FaT R Vraag en Aanbod-advertenties uitsluitend a contant aan ons kantoor. Helanca Dames Pantalons J. Hoppenbrouwers SOESTERBERG DE SPIRAAL DRAAIT WEER. Nu is het „Palthe'tijd Toon verscherpt tussen Peking en Moskou. MET RAAD EN DAAD. 10 Tips voor uw stookseizoen. GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD Opstellingen Hockeyteams. 24.90 - 34.90 - 47.50 Korfbal. TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT VRAAG EN AANBOD. Sperciebonen.1 Grote Bloeml Tomaten, 3 p| Handappelen,! de Cronsl James Grive, Handperen. 3| Stoofperen, 3l 15 sappige SI Dikke Stoofpil Goudgele And| Uw gj Ook voor LevenJ Abonné's, die het abonnementsgeld voor het 4e kwartaal van ons blad (ƒ2,10 voor Soest en Soesterberg en ƒ2,25 voor andere gemeenten) wensen te gireren, verzoeken wij beleefd dit nu te doen met ver melding van 4e kwartaal. Bij overschrijving na 1 oktober kun nen wij niet voorkomen, dat een kwitantie wordt aangeboden, daar de abonnementskwitanties dan ln handen zijn van de incasseerders. Administratie SOESTER COURANT. Teams van de Mixed Hockey Club Soest komen zondag in de volgende opstellin gen uit: Heren 1. Doel F. Bolhuis, achter Van Zadelhoff en Thomas, midden Marcella, Stroband en Van Es, voor Van Hofwe gen, Evenhuis, Eijsink, A. Bolhuis en Hinderdael. Heren 2. Doel Van Hofwegen, achter Corsmit en Klein Nagelvoort, midden Vriens, Van Woerden en Van Hengel, voor Berghauser Pont, Steenmeijer, Van Dijk, Van Es en Spoorenberg. Dames 1. Doel Br. Maas, acher L. v. Weering en J. Hoppenbrouwers, midden A. v. Hofwegen, L. v. d. Sterren en A. Eijsink, voor L. de Vink, T. Reinders, H. v. Woudenberg, S. Hoppenbrouwers en M. Kuijper. Dames 2. Doel M. Houtkamp, achter C. Alblas en H Spoorenberg, midden A. v Lempt, E Körmann Rudi en B. Nübel, voor E. Ottens, J. Roelofs, A. Beijen, F Nauwelaerts en E. Koster. Van Weedestraat 80 - Telef. 2670 MEDISCHE DIENST. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter, Soesterberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 02963-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hagendoorn te Soesterberg. JAARVERGADERING A.G.A.V.S. Op maandag a.s., des avonds 8 uur, houdt A.G.A.V.S., in café 't Centrum, haar jaarvergadering. Op de agenda staat o.m. bespreking der jaarverslagen en een bestuursverkiezing. Niet herkiesbaar zijn de heren Van Keken en Kossen, terwijl de heer v. d. Meiden heeft bedankt en evenzo mevr. Werkman wegens mogelijke verhuizing. Voorts benoeming van diverse commis sies en bespreking van Kamp 1964, me dische sportkeuring en Drumband-con coursen en wat verder ter tafel komt. KATHOLIEK VROUWENGILDE. De afdeling Soesterberg van het Katho liek Vrouwengilde hield in cafe 't Cen trum haar jaarvergadering. In de beide bestuursvacatures werd voorzien door de verkiezing van mevr. J Bosch van Drakestein-Everard en mevr. J. Heyminck-van Riet. Aftredend was mevr. A. Swarttouw- Jansen, die tien jaren lang een be stuursfunctie heeft vervuld, waarvan de laatste zes jaar als presidente. Dat zij deze taak niet licht heeft opgevat bleek uit het dankwoord van mevr. A. van Rooyen-Verhoeff, die de nieuwe presi dente wordt. Zij gaf een terugblik over de bestuursperiode van mevr. Swart- touw en bood haar namens bestuur en leden een missaal aan. Ook de geestelijke adviseur pastoor dr De Bruin dankte haar hierna voor alle activiteiten en sprak tevens zijn vol doening uit over het werk van het vrou wengilde dat onder haar leiding voor de Parochie was gedaan. Mevr. Swart- touw leidde daarna haar opvolgster mevr. Van Rooijen in. De nieuwe presidente dankte voor het vertrouwen dat de afdeling in haar stelt en besprak vervolgens enkele punten van het winterprogramma. Na de pauze sprak mevr. J. de Kort- Luykx van het hoofdbestuur over „Heeft de vrouwenbeweging nog wel zin Voor een op te richten toneelclubje kunnen zich nog dames opgeven. K V.O. kwam zaterdag goed voor de dag. Van de senioren won het eerste in Vln- keveen maar liefst met 17-3 van Vin ken 1. Zoals gewoonlijk ging de tweede helft veel minder snel dan de eerste, die K.V.O. met een 11-0 voorsprong af sloot. KV.O. 2 bleef. In een snelle wedstrijd Meeuwen 2 uit Putten volkomen de baas. Uitslag 6-1. K.V.O. 3 wist ook haar 2de wedstrijd te winnen Ditmaal was Kamea 3 het slachtoffer, dat met 8-4 werd geklopt. De K.V.O -juniroen gingen naar Veenen- daal en brachten S.K.F. 2 een 5-0 ne derlaag toe. Alleen de aspranten en pupillen kregen een nederlaag te verwerken. K.V.O. A verloor van S.K.F.A. met 5-0 en de pupillen van R D Z -D met 6-0. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. U S A. m.s. „Mormacscan", 29 sept. en m.s. „American Commander", 2 oct. Argentinië m.s. „Rio Primoro", 2 oct. Australië m.s. „Cretic", 2 oct. Brazilië m.s. „Graveland", 1 okt. Canada s.s. „Arkadia", 29 sept. Chili m.s. „Buntenstem", 29 sept. Indonesië t.s. „Leverkusen", 3 okt. Ned. Antillen m.s. „Jason", 1 okt. Nieuw-Zeeland: m.s. „Melbourne Star", 29 sept. Suriname m.s. „Palamedes" 2 okt. Z.-Afrika en Z.W.-Afrika m.s. „Cape- town Castte", 29 sept. en m.s. „Gessen- kerk", 2 okt. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Het warme weer van september heeft niet kunnen verhinderen, dat er in ons land toch een sneeuwbal aan het rollen is geraakt, die dreigde uit te groeien tot een lawine. Het is de ontevredenheid over de lonen die in enkele bedrijfstakken leidde tot wrijving tussen werkgevers en werkne mers en door onevenwichtige maatrege len scheve verhoudingen in het leven riep Bedrijven die zich aan de letter van de wet en de collectieve arbeids overeenkomsten hielden, zagen hun per- om uw winterkleren te laten rei nigen - waterdicht maken - ver ven - motwerend maken enz. F. C. Kuyperstraat 28 - Tel. 2803 soneel afvloeien naar bedrijven die zwar te lonen of premies uitkeerden. Andere werkgevers verhoogden de Ionen wit of zwart en plotseling kwam het gehele loonfront in beweging. Van de metaalnijverheid sloegen de wil de stakingen over naar de grafische be drijven en met name bij de drukkerij en zetterij van De Telegraaf (waar naar wij weten al sinds de oorlog geregeld moeilijkheden en vaak kortstondige ac ties voorkwamen) is het deze week tot een uitbarsting gekomen. Eén'der aan stichters werd op staande voet ontsla gen, hetgeen resulteerde in een voort zetting van de staking in Amsterdam, waardoor meerdere op deze drukkerij vervaardigde bladen niet konden ver schijnen. Juist de best betaalden. Opvallend is weer dat de sneeuwbal in de grafische wereld begon te rollen en op een plaats waar juist de hoogste lo nen en premies worden gegeven. Wij vragen ons verbijsterd af, hoe hoog de lonen ooit zullen moeten stijgen om de steeds verder gaande eisen van de on tevredenen, die met dat hoogste loon blijkbaar niet eens tevreden zijn, op te vangen. Ook een plechtig bezegelde overeen komst. namens de aangesloten werkne mers van een bedrijftak door de daartoe gemachtigde vakbond afgesloten voor een bepaald tijdvak, wordt nu tot een waar deloos vodje papier bestempeld. De vak bonden distanciëren zich wel van de wilde stakingen die uitbreken ter verkrij ging van tussentijdse loonsverhoging en/ of zwarte uitkeringen, maar een aantal werkgevers is dan toch maar door de knieën gegaan en betaalt nu wit, grijs of zwart boven de overeengekomen loon schalen van de c.a.o Het ziet er naar uit, dat wij langzamer hand, maar misschien sneller dan ons lief is, naar de Franse toestanden toe groeien met ongeregelde stakingen op volkomen willekeurige tijdstippen om nog eens extra eisen te doen inwilligen, ondanks alle nog lopende overeenkoms ten. Het is te hopen dat onze regering daar een stevig stokje voor kan steken. En dus de prijzen. Het is nu al zeker, dat een aantal prij zen omhoog moet ingevolge de gestegen kosten in het afgelopen jaar. De P.T.T. overweegt een fikse verhoging van luis tergeld en posttarief. vervoermaatschap pijen en allerlei service verlenende be drijven zullen wel vplgen en als de lo nen fiks omhoog gaan, volgen tal van prijzen, ook die van vele levensmiddelen, van trein en bus, van allerlei gebruiks goederen. van kleding, couranten, adver tenties, schoeisel, huishoudelijke artike len enz. De ministerraad heeft al een extra ver gadering aan de nieuwe situatie gewijd Deze ziet er bijzonder gecompliceerd uit, omdat onze regering juist extra activi teit wenst in de bouwwereld, teneinde te kunnen komen tot een ruimere wo ningbouw. De wereld is er al zo lang aan gewend Moskou en Peking tegen elkaar te horen uitvaren en de ruzie heeft zich zo ge leidelijk ontwikkeld, dat het al haast be schouwd wordt als iets normaals. De veelheid van de aanvallen - Peking pu bliceerde sinds vorige herfst behalve kleine aanvallen aan de lopende band zeven lijvige stukken om Moskous zon den zonneklaar te maken - camoefleert enigszins hoe het conflict zich voortdu rend heeft verscherpt en ook van ka rakter is veranderd. De verandering van karakter spreekt het duidelijkst uit de laatste verklaring van het Kremlin, waarin Peking op niet mis te verstane wijze wordt ge waarschuwd op te houden met de „sy stematische schendingen van de sowjet- Deze nieuwe sportautomobiel is te zien op de vijftigste internationale auto salon te Parijs. De auto komt uit Israël, waar hij geconstrueerd is. 10 cilin ders, met een gezamenlijke inhoud van 1700 cc. Het gewicht is is 700 kg., want het koetswerk is van plastic. Hij haalt gemakkelijk 180 km snelheid per uur. grenzen", die alleen voor vorig jaar op vijfduizend stuks werden becijferd. In dat lange stuk staat ook een van sar casme druipende passage over Cuba: „De Chinese leiders poorgden toen in feite ons aan te zetten tot een uiter mate gevaarlijke gok en Cuba te veran deren in een schietbaan waar voor het eerst de in Peking uitgedokterde opvatting uitgeprobeerd zou moeten worden: om kleine volken zich te laten opofferen voor de schone toekomst van het mens dom." Dit is een regelrecht zinspelen op de verklaring waarmee Mao het onheil van een kernoorlog kleineerde op de vergade ring van communistische partijen in Moskou van 1957. Hij zei toen - woor delijk, volgens de Prawda - dat de helft van het mensdom zou overblijven als de andere helft vernietigd zou worden, maar dat het kapitalisme zou zijn ver nietigd en alleen het socialisme zou overblijven. En in een halve eeuw was het verlies aan mensenlevens wel weer ingelopen. Ook daar een koude oorlog. Dit is geen conflict meer tussen twee partijen over de ideologie, hier is een koude oorlog ontstaan tussen twee rege ringen. En de waaschuwing over de grensschendingen houdt de bedreiging in dat die oorlog niet altijd koud be hoeft te blijven. Maar voorlopig gaat het door op dit nieuwe koude front. De laatste Mos- kouse verklaring stelt ook vast dat de Chinese leiders zich tot doel stellen de vriendschappelijke betrekkingen en de samenwerking tussen de U.S.SR. en andere socialistische landen met de be wegingen voor internationale bevrijding te verstoren. Iets wat ze doen om hun eigen machtspolitieke doeleinden te be vorderen. Dit slaat kennelijk op een paar recente voorvallen, waarbij Chinese delegaties op Afrikaans-Aziatische conferenties als hun mening uitten dat de blanke Rus sen in een dergelijk gezelschap niets te zoeken hadden. En in het gesprek met de Japanner Zonzo Matsumara werd verklaard dat de Aziaten de wereld zouden veranderen en dat mensen met gelijke huidskleur zich moesten vereni gen. Hier wordt met opzet een rassen kwestie de communistisch gelederen bin nengehaald waarvan het doel niet anders kan zijn dan Moskou de leiding van het rode blok te betwisten. Russische reclame. Moskou wacht dit niet allemaal op zijn gemak af. De aanvallen op Peking, dat vergeet men niet, zijn scherper en drei gender dan ooit gedaan zijn op de na tuurlijke kapitalistische aartsvijanden van het communime. Daarboven doet Chroesjtsjow zijn uiterste best zijn be trekkingen met de andere communisti sche landen - Joegoslavië inbegrepen - zo goed mogelijk te maken. En voor het overige is het een woordenstrijd, waar bij men haast zou zeggen dat de Russen een vruchtbaar gebruik maken van de westerse reclametechnieken. Tegenover de Chinese aanvallen, die vaak nogal diepgaand ideologisch van aard waren en studie vergden om ze te begrijpen, stelt het Kremlin nu een vrij monotone tegencampagne. Uitentreure wordt herhaald dat Peking tegen het kernstopverdrag is en zich daarmee .schaart in de gelederen van de oorlogs hitsers als Frankrijk en west-Duitsland En dat Peking van het internationale communisme een door rassenpolitiek be paalde organisatie tracht te maken die niet het goede voor allen, maar speciaal voor de Chinezen tracht te verwezen lijken, waarbij de belangen der anderen worden miskend. En ten derde: de Chi nezen verzwakken door hun splijtings beweging de internationale saamhorig heid van het proletariaat en werken daarmee het kapitalisme in de hand. Dat zijn eenvoudige stellingen, die geen nadenken vergen om te weten wat er mee wordt bedoeld. Moskou verwacht kennelijk dat die door het herhalen ste viger in de gedachten der mensen zullen worden gegrift dan de subtielere beweringen der Chinezen. Op zichzelf toont ook het verschil in strijdmethode al aan hoezeer de twee kampen in het communisme van elkaar vervreemd zijn geraakt. GERT TIMMERMAN. Mej. W. vraagt een korte levensbeschrijving van de zan ger Gert Timmerman. Antwoord: Gert Timmerman werd 8 juni 1935 in Enschede geboren. Met zijn muzikale aanleg leerde hij al vroeg instrumenten bespelen: saxofoon, fluit, klarinet, picolo en occarino. Hij heelt vier jaar lang muziekles gevolgd aan de Stedelijke Muziekschool te Enschede, daarna een gunstig eindexamen afgelegd in Den Haag. Hij formeerde zijn eerste orkestje, „The Musical Stars" toen hij negentien jaar was en onderscheidde zich daarbij als pianist en zanger. Al gauw. in 1960, werden er grammofoon platen van hem gemaakt, nl. „Katinga Mia", „Zwei goldene Sterne", „Rosita" en „Adieu auf Wiedersehen", de laatste twee ln Duitse en in Nederlandse ver sie. Verder „Blume von Tahiti" en „Wer einmal das Heimweh hat gekannt". Zijn tophits zijn: ,Ik heb eerbied voor jouw grijze haren", „Bloesem van Tahiti", „Duizend Mijlen", „Ich komm' ja bald wieder, Madeleine" en „Wo das weite Meer zu Ende geht". Het is nu tijd om uw schoorsteen te la ten vegen. U weet, dat het verplicht is elk rookkanaal te doen reinigen ter voorkoming van brand en kolendamp vergiftiging. Ook de afvoer van olie kachels en gashaarden moet worden ge veegd! Stof elektrische straalkachels goed uit, voor ze de eerste maal aan te steken Druk de pennen van de afzonderlijke spiralen goed in de contactbussen. En als u niet meer zo tevreden bent over de afgegeven warmte, laat er dan eens nieuwe elementen in zetten, die zijn los te koop! Laat uw gashaard door een vakman doorblazen voor het stookseizoen begint, dan branden de branders beter door een juiste verhouding van gas en lucht. Bij gebruik van de ouderwetse petro leumkacheltjes zonder afvoerpijp dient u te zorgen voor een ruime ventilatie van het vertrek, omdat deze branders veel waterdamp afscheiden, die anders overal in de kamer condensatie veroor zaakt. Gebruik de voorgeschreven brandstof voor uw haard of convector. Als u wilt experimenteren met goedkope kolen, kan het vaak gebeuren dat u duurder uitkomt door verlies door het rooster, noodzakelijk feller stoken, resp. repara ties! Een gaspook kunt u alleen toepassen bij het aanmaken van haarden en convec- tors als deze niet te vol kolen liggen: bij goed gevulde reservoirs doet de gas pook te veel gassen ontstaan. Een oliehaard mag niet te snel aan en uit worden gedraaid, maar moet eerst enige tijd half laag branden voor u deze kunt afzetten. Voor douchecellen keukens, kleine slaapkamers, werkplaatsen en knutsel hoekjes enz. zijn handige stralingslam pen verkrijgbaar, die geconcentreerde warmte geven op één plaats onder de lamp. Wie geen gasaansluiting heeft, kan toch een of meer kamers met gas verwarmen indien een flessengashaard wordt geko zen, Deze zijn gemakkelijk verplaatsbaar en de fles bevindt zich onzichtbaar in het haardlichaam. Rekent u eens uit, of uw smeltzekeringen (reeds) berekend zijn op de belasting in de winter als u elektrische verwarming gaat toepassen. Per element is 2,3 Am père nodig, dus met de t.v., strijkijzer, verlichting enz. mee moet u voor een 3-pits straalkachel in die groep een ze kering laten zetten van minstens 15 Am père TE KOOP kolenhaarj glasdeur en vloer (als nieuw), een v| chel merk Pelgrim, bedekking voor groti mer (cocos). 's Avond 6 uur Dorresteinweg Kleine advertenties (niet voor de handel) van 1 tot 15 woorden ƒ1.50, elk woord meer 10 ct. Onder num mer of letter 15 cent extra. Voor toezending van brieven 25 cent extra. PLAATSING NA BETALING. Te koop blanke Jaarsma HAARD, in uitstekende staat, 13.400 cal. Te bevr. telefoon 2362. Bij gezin van 2 pers., in moderne bungalow, HULP in de huishouding gevr. Werkster voor maandag-, woensdag- en vrijdag morgen, of meisje van pl m. 18 jaar, voor iedere morgen, behalve zaterdag. Mevr. Schuitema, v. Beu- ningenlaan 4. Heer zoekt gemeub. KA MER met volledig pen sion. Weekend meestal afwezig. Br. onder no. 92 bureau Soester Crt. WONINGRUIL- Aangebo den woningwetwoning Staringlaan voor grotere woning, omgeving Soest- Zuid. Hogere huur geen bezwaar. Br. onder no. 89 bureau Soester Crt. Te koop BORGWARD, type 1800. Bouwjaar '54, 4 cylinder. Benzinever bruik 1 op 13. Prijs 750. Eventueel ruilen. Na 6 u. Vosseveldlaan 9. Te koop aangeboden klein zwart HONDJE van goe de afkomst. Tegen billijke prijs. Tel. 4301. Te huur of te koop ge vraagd HUIS met grond, mag bouwvallig zijn. Evt. ruilwoning naar keuze te Den Dolder of Zeist. Brie ven onder letter D 20 bu reau Soester Crt. Gevraagd net KOSTHUIS voor jongeman. Weekend veelal afwezig. Br. onder no 91 bureau S.Crt. Nette HULP in de huis houding gevraagd voor 1 ochtend per week. Tele foon 4301. Bejaarde heer zoekt rus tig permanent PENSION te Soest of omgeving. Br. met prijsopgave aan A. de Jong, Dorpsstraat 8. Zevenhuizen (Z.H,). Foxboro-stafemployé zoekt per 1 oct a.s. KA MER met pension (zonder lunch) van maandag tot vrijdag. Brieven met con dities aan Drs H de Bruyn, Rozenhof 9, Dor drecht, tel. 01850-4567. HUIS te koop gevraagd, omg. Gemeentehuis. Br. onder letter R Boekhan del J. de Bruin, So'estdijk. Te koop z.g.a.n. .Interno' KOLENHAARD, met ga rantie, 3 maanden ge stookt. Nieuwstraat 42. Te koop groot geëmail leerd bad, wit. Braam- weg 3. Te huur een GARAGE voor auto, omgeving R.K. kerk te Soest. Br. onder no. 93 bureau S.Crt. Te koop KAMERKACHEL met pijp en plaat Prijs 10,-. Bremer, Van Strae- leenlaan 27, Soestdijk. Te koop SOLEX, goed lo pend, en herenfiets, com pleet. Ringweg 10. Gevraagd WERKS1 meisje voor hele of ve dagen. Mevr. Beukenlaan 76. WONINGRUIL. Aal zeer mooie gerieflijk| kamerflat, 80,- p met vuilnisstortkokerj Utrecht. Oog in Al. vraagd ééngezinswol te Soest. Ook genegerf koop. Br. onder lett. bureau Soester Crt. Te koop z.g.a.n. KINT WAGEN, hoog model lefoon 4133. Te koop OPEL TEIN 1958 en Md Oxford 1957. RmgweJ telefoon 4980. JONGEMAN, in bezit rijbewijs, heeft enige per dag en 1 x in dd dagen zaterdagmiddag! schikbaar. Tel 4301. Te koop FIAT 1400 1| Molenstraat 101. Te koop ruime WONll 5 kamers, keuken, sa kelder. Tuin met schil tje. Bij centrum So| dijk. Br onder no. 90 reau Soester Crt. 3TOELTJESKLOK, Frl staartklok, staand hol ge. schippertje of anq oude klok gevraagd, fect geen bezwaar, aan postbus 4010, wijk Z H. TE KOOP bij Marti Stadhouders! 90, Sol dijk, z.g.a.n. herent! compleet 100,-baf recorder. 2 sporen, lips, 250,-: rookfaut] ƒ20.piano, merk meyer, in nieuwe mol ne mahonie kast, toets ivoor, moet verniel worden, mechanisme ma 350,-. BauknechtJ kast, pr. in orde flq 1-3 zits rokbank Prijzen zijn vast, af| gen doelloos. Indien les in éénmaal gekd 10 extra korting a| rond naar beneden, de prijs 825,-. TE HUUR voor heer gemeub. zit- en slaap mer (met str. watl event. garage. CentiT Soest. Met of zonder sion Br onder no. 87 reau Soester Crt. Nette WERKSTER g| voor vrijdagavond of terdagmorgen of midd Slagerij Dekker, Korf ginnelaan 23, Soestdij| TE KOOP T.V. 43 z.g.a.n., prachtig be| ƒ250,-. Telef. 070-725| GRAMMOFOONPLAT gevraagd, 33 en 45 ren. Kopen ook oudel toeren en linguaphoneq sus. Zend briefkaart postbus 3045, Voortj Z.H. BOVENDIEN BIJ BEDRAG VAN f l i Verder koge| kort en dil A.S. A.S. KONINGINNELé TORENSTRAAT 81 VAN WEEDESTRAl

Soester Courant | 1963 | | pagina 2