GEEN GELD EN ZO VEEL ZORGEN. A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN DOOREN Officiële mededelingen. DE WERELD WACHT EEN RAMP. MARCHAL HAARMODE VAN BUUREN WASSERIJ GELRIA EDE Huidverzorging Vlammend in zwart-wit DERDE BLAD S.P.S.V. provinciaal schietkampioen. Volg nu een cursus Autorijden 10 lessen f45.- incl. theorie TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 postpaWcetten geven de post" Zeven weken reeds duurt het beraad over de vorming van een nieuwe rege ring. Als we nagaan wat er in die zeven maal zeven dagen is bereikt, moeten we concluderen dat dit zeer weinig of niets is, want de informatie van prof. Romme is achteraf betiteld als verspil de tijd en moeite, omdat dr. De Kort toch een geheel andere weg insloeg. Van het beoogde vijf-partijenkabinet, dat prof. Romme wenste, stapte dr. De Kort naar het vier-partijenkabinet, doch hij ontspoorde en moest zijn formatiepo ging opgeven. En nu is prof. Beel weer aan het infor meren bij de fractieleiders hoe hij 't bes te opnieuw kan beginnen en informeert hij tevens of er een mogelijkheid is het oude kabinet te reconstrueren. De vraag rijst thans, waarom niet di rect kon worden besloten enkele mi nisters die wensten heen te gaan, te vervangen en op de openvallende plaat sen andere figuren te installeren. Maar waarom zullen wij iets zo gemakkelijk doen als het veel ingewikkelder kan en meer tijd kost? Het grote probleem was, dat prof. De Quay zijn kabinet niet wilde reorgani seren en de verkiezingsuitslag door ver schillende adviseurs geheel anders werd uitgelegd, terwijl ondertussen de linker vleugel van de Katholieke Volkspartij tegen de stembusuitslag in samenwerking wenst met de Partij van de Arbeid ter uitvoering van een aantal sociale ver langens. Dit maakte de (in)formatie beslist on mogelijk. Misschien is dan toch maar de beste oplossing het oude kabinet te reconstrueren en de P.v.d.A. een le vendige oppositie te doen voeren die tot het zelfde doel (bundeling van roomse en rode stemmen in het parlement) kan leiden waar dit nodig is. Nieuwe regering kan weinig doen. Het blijft overigens zeer twijfelachtig of aan een aantal min of meer gerecht vaardigde sociale verlangens zal kun nen worden voldaan in de komende ja ren, want de conclusie in het lang ge heim gehouden, doch uiteindelijk dan openbaar gemaakt overzicht van het Centraal Planbureau behelst dat er dan grote matiging moet worden betracht als ons land een onevenwichtige ont wikkeling en daarmee ongewenste prijs stijgingen en een onprettige (resp. ge voelige) terugslag op de betalingsbalans wil voorkomen. Inwilliging van alle verlangens op het gebied van overheidsuitgaven, onder steuning en belastingvermindering die reeds kenbaar zijn gemaakt, zou een slordige zes miljard gulden vergen ter wijl er gezien de berekeningen van na tionale inkomsten en uitgaven slechts GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 1,4 miljard kan worden uitgetrokken, evt. nog te verminderen met een bedrag van 0,8 miljard voor mogelijk te verwach ten verplichtingen en zeer noodzakelijke moderniseringen En dan ziet de nota nog af van mogelijk optredende conjunc turele schommelingen en gaat zij uit van ongeveer gelijk blijvende prijzen en een stijging van de arbeidsproduktiviteit. De ruimte voor de uitvoering van de sociale verbeteringen wordt natuurlijk nog beperkter indien ons nationale in komen niet stijgt maar inkrimpt, de ar beidsproduktiviteit daalt door verdere uitbreiding van vrije tijd of staking enz. Van voortgaande arbeidstijdverkorting kan dus niet veel komen en wij zullen heus niet kalmer aan mogen doen om dat de tijden zo goed zijn. Integendeel, in de komende vier jaren moet er iets harder worden aangepakt om ons financieel op het bereikte peil te kunnen handhaven. LEVEN OF STERVEN? Wij vragen ons af, of wij er niet ver standiger aan zullen doen eerst eens te zorgen dat wij voldoende huizen bou wen en dat wij temidden van het ver keer in leven blijven. Met andere woor den er moet ook geld komen voor ver snelde huizenbouw (want het laatste jaar daalde de woningproduktie terwijl de behoefte met sprongen stijgt) en er moeten bedragen worden geïnvesteerd voor een betere beveiliging van het ver keer (in het jongste week-end sneuvel den er op of naast de weg zeventien (17) mensen en dan spreken we nog niet van gewonden). Want als een deel van ons volk geen huis heeft om in te wonen en baat dan nog een extra snipperdag of een ander deel uitsterft op de weg, wat een paar gulden meer kinderbijslag Maar het kruisingvfijmaken van de ge vaarlijke knelpunten, het verbeteren van uitzicht en het verbreden van wegen kost vele miljoenen. Nu klaagt ook de A.N.W.B. al over gebrek aan medewer king van het rijk aan het prachtige plan langs onze belangrijkste wegen ..praatpalen" op te richten die recht streeks contact geven met geneeskun dige dienst, politie en wegenwacht. Als de overheid nog niet eens bereid is op de snelst mogelijke wijze hulp te doen verschaffen als er een ongeluk ge beurd is, wat mogen wij dan verwach ten ter voorkoming van verkeersongeluk ken WEDER OPBOU WWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan de N V. Coördinatiebouw, J. Ge- rardtsweg 109-111, te Hilversum, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 11 flats, 2 winkels en garages, op het perceel, gelegen aan de Van Weedestraat (naast nr. 37), ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie H. nummer 8587, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de gronden gelegen langs de Rijksweg. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. ..BLIJF IN HOLLAND".. Onder deze titel is de tweede SONNE- VELD-televisieshow zaterdag j.1. uitge zonden. Met zoveel moois om U heen blijft u dicht bij huis. Met zoveel moois, wat te vinden is in de collectie van Van Dam is het dus ook een uitstekend advies als wij de kring nog wat nauwer trekken en U vragen Blijf in Soest. Onze zaak is een voortdurende show van 't aller mooiste Adv. HERSTEL VAN WONINGEN. Op 26 april van 1957 besloot de gemeen teraad een voorschot van 20.500,te verlenen aan de R.K. Bouwonderneming St. Joseph tot gedeeltelijke financiering van onderhouds- en verbeteringswerken van de 142 woningen van deze verehiging. Naar raming zouden de totale kosten 73.900,bedragen. Hiervan zou 53.400 gulden nodig zijn voor het schilderwerk en de rest voor timmer-, metsel- en loodgieterswerk. Voor het schilderwerk kan geen extra steun van het rijk ver wacht worden omdat dit tot de normale onderhoudswerkzaamheden gerekend wordt. Inmiddels zijn de werkzaamheden klaar en nu blijkt dat de totale kosten 107.613,95 bedragen hebben. Voor het schilderwerk was 66.768,30 nodig. Dat de kosten zoveel hoger liggen komt gro tendeels omdat er 'n belangrijke tijd ver lopen is tussen het maken van een be groting der kosten en de uitvoering van de werkzaamheden. De onderhoudstoe- stand werd- in die periode snel slechter. Bovendien kwamen er tijdens de werk zaamheden gebreken aan het licht waar mee geen rekening gehouden was. Het college van B. en W. heeft zich be reid verklaart het voorschot van 20.500 gulden te verhogen tot 40.845,65 gulden, mits de uit deze verhoging voortvloeiende lasten wegens rente en afschrijving door het rijk in aanmerking genomen worden. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft medegedeeld dat hij akkoord gaat met het definitieve be drag van de kosten en dat de lasten in aanmerking genomen zullen worden. Het college van B. en W. heeft de raad dan ook voorgesteld een voorschot van ƒ40.837,45 te verlenen. BIOSCOOPPROGRAMMA. ..Liefde in het bloed" heet de film die van heden tot en met zondag - uitge zonderd zondagmiddag - in het City-the ater draait. Het is het verhaal van twee meisjes, die bang zijn in het kleine dorpje waar zij wonen oude vrijsters te zullen worden. Ze gaan naar een kleine stad en daar ontstaan al spoedig com plicaties rond de mooie meisjes. Ze we ten natuurlijk niet precies waar de grens van wat wel en wat niet mag ligt en dat geeft extra moeilijkheden. Het ene meis je vindt het geluk of wat ze daarvoor houdt en het andere keert naar haar dorpje terug in de hoop het daar te zul len vinden. Zondagmiddag de oude rot Johnny Weis- muller in „Opstand der krokodilmensen". Hij wordt bij zijn oerwoudavonturen bij gestaan door zijn leuke aap Kimba en een bijzonder aantrekkelijke juffrouw. Johnny krijgt opdracht verdwenen kolo nisten op te sporen en hij komt in con flict met krokodillen, die echter mannen blijken te zijn in krokodillenhuiden. Wat later moet hij het opnemen tegen een echte krokodil en zelfs tegen de jeugdige schone, die een naar karakter blijkt te hebben. Alle boosdoeners en het nare meisje komen echter om en Johnny is weer eens de held van de dag. „Wet zonder recht" heet de film die van maandag tot en met woensdag draait. Burt Lancaster en Yvonne de Carlo ver vullen de hoofdrol. Burt is een gangster die in het gevang zit en met zijn mede gevangenen brengt hij het opwindende verhaal van mannen achter tralies die voor hun vrijheid vechten. „Hoffmanns vertellingen" biedt de mu ziekliefhebbers donderdag een prettige voorstelling in de middag- of avonduren. KEURING SDIERENARTS. Door de gemeenteraad is eervol ontslag verleend aan de heer C. F. P. Soetens als keuringsdierenarts en hoofd van de vleeskeuringsdienst in Soest. De heer Soetens was tevens hoofd van de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Baarn en directeur van het openbaar slachthuis te Baarn. Ter voorziening in deze vakature zijn door de gemeente Baarn sollicitanten opgeroepen. Daarna lag het in het voor nemen van het college van Burgemees ter en Wethouders te Baarn en het col lege van B. en W. te Soest dezelfde solli citanten voor een benoeming voor te dragen. Het is echter gebleken dat het niet mogelijk is de benodigde overeen stemming te bereiken, aangezien om trent de ontwikkeling van de vleeskeu ringsdienst in de toekomst tussen het college van B. en W. van Soest en Baarn een verschil bestaat. Het college van B. en W. is tevens ge bleken dat de drie genoemde functies al leen bij een combinatie een volledige dagtaak opleveren. De inspecteur van de veeartsemjkundige dienst zal dan ook ernstig bezwaar maken indien niet de zelfde persoon deze betrekking in de toekomst zal vervullen. Het zou dan ook niet uitgesloten zijn dat de gemeente Soest verplicht wordt een gemeenschap pelijke regeling aan te gaan. Om tot een oplossing van deze zaak te komen menen burgemeester en wethou ders dat het gewenst is om met de ge meente Baarn een gemeenschappelijke regeling aan te gaan inzake de uitoefe ning van de functie van keuringsdieren arts, hoofd van de vleeskeuringsdienst. Volgens een ontworpen regeling zal het in dienst van de gemeente Baarn zijnde hoofd van de keuringsdienst voor slacht dieren en van vlees in de gemeente Soest de functie van keuringsdierenarts uitoefenen. Het college van B. en W. i heeft de raad voorgesteld tot de ge meenschappelijke regeling te besluiten. GROTE ZEGE VAN DUINKIKKERS, Het herenteam van de Duinkikkers is de laatste tijd geabonneerd op fikse overwinningen en woensdagavond was het al heel erg. Toen werd Flevo 3 met 18-0 vermorzeld. De doelpunten wer den gemaakt door Gerard v. d. Bor, Kees v. d. Brink, Rob Meijer en Koos Iseger Bij de rust was de stand 9-0. zaakt door een constructiefout. Tussen de houten vloer en de betonvloer. die het plafond van de kelder is, bevindt zich slechts een ruimte van 8 cm en dit is te weinig voor een behoorlijke ventilatie die nodig is als de vloer geschrobt is. SUPERSONISCH TIJDPERK BIEDT KWADE VERRASSINGEN. Over vijf tot tien jaar wacht de wereld een ramp. Dit is de stellige overtuiging van dr. Bo Lundberg, de directeur van het Zweedse instituut voor luchtvaart- onderzoek. De supersonische vliegtuigen, welke dan zullen worden gebruikt voor het trans atlantische verkeer, zullen een breed spoor van vernieling op aarde achter laten. Kort nadat de toestellen zullen zijn in gezet op Amsterdam, zullen er nog slechts weinig ruiten in Nederland zijn, die hun overtocht hebben overleefd. Dit alles zal het gevolg zijn van de ietwat magische „sonic boom", de gemartelde lucht, die het aardoppervlak treft als een vliegtuig door de geluidsbarrière breekt. De vliegtuigfabrieken werken op dit moment al hard aan vliegtuigen, welke meer dan honderd passagiers kunnen vervoeren met snelheden van twee tot driemaal het geluid (Mach 2-3). Een voorbeeld daarvan is de Concorde, product van nauwe samenwerking tus sen Britse en Franse luchtvaartindu strieën. Met de Concorde steekt de Eu ropese industrie de Amerikaanse de loef af, want verwacht wordt, dat het pro totype vóór 1968 zal vliegen. De Amerikanen zullen eigen projecten op dit gebied niet voor 1970 kunnen ver wezenlijken. De Amerikaanse Pan Ame rican luchtvaartmaatschappij heeft al zes Concordes besteld en een optie ge nomen op een aantal volgende. Ook de Brazilianen hebben belangstelling ge toond. Als het zover is zullen ook onge twijfeld de BOAC en Air France met de supersonische herriemakers gaan vliegen. De vliegtuigen - nu nog alleen zichtbaar op de tekening - zien er revolutionair uit. Lang, slank en uitgerust met ge weldige driehoeksvleugels, welke nodig VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 5 JULI 1963. zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder het haar. Als wijze profeten voorspellen zij het komende kwaad. Teveel is nog onbekend, zo waarschuwen zij, over de „sonic boom". Als een straaljager door de geluidsbar rière breekt, hoort men op de grond een of twee donderslagen. Er kunnen enkele ruiten sneuvelen. In Nederland is dat al meermalen gebeurd. Maar bij toestel len zoals de Concorde zullen de gevol gen nog veel erger zijn. De „Sonic boom" zal bij deze reuzen niet alleen optreden als zij kort na de start door de geluidsgrens gaan, maar een blijvend verschijnsel van ongekende kracht zijn. zo menen de medestanders van dr. Lundberg. De enorme luchtdruk zal over een strook van honderd tot honderdvijftig kilometer breedte de aarde geselen, ruiten ver nielen en gebouwtjes in elkaar druk ken. „Moeten miljoenen mensen met de na righeden zitten als een paar honderd anderen een uurtje sneller over de Oceaan willen gaan zo vraagt dr. Lundberg. De toekomst moet het leren. SOESTDIJK TELEFOON 3990 SCHRIKSLAAN 19 De meisjes deden het niet zo best. Ze verloren met 1-9 van Naarden. Het enige Soester doelpunt werd in de eerste helft door Loes de Vink met een prach tig schot gemaakt. Wederom heeft een vijftal schutters van de S.P.S.V. een groot succes weten te behalen. Woensdag vonden op de schietbaan bij Austerlitz de jaarlijkse schietwedstrij den plaats om het kampioenschap van de provincie Utrecht, uitgeschreven door de politiesportvereniging te Zeist. Er werd deelgenomen door schutters van een zestal verenigingen t.w. P.S.V.Z (gem. pol. Zeist), S.V.D.U. (Koninklijke Marechaussee district Utrecht), R.S.O.D.U. igem. pol. Utrecht), P.S.V.A. (gem. pol. Amersfoort) en de S.P.S.V. (gem. pol. Soest). Voor de S.P.S.V. kwamen uit de heren Pasman. Schipper, Van de Klashorst, Van de Born en Van Galen. Zij behaal den een puntenaantal van 232 en ver overden daarmede de wisselbeker (Burge meester Korthals Altesbeker) en de aan het provinciaal kampioenschap verbonden medaille. Werden de S.P.S.V.-schutters op de streekschietwedstrijden te Bussem op 28 juni j.1. met 1 punt verschil op de schutters van de Koninklijke Marechaus see naar de 2e prijs verwezen, gisteren behaalden de S.P.S.V.-schutters 6 punten meer dan de Koninklijke Marechaussee. Zij hebben dus een flinke revanche ge nomen op hun naaste concurrenten. In de personele wedstrijd veroverde de heer S. v. d. Klashorst een 4e prijs. VLOERBEDEKKING BEETZLAANSCHOOL. Het vorig jaar werd in een raadsverga dering besloten een naadloze vloerbedek king te laten aanbrengen in vier loka len van de openbare lagere school in de Beetzlaan. De vloeren vertoonden grote naden, waardoor stofnesten ontstonden, zodat men het aanbrengen van naadloze vloeren uit hygiënische overwegingen noodzakelijk vond. Thans heeft het college van B. en W. de raad voorgesteld ook in de resterende lokalen naadloze vloeren te laten aan brengen. De directeur van gemeentewer ken heeft een begroting opgemaakt waar uit blijkt dat de kosten 2350,zullen zijn. In dit bedrag is ook begrepen het verwijderen van de houten vloer in het hoeklokaal en het aanbrengen van een nieuwe betonvloer op de reeds onder deze vloer aanwezige vloer van beton. De houten vloer moet verwijderd wor den omdat het hout door schimmelwer king en verrotting aangetast is. De inspecteur van het lager onderwijs heeft zijn goedkeuring gehecht aan deze verbeteringen. Het verrotten van de vloer in het hoeklokaal wordt veroor- zijn om de stabiliteit te bewaren als met lage snelheden moet worden ge land. De luchtvaartwereld is enthousiast over de nieuwe generatie lijnvliegtuigen. Het zal nu mogelijk zijn om in 2 uren van Parijs naar New York te vliegen, 's Ochtends een ontbijt onder de Eiffel- toren en 's middags een lunch op Broadway zou, als er geen tijdsverschil zou bastaan, mogelijk zijn. Maar heel wat deskundigen, zoals dr Lundberg, zitten toch met de handen in AUTORIJLES AUTORIJLES Instructeur met meer dan 20 jaar rijervaring. NIEUWE LES-AUTO S. AUTORIJSCHOOL Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 AUTORIJLES AUTORIJLES ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. U.S.A. s.s. „Rotterdam", 7 juli, m.s. „Seven Seas" 8 juli en s.s. Waterman" 10 juli. Argentinië m.s. „Fletero" 10 juli. Australië m.s. „Munsterland" 7 juli en m.s. Tourcoing" 10 juli. Brazilië m.s. „Regine" 9 juli en m.s. „Graveland" 10 juli. Br. O. Afrika m.s. „Ferd. de Lesseps" 9 juli. Canada s.s. „Arkadia" 7 juli en s.s. „Rijndam" 9 juli. Chili t.s. „Travestein", 7 juli. Indonesië m.s. „Braunschweig" 11 juli. Ned. Antillen s.s. „Bennekom" 7 juli en m.s. „Isis" 10 juli. Suriname m.s. „Willemstad" 10 juli. Rep. Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Stirling Castle" 7 juli en m.s. „Boven kerk" 10 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings- Ook de vrouw wil graag mee doen aan de welvaart die wij momenteel genieten en zij doet dit bet liefst door wat meer geld aan kleding uit te geven en zich zover mogelijk echt leuk modieus te kleden. Dat is een tendens die in ge heel west-Europa is te con stateren. Uiteraard werken de ontwerpers en modehuizen daaraan mee en tegenwoordig behoeft men beslist geen enor me bedragen neer te tellen om er werkelijk fraai gekleed bij te lopen. In dat opzicht worden we goed geholpen door de ontwikkeling van de moderne techniek, waardoor sneller en beter geproduceerd kan worden met als gevolg dat ook fraaie kleding binnen het bereik komt van de smal le beurs. Onze illustratie toont een werkelijk bijzonder mooi en semble, dat toch echt niet zo veel geld kost, althans men zal het ongetwijfeld duurder taxeren dan het is. Het is vervaardigd uit ver edelde katoen in een dessin van zwart-wit, met het vlam- effect in zwart. Het is een bijzonder leuk dessin, dat zo neutraal is, dat iedereen het kan dragen. Het model is eveneens erg aardig. Het bestaat uit een mouwloos japonnetje met ronde hals en strakke rok, een eenvoudig zomermodel, waar van het grote vlak wordt ge broken door een brede zwar te ceintuur. Over dit japonnetje wordt een luchtige wijde mantel gedra gen van dezelfde stof, met ronde hals en zonder kraag en driekwart mouw. De mantel zelf is met zwart gevoerd. In de combinatie met lange handschoenen, een fraaie hoed en leuke pumps in zwart of voor het zomers effect in wit, krijgen we een bijzonder sjieke en charmante combinatie. Wat denkt U van zoiets Is het geen juweeltje

Soester Courant | 1963 | | pagina 9