Eerste steen gelegd voor bejaardencentrum. In Soest f 12.500 voor de vluchtelingen. HET OOG GERICHT OP NARE MENSEN. Officiële mededelingen. Tapijt van scherven. Joy-riding. Toneelvereniging „Ons Genoegen". Korfbal. Zilver Tetra. Verloting. Toneelvereniging „Zonder Naam". N.V.V.-K.A.B Voor beroep bedankt. Nederlandse Reisvereniging. B.D.C. handbal. S.V.V. Volleybal. Olympia Volleybal. TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 Politie telefoon 4444 en 4445 F. Sonders ter aarde besteld. DINSDAG 22 OKTOBER 19G3. 42c JAARGANG No. 79. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 1 2,25. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De heer W. A. Veldhuizen, voorzitter van de Stichting Groot Engendaal, die met succes geijverd heeft voor de bouw van een prot. chr. bejaardencentrum, heeft zaterdagmorgen de eerste steen voor dit gebouw gelegd. Het komt op de hoek van de Dalweg en de Albert Cuyplaan en zal plaats bieden aan 75 bejaarden. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door wethouder J. v d. Arend, de pre dikanten Maarsingh, v. d. Loo en Lam- bers Heerspink, leden van de diakonieën der Hervormde en Gereformeerde ker ken in Soest, de architecten Beekman sr. en jr. en de heer H. J. van Hal, hoofd van de afdeling sociale zaken van het gemeentehuis. eerder dan verwacht mocht worden zul len de plannen verwezenlijkt worden. Terwijl elders een studie gemaakt wordt van het probleem dat' de huisvesting van de bejaarden vormt, heeft de stich ting het resultaat van dit onderzoek niet afgewacht, maar is aan het werk gegaan. Er zullen nog vele moeilijkheden over wonnen moeten worden, vooral wat de personeelsbezetting betreft en mogelijk kunnen een deel van deze moeilijkheden overwonnen worden door hen die enige uren per dag beschikbaar willen stellen om de naaste te verzorgen. De burgemeester sprak zijn vertrouwen uit in de bekwaamheid van het stich tingsbestuur, dat ook deze moeilijkheden Dr. Maarsingh uitte zijn dankbaarheid over het feit dat de diakonieën van de Soester Gereformeerde en Hervormde kerken getoond hebben verantwoorde lijkheidsgevoel ten aanzien van het lot der bejaarden te bezitten. Zij werkten vroeger voor ons en nu moeten wij voor hen werken. Hier ligt voor de diakonie een- mooie taak. Dr. Maarsingh sprak de wens uit dat de bejaarden die straks in het centrum zullen komen een goede en onbezorgde levensavond zullen heb ben. De burgemeester sprak zijn verwonde ring uit over de snelle wijze waarop de Stichting resultaten bereikt had. Veel ongetwijfeld de baas zal worden. Er zullen zeker voldoende krachten aange trokken kunnen worden om deze be jaarden een eervolle plaats in de sa menleving te geven. De heer W. A. Veldhuizen dankte allen die de bouw mogelijk maakten en prees de samenwerking van de kerken in Soest. Hij sprak de hoop uit dat in het zelfde tempo doorgewerkt kan worden en plaatste de eerste steen namens het gehele stichtingsbestuur. Op de steen staat.,De eerste steen, gelegd door de voorzitter van de Stichting Groot En gendaal, W. A. Veldhuizen, 19-10-1963" Zaterdag schoot op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Kerkstraat de zijklep van een vrachtauto die lege melk flessen vervoerde los en kratten met in totaal 600 lege melkflessen kwamen op straat terecht. Er ontstond een waar ta pijt van scherven dat het verkeer lam legde tot nijvere vegers de scherven ver wijderd hadden. Een bewoner van de Heideweg vond in de bossen van Soest-Zuid een bromfiets. Hij bracht het voertuig naar de politie, die op onderzoek uitging en al spoedig te weten kwam dat de brommer bij een winkel op de Soesterbergsestraat weg genomen was. Twee jongens van veer tien jaar, P. T. Z. en C. H. J. v. E. had den dit gedaan en ze maakten een ritje tot ze geen zin meer hadden en de brom mer in de bossen neergooiden. De jeug dige joy-riders zijn danig onderhouden Bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan houdt de toneelvereniging „Ons Genoe gen" a.s. zaterdagmiddag, van 3 tot 5 uur, receptie in Hotel Eemland. 's Avonds om 8 uur begint in dezelfde zaal de opvoering van het jubileumstuk „Waar liefde woont". Na afloop kan men dansen op muziek van de „Blue Boys". Het eerste team van de korfbalvereniging De Meteoren heeft in Utrecht een micro- korfbalwedstrijd tegen De Vinken 1 uit Vinkeveen gespeeld. Het werd een 1-1 gelijk spel. Het Soester doelpunt werd gemaakt door Kemler sr. Juniores A verloor zaterdag van Amers foort A met 0-6 en dit was geen ongun stige uitslag, want het Amersfoortse team pleegt met dubbele cijfers te winnen. Er is enthousiast gespeeld. Het tweede team bracht het in Lopik tegen Spirit 1 tot een 2-2 gelijk spel. Het was een vlot te wedstrijd. Michiel Spijker en Joke Saarloos scoorden de Soester doelpunten. Het eerste team won met 13-1 van het derde. Het was geen eenzijdige wed strijd al doet de uitslag dit vermoeden, want het derde gaf goed partij. Ton Meiners scoorde het enige tegenpunt en voor het eerste scoorden Kemler Sr. (2), Kemler jr. 2)Brandsma (3), Maris (2), Riet van Drie, Trees van Dijk en Wim Wamsteeker. Gisteravond is op de jaarvergadering van de aquariumvereniging Zilver Tetra, welke in De Gouden Ploeg gehouden is, de uitslag bekend gemaakt van de huis keuring, verricht door keurmeester Kok uit Zaandam. Deze luidde als volgt: 1. J. Verduin, 169 punten. ,2. J. A. Kalkman 166. 3. Mej. Bennen 16014. 4 K. Zeldenrust 154. 5. H. Abring 153. 6. W Boin 152y2. 7. B Kerkhoff 148. De heer Kok besprak aan de hand van dia's de gekeurde bakken. Na het welkomstwoord- van voorzitter K. Zeldenrust bracht mej. E. A G. Ben nen verslag uit over het afgelopen ver enigingsjaar. Er zijn thans 33 leden. Penningmeester W. A. Suman deele mee dat er een batig saldo is van slechts f 1.20. De heren J. Verduin en J. A. Kalkman werden tot leden van de nieuwe kascontrolecommissie benoemd. De heren K. Zeldenrust en W A. Suman, aftredende bestuursleden, werden bij ak- klamatie herkozen. De voorzitter deelde mee dat de vereniging groter moet worden omdat men instaat moet blijven het bedrag dat aan de bond afgedragen moet worden te voldoen. Het bestuur beschikt over een üjst van Soester ingezetenen die een aquarium hebben. De heren J. v. Klooster en J. Dorrestein toonden zich bereid deze men sen te bezoeken om te trachten hen lid van de afdeling te maken Vanuit de vergadering kwam het verzoek de contri butie te verhogen omdat men hierin blijkbaar meer zag dan in ledenwerving en dit zal op een volgende vergadering ter sprake komen. In november wordt een gecombineerde bijeenkomst van Zilver Tetra en de af deling Soest van de Koninklijke Neder landse Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde gehouden. Bij de verloting welke op de verkoopdag van de dameskring Tabitha-Hees ge houden is, viel op lot nummer C. 41 een sprei. Wie deze won kan zijn prijs afha len bij mevr. Brink, Julanalaan 8. De toneelvereniging „Zonder Naam", wel ke is voortgekomen uit de personeelsver eniging van garage Gebr. Van Kooy Soest N.V., komt zaterdag 26 oktober op de planken met het blijspel „In revisie". Deze voorstelling heeft plaats in de zaal van Hotel „Astoria", Oranjestraat 8 te Baarn. Voor kaarten wende men zich tot garage Van Kooy. De collecte, die gisteravond in Soest en Soesterberg is gehouden als onderdeel van de actie vluchtelingenhulp, heeft bijna 12.500,— opgebracht. Ook zijn vandaag nog giften binnengekomen. Op vrijdag 25 oktober zal in het wijk- gebouw De Rank aan de Soesterbergse straat een vergadering gehouden worden, waarin leden van de K.A.B. en het N.V.V. toegesproken zullen worden door de heer J. A. Nedermeijer. Onder meer zal de loonpolitiek ter sprake komen. Ds. J. v. d. Heide te Oudega heeft be dankt voor het beroep dat de kerkeraad van de Emmakerk op hem heeft gedaan in de vacature ontstaan door het vertrek van dr. B. Maarsingh. Dr. Maarsingh zal op 10 november afscheid nemen van zijn gemeente. Het winterseizoen van de afdeling Soest der Nederlandse Reisvereniging is gister avond geopend met een bijeenkomst in het City-theater, waar dr. J. C. v. d. Steen over cultuur en de natuur in Frankrijk sprak en dia's toonde. Hij werd ingeleid door de voorzitter van de afdeling, de heer H. Raven. Zwervend door Frankrijk maakte men kennis met de rijke historie van 't land. Aan de Pro- vence en Bretagne werd grote aandacht geschonken. In de Provence liggen de vele oude stadjes en de overblijfselen van de Romeinse tijd, zoals triumfbogen, amfitheaters, arena's en aquaducten. Er werd in woord en beeld een bezoek gebracht aan Camarque, de delta van de Rhóne met zijn uitgestrekte rijst velden, zoutwinning en stieren. Het stie- renspel ontbrak niet en al spoedig bleek dat dit heel wat aantrekkelijker is en minder bloeddorstig dan het Spaanse stierengevecht. In Bretagne werd onder meer kennis gemaakt met de reuzenstenen uit de oudheid en tenslotte werd een bezoek gebracht aan Parijs, dat ook heel wat te bieden had. Op 18 november is er opnieuw een bij eenkomst van de Reisvereniging. Dan zullen films over Zwitserland gedraaid worden. Door de 6-3 overwinning welke het he renteam van B.D.C. zondagmiddag op Laren 2 behaalde staat dit elftal nu samen met Laren op de eerste plaats van de ranglijst. In de eerste helft gingen beide teams gelijk op. Laren speelde degelijk hand bal, terwijl de B.D.C.-voorhoede het te vaak in individualistisch spel zocht. Het thuis spelende Laren nam de leiding. Deze werd spoedig door een kogel van Leo v. d. Heide teniet gedaan. De rust brak aan met de gelijke stand 3-3. In de tweede helft gooide B.D.C. het over een andere boeg. Met snelle open aan vallen werd er door Jan van Velsen en Leo v. d. Heide nog driemaal gescoord. Aan B.D.C.-zijde vielen geen doelpunten meer. Dank zij het schitterende kepen van Jan Smeeing en de goed sluitende verde diging kwam Laren niet meer tot scoren, zodat de eindstand 6-3 werd. De dames verloren met 2-3 van Amers foort. De ruststand was 3-1. Het was een harde wedstrijd met vrij veel pech. Als er wat zuiverder geschoten was dan zou de uitslag wel gunstiger voor B.D.C. ge weest zijn. De wedstrijd van de meisjes-juniores ging niet door omdat S.D.O. niet op kwam. De jongens-juniores, die nog spe lers tekort komen, verloren met 3-5 van Fidelitas. Het was een slechte wedstrijd. De resultaten van de aspiranten waren ook teleurstellend. De meisjes verloren met 0-6 van Spirit en de jongens met 3-5 van Amersfoort. De eerste twee kompetitieavonden in de markthal hebben de rood-witte teams geen punten opgeleverd. Het tweede da mesteam, dat gepromoveerd is naar de eerste klas, moest in V.V.A. 2 zijn meer dere erkennen. De twee eerste sets waren voor de Amersfoortse dames waarna de Soester dames de derde set voor zich opeisten. Tot een verdeling van de pun ten konden de laatsten het echter niet brengen, want de vierde set moest weer uit handen gegeven worden. Het derde damesteam van de Soester Volleybal Vereniging moest met 3-0 de meerdere erkennnen in S.S.S. In de der de set zag het er lange tijd naar uit dat nog een vierde set nodig zou zijn. maar zover lieten de dames uit Barneveld het toch niet komen. Het eerste herenteam speelde tegen de kampioen van het afgelopen seizoen een uitstekende wedstrijd. Beide teams gooiden zich volledig in de strijd en alle sets hadden een uitermate sterk verloop. De eerste set was voor de heren van V.I.O.S. 2, waarna de rood-witten de tweede set op hun naam brachten. In de derde en vierde set waren het steeds de Amersfoorters die het eerst de vijftien op liet scoorebord wisten te brengen waardoor zij de volle winst in Amersfoort wisten te houden. Het jeugdteam van S.V.V., dat, onder leiding van zijn voorzitter, als tweede herenteam in de derde klas uitkomt, heeft al twee wedstrijden achter de rug Zowel tegen de Montagnards als tegen het vierde team van V.I.O.S. wist deze enthousiaste groep een set op zijn naam te brengen. Het programma voor deze week ziet er voor de teams van S.V.V. als volgt uit: Donderdag Spirit 2-S.V.V. 3 (dames). Vrijdag: G.V.C. 1-S.V.V. 1 (dames). V.I.F. 1-S.V.V. 2 (dames). H l O S. 1- S.V.V. 1 (heren). De wedstrijden van vrijdag worden ge speeld in de Expo-hal te Hilversum. Ook de tweede week van de Nevobo- kompetitie leverde successen op voor Olympia. Allereerst smaakte het in de 2e klas debuterende heren-team het genoegen van de overwinning. Met 3-0 werd een overwinning behaald op 't eveneens jeug dige Spirit 3. Gemakkelijk is de over winning niet verkregen en vooral in de derde set, toen Spirit een 14-4 voorsprong had genomen, zag het er donker uit voor Olympia. De Soester jongens hielden echter het hoofd koel en met technisch goed spel zetten zij de achterstand om in een 15-17 overwinning, waarmee de eerste twee puntjes waren verdiend. Ook het eerste herenteam behaalde in Hilversum een zege op Actief 3-1. De Hilversummers toonden weer een groot gebrek aan techniek en mede door de zwakke arbitrage moest Olympia toe staan, dat Actief toch nog een set op haar naam kon brengen. Het programma voor deze week luidt: Donderdag: Montagnards-Olympia 4 (H> 7.00-uur. Olympia 2-Actief 1 (D) 9.45 uur. Vrijdag: Smashers-Olympia 2 D9.30 uur Hilversum. Zaterdag: S.O.S. 2-Olympia 1 (D) 15.15 uur Utrecht. Technici van de Lockheed vliegtuigfabrieken hebben een opvouwbare draagbare rubbersluis ontworpen voor het binnengaan of verlaten van ruimtevaartuigen. De tekeningen zijn duidelijk en geven de werking nauwkeurig aan. Miljoenen mensen hebben gisteravond voor hun televisietoestel gezeten om te kijken en te luisteren naar het vele leed dat daar in beeld en woord getoond werd. Leed dat ons gelukkig gespaard blijft omdat wij in een heerlijk land leven on danks problemen rond 85,schoon, teveel auto's en melk die duurder wordt. Zelfs zij, die het langzamerhand beu worden te geven aan alle mogelijke men sen die voor alle mogelijke goede doelen komen, hebben iets in het zakje gedaan dat korte tijd later door vrijwilligsters en vrijwilligers opgehaald werd. In het hele land waren 80.000 medewerk sters en medewerkers aan de actie ten bate van de vluchtelingen op pad. In Soest waren dat honderden en ze hebben heel wat opgehaald. Zakjes met een tien tje, een rijksdaalder, een gulden of wat klein geld, maar ook zakjes met hele maal niets erin, afgegeven door hele nare mensen, die blijkbaar te huichel achtig zijn om ronduit te zeggen dat ze „niet aan die onzin meedoen omdat ze niets te maken hebben met mensen die in andere landen verkommeren als er geen hulp geboden wordt". Nu moet u vooral niet denken dat men sen die deze misselijke streek uithaalden zich zullen schamen als ze dit lezen, want ze vinden het heel gewoon dat ze een leeg zakje inleverden. Zij zijn van mening dat iemand van weggeven nog nooit beter geworden is. KANTMAN. Zaterdagmiddag is onder grote belang stelling op de begraafplaats aan de Veld weg het stoffelijk overschot van de heer F. Sonders ter aarde besteld. Hij over leed op 53-jarige leeftijd in het zieken huis Zonnestraal te Hilversum na een langdurige ziekte De heer Sonders verloor in de oorlog zijn meubelmakersbedrijf te Rotterdam door een bombardement. In 1945 kwam hij bij de Soester politie. In 1954 werd hij hoofdagent en kort daarna moest hij de dienst om gezondheidsredenen verla ten. Hij kwam toen in dienst van Philips, Baarn. De heer Sonders was regisseur van to neelgezelschappen en hij gaf als be stuurslid van de Vereniging Veilig Ver keer lessen om de verkeersveiligheid te bevorderen. SLUITING WINKELS. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 16 oktober 1963 een nieuwe veror dening ex artikel 4 van de winkelslui tingswet 1951 (Verordenig halvedagslui- ting winkels) heeft vastgesteld. Deze verordening treedt inwerking met ingang van de dag na die waarop zij is afgekondigd. Deze verordening ligt voor een ieder ge durende drie maanden ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, (ge opend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur) ter inzage. Soest, 22 oktober 1963. VAKANTIEREGELING WINKELS. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de raad' dezer gemeente in zijn vergadering van 16 oktober 1963 een nieuwe veror dening ex artikel 5 van de Winkelslui tingswet 1951 (Verordening vakantiere geling winkels) heeft vastgesteld. Deze verordening treedt inwerking met ingang van de dag na die waarop zij is afgekondigd. Deze verordening ligt voor een ieder ge durende drie maanden ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken (ge opend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur) ter inzage. Soest, 22 oktober 1963. LAGER-ONDERWIJSWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter algemene kennis dat door de raad dier gemeente in zijn vergade ring van 16 oktober 1963 medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager - onderwijswet 1920 is verleend aan: a. het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel te Soest voor het aanschaffen van enige meubelen en een vloerwrijver t.b.v. de Savornin Lohman- school voor g.l.o. aan de Driehoeksweg te Soest-Zuid: b. het R.K. Schoolbestuur te Soest voor het aanschaffen van leermiddelen en sets t.b.v. de R.K. school voor u.l.o. aan de Steenhoffstraat. Soest, 22 oktober 1963.

Soester Courant | 1963 | | pagina 1