BOSCH KWAK ARIE IS DE NIEUWE SCHUTTERSKONING. Middenstandsdiploma Krabbels van Knelis. Officiële mededelingen. B.D.C. speelde gelijk. Modevakschool P. C. Hooftlaan 16, Aangifte nieuwe leerlingen Laatste avondrit van Tempo. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. SALON KOPPEL BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool e os e Succes voor J.B.T.B. S.E.C.-honkbaL In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT B.D.C. heeft de eerste competitiewed strijd tegen R.K.B.V.V. gespeeld en het tot een 3-3 gelijk spel gebracht, nadat R.K.B.V.V. met 3-0 voorgestaan had. Bij B.D.C. liep het vlot, maar de achter hoede liet nog wel eens een steek val len. R.K.B.V.V. kon dan ook een voor sprong nemen door een misverstand in de B.D.C.-achterhoede. Het was de links buiten die uit een pass van de midden voor scoorde. Vijf minuten later was het 2-0 uit een corner van de rechts buiten. De linksbuiten nam de bal in- Soest-Zuid - 5 min. vanaf busstation. Aangesloten bij de Kon. goedgekeurde bond v. Modevakscholen in Nederland. voor september a.s. Inlichtingen ook tel. onder no. 4724, b.g.g. 4683. M. VAN HAFTEN, lerares. eens op zijn schoen en passeerde kee per Van Hattem. Door een blunder in de Soester achterhoede werd het zelfs 3-0. Enkele minuten voor rust brak Dor- restein echter door en bracht de stand op 3-1. In de tweede helft speelde B.D.C. veel beter. Er kwamen heel wat kansen en Dorrestein scoorde door een fout in de achterhoede van de gasten. Kort hierna mocht Jan Westerveld een vrije schop nemen. Hij speelde de bal naar Marcel v. d. Lugt en deze scoorde de gelijkma ker. B.D.C kreeg nog heel wat kansen maar scoorde niet meer. De laatste avondrit van Tempo werd over onbepaalde afstand gereden omdat het vroeg donker was. De belangstelling van de renners was weer uitstekend. Er gingen 15 seniores en 6 aspiranten van start. Zij reden op het vergrote parcours, waarin de Belvedéreweg op genomen is, maar waarin de Dorrestein- weg ontbreekt. Op dit parcours zal op zondagmorgen 15 september om het kampioenschap lange afstand gereden worden. Er volgde al kort na de start een leven dige strijd en ontsnappingspogingen werden aan de lopende band onderno- Dlr. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport. (Rouwkamer). GEBOREN Hendrik Jacobus, zoon van W F van Riet en J. C Houtveen, Sehaepmanstraat 76. Douglas Alan, zoon van D A. N. W Teerlink en G. C. Unger, Plesmanstraat 237. José Ma ria, dochter van Th Th Tabak en H. P. de Jong, Nieuweweg 73. Marjan, dochter van A. de Roode en S. D. Rijksen, Beetzlaan 91. Edwin Antonius Gerardus, zoon van A. A. van Galen en M. J M. van den Berg, Beukenlaan 19, Janke, dochter van B. Kuus en B. Jel- lema, Aagje Dekenlaan 5. Dennis Frangois, zoon van L. J. van der Bij en C E Peeters, Wilhelminalaan 22, He- lena Margrietha, dochter van Sj. Bruin tjes en M. van Beek, Plesmanstraat 253. Johannes Bernard Peter, zoon van J. B Kenemans en H. A. van der Schans. Pr. Bernhardlaan 13 Judith Theresia, dochter van A. Hartmann en M. van Vonderen, Anthonie van Leeuwenhoek laan 169. Marcus Willem, zoon van G. Robberse en B. M. Th. Kagenaar, Wak- kerdijk 220. Hendrik Reindert, zoon van E. Kreekel en P C. Bevelander, Van Weedestraat 60. Edwin Peter, zoon van J F. Groart en G. A. Schipper, Van Weedestraat 70. ONDERTROUWD William Andrew Gor- don Cumming, 2 Ivor Close, Guildford (G.B.) en Jeannine Catharine Marcella, Stadhouderslaan 72. Antonius Florinus Hartman, Oude Utrechtseweg 46 en Ber- tha Maria Theodora Swart, Nieuweweg 34. Tom Jurgen Beij, Ossendamweg 28 en Maria Adriana Tans, Ossendamweg 28. Gerrit Jan van Vendelo, IJsbaan- weg 15, Laren (N.H.) en Johanna van den Broek, Kostverlorenweg 4B. Wil lem de Bree, Akkerweg 4 en Jacoba de Bes, Akkerweg 4. GEHUWD Wulfert den Hartog, Eiken weg 17, Baarn en Margaretha van Gor- kum, Lange Brinkweg 52. Cornelis Jo hannes Maria van den Berg, Kerkpad Z.Z 4 en Geertruida Engelina Beijer, Beetzlaan 30. Gerardus Kompeer, Pro- vincialeweg Oost 16, Haastrecht en Jo hanna Regina van den Berg, Ossendam weg 28. Andreas Theodorus Johannes Semper, Hartweg 24 en Aartje Frouke Lubbersen, Noorderweg 28. Willem Fre- derik van Vliet, Verlengde Talmalaan 3A en Gijsbertha Anna Sigrist, Den Bliek laan 65. Cornelis Jan Kesteloo, Nan- senlaan 122, Amersfoort en Jenneken Schaper, Eikenlaan 19. Robert Karei Klaren, Schoutenkampweg 86 en Adria na Gerarda van der Lugt, St. Willibror- dusstraat 15. Ruth Woning, Becke- ringhstraat 13 b en Anna van de Veen, Troelstrastraat 23. OVERLEDEN Aart van Kooy, 46 jaar, echtgenoot van A. Lagerweij, De Genes- tetlaan 11. Hendrina Margrietha ter Buurkes. 85 jaar, weduwe van W. Heere, Prins Hendriklaan 17. Jacoba Maassen van den Brink, 75 jaar, echtgenote van W. Frederiks, Hartmanlaan 22, Hen- drikus Johannes van der Heijden, 67 jaar, Waalbandijk 83, Ochten. In 1960 vierde het Groot Gaesbeeker Gilde op grootse wijze het 400-jarig be staan. Gilden uit diverse plaatsen kwa men naar Soest en voor het eerst na vele jaren werd door de leden van het gilde op de vogel geschoten om uit te maken wie een jaar lang koning zou zijn. Dat was Helmus de eerste, die in 1961 opgevolgd werd door Piet de eerste, in 1962 door Piet de tweede en zondag middag door Arie de eerste. Hij was het die op een terrein aan de Lange Brink weg de restanten van de vogel met een kogel neerhaalde, nadat er door leden van het gilde bijna 300 schoten op ge lost waren. De burgemeester loste het eerste schot, kapelaan Spit het tweede en het eerste succes behaalde C. de Bruin die met een voltreffer de kop van de vogel afschoot. René Hilhorst liet de rechter vleugel sneuvelen, W. van Doorn de linker vleugel en de staart werd een prooi van W. van Hees. Na ruim twee uur schieten was Arie Hagen koning. Het feest van het gilde begon met het inhalen van koning Piet II, die officieel aftrad en na het schieten werd koning Arie ingehaald en geïnstalleerd- Deze plechtigheid ging vooraf aan de feest avond in een tent aan de Lange Brink weg. Het programma hiervan werd ver zorgd door Dick Engelbracht, conferen cier en imitator, Las Estrellas, akkordeon- duo, Henk Bouman, goochelaar, Fanta- sio, muzikale clown, Scott en Black, akro- baten en Wim Ripken, piano. De dans muziek werd verzorgd door het kwartet Jos Brouwer men. Dat lag waarschijnlijk aan het mooie nieuwe parcours, dat 1250 meter lang is. Na vele schermutselingen leek de uit looppoging in de negentiende ronde van Ruttenberg (Tempo), Leo Verhoef (Pe daalridders) en Thijs Hendriks (Ade laar) te zullen slagen, maar het pelcjton onder aanvoering van Raymond de Zoe te, Gert de Weerd en Kees Proosdij haalde de vluchtelingen terug. De eind spurt moest hierna de beslissing breng en. De uitslag was: 1. Gert de Weerd, 32yi> km in 41 min.; 2. Thijs Hendriks (Adelaar): 3. Leo Verhoef (Pedaalrid ders); 4. Raymond de Zoete: 5. Nico de Vries (Pedaalridders); 6. Kees Proosdij; 7. Theo Zeedijk; 8. Gerrit Ruttenberg; 9. Wim Schaeffer; 10. Ad Koenen (op 2 ronden); 11. Wim Wiegers; 12 Eddo Hunnik. De aspiranten reden vier ronden minder Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 en bij hen voerden Johnny Visser en Jan Schipper de boventoon. Zij konden - na door de seniores te zijn ingelopen - lange tijd meegaan met de A-klassers en zetten hun concurrenten op een ron de. In de eindspurt was Schipper iets gewiekster dan Visser en hij won de 27y'2 km in 39 minuten; 2. Johnny Vis ser; 3. Bakker; 4. Pluim: 5. v. d. Linden; 6. Van Ekeren (allen Pedaalridders). ONBEWOONBAAR VER KLARING. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld de woningen Kerkstraat 11 en 11b en Sterrenweg 6, 6b en 8 onbe woonbaar te verklaren omdat ze niet meer door reparaties in bewoonbare staat te brengen zijn. De ontruimingster mijn wordt op een half jaar gesteld. KEURING VAN KONIJNEN. De konijnen van de leden der vereni ging P.K.V.S.. „De Eemstreek" zijn in Het Nutsgebouw te Baarn gekeurd door keurmeester J. Hogerbrug uit Hilversum. De A-klasse omvatte jonge dieren, die geboren zijn in januari tot en met maart 1963 en de B-klasse dieren die in april en daarna geboren zijn. De prijzen werden toegekend aan mooiste dier grote rassen A-klasse B. v. d Pol, Soest, met Vlaamse reus, ram, konijn grijs; mooiste dier midden rassen A-klasse R. de Maar. Badhoevedorp, met Alaska mooiste dier van de kleine rassen A R. de Maar, Badhoevedorp, met klein zilver mooiste van de dwergrassenJ. Smits, Baarn, met blauwmarter mooiste van de grote rassen B-klasse H. v d. Baan, Soest, met witte Vlaamse reus Op één na de mooiste E. P. van Oostrum, Baarn, met ijzergrauwe VI. Opleiding voor het examen 1964 door ervaren ulo-leraren. De enige opleiding volgens de methode van het Nederlands On derwijs j|nstituut. Opgave en (inlichtingen C. Barnhoorn, Bilderdijklaan 31, Telef oón 4301. reus mooiste van de middenrassen Mej. G. Paarhuis, Bussum, met Alaska mooiste van de kleine rassenR. de Maar, Badhoevedorp, met zwart zilver mooiste van de dwergrassen J. Smits, Baarn, met rood-oog pool Mooiste oude ram J: Smits, Baarn, met rood-oog pool. Mooiste dier van het geheel was de Hein-zilver van R. de Maar, Badhoeve dorp. Het jeugdlid G. van de Riet te Amers foort had de drie mooiste dieren in de rubriek inzendingen van jeugdige leden. BROMFIETSER GEWOND. De heer A. B. van Veenendaal, aan wie S.E.C. veel verplicht is, omdat hij al ja renlang de terreinen in orde brengt als er gespeeld moet worden, is zondagmid dag met zijn brommer op de hoek van de Bosstraat en de Den Blieklaan tegen een bus van Tensen gereden die hij blijkbaar niet opmerkte. Hij kreeg een lichte hersenschudding en enige schaaf wonden. Na behandeling door dokter Rip is hij per ziekenauto van de E HBO. naar huis gebracht. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) wordt gehaald en gebracht. WJ pq C/3 Tijdens de zomersportdagen welke in Hoogland voor de afdelingen van de Jonge Boeren- en Tuindersbond georganiseerd werden, heeft de Soester J.B.T.B. succes behaald. De eerste prijs werd gewonnen bij de afdeling gymnastiek en dit is niet in de laatste plaats te danken aan de nauwgezette leiding van de heer G. Schoonhoven. Bij het verspringen werd de derde prijs behaald en bij het hoogspringen de vier de. J. Hilhorst behaalde op dit nummer een gedeelde derde plaats. Het succes bij de gymnastiek werd be haald door het verwerven van 15'/2 punt. Hoogland had 15 punten. Bij de estafetteloop werd- de eerste prijs behaald en bij hinkstapsprong werd A. v. d. Bremer tweede met 10,30 meter. Bij de wedstrijden voor tuigpaarden behaalde G. C. van Burgsteden met Anemoon van J. Brouwer een eerste prijs en A. J. v. d. Hengel met Abrina een tweede. A. Stalenhoef behaalde met Toortje van gebr. Stalenhoef een vierde prijs. Bij de pony's won Peter Ruizendaal met Jopie van H. van Breukelen een tweede prijs. Jos Hagen won met Corry van A. v. d. Heuvel een vierde prijs en Kees Hilhorst met Nelly van P. A. Hil horst een vijfde prijs Bij de tweespannen won A. J. v. d. Hengel met Abrina en Ullie een derde prijs en G. van Burgstede met Anja en Anemoon een vijfde. A. Stalenhoef werd zesde met Toortje in de klasse met luxe bespanning en negende werd A. van Zijtveld met Ullie. De leden van de J.B.T.B. zetten de strijd om de wisselbeker voort en zij wonnen deze. Bij het touwtrekken werden ze derde, bij de singelloop eerste en ten slotte werd met 140 punten de wisselbe ker gewonnen die twee jaar in het bezit van Hoogland geweest is. Tweede werd Hooglanderveen met 135, derde Hoogland met 115, vierde Hamersveld met 80, vijfde Achterveld met 65 en zesde Eem- nes, eveneens met 65. SEC. speelde in Utrecht tegen U.V.V. 3, het team dat in Soest verslagen werd, maar nu met 7-2 van S.E.C. won. In het Soester team ontbrak Nieuwenhuis omdat hij een blessure had, maar Blok, Tinlin en Lotze speelden mee. Pitcher Heinen van U.V.V. was de grote man en hij bracht het tot 18 x 3 slag. S.E.C. behaalde slechts 1 honkslag te gen U.V.V. 3. Tinlin gooide 3x3 slag en dat loste alle problemen op. In de tweede inning beheersten de werpers de situatie. U.V.V. nam de leiding met 4-0, waarna Blok ging werpen. Door een fout in het bin nenveld werd het 5-0. Nu ging S.E.C beter spelen en bracht het tot tegen- punten. Blok en v. d. Gaast zorgden hiervoor. U.V.V. kreeg er echter ook nog twee punten bij. Het scoreverloop was: U.V.V. 0041002 x. S.E.C. 0 0 0 DE MEEST VERKOCHTE KOELKAST IN EUROPA. 5 jaar garantie - Bosch service Stroomverbruik 0.6 Kwh p. etmaaL Prijzen 122 L 1 298.- tot 220 L. f648.-. Ook huurkoop of huur. ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU RADIO - TELEVISIE KOELKASTEN Soesterbergsestraat 51c - Soest Telefoon 02955-2379 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin dak zaoter- dag en zondag naor 't netuurbad egaon bin om te kieke naor 't zwemme van Jonges en deeretjes uut wel twaolef laande. Jonges zuk zwemme en zuk nat worre zao- terdag. Kneliao is mettewest en die kojje wel uutwringe, maor ming ok. Zuk ree- gene de heule dag, 't was bar Zondag gong 't veul meer zoas 't mot gaon. Lekker in de zon en die jonges en deeres d'r eige maor uut de naod laote zwemme veur ming plezier en dat van duuzende en netuurlek ok veur d'r eige plezier. Dat eene deeretje zwom zo meraokels haard as dr gin mins in de heule we reld kan zwemme en denkterom dak zo groos was as 'n aop toenk daor mit die duuzende sting en toeng 't Wilhellemus espeuld wier veur dat deeretje datter veur zorregde dat vandaog in de heule wèreld ezeid ken worre, hejje dat eleeze van dat deeretje dat in Soest zo hard ezwomme heb, heul meraokel zo hard gong dat wicht. Ik was d'r zo groos op dat ut wel leek asof ikke of Kneliao zo meraokels hard ezwomme had. Dat was dan allegaor fing veur mekaor, maor mit dat barre harde zwemme bin- ne wullie d'r nie, waant d'r kenne veul beter duuzende en duuzende minse langzaom zwemme als 1 deeretje merao kels hard, waant die duuzende kenne dan nie verdrinke as zullie int waoter te- rech komme. In Soest is wel nie zo bar veul waoter, maor ajje in de Eem terech komp dan kejje ut wel schudde ajje nie zwemme ken. Laote daorom alle ouwers, die zao- terdag en zondag gonge kieke noar dat barre harde zwemme d'rveur zorrege datter deeretjes en jochies teminste zachies kenne zwemme, waant daor me- keert nog wel wat an in Soest, omdatter int heule laand wat an mekeert En as die deeretjes en jochies zachies kenne zwemme, messchien binne d'r dan 'n paor bie, die heul hard zwemme ken ne leere en messchien kenne wullie dan ok nog us leeze dat 'n Soesder deeretje of 'n Soesder jonge harder ken zwemme as wie dan ok in de heule wereld. Dat zou meraokels weeze. In de R.A.I. in de hoofdstad is de achttiende herenmode-vakbeurs geopend. Er zijn weer vele stands van allerlei fabrikanten. Een etalage pop beschildert de dessins van de tentoongestelde overhemden. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekeufondsleverancier. 0 0 0 2 0. Werpresultaten. Thinlin 4x3 slag, 3 x 4 wijd, 1 honkslag tegen. Blok 6x3 slag, 4 x 4 wijd en 3 honkslagen tegen. Heinen van U.V.V. 18 x 3 slag, 4x4 wijd en 1 honkslag tegen. HANDBALTOURNOOI VAN DE B.D.C.-JEUGD. Zondag is het eerste jeugd-handbal- tournooi van B.D.C. georganiseerd. Van 12 uur tot half zes hebben de deelnemers (sters) met enthousiame om de punten gestreden. In de poule van de meisjes junioren kwam B.D.C. op de eerste plaats, ge volgd door Limvio, Laren 2 en Laren 1. De eerste plaats werd behaald door over winningen op Limvio (3-1) en Laren 1 (0-2). Van Laren 2 werd verloren met 1-0. Verdere uitslagen waren LimvioLaren 1 5-0, Laren 1Laren 2 3-0 en Laren 2 Limvio 0-0. Bij de jongens junioren heeft Laren 1 de eerste plaats behaald, gevolgd door B.D.C., Laren 2 en Limvio. Laren 1 en B.D.C. eindigden beiden met 4 punten. Het doelgemiddelde van La ren 1 was echter gunstiger. De uitslagen luiden Laren 1Limvio 8-1. B.D.C.Laren 2 0-1. Laren 1La ren 2 4-1. B.D.C.Limvio 4-2. Limvio Laren 2 0-0. Laren 1B.D.C. 3-4. De prestaties van de B.D.C.-jongens blijven voortdurend stijgen, getuige de 4-3 overwinning op Laren 1. De meisjes aspiranten hadden geen complete poule. Zij speelden daarom tweemaal tegen Laren. De eerste wed strijd werd met 1-0 verloren, maar de tweede met 1-0 gewonnen. Na het ne men van penalties was het doelgemiddel de nog gelijk. Het lot wees toen Laren als overwinnaar aan. De geheel nieuwe jongensploeg heeft het zwaar te verduren gehad tegen het goed spelende Laren. Beide wedstrijden werden verloren met resp. 14-0 en 11-1. Het was een goed geslaagd tournooi dat volgend jaar voor herhaling vatbaar is. GEREF. GEMEENTE. Vrijdagavond, 7 30 uur, wordt in de klei ne Rembrandtzaal, een dienst gehouden waarin zal voorgaan ds Schipaanboord van Apeldoorn. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 150.000 stuks in prijzen van 14.10 tot 14.75. Middenprijs 14.50. Prijs per kg f 2.34. MARKT. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat m.i.v. 5 september 1963 de markt in deze gemeente zal worden gehouden op iedere donderdag van 9.00-13.00 uur. Soest, 3 september 1963.

Soester Courant | 1963 | | pagina 2