□AC MOUPEP SOESTERBERG Het rode en het gele gevaar. Hangen of trouwen. Ons lichaam produceert electrische energie. Zonder commentaar. J. v. Kooy Vergadering Groot Gaesbeeker Gilde. Opstelling van S.E.C. VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT Medische dienst. Korfbalprogramma. Telefooncel op 't Dorpsplein. Politie telefoon 4444 en 4445 Amerikanen willen „mense lijke stroom" gebruiken. MODERNE DflNES - EN MEREN'HORLOGES LANGESTR. 26 TEL 1*055 AMERSFOORT MM Dealer N.V. Autobedrijf Den Dolder - tel. 03402-3841 Op donderdag 31 oktober houdt het Groot Gaesbeeker Gilde de Jaarvergade ring in De Gouden Ploeg. Er zullen ver slagen over het afgelopen verenigings jaar uitgebracht worden en de begro ting komt ter sprake. Er is bestuursverkiezing omdat het ge hele bestuur statutair aftreedt. De heer M. H. Spies is niet herkiesbaar. Het bestuur heeft de leden voorgesteld de heer C. P. Hilhorst in zijn plaats te kiezen. Aan het eind van de vergadering zal gesproken worden over het verpachten van enige percelen bouw- en weiland, die eigendom zijn van het Gilde. OPENBARE NUTSBIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten Soestdijk. Jeugdboeken Betlem Jr„ De man uit Tripolis. Bingham, Waar vind ik... hem Bomans, Het locomotiefje. Bruna, Het ei. De koning. De vis. Cooper. De laatste der Mohikanen. Cramer-Schaap, In „De vrolijke eend". Dragt, De brief voor de koning. Estes, Moortje Coek. Snipper Coek. Farley, Black, de zwarte hengst, terug op de ren baan Black Minx, het veulen van Black. Bonfire, Black's tweede zoon in de draf- sport. Van der Geest, Orkaan Old Joe. Hallqvist, Op zoek naar Peter. Holesch, Ruta de hond. Jaspers, De Enkeling. Johns, Biggles begraaft de strijdbijl. Bigg- les en het geheime wapen. Biggles en de Interpol. Biggles en de verborgen schat. De Jong, Het geheimzinnige huis. Koch. Marius Blok bij de tommies. Lienau, Het leven bruist. Marxveldt, Kwikzilver Nash, Vakantie en alleen thuis. Parker, De leeuw Is los. Verroen, Sjoe en Piet zijn vriendjes. De Vries en Reiss, Maartje en Maartje. - M. Waanders-de Haer, Acrobaten. Circus- kind. Boeken over allerlei onderwerpen Beeld- encyclopedie No. 58, Luchtvaart 1962 No. 74, Race- en sportwagens Har- ry Sr Poe Ban en zijn olifant. Klink, Bijbel voor de kinderen. 2 dln. Lorenz, Ik sprak met viervoeters, vogels en vissen. Thomas, De Dalai Lama. Tinbergen, Klieuw. Vogelleven. Nieuwe aanwinsten Soest-Zuid Jeugdboeken Fris, Hans. Grashoff, Jannie zingt het hoogste lied. Hilde- brand. Nieuwe avonturen van Belfloor en Bonnevu. C. M. v. Hille-Gaerthé, Kool en rozen. Het verstopte Huuske. Johns, Biggles en zijn makkers Biggles in de jungle. Leckie, Een huishouden van Jan Steen. Nowee, Witte Veder. A. Rutgers van der Loeff-Basenau, Voor een kans op geluk. Schmldt, Wiplala weer. Scott, Ivanhoe. Zonruiter, De geheime oase. Boeken over allerlei onderwerpen Abramsz, Rijmpjes en versjes uit de oude doos. Bouhuys, Een erf vol vriendjes. J. Grimm en W Grimm, Mjrchen. Harteveld, Florence Nightingale. Har- teveld, Jeanne d'Arc. Hartmann, Hoe Bambi opgroeide in een Deens dorpje. Mc. Neill, Sprookjes uit alle landen. Prevert, Bim, het ezeltje. Rommel, Met zaag en hamer. De Water, Fr. Delano Roosevelt. S.E.C. speelt zondag de uitwedstrijd tegen Rood Wit in de volgende opstelling: Doel, Adams; achter, De Rooij en Hooy- er; midden, Burgman, Ruttenberg en Wolfsen, voor, Aalberts, Hanasbeij, De Bruin, Duijst en Verhoeve. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt het a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter, te Soester berg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en-D. J R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. Senioren: Altius 3-K.V.O. 1 te Bussum. Senioren: K.V.O. 2-Meteoren 2 om 15.30 uur. Senioren: K.V.O. 3-Samos 8 om 15.30 uur. Ten gerieve van hen, die niet beschikken over een eigen telefoon, is er op het Dorpsplein een publieke telefooncel ge komen, waar men ook telegrammen kan doorgeven. Men kan er zowel interlokale als lokale gesprekken houden. Bovendien hangt er in de cel een kaart met num mers voor de meldng aan de politie, de brandweer en de E.H.B.O. De aanvallen uit Peking op Moskou zijn een tijdje zo kalm geweest dat toen vermoedens werden geuit dat de twee vechtende toenadering zochten, wellicht omdat ze beiden inzagen met hun gekra keel de naam van het wereldcommunis me geen goed te doen. Het jongste salvo uit de Chinese hoofd stad toont aan dat hiervan geen sprake is. En ook dat Mao Tse-toeng het oor spronkelijk ideologische geschil wenst te laten groeien tot een felle rassente genstelling. De aanleiding is dat in de sowjet-pers met nogal wat nadruk is gesteld dat de mentaliteit van de huidige machthebbers in Peking meer met die van Dzjengis Khan dan met die van Marx overeen komt. Dat is een goede manier om - inhakend op de vaderlandse geschiedenis - de Russen duidelijk te maken dat er oorlogsgevaar dreigt uit het oosten. De veroveringstocht van de Mongoolse hoofdman vond dan wel in de vijftien de eeuw plaats, maar de herinnering eraan leeft nog Meer dan woorden. Hoe hoog de Chinezen dit opnemen blijkt er onder meer uit dat ze hele verhan delingen hebben gepubliceerd waaruit moet büjken dat Dzjengis Khan eerst Rusland aanviel en veroverde en daarna pas het Chinese rijk binnenviel, zodat als puntje bij paaltje komt de Russen van toen meer hebben bijgedragen tot de verovering van China dan omgekeerd. Een moeizame redenering die in ieder geval in de politiek van vandaag geen grote rol meer kan spelen. Volgens Peking hebben de officiële sowjet-organen alleen maar Dzjengis Kahn erbij gehaald om bij de Russen angst op te roepen voor het „gele ge vaar'. Dat is - zeggen zij - een spreuk geweest die door de rassenhater keizer Wilhelm II is uitgevonden en die er alleen maar toe diende om een vernisje redelijkheid te geven aan zijn pogingen China als kolonie op te delen. Maar ja, zeggen de Chinese bladen er bij, het beeld van die Duitse keizer is gesmolten als een sneeuwman in de zon. De oplettende lezer kan dan nagaan hoe het met je-weet-wel-wie ook zal gaan. Tot zover is dit alles nog maar een luidruchtig en ietwat vermakelijk ver toon van omhaal over niets. Maar men moet dit zien als een aansluiting op eerdere pogingen van Mao's afgevaar digden op congressen van Aziatische en Afrikaanse volken om de Russen buiten de deur te houden, omdat dat toch maar blanken waren die op onderonsjes der gekleurde naties niets te zoeken hadden. Gekweekte rassenhaat. De volgende stap is nu gezet niet al leen dat de Russen als blanken zich niet moeten bemoeien met de aangelegen heden der niet-blanken, maar boven dien zijn het rassenhaters. Immers, ze doen net als die Duitse kei zer, die als kolonisator eens in de ge schiedenisboeken een onaangename af schildering krijgt iri vele landeh waar hij actief is geweest. En dat zijn landen in het verre oosten, nog meer in Afrika en ook enigszins in Zuid-Amerika. Het zijn juist die gebieden waar Pe king en Moskou met elkaar concurreren om aanhang te verwerven. Als daar de Russen straks worden gezien als een reïncarnatie van de negentiende-eeuwse kolonisatoren, dan doet dat hun wer vingscampagne geen goed, waarvan cle Ihmezen kunnen profiteren. Het begon als een ideologische strijd. Het is nu steeds duidelijker een strijd om het leiderschap van het wereldcom munisme. Vanaf het begin der mensheid zijn er ter bescherming van de belangen der mensen in de samenleving rechtsregels, krachtens welke de overheid bepaalde ge dragingen verbiedt of gebiedt en aan de overtreding van het verbod of gebod een bepaalde straf verbindt. Hoe verder men in de geschiedenis terug gaat hoe zwaar der de straffen zijn, welke werden opge legd. De doodstraf was beslist geen zeld zaamheid en werd zelfs opgelegd bij vermogensdelicten, zoals diefstal, roof, brandstichting en dergelijke en dus be paald niet alleen bij moord en doodslag. Gratie of verzachting van het vonnis werd maar heel zelden verleend De ge schiedenis verhaalt van een zekere Dirk Claaszoon, die in 1441 werd veroordeeld tot de galg, hetgeen een zeer eerloze straf betekende. Hij kreeg gratie, dat wil zeggen, hij werd niet opgehangen, doch onthoofd Toch werden er ook wel meer humane veranderingen ln een eenmaal uitgespro ken zwaar vonnis aangebracht, waaraan de idee van reclassering ten grondslag lag. Zo gebeurde het wel, dat een dood vonnis ongedaan werd gemaakt wanneer een jong meisje of een ongehuwde vrouw zich bereid verklaarde de veroordeelde tot man te nemen, uiteraard met de be doeling hem tot een ordelijker leven te rug te brengen Een enkele maal ver kreeg een veroordeelde vrouw genade wanneer iemand haar tot echtgenote nam. In 1598 werd in Utrecht een jongmens van krachtige lichaamsgesteldheid tot de strop veroordeeld omdat hij, gewoon ge raakt in slecht gezelschap te verkeren, allerlei geweldenarijen had gepleegd, waardoor hij de strop had verdiend. Door toedoen van de buurtbewoners verkreeg hij op de volgende wijze gratie: Nadat hij door de beul en diens helpers naar het schavot op het Vreeburg was gevoerd, de ladder opgericht en de strop gereed was, terwijl hij er zelf met gebonden handen bij stond en de lijkzang werd aangehe ven, kwam een beeldschoon meisje van 18 jaar naar voren. Zij had zich met een bloemenkrans getooid, zoals dit bij ver loofden gebruikelijk was, en vroeg voor hem om gratie, met de bereidverklaring hem terstond te trouwen. Het omstaande volk drong hierop ook zeer aan bij de autoriteiten, die de executie moesten bij wonen, en na het zingen van een psalm voltrok de kerkvoogd ter plaatse in het openbaar het huwelijk. Te Venlo werd ln 1562 Symon Slatema- cher uit Krefeld wegens landloperij en paardendiefstal ter dood veroordeeld. Bij de aanvang der executie trad een meisje voor het Schepenenrecht en verklaarde zich bereid de veroordeelde te huwen en hem te helpen zijn leven te beteren. Daarop besliste de Schout niet direct, doch liet de beslissing daarvan over aan het Hof van Gelderland. In de nu nog bestaande brief, waarin het Hof het ver zoek Inwilligde, werd verklaard, dat ge nade zou worden verleend, mits het meis je een eerbaar vrouwspersoon was en de veroordeelde de beul schadeloos zou stellen voor diens gederfde loon voor de afgelaste executie. In 1572 werden een vader en een zoon ter dood veroordeeld wegens deelneming aan een aanval van de Watergeuzen op Gorkum. Toen de zoon na de vader het vonnis zou ondergaan, trad eveneens een meisje op om hem te „verbidden", het geen haar werd toegestaan, waardoor zij hem met haar huwelijksaanzoek het le ven redde. Toch werd niet altijd aan het verzoek gehoor gegeven. Zo mocht bijvoorbeeld de vrouw niet het slachtoffer zijn ge weest van de veroordeelde bij bijvoor beeld verkrachting, schaking of geweld. Ook mocht de vrouw niet van verdachte zeden zijn. Een vruchteloze poging wordt vermeld uit Amsterdam in 1672, waar een viertal Franse soldaten door de krijgsraad we gens openbaar geweld werden veroordeeld om te worden opgehangen. Enige joffers, door medelijden gedrongen, riepen voor hen elementen, doch hoewel de executie werd opgeschort, werden de schuldigen tenslotte toch „gewipt". Zo werd ook in 1583 het voornemen van een vrouw verijdeld, die Vincent Claesz uit Vreeland aan de hem opgelegde dood straf wilde onttrekken, doordat zij op last van een tweetal raadsheren werd geweerd en de veroordeelde, anderen ten voorbeeld, met het zwaard werd geëxe cuteerd. Er wordt ook melding gemaakt van een geval van werkelijke galgenhumor, waar bij de ter dood veroordeelde dief, trots een huwelijksaanzoek, de beul verzocht zo spoedig mogelijk de strop om zijn hals te werpen, omdat hij de strop pre fereerde boven het bijzonder lelijke meisje, dat van deze huwelijkskans ge bruik wilde maken. Deze bijzondere wijze van gratie werd ook in verschillende andere landen toe gepast. Vaak werd daarvoor de toestem ming vereist van de ouders van de ver oordeelde, zowel als die van het meisje. In onze tijd zien wij met bevreemding terug naar dergelijke in zwang zijnde rechtsgebruiken Deze wijzen van reclas- seren was wel een voor de overheid kos teloze procedure, doch bood slecht in enkele gevallen aan enkelen de gelegen heid tot daadwerkelijk reclasseren, in te genstelling tot de nu gebruikelijke wij ze, waarbij iedereen door een geldelijke bijdrage kan meewerken aan de herop voeding van de gevallen medemens. Ons lichaam verricht meer arbeid dan wij doorgaans vermoeden Maar wie kan weten, dat wij onze eigen stroomleveran- ciers zijn? In Amerika hebben geleerden nu, na jarenlange experimenten, voor het eerst een practisch gebruik van deze „organische electriciteit" gemaakt. In het physisch biologisch onderzoekcentrum van het General-Electric-Concern in Val- ley Forge, hebben de onderzoekers daar voor eerst een. rat gebruikt. Dat ons lichaam, of althans bepaalde organismen en weefsels, stroom levert, is allang bekend. Maar sinds de ontdekking - bijna 200 jaar geleden door Galvani - is nog nooit iemand er in geslaagd die stroom ook te lokaliseren en te gebrui ken. In Valley Forge heeft men de rat geope reerd en bepaalde electroden geïmplan teerd. Via de electroden werd een speci aal ontworpen zendertje gevoed. Acht uren achtereen leverde de rat voldoende stroom <155 microwatt) om de 500 kilo- cycle zendapperatuur te laten werken. Directeur John J. Konikiff van het on derzoekcentrum wil als volgende stap een minuscuul draadloos zendertje in het lichaam van de rat aanbrengen. Met de door het proefdier zelf geleverde elek trische energie zal het instrumentje drie jaren lang - de gemiddelde levensduur van de rat - onafgebroken signalen uit zenden. De signalen moeten tot op een afstand van honderd meter kunnen wor den opgevangen. Is dit geleerde „spielerei"? Of heeft het toch nog practische betekenis? De des kundigen van General Electric zijn er van overtuigd, dat hun project belang rijke gevolgen kan hebben voor de me dische wetenschap. Al kan ons lichaam niet de elektrische energie leveren, die het wonder onder de dieren, de ge vreesde sidderaal kan opwekken, toch moet de energie voldoende zijn om bij voorbeeld de „hulpmotor" aan te drij ven, die medici gebruiken om de hart kleppen van hartpatiënten te regelen. Tot nu toe worden deze kleine instru- mentjes gevoed door batterijen. Nadeel van deze batterijen is, dat zij na een bepaalde periode moeten worden ver vangen, hetgeen alleen kan via een chi rurgische ingreep. Bij gebruik van hart slagregelaars, welke door het lichaam zelf worden „aangedreven", kan deze lastige operatie achterwege blijven. Een andere toepassingsmogelijkheid, waaraan men in Amerika denkt, is een minuscuul intern telemeter-systeem. Een zendertje zou daartoe in het lichaam moeten worden geplaatst en gegevens doorseinen over o.a. hartslag, bloeddruk en hersengolven. Zelfs iemand, die op grote afstand is, zou daardoor regelma tig door zijn geneesheer kunnen worden gecontroleerd. Met het oog op de ruim tevaart zou zo'n instrumentje bijzonder belangrijk zijn. Zodra er iets mis gaat met de ruimtevaarder kan dit ogenblik kelijk op een eenvoudige manier op aar de worden geregistreerd. Op het ogen blik moet men in de ruimtecapsule een nogal uitgebreide apparatuur inbouwen om gegevens over de man te kunnen doorseinen. De 31-jarige Bertram Widney uit Can- terbury, die moest terechtstaan omdat hij een straat met eenrichtingsverkeer aan de verkeerde kant zou zijn binnen gereden, voerde als verweer het volgende aan: „Mijn medepassagiers waren mijn moeder en mijn tante en ik kon daarom onmogelijk mijn gedachten bij het rij den houden." De rechter had daar be grip voor en sprak hem vrij. In het orgaan van de Ned. Hotelpor tiersvereniging stond de volgende ver zuchting van een inzender: "Ik zag laatst een meisje lopen, met een lange broek aan en kort geknipte haren. Het was precies een jongen, maar toen ik vlak bij haar was, zag ik dat ik me eigen vergist had: Het was een jongen. Ik was weer gerustgesteld, totdat hij een café binnenliep en verdween door een deur, waarboven „Vrouwen" geschilderd stond". De Londense verfspuiter William Fischer is veroordeeld tot 1 pond ster ling boete en tot het betalen van de schade van 3 pond, omdat hij de deur van zijn cel in het politiebureau had be schadigd. met zijn hoofd. In het Westdutse kabinet is onlangs medegedeeld, dat men, om de tijdens het nazibewind in Duitsland gebouwde bunkers en tankvallen op te ruimen, over een bedrag van vierhonderd mil joen Mark zou moeten beschikken De Parijse industrieel Emile Eaze- rand wilde dezer dagen een bezoek bren gen aan zijn houten landhuis om er en kele rustige dagen door te brengen Hij kwam echter tot de ontdekking, dat men zijn huis geheel had afgebroken en al leen de fundamenten waren nog te vin den. Charles de Gaulle moet onlangs ge zegd hebben: „De Tien Geboden zijn daarom zo duidelijk en begrijpelijk, om dat zij zonder de tussenkomst van een commissie van deskundigen tot stand zijn gekomen". Met enige trots wist het gemeentelijk vervoerbedrijf van Chicago te vermelden, dat zijn bussen verleden Jaar met een gemiddelde snelheid van 18,78 km per uur door het verkeer waren gekomen. Het Jaar daarvoor was de gemiddelde snelheid 18,65. En als men dan bedenkt dat de gemiddelde snelheid van Chicago's paardentram in 1906 19,2 km was. De vereniging tot bescherming van Dieren in Barcelona organiseerde onlangs een stierengevecht, waaraan door de bes te matadoren uit het land werd deelge nomen. Uit de opbrengst van de verto ning wilde men een veldtocht tegen de stierengevechten financieren. Een Japanse firma heeft een kunst- kat in de handel gebracht voor mensen, die een afkeer hebben van het doden van dieren. Het „dier" heeft lichtjes op de plaats van de ogen en bevat een geluids kastje, dat regelmatig „miaauwt". ZILVEREN STUIVERTJES. MM vraagt de waarde van enkele muntjes. Antwoord: De waarde van uw munten hangt voornamelijk af van de staat waarin ze verkeren. Redelijke verzamel- stukken, deze zijn niet perfect, doch beter dan normaal gebruikte, hebben ongeveer de volgende waarde: stuiver 1850 0,35; frank 1844 1,25; frank 1843 f 0,75; bronzen munt Britannia 1797 0,50. Uiteraard zijn deze opgaven glo baal, want u beschrijft de munten niet nauwkeurig (franken van welk land b.v.?j. PERSONELE BELASTING. A V stelt een aantal vragen over de personele be lasting. Antwoord: Soest valt in de zesde klasse voor de personele belasting. Dat is voor verdere antwoorden van belang. 1. In die zesde klasse is de huurwaarde ad 355,- nog vrij (na 1 juni 1963). 2. De belasting bedraagt 3,6 van de huur waarde minus 335,- en 1% van de meubilairwaarde minus 300,- 3. Er zijn inderdaad 200 opcenten. 4 Nieuwbouw wordt geschat in vergelijking tot oud bouw. Hiervoor is een speciale regeling getroffen in verband met de feitelijke huurverschillen 5. Bij onderverhuur ont staat een nieuw perceel. Het oude per ceel wordt dus zoveel kleiner. Aange zien voor elk perceel de aftrekken gel den, is dat als regel voordeliger. NALATENSCHAP. Als er geen testa ment is en man en vrouw komen te over lijden, welke rechten hebben kinderen dan? Wat kost het laten maken van een testament of notariële beschrijving waar bij het bezit vermaakt wordt op de langstlevende? Antwoord: Als het echtpaar getrouwd is in gemeenschap van goederen, dan vormt de helft van het totaal bezit de nalatenschap van man of vrouw. Deze nalatenschap wordt, indien er geen tes tament is dat anders bepaalt, gedeeld door man of vrouw en kinderen. Zonder meer alles vermaken op de langstlevende is in dit geval niet mogelijk, omdat u hiermede het wetteüjk erfdeel van de kinderen aantast. Er zijn echter moge lijkheden om de langstlevende een le vensonderhoud toe te kennen. Gaat u beiden naar de notaris en bespreekt u met deze welke in Uw geval de moge lijkheden zijn, waarbij u gelijk de kos- tenkwesties ter sprake kunt brengen. WERELDDEEL. Hoeveel werelddelen zijn er nu eigenlijk, vijf of zes? Antwoord: Een werelddeel is een begrip, dat min of meer meest vasteland of con tinent overeenkomt. Het is in zovere rui mer, dat het gewoonlijk de om het was- teland heen liggende eilanden mede om vat. Men neemt er gewoonlijk vijf aan, nl. Europa, Azië, Afrika, Amerika en Australië. Eigenlijk vormen Europa en Azië slechts een werelddeel, dat men wel Eurazië noemt. Ook het land om de Zuidpool (Antarctica) vormt echter een werelddeel, zodat er toch vijf geheel af zonderlijke werelddelen bestaan. Indien we Europa en Azië apart blijven rekenen, zijn het er dus zes. TRAP- tevens HAND NAAIMACHINE te koop. 125,-. Acacialaan 17. Te koop prima gebruikte HAARDEN en kachels v a. 25,-. Smederij Kooy, K. Brinkweg 26A, Tel. 2554. Te koop prima MEST, 13,50 m3. E Westeneng, Heuvelweg 14 of Nieuwe- weg 33. TE KOOP kolenfornuis. haardkachel en tafel. Smitsweg 33. Te koop complete MOTOR met versnellingsbak voor Renault 4. Molenstr. 101. TE KOOP gecombineerd gas-kolenfornuis, merk Et- na, in staat van nieuw. Vosseveldlaan 39. MEISJE van 14 jaar b.z.a voor verzorging bij kleine kinderen en ook voor de huishouding. Brieven on der no 138 bur. S. Crt. AUSTIN te koop, in zeer goede staat. Ook genegen te ruilen voor bromfiets. Molenstraat 101. Flinke WERKSTER gevr van 8-12 uur, 2 x per wk. Mevr. Janssen, Boekhan- iel Adriaansen, Burg. Gro- thestraat 32. NET KOSTHUIS aange boden. Nieuweweg 47. BROOD- EN BANKET BAKKER biedt zich aan voor onbepaalde tijd. A v. d. Wal, Wald. Pyrmont- laan 52, Soest, tel. 2097. Te koop een z.g.a.n. GAS HAARD. merk Velie, ge ëmailleerd, Prijs 100.-. Korte Brinkweg 27, Flat Beversstein, Soestdijk. A.s. echtpaar vraagt onge- meub. WOONRUIMTE, liefst zo spoedig mogelijk. Br. onder no. 128 bureau Soester Crt. TE KOOP butagaskachel 30.-, snelbrommer 125 -, korte witte bruidsjapon met sluiter, m. 38 50.-, electra kookplaat 7,50. Dalweg 135. TE KOOP bed (2 m x 1,10 m), licht metalen fra me) plus matras en fiets- zitje voor stuur, Hilde- brandlaan 2. Jongeman, b.b.h.h., zoekt één of twee ongemeubi leerde KAMERS op be slist goede stand. Br. on der nr. 137 bur. S. C. Gevraagd WOONRUIMTE te Soest-Zuid of Soest- duinen, voor plm. 1 jaar, in ruil tegen flat. Br. onder no. 135 bur. S. C. Te koop TRAPNAAIMA- CHINE, merk Singer, Bos straat 65, tel. 4507. Wie wil in mijn TUIN struiken snoeien, rooien, opruimen en spitten? A. Paulownalaan 36 In r.k. gezin wordt per 1 dec. of eerder gevraagd fink MEISJE voor hele of halve dagen. Birkstraat 153, Soest (t.o. Sportpark „Birkhoven"), tel. 14415 Amersfoort. Te koop 3 grote KISTEN (1.30 m2) bekleed met multiplex, 's Avonds na 6 uur. Korte Hartweg 18. Te koop groot oud per- zisch KLEED. 250 X 350. Steenhoffstraat 29. 4 grijze KATJES, dol op Felix, zoeken goed tehuis. Kerkpad N.Z. 57, Soest. ZANGER-VIOLIST heeft nog enkele lesuren be schikbaar. Verantwoorde, inspirerende opleiding, eventueel ook bij leer lingen aan huis. Schrijf onder letter FJ 7 bur. dezes. A.s. echtpaar zoekt WOONRUIMTE met kook gelegenheid. E. Kruisin- ga, Singeldwarsstraat 32, Utrecht.

Soester Courant | 1963 | | pagina 2