OVERHEMDEN J. Hoppenbrouwers PRODUCTIVITEIT EN BELASTING. TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis. In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Promotie. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Feestavond van S.E.C. BURGERLIJKE STAND. Klaverjassen bij S.E.C. Pech voor Mixed Hockey Club. Ruitersucces. Shot Tafeltennis. Volkskerstzangavond. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooter rijschool so 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 Vijfde rit van Tempo. Wereldspaarweek. Soest en de Kamer van Koophandel. Eiermarkt. Zeepost. TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 Minister Bogaers heeft in zijn nota aan de Tweede Kamer verschillende moge lijkheden naar voren gebracht om de produktiviteit ten aanzien van de wo ningbouw te verhogen. Daarin wordt o.a. gewag gemaakt van overleg over het verrichten van overwerk, hetzij door langer te werken op de vijf werkdagen, hetzij door de zaterdagmorgen weer voor (over)werk in te schakelen. De minister deed deze gedachten echter niet vergezeld gaan van plannen om die overuren dan vrij te stellen van be lasting. En zo lang dit niet geschiedt, vrezen wij dat er, zoals tot nu toe, niet veel animo zal zijn op te wekken voor langer werken. Waarom toch hakt men deze belasting- knoop niet door? Er is al eens eerder een poging gedaan in het parlement om, althans voor de bouwvakken, te maken overuren vrij te stellen van belasting. Het werd door de regering afgewezen, omdat het teveel administratieve romp- ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. slomp zou meebrengen, de controle moei lijk is en deze problemen in versterkte mate zouden gelden als de vrijstelling alleen voor één bedrijfstak zou gelden. Wat dit laatste betreft kunnen wij ons dat voorstellen. Het zou de betrokken werknemers ook in een uitzonderingspo sitie plaatsen, die niet meer verantwoord Is en dan natuurlijk weer meer proble men zou oproepen. Waarom het overwerk over de gehele linie niet belastingvrij gemaakt? Daar door zou een groot areaal van* arbeids uren aan de produktie ten goede kun nen komen, waaruit de schatkist dan op andere wijze weer voordelen zou pluk ken. Voordelen die wellicht groter zullen zijn dan wat de armzalige extra loon de'asting opbrengt. Het gebrek aan ar beidskrachten doet zich thans in bijna iedere bedrijfstak voor en overal zou men dus gebaat zijn met meer animo voor overwerkuren, die bij belasting vrijdom ervan zeker zou ontstaan. Het gaat in deze wellicht nog meer om het psychologisch dan om het materieel effect van de maatregel. Al verkrijgt de werknemer al een verhoogd loon voor de overuren, in de meeste gevallen gaat hiervan minstens twintig procent af voor belasting. Degeen die overwerken wil, vindt dat eigenlijk weggegooid geld, wanthij kan op andere wijze mins tens zoveel of meer verdienen zonder dat de fiscus zijn deel komt opeisen. Talloze bouwvakarbeiders en andere technici verrichten immers in avond uren of op zaterdagmorgen klusjes voor deze en gene waar graag enkele guldens per uur voör wordt betaald, hetgeen de man schoon in handen krijgt, ter wijl de (tijdelijke) werkgever immers ook geen sociale lasten verschuldigd is. De extra verdiensten gaan in de meeste gevallen dan ook uit boven hetgeen de arbeider zou verdienen met overwerk voor zijn eigen baas, waar de loonbelas ting en sociale lasten van afgaan Zo kennen we ook gevallen waar arbeiders van de ene baas op zaterdagmorgen voor een andere in dezelfde bedrijfstak een klusje opknappen als zogenaamd aangenomen werk en daarmee belasting loos ver boven het uurloon verdienen. De zozeer gewenste hogere arbeidspro- duktiviteit zou met vrijstelling van be lasting vooor gemaakte overuren zeker worden bereikt, waar zowel de bedrij ven als de arbeiders als de fiscus én onze nationale economie wel bij zouden varen. Van werken is nog geen mens en geen land slechter geworden. Zo lang de regering deze knoop niet durft door te hakken, een oplossing vindt voor de ongetwijfeld er aan verbonden moeilijk heden, zal alle aandrang tot het leveren van overwerk niet erg veel effect sor teren. Hetzelfde geldt ten aanzien van ver diensten van de echtgenote van een werknemer. Vorig jaar heeft men de vrijstellingsmarge dezer inkomsten iets vergToot, doch dat betekende niet veel meer dan een fooi, waar de serieus mee- verdienende vrouw niet zo heel veel van merkt. Ongetwijfeld zouden, zoals in andere landen, ook hier veel meer vrou wen tot arbeid in bedrijven genegen zijn als die extra verdiensten maar belasting vrij konden worden genoten. Nu opgeteld bij het inkomen van de man blijft er in menig geval een schimmetje van over. We mogen hierbij niet uit het oog ver liezen, dat onze belastingen, vooral voor de middenklasse der inkomens, toch al hoog zijn. Vrijstelling voor de belasting van extra verdiensten zou daarom, juist uit deze kringen, een zeer groot aantal extra arbeidsuren kunnen opleveren. Zo lang men deze maatregelen niet wil nemen, maakt men nog geen grote ernst met de opvoering van de arbeidsproduk- tiviteit in ons land. Dokter P. J. Bangma, longarts, alhier, werkzaam als chef de clinique bij de af deling longziekten van de Universiteits kliniek te Utrecht, promoveerde heden middag op het proefschrift,,De resul taten van de behandeling van het bron- chuscarcinoom (longkanker)" tot doctor in de geneeskunde. Promotor was prof. dr. H. Deenstra. Na zijn artsexamen in 1952 te Leiden ontving hij zijn opleiding tot longarts achtereenvolgens ln het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg, het Sanato rium Zonnegloren in Soest en de Uni versiteitskliniek te Utrecht. P. J. Bangma is voorzitter van de afdeling Soest van de Nederlandse Protestanten Bond. Te vens bekleedt hij het voorzitterschap van het Oranje Groene Kruis, afdeling Soest. Proefschrift Het lot van 1613 lijders aan longkanker, die drie jaar of langer voor het afslui ten van het onderzoek werden opgeno men in verschillende klinieken in Neder land, wordt nagegaan. Het blijkt, dat de patiënt waarbij long kanker wordt geconstateerd geenszins kansloos is, mits het mogelijk ls een operatie, waarbij de long (of een deel van de long) met het gezwel verwijderd wordt, te verrichten. Van de 444 patiën ten, waarbij het kwaadaardige gezwel zich nog tot de long beperkte en een operatie werd uitgevoerd, bleek 50 drie jaar na de ingreep nog in leven zonder tekenen van terugkeer van de ziekte. Helaas is het nog zo gesteld, dat bij een groot deel van de patiënten de ziekte in een te laat stadium ontdekt wordt en een operatie - wegens uitbreiding en uit zaaiing in andere organen - niet meer mogelijk is. Onder meer wordt gewezen op het belang van het tijdig stellen van de diagnose. De beste kansen blijken dié patiënten te hebben, bij wie het longgezwel bij toe val werd ontdekt, bij voorbeeld door het maken van een kleinbeeldröntgenfoto in het kader van bevolkings- en bedrijfs- onderzoek. Gemeenlijk bestaan er dan nog geen klachten of althans geen klach ten, waarvoor de patiënt zijn arts heeft geraadpleegd. Daar deze ziekte voorname lijk bij mannen voorkomt (verhouding vrouw/man 1 30) boven de 40 jaar (ge middelde leeftijd 56,5 jaar) wordt een Dlr. H. W. Velllnga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). Ter gelegenheid van het 25-jarig Jubi leum van de voetbalvereniging S.E.C. wordt op vrijdag 25 oktober, in de zaal van Eemland, een feestavond gehouden. Het programma wordt verzorgd door het cabaretgezelschap Ton en Joop van En gelen. Hieraan verlenen Corrie Marineé, Ben Venmans, Frans Verwey, Eddy Kent, Chris van Leeuwen en Victor Scheers medewerking. GEBOREN: Antonia Johanna Maria, dochter van C. N. van den Berg en T. M. Vermeulen, Jan Steenlaan 17. Hen drik Cornelis, zoon van H. Hornsveld en J C. Heideman, Burg. Grothestraat 23. Annemieke Antoinette, dochter van S. C. E, Jongerius en E. J. Buschman, Amersfoortsestraat 78c. Joseph Mar- tinus, zoon van J. P. B. Veltkamp en M. M W. van der Valk, Baarn, Anthonie van Dijcklaan 44. Adriana Willemina Albertha, dochter van J. M. M. Westhof en A. W. van Bennekom, Vermeerlaan 22. Christina Johanna Martina Maria, dochter van J. M. M. Geerders en G. J. Kortekaas, Anthonie van Leeuwenhoek laan 191. Margaretha Wilhelmina, dochter van R. van Dongen en P C. Kamphorst, Soesterbergsestraat 148. Anthonie Hendrikus Maria, zoon van A C. van Beek en H. J. Steenbeek, Lange Brinkweg 55. Janneke Fleurycke, doch ter van E. Boeser en J. E. de Ridder, Dr. s'Jacobstraat 41. Marius Andries zoon van A. T. van Heiningen en G. de Lange, Verl. Talmalaan 19. Nancy Petronella Maria, dochter van J. P. de Jong en A. W. de Wit, Torenstraat 24 Johanna Clasina, dochter van H. B. de Bree en J. C. van der Poel, Rade- makersstraat 33. Robert, zoon van J. J. S. van Drogenbroek en A. B. Copier, Buntweg 23. Harmen, zoon van Tj. Kooistra en P A. H. van der Wal, Nieuwstraat 18. Ilse Astrid, dochter van F. Boer en G. M. van den Brink, Baarn, Marisstraat 38. Margaretha Elisabeth Maria, dochter van H. Th. P Tielemans en E. G. Uppelschoten, Oude Utrechtseweg 57. Jacoba, dochter van J. Wouterse en H. J. Meier, Nieuweweg 77. ONDERTROUWD: Gijsbertus Jacobus Voorburg, Klein Engendaalweg 9 en Gijsbertha Jeanette de Bree, Nieuweweg 69. Charles James van Gestel, Roer domplaan 92 en Yolanda Elliott, Birk- straat 138. Albert Abraham 't Hooft, Westerlookade 9, Voorburg en Petronella Johanna de Graaf, Julianalaan 59. Aalt van de Veen, le Heeserlaantje 5 en Marie Hodde, Thorbeckestraat 23. Leslie Olvedo Burleson, Oranjelaan 31 en Margo Lucie Adrianus, Singel 32, Sneek. Johannes Bartholomeus Gerardus Ma ria Kitselaar, Akerstraat 175, Kerkrade en Wilhelmina Anna Gerbreeda van der Leen, Elasweg 28A. GEHUWD: Cornelis Hendrikus Overgoor, Wijkamplaan 47, Baarn en Theodora Hu renkamp, Vinkenweg 47. Gijsbertus Wilhelmus van Houten, Hesseweg 147, Stoutenburg en Maria Aleida ter Woord, Kerkpad Z.Z. 114. Theodorus Eduard de Wit, Fokkerstraat 23 en Martha Blankesteijn, Fokkerstraat 23. OVERLEDEN: Jannetje de Graaf, 82 jaar, weduwe van G. V. Smallenburg, Van de Sande Bakhuijzenstraat 68, Hil versum. Gerarda Christina Wilhelmi na de Brake, 83 jaar, weduwe van C. Woudenberg, Nieuwerhoekplein 10. Hendrik Ribberink, 67 jaar, echtgenoot van J. van Eijkelenburg, Koninginnelaan 142. Julius Adriaan Sieburgh, 76 jaar, echtgenoot van A. B C. Laseur, Larix- laan 1. halfjaarlijks röntgenonderzoek bij deze categorie aanbevolen teneinde in een ho ger percentage de ziekte ln een vroeg stadium te kunnen diagnostiseren. Aandacht wordt besteed aan de verschil lende localisaties en stadia van uitbrei ding van het gezwel. Verder worden er verschillende typen longkanker onder scheiden, die een verschillende prognose hebben. Het blijkt, dat de meest voorkomende vorm, het plaveiselcelearcinoom, nog de beste prognose heeft. Dit is het type, dat de laatste decennia zo schrikbarend in frequentie is toegenomen, en waarbij een verband met het roken bestaat. Van de 932 patiënten met dit type kan ker werd 74 geopereerd bij 328 35,2 bleek de tumor zich te bepalen tot de long. Meer dan 50 (173 pa- tienten) bleek drie jaar na de operatie in leven en in goede doen. Van de 235 ge vallen, waarbij het gezwel regionaal was uitgebreid maar nochthans een operatie nog mogelijk was, overleefden 45 patiën ten 19,1 drie jaar of langer. Het laat zich aanzien, dat met een vroege diagnostiek en een combinatie van operatieve behandeling met röntgenbe- straling of nieuwe medicamenten, die de tumorgroei remmen, de resultaten van de behandeling van longkanker nog verder zijn te verbeteren. Leden, donateurs en poolleden van S.E.C. hebben in hotel Bos en Duin de tweede ronde gespeeld van het tournooi om de O. L. Zimmermanbeker. Er namen 52 klaverjassers aan de wedstrijd deel De uitslag was: 1. P. Schrijvers sr, 6525 punten. 2. L. v. Breukelen 6362. 3. B. de Rooij 6267. 4. Mevr. v. Klooster 6231. 5. J. Veldhuizen 6230. 6. H. v. d. Linden 6186. 7. L. v. Hornsveld 6110. 8. P. v. Zoghei 6030. 9. R. ten Hove 6022. 10. G. v. Duinkerken 5984. 11. L. de Rooij 5982. 12. H. Brons 5960. De troostprijzen werden gewonnen door mevr. Elderman, 4162 en P. Meidam 4532 Het is noch aan het eerste damesteam van M.H.C. noch aan het eerste heren team zondag gelukt een punt te behalen. De dames hadden echter geen reden tot klagen over hun spel. Het vlotte in het elftal veel beter dan in vorige wedstrij den. Men schijnt eindelijk de juiste op stelling gevonden te hebben. De aanval kwam tot vele goede acties, geleid door de als midvoor debuterende Ingrid Da- lenoort. Pech zorgde er echter voor dat vele goede schoten net naast gingen. Hilversum 1 wist het eerste doelpunt te scoren. Soest herstelde zich prachtig en maakte vlak voor rust de verdiende gelijkmaker. Een strakke voorzet van Ingrid Dalenoort werd door Stans Hop penbrouwers met een goed schot be kroond (1-1). Ook in de tweede helft stonden twee gelijkwaardige elftallen tegenover elkaar. Jammer genoeg ging de overwinning toch nog naar Hilversum, dat een paar minuten voor het einde van de wedstrijd door egn foutje in de achterhoede het winnende doelpunt kon scoren. Ook bij heren 1 had er wel een overwin ning en minstens een gelijk spel in ge zeten. Het had er in het begin dan ook alle schijn van. Met goed opgezette aan vallen drongen de Soester aanvallers telkens weer in de strafcirkel van Hil versum 3. Dit leidde na vijf minuten spelen tot een strafcorner. Door de twee specialisten op dit gebied, Erwin Hin- derdael en André Bolhuis kwam uit deze aangeboden. Een blunderende achterhoede zorgde hiervoor. De Soester keeper meende dat er sprake was van buitenspel en gaf hierdoor de toesnellende Hilversummers alle kans de eigenlijk onverdiende win nende gaol te scoren. Heren 2 deed het beter. Dit team zette de zegereeks voort met een 3-0 over winning op Kampong 9. Aan de bijzon der slechte toestand van het veld was het te danken dat Kampong geen grotere nederlaag te slikken kreeg. Dames 2 zette de nederlagenreeks voort. Met 6-1 verloren de Soester dames tegen Be Fair 2. Soest 3 speelde met 2-2 gelijk tegen Schaerweijde 5, Soest 5 verloor met 1-4 van Kameleon 6 en Soest 4 speelde met 1-1 gelijk tegen Laren 8. De jeugdige ruiter Jan Willem Wilten heeft succes gehad bij wedstrijden die door de Gooise Jachtvereniging te Bus- sum georganiseerd werden. Hij werd bij de dressuurwedstrijden voor gevorderden eerste met het paard Fiola en tweede met Master. Zijn zuster Ans Margaret werd met Atoom Ajax zevende bij de juniores. Het nieuwe seizoen is voor de tafelten nisvereniging Shot weer aangebroken. De verwachtingen zijn goed, gezien het ledental en de sterkte van de teams. Het is echter jammer dat dit jaar niet door junioresteams aan de competitie deel genomen zal worden. Dit komt door de geringe belangstelling van de jeugd. Daartegenover staat echter het sterk groeiende aantal seniores-leden. Er wordt dan ook door zes teams aan de compe titie deelgenomen. Theo Dasselaar zal weer in het eerste team spelen, na een jaar afwezigheid door ziekte. Hij zal met voorzitter K. Wiss en secretaris W. v. Doorn het eerste klasserschap weer gaan verdedigen. Shot 2, dat het vorig seizoen haar plaats in de tweede klas heeft moeten prijsge ven, na hierin negen jaar gespeeld te hebben, zal deze plaats trachten te her overen. Die opdracht hebben Theo Rade maker, Jan Hooft en Jan Stalenhoef. Shot 3 speelt in de derde klasse met de veelbelovende Hans Schrijvers, Pim IJff en Ronny Hulst, van wie de komende competitie veel verwacht wordt. Shot 4 speelt in haar oude opstelling en het is te hopen dat Henk Hilhorst, Kees Hooijschuur en Wil Tabak meer geluk hebben dan in het afgelopen seizoen. Toen werden zij bij de promotewedstrij- den teruggewezen naar de vierde klasse. Shot 5 gaat met kampioenskansen de competitie tegemoet. Harry Rauch, Ad v. d. Weijden en Bert Gerards zullen dit waar moeten maken. Shot 6 wordt ge vormd door 2 nieuwelingen, Igno Vink en Rob Douglas. Zij moeten onder lei ding van Theo van Steen laten zien wat zij waard zijn. Reeds nu deelt de commissie, die ieder jaar de volkskerstzangavond organi seert mede, dat deze avond ditmaal wordt gehouden op vrijdag 20 december in de Julianakerk. De commissie hoopt dat vele verenigingen deze dag in ge dachten zullen houden, zodat ze geen af spraken voor deze datum zullen maken, maar deze avond vrij houden, opdat ve len in de gelegenheid zullen zijn te ko men. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 22 OKTOBER 1963 As je 't ming vraogt dan mok zeige dajje naor Hees mot gaon om te zien datte jon ge kérels van noeng nie te lamlendig binne om te warreke, zoas zo dikkels ezeid wordt. Mïnse, minse, zo'n me- raokels fing veld heb- be die manne daor an- neleege. Heul bar. Ikke was d'r ok zao- terdag toeng daor hongderde minse waore bie de oopening deur de burrege- meester. Laoter dee die de eerste trap in de wed- stried van Hees teuge V.V.Z en denk- terom dattie trappe ken. Die jonges van Hees en V.V.Z. trouwes ok. Die trappe vaok niet alleenug naor de bal, maor naor alles wa ze zien beweege en daor kejje lillike blauwe plekke van knege. 't Gong meraokel hard, maor heul nie gemeen en dat Hees ewonne heb is nie meer as billuk, want 't was de eerste wedstried op dat meraokels finge ter rein en die mos Hees netuurlek winne. Maor V.V.Z. heb ut heul nie kedoo gegeeve. Heul bar zoas die manne d'r teugean gonge. Da was dus dik veur mekaor. Hees 'n veld, dattie jonges van de klub eiges anneleege hebbe, zongder d'r ok maor 'n stuuver veur te kriege en das veur ming 'n meraokel. Ikke doe nooit niks veur niks, waant ikke heb 'n paor breurs dood an warreke, maor ikke ken wel respek hebbe veur manne die nie zo ontaord luu binne as ikke. Dat veld is dik veur mekaor, maor de weg d'rheen is zo bar slecht, datte ge meente maor mos zeige wullie zalle die weg net zo fing veur mekaor maoke as die manne van jullie dat veld edaon heb be. En die manne van de gemeente hoeve ut da nie veur niks te doen. Dat betaole wullie allegaor mit de belastinge wel. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) O wordt gehaald en gebracht. Prima van kwaliteit en pasvorm Modern in dessin en model De beste fabrikaten VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK strafcorner een doelpunt voort. Door een ongelukkige klap van een Hilversummer werd linksbuiten Hans Evenhuis even la ter genoodzaakt het veld te verlaten. Een hoog opzwaaiende stick had hem bij een wenkbrauw getroffen en een wond veroorzaakt. Er was geen reserve aanwezg, maar on danks de handicap van tien man bleef Soest het lichte veldoverwicht behouden, vooral door het goede spel van de mid denlinie. Dit belette Hilversum echter niet in de vijftiende minuut de geijkma- ker te scoren. Deze ontstond uit een scrimmage. Een bijzonder op dreef zijnde Peter van Hofwegen kreeg vlak voor de rust de bal met een paar Hilversummers bij zich. Met een snelle ren dook hij de strafcirkel in, stopte plotseling, zodat de Hilversummers voorbij liepen en schoot mooi in (2-1). In de tweede helft speelde Soest echter weer met elf man. Het was echter geen verbetering. Peter van Hofwegen moest op een binnenplaats gaan spelen en dat ging hem minder goed af. De wedstrijd kreeg nu ook een wat ruwer karakter en de gemoederen raakten af en toe da nig verhit. Een fel oprukkend Hilversum wist al gauw na de hervatting de gelijk maker te scoren. Soest drong nu sterk op, maar zag geen kans het zo begeerde doel te vinden. De aanval hield daarvoor het spel te kort en speelde vaak met te weinig spelinzicht. Men probeerde het maar met individuele acties. Het spel- beeld werd er echter niet fraaier op. In de dertigste minuut kreeg Hilversum de overwinning op een presenteerblaadje Ook voor de vijfde rit van de najaars competitie van Tempo was veel belang stelling. Het was echt jammer dat Ray- mond de Zoete door ziekte niet kon star ten. Er werd al direct na het begin van de rit veel strijd geleverd. Gerrit Rutten- berg, Kees Proosdij, Wim Schaeffer en Adri Doekemeijer sprongen reeds na drie ronden weg. Theo Zeedijk was het eerste slachtoffer van de verwoede achtervol ging der overige renners. Proosdij en Ruttenberg verloren onderweg hun twee medevluchters en liepen enige ronden uit. Wim Schaeffer hield het langst stand. Hij werd pas in de 35-ste ronde gelapt. Theo Zeedijk, Harry Visser, Joop Wijn- hoff, Soeteman en De Weerd gaven op. De eindspurt moest de beslissing bren gen. Kees Proosdij won. Hij reed de 50 ronden in 1 uur 22 minuten. Tweede werd Ruttenberg, derde Schaeffer op 1 ronde, vierde Lub, vijfde Wiegers en zesde Doe kemeijer. De B-klassers reden dertig ronden. Hier was Johnny Visser weer heer en mees ter. De twee nieuwe leden gaven weer meer strijd dan de vorige malen. R. v. d. Kuilen werd tweede en W. Hees derde. Bij de A-klassers heeft J. v. d. Berg weer weer flink strijd geleverd. De juniores reden 7 ronden. De uitslag was: 1. S. v. d. Berg, 19 min. 2. J. v. d. Berg, op 5 meter. 3. B. Luikinga, op 25 meter. 4. P. Kooij, op 100 meter. 5. G. Bokma 6. B. Kooij. 7. A. V d. Meij. 8. J. v. Essert. 9. H. v. d Meij Bij de A-klassers was J v. d. Berg weer de snelste. Deze rijder belooft wat voor de toekomst. Hij won de 10 ronden in 21 min. 2. J. van Sloten. Ter gelegenheid van de Wereldspaar week, welke dit jaar zal worden gehouden van 24-31 okt. a.s., zullen, traditie getrouw, door de Nutsspaarbank te Soest, bijkantoor van de Nutsspaarbank Amers foort, wederom kalenders voor de in leggers beschikbaar worden gesteld. Deze zijn dit jaar wel bijzonder fraai uitgevoerd. Zij bestaan uit 4-kwartaal- bladen met reprodukties van Frans Hals schilderijen, aan de achterzijde voorzien van een lezenswaardig commentaar van de hand van de directeur van het Frans Hals Museum. Voor de jonge kinderen worden plaatjes en boekjes en voor de kinderen van 9-12 jaar aardrijkskundige voorstellingen beschikbaar gesteld. Onder voorzitterschap van de heer G. v. Nieuwenhuizen heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amers foort en Omstreken vergaderd en onder meer kwam het kampeercentrum in Soestduinen ter sprake. Besloten werd hierover contact op te nemen met het Soester gemeentebestuur, omdat niet ge heel en al duidelijk is hoe het met het al- of niet in stand houden van dit cen trum staat. De Kamer zal weer middenstandscursus sen en een conversatiecursus Frans geven. Tevens zal getracht worden in Amers foort een horeca-opleiding te krijgen. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 220.000 stuks in prijzen van f 14,50 tot 15,Middenprijs 14,75. Prijs per kg. 2,18. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ms „Pr. Margriet" (23 okt.). Argentinië: ms „Waterland" (23 okt). Australië: ms „Siena" (23 okt.). Brazilië: ms „Charles Tellier" (22 okt.), ms „Aldabi" (23 okt.) en ms „Luise Bornhofen" (24 okt.). Brits-Oost-Afrika: ms „Pierre Loti" (24 okt.). Canada: ms „Pr. Joh. Willem Friso" (23 okt.). Suriname: ms „Kreon" (23 okt.). Z. Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Oostkerk" (23 okt.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren.

Soester Courant | 1963 | | pagina 5