Edison voor Paula van Alphen. Officiële mededelingen. Uitbreiding Boekhandel „Minerva". HET OOG GERICHT OP RECLAMETELEVISIE. SOESTERBERG Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Spreekuur Burgemeester. Bouw van Kleuterschool. Jaarvergadering K.V.P. Olympia Volleybal. Auto voor wijkzusters. Nationaal klaverjastournooi. Biljartkampioenschap derde klasse. Woningen aan de Kruisweg. Jaarvergadering E.H.B.O. Soesterberg won met 4-3. Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 DINSDAG 15 OKTOBER 1963. 42e JAARGANG No. 71. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post f 2,25. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Het vorig jaar ontving onze plaatsgenoot Jean Dilieu een Edison voor zijn boek „Paulus de hulpsinterklaas" en zaterdag avond is mej. Paula van Alphen, Van Straelenlaan 46, tijdens het grand gala du disque met deze prijs onderscheiden voor de uitvoering die haar kinderkoor „De tieners" van de kold„rliedjes van Toon Hermans gegeven heeft. Deze uit voering leidde tot een uitstekende gram mofoonopname. Na de oorlog kwam Paula van Alphen in Soestdijk wonen. Ze gaf zangles aan de Mariaschool en vijftien jaar geleden kreeg zij contact met de K.R.O. Ze richt te een kleuterklas op die nu nog zingt al zijn het niet dezelfde kleuters van 1948. Het zijn kinderen van 3 tot 7 jaar. „De Schellebellen", meisjes en jon gens van 8 en 9 jaar, vormen het tweede koortje van Paula van Alphen. De naam is ontleend aan het versje van het Mej. Paula van Alphen werd in Schiedam geboren. Ze behaalde het onderwijzers diploma maar haai' hart trok naar de muziek. Zij studeerde piano aan het conservato rium te Rotterdam, waar haar leermees ter Jos Vranken haar de raad gaf de piano te laten rusten en het verder te zoeken in de dirigeerstok. In Schiedam richtte zij een kinderkoor op en zij diri geerde diverse koren in Rotterdam, Schiedam en Den Haag. Haar onderwijs akte kwam van pas toen zij solliciteerde als zanglerares bij een lagere school in Delfshaven. schaap Schellebel dat Paula van Alphen van muziek voorzag. Dan is er nog het Blokhutkoor, dat vroeger het Wigwam koor heette en tenslotte het tienerkoor, dat haar dirigente met Toon Herman's kolderliedjes een Edison bezorgde. Het Blokhutkoor kreeg vooral bekend heid door de grammofoonplaat met kinderliedjes van Jules de Corte en De Schellebellen door de plaat „Dierenop- tocht. Veel kerstliedjes, sinterklaaslied jes en liedjes voor verjaardagen zijn van de koren van Paula van Alphen op genomen. De afdeling Soest-Soesterberg van het Wit-Gele Kruis heeft de jaarvergadering in gebouw Majella aan de Molenstraat gehouden en ook ditmaal was de belang stelling van de leden met groot. Nadat de verslagen over 1962 waren uitgebracht stelde voorzitter N. H. Bredeveld voor de heer A. L. Bakker tot erelid te be noemen. De heer Bakker was vele jaren voorzitter en secretaris-penningmeester van de afdeling. Met deze benoeming gingen de leden akkoord. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter er zijn spijt over uit dat de belang stelling voor het werk van de afdeling en daarmee voor de gezondsheidszorg zo gering is Men schijnt te denken dat het wel goed gaat zonder deze belang stelling. Er waren op 1 januari van dit jaar 1830 leden, waarvan 1400 in Soest en de rest in Soesterberg. Dit betekende een achter uitgang van 67 leden, aldus het jaarver slag van de heer H. J. van Hal. Dit ver lies is inmiddels goedgemaakt. Drie wijkzusters en een kraamzuster heb ben in 1962 14.572 bezoeken afgelegd. Samen met de andere Soester kruisver enigingen had het Wit-Gele Kruis de beschikking over twee consultatiebureaus voor kleuterzorg en drie voor zuigelin genzorg. Er werden twee moedercur sussen gehouden, welke door 40 cur sisten bijgewoond werden en 353 kraam vrouwen werden bezocht. Er waren in VOORRANGSSPLITSINGEN Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid, van het Wegenverkeersreglement; maken bekend, dat door hun college is besloten als vporrangssplitsingen, de splitsingen Ossendamweg/Braamweg, Ossendamweg/ 's-Jacobstraat, Ossendamweg/Eikenlaan, Nieuweweg/Klein Engendaalweg en Beu kenlaan/Ringweg aan te wijzen, waarbij aan het verkeer op de Ossendamweg, Nieuweweg en Beukenlaan voorrang dient te worden verleend. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Ko ningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer provin cie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur - direkteur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobiel club, De Koninklijke Nederlandse Mo torrijdersvereniging en aan gedeputeer de staten dezer provincie. Soest, 15 oktober 1963. 1962 846 verplegingen en 822 verplegings- artikelen werden uitgeleend aan 440 le den. Nadat het financieel overzicht gegeven was werd meegedeeld dat het plan ge bouw Majella te verkopen van de baan is. Men had er aan gedacht huize St. Joseph tot verpleeghuis in te richten maar dit wordt waarschijnlijk het poli tiebureau. Achteraf bezien zou men tot deze inrichting niet in staat geweest zijn, want deze zou een half miljoen vergen. Thans zou dit verpleeghuis vol ledig bezet kunnen zijn, maar het is de vraag of dit in de toekomst het geval zou zijn. Het St. Elizabeth ziekenhuis te Amersfoort wordt verpleeghuis als er een nieuw ziekenhuis gebouwd is en Nieuw-Mariënburg wordt ook geheel ver pleeghuis. Als de nieuwe stichting voor de bouw van een bejaardencentrum en bejaar denwoningen slaagt dan zal het Wit- Gele Kruis daar een dienstcentrum in richten. De heer Elbertsen deelde mee dat het bouwplan voor een gezamenlijk gebouw ten dienste van de kruisverenigingen in Soesterberg bij B. en W. is ingediend en dat waarschijnlijk het volgend jaar ge bouwd zal worden. Het werk van de zusters neemt steeds toe, in hoofdzaak door de zorg voor de bejaarden. Getracht zal worden de zus ters te ontlasten door het aanstellen van bejaardenhelpsters. De voorzitter betreurde het dat vele le den deel uitmaken van het Wit-Gele Kruis zolang ze denken dat het nodig is. Zij bedanken als ze die noodzaak niet meer voelen en dat gebeurt onder meer als de kinderen groter worden. Getracht zal worden te komen tot het laten testen van de schooljeugd van de zesde klassen in verband met studie of beroepskeuze. De heren N. H. Bredeveld en G. Mirck werden in het bestuur herkozen en de heer P. H. Versteijne werd gekozen als opvolger van het nieuwe erelid, de heer A. L. Bakker, die om gezondheidsreden bedankte. Het wekelijkse spreekuur van de bur gemeester wordt morgen, woensdag 16 oktober, gehouden van 8.30 tot 9.30 uur. De r.k. kleuterschool te Soesterberg heeft slechts 2 lokalen, welke berekend zijn op ongeveer 50 kinderen, maar thans zijn op deze school ruim 150 kinderen. De bouw van een nieuwe school staat dan ook op de urgentielijst. Een bouw plan voor een school met drie speelwerk- lokalen is gereed en de rijksgoedkeuring is afgegeven, zodat gebouwd kan worden. De kosten van deze bouw worden op 230.000,geraamd. Hierin zijn de grondkosten begrepen. Dit bedrag moet met 15000,verhoogd worden voor de aankoop van meubilair, ontwikkelings materiaal, schoolbehoeften en hulpmid delen. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht een krediet van 245.000, voor de bouw van deze school te verle nen. De afdeling Soest van de K.V.P. heeft gisteravond de jaarvergadering in ge bouw St. Joseph gehouden. Aanvankelijk had de heer W. Schimmel als voorzitter de leiding van deze bijeenkomst, maar hij droeg deze over aan de heer P. J. v. d. Breemer, toen deze tot zijn opvol ger gekozen was. De heer Schimmel bracht in zijn ope ningswoord de gunstige uitslag van de verkiezingen voor de K.V.P. in herin nering De heer J. H Hom nam afscheid als be stuurslid. Hij is dit 25 jaar geweest en de heer Schimmel dankte hem voor het vele werk dat hij in het belang van de afdeling verrichtte. De heer Hom verzocht de aanwezigen zijn bedanken te zien als een soort aan sporing voor de jeugd de plaatsen in te nemen van hen die al zovele jaren zit ting in een bestuur hebben. Mevr. Vorderhake en de heren W. Spies, J. R. van Poppelen en J. de Bruin wer den in het bestuur gekozen en de heren Schimmel, Walter, v. d. Breemer, Kok en Spijker werden herkozen. De heer Schimmel gaf de leiding van de bijeenkomst aan de heer v. d. Breemer over en deze dankte de scheidende voor zitter. Tenslotte werd besloten te trachten de leden tot grotere belangstelling voor de afdeling te brengen door een cirkulaire. De mogelijkheid zal overwogen worden tijdens bijeenkomsten van de afdeling inleidingen te laten houden om de in teresse van de leden te wekken. De start van Olvnpia in de nieuwe kompetitie is uitstekend geweest. Het eerste damesteam behaalde een mooie 3-1 zege op het Utrechtse Athlon. Het spelpeil in deze ontmoeting lag op behoorlijk niveau en vooral de Soester aanval was uitstekend op dreef. Wel zag Athlon kans de tweede set in winst om te zetten, maar daarna is de zege voor Olympia niet meer in gevaar geweest. Het qaar de eerste klas gepromoveerde tweede herenteam kreeg als eerste tegen stander het Hilversumse Actief, dat vo rig jaar kampioen was van de afd. 't Gooi. De Soester heren speelden zeker geen fraaie wedstrijd, maar hadden toch geen moeite de Hilversummers met 3-1 te verslaan. Het vierde herenteam tenslotte had wei nig moeite met N.V.C. Dit uit wat oudere spelers bestaande Olympiateam liet vaak goed spel zien en zal in deze kompetitie hoge ogen gaan gooien. Het programma voor deze week luidt: Donderdag: Spirit 3Olympia 3 (H) Amersfoort, 9.45 uur. Vrijdag: Actief 1Olympia 1 {Hl Hil versum, 8.30 uur. Kort voor de barre winter 1962-1963 startte een comité uit de burgerij met een actie die beoogde de wijkzusters van de Stichting Protestans-Christelijke Ge zondheidszorg „De Wijkverpleging" een auto te bezorgen. De auto is er al enige tijd, de 4 zusters hebben hun rijbewijs behaald en het comité beschouwt de actie als geëindigd. Het bestuur van „De Wijkverpleging" heeft in een schrijven de initiatiefnemers en collectrices dank gezegd voor de wijze waarop zij de actie tot een succes maak ten. Ruim 40 dames van de Nederlandse Christenvrouwen Vereniging gaven zich als collectrice op en mede door hun werk slaagde de actie tenvolle. De totale op brengst was 9000, Thans zijn de zusters in staat hun werk sneller en efficiënter te verrichten en zij kunnen gezinnen bezoeken die zij voor heen met hun bromfietsen niet of heel moeilijk bereiken konden. In restaurant Zonneheuvel zijn klaver- jaswedstrljden gespeeld als onderdeel van een nationaal tournooi met prijzen van honderden guldens. Er speelden 40 kaar ters en acht van hen bereikten de halve finale, die op 24 november in Utrecht gehouden wordt. Veertig paren uit het gehele land komen in deze demi-finale uit. In het gehele land doen 15000 kla verjassers aan dit tournooi mee In Zonneheuvel wonnen mevr. Kuiper en de heer Gelauf een eerste prijs met 81,5 punten en mevr. van Asch en de heer v. d. Dijssel met 78 punten. Tweede prij zen werden behaald door de heren Poort en De Jongh met 78 punten en Berend- sen en Stemerding met 74,5 punt. De poedelprijs was voor de heren Bergman en De Hartog, die 53,5 punt behaalden Lang heeft het er '/naar uitgezien dat onze plaatsgenoot, het Centraallid H. Kaats in Amersfoort kampioen derde klasse libre van het district Eemland der Koninklijke Nederlandse Biljartbond zou worden, maar hij is er niet in geslaagd deze titel te behalen, hoewel hij tot en met de voorlaatste wedstrijdavond de leiding had. Hij won op deze avond van De Bakker maar verloor van Beitler Zijn plaatsgenoot Van Kooij van K.W.S. verloor van v. d. Brink en bleef op de onderste plaats. Op de laatste avond verloor Kaats *an Hart uit Baarn terwijl zijn naaste con- Ruim 15 jaar geleden startte de heer J. W. Quelle op de Gallenkamp Pelsweg in Soest-Zuid heel bescheiden met een uitleenbibliotheek en postagentschap. Enige maanden later kreeg hij zijn er kenning als kantoorboekhandelaar, die na enkele jaren gevolgd werd door de erkenning als boekverkoper. schrijfmachines en alles wat men op een kantoor nodig heeft. Hiervoor was een erkenning nodig voor de verkoop van schrijfmachines en deze is inmiddels verleend. Ook voor het onderhoud en de reparaties van schrijfmachines kan men bij Minerva terecht. De uitbreiding van zijn zaak is voor de In 1957 heropende de burgemeester het winkelpand nadat de zaak op grootse wijze uitgebreid en verbeterd was en enige tijd geleden betekende het ver plaatsen van het hulppostkantoor een nieuwe verbetering, welke tevens ruimte won voor de voorraden die steeds gro ter worden. De heer Quelle moest besluiten de lees bibliotheek te liquideren omdat een ver antwoorde exploitatie niet meer moge lijk was door de grote stijging van de aanschaffings- en onderhoudskosten van de boeken en het oplopen van de lonen. De boeken werden voor een appel en een ei verkocht aan leeslustigen en de vrij gekomen ruimte werd ingericht als show room en magazijn van kantoormeubelen, heer Quelle geen aanleiding geweest tot een officiële heropening te besluiten, zoals in 1957 toen de wijzigingen veel in grijpender waren, maar toch heeft hij belangstellenden vandaag in staat gesteld de nieuwe showrooms te bezichtigen en het vele fraais op kantoorgebled te zien. Niet alleen moderne meubelen, prachtige machines, mooie praktische kasten, maar ook een elektrische nietma chine trok de aandacht. Dit laatste wonderartikel vooral, omdat men er 300 keer sneller mee werken kan dan met een trapmachine, dus vele honderden malen sneller dan met de hand. Minerva, en daarmee Soest-Zuid, is met een belangrijke aanwinst verrijkt door de ingebruikneming van deze showroom. Ook zij die heel erg gekant zijn tegen reclametelevisie hebben zatei dagavond gekeken naar een programma dat niet tot stand kon komen door onze bijdra gen aan kijkgeld, maar door de ak- tiviteit van grammofoonplatenmaat schappijen en het vele geld dat zij daarvoor beschikbaar stelden. Dergelijke programma's zullen we straks veelvuldiger kunnen zien als reclame bij de t v. gemeengoed geworden is. En dat gaat gebeuren, ondanks de tegenstand van enkele kanten. Zij, die strijden tegen reclame in de te levisie, komen altijd met het argument aandragen dat het peil van de program ma's zakken zal als maatschappijen deze programma's financieren. Daarvan is zaterdag niets te merken ge weest en nog veel minder op de avond die een week eerder gewijd was aan de kunst met een grote K. Ook dit programma werd bekostigd door de grammofoonplatenindustrie. Wat denkt u van „Stiefbeen en Zoon" op vrijdagavond door een omroepvere niging, als u begrijpt wat ik bedoel. Over peil gesproken. KANTMAN. current Scheerder won. Dat kostte hem de titel. De eindstand was: W. Scheerder 7 9 605 188 17 3.21 H. Kaats 7 9 635 214 20 2.96 J. Hart 7 8 628 227 23 2.77 J. Bleeker 7 8 588 252 15 2.32 B. Beitler 7 7 676 244 21 2.77 J. de Bakker 7 6 591 198 18 2.98 G. v. d. Brink 7 6 639 218 20 2.93 H. v. Kooij 7 3 548 245 17 2.23 In februari 1962 stelde de gemeenteraad een krediet beschikbaar voor het maken van een plan voor de bouw van 5 be jaardenwoningen en 2 dienstwoningen aan de IQ-uisweg. Deze woningen zij n f"; opgenomen in het uitbreidingsplan dat 3 voorlopig niet zal worden goedgekeurd, zodat het college van B. en W. ver gunning voor de bouw van deze wonin gen wil verlenen op grond van een arti kel in de wederopbouwwet. Aan de ge meenteraad is verzocht het besluit tot verlening van het krediet van 5720, in te trekken en een nieuw krediet te verlenen van 13000,voor het opma ken van een plan met bestek en begro ting ten behoeve van deze woningen- Voor dit bedrag zullen ook de nodige detailtekeningen gemaakt worden. Vrijdagavond hield de afdeling Soester berg van de E.H.B.O. in 't Zwaantje haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de E.H.B.O. in vele gevallen eerste hulp had verleend De heer Borstel heeft hierin het leeuwen aandeel gehad. Tevens is de EHBO. aanwezig geweest bij wandelmarsen en de jaarlijkse wielerwedstrijd Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de afdeling financieel kernge zond is. De collecte in september heeft 139,opgebracht. In verband met het aantal ongevallen op de drukke rijksweg is besloten om een schepbrancard aan te schaffen. Ook werd besloten wederom te starten met een nieuwe opleidingscursus. Deze cur sus zal worden gehouden in de Mare chaussee-kazerne. Docenten zijn dokter Splinter en de heer Van der Wel. De prijs voor deze cursus werd vastgesteld op 7,50. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Borstel herkozen en de heer Van Ham. die zich niet herkiesbaar had gesteld, wordt opgevolgd door mevr. G. Milten burg. De aftredende secretaris en zijn echt genote kregen enige geschenken aange boden, terwijl de heer Van Ham, namens de vereniging, dokter Splinter en de heer Van der Wel eveneens geschenken aanbood. Soesterberg heeft weer een 4-3 overwin ning behaald in een uitwedstrijd tegen Achterveld. De gastheren openden de score, hierbij geholpen door Soesterberg, daar de keeper, door verkeerd terugspelen van een der spelers, de bal niet onder controle kon krijgen 1-0. Voor de rust maakte Bakker met een fraai schot gelijk 1-1. In de tweede helft moest de doelman van Achterveld capituleren voor treffers van Bakker en Schaepkens 1-3. Daarna maakte de tegenpartij nog twee doel punten, doch Van Rheenen zorgde er voor dat het einde kwam met een 3-4 overwinning voor Soesterberg.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1