m GROOTS SLOT VAN BEDRIJFSSPORTWEEK. HET OOG GERICHT OP EEN BEZOEK. SiMM? 75 Au«ustinessen. jaar Wielera vond vierdaagse. DINSDAG 25 JUNI 19G3. 42c JAARGANG No. 47. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart. 12,10 - per post 12,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Vrijdagavond is de eerste Soester be drijf ssportweek besloten met een grootse avond in het openluchttheater, die door 1000 mensen bijgewoond werd. Bijna 300 leden van dè vier Soester gymna stiek verenigingen Olympia, Crescendo, Laetitia en Soester Turnclub gaven de monstraties in een vlot tempo, de bur gemeester hield een toespraak waarin hij de Soester Zakenkring en de organisato ren van deze sportweek dankte en door de heren dr. M. van Driel en W. Schun- selaar werden de prijzen uitgereikt. Bij de individuelen was Herman Dem- mers de grote man Hij won vijf prijzen bij de atletiekwedstrijden. Bij de groe pen sleepte Dalco het leeuwendeel van de prijzen weg. Tweemaal eerste bij handbal, eerste bij voetbal en ook won nen diverse personeelsleden prijzen bij de individuele sporten. R. Hodde, Pribor. Kogelstoten dames l. Mej. J. Kamer beek, Pribor. 2. Mej. D Kamerbeek, Pri bor. 3. Mej. R. Hodde, Pribor. 1500 meter dames 1. Mej A. Duim, Fox boro 2. Mej. G. Groeneveld, Pribor. 3. Mej. H. v. Barneveld, Foxboro. 100 m. heren 1. W. de Bruin, Mercurius. 2. H. Demmers, Foxboro. 3. A Kas, DAL- CO. Hoogspringen heren 1. M. v. Beek. DALCO. 2. H Demmers, Foxboro. 3. K. E. v. Campen, DALCO. Verspringen heren 1. H. Demmers, Fox boro. 2. D. v. d. Broek, Lindner. 3. K. E. v Campen, DALCO. Kogelstoten heren 1 H. de Zoete, Ce ramiek van Breugel. 2. H. Demmers. Fox boro. 3. M. Lourens, Foxboro. Namens de evenementencommissie van de Soester Zakenkring sprak dr. M. van Driel een welkomstwoord, waarna de drumbands en de gymnastiekverenigin gen opmarcheerden. Er werd een boeiend en gevarieerd programma gebracht. De Olympia-dames begonnen met rith- mische oefeningen, waarna jongens van Laetitia oefeningen op de lange mat uit voerden. Veertig Olympia-meisjes brach ten vrije oefeningen en lieten zien wat ze op de balk presteerden, terwijl Lae- titia-meisjes vaardigheid toonden in het kastspringen. Crescendomeisjes lieten een fraaie oefening zien en gelijktijdig de monstreerden jongens, dames en heren van de vier verenigingen met paard en hoge brug. De burgemeester bracht de Soester Za kenkring dank voor het feit dat ook ge- meentepersoneel aan deze wedstrijden had mogen deelnemen, hoewel de ge meente geen lid van de Soester Zaken kring is. Dat tekent de geest van deze wedstrijden, waarmee de Zakenkring in de roos geschoten heeft. De grote deel name bewijst dat er behoefte was aan een bedrijfssportweek, die niet alleen de bedrijven in de belangstelling plaatst, maar ook de bevolking dichter bij elkaar brengt omdat de werknemers van vele bedrijven door de sport kennis met el kaar maken. De burgemeester bracht dank aan hen die de wedstrijden zo voortreffelijk georganiseerd hadden en verzocht de aanwezigen te applaudiseren voor het kleine comité dat veel werk verzet had. Dit werd gaarne gedaan. De heren Van Driel en Schunselaar reikten hierna de prijzen uit. Naast de prijs kreeg ieder die succes had bij de sportweek een bos bloemen, aangeboden door een vertegenwoordiger van het be drijf waartoe de groep of individuele winnares of winnaar behoorde en het podium was al gauw boordevol winna ressen, winnaars, prijzen en bloemen. De bloemen voor de gemeente werden door de burgemeester uitgereikt. De volgende groepen, deelneemsters en deelnemers wonnen de prijzen Voetbal1. DALCO. 2. Ceramiek. 3. Ge meente. Handbal heren 1 DALCO. 2. Foxboro. 3. Gemeente. Handbal dames 1. DALCO. 2. Pribor. 3. Foxboro. Volleybal heren 1. S.P.S.V.. 2. Foxboro. 3. Interlas-'s Zwaantje. Volleybal dames 1. Pribor. 2. Foxboro. 3. Interlas-'t Zwaantje. Zwemmen dames 1. Mej H. Veenendaal, DALCO. 2. Mej. W. v. d. Brink, Gemeen te. 3. Mej. L. Smit, DALCO. Zwemmen heren l, W. Gerritse, Inter las-'t Zwaantje. 2. A. Reurink, Foxboro. 3. A. Kas, DALCO. 80 meter dames 1. Mej. G. Groeneveld. Pribor. 2. Mej. E. Bos, Pribor. 3. Mej. A. Duim, Foxboro. Hoogspringen dames 1. Mej R. Hodde, Pribor. 2. Mej. J. Kamerbeek, Pribor. 3. Mej. G. Groeneveld, Pribor. Verspringen dames 1. Mèj. E. Bos, Pri bor. 2. Mej. W. Kerkdijk, Pribor. 3. Mej. 1500 m. heren 1. P. Majoor, postkan toor. 2. J. v. d. Meulen, Foxboro. 3. H. Demmers, Foxboro. De heer Van Driel dankte de heren Schunselaar, Elderman en Blok voor de wijze waarop ze de wedstrijden georgani seerd hadden en bood hun echtgenoten bloemen aan. De turndemonstraties werden hierna voortgezet en besloten met een grootse taptoe, die een waardig slot van een geslaagde bedrijfssportweek was. HANDIG MEISJE. Toen de 14-jarige Monica B. op weg was naar haar vriendin, werd ze in de Nas- saulaan aangehouden door een automo bilist, die vroeg of ze met hem. wou meegaan. Monica voelde er niet veel voor, maar ze deed wel of ze bereid was een afspraakje te maken. Om 7 uur zou ze de man ontmoeten op de Steenhoff- straat. Bij haar vriendin thuis vertel de ze wat haar overkomen was en de politie werd gebeld. Aan Monica werd verzocht rustig naar de plaats van het rendez-vous te gaan en dat deed ze. De man was er maar de politie ook en hij werd meegenomen naar het bureau. Daar bleek dat er 'n goede vangst gedaan was, want men had de Amsterdammer K. aangehouden die al zesmaal wegens zedendelict veroordeeld is. Woensdag en donderdag zullen de zus ters van Nieuw-Mariënburg het feit her denken dat de congregatie der Augusti- nessen, waartoe zij behoren, 75 jaar in ons land bestaat. Woensdagmiddag is er een receptie in Nieuw-Mariënburg en donderdagavond zal een Amsterdams toneelgezelschap in gebouw Ludgardis de klucht „Potasch en Perlemoer met vakantie" opvoeren. In 1885 kwamen zusters Augustinessen uit België naar Nederland en zij werkten in Delft. Drie jaar later gingen zij terug en de Nederlandse congregatie van Augustines sen werd opgericht. Een algemeen over ste en drie zusters legden zich aanvanke lijk alleen toe op de ziekenverpleging. Zestig jaar lang zou de congregatie Delft als zetel hebben, maar toen werd het moederhuis verplaatst naar Mariën- heuvel in Heemstede. Inmiddels was het tehuis in Delft uitge groeid tot een ziekenhuis, een pension en een noviciaat. In 1892 was het St. Fran- ciscusgasthuis te Rotterdam gesticht en vanaf 1920 had de congregatie in Rot terdam een eigen wijkhuis. Sinds 1925 bezit de congregatie in Alk maar het St. Elisabethziekenhuis. In 1948 werd in Amstelveen het bejaar dentehuis St, Anna overgenomen. Later is dit verplaatst naar Halfweg. In Lut- jebroek is een tehuis voor bejaarden waar chronische patiënten verpleegd worden. Na de oorlog namen de zusters Augusti nessen een ziekenhuis van de zusters Do minicanessen in Den Helder over en van de zusters J. M. J. werd in Berkel het pension St. Petrus overgenomen. Thans is er in Delft een bejaardente huis in aanbouw dat nog dit jaar in gebruik genomen wordt. De zusters Augustinessen zijn ook in de missie werkzaam en zij verrichten in Z.W. Borneo werk als vroedvrouwen, on derwijzeressen en verpleegsters. In 1905 kwamen de zusters Augustinessen naar Soest. Zij kregen van het echtpaar Ordeman een hui» op de Van Weede- straat dat Mariëifourg genoemd werd. Moeder-overste Alphonsien en de zusters Augusta en Sura begonnen in dit huis hun werkzaamheden In 1929 werd de villa Nieuw-Mariënburg op Nieuwerhoek gekocht. Die werd ingericht als pension en na de oorlog werd een kraamafdeling gesticht. Thans is men aan het over schakelen van pensiontehuis naar ver pleegtehuis voor chronische patiënten en er zijn plannen voor een grote uitbrei ding met een vleugel. Reeds lang werken zusters van Nieuw- Mariënburg voor het Wit-Gele Kruis te Soest en Baarn in de wijkverpleging, TREINEN RAMMEN AUTO. Vannacht om 12 uur kwam een perso nenauto, bestuurd door R. D. uit Voor schoten, vanuit Amersfoort over de Peter v. d. Breemerweg Op de overweg stuurde D. te vroeg naar rechts waardoor zijn auto tussen de rails van de spoorlijn Baarn-Amersfoort klem raakte. De be stuurder en een medepassagier liepen een trein die uit de richting Baarn naderde tegemoet. Deze kon niet tijdig stoppen en duwde de auto' op het andere spoor. Een goederentrein uit de richting Amers foort greep de auto, sleurde hem 300 meter mee en vernielde hem totaal. Gisteravond om zeven uur werd het startschot gelost voor de tweede Soester wieler-ayondvierdaagse, georganiseerd door de vereniging Tempo. Van maan dag tot en met donderdag rijden ploe gen van AVIA, Polynorm, café Soestdijk, Amstel, Mercedes, Ocnet en Germisport en vele individue'.en op het parcours Koninginnelaan, lartweg, Nieuwstraat, Iedere ploeg bestaat uit 5 renners. De eerste avond Vacht levendige strijd. Er werden vele premies beschikbaar ge steld en daarom is fiks gereden. De be kende schaatscrack Rudi Liebrechts uit Vlaardingen bewees ook op de fiets goed uit de voeten te kunnen komen en hij won heel wat premies. Uitlooppogingen van diverse renners lie pen aanvankelijk op niets uit, maar het tempo werd hierdoor zo hoog dat Schijff en v. d. Hulst van de ploeg café Soestdijk op een ronde kwamen en uit de strijd genomen werden. Eindelijk gelukte het vier renners te vluchten en zij gingen door. Al spoedig hadden ze een halve minuut voorsprong en zij gaven deze niet meer prijs. Kort voor de laatste ronde nam een vijfde renner de benen, maar hij werd tot de orde geroepen en een sprint moest uit maken wie zich met de plaatsen 5 tot en met 12 zou klasseren. De uitslag was l.J. Boog, Naarden, Polynorm. 2. J. Wuurman, Amsterdam, Mercedes. 3. J. Dokter, Halfweg, Avia. 4. D. Bouqeut, Amsterdam, Amstel. 5. W. Emo, Utrecht, individueel. 6. S. Koever mans, Vlaardingen, café Soestdijk. 7. P. Kisner, Amersfoort. Germisport. 8. A Russens, Den Bosch, Germisport. 9. B. Veerman, Huizen, Germisport. 10 Rudi Liebrechts, Vlaardingen, café Soestdijk. 11 I Verheul, Weesperkaspel, individu eel. 12. H. Nieuwkamp, Borne, café Soest dijk. De Tempo-leden Gerrit Ruttenberg, Gert de Weert en Jaap v. d. Burgt speelden op deze eerste avond geen rol. BOTSING. De heer N. G. V. reed per fiets vanaf het Kerkplein het Kerkpad op. Hij botste tegen mej. C. v. d. K., die per fiets een fles met visjes vervoerde. Zij viel, de fles brak en zij werd ernstig door de scherven aan haar linker hand ver wond. Dr. Van Beurden verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per E.H.B.O.-ziekenauto naar het St. Elisa- beth ziekenhuis gebracht is. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van het Baarns Lyceum slaagden de volgende leerlingen van de Van der Huchtschool Jeannette Gaaf, Theo Majoor en Frans Deux. JAARVERGADERING VAN S.E.C. 5.E.C. heeft gisteravond in hotel Bos en Duin de jaarvergadering gehouden. Het welkomstwoord werd gesproken door de heer M. Wilhelm, die vier overleden S.E.C.-leden herdacht. Hij prees de wij ze waarop spelers van het eerste en het tweede elftal de afgelopen barre winter trouw de training bezochten. Zij lieten zich niet afschrikken door de kou en dat had goede resultaten opgeleverd. Even zag het ernaar uit dat S.E.C. het kampioenschap zou kunnen behalen, maar blessures maakten aan deze illusie een einde. Secretaris J Veldhuizen bracht verslag uit over het afgelopen jaar en nam de prestaties van de elftallen onder de loep. Het aantal leden van S.E.C. liep terug van 377 tot 360. Uit het jaarver slag van penningmeester J. E. Roeymans bleek dat er een stevig batig saldo is De heren J. E. Roeymans en J. Veld huizen werden tot bestuurslid herkozen, de heren B. Dekker, R. Jansen en L Ruttenberg vormen de kascontrolecom missie. De heer J. Elderman, die tijdelijk aan het bestuur toegevoegd was omdat de heer F. N. Pan uit Soest vertrok, werd in zijn plaats tot bestuurslid gekozen. De heren J. v. Delden en M. Visser wer den tot leden van de technische com missie herkozen en de heer W. Pure- veen werd de opvolger van de heer J. Meerding als lid van deze commissie. Er werd gesproken over een nieuw club gebouw, waarvoor de tekening klaar is De gemeente zal voor de bouw hiervan een flink bedrag beschikbaar stellen. De receptie ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan zal op 17 augustus gehou den worden en de feestavond op 12 ok- Officiële personen kregen in Wembley gelegenheid met luchtbuksen en kattepulten op een straatlantaarn te schieten. Eén lamp (1.) springt na het eerste goedgemikte schot stuk, maar de ander kon de even goed gemikte salvo's met gemak doorstaan. Het bleek een nieuwe lamp van onbreekbaar plastic, speciaal voor straatverlichting, zodat de jeugd geen kans meer krijgt sommige straten met hun schietacties in duis ternis te hullen. We hebben allemaal wel eens de indruk dat het er met de wereld maar droevig voor staat en dat er voor de toekomst maar weinig rooskleurigs te verwachten is. Wie echter optimistisch is kan juist in deze dagen zien dat we er in veel op zichten toch heel wat beter voorstaan dan dertig jaar geleden. Toen liepen de Duitsers te hoop om een bandiet toe te juichen die in iedere rede de ene leugen op de andere stapelde. Voor insiders was het duidelijk dat hij graag bereid was alles kort en klein te slaan en al spoe dig bleek dit juist. Gelukkig is hij na een lange strijd zelf grondig opgeruimd. Nu lopen de Duitsers ook te hoop, maar voor een fatsoenlijk man, die bereid is voor de vrede te strijden en dat is al een hele vooruitgang. Toen gilde men de kelen schor om een dictator te huldigen, maar als er nu een dictator vanachter de muur naar het vrije westen zou komen dan zou geen Duitse hond de moeite nemen naar hem om te kijken en dat is ook al een voor uitgang. Zwak was de positie van de vrije wereld dertig jaar geleden tegenover de dicta tuur. Thans is die positie zo sterk dat er steeds meer prikkeldraad aangesjouwd moet worden om de mensen onder de dic tatuur vast te houden. En dat zijn alle maal dingen die de optimist doen menen dat het er in de wereld heus wel eens slechter uitgezien heeft dan thans, on danks de atoomwapenen. Alleen is het wel heel erg nodig te letten op de Chinezen, want die zeggen openlijk dat ze graag bereid zijn alles te vernielen, desnoods zichzelf, want dan zullen er nog altijd genoeg Chinezen overblijven om op de puinhopen te heer sen. KANTMAN. tober. Er bleek belangstelling voor een vetera- nenelftal, maar het bstuur ziet hierin niet veel, tenzij er iemand is die kans ziet 15 mensen hiervoor te interesseren. OUD-INTERNATIONALS SPELEN IN SOEST. Voor de tweede maal zal een elftal van oud-internationals ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard tegen een team van spelers der verenigingen Baarn, S.E.C., Spaken burg en IJsselmeervogels spelen. Het elftal van de oud-internationals speelt in de volgende opstelling doelSteiger. Achter Schaap en Odenthal. Midden Van Schijndel, Van Staffelen en Stijger. Voor Biesbrouck, Roosenburg, Appel, Lenstra en Groeneveld. De amateurs spelen in de volgende opstelling doel Van Ee (Baarn). Achter Pothoven (S.E.C.) en v. d. Vlekkert (Baarn). Mid den Onrust (Baarn), Natter (Baarn) en Van Breukelen (S.E.C.). Voor Van Gin- kel (Baarn). Ruttenberg (S.E.C.), Wou denberg (Baarn), Heinen (Spakenburgi en Hooyer (S.E.C.). Voor de achtste maal organiseert K.P.S. een sportwedstrijd ter gelegenheid van de verjaardag van de prins en voor de tweede maal komen de oud-internatio nals. Er wordt op woensdagavond 10 ju li op het terrein van K.P.S. gespeeld om de wisselbeker die de prins ter beschik king gesteld heeft. Het vorig jaar won nen de amateurs na het nemen van strafschoppen. De wedstrijd eindigde toen gelijk (6-6). Het batig saldo van de wedstrijden zal worden afgedragen aan Max Tailleur ten bate van het Reumafonds. Hij zal de aftrap verrichten. Scheidsrechter is de heer Biegelaar. Hij zal per helicopter op het veld landen. B.D.C. VERLOOR. B.D.C. speelde de laatste competitiewed strijd tegen K.D.S. in Utrecht en ver loor met 2-5. Dat was niet onbegrijpe lijk, want B.D.C. had niets meer te ver hezen of te winnen en enige jonge spe lers waren niet opgesteld omdat ze aan een jeugdtournooi moesten deelnemen. Zo ontbraken Van Vulpen, M. v. d. Lugt en Van Hattum. Het werd een matige wedstrijd K.D.S nam een voorsprong, die kort voor rust door C. Hilhorst tot 2-1 teruggebracht werd. Na rust werd het door Hilhorst 2-2 en vervolgens voerde K.D.S. de score tot 5-2 op, hoewel keeper J. v. d. Berg een goede partij speelde. De doelpunten waren echter niet te voorkomen. Overigens had de achterhoede wel een pechdag. CONCERT VAN P.V.O. EN ANIMATO. Op zaterdagavond 29 juni, om acht uur, zullen de harmonie P.V.O. en de akkor- deonvereniging Animato concerteren in een muziektent, welke neergezet wordt tegenover restaurant „De Soester Dui nen" te Soestduinen.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1