W!v; de schomme stijl pastoe progressief MAURICE, DE TONNENMANIAK. UW PASFOTO'S UW KLEURENFOTO'S FOTO ASTRA 145 TOK BEUKEN «fi a»; Hees won met 5-1. Jubiieumwedstrijd De Bewaker. B.D.C. verloor. Cabaretvoorstelling N.V.E.V. B.D.C.-Handbal. Honkbal S.E.C. verloor Ruitersucces. N.V. PHILIPS' PHONOGRAPHISCHE INDUSTRIE jongedame IOKE MEINS1INK Pedicure Manicure OOK IN UW HUIS EEN ventilator W. N. Nieuwenhuis yerhuur zonder chauffeur NIEUWE Ford-modellen en 3-persoons busjes staan voor u gereed. exclusief bij: Woninginrichting Veel jonge personen dromen of hebben gedroomd van een artiesten-loopbaan, doch velen weten niets van de moei lijkheden, die door een aankomend ar tiest overwonnen moeten worden. De weg naar de top is zwaar en moeilijk. Alleen de wilskrachtlgen zullen het halen. Een van deze doorzetters is Maurice Delmon- te uit Aalsmeer, die zijn weg naar de top beschrijft. Het is het levensverhaal van Maurice de Tonnenmaniak. Als Maurice achter het huis op de bleek- weide oefent op het slappe koord, dat hij op anderhalve meter hoogte heeft ge- rice zwaaide maar bleef roerloos zitten als een vogeltje op een tak. Moeder Del- monte bracht een ton naar buiten en even later zat de duivelskunstenaar sa men gevouwen in het vat, waarin de zon zich spiegelde. Een maniak, zeer zeker, maar een ma niak met toekomst, want deze Maurice Delmonte uit het landelijke Aalsmeer wil naar de top en met zijn tonnen en sta ven zal hij die zeker bereiken. Zijn moeder op klompvoeten zal hem met haar bewonderende blikken helpen die moei lijke berg van het succes te beklauteren. Lü- 53> -<38 De tonnenmaniak rust uit in zijn geliefde houding. spannen, kijkt zijn moeder door het keu kenraampje wat angstig, maar tegelijker tijd wat trots naar de verrichtingen van haar enige zoon. De jongen met het open prettige gezicht, die opgroeide in het polderland van Aalsmeer, is lenig als 'n chimpansee. Hij balanceert, valt staat weer op en balanceert opnieuw. Dan loopt hij een eindje over het strakke touw en lacht in de richting van het keukenraampje, waar hij zijn moeder weet. Van zijn Spaanse vader kreeg hij'een scheutje artiestenbloed mee en van zijn eenvoudige moeder op klompvoeten, een Fries doorzettingsvermogen. Als Maurice, die als tonnenmaniak de geschiedenis zal ingaan, nog een minuut of tien op zijn handen heeft gestaan, nodig hij mij uit voor een praatje langs de vaart. Samen zitten we in het gras. Hij vertelt en kijkt onderwijl oplettend naar de schepen, die voorbijvaren. „Aan de overkant woont de conferencier Wim Kan in zijn huisje aan de plassen. Hij heeft zich daarginds helemaal geiso- leerd en ik kan hem geen ongelijk ge ven. Pas in de natuur komt de artiesten- ziel helemaal tot rust en ik weet dat bij ondervinding". Maurice, wiens dunne haardos gekruld is, pakt een vernikkelde staaf naast hem op en begint het instrument in te gra ven. „Ja", zegt hij, „een mens verzint rare dingen om op te vallen. Vooral als je nog aan het begin van je loop baan staat moet je al heel merkwaardi ge stunts uithalen, wil je mee kunnen doen". Als de staaf staat te glinsteren in de zon gaat de evenwichtskunstenaar er bo ven op zitten. Hij vouwt zijn benen in een onwaarschijnlijke houding en lacht mij vanuit die ongemakkelijke zitplaats toe. „Ik zit net zo heerlijk als jij in het gras zegt hij zonder op te schep pen". Als jongen was ik de tonnen- en buizenmaniak van de buurt. Elk gat kroop ik door en ik herinner mij nog hoe mijn moeder doodsangsten uitstond toen ik mij door een twintig meter lan ge smalle rioolbuis worstelde. Het was alsof ik van elastiek was ik kon mijn ledematen net zo buigen en wrin gen als ik wilde. Geen centje pijn en ik lachte de zorgen van mijn ouders steeds weg". Maurice Delmonte, die even dertig is, was tot voor enkele jaren werkzaam als tekenaar op de vliegtuigfabriek Fok ker op Schiphol Iedere dag fietste hij, begeleid door de eeuwige wind, op de dijk naar huis en naar zijn werk. Een man als ieder ander. Maar opeens kreeg de artiestenbacil in zijn bloed de overhand. Elk uur van zijn vrije tijd was hij op het weidje te vinden. Weer of geen weer. Maurice oefende. De slangemens van vroeger was stijf geworden, maar binnen enkele maanden waren de spieren los en had hij zijn balans terug gevonden. Maurice kocht glimmende tonnen om er toeren mee te verrichten en zijn moeder inspireerde hem. Plotseling ontdekte Mau rice dat hij nog meer kwaliteiten had. Het buikspreken leerde hij in minder dan drie weken en zo bouwde deze Aalsmeerder jongen een eigen program ma op, dat steunde op acrobatiek en hu mor. „Iedere dag train ik vijf uur en niet zo eventjes, maar intensief en zonder mij zelf te sparen. Ik voel, dat ik de top kan bereiken en ik zal omhoog klimmen, dat voorspel ik je". Nog steeds zat Maurice op de vernikkel de staaf. Een vissersman in zijn boot toeterde tijdens het voorbijvaren. Mau- Hees heeft zaterdagmiddag de uitwed strijd tegen Avance met 5-1 gewonnen. Bloemendaal scoorde uit een strafschop het eerste doelpunt en rechtsbuiten Burgstede bracht de stand nog voor de rust op 2-0. Door Hop werd het 3-0, door Jekel 4-0 en Muis ging niet ge heel vrijuit toen Avance het eerste en enige doelpunt scoorde. Door Burgstede werd het tenslotte 5-1. NU LEVERBAAR Hooiddealer voor Amers (oort. Soest en omstreken GARAGE ALEXVAN KEULEN N.V. Amsterdamseweg 29 Amersfoort - Tel. 12124 EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 170.000 stuks in prijzen van 13,50 tot 14,20. Middenprijs 13,80. Prijs per kg 2,23. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan organiseerde de dressuurvereniging „De Bewaker" zaterdag wedstrijden voor niet- leden. Elf deelnemers met hun honden hebben op het oefenterrein van de ver eniging aan het Berkenlaantje gestre den om de kampioensbeker. De prestaties van de honden werden be oordeeld door een jury, die bestond uit de heren J. Lagerweij, Zeist; J. H. M. van Dijk, Utrecht; H. v. Dijk, Zeist; W. Prattenburg, Zeist; T. de Man, Leersum en H. G. v. d. Laan, Driebergen. Voor het begin van de wedstrijden sprak de algemeen leider van de vereniging, de heer M. Kok een welkomstwoord tot de belangstellenden, onder wie zich de burgemeester bevond. Sorteerproeven, springen en klimmen, het opzoeken van voorwerpen, appèloef eningen en tenslotte het spectaculaire werk met de „slachtoffers" H. v. d. Berg en H Kruitbos, die wel flink door de honden aangevallen werden, maar niet toegetakeld omdat ze zware leren pak ken droegen. Ze werden zelfs door de aggressieve dieren van hun fiets ge sleurd. In hotel De Soester Duinen werden de prijzen uitgereikt door de heer Lager weij, die de vereniging namens de Ne derlandse dressuurbond een legpenning aanbood. Hij prees het werk van mede oprichter G. Hummel en algemeen lei der M Kok, die al 35 jaar bestuurslid is en dankte de vereniging voor de wijze waarop deze wedstrijden georganiseerd waren. Hij dankte de jury-leden en de heren die zich voor het „pakwerk" be schikbaar gesteld hadden. De uitslag was: 1. W. v. d. Haar, Rhe- nen, 29814 punt. 2. E. Aalten, Zeist (28714). 3. G. van Ee, Zeist (284). 4. W. Bovenschen, Rhenen (27114). 5. G. Groen, Baarn (268). 6. P Bajema, Amers foort (256). 7. P. Fernim, Zeist (243). 8. B. v. d. Kuilen, Amersfoort (22714). 3. H. Vermeer, Utrecht (225). 10. E. Baans, Rhenen (21614). 11. W. Folmer, Bilthoven (215). B.D.C. heeft het zondag tegen het Utrechtse Kampong niet zo best gedaan in met 1-3 verloren, hoewel er enige nalen sprake was van een B.D.C.-over wicht. Dat was onder meer het geval in de ;erste helft, nadat Kampong een 1-0 /oorsprong genomen had, maar het le- /erde geen doelpunten op. Tien minuten na de hervatting gaf Jan Westerveld een hoge voorzet. De links- jack van Kampong sloeg de bal weg en H. v. d. Lugt mocht een strafschop ne- nen. Hij deed dit goed en de stand was .elijk. Kort hierna kreeg keeper Kok de oal bij een aanval van Kampong midden in het gezicht, waardoor hij een schot dat lirect daarna gelost werd niet kon hou- 'en. Kampong werd nu sterker en scoor- le kort voor tijd het derde doelpunt. De afdeling Eemland van de Nederlandse Jrouwen-Elektriciteitsvereniging is het eizoen 1963-1964 begonnen met een ca- jaretmiddag in gebouw „Het Brandpunt" :e Baarn. Dit cabaret werd gebracht door huisvrou wen uit Amersfoort onder leiding van nevr. Knocke-v. d. Meulen. Mevr. M. van Veeren-Van Lohuizen, de presidente verwelkomde in het bijzonder ie nieuwe leden. Zij sprak de wens uit lat de afdeling ook in het komende sei- raen het leven van de leden verrijken zal. Met bestaan van de vereniging is van jroot belang voor de huisvrouw. De welvaart in ons land brengt steeds nieu we dingen op allerlei gebied en voor lichting bij het aanschaffen van appa ratuur is onontbeerlijk. Vijftig procent van de artikelen die nu gebruikt worden waren tien jaar geleden nog onbekend. Geraffineerde recdlame kan gevaarlijk zijn voor de huisvrouw omdat daarmee vaak kwaliteiten aangeprezen worden die niet aanwezig zijn. Dat geldt niet in het ninst voor wasmachines van onbekend nerk. Zo zijn er ook levensgevaarlijke luchtverversers in de handel. Dank zij de N.V.E.V. kunnen de leden voorlichting ontvangen omdat Kema, TN O. en Huis- houdraad deze verstrekken willen. De cabaretvoorstelling was bijzonder ge zellig. Eerst markt op de Hof te Amers foort, met huisvrouwen als verkoopsters, een kaasboer, een textielkraam, een bloe menmeisje, een stoere politieman, man nequins en zelfs twee stelende oude vrouwtjes, en na de pauze „Reizen" naar de gekste landen en zelfs naar de maan. De N.V.E.V. afdeling Eemland is met dit programma uitstekende gestart. De heren hebben Arma 2 uit Zeist met een grote nederlaag naar huis gestuurd. In de eerste tien minuten ging de strijd gelijk op. Daarna nam B.D.C. een voor sprong van drie punten In de twintigste minuut werd Peter Tool op een minder fraaie wijze uitgeschakeld. Gerard Dem- mers verving hem in de tweede helft. In deze helft werden de doelpunten regel matig gescoord. De eindstand was 11-3. De junioren waren ook prima op dreef. Zij wonnen met zijn achten hun eerste wedstrijd van Oranje uit Utrecht. De verdediging draaide prima en hield de overigens matige Oranje-schutters in be dwang. Beter schoten de B.D.C.-schutters Kees v. d. Deyssel, Johnny Rademaker en Ries Smeeing. De einduitslag was 13-1 voor B.D.C. De meisjes-aspiranten versloegen Oranje met 4-2. De uitwedstrijden hadden allen een te leurstellende uitslag. De dames-senioren verloren van U.D. hun eerste wedstrijd. Uitslag 4-3. De dames-junioren en jongens-aspiran ten verloren met resp. 15-5 van Limvio en 10-1 van Achilles. S.E.C. heeft in Utrecht een honkbal wedstrijd tegen Holland gespeeld, die voor de groen-witten van gering belang was, terwijl het voor Holland een bij zonder belangrijke wedstrijd betekende. Bij verlies hadden de Utrechters een be slissingwedstrijd moeten spelen tegen het Amersfoortse Quick om uit te ma ken wie degraderen zou, maar Holland won en nu degradeert Quick. De verdediging van S.E.C. was goed, maar de slagploeg deed het niet zo best. Bobby Tinlin bereikte in de eerste in ning een honk en S.E.C. nam de leiding. Werper Blok kon zich vijf innings lang staande houden, maar in de zesde inning kwam hij in moeilijkheden toen alle honken bezet waren. Het werd 1-1 en door honkslagen van v. d. Gaast en Tinlin die v. d. Boven- kamp binnenbrachten (3-1). Holland liep in tot 3-2 en de laatste inning was teleurstellend voor S.E.C. Door een daverende honkslag kwamen twee Holland-spelers over de plaat en het werd 4-3 voor de Utrechters. Tijdens dressuur- en springwedstrijden van de Gooise Jachtvereniging, welke in Bussem gehouden zijn, behaalde onze jeugdige plaatsgenoot Jan Willem Wil- ten met het paard Fiola een tweede prijs in serie A en met Master een derde prijs in serie B. Zijn broer Paul werd met Queen Patricia derde in serie A. PHILIPS BAARN vraagt een voor de Verpakkingsfabricage. Haar taak zal bestaan uit het maken (zowel met de hand als machinaal) van luxe grammofoonplatenhoezen. Leeftijd 16 - 20 jaar. Sollicitaties gelieve U te richten aan de afdeling Sociale Zaken, Torenlaan 19 te Baarn, met vermelding van nr. Z 509. Kerkstraat 61, Tel. 3886 verkrijgbaar bij: Van Weedestraat 23 Telefoon 2577 voor rijbewijs, paspoort enz. verzorgen wij voor U volgens het voorgeschreven model gemaakt met onze films en ons vakkundig advies worden een succes waarop U trots kunt zijn. Soesterbergsestraat 24 Telefoon 3437 Aantrekkelijke tarieven. Speciaal tarief voor langere termijn. OFFICIAL FORD DEALER AUTOMOBIELBEDRIJF LS6EMAA T Eemnesserweg 22, Baarn,.tel. 02954-3100 (b.g.g. 4340) PasToe Internationaal gedeponeerd merk van UMS - PasToe, n.v. Utrecht 'n Schommelstoel Is toch 'n bijzonder meubelstuk, 't Breekt duidelijk die gebruikelijke eethoek-zithoek indeling. Hij is gezellig, uitnodigend, speels, afleidend. Dit is de schommel van PasToe en f 145.- is de prijs, In Jacarandakleur. Fauteuil in dezelfde stijl f 103,-. SOESTERBERGSESTRAAT 51a Tegenover busstation Soest-Zuid

Soester Courant | 1963 | | pagina 6