S.E.C. HIELD GROOTSE RECEPTIE. Adoela's optimisme. Het oog gericht op zwemwedstrijden. Geschenk van Prins Bernhard. Inbraak. S.E.C.-nederlaagtournooi. DINSDAG 20 AUGUSTUS 1963. ¥A 42e JAARGANG No. 61. SOESTER (TOURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Voor de receptie welke de voetbalvere niging S.E.C. zaterdagmiddag in Hotel Bos en Duin ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hield, was enorm veel belangstelling. Er werden vele geschenken aangeboden, waaronder een zilveren legpenning van Z.K.H. Prins Bernhard, een klok van het gemeentebestuur en de bondsvlag van de K.N.V.B. Het was een zinvolle gedachte van het S.E.C.-bestuur aan de viering van het 25-jarig bestaan niet alleen feestelijk heden en het spelen van wedstrijden te verbinden, maar ook een herdenkings plechtigheid, welke zaterdagmorgen op de begraafplaats aan de Veldweg ge houden is. en gaf de verzekering dat S.E.C. haar taak ten aanzien van de jeugd zo goed mogelijk zal blijven vervullen. De heer Kerstens wenste geluk namens de afdeling Utrecht van de K.N.V.B., waarin vele teams van S.E.C. spelen. Ook hij sprak met waardering over de wijze waarop de jeugd in de vereniging S.E.C. geleid wordt. Hij schonk de bonds vlag van de afdeling. De voorzitter gaf de verzekering dat het S.E.C.-bestuur er trots op is dat het de jeugd onder auspiciën van de afde ling mag laten spelen. Voorzitter Massop van A.P.W.C. noemde S.E.C. een kerngezonde vereniging. Het oprichten van een vereniging is niet zo moeilijk, het in stand houden valt ook nog wel mee, maar het goed besturen dat is moeilijk. Het S.E.C.-bestuur heeft nu sf*7 Iiaar eerde voorzitter M. Wilhelm de nagedachtenis van hen, die in de afge lopen veertig jaar als leden van de ver eniging „Soest" en „Esvac", voorloopsters van S.E.C. en van de jubilerende vereni ging, overleden zijn. Hij las de namen van de overledenen, M. Kaldenhove, mr. Van Doorne, G. Reijerse, H. van Kooij, P. Clements, G. H. v. d. Broek, A. Priem, P. Donker, Joh. Beekink, J. v. Rouwendaal, C. v. d. Hoogt, W. Krijt, R. v. d. Hoek, E. de Leest, J. van Kooy, B. Kuus, J. v. d. Lugt en K. Roos. Hierna legde hij een krans bij het graf van oud-penningmeester G. H. v. d. Broek. De plechtigheid werd bijgewoond door een zeventigtal S.E.C.-leden en na bestaanden van de overledenen. Wethouder K. de Haan was zaterdag middag de eerste die het S.E.C.-bestuur gelukwenste met het zilveren jubileum. Hij was vergezeld van de heer Th. M. Peet. De wethouder bood een klok voor het nieuwe clubgebouw aan en sprak de wens uit dat S.E.C. spoedig zal promo veren naar de tweede klas. Voorzitter Wilhelm dankte de heren De Haan en Peet voor hun komst en voor het geschenk. Met waardering sprak hij over de goede verstandhouding tussen de gemeente en de jubilerende voetbal vereniging en de steun die S.E.C. steeds van het gemeentebestuur ontvangt. De heren G. H. Raat en H. Malestein boden namens de Ame-rsfoortse vereni ging H.V.C. een bal aan. De voorzitter dankte voor het geschenk en sprak er zijn vreugde over uit dat de „grote broer" de „kleine broer" niet vergat. De heren A. Stoete en A. Hilhorst wens ten geluk namens de Bussumse vereni ging „Allen Weerbaar". De heren A. de Raadt en P. J. Bergman vertegenwoordigden de Soester Politie Sportvereniging. Zij boden een beker aan. De heer De Raadt dankte het S.E.C.-bestuur voor de medewerking die altijd aan S.P.S.V. verleend wordt als de vereniging een kleedruimte van S.E.C. nodig heeft. Voorzitter Wilhelm ant woordde dat die medewerking ook in de toekomst graag verleend wordt omdat S.E.C. altijd op de politie kan rekenen. Namens de voetbalvereniging Soester- berg wenste de heer Henderink geluk, namens de V.V.V. de heer H. G. Scholt- meijer, namens de vereniging De Zebra's de heer Westerhof en namens de afde ling Amersfoort van de scheidsrechters- vereniging de heer Schuin. De heer D. Waal bood een bal aan en ook van Sporthuis Eb Kareisen ontving de ver eniging een bal. De heer H. A. Bos sprak namens het K.N.V.B.-bestuur en hij bood een vlag aan. Deze bondsvlag wordt gegeven aan verenigingen die veertig jaar bestaan. S.E.C. bestaat 25 jaar maar S.E.C. ont stond uit de fusie van de verenigingen „Soest" en „Esvac", waarvan „Soest" dit jaar het 40-jarig bestaan gevierd zou hebben. De heer Bos prees het S.E.C.-bestuur voor de uitnemende wijze waarop lei ding gegeven wordt aan de jeugd. Voet bal onder goede leiding kweekt saam horigheidsgevoel, opofferingsgezindheid en vriendschap. Voorzitter Wilhelm dankte voor de vlag al jarenlang blijk gegeven opgewassen te zijn tegen deze moeilijkheden. De heer G. van Duinkerken sprak na mens de jeugdcommissie en twee jeug dige leden van S.E.C. boden hoekvlaggen en een bal aan. Voorzitter Wilhelm dankte de leden van de commissie voor het vele dat in het belang van de jeugd gedaan wordt. Oud-trainer B. Kalf en de huidige trai ner W. Boerboom boden hun gelukwen sen aan, de heren W. Groart en C. Haver waren aanwezig namens de Vereniging Vrijwillige Brandweer, de heren B. Lu- schen en H. v. Rouwendaal namens de Soester Bromfiets Club, de heren C. Hil horst en B. Bakker namens B.D.C., de heren P. Ekel, P. Steur en L. Houkes na mens de Soester Turnclub, en de heer F. Nieuwenhuïs sprak namens de afde ling Honkbal van S.E.C. Hij dankte het bestuur dat de gelegenheid geboden had in Soest te honkballen. De dames van de leden boden een klok en vele zoenen aan. de oudste speler van de voormalige vereniging „Soest", de heer K. v. d. Tak bood zijn gelukwensen aan en de heer J. A. Paans, vergezeld van de heren J. Kuiten en C Koedam, sprak namens de vereniging K.P.S. Hij prees de houding van de S.E.C.-spelers die vooral in de barre winter 1962-1963 konden tonen dat ze veel voor de ver eniging over hebben door te blijven trainen onder vele graden vorst. Hij dankte het S.E.C.-bestuur dat steeds bereid is de vereniging te helpen. Dat wordt onder meer gedaan door het af staan van spelers voor de zomeravond competitie en onder anderen maken oud aanvoerder R. ten Hove en secretaris J. Veldhuizen deel uit van het K.P.S.-team. De heer Paans bood een zilveren leg penning aan. Dat was het geschenk van de prins voor het jubilerende S.E.C. De voorzitter dankte voor dit buiten gewone geschenk dat een ereplaats in de prijzenkast van S.E.C. zal krijgen. Met veel waardering sprak de heer Wil helm over de aktiviteiten van K.P.S., de vereniging die in ons land een unie ke plaats inneemt en reeds vele duizen den guldens aan instellingen afdroeg met het doel de misdeelden te steunen. De heer Van Leuveren wenste namens de voetbalvereniging Baarn geluk, de heer W. H. Bakker namens de vereni- gins Strabo, de heer D. J. Kat namens de zwemvereniging De Duinkikkers, de heren De Ruiter en v. d. Veen namens V.v.z. en de heer Ten Hove bood namens instituut Practicum een beker aan. Ten slotte schonk het lid A. Hooijer een koord dat bestemd is voor het hijsen van de bondsvlag. In zijn dankwoord sprak Voorzitter Wilhelm over de ontroerende sympathie die gebleken was uit het bezoek van velen, de geschenken, de telegrammen en de bloemen. Hij bracht dank aan de heer Kok, de eigenaar van Bos en Duin, die zich zo'n uitstekende gastheer ge toond had, aan de heer Ten Hove, die de bezoekers van de receptie aan het bestuur voorgesteld had, aan de heren Pureveen en Van Veenendaal die de zaal versierd hadden en aan allen die de re ceptie tot zo'n groot succes gemaakt Geluk kan U rijk maken, maar alleen verstand kan U rijk houden. hadden. Hij verzocht ieder S.E.C.-lid in het komende seizoen zijn uiterste best te doen en samen te werken in een prettige verstandhouding met het doel tot betere prestaties te komen. Misschien kan het eerste elftal dan spoedig naar de tweede klas promoveren. De jubilerende vereniging ontving bloem stukken van de verenigingen B.D.C., Baarn, Hercules, Soesterberg, Voorwaarts, Tempo, Hees, Strabo, Crescendo, A.P.W.C., De Duinkikkers, Lage Vuursche, S.T.C., P.V.O., N.S.C., 't Gooi, Allen Weebaar, S.V.V., D.O.S.C., K.P.S., V.V.Z, en de brandweer. Telegrammen werden gezonden door de burgemeester van Soest, mr. S. P. baron Bentinck, de directeur van gemeente werken, de heren Schröder en Brunt van de K.N.V.B. en de verenigingen Ultrajec- tum, Swift, Holland, P.E.C., N.S.C., Do- nar, E.V.C., de scheidsrechtersvereniging Utrecht, L.V.V., F.A.K., Roda '23, N.F.C., De Zuidvogels, Laren, S.V.M. Boys., Eem- nes, P.V.C., U.V. en C.S.V. uit Castri- cum. Garagebedrijf Tensen bood de vereniging schriftelijk als geschenk een gratis bus reis voor de eerste uitwedstrijd in de nieuwe competitie aan. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een onbekende inbreker zich toe gang verschaft tot een kiosk op 't Soes ter Hoogt door een ruit van draadglas uit de sponningen te nemen. Hij nam een radiotoestel, enige souvenir-lepeltjes en snoepgoed mee. Een dag te voren had een surveillerende agent bij de kiosk een auto zien staan op een wijze die hem verdacht voor kwam en hij noteerde het nummer. Na de inbraak werd de eigenaar van dit nummer opgespoord. Hij had de auto verkocht en de koper had hem doorver kocht aan een hem onbekende woonwa genbewoner. De politie vermoedt dat hij de inbraak gepleegd heeft en er wordt naar hem gezocht. MEISJE GEWOND. Het vijftienjarige Amsterdamse meisje I. A. fietste op de Van Weedestraat op weg naar haar woonplaats. Ze reed te gen een groentekist aan die door een groentehandelaar op het rijwielpad neer gezet was en viel. Korte tijd was zij buiten bewustzijn. Ze werd slechts ücht gewond maar op aanraden van dokter Stroband heeft ze de tocht huiswaarts per trein voortgezet. NIET VOOR PUBLIEK. Morgenavond en zaterdagavond zullen de spelers van het nationale waterpo- loteam, die op 31 augustus en 1 septem ber in Soest tegen Japan en Joegosla vië spelen, trainen in het Soester na tuurbad. Op verzoek van trainer-coach Rudi van Feggelen zal hierbij geen pu bliek toegelaten worden. In het nederlaagtournooi van S.E.C., dat georganiseerd is ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, zijn thans drie wed strijden gespeeld. Van het Bilthovense B.V.C. werd met 2-6 verloren, van de vereniging Baarn met 2-4 en zondagmid dag van het Utrechtse Celeritudo met 2-5. S.E.C. speelde een goede wedstrijd, maar gaf drie doelpunten cadeau. Ruttenberg scoorde in eigen doel, van Essen greep mis bij een voorzet die hij wilde onder scheppen en Pothoven bezorgde Celeri tudo een strafschop. Wolfsen ontbrak in de S.E.C.-ploeg en hij werd verdienstelijk vervangen door Jaap Brouwer. In het doel voldeed Van Essen goed, al veroorzaakte hij een doelpunt door misgrijpen. Celeritudo was al direkt sterker dan S.E.C. en dat kwam grotendeels door het goede spel van de gebroeders Kraan, steunpilaren van de Utrechtse verdedi ging. Zij schoten goed, maar hadden dit niet nodig bij het maken van het eerste doelpunt, want Ruttenberg schoot in eigen doel. S.E.C. ging enthousiast door, maar na een half uur scoorde Celeritudo en met een kopbal bracht rechtsbinnen Agterberg de stand op 2-0. Vijf minuten voor rust zag Duijst zijn grote aktiviteit beloond met een doelpunt dat hij uit een pass van Wout de Bruin maakte. Kort na rust maakte Pothoven hands en de strafschop leverde Celeritudo het der de doelpunt op. S E.C. bleef moedig door gaan en Duijst bracht de stand op 3-2. Kort hierna maakte Van Essen de fout die het vierde Utrechtse doelpunt ople verde en tenslotte werd het door een onhoudbaar schot 5-2. Woensdagavond wordt tegen het Amers- foortse Quick gespeeld. HONKBALLERS WONNEN. Een team van honkballers, die üd zijn van de vereniging S.E.C. heeft zondag middag tegen het juniores A-team van S.E.C. gespeeld en met 4-3 gewonnen. In de eerste helft speelde coach Tinlin bij de honkballers mee, maar in de twee de helft nam Van Berkel zijn plaats in. De jeugd liep hard van stapel en door J. v. d. Broek en Jansen werd het 2-0. In de tweede helft kwamen de honk ballers uitstekend op dreef en ze scho ten goed. Achtereenvolgens scoorden J. v. Veen, J. van Veenendaal, Teunter en Van Remmerden en zij brachten de stand op 4-2. Tenslotte werd het 4-3 door een buitenspeldoelpunt van J. v. d. Broek. TOURNOOIEN VAN S.E.C. S.E.C. speelt woensdagavond 21 augus tus de vierde wedstrijd in het nederlaag tournooi tegen het Amersfoortse Quick in de volgende opstelling: doel: Van Es sen: achter: De Rooy en Pothoven: mid den: Brouwer, Ruttenberg en Burgman, voor: Aalberts, Van Breukelen, De Bruin, Duijst en Dettmer. Zondag wordt tegen C.S.V. uit Castricum gespeeld en op 1 september tegen de vereniging Epe. Zaterdagmiddag om twee uur begint het pupillentournooi waaraan acht ploegen deelnemen. Zij spelen in twee poules op twee terreinen. Elke wedstrijd duurt een kwartier. In poule 1 worden de vol gende wedstrijden gespeeld: B.D.C. Amsvorde; A.P.W.C.Z.S.G.O.. Amsvor- de—A.P.W.C.: Z.S.G.O—B.D.C.Amsvor deZ.S.G.O.: B.D.C.A.P.W.C.. In poule 2 worden de volgende wedstrijden ge speeld: SoesterbergS.E.C.: T.O.V. C.J.V.V.; S.E.C.—T.O.V.C.J.V.V.—Soes terberg: Soesterberg—T.O.V.C.J.V.V.— S.E.C.: De winnaars van de poules zullen om de eerste en tweede plaats spelen en de nummers twee om de derde en vierde plaats. Zondagmorgen, om 11 uur, begint het ju- niorestournooi, dat van half drie tot half vijf onderbroken wordt voor de wedstrijden S.E.C. 1—C.S.V. 1 en SEC 2—C.S.V. 2. De volgende wedstrijden zullen gespeeld worden: B.D.C.—Donar; Odin—P.E.C.; B.DC.Odin, P.E.C.—DonarP.E.C.— B.D.C.: DonarOdin. BaarnAmsvor de: Z.S.G.O.S.E.C.: S.E.C.BaarnAms vorde—Z.S.G.O.Z.S.G.O.—Baarn: S.E.C. Amsvorde. H.K.H. Prinses Margriet is weer van Schiphol naar het vakantieoord van de Koninklijke Familie in Porte Ercole ver trokken. In de stromende regen vertrok de Prinses naar het warme zuiden. Het weinige nieuws dat nog uit Kongo komt, heeft over het algemeen een mi litair karakter: een stad die in handen was van Tsjombes vroegere gendarmen die nu bezet is door regeringstroepen. Het duidt allemaal op een aantrekke lijke rust, die ook wel gewenst is in een land dat binnenkort op eigen be nen moet gaan staan. Daarbij moet men bewondering hebben voor het optimis me dat premier Adoela kennelijk bezielt, want veel reden tot juichen is er niet, nu de Kongolese staat nog altijd alleen maar een beetje gezond kan worden gehouden met allerlei bloedtransfusies. Van zijn Europese reis heeft Adoela o.m. Britse hulp ter waarde van zeven miljoen gulden meegebracht en een ak- Op zaterdag 31 augustus en zondag 1 september zullen er in het Soester na tuurbad wedstrijden gehouden worden waaraan zwemsters en zwemmers uit twaalf landen zullen deelnemen. Dan speelt het nationale waterpoloteam te gen Japan een officieuze landen- wedstrijd en tegen Joegoslavië een offi ciële. De Nederlandse zwemsters Ada Kok, Ria van Velsen en Adri Lasterie, die het vorig jaar Europees kampioen werden, zullen het moeten opnemen te gen de sterkste zwemsters van Europa en dat is ook het geval met Johan Bontekoe, Europees kampioen 1962, die zwemmers van groot formaat te bestrij den krijgt. In die strijd wordt hij ech ter gesteund door vele landgenoten, die het eveneens ver gebracht hebben in de zwemsport en ook de drie genoemde meisjes zullen het niet alleen behoeven te doen. Ook wij kunnen steun verlenen door te gaan kijken naar dit groots gebeuren, dat kan wedijveren met de zwemwed strijden die 35 jaar geleden tijdens de Olympische kampioenschappen in Am sterdam gehouden werden. We kunnen onze landgenoten aanmoedigen en ge lijkertijd iets zien dat in 35 jaar niet in ons land te zien was. En dan is het helemaal niet zo vreemd er een beetje trots op te zijn dat dit in Soest plaats vindt. Soest, waarvan zo vaak gezegd is dat er nooit iets te doen is. KANTMAN. koord met de Belgen over het afwikke len van de drie en een half miljard gulden belopende staatsschuld. Dat helpt even, maar op lange termijn is daardoor nog niet van veel verbetering in de toe stand sprake. Adoela in de nesten. De Amerikanen dringen niet zonder re den aan op een devaluatie van de Kon golese frank. De zeer irriëele wissel koersen van dit moment maken het bij zonder verleidelijk om er door smokkel en corruptie profijt van te trekken. Voedsel en machines die de V.S. als steun aan Leopoldstad leverden, ver dwenen op die manier weer naar het buitenland om een illegaal winstje op te leveren voor deze en gene. Dat is op zo'n schaal gebeurd dat de V.S. besloten hebben alleen nog via de Ver. Naties hulp te verlenen. Die zijn eigenlijk nog altijd de enige stabiliserende factor in het staatsbestel, maar dat loopt wegens geldgebrek snel af. En dan zit Adoela met zijn wrakke monetaire constellatie, met grote schulden, met een ver uit het evenwicht geslagen betalingsbalans en met een inflatie die steeds nijpender wordt. En dan heeft hij er nog een reeks poli tieke moeilijkheden bij. Om der wille van de Afrikaanse solidariteit moet Kon go wel wat doen om van zijn afkeur van de Portugese koloniale praktijken in Angola blijk te geven. Voor de meeste Afrikaanse landen is dat iets dat geen risico in zich bergt. Voor Adoela is dat anders: zijn land grenst aan Portugees gebied. Hij heeft een ongerieflijk aan bod van Ben Bella om tienduizend Al gerijnse soldaten aan de Kongolese grens te plaatsen, afgepoeierd. Terecht, want niet alleen dat hij de so'daten niet kan voeden en betalen, bovendien is hij er geenszins op gesteld in een binnenland se situatie waarin het gemakkelijk tot gevechten kan komen er nog eens een schietgrage armee bij te houden. Wie kaatst.... Om te tonen dat hij toch wel anti-Por tugees is, heeft hij toen als een der eersten het kabinet van Roberto Holden als Angolese regering in ballingschap erkend-. Dat moest de Portugezen erge ren, wat voor Kongo de akelige konse- kwentie heeft dat de Portugezen ook iets terug kunnen doen. Er zijn enige tegenmaatregelen genomen die uitein delijk de export van Katangees koper via Lobitoe en Beira in Angola kunnen treffen en een andere heeft te maken met de bevaarbaarheid van de grensri vier Kongo, waarvoor de Portugezen zorgen, en die de enige vaarweg vormt tussen Kongo en zijn enige haven Ma- tadi. Een goed getraind leger zou nog een geruststelling kunnen zijn voor een Kon golees bewind dat het zonder macht der Ver. Naties moet stellen. Dat heeft Adoe la ook niet, want die training stagneert doordat tegen het aantrekken van elke groep buitenlandse adviseurs is gepro testeerd door buurlanden waarmee Kon go rekening moet houden. Voeg daarbij dat er nog altijd wat broeit in deze en gene provincie, vooral in Katanga, al is dat nu opgedeeld in kleinere provincies. Maar ondanks die weinig bemoedigende vooruitzichten gaat Adoela dapper door met proberen door financiële transacties in Europa een basis te leggen voor het behoud van Kongo's stabiliteit. Het getuigt van een optimisme waarvan men moet hopen dat het gerechtvaardigd zal blijken. Al

Soester Courant | 1963 | | pagina 1