd voor de officieren. Op 3 juli is er een korpsmaal tijd voor de onderofficieren en op 5 juli een reünie een feestavond voor oud onderofficieren Het feestprogramma zal onder de titel „Van Brik tot Starfighter" gebracht worden. R.K. INSTUIF JUNIOR. De sinds vier maanden bestaande R.K. Instuif Junior gaat het seizoen sluiten met een muziek- en dansavond op don derdag 20 juni as. met medewerking van de vermaarde band „De Dynamites", o.l.v, Henny Rouwendaal. De eerstvolgende avond na de vakantie is op 3 september a.s. OP STRAAT OVERLEDEN. Voor de winkel van de groentehandelaar R. in de Koninginnelaan werd de 65- jarige heer G. J. v. R. onwel. Dokter Schutte werd gewaarschuwd Deze con stateerde dat de heer v. R overleden was. Enige uren tevoren was hij uit een zie kenhuis ontslagen. BROMFIETSER BRAK SLEUTELBEEN. De Amerikaan G. S. D. had zijn auto geparkeerd op het voetpad van de Soes- terbergsestraat. Bij het wegrijden ver leende hij voorrang aan een vrachtauto die uit de richting Soest kwam. Daarbij blokkeerde hij het rijwielpad en dwong de Bussumse bromfietser F. J. H. die uit Soesterberg kwam tot krachtig remmen. Hij slipte, botste tegen de auto, sloeg over de kop en bleef met een gebroken sleutelbeen liggen. Per taxi is hij naar zijn woning gebracht. JAARVERGADERING VAN S.E.C. Op maandag 24 juni houdt S.E.C. de jaarvergadering in hotel Bos en Duin. Er is bestuursverkiezing omdat de heren J. E. Roeymans en J. P, C. Veldhuizen periodiek aftredend zijn, respectievelijk als penningmeester en secretaris. Zij stellen zich herkiesbaar. De heer J El- derman is kandidaat voor de vakature die ontstond door het vertrek van de heer F. Pan. De heren J. v. Delden en M. Visser zullen opnieuw gekozen wor den als leden van de elftalcommissie en de nieuwe kandidaat is de heer W. Pure- veen. K.P.S. VERLOOR. K.P.S. heeft gisteren tegen het elftal van Zon en Schild gespeeld en met 1-2 verloren. Dit was volledig te wijten aan de vreemde beslissingen van de scheids rechter en niet aan slecht spel van de paleisvoetballers. De wedstrijd begon ongunstig voor K.P.S. Met enige goede aanvallen werd het I doel van Zon en Schild bedreigd, maar Mr. H. Alberda is benoemd tot president directeur van de Koninklijke Nederland se Luchtvaartmaatschappij. Mr. Alber da achter zijn bureau op het hoofdkan toor van de K.L.M. te 's-Gravenhage. het succes kwam aan de andere kant toen keeper Dekker een gladde bal niet klemvast kon krijgen en liet glippen. Kort daarop keurde de scheidsrechter de bal af en "an KP S.-zijde werd erop gewezen dat het doelpunt dat met deze bal gemaakt was dan ook wel afgekeurd zou mogen worden Dat gebeurde echter niet. K.P.S. kwam met enige goede aanvallen voor het doel van Zon en Schild. Vooral Van Soest schoot enige malen uitste kend-, maar er werd niet gescoord. Dek ker moest uitvallen omdat hij een ge kneusde vinger opliep en hij werd ver vangen door Koedam. K.P.S. kreeg loon naar werken toen Sandijk de bal goed naar Veldhuizen plaatste. Deze deed een paar stappen en schoot hard in (1-1). Zon en Schild ging opnieuw ten aanval. De rechtsbuiten kreeg de bal in buiten spelpositie en kon ondanks vlaggen van de grensrechter voorzetten omdat de scheidsrechter dit vlaggen negeerde. De middenvoor, die de bal kreeg stond eveneens in buitenspelpositie, maar ook dit zag de scheidsrechter niet en hij kon de stand op 2-1 brengen. Sandijk en Baltus kregen een paar mooie kansen, maar hun schoten gingen net naast of tegen de paal. K.P.S. bleef ech ter gevaarlijk en in de laatste minuut ging Baltus de spil van Zon en Schild voorbij. Deze pakte hem met beide ar men beet en trok hem van de bal, maar weer zag de scheidsrechter niets en daardoor verloor K.P.S. TUINFEEST VAN INSTUIF. Leden van de Instuif R.K. Jong Soest hebben zaterdagavond een tuinfeest ge houden tot besluit van het seizoen 1962- 1963. Daarvoor was het nodig geweest de zaal van het St. Josephgebouw in een tuin te herschapen, want het was bui ten te koud. De 200 aanwezigen heb ben zich echter toch uitstekend ver maakt en gedanst op muziek van het kwartet Eric van Proosdij. Er werd bekend gemaakt dat voorzitter Th. v. d. Mast om studieredenen zijn functie ter beschikking gesteld had. De heer C. v. d. Berg is hem opgevolgd. EIERMARKT. Op de weekmarkt werden aangevoerd 130.000 stuks. Hoendereieren van ƒ11, tot 11,50. Middenprijs 11,30. Prijs per kg. ƒ1,82. DUIVENVLUCHTEN. De Soester duiven vlogen vanaf Orleans (532 km) en Tergnier (314 km). Van de vereniging De Vriendschap waren 103 duiven in concours die vanaf Orleans vlogen. Ze werden om half acht met no. wind gelost. De eerste duif arriveer de om 17.15.6 uur en de laatste prijs winnende duif kwam de volgende mor gen om 7.30 uur aan. De uitslag was W. Altenaar 1 8 19. W. Nieuwenhuis 2 5. Z.K.H. Prins Bernhard 3 16. W. v. Breu- lelen 4 12. H. Verkerk 6 11. W. Roest 7 f. Comb. Onwezen-De Muijnk 10. D. J. Bos 13 22 23 24. J. G. Kamerbeek 14 21. J. A. B. v. Klooster 15. E. C. v. Daatse- laar 17. G. Rietveld 18. A. Meesters 20. 11. Muis 25. C. Vaessen 26. Van De Vriendschap vlogen 162 duiven vanaf Tergnier. Ze werden om 8.15 uur gelost met w. wind. De eerste duif arri veerde om 11.48.52 uur. De snelheid was 1462.93 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif kwam om 12.5.8 uur aan. De uitslag was G. H. v. d. Broek 1 8 18 32 36. W. Nieuwenhuis 2 5 6 9 28 34 37 40. E. Veerman 3 15 17 29 35. J. C. Wijnands 4. C. P. Jak 7 21 31. D. J. Bos 10. F. Goldstein 11. Z.K.H. Prins Bernhard 12 14 20 39. R. v. d. Duine 13. H. Verkerk 14. W. Roest 16. C. Kaats 19. J. G. Kamerbeek 22 25 41. A. Meesters 23 33. C. Vaessen 24 39. Comb. Onwezen- De Muijnk 26. G. Sukel 27. Van De Zwaluw vlogen 131 duiven van af Orleans, De eerste arriveerde om 17.07.29 uur, de laatste prijswinnende duif kwam de volgende dag om 6.49.50 uur aan. Uitslag H. Gorissen 1 2 3 13 32. C. v. Soest 4 6 10. G. M. Duiser 5 28. C. van Klingeren 7. G, Rijksen 8 24. J. Stalen hoef 9 31 A. v. Dorrestein 11 14 25 27 30 Th. Wigtman 12 A. Hilhorst 15 20. O Zimmerman 16. P. Duijst 17. J Knoops 18. J. Rauch 19. J. v. d. Brakel 21. Mevr Brink 22. R Voskuilen 23 26. B Roest 29 33. Vanaf Tergnier vlogen 175 duiven van De Zwaluw. De eerste arriveerde om 11.44.48 met een snelheid van 1490.50 meter per minuut, de laatste prijswin nende duif kwam om 12.01.58 aan De uitslag was F. Reijerse 1. J, v. d. Brakel 2 3 9 18 21. H. Gorissen 4 15 16. H Woud stra 5 25. C. van Soest 6 17 23 24 29. G. Rijksen 7 12 13 27 35. J. Rauch 8 34 J. Stalenhoef 10. A. v. Dorrestein 11 C. v. Klingeren 14 22 26 30. G. M. Dui ser 19 28. B. Roest 20 31. O. Zimmerman 32. M. v. d. Wielen 33. B.D.C.-HANDBAL. In de afgelopen competitie hebben teams van B.D.C.-handbal de volgende resul taten behaald C ai 2 c c - c <D r" 3 g. D. w x -e g «3 Qj <Xj Qj -J1 O bn ao fcto O, 'O 14 6 1 7 13 64-49 dames l dames 2 14 7 1 6 15 44-35 dames-jun. 13 10 0 3 20 63-38 dames jun. 2 5 2 0 3 4 29-17 Dit elftal is uit de competitie genomen, dames-asp 11 5 2 4 10 32-37 heren 1 14 10 1 3 21 147-94 heren 2 10 5 2 3 12 74-54 heren asp. 12 7 2 3 16 118-63 Er werd door geen enkel team een kam pioenschap behaald maar de resultaten waren toch niet onbevredigend. OPENBARE NUTS BIBLIOTHEEK SOEST-ZUID. Nieuwe aanwinsten Ned. romans Barstow, Noem het maar liefde. Bing- ham, Marion. Cau. Gods erbarmen Christie, Lord Edgware sterft. Chris- tie, Moord op de Nijl. Corsari, Kinde ren en minnaars. Elgin, De dokter is ook een mens. Geeraerts, Ik ben maar een neger. Van Gulik, De parel van de keizer. March, Schuldig bloed. De Maupassant, Pierre en Jean. Root- haert, Docter Vlimmen - Vlimmen con tra Vlimmen - Vlimmens tweede jeugd Rulfo, Pedro Paramo. Steinbeck, De korte regering van Pepijn IV. Va- lentin, De hel van een kind. Van de Werfhorst, Omnibus. Boeken over allerlei onderwerpen Alberts, Namen noemen Bok, Cyber netica. (stuurkunde) Brecht, De weer- staanbare opkomst van Arturo Ui. Chaucer, Ridder Sox gevolgd door Koekeloer. Gauffin, Gids voor Fin land. Gaugin, Noa Noa. Groenman, Land in wording, de Zuiderzee bedwon gen. Hazelaar, Giethoorn en het Overijssels merengebied. De Jong, De Bezetting, dl 3. Keuls, Vlucht en be zinning. Mok, Berijmde bokkespron- gen. Onze nationale hoofdstad vier eeuwen Paramaribo. Presser, Europa in een boek. Romein en Romein. De lage landen bij de zee. Ruytenschild, Zeilen en wedstrijdvaren. Schaafsma, Rail en maatschappij. Shakespeare, Hamlet Julius Caesar Macbeth. Spelenboek Stuiveling, De muze en Europa. Tagore, De gast. DUINKIKKERS WONNEN. Het damesteam van de Duinkikkers won met 9-0 van IJsselmeer. Het was geen geflatteerde overwinning, want de Duin- kikkerdames waren veel sterker. Voor rust werd het 4-0 door doelpunten van mevr. Ruitenbeek, Toos Timmerman en Loes de Vink en in de tweede helft werd door Tonny Kraaykamp, Hanny van Riemsdijk en Loes de Vink gescoord. De Soester keepster kreeg helemaal niets te doen. EERSTE PRIJS VOOR S.E.C.-ASPIRANTEN. Een team van S.E.C.-aspiranten heeft zaterdag deelgenomen aan een tournooi van Limvio in Baarn, waaraan ook teams van Baarn, T.O.V. en Limvio deelnamen. De uitslag was 1. S.E.C. 2. T.O.V. 3. Baarn 4. Limvio. De uitslag van de Het valt niet te ontkennen dat de Rus sen een voorsprong hebben op het ter rein van de ruimtevaart en vooral de Amerikanen vinden dit spijtig genoeg. Dat is echter helemaal niet nodig, want iedereen kan op elk gebied een voor sprong op een ander krijgen als hij zijn aandacht nagenoeg uitsluitend richt op datgene waarmee hij die voorsprong wil verwerven. Ik kan nauwelijks bil jarten, maar zal in mijn naaste omge ving een gevreesd tegenstander worden als ik enige uren per dag ga besteden aan de edele sport met drie ballen. Met bridgen, schaken of wat dan ook is het al net zo. Daar zou dan echter te genover staan dat ik geen tijd meer zou hebben om wat te verdienen en dat zou moeilijkheden geven. Men hoort niet zoveel over het leven in de Sowjet-Unie en dat is heel begrijpe lijk, want de Russische machtshebbers hebben heel wat te verbergen. Onder meer dat het met het economisch leven zo droevig gesteld is dat geen vreemde ling met rust gelaten wordt als hij de Russische heilstaat bezoekt, want men wil alle mogelijke dingen van hem heb ben die hier tot de gewoonste zaken van de wereld behoren, maar in Rus land tot de zeer schaarse artikelen Daaronder ballpoints, maar ook dames- onderkleding, want zelfs de grote haas van alle Russen heeft zich met dit on derwerp bezig gehouden, omdat de Rus sische dames mopperden dat ze veel min der konden krijgen dan haar zusters in de vrije wereld. En costuums, want aan de Russen is beloofd dat ze binnen af zienbare tijd meer zullen krijgen dan hun „zondagse pak". Alles is in Rusland gericht op de ruim tevaart om te imponeren en te intimi deren, maar het doodgewone leven van alle dag schijnt er niet zo gemakkelijk te zijn, omdat men voor de doorsnee zaken, die men bij ons aan huis aflevert, in de rij moet staan. Dat kan ook moei lijk anders als alle aandacht gericht blijft op de voorsprong die Rusland op het gebied van de ruimtevaart heeft. Als straks de twee astronauten geland zijn dan zullen ze wel een auto en een huis krijgen. In Amerika hoeft dat niet, want die astronauten hebben al een auto voor ze de ruimte ingeschoten wor den en ze woonden reeds behoorlijk toen ze aan het grote avontuur begonnen. KANTMAN. wedstrijden was Limvio-Baarn 0-2 S.E.C T.O.V. 1-0 Limvio—S.E.C 0-7 Baarn—T.O.V. 0-1 Limvio—T.O.V. 0-3 BaarnS.E.C. 0-0. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op woensdag, 19 juni a.s., zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. UITBREIDINGSPLANNEN, De burgemeester van Soest, gelet op ar tikel 37 van de Woningwet, brengt ter algemene kennis dat vanaf 19 juni 1963, gedurende twee weken ter gemeentese cretarie, geopend van maandag t.m. vrij dag tussen 9.00 en 12.00 uur) ter inzage liggen de volgende door de raad dezer gemeente op 12 juni 1963 vastgestelde uitbreidingsplannen a. het partieel uitbreidingsplan „Colen- so", regelende de bestemming van de gronden gelegen nabij Colenso b het partieel uitbreidingsplan „Bos straat", regelende de bestemming van gronden gelegen tussen de spoorlijn Utreeht-Baarn en de Bosstraat. Belanghebbende, die bezwaren tegen het onder b. bedoelde plan bij de raad heb ben ingediend kunnen binnen een maand na de dagtekening dezer bekendmaking bij de Kroon beroep instellen. Soest, 18 juni 1963.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1