FUGERS RIJWIELEN IN GROOT GALA HET BELANG VAN DE SPORTSTICHTING. D. ENGEL KINDERRIJWIELEN - AUTOPEDS SKELTERS - DRIEWIELERS GARAGE STAM VIERDE BLAD Uit de medische wereld. mm UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool VOOR JEUGDLECTUUR SMIT'S POCKETHALL TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 Alles voor uw kind. Biljarten: kampioenschap vierde klasse. VOOR AL UW LIKEUREN SLIJTERIJ BROUWER ZN. Gedistingeerde Heren Pullover 22.95 J. HOPPENBROUWERS Programma van "t Nut. Renault dealer Kaarten van S.E.C. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. VOOR AL [N WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Vroeger was het allemaal veel gemak kelijker met het beoefenen van sport door de jeugd dan nu en financiële pro blemen waren er minder dan in onze dagen Van een boer werd een weiland gehuurd, er werden doelen neer gezet en misschien ook nog wel wat lijnen getrokken, maar daarmee was de kous af. Nu moet het gemeentebestuur een grote vinger in de pap hebben, anders gaat het niet. Dat is onder meer geble ken tijdens de eerste bijeenkomst van deelnemers aan de jonge Sportstichting in de raadszaal. Daar werd gezegd dat er in een jaar voor 4000 Soester sport liefhebbers door de stichting meer dan een ton uitgegeven moet worden. Meer dan de helft is bestemd voor het on derhoud van de terreinen en dat is veel meer dan de Soester voetbalvereni gingen kunnen opbrengen. De akkomo- datie van de verenigingen die zaalsport bedrijven vereist aan onderhoud minder, maar als de Soester verenigingen die zaalsport beoefenen op korte termijn prijzenkast ieder jaar vergroot moet worden. Dan is er dan ook nog een volleybalafdeling, die zelfstandig deel neemt aan de Sportstichting. De wed strijden van Olympia-volleybal en van de zustervereniging Soester Volleybal vereniging worden meestal in de Markt hal in Amersfoort gespeeld, waar deel genomen wordt aan de Nevobo-competi- tie. De Soester Turnclub is de oudste Soes ter gymnastiekvereniging, maar de r.k. vereniging Crescendo is niet veel jonger. In Soesterberg kan men terecht bij A.G.A.V.S. en bij Laetitia, die enige we ken geleden met de drie Soester vereni gingen een propagandamars door Soes terberg maakten. Handballen kan men bij B.D.C., de ver eniging die net zo heet als de voetbal vereniging, omdat de handbalvereniging ontstond door het initiatief van leden van B.D.C.-voetbal. Soesterberg beschiktal enige tijd over de Korfbalvereniging Oranje en Soest Waterpolo bij De Duinkikkers. de akkomodatie krijgen die ze nodig hebben dan zou er geen sprake zijn van een ton, maar van vele tonnen. Het gemeentebestuur heeft hiervoor een open oog, maar de regering heeft ogen die wat minder geopend zijn en het is heel moeilijk vergunning te krijgen voor het bouwen van gymnastiekzalen, die niet alleen voor turnen maar ook voor andere binnensporten kunnen worden gebruikt als daarmee rekening wordt gehouden Soest heeft veel „import" en in het be lang van hen en hun kinderen willen wij graag nog eens wijzen op de twintig sportverenigingen die we in onze ge meente hebben Er zijn er zelfs meer, NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 maar dat zijn bedrijfssportverenigingen, die niet aangesloten zijn bij de sport stichting. Soest heeft vijf voetbalverenigingen waarvan S.E.C. de belangrijkste is omdat het eerste team van deze vereniging in de derde klasse speelt en de competitie goed begonnen is door drie achtereen volgende wedstrijden te winnen. B.D.C. is de r.k. vereniging die in de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. speelt. Twee jaar geleden kreeg deze vereniging een juweel van een clublokaal, dankzij de welwillendheid van bevriende bouwers en de medewerking van de gemeente. S.E.C. en BD.c. hebben beide hun ter- naar Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. heeft sinds een half jaar een nieuwe korfbalvereniging „De Meteoren", waar van de leden zo enthousiast zijn dat ze ijverig werken aan het opknappen van het terrein achter hotel De Birk als er niet gespeeld behoeft te worden. De tennisvereniging Soest heeft vele le den en enige teams spelen in de compe titie. De onderlinge wedstrijden van de leden lopen ten einde omdat de zomer afgelopen is, maar na de winterslaap wordt weer met enthousiasme begonnen aan het spelen van partijen op de banen aan de Schrikslaan. De r.k. tafeltennisvereniging Shot speelt in gebouw St Ludgardis. Het is een vereniging voor katholieken, maar zij die niet-katholiek zijn en graag tafelten nissen worden niet geweerd. Tempo is een vereniging van wielrenners en tourrijders met een bijzonder actief bestuur en even aktieve leden, die het gehele jaar door in touw zijn. Kortge leden is gedurende een rit van 100 km uitgemaakt wie de kampioen lange af stand van de vereniging zou worden en binnenkort wordt begonnen met de tra ditionele cycle cross-ritten met als hoog tepunt de nationale cycle crosswedstrij den in Soestduinen die op tweede kerst- Wielrennen bij Tempo. reinen aan het einde van de Bosstraat. In Soesterberg is de voetbalvereniging van die naam en in Soest spelen Hees en V.V.Z. in de zaterdagmiddagcompeti tie. De Mixed Hockey Club heeft veel leden en vooral veel meisjes en jongens. Ech ter ook veteranen, die op prettige wijze de strijd tegen het buikje voeren met de hockeystick in de hand, terwijl da mes, die zich niet meer tot de tieners rekenen, ieder donderdagmiddag een balletje slaan onder gezellige omstan digheden om de huishoudelijke beslom meringen te vergeten. De gymnastiekverenigingen beschikken over de meeste leden en misschien ook wel over de grootste moeilijkheden, want de financiële zijde is van deze vereni gingen niet de sterkste omdat de zaal- huren heel wat geld vergen en de be dragen die voor toestellen en lesgelden betaald worden, er evenmin om liegen. Olympia heeft niet alleen een gymna- stiekafdeling, maar ook een zeer succes volle wandelsportafdeling, waarvan de dag gehouden zal worden. Daaraan wordt deelgenomen door bekende renners uit het gehele land. De Duinkikkers hebben vele zwemsters en zwemmers als lid, terwijl poloteams de vereniging vertegenwoordigen in de competittie. Als andere verenigingen te klagen hebben over terrein- of zaalak- komodatie, dan is dat met de Duinkik kers niet 't geval, want ze hebben de be schikking over een bad dat tot de moois te van ons land gerekend kan worden en dat goed genoeg geacht werd voor het houden van de nationale zwem- en springkampioenschappen in 1962 en van internationale zwem- en springwedstrïj- den in augustus en september van dit jaar. Soest beschikt over twintig goede sport verenigingen en nu ook over een sport stichting die heel veel zal kunnen doen voor de 4000 Soester sportbeoefenaars die lid zijn van deze verenigingen. KERKSTRAAT 3-5 - TELEFOON 2030 In De Kleine Witte zijn de wedstrijden om het kampioenschap vierde klasse li- bre van het district Eemland voortgezet. Op de eerste avond nam H Tuenter van Centraal de leiding, maar die moest hij op de tweede avond afstaan aan H. Wolfs winkel van d'Oranjeboom, die na drie ronden de ranglijst aanvoerde. Tuenter zakte naar de vierde plaats. De uitslagen waren: F. Hart, Onder de Linden, 75 35 7 2.14 2. Th. Corbé, K.W.S., 55 35 10 1.57 0 C. Scheermeijer, Verg. Wagen, 67 43 13 1.55 0. J. v. Breukelen, Centraal, 75 43 6 1.74 2. H. Tuenter, Centraal, 57 24 9 2.37 0. Th. Corbé, K.W.S., 75 24 23 3.12 2 H. Wolfswinkel, d'Oranjeboom, 75 24 30 3.12 2. J. v. Breukelen, Centraal, 34 24 6 1.41 0. B. v. Dusschoten, De Poedel, 56 30 16 1.86 0. C. Scheermeijer, Verg. Wagen, 75 30 9 2.50 2. F. Hart, Onder de Linden, 72 33 12 2.18 0. J de Bree, Centraal, 75 33 10 2.27 2. Stand na de derde ronde. I. H. Wolfswinkel 4 217 89 30 2.43 2. F. Hart 4 222 96 12 2.31 3. C. Scheermeijer 4 217 96 13 2.26 4. H. Tuenter 4 207 99 22 2.09 5. J. de Bree 2 180 78 10 2.30 6. B. v. Dusschoten 2 197 95 16 2.07 7. T. Corbé 2 155 87 23 1.78 8. J. v. Breukelen 2 173 120 7 1.44 Na de vierde ronde had F. Hart van Onder de Linden de leiding genomen, met H. Tuenter van Centraal op de tweede plaats. De resterende uitslagen van de vierde ronde luidden: F. Hart, Onder de Linden, 75 34 7 2.20 2. J. v. Breukelen, Centraal 57 34 10 1.76 0. J. de Bree, Soestdijk, 75 26 12 2.88 2. B. v. Dusschoten, De Poedel, 33 26 7 1.26 0. H. Wolfswinkel, d'Oranjeboom, 34 18 8 I.88 0. T. Corbee, K.W.S, 75 18 21 4.16 2. EN STERKE DRANKEN VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 C. Scheermeijer, Vergulde Wagen, 60 34 8 1.76 0. H. Tuenter, Centraal, 75 34 13 2.20 2. De stand na de vierde ronde luidde: I. F. Hart 297 130 12 2.28 6 2. H. Tuenter 282 133 22 2.12 6 3. J. de Bree 255 133 12 2.45 4. 4 H Wolfswinkel 251 107 30 2.34 4 5. F. Corbé 230 105 23 2.19 4 6. C. Scheermeijer 277 130 13 2.13 4 7. B. van Dusschoten 230 121 16 1.90 2 8. J. v. Breukelen 230 154 10 1.49 2 Heerlijk warme Pullover, zuiver wol, prima pasvorm en fraaie kleuren, Van Weedestraat 80 Soestdijk Het departement Soest van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen opent het winterprogramma met een bijeen komst op 4 oktober in De Gouden Ploeg. Na het houden van de algemene leden vergadering zal de heer E. Heupers spre ken over het onderwerp „Het wonder gerucht", sagen en legenden van Oud Soest. Van het bestuur zijn mevr. M. G. Gijzen- Geerling en mevr. M. A. c. van der Meu- len-Boysen aftredend, zij stellen zich herkiesbaar. Op woensdag 16 oktober en woensdag 23 oktober wordt de para-psychologie door prof. dr. W. H. C. Tenhaeff en de in specteur van politie J. w. Gosker uit Arnhem behandeld. Op 12 november zal de heer H. F. Vol- kersz een causerie met dia's en bandop name houden over het onderwerp „Sardinië, eiland der stilte". „De roverssymphonie" is een film die op 10 december voor de leden van 't Nut in het City-theater gedraaid zal worden. De toonkunstenaar P. C. van Westering zal op 9 januari spreken over het on derwerp „Eens modern, nu klassiek" en op 7 februari houdt Jan van Ruiven een voordrachtsavond. Hij brengt het werk van Arthur Miller „Van de brug af ge zien". Renault R 8 van f 5995.af Renault Dauphine van f4995.af Renault R4 van f4200.af. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Op 6 maart wordt door dr J. J. Smith gesproken over het onderwerp „Vogels en vissen als wereldreizigers" en op 20 maart spreekt de heer G. A. W. Boerkoel over „Dorpen en steden langs de Gelderse IJssel". Het ligt in de bedoeling een excursie te maken naar de streek waar van de heer Boerkoel spreekt. Ook in het seizoen 1963-1964 zal mej. dra H. Nieuwenhuyzen uit Hilversum een cursus Italiaans geven. Door leden, donateurs en poolleden van S.E.C. is in hotel Bos en Duin gespeeld om de O. L. Zimmermannbeker. Het was de eerste van acht ronden. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 De uitslag was: 1. Mevr. Eblng, 6338 punten. 2. L. van Breukelen (6211). 3 H. Donk (6210). 4. Mevr. Verhoeve (6165). 5. B. de Rooij (6137). 6. Mevr. Van Zo- chel (6135). 7. J. C. Kruitbos (6129). 8. Mevr. Van Klooster (6119). 9. P. Schrij vers (6072) 10 L. de Rooy (6052). De troostprijzen werden gewonnen door mej. N. Brons (4069 en de heer Frederiks (4636). Er namen 44 kaartlustigen aan deze wedstrijd deel. „Laat me slapen als er goed nieuws is en maak me wakker als er iets verkeerd gaat", aldus een uitspraak, die aan Na poleon wordt toegeschreven. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963. MET EN ZONDER FLUOR. Hoever is men in ons land eigenlijk gevorderd met de fluoridering van drink water? Nu, dat is heel wat minder ver dan menigeen zou denken. Momenteel geschiedt dit alleen nog maar in Epe, Eerbeek, Goeree-Overflakkee en Tiel. Met het oog op deze onoverzichtelijke situatie is een grote farmaceutische in dustrie er toe overgegaan twee soorten kalktabletten in de handel te brengen, één met fluor en één zonder fluor. Daar het niet te verwachten is dat er binnenkort een sterke uitbreiding aan .de fluoridering van het drinkwater zal worden gegeven, zullen door de fabriek als routine kalktabletten met fluor worden afgeleverd, tenzij op de aanvrage wordt vermeld: zonder fluor. KANS OP VIJFLING. Naar aanleiding van de berichten over de geboorte van 2 vijflingen (Maracaïbo Venezuela) - allemaal jongens, moeder vijf en dertig jaar en reeds grootmoeder, vader werkzaam bij olieboringen, hu welijksvoltrekking zestien uur na de ge boorte. en in Aberdeen in de staat Zuid-Dakota van de VS. - vier jongens en één meisje, moeder dertig jaar, geen grootmoeder maar wel gehuwd - vraagt men ons hoe groot de kans eigenlijk is dat men een vijfling krijgt. Statistieken wijzen uit dat ongeveer één op de tachtig geboorten een tweeling betreft. Drielingen worden in één op de 80 x 80, vierlingen in één op de 80 x 80 x 80 en vijflingen in één op de 80 x 80 x 80 x 80 gevallen geboren. Dat wordt dus een kans van één op 40.960.000. zeg één op de veertig miljoen. Twee in één maand is dus wel zeer opmerkelijk. STAD EN LONGKANKER. Dat het aantal gevallen van longkanker sterk toeneemt is algemeen bekend. De Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 directeur-generaal van de volksgezond heid, prof. Dr. P. Muntendam, heeft thans mededeling gedaan van het merk- waardge feit, dat deze ziekte in de vier grote steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht twee maal zo vaak blijkt voor te komen dan in overig Ne derland. Over de oorzaak van dit verschijnsel tast men voorshands nog in het duister. Dat overmatig tabaksverbruik het optreden van longkanker bevordert, valt niet meer te betwijfelen, men vraagt zich thans natuurlijk af of er bij bet ontstaan van iongkanker nog andere factoren in het spel zijn en zo ja welke. Het maken van veronderstellingen in deze is vanzelfsprekend een onvrucht bare en weinig doeltreffende bezigheid. Het is thans zaak op dezelfde zorgvul dige en wetenschappelijke wijze als bo venbedoelde gegevens zijn verzameld na te gaan welke omstandigheden ver antwoordelijk kunnen worden gesteld voor dit ontstellende verschil Onze moderne tijd heeft beslist ook vele nadelen, dat zullen velen met ons eens zijn. Zo bijvoorbeeld bet verlies aan déco rum Sinds de oorlog is het gewoon gewor den, dat men bij offi ciële gelegenheden niet meer verplicht in avondkleding ver schijnt Dat is nog een gevolg van die nare tijd, waarin men zo slecht aan textiel kon komen en men de mensen niet kon verplichten in groot gala te verschijnen. Voor de oorlog was dit wel het geval en we moeten eerlijk toe geven, dat de sfeeT bij uitgangetjes, feestjes en dergelijke toch be slist op hoger niveau lagen dan tegenwoor dig. Het begint er echter op te lijken dat deze oude vorm weer te rug komt. Steeds meer ziet men de dames en heren in avondkleding verschijnen bij feeste lijke gelegenheden. Men ziet in, dat dit toch de gehele feeste lijke bijeenkomst aan waarde doet winnen. Zoudt u het ook niet leuk vinden om in zo'n mooie avondja pon op een feest te verschijnen Onze illustratie geeft hiervan een interes sant voorbeeld. Het betreft hier een japon vervaardigd uit dunne jaquardstof, met een fraai dessin van bronskleurige takken op een lichte ondergrond. De japon is strfPle^s e£ heeft aan de voorzijde van het lijfje enkele soepele diagon#.e p iets klassieks geven. De rok is nauw en loopt van onderen wat wijaer uit zodat men voldoende gelegenheid heeft om te lopen. Van dezelfde stof zien we een sleep, die desgewenst verwijderd kan worden. Al met al een bijzonder fraai avondtoilet, dat vooral slanke vrouwen heel goed zal staan.

Soester Courant | 1963 | | pagina 13