VLIEGENDE ZEEPKISTEN. TWEEDE BLAD Directe welvaartsvergroting t WAffutie/aai Amerikaanse amateur-vliegtuigbouwers lieten hun nieuwste maaksels zien. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Jtê»-- Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 Vergadering S.V.V.-Volleybal. Rit najaarscompetitie. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Huisdierenshow. S.V.V.-Volleybal. m,=j 1 ijsjjil Voor de elfde maal zijn de Amerikaanse! amateur-vliegtuigbouwers met hun zelf gebouwde vliegtuigjes bijeen gekomen en wel op de „Fly-in" van de Experi- mental Aircraft Association, die zopas in Rockford nabij Chicago werd gehou den. Opnieuw hebben we hier de meest wonderlijke vliegmaaksels bijeen kunnen zien en opnieuw hebben we ons verbaasd over wat in Amerika op dit gebied ge beurt. Er waren meer dan 160 homebuilts - zoals men in Amerika die door amateurs thuis op zolder, in de garage of onder in de „basement" gebouwde vliegtuigjes noemt - op het vliegveld van Rockford verzameld, plus nog 100 „antieke" vlieg tuigen. Want dat is weer een andere sport in Amerika: het verzamelen van oude, antieke toestellen die nog echt vliegen. De enthousiasten op dit gebied zijn verenigd in de Antigue Aircraft As- socation. Deze vereniging heeft jaarlijks haar eigen „vlieg-in", en al waren er dan meer dan 100 antieke vliegtuigen naar Rockfoid gekomen, hoofdzaak is toch de eigenbouw, want dit was de Fly-in van de Experimental Aircraft As sociation. In 1953 opgericht door de actieve, on vermoeibare Paul H. Poberzny, telt de E.A.E. nu al meer dan 16.442 leden. Er vliegen minstens 2000 zelf geknutselde machines in Amerika en zeker 4000 zijn er nog in aanbouw. Het Greater Rock ford Airport was tijdens het vliegfeest het drukste vliegveld ter wereld. Er werden op één enkele dag niet minder dan 4725 starts en landingen gemaakt, een record voor een gecontroleerde lucht haven (vorig jaar waren er op de drukste dag 3284 bewegingen op een totaal ge durende Fly-in van 15.098). Motor verloren. Elf jaar lang heeft de E.E.A bijzonder veilig gevlogen en nooit vond er tijdens een Fly-in een ongeluk plaats. Helaas heeft zulks dit jaar niet zo mogen zijn. Er zijn twee vliegtuigen verongelukt, waarbij vier menselevens te betreuren waren. Het eerste ongeluk gebeurde toen de rood-witte Boeing PT-17 van de bekende 24-jarige stuntpiloot met als passagier een 39-jarige vlieger-navigator van Pan American World Airways, na een half uur stunten en juist na het maken van een looping zijn motor verloor, waarna de tweedekker loodrecht een korenveld indook. Cole sprong op lage hoogte nog uit het vüegtuig, maar zijn parachute kon zich niet meer volledig openen. Rolla Cole had op zijn 17de jaar zijn vliegbre vet gehaald en beloofde één van de grootste stuntvliegers ter wereld te wor den. Hij behoorde tot de in Amerika zeer populaire stuntfamilie van de Cole brothers Air Show. Zijn vader vliegt een Taylorcrafto met clipped wings, met op schrift „Duane Show" onderste boven op de rompzijwand. De moeder van Rolly, Judy Cole, behoorde ook tot het stunt team en stapte soms op de vleugel van Rolla's PT-17 tijdens acrobatische stunts (lady wing rider, zoals de Amerikanen een tweedekker met gesloten cockpit, die pas drie weken geleden zijn eerste vlucht maakte en nog maar 50 uur ge vlogen had. De kist werd in 2 jaar en 5 maanden gebouwd en kwam helemaal van Kansas naar Rockford gevlogen door Bill Leighnor uit Hutchinson Kan sas, die 15 jaar geleden - toen hij 17 jaar oud was - zijn Midget Racer Mi- rage I met 85 pk. Continental motor bouwde, die nog altijd vliegt en in Rock ford naast de Mirage II geparkeerd stond. Een kenmerk van de prachtig afgewerkte Mirage II vormt de volledige radio-in stallatie. De tweedekker heeft een ver stelbare Hartzell propeller en kruist met een 150 pk Lycomingmotor op 254 km per uur. Het zijn kistjes als deze Mirage II die maken dat je werkelijk vol bewondering bent voor wat de Amerikaanse ama teur-vliegtuigbouwers presteren Ze te kenen en ontwerpen hun wildste fanta sieën, bouwen hun vliegtuig zelf, kopen een motor, een propeller, een paar ban den en wat instrumenten om in te bouwen en vliegen met het geval weg. Ieder jaar weer staan we in Rockford perplex van wat op het gebied van de vliegende zeepkisten in Amerika gepres teerd wordt. Wat moet het luchtvaarten- thousiasme hier wel véél groter zijn dan Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) wordt gehaald en gebracht. in Nederland, waar de vliegtuigbouw als hobby een ongekend begrip is. Een vliegtuig voor 1200 dollar. Bijzonder veel belangstelling was er ook voor de Dyke Delta, een witgeverfde Fairborn, Ohio. Het toestel lijkt wat op de S.A.A.B. maar zoals John's vrouw me vertelde hoorden zij pas van het bestaan van de S.A.A.B. toen de Dyke Delta al proef vloog. Het toestel is driepersoons, waarbij twee passagiers op een bank achter de vlieger kunnen plaatsnemen. De bouw heeft 1200 dollar gekost (mo tor, propeller, instrumenten etc.) In de lucht is het een sierlijk toestelletje, dat kruist op 232 km per uur en landt met goed 100 km per uur. John Dyke vertelde me dat hij diverse veranderingen wil gaan aanbrengen aan zijn toestel. Zo wil hij b.v. het neuswiel intrekbaar gaan maken, Zijn charmante ega vertelde dat de bouw van het vlieg tuig op de kop af 1 jaar, 10 maanden en 4 dagen had geduurd. Het toestel heeft nu ca. 100 uur gevlogen en ook zij vliegt het toestel af en toe, hoewel ze nog geen brevet heeft. John Dyke werkt intussen alweer aan een volgend ont werp: een delta met duwschroef' zeggen). Het ongeluk gebeurde buiten het vliegveld, twee uur voor de officiële stuntdemonstraties. Er zouden tal van stuntvliegerrs aan deze demonstratie deelnemen o.a. Bill Adams met zijn Great Lakes Special, maar door dit ongeluk werden alle stuntvluchten afgelast. Het tweede ongeluk, meer direct bij de E.A.A. betrokken, gebeurde een dag later toen het derde door James Tyndall ont worpen een gebouwde machientje „Mr. Splinters" kort voor de landing neer stortte, waarbij de bestuurder (een 41- jarige restauranteigenaar) en zijn vrouw gedood werden. Het was de eerst crash in meer dan 300.000 starts en landingen tijdens E.A.A. Fly-in's sedert 1952. On nodig te zeggen dat deze twee ongelukken binnen 24 uur, met schreeuwende koppen op de voorpagina's van de kranten in Rockford gebracht, een zwarte schaduw hebben geworpen over dit overigens zo geslaagde en interessante vliegfeest. Enkele toestellen nader bekeken. We zouden pagina's vol kunnen schrijven wanneer we alle homebuilts en antieke vliegtuigen die wij in Rockford bijeen zagen, zouden willen beschrijven. We beperken ons derhalve tot de meest be langrijke en de meest curieuze. Een van de mooiste eigenbouwsels von den we ditmaal de rood-witte Mirage II, De Soester Volleybal Vereniging heeft de jaarvergadering in „De Gouden Ploeg" gehouden. Uit het overzicht dat de voorzitter, de heer Kolthof, in zijn openingswoord gaf bleek, dat de herengroep in verband met vertrek van enkele leden naar elders weer een aderlating had moeten onder gaan, maar dat daarentegen de da- mesgroep een zeer levendig en enthou siast deel van de vereniging vormde. Ook bij de jongens viel in de afgelopen maanden een verheugende groei te con stateren. De resultaten van de afgelopen kompe titie hadden tot gevolg dat zowel het eerste als het tweede damesteam zouden promoveerde naar de gecombineerde eers- ste klasse tussen de afdeilng Amers foort en Het Gooi. Het offer dat inder tijd gebracht was om het in de eerste klas uitkomende damesteam vrijwillig terug te trekken teneinde tot een be tere opbouw van deze groep te komen, was dus niet tevergeefs geweest. Een dergelijke maatregel zal in het komende seizoen van toepassing zijn bij de heren. Het tweede herenteam dat zich niet in de eerste klas kon handhaven zal ver vangen worden door een jeugdteam dat op verzoek van het bestuur in de derde klas zal uitkomen. Ook hier, aldus de voorzitter, zal getracht worden een groep te formeren die over enkele jaren zal moeten trachten het verloren gegane terrein te heroveren. De notulen, het jaarverslag van de se cretaresse alsmede het verslag van de penningmeester bleken ieders instem ming weg te kunnen dragen. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren Bosboom en Kolthof bij acclamatie herkozen, terwijl voor het aftredende bestuurslid mevr. Lotz, mej. L. Majoor met algemene stemmen ge kozen werd. Deze aftreding was voor de voorzitter aanleiding mevr. Lotz dank te brengen voor het werk dat zij als se cretaresse voor de vereniging gedaan had. De verkiezing van de technische kommis sie had tot gevolg dat de dames Kolt hof en Majoor door de vergadering wer den gekozen en dat het bestuur hier alsnog een van de heren aan toe zal voe gen. Samen met de trainer als adviseur zullen zij de teams voor de komende kompetitie samen stellen. De verkiezing voor de kaskommissie had tot resultaat dat mej. S. van Hattum en de heer P. Heyser in het komende jaar de bescheiden van de penningmeester zullen kon troleren. Enkele dames werden aangewezen om het kledingvraagstuk tot een oplossing te brengen, terwijl mej. Tourneé zich beschikbaar stelde om de contributiewijk van mej. Majoor over te nemen. Het beroep dat de voorzitter deed op de vergadering om zich beschikbaar te stel len als collectant voor de Vluchtelingen- actie was niet tevergeefs en ook stelden zich de nodige mensen beschikbaar voor het volgen van een eventueel te organi seren scheidsrechterscursus. In verband met het tienjarig bestaan in 1964 werd het bestuur gemachtigd om hiervoor zonodig enkele leden aan te trekken teneinde hiervoor een en ander te organiseren. Nadat de voorzitter nog mededelingen had gedaan in zake de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest en door de dames nog was aangedrongen op het tot stand brengen van een kleed gelegenheid op het veld sloot de voor zitter omstreeks half elf de vergadering die op een zeer prettige en geannimeerde wijze was verlopen. Niettegenstaande het slechte weer waren er toch zondagmorgen 12 renners van Tempo naar het parcours in Soestdijk gekomen voor de tweede rit van de na- jaarscompititie. Zij reden 37 km. Nieuwe leden legden op gewone fietsen 11% km af en de jongste deelnemers 8 km. Bij de renners gaven Raymond de Zoete en Kees Proosdij de toon aan. Joop Wijnhoff kon hen lang bijhouden en hij wist Theo Zeedijk en Johnny Visser achter zich te houden. In de zestiende ronde kregen deze twee een ronde ach terstand en in de negentiende ronde werd Wijnhoff eveneens gedubbeld. Piet Soeteman, die niet onverdienstelijk reed, Dlr. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN Ronald Joseph, zoon van J. W. J. Briedé en S. M. Heuer, Eigen domweg 10. Corina Hermina, dochter van H. J. Helsloot en E. J. Schuurman, Anth. v. Leeuwenhoeklaan 141. Mar- garetha Sybranda, dochter van J. van der Heide en M. M. Vis, Hildebrand- laan 10. Renate, dochter van N. J. W. van de Braak en G. E. van Polen, Vermeerlaan 69. Johanna Christina, dochter van J. Muis en T. A. Meinen, Pelikaanweg 15. Hildegard Theresia Maria, dochter van C. M. Bongers en H. Th. Rutten, Anth. van Leeuwenhoek laan 19. Bob, zoon van G. J. J. de Goede en M. H. Lieman, P. C. Hooft- laan 40. George Emile, zoon van H. Besson en M. B. Prinsen, Kerkpad N.Z. 55. Monique, dochter van W. Berentsen en G. Ken tin, Dijkhuisstr. 13. Evalina Maria, dochter van Th. P. Vergeer en E. M. Tammer, Gen. Win kelmanstraat 49. Astrid, dochter van J. Bergsma en T. Postma, De Bilt Utr., Lage Vuursche, Koudelaan 10. Mar griet Annette Wilma, dochter van Tj. Krips en W. van der Sluis, Hellingweg 6. Arie Anton Cornelis, zoon van W. M. Bron en J. Mooij, Buys Ballotlaan 9. Ernest Michaël, zoon van A. M. van de Water en W. A. Seijkens, Parklaan 20. Lotte Goudje, dochter van W. J. L. Paans en J. G. Snijders, Verl. Talma- laan 13. ONDERTROUWD Richardus Andreas Grift, Nieuwstraat 44 en Marian Elisa- beth Ursula Brok, Merelweg 12. Johan van Vianen, Drift 2, Driebergen-Rijsen- burg en Hermina Gezina Jacoba Gerre- dina Huisman, Van Maarenstraat 11. Evert Doornkamp, M. R. H. Marsman- straat 17, Zeist en Sibbeldina Johanna Huisman, Van Maarenstraat 11. Cor nelis Hendrikus Overgoor, Wijkamplaan 47, Baarn en Theodora Hurenkamp, Vin- kenweg 47. GEHUWD Aart Strumpel, Nieuwstraat 53 en Hendrika Johanna Engels, Nieuw straat 53. Harmen Jan Gerrit van Diermen, Nachtegaallaan 26, Baarn en Cornelia Hendrika Maassen, Laanstraat 70. Leendert de Rooij, Klein Engen- daalweg 3 en Adriaantje Metje Kriek, Beetzlaan 116. Jacob de Bruin, Eem- nesserweg 45, Baarn en Richarda Anna Maria de Bruin, Akkerweg 10. Jan Marinus Visscher, Noorderwierweg 146, Amersfoort en Gerrit] e Hazelaar, Birk- straat 34. OVERLEDEN Franciscus Cornelis Kool loos, 67 jaar, echtgenoot van J. F. Zeij- derveld, Koekoekweg 5. Aleida Ge- rarda van 't Klooster, 40 jaar, echtge note van P. C. Hartman, P. v. d. Bree- merweg 6. Sophia Honselaar, 73 jr., weduwe van M. I. Bak, Molenstraat 37. had nogal met pech te kampen. Een lange eindspurt bracht de zege aan Raymond de Zoete. De winst op Proos dij was echter slechts een half wiel. De sprint voor de derde plaats was ook fel. Wijnhoff won deze. De uitslag was: l. Raymond de Zoete, 37 km in 1 uur, 7 min. 2. Kees Proosdij, op een half wiel. 3. Joop Wijnhoff, op 1 ronde. 4. Theo Zeedijk. 5. Johnny Visser. 6. Piet Soe teman, op 3 ronden. Jac. v. d. Berg kon Joop van Slooten terugwijzen omdat deze een fiets had waarmee het niet al te best ging. Van de Berg won de 11% km in 20 minuten. Bij de allerjongsten was het Peter Kooy die zijn concurrenten geen kans gaf. Hij won de 8 km in 16 min. Tweede werd Henk v. d. Meij en derde Johnny v. d. Berg. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Vierenveertig honden, een kip, drie ham sters een bok van G. J. Heeremans, een kwartel van Kees Baars, een eend van F. Nauwelaers, drie muizen van L. v. d. Velden, een parkiet van C. Stigter en drie marmotten van Mieke Keja zijn zaterdagmiddag achter het V.V.V.-ver- keershuis op onderhoud gekeurd door de dierenartsen Schoenmaker en mej. Geldermans, tijdens een huisdierenshow georganiseerd door de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van dieren. Bestuursleden van de afdeüng assisteerde hierbij. Katten mochten niet meedoen omdat die zo gemakkelijk kunnen ontsnappen tijdens de keuring. Vijf honden kregen het maximum aan tal punten 16. De eerste prijs was voor Vera van Dick Kooy, de tweede voor Nelis van José Boderies, terwijl Peggy van Elly Hooyer, Trippie van Willy La- mens en Peter van Bob Rinsema een eervolle vermelding kregen. Theo de Zoete won met zijn konijn een eerste prijs en Marjolein Rademaker met haar kip van tien jaar een tweede. Twee dames- en een herenteam namen j.1. zaterdag deel aan het door de afde ling Amersfoort georganiseerde Bliksem- tournooi. Het eerste damesteam was hier inge deeld met Olympia 2 en Wilhelmina en het tweede damesteam met VIOS 2 en WA. De heren hadden het in hun poule op te nemen tegen NVC, Olympia 3 en Wilhelmina. De dames hadden het hier wel uitzon derlijk moeilijk daar de tegenstandsters teams waren die uit de eerste klas voort komen. Het eerste damesteam weerde zich evenwel bijzonder goed want na een overwinning met 15-8 en 15-10 op Olympia 2, wisten zij tegen Wilhelmina met 9-15 en 15-12 geüjk te spelen, waar door zij zich in de herkansingsronde plaatste tegen WA In dit team moes ten zij evenwel met 15-9 en 15-2 de meerdere erkennen. Het tweede damesteam verloor resp. van WA en VIOS 2 met 15-3 15-2 en 15-8 15-3, waardoor zij uitgeschakeld waren voor de herkansingswedstrijden. De herenkombinatie ging oorspronkelijk zeer slecht van start met een nederlaag tegen Olympia 3 t.w. 15-12 en 15-12, maar wisten zich later goed te herstellen tegen Wilhelmina en NVC. De beide wed strijden werden gewonnen met 15-8 15-9 en 15-5 15-7. In de herkansing konden de roodwitten het evenwel tegen het sterke reserve-team van WA niet bol werken en trokken zij met 15-7 en 15-5 aan het kortste eind. Duizenden zouden bereid zijn op zaterdag iets extra's te verdienen. Overal waar schaarste ontstaat, tiert het beroep van zwarthandelaar welig. Dat hebben wij nu weer ervaren met het ver schijnsel van de koppelbazen in de scheepsbouw. Over het onmaatschappe lijk karakter van dit verschijnsel zijn wij het eens en daarom zijn er nu in c.a.o.-verband voorzieningen getroffen om er een eind aan te maken. Ieder doordenkend mens in het bedrijfs leven weet echter dat hiermee het kwaad niet uit de wereld is geholpen. De zwar te handel in tal van gebruiksgoederen heeft immers ook voortgeduurd totdat de schaarste was verdwenen. Het uit bannen van de zwarte handel in arbeids kracht zal dus ook alleen effect sorteren wanneer alle krachten worden gebun deld om de overmatige arbeidsschaarste te verminderen. De arbeidssschaarste kan niet per be drijfstak worden bestreden. Het is een zaak van de regering. Het is bekend dat de schaarste aan werkkrachten zich vooral voordoet in de bouwsector en in de metaalsector. Vanzelfsprekend hebben belanghebbenden van het rumoer rond om de koppelbazen al gebruik gemaakt om er zo mogelijk voor hun eigen be drijfstak voordelen uit te halen. Er wordt dan gesuggereerd dat een loons verhoging, die alleen voor de metaal- en bouwwereld zou gelden, een gunstige bestrijdingsmiddel zou zijn. Terug in orderlijk verband. Inderdaad zou langs deze weg aanvan kelijk succes worden geboekt. Om te beginnen zou een aantal mensen, die via de koppelbazen werken, worden over gehaald om weer een regelmaig dienst verband te zoeken. Zij bevinden zich dan niet langer aan de periferie van de VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 1 OKTOBER 1963. arbeidsmarkt en kunnen voor zich een grotere sociale zekerheid verwerven. Ver volgens zou vermeden worden dat er steeds meer arbeiders in de bouw- en metaalsector over de grenzen gaan wer ken omdat daar de lonen oger zijn. Een dergelijke kortzichtige maatregel zou echter onmiddellijk gevolgen hebben voor het gehele bedrijfsleven. Aange trokken door de hogere lonen vindt er dan een verschuiving plaats van de ene bedrijfstak naar de andere. Het lijkt wel aantrekkelijk dat er met name meer bouwvakarbeiders komen maar dat mag niet gaan ten koste van de andere branches, die hun bijdrage leveren aan de nationale economie. Hoe moet het bijvoorbeeld met de textiel industrie gaan, die nu al moeite heeft zijn mensen te binden. Wij monden dan uit bij een stapsgewijze tot stand ge komen algemene loonsverhoging met een daaruit te volgen prijsverhoging. Daar na kan het spel opnieuw beginnen. Er zitten economisch gezien meer verschijn selen aan elkaar gekoppeld dan de koppelbazen aan hun trawanten. Meer ruimte. Intussen is er een bericht gekomen van het ministerie van sociale aken en volksgezondheid dat er in 1964 meer ruimte zal zijn voor directe loonsver hogingen dan in het lopende jaar. Dit bericht kan van groot belang zijn om dat er mogelijk mee bedoeld wordt dat bij het streven naar een verdere wel vaartsverbetering voorrang zal worden gegeven aan een betere geldelijke beloning en dat, althans op korte termijn, de verbetering van de secundaire arbeids voorwaarden naar de achtergrond zal worden verschoven. Daar kunnen verschillende voordelen uit voortvloeien. Een dergelijke politiek vol gend zullen de Nederlandse lonen vroe ger gelijk zijn aan die in de ons om ringende landen. Hierdoor zal het af vloeien van Nederlandse arbeiders naar het buitenland worden tegengewerkt want een groot aantal werknemers kijkt helaas alleen nog naar hetgeen men „schoon" in de handen krijgt zonder de overige voordelen van de dienstbe trekking in de beschouwing te betrekken. Deze zienswijze pleit ook al weer voor een spoedige verschuiving van een deel der directe belastingen naar de sector van de indirecte belastingen. Daardoor krijgt de werknemer immers meer in zijn hand. Of hij met dit meerdere zijn verbruiksartikelen duurder moet kopen, wordt daarna bekeken. Bovendien wordt daarmee de consumptie afgeremd en dit kan de productie matigen en de export kansen vergroten voor bedrijven met een overmatige binnenlandse vraag. Maar meer uren. Het is echter duidelijk dat zelfs langs deze weg de arbeidsschaarste niet de finitief uit de wereld wordt geholpen. Dat kan alleen door het aanbod aan arbeidsuren te vergroten. In dit ver band wilen wij nog eens pleiten voor maatregelen, die het (gedeeltelijk) be nutten van de vrije zaterdag beogen. Het is ons niet duidelijk dat via een zwarte markt er mogelijkheden zijn om op zaterdag en zondag honderd gulden de verdienen door 17 uren te werken in de scheepsbouw terwijl in andere sectoren van het bedrijfsleven het werk practische stil moet liggen, zelfs wan neer men bereid is daar tegen het nor male loon te werken. Er is voor elke bedrijfstak een regeling te ontwerpen waarbij boven de 45-urige werkweek mogelijkheden worden geschapen om 4 tot 5 uur over te werken tegen een hoger loon, al dan niet met concessies van de fiscus. Wij zijn er van overtuigd dat duizen den bereid zouden zijn dit extra werk te verrichten en dat onze economie er wel bij zou varen. XfPsmoN{ STEENH0FFSTR 53 TEL Z84Z SOEST Wat verdient voorrang? Blijkt het dat binnen korte of langere tijd de arbeidsmarkt te ruim wordt voor een dergelijke overwerkregeling, dan kan deze immers weer verboden worden. Wij moeten ons toch aanpas sen bij hetgeen de wereldmarkt en de conjunctuur van ons eisen. Uit de les van de koppelbazen kunnen werkgevers en -nemers leren dat er voorlopig moet worden afgezien van een verdere verkorting van de arbeidstijd. Wij kunnen er verder uit leren dat het mogelijk gewenst is de rem te zetten op een verdere snelle uitbreiding van de sociale verzekering om voorrang te ver lenen aan een directe welvaartsvergro ting. Uit de ontwikkeling daarvan zal dan blijken in hoeverre de directe wel vaartsvergroting via het eigen verant woordelijkheidsgevoel leidt tot verbete ring van allerlei risicoverzekering. Wij kunnen wel denken dat dit algemeen gewenst wordt maar de praktijk wijst uit dat velen hun inkomen niet geheel of grotendeels door de staat beheerd wensen te zien.

Soester Courant | 1963 | | pagina 5