3AC MOURER NIEUW' (arbpvit 30 KORTING FRANS BOSMAN - P.U.E.M.-installateur DE LIJFWACHT VAN DE GAULLE. Horlogerie Van Wieren DEUX-PIèCES 79.5# Dichterlijk dagboek Soest voor dertig jaar. VIJFDE BLAD SMIT's Pockethall -HAGERTY SILVER FOAM J. Hoppenbrouwers op wasautomaten, wasmachines, centrifuges enz. geven wij niet A.E.G. D.R.U, UNILUX (Scharpf) MIELE BOSCH ZANKER SIEMENS CONORD PHILIPS SIWA ERRES Autorijschool VAN HUUREN Anto- en Scooter- rijschool VAN BEUREN Jaarvergadering S.T.C. KINDERBOEKENWEEK 26 oktober - 2 november Aan het Elysée te Parijs staat het voor name paleis van de president der vijfde republiek. Van hieruit bestuurt het Fran se staatshoofd zijn land. Slechts tijdens het weekeinde is de president niet aan wezig in de Parijse metropool, dan ver toeft hij op zijn kasteel dat gelegen is op 250 km. afstand van Parijs, in Co- lombey les deux Eglises in Lotharingen. In de rechtervleugel van dit paleis is voor de persoonlijke veiligheidsdienst van de president een aantal vertrekken in geruimd en daar oefent commissaris Ducret het meest ondankbare en tege lijkertijd meest eervolle ambt uit dat de Franse politie te vergeven had. Monsieur Ducret is dag en nacht, zonder enige onderbreking, verantwoordelijk voor de persoonlijke veiligheid van generaal Charles De Gaulle, de meest gehate en meest bewonderde man in Europa. En er is na de tweede wereldoorlog nog niet één staatshoofd in Europa geweest, die zo mettertijd met moord en doodslag werd bedreigd als deze Franse president. wast zilver glanzend schoon Even wassen, afspoelen, dro gen en... uw zilver glanst mooier dan ooit. Uw handen blijven schoont - txt, Uurwerken Goud en Zilver Van Weedestraat 40 Telefoon 4361 De generaal kent geen angst. Ondanks de aanslagen die reeds op zijn leven werden gepleegd (en we denken dan zeer in het bijzonder aan de po gingen te Pont sur Seine en Petit-Cla- mart en aan de verijdelde aanslag in de gebouwen waarin de militaire acade mie van Parijs is gevestigd) is Charles de Gaulle niet voorzichtiger geworden, integendeel. De generaal weet zich door de Almachtige beschermd, zoals hij ook bij herhaling, rotsvast verzekerde. Mijn tegenstanders, aldus de president, bezit ten nog niet de macht, één dag aan mijn leven toe te voegen, dan wel daar van af te doen. Hij ontsteekt steeds weer in woede, als hij rechercheurs en of agenten in zijn onmiddellijke nabijheid ziet en hij maakt dan altijd weer de sarcastische opmer- van een bijzonder mooie kwaliteit jersey en in enkele zeer aparte modellen. Van Weedestraat 80 Telefoon 2670 king: „Ik kan die lieden niet zien; die „blauwen" hinderen mij". Voor commis saris Ducret is de bijna onmogelijke taak weggelegd om de president te bescher men en te beveiligen, zonder dat deze zulks ziet of bemerkt. De beide dienstauto's van de president, twee zwartgelakte Citroëns DS 19, zijn niet van een pantsering voorzien. De Franse minister van binnenlandse zaken heeft eens gepoogd om de president, wanneer deze zich des vrijdags naar z'n Nu weer Zwammerdam ter ziele, Meer dan duizend jaren oud, Al vocht alles, zelfs de scholen, Dapper mee voor zelfbehoud; Hoog niveau en veel gezwam: Hangen moest toch Zwammerdam. Pauze in de oorlog om het Overzeese dode hoen, Arbitrage staakt het vuren, Ook de haan mag niks meer doen, Want zijn nek wordt omgedraaid Vóórdat hij soms koning kraait. Holland-België mocht zondag Weer eens niet op de tee-vee, Met geen Fifa valt te praten. Noch met de K.N.V.B. Boycot heel die voetbal pool, Dan bereikt men snel het doel! In het ronde jaar 2000, Staat te lezen in de krant, Wonen 20 miljoen mensen In ons goede vaderland; Werken maakt niet meer van streek: Vijf en dertig uur per wek. Telefoon- en briefgeheimen Door de staat om zeep gebracht. Zonder Duitser en Gestapo Had je dat niet meer verwacht; „Dubbelop, wat gééft dat nou Zegt oom Piet: ,,'k Heb al een vrouw!" JAAP MIJDERWIJK. kasteel begeeft om aldaar het weekeind door te brengen, uit veiligheidsoverwe gingen gebruik te doen maken van een helikopter. De president negeerde zijn minister volkomen. Minister Fey heeft het nimmer meer gewaagd soortgelijke verzoeken aan de presdent te doen. ingewa (actieve Itooldragees) bij maa g - en gewandsklachten. fi.25 De veiligheidsmaatregelen. Drie verschillende wegen leiden naar het buitengoed van de president in Colombey les deux Eglises en iedere keer wanneer De Gaulle van of naar huis gaat, wordt een andere route ge kozen. Aan de chauffeur wordt de af te leggen weg pas op het allerlaatste mo ment medegedeeld door commssaris Du cret en of door een van diens recher cheurs. Alle, langs de gekozen weg aanwezige politiebureaus en posthuizen zijn dan gewaarschuwd en indien het onverhoopt mocht gebeuren dat door bepaalde, on voorziene omstandigheden een inbreuk op het vastgestelde tijdschema wordt gemaakt, ontstaat er bij de politie in het desbetreffende gebied een soort van alarmtoestand nr. 1 en is men daar op alles voorbereid. Een politieradiowagen, die de auto van de president altijd vooraf gaat, staat in direct contact met de op de route aanwezige politiebureaus De auto van de president rijdt altijd met een vastgestelde snelheid van 120 km per uur en van te voren worden de we gen voor alle andere verkeer verboden. Veertien inspecteurs en rechercheurs, dienstdoende onder commissaris Ducret, verliezen de president geen moment van de dag en de nacht uit het oog. Zij al len hebben de opdracht onder alle om standigheden met hun leven borg te staan voor de persoon, het leven en de veiligheid van het Franse staatshoofd. Gorilla's. Los van deze veiligheidsdienst wordt president De Gaulle nog bewaakt door een viertal speciale lijfwachters, bijge naamd de gorilla's. Deze geboren vech ters, worstelaars en schutters maken geen deel uit van 't Franse politie-apparaat en en zij bezitten op dat terrein geen enkele bevoegdheid Deze mannen zijn lijfwachters zonder meer, in de juiste zin van het woord, getraind in het gevecht van man tegen man, met en zonder wapens en of vuur wapens. Drie hunner bekleden zelfs naast hun verantwoordelijke betrekking van beschermer van de president, nog nevenfuncties. Zo is de lijfwachter Co- metti, eigenaar van een autorijschool in Parijs; Auvrey is werkzaam in een drukkerij en Tessier beoefent naast zijn verantwoordelijke functie het beroep van manager van bokswedstrijden. Blijft dan nog over de van Arabische afkomst zijn de Djoudher, die geen nevenfuncties heeft. Alle vier mannen zijn in Parijs woon achtig. Dit viertal vergezelt de president op al zijn reizen en tochten in het binnen- en buitenland en vormt als het ware een levende veiligheidsgordel, een menselijke muur. De buitenste ring van deze muur wordt gevormd door de leden van de veiligheidsdienst van monsieur Ducret en ieder hunner heeft bij de uitoefening van zijn taak een speciale opdracht- Wat doen zij? Twee rechercheurs letten speciaal op de ogen van de toeschouwers. Twee anderen op de handen van die en nog weer an deren op ramen, deuren en vensters van de omliggende woningen, gelegen aan de weg waarlangs zich de president be geeft. De spanning, de zorg dat er met de generaal iets mis gaat en of kan gaan, bereikt voor de mannen van de veilig heidsdienst het hoogtepunt, wanneer de president zijn chauffeur opdracht geeft om de auto te doen stilhouden, uitstapt en zich vriendelijk wuivend en handen schuddend onder het aanwezige publiek begeeft. Ale zintuigen, zenuwen en spie- Wat veel belangrijker voor U is, wat wij wel geven Deskundige en betrouwbare voorlichting vóór de koop, dus geen berouw nk de koop Deskundige plaatsing volgens voorschriften P.U.E.M., dus geen levensgevaar tijdens gebruik. Goede en snelle service rik de koop Indien gewenst gemakkelijke betaling, ook op P.UEM.-con- ditles. Wij leveren diverse merken uit voorraad, waaronder ELECTRO-TECHNISCH INSTALLATIEBUREAU SOESTERBERGSESTRAAT 20A TELEFOON 3367 droomhuis. Van der Leeuw, Vluchtige begroetingen. Lindop, De weg naar de lantaarn. Lubis, Schemer over Dja- karta. Ludwig, Cleopatra. Van der Lugt, De verliefde clown. Luursema, Adieu Nick. Lyall, De lucht is vrij. - Maass, Keizerlijke Venus. Mandel, Kaars envoor het peleton. Mares, Waaiende bomen. Wie werpt de steen Marshall, Bumpie. Martin, Het aan beeld. Branding. Het erfdeel. Marga. Ma- rianne. De werf. Somerset Maugham, De bonte sluier. Du Maurier, De pa rasieten. Mohr, Soldatenzender Calais. Motley, Klop maar op 'n deur. Noack, Het begon zo onschuldig. Wie heet er nu Valentine Oosterbroek-Dutschun, De kruishoeve. Laat mij leven. Trilogie. Otcenasek, Romeo, Julia en de duisternis. Prevelakis, De zon van de dood. Van De enigste Rijschool in Soest waar U kunt worden opgeleid voor al uw rijbewijzen met eigen lesmateriaal. Keuze uit 4 nieuwe luxe auto's, waarbij grond- en stuurversnelling; 1 vrachtauto Opel Blitz, nieuwste model; 1 Heihkel Scooter met electr starter. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij de grootste Eikenlaan 1, tel. 4685. Packer, Nóch de maan bij nacht. Ranken, De onvolmaakte illusie. Ro- binson, Barbara. Roe, Erfdeel der Go den.Rodriguez, De ijzeren trap Rosseels, Ik was een Kristen, dl. 1 Het verraad dl. 2 Achter de horizon. Sanderson, Men gaf hem een geweer. Sant, Beidt uw tijd. De dokter is thuis De Schrijver, Het zaad van morgen. Schwarz-Bart, De laatste der rechtvaar digen. Simenon, De deur. Maigret met vakantie De teddybeer. Simmel, Het kan niet altijd kaviaar zijn Slaugh- ter. Dokter in Korea. Smith, De man die zijn eigen erfgenaam was. Sprin- genschmid. Vrouwenarts in Czernowitz. - Stafford, Het begon in Bangkok. Steinbeck, De druiven der gramschap. Ten oosten van Eden. Stevenson, De zon derlinge geschiedenis van Dr. Jekyll en Mr. Hyde. Straker, Moord met twee onbekenden. Stroud, Een kind ver dween. Ricketts Sumner, Zeg eens eerlijk, Tammy. Symons, De cirkel ren. De jeugd was veel beter vertegen woordigd. Aan het college van B. en W. is een rap port gezonden inzake de situatie in de gymnastiekzaal van de Kerkebuurt, maar hierop is helaas nog niet gereageerd, aldus de heer Houkes. De ballpontactie is een groot succes geworden. Voor het geld dat hierdoor binnenkwam werden vier vlaggen ge kocht en overwogen zal worden of de rest besteed zal worden aan het stichten van een majorettekorps. De jeugd voelt wel iets voor een drumband, maar het bestuur raadde dit af. Getracht zal wor den met een donateurswervingsaktie het aantal donateurs uit te breiden. Het jaarverslag, het financieel overzicht van penningmeester P. Steur en de ver slagen van de jeugdraad, de kampcom missie, de technische commissie en de wandelafdeling werden goedgekeurd. In het bestuur werden mevr. Pellegrom en de heren Spruyt en Egberts gekozen. De heer S. den Boer zal tijdelijk be stuurslid zijn, waardoor het aantal weer op 9 gebracht is. In de jeugdraad werden de jeugdleden C. Dorrestein, R. Visser, I. Casander, W. Fraai, H. Kamphorst, L. Kievits, E. v. Beveren, P. Floor en J. Roe gekozen. Er zal ook dit jaar met een wagen deel genomen worden aan de intocht van St. Nïcolaas. Er staat een dualmeet met de Soesterbergse vereniging A.G.A.V.S. op het programma, er zuilen vaardigheids- proeven afgelegd worden, er komt een uitvoering in het openluchttheater, een teenagerfeest en een filmavond. UNIEKE KOLLEKTIE VERLOVIMGSRIIMGEIM I LANGESTR.ZG - TEL: 14055 - AMERSFOORT ren van zijn begeleidende beschermers zijn dan tot het uiterste gespannen, klaar om in te grijpen, op alles voorbe reid, op alles bedacht. En die spanning duurt tot aan het einde van iedere reis en van ieder bezoek van de generaal. Om tot lid van de veiligheidsdienst van het Franse staatshoofd te worden be noemd, moet men voldoen aan uitzonder lijk hoge eisen en beschikken over wel zeer bijzondere kwaliteiten. Men mag wel even onverschrokken zijn als Charles de Gaulle zelf, die na de aanslag bij Petit-Ciamart rustig opmerkte; „Deze mensen waren slechte schutters". Zijn chauffeur telde de kogelgaten, het waren er honderd en vijftigmaar tijdens de aanslag bleef de president kalm op zijn plaats zitten en knipperde niet eens met zijn oogleden. R.K. OPENBARE UITLEENBIBLOTHEEK. NIEUWE BOEKEN. Romans Hornmann, Helden en dwazen. Johann, Steppenwind. Wit-hete zon. Kades, Monte Cristallo. Kaeser, Losge slagen jeugd. Thuiskomst. Kaufman, Het negende gebod. Keilson, In de ban van de tegenstander. De Klerk, Ver dwenen verten. C. Kray-Sijsman, Ik ga de wegKröger, Natascha. De Landeli, Ave Eva. Mislukte pastorale. Spiegel aan de wand. Versprongen ster. De Lannoy, Madame Royale, de prinses in de schaduw dl 1 Het spinneweb dl. 2 De gouden horizontdl. 3 Het wordt steeds nauwer. Sytzen, Soldaat- Ravijn-Landgenoten. Von Tessin, De bastaard. Tey, Moord in de nacht trein. Thijssen, Het grijze kind. Toby, Eddie en zijn vader. Traver, Strijd om een mens. Trevor Finni- gan's droom. Turnbull, De dag zal komen. Tute, S. S. Leviathan. Un- nerstad. De gillende drieling. Vandel, Het uur is nog niet gekomen. Ver burg, De zwarte cirkel. Vlaanderen. Ten oosten van Algiers. De Vries, De man in de jachthut. Waltari, Wie ver moordde mevrouw Kroll Wallis, Ont moeting in de avond. Wellman, Doch ters van Jericho. Wiesel, De dageraad. Wilkinson, Apen blijven apen. Win- gate. De regendokter. Wolfgang, Pri ma-Donna. Woods, De onwillige ge tuige. Wöss, Honden wilt ge eeuwig leven Young, De tijd zal het leren. Zandstra, De stroom ruist in de avond. De Soester Turnclub heeft in restaurant Zonneheuvel de jaarlijkse jaarvergade ring gehouden. Aanvankelijk had secre taris L. Houkes de leiding omdat voor zitter P. Ekel ontbrak. De heer Floor bevond zich niet achter de bestuurstafel wegens ziekte, de dames Schuyt en Hoo- gendoorn en de heren Hermsen en Kan- ters eveneens niet wegens tussentijds bedanken. De heer Houkes betreurde het dat van de 100 senior-leden er slechts 6 op de jaarvergadering aanwezig wa- Dertig jaar geleden werd er in alle Engelse kerken gebeden voor het be houd van de vrede en over de gehele wereld werd de volgende tekst uitge sproken: „Ik beschouw het als mijn dure plicht - daar ik weet welk een vreselijke ellende de oorlog in» de wereld brengt - krachtig te strijden tegen alles wat onenigheid kan veroorzaken in de wereld der volkeren, in de staat en in mijn gezin. Ik besluit met Gods hulp met al mijn kracht mee te werken aan het tot stand brengen van de vrede on der de mensen". Een zekere Adolf Hitier heeft niets van die tekst begrepen want hij was alleen het Duits maar machtig. Een andere man was ook dronken. Hij reed met zijn auto door Soesterberg en voerde veel te veel licht. Een agent hield hem hiervoor aan. Dat zinde meneer niet en hij verklaarde nadrukkelijk dat hij niet door iedere boerenveldwachter aangehouden wenste te worden. Of hij dan maar even wilde uitstappen. Daar over piekerde hij helemaal niet, zodat er niets anders opzat dan hem uit de wagen te sleuren, hetgeen dan ook prompt ge beurde. Hij wou nog gaan slaan ook, maar de agent was iets sterker, dus dat liep op niets uit. Twee Duitsers kwamen bij een Soester rijwielhandelaar en zij vertelden hem dat ze hun fahrrad wel wilden verkopen. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 25 OKTOBER 1963. Dat kon zei de fietsenman en hij waar schuwde de politie, die al gauw te weten kwam dat onze oosterburen deze fietsen gestolen hadden. Zeven jaar later zou dat wel meer voorkomen. Een Zeister chauffeur reed een Weense professor en zijn vrouw in een taxi. Op een onbewaakte overweg in onze ge meente kwam de auto in botsing met een trein. De echtgenote van de hoogle raar werd vrij ernstig gewond. De prof. eiste 7500,van de taxichauffeur, maar de rechtbank ging hiermee niet akkoord. Een Soester inwoner maakte het zo bont met alcoholgenot, dat hij slapend in een plas gevonden werd. Hij had het zo naar zijn zin in dat natte bad, dat hij zich met handen en voeten verzette toen hij naar een droge cel gebracht werd. „N. is Neptunus, de god van de zee, die in zijn jeugd al dweepte met lik- doornzalf-Gédé", stond in de advertentie van een drogist. Voor 34 cent kon je al een flesje kopen waarin een afdoende vloeistof tegen hoofdonrein zat. Wie daarom kwam liep wel heel erg in de gaten. De Soester mandolineclub Mignon gaf een uitvoering in Eemland. Mignon bestaat niet meer en de jeugd zoekt het tegenwoordig in Soest meer bij schippers- klavieren dan bij de mandolines. Er waren dertig jaar geleden nog heel wat mensen die het niet op sport be grepen hadden. Een meneer klaagde in de Soester Courant over al die ontaarden, die naar een voetbalwedstrijd gingen kijken. Dat deed hij in de bekende trant van wat een onzin. Eerst lopen ze zich ongelukkig om bij een bal te komen en dan trappen ze die weg Volgens die me neer ging slechts 10 naar het voet ballen om te kijken en 90 om te gok ken. Met de wielrenners was het nog erger gesteld. „Die rennen zes dagen en zes nachten op een rijwiel. Zij rijden om beurten en lossen elkaar af. Als er geen publiek is of alleen slapers aanwezig zijn dan gaan de renners ook een dutje doen. Dat mag wel niet maar ze doen het toch. Het eigenaardige is, dat als er een wedstrijd van een uur gehouden wordt een renner met 1 of 2 ronden voorsprong kan winnen, maar nooit lees je dat ie mand een zesdaagse van 144 uur met 10 of 12 ronden voorsprong gewonnen heeft. Het is allemaal bedrog. Niet de renners beslissen hoe de uitslag zal zijn maar de baandirecteur of misschien wel de buffetchef". Er zijn op het ogenblik nog veel mensen die niet verzot zijn op onze oos terburen en dat is begrijpelijk. Die waren er dertig jaar geleden ook en zo af en toe was dat wel eens aan een ingezonden stuk te merken. Ongelijk hadden ze niet, want kinderen die dertig jaar geleden liefderijk werden opgevoed omdat ze hon ger hadden, die kwamen 10 jaar later als soldaten van de Führer terug. Een Amersfoorter ging uit rijden met drie mannen en een kleine jongen, maar het had meer weg van zwalken, want zijn auto zigzagde in Soesterberg over de weg, dankzij de beschonken toestand waarin Zie onze speciale etalage. Steenhoffstraat - hoek Raadhuisstraat de man uit de keistad zich bevond. Ge lukkig kwam hij tegen een boom terecht voor hij brokken kon maken en gelukkig net niet hard genoeg om zijn passagiers in gevaar te brengen. Die moesten verder lopen en de vrolijke bestuurder kwam in de cel terecht. Een verontwaardigde meneer fulmi neerde tegen de weldoeners van de Duit sers. Niet omdat zij weldoeners waren maar omdat ze hun goedheid beter aan mensen in Drente en Twente konden besteden. Daar was de armoede in de winter vaak heel groot. Hij had gelezen dat 500 kinderen uit Duitsland aangeko men waren, maar ook dat rijke Duitsers zich kostelijk vermaakten in dure win tersportplaatsen, terwijl het ook nog wel eens voorkwam dat ze hier kwamen brassen en dat leek hem toch al te dol. Er werd een meid-huishoudster ge vraagd in „een gewoon burgergezin", maar er is in geen enkele krant van dertig jaar terug vraag naar een meid huishoudster in een ongewoon burger gezin. Het gezin van meneer S. was dat blijkbaar wel een beetje, want met vette letters liet hij in de krant zetten dat hij er niet over peisde de schulden te betalen die zijn vrouw maakte.

Soester Courant | 1963 | | pagina 38