STEI KINDER-CABARETMIDDAG L00NSPIEGEL VAN EUROPA. S0ESTERBERG Het kernstopaccoord. HYPO Fa. N.V. „A admini Vraag uitsluitend IGLO V.V.V. SOEST. Clown Nicky - Goochelaar Coco Bloemenweelde Ben-Ali-Ko, de tover-maharadja. Modevakschool P. C. Hooftlaan 16, Aangifte nieuwe leerlingen Buitenlandse arbeiders in West-Duisland. Behoud van onze gezondheid. SOEST VOOR DERTIG JAAR. Politie telefoon 4444 en 4445 TELFF. BRANDWEER 3533 administra administra Iglo diepvries U kunt g« En fa ÏOO gram In het OPENLUCHTTHEATER, op WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963. Aanvang 14.30 uur. Entree 50 et. Kaarten aan V.V.V.-kantoor en aan het Openluchttheater vanat 1.30 uur. De vertegenwoordigers van onze werk gevers pleiten voortdurend voor een re latief laag loonpeil in Nederland, ook temidden van de Europese partners. Zij hebben daarvoor twee argumenten Wij moeten deels leven van onze export die de helft omvat van onze nationale produktie, en vervolgens moeten wij re kening houden met de bevolkingsaan was, die hier groter is dan in andere landen en dus in dit land hogere inves teringen nodig maakt. Voorlopig kunnen die bezorgde werkgevers tevreden zijn, want de ten behoeve van de E.E.G. ge produceerde statistieken leren ons dat het loonpeil in Nederland, rekening houdend met de koopkracht, zo ongeveer het laagste is in Europa. Alleen de Ita lianen werken nog goedkoper. Hoe verhouden zich de lonen De afstand tussen onze lonen en die in België, Frankrijk en West-Duitsland be draagt altijd nog zo'n 12 tot 20 We kunnen dus voorlopig nog concurreren. Daarmee zullen niet alle ondernemers het eens kunnen zijn, want er worden alleen gemiddelde cijfers gegeven. De laagste kinderbijslag. Nederland en West-Duitsland verstrek ken de laagste kinderbijslag. Geen won der dat er pleidooien verschijnen voor verstrekking van een kinderbijslag, voor alle kinderen, ook voor de eerste twee van zelfstandigen. Wij eten in Nederland per hoofd min der vlees dan andere Europeanen, maar dat heeft een andere oorzaak. Ons voedselpakket is anders samenge steld. Soest-Zuld - 5 min. vanaf busstation. Aangesloten bij de Kon. goedgekeurde bond v. Modevakscholen in Nederland. voor september a.s. Inlichtingen ook tel. onder no. 4724, b.g.g. 4683. M. VAN HAFTEN, lerares. Er is na de werktijdverkorting en de nogal ferme loonsverhogingen van de laatste paar Jaren geweldigd geklaagd over de snelle stijging van onze loonkos ten. Zij waren beslist ook niet gering. Vergelijken wij ons echter met andere Europese landen dan zijn wij niet slecht af. De loonstijging. In Nederland is in 1962 het uurloon met 9 gestegen, maar onze kosten van levensonderhoud, gingen maar 3 om hoog. Dit is vermoedelijk te danken aan de prijspolitiek van oud-minister De Pous, want wij mogen ons gerust spie gelen aan Frankrijk, West-Duitsland en Italië. In deze landen stegen de lonen met 9, 12 en 14 terwijl hun kosten van levensonderhoud een stijging te zien gaven van respectievelijk 4,4 en 5 Dat lijkt geruststellend, maar de dure Amerikanen met hun legers werklozen lieten de uurlonen met slechts 3 om hoog gaan, terwijl hun kosten van le vensonderhoud maar met 1 stegen. Dat is een duidelijke aanwijzing dat de V.S. hun hoge kostenpeil t.o.v. Europa willen doen verdwijnen. Een Nederlander verdiende in 1960 per hoofd 3.055,en een Westduitser nam per hoofd 3.675,mee naar huis. De loonstijging over het voorgaande jaar, die hierboven werd vermeld laat zien dat aan deze onderlinge verhouding nog niet veel is veranderd. Ongunstige factoren. Van grote invloed op ons kostenpeil bij de produktie is dat wij bijna alle grondstoffen moeten invoeren en dat wij een brede marge landgenoten heb ben die niet mee verdient. Wij denken aan de kinderen en bejaarden. De Italianen verdienden in 1960 per hoofd gemiddeld 1.934,en zij werken dus nog een stuk goedkoper. Toch spe len noch zij, noch wij, de „Chinezen" of „Japanners" van Europa. In laatst ge noemd land verdiende men per hoofd in 1960 slechts 1.269, De Amerikanen halen bij ons vergele ken nog altijd meer dan het dubbele. In 1960 verdienden zij gemiddeld 8.694,Lange tijd had de nieuwe wereld het modernste produktie-appa- raat. Betere produktie nodig. In de praktijk blijkt dat het inkomen per hoofd in die landen het snelst kan groeien waar men met een zeer moder ne industrie werkt. Om deze reden is Zweden de Europese landen, die in oor log geweest zijn, vooruit en om dezelfde reden lopen landen als West-Duitsland en Nederland nu snel hun achterstand in, om dat hun produktie-apparaat steeds efficiënter wordt. Als wij gaan rekenen blijkt voorts Ne derland nog een der landen te zijn met grote inkomens-ongelijkheid, al begint op dit punt meer nivellering te komen. Aan deze statistische cijfers ontlenen vele politici hun wensen voor de toe komst. Wij mogen verwachten dat voor al het Europese vergelijkingsmateriaal in de naaste toekomst bij de formatie van een aantal politieke wensen een grote rol zal spelen. Spiegelen wij onze lonen en prijzen voorlopig nog aan een ander, dan spie gelen wij ons zacht. Wel moeten wij bedenken dat niet elk spiegelbeeld zui ver is vooral wanneer wanneer het om een niet-Europese kwaliteit gaat. Hoeveel buitenlandse arbeiders werken er in de Duitse bondsrepubliek? Hoe zijn voor hen de sociale-, de arbeids- en be lastingwetten geregeld? Hoe verhouden zich de inkomens van buitenlandse werknemers en die van de Duitsers? Onder wiens hoede staan zij? In welke steden werden tot nu toe voor hen re creatie- of clubhuizen opgericht? Hoe ligt de verstandhouding tussen hen en hun Duitse collega's? Op deze en verschillende andere vragen heeft het Duitse ministerie voor de ar beid in een uitvoerig rapport, dat op aandrang van de Bondsdag werd samen gesteld, geantwoord. Dit rapport is kort geleden openbaar gemaakt. Uit het rapport blijkt, dat gedurende het afgelopen jaar circa 700.000 buitenlandse arbeiders in Duitsland werkzaam waren. De Italianen stonden met 260.000 man ver boven aan. Zij werden gevolgd door 87.000 Spanjaarden en 69.000 Grieken. Oostenrijk zond 47.000, Joego-Slavië 23.000 en Turkije 15.000 werknemers naar de bondsrepubliek. Er waren zelfs men sen uit latijns-Amerika en uit het verre oosten die in West-Duitsland werkgele genheid zochten en ook vonden. Volgens dit rapport behoort tot de grondbeginselen van de arbeidsovereen komsten die tussen West-Duitsland en de verschillende landen zijn overeengeko men, het „discriminatieverbod". Dat wil zeggen dat werknemers, vanwege hun nationaliteit, herkomst of afstamming niet minder goed mogen worden behan deld dan binnenlandse werknemers, die het zelfde soort werk verrichten. Boven dien zijn buitenlandse arbeiders gelijk gesteld met de Duitse staatsburgers als het gaat om de rechten, die voortvloeien uit de sociale verzekeringswet. Indien het nodig mocht zijn, kunnen ook buiten landers, evenals hun Duitse collega's een beroep doen op de vakbonden. Bij eventuele klachten staan ook de ar beidsbeurzen tot hun beschikking. De huisvesting van zovele buitenlandse arbeiders heeft gedurende de laatste jaren waarin de Duitse economie zich op de sterke toestroom van vreemde werknemers heeft ingesteld, belangrijke vorderingen gemaakt. Ongeveer een der de van de „gastarbeiders", zijn in com fortabele tehuizen ondergebracht. De woonbarakken zijn voor een groot deel verdwenen. Volgens het rapport van het Westduitse ministerie van arbeid, kan de verhou ding tussen de buitenlanders en hun Duitse collega's „over het algemeen goed" worden genoemd. Sommige buitenlanders verwierven zich hogere functies. In het rapport wordt echter ook toegegeven, dat „aan beide zijden bestaande voor oordelen moeten worden overwonnen". Het rapport laat niet achterwege te zeggen, dat de kwestie van de vrijetijds besteding van de „gastarbeiders", moeilijk is op te lossen. Momenteel bestaan er in de Duitse Bondsrepubliek 215 tehuizen voor vrijetijdsbesteding. Het Westduitse bureau voor arbeidsbe middeling heeft in 1962 ongeveer 1 mil joen D M. voor dit doel beschikbaar ge steld, en wel in het bijzonder voor de huur van sportvelden, beschikbaarstel ling van sportartikelen, culturele en ver makelijkheidsvoorstellingen, filmvoor stellingen, taalcursussen etc. De ver schillende Duitse radiostations zenden regelmatig programma's uit voor de Italiaanse, Spaanse en Griekse arbeiders. De z.g. „gastarbeiders", in de Bondsre publiek zijn buitengewoon spaarzaam, zij beperken hun uitgaven tot een mini mum, op deze wijze zijn zij in staat maandelijks aanzienlijke geldbedragen van hun salaris of loon op te sparen of naar huis over te maken. Voor hetzelfde werk ontvangen zij hetzelfde loon als de Duitsers en het komt daarom wel eens voor dat buitenlandse vaklieden in West- Duitsland meer dan 1000 D.M. per maand verdienen. De sommen gelds, die op deze wijze in de verschillende landen waar de vreemdelingen vandaan komen, verdwijnen, belopen elk jaar vele mil joenen D.M. EIGENAAR GEZOCHT. De wnd. hoofdinspecteur van politie te Soest verzoekt bekend gemaakt te wor den met de herkomst van een bruin zeil doeken tasje met autogereedschap. Dit tasje is kortgeleden door enige jongens uit een auto ontvreemd, die in de ge meente Soest stond geparkeerd. MIXED HOCKEY CLUB. De Mixed Hockey Club Soest komt in de competitie met vijf herenteams uit. Het vijfde team bestaat uit veteranen boven dertig Jaar en het team kan nog steeds enthousiaste heren gebruiken die willen strijden tegen gewichtsvermeer dering, met de hockeystick als wapen. Het vorig jaar kwamen vier damesteams in de competitie uit, maar in het sei zoen 1963-1964 zullen het er waarschijn lijk drie zijn. Er komen tien jeugdteams uit, waarvan drie meisjesteams. Het hockeyseizoen begint begin septem ber, AANRIJDINGEN VAN HERTEN. In onze bosrijke omgeving is de laatste Jaren de wildstand van herten en reeën aanzienlijk vermeerderd. Als men b.v. in de Korndorfferlaan wandelt, kan men vaak een vreedzaam groepje van deze dieren zien, dat zich op het uitgestrekte terrein van het Missiehuis „St. Jan" ophoudt. Ook op particuliere terreinen van villa bewoners kan men ze vaak aantreffen. Daar zij vanzelfsprekend niet letten op het verkeer worden zij bij het over steken van de drukke rijweg vaak dode lijk aangereden, vooral op het gedeelte langs het Missiehuis Dat is wel jam mer, doch de autobestuurder treft ge woonlijk geen schuld. Het gedoodde of zwaar gewonde dier wordt dan gewoon lijk naar de politiepost gebracht. Het onlangs gesloten kernstopaccoord, waarin o.a. is overeengekomen dat er wordt afgezien van nucleaire explosies in de dampkring en in de ruimte, is voor ons allen van grote betekenis. Dat de spanningen in de wereld hier door veel verminderd zijn, spreekt mis schien maar weinig tot de verbeelding: de meeste mensen leefden eigenlijk in de overtuiging dat er ondanks al die ontploffingen „toch geen oorlog zou ko men". Of zij daarin wel zo'n gelijk hadden is een kwestie, die wij niet vermogen te be oordelen. Wat voor ons echter vaststaat is dat er nu een einde kan komen aan de voortdurende stijging van de radio activiteit in onze direkte omgeving! Radio-actieve deeltjes. Nog in januari '62 werd algemeen ge vreesd, dat de radio-actieve wolken, die na de grote Russische kernexplosies in de omgeving van de Noordpool waren ontstaan, in het daarop volgende voor jaar wel eens op onze breedtegraad zou den kunnen belanden. Wanneer die wolken tegen die tijd bo ven ons land zouden zijn geweest, be stond de mogelijkheid, dat met de voor jaarsregen veel radio-actieve deeltjes op onze akkers en weiden terecht waren gekomen. Met al die proefexplosies in de lucht was er een toestand van voortdurende onzekerheid voor wat betreft onze ge zondheid. Ten behoeve daarvan kon men echter niet veel anders dan metingen verrichten om te zien of de radio-acti viteit soms steeg. De gevaarlijkste. Tot de meest gevreesde stoffen in deze behoren het radio-actieve strontium (aangeduid als SR90) en het radio-ac tieve jodium (J131), elementen, die met het voedsel of met regenwater door de mond 't lichaam binnen kunnen dringen. Het strontium, dat een grote chemische verwantschap heeft met calcium, wordt dan in het beenderstelsel opgenomen, het jodium wordt in de schildklier vast gelegd. Wanneer de gevaarlijke stoffen spoedig uit het lichaam zouden worden verwijderd, zou het helemaal niet zo gevaarüjk zijn De radio-actieve stron- tiumdeeltjes blijven echter hun stra lingswerking vanuit het beenderstelsel geruime tijd op het omgevende lich aamsweefsel uitoefenen, het radio-actie ve jodium doet hetzelfde, voornamelijk vanuit de schildklier. Weinig tegenmaatregelen. Het denkbeeld, dat men het vastleggen van SR90 in het beenderstelsel zou kun nen tegengaan door aan het lichaam veel kalk toe te voegen, is van de Ame rikaanse chemicus Pauling. In Noorwe gen heeft een speciale regeringscommis sie de vraag bestudeerd of men kalk aan het brood zou gaan toevoegen. In wetenschappelijke kringen wordt thans over het algemeen wel aangeno men, dat 't lichaam geen voorkeur heeft bij het vastleggen van strontium of cal cium in de beenderen. Dat zou betekenen, dat er van een be paalde hoeveelheid SR90 minder in het beenderstelsel terecht komt, naarmate het lichaam over meer calcium beschikt. Zo is er in de Scandinavische landen ook overwogen om kalktabletten aan kinderen te verstrekken om de gevaren van een eventuele „fall-out" het hoofd te kunnen bieden, maar er zijn dan toch nog geen tegenmaatregelen tegen Het J131, tegen het radio-actieve Caesi- um 137 en het radio-actieve zincum 65. Daarom is het een groot geluk, dat door het kernstopaccoord een halt werd toe geroepen aan een mogelijke verdere verontreiniging van drinkwater en land bouwgronden, want dat had tot levens gevaarlijke toestanden kunnen leiden. Kort voordat dit accoord werd gepara feerd kwamen er berichten tot ons, dat uit een onderzoek van de keuringsdienst voor waren in Amsterdam gebleken is dat het gehalte aan SR90 in het voed selpakket als geheel in 1962 aanmerke lijk hoger is geweest dan in 1961. De maximaal toelaatbaar geachte ge halten van radio-activiteit zijn in onze voedingsmiddelen hiermee weliswaar nog bij lange niet bereikt, maar een stijging van het gehalte geeft toch altijd te den ken, vooral nu de bevoegde instanties ze in direkt verband brengen met de ge houden proefexplosies. Een Belg liep door Soesterberg te slen teren en een veldwachter vroeg naar zijn papieren Die had de man niet maar hij bezat wel een revolver die hij tevoor schijn haalde. De veldwachter schoot eerder maar netjes over zijn hoofd De Belg liet van schrik de revolver vallen, maar hij was toch niet zo in de war dat hij vergat een dolk te trekken. Hij stortte zich wild op de agent om hem te steken, maar deze gaf de woesteling een paar ferme dreunen. De Belg werd gevloerd en spoedig zat hij ln een cel om over de zaak na te denken. Solser en Hesse waren de Willy Wal den en Plet Muyselaar van dertig jaar geleden. Zij kwamen naar Soest en brachten de revue „Hlttepetit". Reken maar dat er gebruld is. „Uit de vroedschap" stond er boven een artikel en dat stond wel netjes, maar het begon met „Eigenlijk moest het op schrift lulden Die lamlendige houding der edelachtbaren". Dat is tenminste mannentaal. Het gold echter niet de Soester maar de Hilversumse gemeente raadsleden en de Soester Courant had het overgenomen uit respect voor de flinke kerel, die zo van leer trok tegen de „lamlendigen" uit de Hilversumse raad. Vroeger waren de mensen minder kies dan nu. Toen heette t.b.c. nog tering en kon je in de krant lezen dat Jan Jansen onder curatele was wegens krankzinnig heid Twee zusters ondergingen dit lot in één advertentie. In de raad kwam het voorstel ter sprake de lonen in de werkverschaffing op 18 gulden per week te brengen, maar dat kon niet. Toen waren we ons land nog rijk. Nu we alleen nog maar een grote boerderij aan de Noordzee zijn kan zoiets wel, al zou die 18 gulden 85 schoon worden. Er ontbrandde in Soesterberg een klei ne strijd om een politieman die nogal aan de nerveuze kant was. Een dronken man, die hij moest opbrengen, sloeg hij een lichte hersenschudding. Met vrouwen sprong hij echter zachtzinniger om en naar veler mening wel wat al te zacht zinnig, zodat overplaatsing gewenst ge acht werd Dat stond in de krant, maar er stond ook in dat die politieman een bovenste beste man was, want hij had niet alleen tegenstanders Hij bleef dan ook waar hij was. Er waren 30 jaar geleden nog altijd mannen die het erg vonden dat vrouwen stemmen mochten, maar de Soester da mes trokken zich hiervan niets aan en zij nodigden mevr. Groeneweg uit te ko men spreken over „De stemplicht van de vrouw". In een advertentie stond „Deze vergadering is toegankelijk voor alle vrouwen en meisjes. Mannen hebben geen toegangDat was eigenlijk niet aardig. Het ging met Esvac, de voorgang ster van SEC dertig jaar geleden niet zo best en een toeschouwer noemde in een ingezonden stuk de oorzaak. „Laat iedere speler de plaats houden die hem aangewezen is en loopt elkaar niet in de weg. Speelt zoveel mogelijk samen en en houdt de bal niet langer bij u dan noodzakelijk is. Speelt uw spel zo eerlijk als in uw vermogen ligt en ontsiert het niet door schreeuwen. Uw elftal heeft maar 1 aanvoerder en hem moet U ge hoorzamen". Tante Freddy was dertig jaar gele den zeer populair bij de kinderen en zij schreven haar brieven, die in het kin derhoekje behandeld werden. Polly schreef en Rozeknopje, Korenbloem, Bruidsroosje, Luckie en Pammie, maar ook een jongeling met een geschiedkun dige inslag, want deze broekeman noem de zich Xerxes. Ik zou die knopjes en bloempjes na dertig jaar wel eens willen zien, maar het zou best eens een teleurstelling kunnen geven. Een kleine jongen had zo'n minia tuurvoet, dat hij op de Burgemeester Grothestraat tussen de spijlen van een putrooster klem raakte. Hij schreeuwde moord en brand, maar tientallen men sen moesten ervaren dat het kleine been wel de heenweg gevonden had, maar niet terug kon. Er moest een smid aan te pas komen om het been en daarmee de kleine jongen, te bevrijden. „Luitenant-vlieger Koppen uit Soes terberg zal binnenkort met een driemo- torig Fokkervliegtuig van Schiphol ver trekken voor zijn tocht Amsterdam-Ba- tavia. Volgens „De Avondpost" zal de filmman Willy Mullens luitenant Kop pen vergezellen en deze tocht op de film vastleggen. Er zal tevens gelegen heid zijn post met dit vliegtuig mee te geven. De tocht zal 20 dagen duren". Dat stond in een krant die dertig Jaar geleden gedrukt werd. Jongetje G. toonde zich een Spar taans jongetje. Hij kwam op zijn fiets de Emmalaan afstuiven en botste te gen een personenauto op, die bestuurd werd door mevr. L. Het goede mens schrok zich wild. De kleine Jongen had een fiks gat in zijn hoofd en z'n kleren waren gescheurd, maar voor iemand hulp kon bieden klom hij op zijn fiets en ging er van door. Waarschijnlijk voelde hij niks voor een ontmoeting met een politieagent. Ook in Soest vond de legendarische gebeurtenis plaats die een ring na tien tallen Jaren deed terugkeren. Mevrouw D. v. H. was in haar tuin met een schop bezig en ze vond de ring die zij twintig jaar eerder bij het werken in de tuin kwijtgeraakt was. G. J. v. V. bood varkens „in alle soorten" te koop aan en G. de B. be zorgde panklare hanen voor drie kwar tjes per stuk thuis. Er waren twee kereltjes geboren en twee advertenties kondigden aan dat de ene Wilhelmus Gerardus Bartholomeus zou heten en de tweede doodgewoon Piet. Geysendorffer werd op de vliegbasis gehuldigd omdat hij opnieuw een ge slaagde vlucht naar Indië gemaakt had. In die tijd noemde ze een piloot nog vliegenier, maar dan zou je iemand die loopt lopenier moeten noemen en dat klinkt een beetje gek. Reeds eerder wezen wij op de dicht aders, die 30 Jaren geleden veel dikker waren dan nu en veelvuldiger leeg stroomden. „Niet de pest heeft de meeste verwoesting gemaakt, niet het vuur en de brullende stromen, niet de hagel, de bliksem, de lava, d'orkaan, dat was alles teboven te komen. Maar de macht die 't meeste verkwijnde en verstierf en waar 't krachtigste volk door leed en bedierf, dat was de zoete en wulpse weelde die met fluwelen hand hen streelde De sterkste Simson wordt een kind als hij die Delila mint." Dat is natuurlijk wartaal, want nie mand loopt weg als die Delila begint te strelen. De „dichter" wel, want dat was een flinke vent. En de uitverkoop ging maar door. Handschoenen voor 39 cent, een boord voor een dubbeltje en zelfs voor negen cent, wandelstokken vanaf 29 cent en broeken voor corpulente heren kostten maar een rijksdaalder, met de bood schap erbij dat niemand zo dik was of er was wel een broek voor hem. De gemeentelijke keuringsdienst had het maar druk, want in enkele weken werden er 2 koeien, 2 graskalveren, 1 nuchterkalf, 3 varkens, 1 paard en 1 geit voor de consumptie afgekeurd. Om de eetlust van de mensen te bevorderen en de vegetariërs reden tot juichen te geven werd vermeld dat 12 levers, 12 uiers, 1 borstvlies, 1 buikvlies, 1 maag, 4 keelgangklieren en 32 kilo vet van koeien afgekeurd waren. Varkens en kal veren volgden in de rij van vele afge keurde lichaamsdelen en bij elkaar was het dan ook een zeer smakelijk verhaal. Met afgekeurde harten, nieren, longen enz. enz. Een vegetariër zong naar aan leiding van deze opsomming per inge zonden stuk een loflied op al wat groeit en bloeit. MEISJE. 15 jaar, R.K., zoekt werk in de huis houding voor hele dagen Br onder no. 31 bureau Soester Crt. Heer vraagt KAMER in rustig millieu. Br. onder letter W 2 bur S.Crt. WERKSTER gevraagd bij echtpaar zonder kinderen, voor 5 ochtenden of 2 hele dagen per week. Evt. tijdelijk. Br onder no. 29 bureau Soester Crt. TE KOOP bromfiets, merk Eysink Record, t.e.a.b korte witte bruidsjapon met toebehoren, maat 42- 44. Insingerstraat 55. Te koop drachtige ZEUG, Telling 28 aug. J Kuijt, Biltseweg 31. TE KOOP wegens ver huizing kippenhok met ren 15 -, marmerplaat (65 bij 42) ƒ5,-. Beetz- laan 66. W ONIN GR UIL Amster dam, Bos- en Lommer weg, 4-kamerwoning, huur ƒ70,- p m excl. centr verw. Gevraagd 3-4 ka merwoning Soest of om geving. Br. onder no. 27 bureau Soester Crt. WONINGRUIL. Aangebo den benedenhuis te Baarn in ruil voor 3-kamerflat te Soest C.v. Br onder no. 30 bur. S.Crt. AARDBEEENPLANTEN (nu planttijd). H. Roos, Smitsweg 20. MEISJE biedt zich aan voor hulp in de huishou ding voor dinsdag en donderdag. Brieven onder no 27 bur. S.Crt. WONINGRUIL Den Haag- Soest. Aangeboden 4 ka merflat. Gevraagd 3 ka merflat. J v d Tak, Maartensdijklaan 540, Den Haag. Te koop z.g.a.n. el. NAAI MACHINE, wegens over compleet. Korte Bergstr. 12, Soestdijk. TE KOOP dameskleding, maat 38-40, schoenen m. 36, Philips radio, z.g.a.n., 60.-. Van Lenneplaan 57, na 4 uur 's middags. Foxboro-employé, 29 jr. (mnl. i, zoekt gemeubi leerde KAMER met 5 dagen pension. Brieven aan W. Niggebrugge, p./a. V.V.V.-kantoor Soest. WERKSTER gevr. voor de kliniek „Pasadena" (neu trale inrichting voor de verpleging van langdurig zieken), B W. Laan 300, Amersfoort. Prettige sfeer in huis. Gunstige vakan tieregeling- Naar verkie zing voor halve of voor hele dagen. Nadere in lichtingen worden gaarne mondeling, schriftelijk ot telefonisch verstrekt door de directrice Telefoon (034901-14050. Confectieatelier „Pribor". vraagt NAAISTERS en leerling-naaisters. Aan melden tussen 8 en 17 u. Steehhoffstr. 52B, Soest, Bekijkt U eens onze eta lage. Hierin momenteel 'n grote keuze in SCHEMER LAMPEN, wandlampjes, huiskamerlampen. Leuke modellen tegen populaire prijzen. WIM SLUYTER. Koninginnelaan 37, tele foon 4316. Het Bestuur der Verenig den Bijbel" te Soest g kennis van het plotsel zijn medebestuurslid, de het EVERT VAN BR Gedurende vele jaren het als bestuurslid vele trouv Zijn arbeid zal bij ons tenls blijven. De Here sterke zijn vro dit smartelijk verlies. Bestuur en i Scholen met op gunstige Torenlaan I vraagt voor spoedige 1 Mulo-opleiding Aanmelden dagelijks Soesterberg, tel. 0346: 19.30 en 22.00 uur, in heeft op korte! op haar afdeLj BOEfCHOLE VERKOOPAj INKOOP Voor ambitiel promotiekans^ De voorkeur I jaar hun Muil Goed salaris, f Sollicitaties rl afdeling Persé Eemweg 52 /tl Wij geven heden, Te koop gevraagd ge hele of gedeeltelijk0 ANTIEKE INBOEDELS. R. FONTIJN, Birkstraat 51, telefoon 2054. Gevraagd net DAGMEIS JE. Mevr. Quick, Van Weedestraat 88. Gefileerde, dus braadkuikens Het gehele rit Als U even lang 1 pak Iglo VISSTI van Groot pak KABEI Maggi GROENTE! Westland's FRUIl (m. grat VOO NU ALLEEN TO

Soester Courant | 1963 | | pagina 2