BOSCH fafbovit GROTE MANNEN ALS HANDELSREIZIGER. HET KAPERSCHIP GARAGE STAM BELOOl D. ENGEL KWAK EEN HISTORISCH MYSTERIE. Renault dealer VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. HORLOGE - REISWEKKERTJE GOUDEN RING of ARMBAND Waterleiding in Soesterveen. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Nieuwe vondsten van spijkerschrifttabletten geven opheldering over het raadselachtige einde van een wereldmacht. 30 jaar Dierenbescherming. VOOR AL W LIKEUREN SLIJTERIJ BROUWER ZN. VOOR AL UW WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Het is merkwaardig hoeveel overeen komst er bestaat tussen de redenen waarom de twee machtigste mannen van de wereld op reis zijn gegaan. President Kennedy van de V S. beoogt met zijn kleine ronde van Europa net als premier Chroesjtsjow van de U.S.SR. de twee spalt die dreigt in het bondgenootschap van de een zowel als van de ander te voorkomen en wel op zo'n manier dat de zaken doorgang vinden zoals zij wensen. Er is zelfs een overeenkomst in de oor zaak van de meningsverschillen in de twee kampen een koppige bondgenoot - een woord dat men in beide gevallen haast wel tussen aanhalingstekens mag zetten - die over alles anders denkt dan de geaccepteerde vormen en die ernaar streeft zijn wat ondergeschikte rol om te zetten in een van meer gewicht. Zo vinden Mao Tse-toeng en generaal De Gaulle zich wellicht tot beider ver bazing in dezelfde categorie. Hoe belangrijk de besprekingen tussen Macmillan en Kennedy ook zijn, vooral in verband met de besprekingen over Brinkstraat 15 - Baarn - Tel. 02954-2525 KOOPT Antiek - Curiosa - Kristal - Gond en Zilver - Boeken - Antieke Prenten. H. WESTERHOF - Makelaar-Taxateur. een kernstop die de grote drie in Mos kou gaan beginnen, het voornaamste doel van de presidentiële reis was toch wel Duitsland. En dat zeker niet in de eerste plaats om toejuichingen te gaan incasseren, al heeft zijn grootse ont vangst zijn missie wellicht vergemakke lijkt. Amerikaans-Duits contrast. Het eerste doel moet wel geweest zijn de Duitse regering te waarschuwen niet te ver mee te gaan met De Gaulle in het uithollen van al wat de westelijke lan den bijeenhoudt. Kanselier Adenauer heeft enigszins de neiging zich te ver kijken op de glorie van De Gaulle, vreest men en het is zeker dat de politiek van de kanselier hem nabij een punt heeft gebracht waarbij hij moet kiezen tussen de door Amerika met veel ener gie bepleite atlantische eenheid, en de door De Gaulle voorgestane krachtige Europese verbondenheid die los komt te staan zowel van Moskou als van Washington. Op het eerste gezicht lijkt het of Kenne dy wat dit betreft niet veel succes heeft gehad. Met de kanselier kwam hij over een dat de plannen van de kernvloot voor de N.A.V.O. even in de ijskast gin gen en juist de Duitse instemming voor dit multilaterale wapen was de duide lijkste keus van Bonn voor de atlantische eenheid en dus tegen De Gaulles doe- het-zelf-propaganda. Maar er kunnen andere redenen voor dit besluit zijn geweest. Juist omdat elders voor Kennedy's vloot- plan de geestdrift - als men al daarvan mag spreken - heel mager was, zou die vloot nu uitmonden in een soort Amerikaans-Duits contract. Dan ook China Daardoor zou het toch eigenlijk weer buiten de atlantische samenwerking val len en de ervaring met het Brits-Ame rikaans gesprek op de Bahama's begin van dit jaar heeft Kennedy wellicht gewaarschuwd voor dit soort akkoorden van twee, waaraan andere partners zich wellicht kunnen ergeren. En ook kan van invloed geweest zijn dat door dit Ame rikaans-Duits onderonsje de indruk ge wekt wordt dat de bondsrepubliek bezig is zich in een positie te manoeuvreren waarin het medezeggenschap krijgt over kernwapens. De Engelse oppositieleider Wilson heeft na zijn gesprek met Chroesjtsjow ver- Renault R 8 van f 5995.af Renault Dauphine van f 4995.af Renault R 4 van f 4200.af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 ver heeft beleefd. Een gevaarlijke ver gelijking bovendien, waartegenover men - overigens met even weinig recht - zou kunnen stellen dat de Fransen in hun eigen oorlogen het er aan het begin nooit best afgebracht hebben en dat ze slechts met behulp van anderen, o.m. dezelfde V.S., desnoods konden delen in de goede uitslag. De kans is groot dat De Gaulle op zijn komende bezoek de Duitse regering de pin op de neus zal zetten en van haar zal eisen of helemaal voor hem te zijn of helemaal tegen En dat kan tot nieu we onaangenaamheden leiden. Stokende Chinezen. Wat Chroesjtsjow betreft, die is zoge naamd voor Ulbrichts verjaardag naar Berüjn gegaan, maar in feite om met de leiders der Oostduitse, Poolse, Tsjecho- slowaakse, Hongaarse en Bulgaarse com munistische regimes te spreken. Het ontbreken van Roemeen Gheorghiu- Dej is een goede aanwijzing dat het gaat over de „trubbels" in de „socialistische werkverdeling" die de Oosteuropese ver sie van de E.E.G., de Comecon, heeft be raamd. Die mishaagt de Roemenen om dat hun daar de taak van de olieleve rancier en graankweker is toebedacht en de industrialisering aan de Tsjechen en Oostduitsers voornamelijk is voorbehou den, wat hun eigen economische plannen in de war stuurt. Dit probleem is te pijnlijker en te moei lijker voor Chroesjtsjow omdat de Chi nezen hierin zijn gaan stoken o.m. door het te gebruiken in de ruzie over de ideologie Chroesjtsjow is niet van plan te wijken voor de Chinese eisen en als een klap in het gezicht van Peking wees hij vijf Chinezen het land uit om dat ze een heftige brief van Mao ver spreidden in Moskou. Maar hij moet aan hang hebben, die met hem een lijn trek ken in de communistische wereld. En dat hij dan eens over een communisti sche partij in Azië zijn invloed verliest zal hem desnoods een zorg zijn, als hij de belangrijkste posities maar niet ver liest. Dat zijn Cuba op het internationa le front (en Castro is gelijmd) en zijn Oosteuropese blok waarin tweespalt de kracht van de sowjet-unie inderdaad zou verminderen. Ook deze landen moe ten ertoe gebracht worden pal achter hem te staan. Roemenië is weerbarstig, maar als het in zijn eentje staat, zal het niet veel beginnen, temeer omdat het wel morele steun zou hebben. Men mag aannemen dat Chroesjtsjow voor dit onderdeel van zijn probleem wel een modus vindt, althans voor de eerste tijd. Slechts zou Stalin zich in zijn graf omdraaien als hij zag hoe zijn opvolger zijn satellieten gewoon moet vragen help me asjeblief. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 klaard dat dit juist een obsessie is voor de Russen, die daardoor haast gedwon gen zouden zijn ook de Chinezen van kernwapens te voorzien, wat bovendien - volgens de Russische premier - alle geschillen tussen Moskou en Peking van de baan zou schuiven. Hoe dan ook, een duidelijk Duits ant woord kwam uit de mond van de Duitse minister van buitenlandse zaken Schrö- der, die zich rondweg achter Kennedy en daardoor in feite tegenover De Gaulle stelde. Zal historie zich herhalen President De Gaulle heeft indirect al laten weten dat hij ziedend is over Kennedy's bezoek en de gevolgen ervan, naar zijn gevoelen een onbehoorlijke poging zijn alliantie met Duitsland te schaden. Zijn minister Peyrefitte werd erdoor geïnspireerd - of wellicht geïn strueerd - tot een rede waarin hij Kenne dy's verzekering poogde te ondermijnen dat Amerika zijn belofte houdt Europa te beschermen. Hij insinueerde dat de VS omdat ze de voorbije oorlogen nog al laat in actie kwamen, ook een vol gende keer wel niet als eerste erbij zou den zijn. Een misplaatste historische vergelijking, omdat een volgende oorlog een kernoorlog zal zijn en dat is even iets anders dan wat de wereld tot dus- 1962 uitgebracht worden. De heer J. Mets stelt zich niet als bestuurslid her kiesbaar wegens drukke werkzaamhe den. Het bestuur heeft voorgesteld niet in de vakature te voorzien. Het ligt in de bedoeling een betaalde kracht voor diverse werkzaamheden in de vereniging aan te trekken, zodat er minder werk voor het bestuur is, waardoor het aan- EEN GESLAAGD EXAMEN met een Het P.v.d.A.-raadslid, de heer P C. Pie ren, heeft enige tijd geleden vragen aan het college van B. en W. gesteld. Zij be troffen de drinkwatervoorziening van het Soesterveen en luidden als volgt 1. Is het juist dat het gebied van het Soesterveen behoort tot de superonren- dabele gebieden 2. Is het juist dat door de eigenaren belangrijk hoge be dragen moeten worden betaald, alvorens voor een bijdrage uit het provinciaal fonds in aanmerking te komen 3. Wel ke kosten zijn gemoeid met de aanleg van een drinkwaterleiding aan de Dorre- steinweg 4. Welk bedrag komt hier van ten laste van de gemeente Soest 5. Is uw college bereid de drinkwater voorziening van het Soesterveen op korte termijn ter bespreking voor te leg gen aan de commissies openbare wer ken en sociale zaken Het college heeft geantwoord dat het Soesterveen opgenomen zal worden in de opgave die zal worden gezonden aan de „Commissie drinkwatervoorziening super- onrendabele percelen". Eigenaren van huizen zouden 200,moeten betalen als de aanleg naar hun woning minder dan 1000,kost en 400,wanneer de kosten meer dan 1000,bedragen, als de richtlijnen van de commissie drinkwatervoorziening super-onrendabe le percelen aangehouden werd, maar deze richtlijnen laten de uiteindelijke beslis sing over de bijdragen aan de gemeente besturen over en voor het Soesterveen zullen de bedragen tussen de 300,en 600,per eigenaar liggen. Het is nog niet mogelijk te zeggen wat de aanleg gaat kosten. Eerst moet onder meer het aantal aftappunten bekend zijn en moet de zwaarte van de te leggen leidingen berekend worden. Aan de be woners is om enige gegevens gevraagd, maar deze zijn niet verstrekt. Een bedrag van 500,per aansluiting is als rendabel te beschouwen. Dit komt voor rekening van de waterleidingmaat schappij De onrendabele kosten komen ten laste van het rijk en het fonds super-onrendabele gebieden. Van deze kosten gaan de bijdragen van de huiseigenaren af. Het rijk zal ver zocht worden 55 te betalen en het fonds 45 Zolang het rijk geen bijdra ge geleverd heeft, komen de kosten voor rekening van de gemeente en de provin cie samen. De inkomsten van het fonds voor super-onrendabele gebieden komen van de waterleidingmaatschappijen, de gemeenten en de provincie. Per jaar wordt 260.000,in het fonds gestort, gedurende vijf jaar. WINKELIERSVERENIGING SOEST. De Soester Winkeliersvereniging houdt op maandag 8 juli de jaarvergadering in restaurant La Bordelaise in de Burg. Grothestraat. Er zullen jaarverslagen over L?4CM0lJRtS AMERSFOORT tal bestuursleden kleiner kan zijn Er zal voorgesteld worden de contri butie te verhogen tot ƒ10,per jaar en aan de V.V.V. een subsidie van 250, te verlenen Tenslotte komen de jaarlijkse intocht van St. Nicolaas en de bonnenactie ter sprake R.K. V.G.L.O. VOOR MEISJES. Voor het Klimroosexamen slaagden Gea van Breukelen, Ans Grift, Paula ten Haaf, Anneke Hurenkamp, Riet Kuijer, Anneke Miyaguni, Ans van Nim- wegen, Joke Roeten. Corrie Steenkamp, Elleke Tolboom, Gerdie Vermont, Dinie Wolfsen en Juliska van Wijkvliet. Afgewezen geen NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 DE MEEST VERKOCHTE KOELKAST IN EÜROPA. 5 jaar garantie - Bosch service Stroomverbruik 0,6 Kwh p. etmaal. Prijzen 122 L f298.- tot 22» L. f 648— Ook huurkoop of huur. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBÜREAU RADIO - TELEVISIE KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Soest Telefoon 02955-2379 flink bedrag uit de kas geëist, maar toch kon het asiel in juli 1956 uitgebreid wor den met 12 hondenverblijven, terwijl er meer ruimte voor hondenkennels was dan aan de L. Brinkweg. In 1957 kregen de gehuisveste poezen een eigen verblijf dank zij de financiële steun van het Van der Huchtfonds. De afdeling kreeg 1000,-. Op 15 juni 1957 werd dit verblijf door mej. Jolles, bestuurslid van het Van der Huchtfonds, geopend. Het jaar 1958 was een rampjaar voor de afdeling, want er brak brand uit in het asiel. In korte tijd werd een schade inqewa (actieve kooldragees) bij maag - en inqewandsklacHten. fi.25 op het terrein te staan, dat als polikliniek gebruikt werd. Na het overlijden van mevr. Ten Haaf nam haar dochter tijdelijk de zaken waar. Op 1 november 1955 werd het asiel verplaatst naar de Klein Engen- daalweg. De opening werd verricht door mevr. v. d. Broek. Het bestuur van de afdeüng had haar verzocht deze kleine plechtigheid te verrichten omdat haar man het terrein waarop het asiel stond, voor 25 jaar verhuurd had tegen de ge ringe huur van ƒ1,per jaar. Het verhuizen van de Lange Brinkweg naar de Klein Engendaalweg had een van 12.000,— aangericht. De wachtka mer voor de polikliniek, tevens dagver blijf voor de asielhoudster, de keuken en de polikliniek verbrandden, even als het voorste deel van de hondenver- blijven Het achterste deel bleef staan, maar het werd zo geblakerd dat er een heel nieuw dak op moest. Een nieuwe voorgevel en deuren werden in een week aangebraent zodat er spoedig weer 12 honden ondergebracht konden worden De financiële hulp die de getroffen ver eniging ontving was groot. Dat was ook wel nodig, want er was besloten tot her bouw, maar dan in steen. Dank zij de hulp van velen en de medewerking van het gemeentebestuur werden de plannen werkelijkheid en er kwam een asiel zo als weinig gemeenten hebben Het volijverige bestuur van de afdeling liet het niet bij de zorg voor honden en katten alleen. Er werd ook aandacht ge schonken aan het lot van bejaarde paar den en het resultaat was de stichting van De Paardekamp, het bejaardencentrum voor paarden op leeftijd, die naast het asiel van een rustige oude dag kunnen genieten Vorig jaar werd het eerste paard, de bejaarde Corrie uit Markelo, feestelijk ingehaald en spoedig kwamen er meer dieren uit alle delen van het land. Giften uit alle lagen van de bevolking stellen het stichtingsbestuur van de Paardekamp - voortgekomen uit het bestuur van de afdeling Soest der Ver tot Bescherming van Dieren - in staat paarden op leeftijd een goede oude dag te bezorgen. Van Prins Bernhard werd eveneens een bijdrage ontvangen, terwijl hij zijn sympathie betuigde met het werk van de stichting. Honden, katten en paarden hebben de bijzondere belangstelling, maar in de bar re winter 1962-1963 hebben alle honge rende dieren deze zorg ondervonden. In uitstekende samenwerking met de Soes ter politie werd een voederactie gehouden die meer dan twee maanden duurde om dat het leven van de dieren door vorst en sneeuw ruim twee maanden bedreigd werd. Dertig jaar dierenbescherming in Soest is dertig jaar hard werken geweest en vooral het bestuur van de afdeling heeft nu al jarenlang getoond dat er graag hard gewerkt wordt in het belang van de dieren In juli 1933 werd een afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren opgericht, nadat vele jaren lang de combinatie Soest-Baarn bestond. Van de aktiviteiten in de eerste jaren van het bestaan van de afdeling is niet zoveel bekend. Er werd lang geijverd voor de oprichting van een asiel, maar pas na de oorlog konden er definitieve plannen gemaakt worden en deze wer den verwezenlijkt toen de heer C. J. 't Hart 1500,schonk en garant was voor het salaris dat het eerste jaar EN STERKE DRANKEN VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 aan de asielhoudster uitbetaald moest worden. Hij stelde een huis met erf op de Kolonieweg ter beschikking. Daar kon de asielhoudster wonen en was gelegen heid het asiel op te richten Het gemeen tebestuur gaf hiervoor echter geen toe stemming omdat dit huis op agrarisch gebied lag. Het bestuur bestond in die tijd uit de dames Lankamp, Gijzen en Muller en de heren Van Asselt, Tabernal, Lankamp en Wijsmuller. Uit dit bestuur werd een commissie benoemd, bestaande uit mej. Lankamp en de heren Tabernal en Wijs muller, die de belangen van de vereni ging op het terrein van asielbouw be hartigden. Zij plaatsten een advertentie voor een asielhoudster, die de beschik king moest hebben over een terrein waar de hokken voor de gasten van het asiel konden komen. Mevr Ten Haaf, Lange Brinkweg 54 bood zich aan en op haar terrein werden 12 hondenkennels en 12 kattenverblijven gebouwd. Het asiel werd geopend op 25 maart 1950. De buitenkennels waren aan de kleine kant, maar die konden spoedig vergroot worden en er kwam een klein gebouw In Midden-Anatolië liggen op een hoog vlakte de grote ruïnes van de oude stad Bogazköy, eens de hoofdstad van het enorm Hethieten-rijk, dat eeuwenlang een der machtigste rijken van het Midden-oosten was, en dat zich in zeer suksesvolle veldslagen tegen andere gro te machten zoals Egypte en Assirië wist te handhaven. Maar geen enkele van de andere grote rijken van het gebied rond de Middel landse Zee is zo in het vergeetboek van de historie geraakt dan het Hethieten- rijk. De oorzaak hiervan ligt hoofdza kelijk in het merkwaardige en plotse linge einde van deze wereldmacht. Tot enkele jaren terug had men geen enkele aanwijzing dan alleen de vond sten die bij de opgraving van Bogazköy aan het daglicht kwamen. Uit deze op gravingen kon men opmaken, dat deze machtige stad zo omstreeks de 13e of 12c eeuw voor Christus geboorte door een reusachtige brand, volledige plundering en vernietiging moet zijn verwoest. Het rijk der Hethieten en haar hoofdstad werden zo radikaal vernietigd, dat er blijkbaar niemand in staat was aan een zeer bescheiden wederopbouw van star en land te beginnen. Men kwam slechts indirect uit een in- Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 scriptie in een obelisk van de Egyptische farao Ramses III te weten, dat het He thieten-rijk door een invasie van de onbekende zeevolkeren, die zich toender- tijd op de Middellandse Zee ophielden moet zijn vernietigd. De inscriptie geeft aan, dat de Egyptische farao het opdringen der zeevolkeren in een grote land- en zeeslag in zijn voor deel kon beëindigen, nadat dit raadsel achtige zeevolk eerst bijna geheel voor- Azië en o.a. het Hethietenrijk had ver woest. Uit deze zeer schaarse gegevens kan men zo ongeveer het tijdstip van de verwoesting van Bogazköy afleiden om dat deze Egyptische slag, die een wen ding in de wereldgeschiedenis betekende, tussen 1190 en 1180 voor Christus moet hebben plaatsgevonden Verrassende vondst. De laatste jaren hebben, tot grote ver rassing van allen die zich met onder zoekingen omtrent de Hethieten bezig houden. het eerste materiaal opgeleverd dat ons een beter inzicht geeft over de voorgeschiedenis van de vernietiging van het rijk der Hethieten en daarmede te vens over het begin van de voor de politieke en culturele ontwikkeling van het oostelijke gebied van de Middelland se Zee zo belangrijke beweging van de Zeevolkeren. Dit materiaal bestaat uit verscheidene spijkerschrifttabletjes, die uit de begin tijd van de vernietigende invasie van de zeevolkeren stammen. Het eerste suk- ses was dat men ontdekte wie de laatste koning der Hethieten was, onder wiens regering het Hethietenrijk ten gronde ging. Hij heette Suppiluliuma en had dezelfde naam als één der grootste koningen die over de Hethieten hebben geregeerd, en die in de 14e eeuw v. Chr. de heerschap pij van de Hethieten tot aan de Euphraat uitbreidde, daardoor strategisch gunstig gelegen grenzen naar het oosten won. en die zijn rijk naar een hoogtepunt van macht voerde. Tot nu toe had men deze beide konin gen niet van elkaar kunnen onderschei den. De ontdekking dat Suppiluliuma II de laatste koning der Hethieten was, geeft voor de verdere onderzoekingen een betere voedingsbodem. Deze belangrijke ontdekking wordt nog vollediger gemaakt door nieuwe vond sten van spijkerschriftarchieven. Dit belangrijke documentatie-materiaal geeft duidelijk aan, hoe er onder de re geringsperiode van de laatste Hethieten- koning aan de grenzen van oost Anatolië in toenemende mate onlusten de kop op staken. In één van de teksten worden ook interessante getallen genoemd, die ons een niet onbelangrijk inzicht ver schaffen over de afmetingen van een toendertijd op de been gebrachte strijd macht, welke gebruikt werd om lokale onlusten de kop in te drukken Zo'n strijdmacht bestond uit 1000 soldaten voetvolk en 100 strijdwagens. Er is bij één van deze spijkerschrift-tabletten ook sprake van graantransporten, die blijk baar hulpleveringen van buitenlandse machten waren en die een hongersnood moesten voorkomen. „Het gaat om leven of dood" - zo schrijft de koning van de Hethieten. Zelfs Egyp te, vroegere vijand van de Hethieten stuurt koren, hetgeen men uit een Egyp tisch geschrift kan opmaken. Wie waren de „zeevolkeren" Tegelijkertijd met de opstanden en hon gersnoden duiken in het Noordoostelijke bekken van de Middellandse Zee de sche pen van de beruchte zeevolkeren op. In 1961 werd er in Bogazköy een zeer be langrijke inscriptie-tafel gevonden, welke blijkbaar de vertaling van een staatsver drag tussen Suppiluliuma II en „Alassia" (zeer waarschijnlijk Cyprus) uit de taal der diplomaten, in deze eeuw het Baby lonisch, in het Hethietisch voorstelt. In dit geschrift vertelt de koning der Hethieten, hoe hij, (na religieuze voor bereidingen, de bouw van een mausoleum met de beeltenis van zijn vader Tuthalija IV), een invasie der zeevolkeren wist af te weren. Dit is de eerste gedocumen teerde zeeslag in de wereldgeschiedenis Drie schepen van dit zeevolk werden ge- enterd en vernietigd. Deze berichten worden nog aangevuld door twee belangrijke documenten, welke bij de onderzoekingen bij Oegarit, een zeer belangrijke Phoenicische havenstad aan het daglicht kwamen. In een van deze documenten wordt de koning van Oegarit door de koning van Alassia (Cyprus) gewaarschuwd door vij andelijke schepen, die voor de kust van Syrië waren waargenomen. In het andere document bericht de ko ning van Oegarit, dat er voor zijn kust zeven schepen liggen verankerd, en dat de opvarende van deze schepen overal waar zij maar kunnen zijn land in brand steken. Men is niet zeker van het tijdstip, waarop deze documentaten tot stand kwamen en men weet ook niet met ze kerheid te zeggen of deze twee docu menten met elkaar in verband kunnen worden gebracht. Maar met al deze gegevens tezamen kan men toch tamelijk duidelijk waarnemen, op welke wijze het onheil over het volk der Hethieten is voltrokken Mislukte oogsten, daardoor hongersnood, opstanden in eigen land en daardoor verzwakking van de binnenlandse strijd krachten, terwijl tegelijkertijd de schepen van de zeevolkeren aan de kust ver schijnen, die eerst nog worden afge weerd - tot tenslotte de volledige inva sie van dit raadselachtige zeevolk los barst, dit alles geeft ons toch wel een behoorlijk beeld, hoe het eens zo mach tige rijk der Hethieten, met zijn voor die tijd bijzonder hoogstaande cultuur wordt overrompeld en volledig van de aardbodem wordt weggevaagd Over dit uiteindelijke en absolute einde van deze wereldmacht zwijgen de ge schriften. slechts de ruïnes van de ver woeste hoofdstad spreken maar al te duidelijke taal. Cf men tezijnertijd nog meer bijzonder heden over deze voor de Hethieten zo tragische gebeurtenissen te weten zal komen is zeer de vraag, want de ver dedigers van Bogazköy zullen naar alle waarschijnlijkheid geen enkel geschrift over de uiteindelijke nederlaag der He thieten hebben nagelaten en hun over winnaars waren ongeletterd.

Soester Courant | 1963 | | pagina 6