FUGERS RIJWIELEN DERTIG JAAR SOESTER NATUURBAD. NIET DE PRIJS flhBMIIMIIIIIft Belastingverlaging. ALLES VOOR UW KIND! D. ENGEL VAN BUUREN GARAGE STAM KAPKUNST NIEUD0RG Vrouw en de ruimte. M. TUSSEN Tien gulden regels voor voetgangers. hollqujpod maar de kwaliteit bepaalt de prijs. spotprijs van f 289.-. Kinderrijwielen - Autopeds - Driewielers Skelters 2 -S 2 n ii i li i UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool „Open dag" van de Koninklijke Luehtmaeht. Volg nu een cursus Autorijden 10 lessen f45.- incl. theorie Renault dealer PERMANENT-WAVE, TWEEDE BLAD Rouw- en Trouwkleding De natuur is in de derde week van juni 1963 niet karig met regenwater en dat was ook dertig jaar geleden het geval. Nu is het erg voor de .vakantiegangers, toen voor de mensen die betrokken wa ren bij de opening van het Soester na tuurbad, want vakantiegangers waren er nog niet zoveel in die dagen. Er waren plannen voor een grootse op tocht van 1000 Soester sportbeoefenaars en een défilé voor de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, mr. 'sJacob, het gemeentebestuur, burge meesters van diverse omliggende plaat sen en andere genodigden, maar het goot zo ontzettend dat men hiervan af gezien heeft. Reeds voor de eerste wereldoorlog wa ren er plannen tot het stichten van een bad, maar dan in de Eem. Twintig jaar lang is hieraan gedokterd, maar nood, kwam er iets bruikbaars uit de bus. Nieuwe plannen werden gemaakt en deze moesten leiden tot de aanleg van een natuurbad door werklozen, die iiet in werkverschaffing zouden uitvoeren In November 1932 werd een krediet van f 70.000,beschikbaar gesteld. Dat was voor die tijd een heel bedrag, maar het vorig jaar was het tienvoudige niet ge noeg om een totale vernieuwing van het bad te verwezenlijken. De werklozen waren geen harde werkers en terecht, want het viel niet mee voor slechts enkele guldens per week zwaar grondwerk te verrichten. Stempelen was lichter werk al leverde het dan wat min der op. Burgemeester mr. Deketh zou het bad openen, maar hij moest opgenomen wor den in een Utrechts ziekenhuis, zodat de loco-burgemeester, de heer Van Du ren, de opening verrichtte. Voor het echter zover was werd er in de raad heel wat gedebatteerd. Er waren na tuurlijk raadsleden die een zwembad een poel van zonde vonden en die moes ten omgepraat worden. Anderen hadden niet zoveel bezwaar tegen zwemmen, mits het maar niet op zondag gebeurde en niet gemengd. Er werd gestemd over het openstellen van het bad op zondag en slechts 4 raadsleden waren hier tegen. Tegen de bouw van het bad was slechts 1 raadslid geweest. Over het al- of niet gemengd zwemmen werd men het door een compromis eens. Aparte uren voor dames en heren en voor hen die ge mengd zwemmen prefereerden. Gemengd zwemmen mocht dus op bepaalde tijden, maar gemengd zonnebaden niet en er werden afrasteringen gemaakt. Mensen met een andere kijk op de dingen heb ben die afrasteringen neergehaald en daarmee was ook dit probleem van de baan. van SCHALKWIJK STEENHOFFSTR.55 TEL.290 6 SOEST Laat U door onze technici voorlichten over koelkasten en diepvriezen. Daar zult U geen spijt van hebben. Wij hebben nog enkele prima Sigma kasten van 120 liter, thans voor de Het goot op de openingsdag maar tegen drie uur, het moment waarop de ope ning verricht zou worden, was het droog De heer Van Duren verwelkomde alle genodigden en in het bijzonder de echtgenote van burgemeester Deketh. Aan de zieke burgemeester werd het vol gende telegram gzonden„Uw ingeze tenen, in grote getale bijeengekomen ter feestelijke opening van het Soester Na tuurbad, spreken hun leedwezen uit over uw gedwongen afwezigheid, doch hopen en vertrouwen op spoedig volledig her stel. Wij zijn dankbaar omdat de ge meente Soest een grote inrichting rijker geworden is". De heer Van Duren wenste niet alleen alle zwemsportbeoefenaren, maar ook de ouders van de Soester kinderen geluk, omdat de jeugd zich nu niet meer in de gevaarlijke Eem behoefde te wagen. Hij dankte de commissie die zoveel ge daan had voor het tot stand komen van het bad en deelde ten slotte mede dat het college van B. en W. de goede zeden in bescherming nam door gemengd zonne baden te verbieden. Kort nadat hij de opening verricht had leek het erop alsof juist een lid van het college van B. en W. een aanslag op de beschermde goede zeden zou doen, want wethouder Peter v. d. Breemer ging zich omstandig aan de kant van het bassin staan uitkleden. De zedenpolitie behoef de echter niet in te grijpen, want onder het zwarte pak droeg hij een keurig zwart zwempak en als eerste dook hii in het bad. Na hem zwommen prominente zwemsters een wedstrijd. Willy den Ou den ontbrak echter en dat was voor ve len een teleurstelling. Duizenden bezochten het natuurbad in de loop der jaren en het bad werd er niet beter op. Tenslotte werd tot een grootse vernieuwing besloten. Aanvankelijk werd hiervoor acht ton uitgetrokken, maar toen het geheel ge moderniseerde bad klaar was bleken de kosten niet ver van een miljoen te lig gen. In mei 1962 werd de heropening door de commissaris van de koningin in de provicie Utrecht verricht en nu reeds is het duidelijk dat de hoge kosten ver antwoord zijn. Op de tweede pinksterdag kwamen er 7000 bezoekers, maar de week daarop waren het er 10.000 op 1 zondag. Een kleine 3000 Soester zwemsters en zwemmers hebben op die dag kunnen profiteren van water en zon en de ove rige zeven duizend kwamen uit andere plaatsen. De grote parkeerruimten waren dan ook overvol en er moest zelfs langs de Van Weerden Poelmanweg geparkeerd worden. Het Soester natuurbad heeft dertig jaar lang een belangrijke plaats ingenomen. Niet alleen bij de bewoners van Soest, maar ook van de provincie en daarbui ten en de waarde van deze plaats is door de vernieuwing van het bad aan zienlijk gestegen. BETER DAN GOED IS EEN HOLLYWOOD HOED. miitiJjJirWiitirKmwiiir IN AMERIKA MIDDEL TOT VERBETE RING VAN DE NATIONALE ECONOMIE. In vergelijking met andere landen wordt er in Nederland nog altijd veel meer belasting betaald dan elders. In Europa vormen Nederland en Engeland eilanden met de hoogste belastingdruk. Nu weten wij wel, dat belastingen nodig zijn om 't nationale inkomen te verste vigen, maar de belastingbetaler zou het toch veel prettiger vinden als de belas tingen tot een minimum beperkt zou den kunnen blijven. Het is daarom zeer begrijpelijk, dat voor de pasgehouden tweede-kamer-verkiezingen vele partijen verlaging van belasting op hun program ma hadden staan, maar of daar ooit iets van terecht zal komen blijft een open vraag. In het regeringsprogramma zal dit punt beslist ontbreken. In Amerika vraagt men zich af of be lastingverlaging en 'n tekort op de begro ting zouden kunnen bijdragen tot ver ruiming van de werkgelegenheid en een stimulans zouden kunnen vormen voor het zakenleven. De Britse regering heeft de belasting thans iets verlaagd en hoopt nu, hoewel de nationale uitgaven een zeer sterke neiging tot stijgen vertonen, doordat de bevolking over meer koopkracht beschikt, dat de investeringen en de werkgelegen heid kunnen worden vergroot. De laatste gegevens verschaffen ons enig inzicht in de voorgenomen belas tingverlaging in de V.S. en maken een vergelijking mogelijk tussen belasting en inkomen in de V.S. en het Britse konink rijk. Het fiscale jaar, dat per 1 april 1963 is ingegaan, geeft voor de Engelse begro ting een bedrag aan van 67,9 miljard: het te verwachten tekort is 6,7 miljard. De belastingen zullen in Engeland wor den verlaagd met 2,6 miljard, waar van vooral de laagste inkomens het meeste zullen profiteren. Ongeveer 3.75 miljoen personen, die tot dusverre be lastingplichtig waren vallen daar nu buiten. Hoewel deze Britse maatregelen zeer sterke overeenkomsten vertonen met die welke zijn voorgeschreven door president KERKSTRAAT 3-5 SOEST TELEFOON 2030 met de voorgestelde maatregel ook be oogd de medewerking van werknemers en vakbeweging te verwerven bij het streven van de regering naar een beper king van de loonstijgingen. Onderstaand geven wij een vergelijken de staat van hoeveel belasting er op het opgenblik wordt betaald bij een bepaald inkomen en hoe groot de belasting zal worden als de voorstellen tot belasting verlaging zijn aangenomen. Belasting voor gehuwden beneden 65 jr, zonder kinderen. Engeland. V.S. Nederl. c O) Em C ba ba n pq 10.500 1.641 1.505 1.050 686 1.520 17.500 3.752 3.626 2.310 1.708 3.808 28.000 6.916 6.790 4.340 3.360 8.649 35.000 9.026 8.901 5.705 4.494 12.302 52.500 15.064 14.938 9.835 8.232 22.412 70.000 23.348 23.218 14.672 12.621 33.326 87.500 32.956 32.830 20.109 17.378 44.804 NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Woensdag zijn de feestelijkheden ter ge legenheid van het gouden jubileum van de Koninklijke Luchtmacht voortgezet met een „open dag", die vrienden van de luchtmacht in staat stelde de basis te bezoeken. Duizenden hebben hiervan gebruik gemaakt. Bij het vliegermonument werd deze dag geopend door de commandant van de vliegbasis, kolonel F. E. Broers. Direct hierna arriveerde de commandant V.O.T.C., de heer Th. Verheij als vlieger van 50 jaren terug per helicopter, waar na zijn zoon Axel in een costuum van de hedendaagse straaljagerpiloot de toe gang van de basis voor vele duizenden openstelde. AUTORIJLES AUTORIJLES Instructeur met meer dan 20 jaar rijervaring. NIEUWE LES-AUTO'S. AUTORIJSCHOOL Eikenlaan I - Telefoon 4685 AUTORIJLES AUTORIJLES John F. Kennedy, zijn er toch ook nog verschilpunten. In de Verenigde Staten heeft de president de belastingverlaging bepleit ook wanneer daar een tekort op de begroting het gevolg van zou zijn, doch de Amerikanen voelden hier blijk baar niet zo veel voor, vooral nu de uit gaven van de overheid zich juist in stij gende lijn bewegen. Dit in tegenstelling met Engeland, waar men zich weinig zorgen over een aanzien lijk tekort maakt. Voorts vormt het gehele onderwerp in de V.S. onderwerp van breedvoerig parle mentair overleg, terwijl in Engeland aanvaarding door het parlement een uit gemaakte zaak is. Toch blijft er voor de Engelsen enige voorzichtigheid geboden. Naar Britse op vattingen kan het loonniveau dit jaar met ten hoogste 3-3,5 stijgen zonder dat er ernstig gevaar voor inflatie dreigt. Hogere loonkosten zouden de concur rentiepositie van de Britten echter ern stig kunnen schaden. Tenslotte wordt Renault R 8 van f 5995.af Renault Dauphine van f 4995.af Renault R 4 van f 4200.af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Voordat het non-stop programma de monstratie- en stuntvliegen begon trok de „static-show" van vliegtuigen en grondapparatuur en alles wat met het vliegen te maken heeft bijzonder veel belangstelling. Men kon de vliegtuigen uitvoerig bekijken. Er stonden Fokkers, Harvards, Lockheeds, de Havillands, Delta Daggers en helicopters. Vliegtui gen van nu, maar ook vliegtuigen die tien tallen jaren geleden modern waren. Mensen met technische aanleg konden volledig aan hun trekken komen en on der meer kennis nemen van de appa ratuur waarmee men het geluid van de straaljager tempert, met veegwagens, brandweerauto's, tankauto's en enorme wagens waarmee vliegtuigen vervoerd worden. In de stands kon men zich alles laten vertellen over de vliegveiligheids uitrusting, schietstoelen en parachutes, maar ook over de welzijnszorg van de luchtmacht, de materiaalvoorziening en hij die het naadje van de kous met be trekking tot de straaljagermotor wilde weten werd uitvoerig ingelicht. Een grote fototentoonstelling toonde de ontwikke lingsgang van de luchtmacht in de afge lopen vijftig jaar. Bijzonder imposant waren de verrichtin gen van het Hawker Hunter- en Lock- heedstuntteam, maar ook wat door heli copters te zien gegeven werd was de moeite waard al ging het dan in wat rustiger tempo. Er werden parachute sprongen uitgevoerd, de grondappara tuur werd gedemonstreerd, een helicop ter verrichtte reddingen, het zweef vliegen werd gedemonstreerd, maar het meest imposante was toch wel het vlie gen van de Delta Daggers, de moderne machines die in weinige minuten hoog in de lucht zijn. Zij zijn in staat met suc ces te vuren op vijandelijke vliegtuigen wanneer deze meer San 200 kilometer verwijderd zijn en vormen een hecht bolwerk tegenover eventuele aanvallen. Dameskapper toont U an, Dat U betere Permanent In een stad niet vinden kan Als reklame iedere MAANDAG, geheel compleet, half geld, f 12.50. NIEUWEWEG 100 bij het nieuwe station Soest-Z., tel. 4026. HANDBAL IN BEDRIJFSSPORTWEEK. Woensdagavond werden de wedstrijden van de bedrijfssportweek voortgezet en opnieuw bewees Dalco over prima sport lui te beschikken Na de succeessen bij voetbal en zwem men werd door een damesteam van de fotografische industrie te Soestduinen het handballen gewonnen met 8 punten uit 4 wedstrijden, terwijl het herenteam met 6 punten won. De uitslagen warenDames Dalco 8, Pribor A 6, Foxboro 4, Mercurius 2, Pri- bor B 0 heren 1. Dalco 6 (10-0), 2. Foxboro B 6 (4-1), 3. Gemeente Soest 4 (5-2), 4, Ceramiek van Breugel 4 (5-7). Voor deze uitslag bekend was moesten er 24 wedstrijden gespeeld worden De uitslagen hiervan waren Pribor ADalco (dames) 0-2 MercuriusPribor B (dames) 1-0 Pribor AFoxboro (dames) 3-0 DalcoMercurius (dames) 3-0 Pribor BFoxboro (dames) 0-3 Pribor AMercurius (dames) 2-1 DalcoPribor B (dames) 8-0 MercuriusFoxboro (dames) 0-3 Pribor APribor B (dames) 4-0 DalcoFoxboro (dames) 5-0 Heren, poule B GemeenteFoxboro 1-2 (De uitslag van deze wedstrijd werd door de wedstrijdleiding gewijzigd in 1-0 om dat Foxboro een speler had opgesteld die niet in het bedrijf werkzaam was.) FoxboroLindner 1-0 GemeenteFoxboro 1-2 FoxboroLindner 1-0 GemeenteLindner 3-0 Foxboro AFoxboro B 0-1 VAN DE SOESTER COURANT. VAN VRIJDAG 21 JUNI 1963. Een vrouw sprong ook al in de ruimte, Daar jakkerde zij als een man Nu zien wij waar emancipatie Het zwak geslacht toe brengen kan. Daar is geen plaats voor nylonkousen Of schoentjes met een hoge hak, Aan poeder is er geen behoefte, Aan lipstick noch aan nagellak. Dat alles laat zo'n vrouw maar schieten, Geen zorgen om haar permanent, De korte golven in de ether Zijn meer dan golvend haar urgent. Misschien was Walja's garderobe Wel door de motten half vergaan, En heeft ze, niks om aan te trekken, Het ruimtepakje aangedaan. Dat zul je van een vrouw nooit weten, Dit is nog nieuw en ongewoon Gelukkig heeft zij om te praten Vlak voor haar mond een microfoon. Want stuur haar zwijgend in de ruimte, Ze vliegt misschien twee-, driemaal rond. Dan zet ze om haar hart te luchten Weer haar capsule aan de grond. Ook als men streeft naar 'n ontmoeting, Twee ruimteschepen aan elkaar, Waar eens 2 mannen niet in slaagden. Moet lukken aan een mensenpaar. De Russen zijn goed uitgeslapen, Ze zetten het zeer goed op touw Want als het om een rendez-vous gaat Is niemand slimmer dan een vrouw JAAP MIJDERWIJK Heren poule C MercuriusFoxboro 3-5 Ceramiek v. BreugelDalco 0-5 MercuriusCeramiek v, Breugel 1-3 MercuriusDalco 0-2 FoxboroCeramiek v. Breugel 1-2 Stand poule B 1. Foxboro B 6. 2. Gemeente 4. 3. Fox boro A 2. 4. Lindner 0. Stand poule C 1. Dalco 6. 2. Ceramiek v. Breugel 4. 3. Foxboro C 2. 4. Mercurius 0. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Ruim 70 van de ongevallen, die - blijkens gegevens uit een twintigtal ge meenten - op zebrapaden gebeuren, wor den veroorzaakt door de schuld van de voetgangers zelf. Dit heeft de hoofdin specteur van politie J. Kuipers uit Am sterdam bekend ggemaakt op de onlangs door de A N.W.B. georganiseerde 8e Politie Verkeersleergang. Ruim de helft van de hierbij betrokken voetgangers waren kinderen, ongeveer een kwart ervan waren ouden van dagen. Daarom wijdt het Verbond voor Veilig Verkeer het tweede deel van zijn kern thema-actie „uw plaats op de weg" spe ciaal aan de voetganger. En ook de automobilist, de motor- of scooterrijder is op z'n tijd voetganger 5. Als het verkeer bij het kruispunt wordt geregeld met lichten of door een agent, wacht dan tot het verkeer dat in de zelfde richting gaat als u, het teken krijgt om op te rijden. Ga altijd met de stroom mee, maar let op voor afbui gend verkeer. Zijn er speciale voet gangerslichten, wacht dan totdat ze op groen staan en steek dan over sprin gen ze, als u halverwege bent op rood, ga dan niet terug maar loop stevig door. 6. Als er geen zebra is, maar wel een vluchtheuvel, steek dan over in twee etappes u kunt dan ook tweemaal zo veel uitkijken 7. Als u wilt oversteken bij een stil staande bus of auto, houd dan een afstand van zo mogelijk vijf meter - S W Het Verbond voor Veilig Verkeer doet een beroep op alle weggebruikers om alle overstekende voetgangers, maar vooral ouden van dagen en kin deren te ontzien. Tien gulden regels heeft het Verbond voor Veilig Verkeer voor de voetgangers opgesteld. Hier zijn ze 1. Het voetpad, het trottoir, de stoep is nog steeds het domein van de voetgan ger. Maak er dus zoveel mogelijk ge bruik van, en vermijd het onnodig be treden van de rijweg. 2. Als u moet oversteken, maak dan zo mogelijk gebruik van het zebrapad. Goed uitkijken naar alle kanten, en als u merkt dat het verkeer voor u stopt, steek dan zonder aarzelen zo vlug mogelijk over, eventueel in groepjes. 3. Is er geen zebrapad in de buurt, steek dan altijd haaks over. Ook dan weer geldt uitkijken naar alle kanten, en blijven uitkijken 4. Moet u bij een kruispunt oversteken Dan nooit diagonaal, maar altijd haaks, dus eerst de ene straat en dan de an dere. Denk vooral aan het verkeer, dat om de hoek kan komen en om het af buigend verkeer. tussen u en dat voertuig u kunt dan gemakkelijker „om het hoekje" kijken. Houd het aan uw rechterhand, zodat u het gevaarlijkste verkeer van links, dus van de „vrije" kant, ziet naderen. In de praktijk betekent dataan de ach terzijde van het voertuig oversteken. 8. Buiten de bebouwde kom moet u 's avonds als er geen fiets of voetpad is, altijd uiterst links van de weg lopen. U heeft geen ogen in uw rug, en als u links loopt ziet u het verkeer van voren naderen. Probeer voor gewoonte te hou den, ook overdag en binnen de bebouw de kom, als er geen stoep is, links te lopen 9. Is er geen voetpad, maar wel een fietspad Loop dadr dan, de fietsers te gemoet 10. Ga uit beleefdheid bij bushaltes niet zo staan, dat een ander niet kan pas seren. Wees, behalve voorzichtig, ook hoffelijk in het (voetgangers)verkeer

Soester Courant | 1963 | | pagina 5