HET OOG GERICHT OP EEN VERRADER. Dichterlijk dagboek r Officiële mededelingen. Jaarvergadering S.P.S.V. Auto tegen boom. Meisje gewond. Bruidegom in zwembroek. Vliegoefening. Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. fc h fa - Padvinders werken samen. Politie-elftal in finale. Opening nieuw repetitielokaal. S.E.C. in de competitie. Korfbalcompetitie. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1963. 43e JAARGANG No. 66. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25. TELEFOON 2566 GIRO 126156 De Soester Politie Sportvereniging heeft gisteravond de jaarvergadering in res taurant Zonneheuvel gehouden. De ere leden Van Wijngaarden en Voet en het lid van verdienste de heer Segenhoudt waren hierbij aanwezig. Secretaris P J. Bergman bracht verslag uit over het afgelopen verenigingsjaar. Hij noemde de vereniging gezond en bloeiend. Er werd aan gymnastiek ge daan, gekaart, geschoten, gevoetbald, ge vist en gefietst en het kaatsspel beoe fend. Kegelen en schaken vervielen. Drie leden bedankten en er melden zich twee nieuwe leden aan. Adjudant A. de Raadt nam afscheid als voorzitter omdat hij dit jaar de politie dienst wegens het bereiken van de pen- soengerechtigde leeftijd verlaten zal. Hij maakte tien jaar deel uit van het be stuur. Hij droeg de voorzittershamer aan de heer Bergman over. De heer R. ten Hove nam de opengevallen plaats van de heer de Raadt als bestuurslid in. De heer W. v. d. Brink volgde de heer Berg man als secretaris op De heer Ten Hove is 2e secretaris-penningmeester. Bij zijn afscheid als voorzitter sprak de heer De Raadt de wens uit dat hij het wel en wee van de Soester Politiesport- vereniging nog vele jaren van nabij zal mogen meemaken. De heer Bergman die 16 jaar secretaris was, bedankte voor zijn benoeming tot voorzitter. Hij bracht dank aan de heer De Raadt voor het vele werk dat hij in het belang van de vereniging verrichtte. Hij was steeds een voorbeeld voor de jonge léden. De heer De Raadt werd tot erelid be noemd en de heer H. G. Scholtmeijer tot erevoorzitter. Het winterprogramma van S.P.S.V. ver meldt de jaarlijkse feestavonden voor donateurs op 14 en 15 november. Dan zal het gezelschap Toon Cup optreden. De student W F. B. uit Baarn was woensdagavond in een personenauto op weg van Soesterberg naar zijn woon plaats. Op de Soesterbergsestraat slipte hij in de flauwe bocht kort voor de Van Beu- ningenlaan. Zijn auto draaide een halve slag om en kwam met de linkerzijde tegen een boom aan de rechterkant van de weg. De student werd licht aan hoofd en hals gewond, zijn auto werd totaal vernield. Per politieauto is het slachtof- ter naar zijn woning gebracht. Toen het vierjarig meisje M. C. H de Ferdinand Huycklaan overstak werd zij gepasseerd door een auto met aanhanger. Aan de zijkant stak een stuk hout uit de aanhanger en hierdoor werd het kind geraakt. Ze viel en bleef in de berm lig gen. Door haar moeder is ze naar huis gedragen Daar constateerde een dokter dat ze een hersenschudding had. De auto reed door. Waarschijnlijk heeft de bestuurder niets van het ongeluk ge merkt. De mars in Washingtonse straten Heeft niet zo erg veel heel gelaten Van Uncle Sams democratie. Ontwaakte negers demonstreren En wachten nu op écht regeren Van de familie Kennedy. John kan nu met het Kremlin spreken, De telefoon is goed gebleken, Ze noemen dat de „hete lijn", Dat zal de Chinezen nu wel spijten, De kans dat ze elkander bijten Is van de grote honden klein. Augustus, het record gebroken. Van wind en regen niet verstoken, Gaf veel vakantie-tegenspoed; En Flink, de Almelose kapper. Scheert klanten lang niet meer zo dapper, Vraagt zelfs bekommerd: Mesje goed? Het mocht geen Carel Briels gelukken Daar natte vruchten van te plukken, Nijmegen had geen animo; Maar Pluvius raast, zwaar verbolgen: Ik kan zo'n regisseur niet volgen, Het was toch de slag van Waterloo? Doch Van der Putten, als het waar is, Krijgt nu tenslotte toch salaris, Zo heeft de overheid bepaald; Uit eigen beurs, dat is geen misser, Staat vast, dat ex-minister Visser Er zélf de rente bij betaalt! Pa liep voor zoon een baan te zoeken, Hij mocht nog geen succesje boeken Nog bij gemeente, noch bij 't spoor; Hij gaat nu nog het rijk proberen, En mocht ook dit ten kwade keren. Dan moet hij maar gaan werken, hoor. JAAP MIJDERWIJK. Foto Astra. Roelf van Dalen, tekenaar van autotech- nisch bureau Piet Olyslager in de Vrede hofstraat, kwam met zijn verloofde Rina Bruijne, Molenstraat 47, overeen dat zij op woensdag 4 september in de hu welijksboot zouden stappen en natuurlijk werd besproken wat de bruidegom zou aantrekken. Dat was meer dan u op bij gaande foto ziet, maar collega's en vrien den vonden al dat gewone maar zo heel gewoon en zij wedden met Roelf. Als hij aan de woning van zijn bruid zou ar riveren in zwembroek met stropdas en hoge hoed dan zou hij 70,krijgen en als hij dit niet zou durven dan koste hem dat zeventig gulden. Roelf durfde natuurlijk wel en in de grote zwarte auto van Piet Olyslager arriveerde hij woensdagmiddag in de Molenstraat tot groot plezier van hen die van de wedden schap wisten en tot grote verwondering van de mensen die dit weinig alledaags gebeuren zagen en niet wisten dat er zeventig gulden mee te verdienen viel. Een uur later haalde Roelf zijn bruid opnieuw op, nu gekleed als een ernstige bruidegom, klaar voor de grote stap en velen toonden belangstelling voor het trouwen van Roelf en Rina, die recipi eerden in gebouw De Ranx. INDELING SEC.-JUNIORES. Het S.E.C.-team juniores A is ingedeeld bij de volgende ploegen: K.D.S., Utrecht; L.V.V., Laren; De Meern. Patria, Zeist; Saestum, Zeist; Sterrenwijk, Utrecht; Ul- trajectum, Utrecht, en Victoria, Hilver sum. Juniores B is ingedeeld bijAmsvorde, Amersfoort; A P.W.C., Amersfoort; Hoog land. H.V.C., Amersfoort. Odi, Amers foort. en Valleivogels, Scherpenzeel. an 2 tot en met 12 september wordt en internationale vliegoefening gehou den, waaraan onder meer door toestel en van de vliegbasis Soesterberg deel genomen wordt. Tijdens deze oefening Izal niet alleen overdag maar ook 's nachts gevlogen worden. De tijdstippen van het^ vliegen zijn be- 'paald door het NATO-hoofdkwartier. Het meest zal gevlogen worden op 11 en 12 september. De commandant van de vliegbasis, ko lonel F. E. Broers, is er zich van bewust dat dit vliegen overlast zal betekenen voor de bewoners van gemeenten rond de vliegbasis, zodat hij het op prijs stelt deze oefeningen aan te kondigen. De oefening heeft tevens een grondas- pect, zodat 's nachts geschoten zal wor den. Dit gebeurt echter met losse pa tronen. Het personeel van de vliegbasis zal in verband met deze oefening tenten be trekken die buiten de basis gelegen zijn. OPSTELLING VAN S.E.C. SEC. speelt zondag de eerste wedstrijd vap de competitie. Het is een thuiswed strijd tegen de vereniging Assendelft. S.E.C. speelt in de volgende opstelling: doel: Adams; achter: De Rooij en Hooij- er. midden: Van Breukelen, Ruttenberg en Wolfsen; voor: Aalberts, Hanasbeij, De Bruin, Duijst en Verhoeve. De stichting voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting is het seizoen 1963-1964 begonnen met een avond in het Anna Paulownahuis. Twee leden van de club van bloemen- schiksters Ikebana, die dit bloemschikken uitsluitend op Japanse wijze doen, ga ven een demonstratie. Er worden bij deze wijze van schikken heel weinig bloemen gebruikt. Men let sterk op de lijnen van de stelen. Er werd getoond dat men met wat gras en een enkele bloem heel fraaie dingen kan maken. Op dinsdag 10 september wordt een kookdemonstratie gegeven. Het onder werp is vlee-fondue met sausjes en voor al aan deze sausjes zal heel veel aan dacht worden besteed. SPEELPLAATSEN. Het college van B. en W. heeft de raad gevraagd een krediet van 22.610,te verlenen voor de aanleg van twee speel plaatsen te Soesterberg. Er komt een speelplaats tussen de Professor Lorentz- laan en de Plesmanstraat met zandbak ken, een rolschaatsbaan, duikelrekjes, een klimpartij, een evenwichtsbalk, een klimboog, springpalen en een klauterhek. De speelplaats die bij het Dorpsplein zal komen krijgt een zandbak, een even wichtsbalk, buitelrekjes, een klimboog, springpalen en een klein badminton- annex volleybalveld. T 1 Weegee is, zoals men beweert, Amerika's topfotograaf, tevens is hij de auteur van de televisieserie „Naked City" en hij verblijft momen teel in Londen en uiteraard met een camera. Een Russische camera, tenminste de camera zit achter de lenzen zullen we maar aannemen. Weegee op Trafalgar Square temidden van de duiven. Morgen zullen de leden van alle pad- vindersgroepen het seizoen 1963-1964 openen met een groot spel. Het vorig jaar werd een levend ganzenbordspel gebracht in de Soester bossen. Op vier plaatsen in de gemeente wordt om half drie begonnen en om zes uur vindt de sluiting van deze middag plaats bij het verkennershoofdkwartier van de Don Boscogroep aan de Steenhoff- straat. Er zullen ongeveet 300 leden van padvindersgroepen deelnemen. SOESTER NATUURBAD GESLOTEN. Het Soester natuurbad zal met ingang van maandag 9 september voor het pu bliek gesloten zijn. Het politie-elftal van Zeist en Soest heeft deelgenomen aan de wedstrijden om de districtsbeker van de Nederlandse Politie Sportbond en zich geplaatst voor de finale, die over twee weken in Katwijk gespeeld wordt. De combinatie Zeist- Soest speelde drie wedstrijden en bood de tegenstanders geen kans te scoren. Van A.P.G.S werd met 1-0 gewonnen, van de Marechaussee met 1-0 en van het Utrechtse politieteam met 2-0. GESLAAGD. Voor het rijbewijs slaagden de volgende dames en heren: A. Smink, H. Tönis, N. Roeloffs, H. Kuyer, H. Hopman, R. v. d. Vaart, Hazeleger, G. v. d. Bor, K. Koops, D. de Wild, C. Malestein, V. Diermen en A. M. de Ruiter. Zij kregen hun opleiding bij Auto- en Scooterrijschool Van Buu- ren, Eikenlaan 1, Soest. Op zaterdag, 14 september, om 3 uur, zal het nieuwe repetitielokaal van de harmonie P.V.O. aan de Beetzlaan ge opend worden. Dit lokaal is door de leden van de harmonie gebouwd. Om half drie zal afscheid genomen wor den van het oude repetitielokaal aan de Korenweg, waarna een mars gemaakt wordt van de Korenweg naar de Beetz laan. OPSTELLING VAN B.D.C. B.D.C. speelt zondag de uitwedstrijd te gen P.V.C. in de volgende opstelling: doel: Van Hattem; achter: Voet en Roest, midden: Wigtman, Bakker en H. v. d. Lugt, voor: Van Megen, M. v. d. Lugt, v. d. Hengel, Westerveld en Dor- restein. WEDSTRIJDEN VAN S.E.C. Senioresteams van S.E.C. spelen zondag de volgende wedstrijden: S.E.C. 1-As- sende'ft 1. 2.30 uur. S.E.C. 2-A. W. 2, 12 uur. Quick 3-S.E.C. 3, 12 uur. S.E.C. begint zondag aan de voetbal competitie 1963-1964. Van de elf tegen standers die S.E.C. zal ontmoeten zijn er zeven onbekend voor de groen-witten. Het is dan ook een interessante afdeling, maar er zal heel wat gereisd moeten worden. De nieuwelingen zijn: Always Forward, Hoorn, Assendelft te Assendelft, E.T.O., Hoofddorp, I.V.V. Den lip, ge meente Landsmeer, K.V.V., Krommenie. V.V.A., Amsterdam en Z.V.V. Zaandam. Als tegenstanders van het vorig seizoen zal S.E.C. Neerlandia, Rood-Wit en De Zebra's ontmoeten, terwijl Roda '23 een tegenstander is van de promotiewed strijden in 1958. Toen bleef Roda vierde klasser en S.E.C. promoveerde. De sterkste ploeg van de afdeling is Roda '23, maar uitsluitend op papier. Het vorig jaar werd dit team geen kam pioen maar het scheelde heel weinig. Zaandijk behaalde het kampioenschap met 38 punten uit 22 wedstrijden. Roda werd tweede met 35 uit 22 én had daar mee dertien punten meer dan nummer drie. De vereniging Assendelft behaalde het vorig seizoen 19 punten uit 22 wedstrij den en bezette daarmee de zesde plaats. E.T.O. komt uit de vierde klas. Het team werd afdelingskampioen met 29 punten uit 20 wedstrijden en promoveerde auto matisch. I.V.V. speelde in dezelfde af deling als Assendelft en behaalde even eens 19 punten. Z.V.V. uit Zaandam werd kampioen van de vierde klasse en pro moveerde. In de vorige competitie werden 29 punten uit 20 wedstrijden behaald. K.V.V. speelde met Assendelft en I.V.V. in 1 afdeüng en behaalde 19 punten uit 22 wedstrijden. V.V.A. is een gedegra deerde tweede klasser. Het vorig jaar werd onder meer tegen de vereniging „Baarn" gespeeld. S.E.C. 2 komt uit tegen teams van Allen Weerbaar, Bussum, de vereniging Baarn, B.V.C., Bilthoven, 't Gooi, Hilversum, Hercules, Utrecht, Quick, Amersfoort, Ra- piditas, Weesp, Roda '23, Bovenkerk, de vereniging Veenendaal en Vrienden schaar, Culemborg. Guy Burgess is vorige week overleden in Moskou aan een hartaanval en korte tijd later is zijn stoffelijk overschot ge cremeerd. Burgess was een Engels diplomaat, die enige jaren geleden naar Moskou uit week en daarmee tot een verrader werd, want hij verleende zijn medewerking aan Russische publikaties in de Engelse taal, gericht tegen Engeland, zijn va derland, en alle landen die niet gediend zijn van communistische overheersing- Een man die zijn land verraadt kan in het land waarheen hij uitwijkt moeilijk op waardering rekenen, want overal ter wereld wordt een verrader geminacht. Burgess schijnt in Moskou gewantrouwd te zijn en bij zijn dood was hij een man die gekweld werd door heimwee. Hij was aan de drank en dat heeft zijn dood verhaast. Donald Mclean, de man die in 1951 met Burgess uitweek, sprak voor zijn crema tie. Hij noemde Burgess een begaaft en moedig man, die zijn leven had gewijd aan het scheppen van een betere wereld. Een Rus noemde Burgess een zeer goed mens, die de moed had voor zijn over tuiging uit te komen. Dat zijn mooie woorden en ze zijn waarschijnlijk gezegd omdat je kort voor het cremeren van een overleden Engels man die naar Rusland uitweek moeilijk kunt zeggen dat hij een laffe verrader was. Waarschijnlijk heeft Burgess dat zelf heel goed beseft en misschien is hij me de daardoor reeds op 53-jarige leeftijd overleden. KANTMAN Ook voor de nieuwe korfbalvereniging „De Meteoren" begint de competitie het komende weekend. Er wordt op zaterdag en zondag met een team aan deelgeno men. Zaterdagmiddag speelt een team van „De Meteoren" tegen K.V.O. 2 uit Soes terberg en zondagmiddag, om 12 uur, speelt het eerste team in Utrecht tegen Samos 9. Het eerste team is ingedeeld bij twaalftallen van de verenigingen: Amersfoort Biko, Exelsior, Samos, G.K.V., Soesterkwartier en Vogel en het tweede bij teams van Altius, Biko, K V.O., Meeu wen, R.D.Z. en Spirit. HANDBALPROGRAMMA. Voor teams van B.D.C.-handbal staan de volgende wedstrijden op het programma, welke zondag gespeeld worden: B.D.C.- damesS.D.O., 12 uur. B.D.C.-dames- junioresB.S.V 2 uur, SpiritB.D.C.-da- mes-aspiranten, 12 uur. H.H.C. 2B.D.C.- heren, 12 uur. B.D.C.-heren-junioresFi- delitas, 1 uur. Fidelitas 2B.D.C.-heren aspiranten, 2 uur. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sug b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. Directie van Coenen's Oliehandel N V F. van Blankenheijmstraat 51, Amers foort, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een benzinepomp-installatie, op het perceel Nieuwstraat 13, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 8017. b. Fa. Gebr. Kooy, Soesterbergsestraat 2 te Soest, om vergunning tot het uitbrei den en wijzigen van een benzine-super- benzine- en autogasolieinstallatie, op het perceel Soesterbergsestraat 2, kadastraal bekend gemeente Soest, secte H, nr. 7456. c. Gebr. Boere N.V., Benzine en Oüe Im port Mij, 's-Gravendeelsedijk 73, Dor drecht, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een benzine-installatie, op het perceel Gallenkamp Pelsweg 5A, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 2428. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ningen in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 24 septem ber a.s., des voormiddags, resp. te 10.00, 10.30 en 11.00 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de in williging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeente-secretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 6 september 1B63.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1