A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN D00REN MIDDELMAN Advertenties tot 2 uur. UW HEROPENING WESTERVELD ZB. V.V.V.-nieuws. SOESTERBERG T elevisie -feuilletons op lang zicht. Zonder commentaar. U kunt niet alles weten. hi Wedstrijden van De Bewaker. Jaarvergadering Groot Gaesbeeker Gilde. Opstelling van B.D.C. Rectificatie. Medische dienst. Korfbalprogramma. Collecte. Veertig jaar Vrijwillige Brandweer. Film over Soesterberg. - enige werkkracht Maison Termo Het zelfbedieningsbedrijf van de heer A. Westerveld, Oude Utrechtseweg 38, is woensdagmiddag heropend door mevr. D. J P. Oranje, bestuurslid van de afdeling Soest-Baarn van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. veld veer succes in zaken en de Soester huisvrouwen veel genoegen bij het win kelen in Westerveld ZB. De grote zaak is een enorme zaak ge worden, want er is 80 m2 bijgekomen. Groenten, fruit en aardappelen vormen GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 Zij werd ingeleid door de heer Wester veld, die dank bracht aan de architecten P en H. Beekman, de gemeentehjke in stanties, de organisatie T.I.Baannemer E. Higler en het personeel, waaronder drie kinderen Westerveld. Mevr. Oranje herinnerde eraan hoe de heer en mevr. Westerveld 30 jaar gele den klein begonnen en niet alleen hun gezin maar ook de zaak zagen uitbreiden. Soest-Zuid groeide en de wensen van Koning Klant veranderden. Hiermee hield de familie Westerveld rekening, zodat uit een bedrijf waar alleen maar kruide nierswaren te koop waren een zaak ont stond waar men veel meer kan krijgen. Daardoor wordt in een grote behoefte voorzien. Mevr. Oranje wenste de familie Wester- de nieuwe artikelen, men kan vers vlees uit diepvries krijgen, maar ook wijn. Dat was voorheen al zo, maar nu is de heer Westerveld aangesloten bij de wijn sociëteit „Vino Pellite Curas" en iedereen weet natuurlijk dat deze woorden „Ver drijf de zorgen door de wijn" betekenen. Met de enorme sortering zal men heel wat zorgen .kunnen verdrijven. Kruidenierswaren, maar ook sigaretten en een enorme sortering aan blikken groot en klein. En dat alles bijeengebracht in een bijzonder mooie winkel, waarin de service niets te wensen overlaat al is het een zelfbedieningsbedrijf. Terecht zei mevr. Oranje dan ook dat zij graag deze fraaie zaak als vertegen woordigster van de Vereniging van Huis vrouwen opende. Erttoch kunt U in de veel heid van overjassen Uw •Igen mode-weg kiezen. In het geklede genre, in het vlotte sportieve of de stoere tweed voor twen... Maar voor ieder: een jas om U Jong In te voelen. Prijzen van 79,00 tot 169,00 Morgen even naar: Torenstraat 19 Telefoon 2424 Ter afsluiting van het veertigjarig be staan zal er morgenmiddag 2 november op het oefenterrein van de hondendres- suurvereniging „De Bewaker" aan het Berkenlaantje een wedstrijd gehouden worden tussen jonge honden van vijf le den der vereniging. Inzet is de C. van Hengstumbeker. De wedstrijd begint om half twee. Dat deze tijd bijzonder geschikt is voor wandelen zal iedere echte tippelaar moe ten toegeven. Vanuit Soest kunt u alle kanten uit, want we zijn bevoordeeld door een mooie omgeving. Natuurlijk we ten de natuurliefhebbers direct waar ze heen willen, maar er zijn er wellicht onder u die pas beginnen te ontdekken. Mogen we hen eens opmerkzaam maken op een tocht die men bij station Soest- duinen kan beginnen? Men loopt eerst een eind langs de spoor lijn tot men rechts de duinen ingaat. U bent hier meteen in een heerlijke na tuur en het zal een plezier voor u zijn - links aanhoudend - door te wandelen naar Den Dolder. Te ver? Dat valt wel mee en in het restaurant bij het station staat het kopje koffie klaar. Met de trein kunt u weer terug naar Soest. Mocht u meer willen weten van deze wandeltocht omdat u misschien de weg niet goed weet, komt u dan onze plattegrond halen, waarop u alles kunt vinden. Voor 1.50 kunt u meer ontdek kingen doen in Soest en omgeving. Gisteravond heeft het Groot Gaesbeeker Gilde de jaarvergadering in hotel De Gouden Ploeg gehouden onder voor zitterschap van ouderman W. Schimmel, die herkozen werd, evenals de bestuurs leden W. van Asch, H. Hilhorst en G. Kok. De heer M. H. Spies was niet her kiesbaar en in zijn plaats werd de heer C. P. Hilhorst gekozen. In zijn openingswoord wees de ouder man op de bloei van het gilde. Er is belangstelling voor de gildegebeurtenissen en het vogelschieten krijgt steeds meer deelnemers. Ook de schietavonden wor den goed bezocht en het gaan sociëteit avonden worden. Deze sociëteit zal ech ter geen gilde in het gilde worden. De deelname aan de feestavond is tegen gevallen. Van de ruim 570 leden waren er 250 en dat is te weinig. Iedere aanwe zige kreeg voor 2,aan consumpties en aan de niet-aanwezigen werd 3, uitgekeerd. De heer Schimmel dankte de aftredende secretaris, de heer Spies en de leden die de bestuursleden steeds behulpzaam waren bij hun werkzaam heden. In zijn jaarverslag uitte de secretaris zijn teleurstelling over het feit dat het proces met drie leden over het al of niet verlengen van pacht voor het kantonge recht gewonnen werd, maar weer ver loren toen de Centrale Pachtkamer be sliste dat de drie leden opnieuw voor vijf jaar grond van het Gilde in pacht moeten hebben. Enige leden waren van mening dat de betrokkenen geen goede leden van het gilde zijn. De ouderman bestreed dit al had hij graag gezien dat de drie leden zich wat sportiever gedragen hadden. Het proces heeft het gilde 800,ge kost. Een lid had kritiek op het bestuur omdat deze 800,besteed was aan een pro ces, waarvan men tevoren kon weten dat het verloren zou worden. De ouderman wees erop dat het proces voor de katonrechter gewonnen was, dus er waren inderdaad kansen op een goed afloop geweest. De penningmeester bracht het finan cieel overzicht uit, de begroting werd besproken, de heren C. van Schalkwijk en A. Kok werden tot leden van de kascommissie gekozen en de 13 leden die in het afgelopen verenigingsjaar over leden zijn werden met gebed herdacht. Na de pauze werd het verpachten van enige perceeltjes grond, die aan het gilde toebehoren, besproken. B.D.C. speelt zondag de thuiswedstrijd tegen Amersfoortse Boys in de volgende opstelling: Doel Kok, achter Hilhorst en Bakker; midden Voet. Roest en Wigtman; voor M. v. d. Lugt, Van Megen, v. d. Hengel, Dorrestein en Westerveld. Onder de grote herenconfectie-advertentie „Fortex", voorkomende op het vierde blad van deze Soester Courant werd per abuis de naam vermeld van de firma Middelman. In het eerste blad vindt U deze adver tentie nogmaals afgedrukt, doch nu met de goede firmanaam, n.1. „Het Handels huis", Soesterbergsestraat 51, tegenover het busstation, die de alleenverkoop van dit merk-artikel heeft. Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel 03402-4555, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6. tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L H. Brandt te Den Dolder. Senioren: Biko 4K.V.O. 2 te Bilthoven. Junioren Doorn 1K.V.O. 1 te Doorn. Asp. Vogel B—K.V.O B te Utrecht. In de week van maandag 4 tot en met zaterdag 9 november wordt alhier weer de jaarlijkse klaprooscollecte gehouden In verband met het veertigjarig bestaan van de Vrijwillige Brandweer te Soes terberg op 13 december a.s., heeft zich, onder voorzitterschap van onze burge meester, mr. S. P. Baron Bentinck, een comité van aanbeveling gevormd, dat namens alle Soesterbergers de Vereni ging Vrijwillige Brandweer met een alles zins verdiend huldeblijk zal danken voor het vele werk, gedurende veertig jaar zo spontaan voor de Soesterbergse ge meenschap verricht. Een ieder wordt in de gelegenheid ge steld met een geldelijke bijdrage aan dit huldeblijk deel te nemen. Men kan zijn bijdrage ook storten op girorekening nummer 18491 ten name van J. H. Esmeijer, penningmeester van het werkcomité voor de voorbereiding van de viering van het 40-jarig Jubileum van de brandweer, Ant. van Leeuwen hoeklaan 12, Soesterberg. c Onder auspiciën van het Soesterbergs Gemengd Koor werd in Soesterberg een film opgenomen, die het leven en werken van de inwoners weergeeft. Zeer belangrijk is bij de vervaardiging van de film gezocht naar aardige mo menten en het opnemen van zoveel mo gelijk ingezetenen, waardoor iets zeer aparts is ontstaan. De film zal morgenmiddag te 4 uur en 's avonds te 8 uur worden vertoond in „Huis ten Halve". Tevens zullen worden vertoond de door de heer Flentge opge nomen films van A G A.V.S. en Laetitia, alsmede de film die 25 jaar geleden van Soesterberg werd gemaakt. Met Pipo er weer bij, een televisierecht bank, een nieuw doktersverhaal, de te rugkeer van Alfred Hitchcock in een film van 50 minuten en een lichtvoetig en dwaas programma als dat om Jan Blaaser is het korte winterseizoen van onze vaderlandse beeldomroep eindelijk volledig op dreef. En we moeten zeggen, dat de omroepen hun best doen ons da gelijks op ontspanning en inspanning mét spanning weten te onthalen. Een groot bezwaar blijft, dat er nu al lerlei vervolgverhalen lopen die maar eens in de 3 A 4 weken vervolgd zullen worden. Het is een onmogelijke opgave, de verschillende feuilletons uit elkaar te houden, als er in dat tijdsverloop van bijna een maand zoveel gelijksoortige geschiedennissen worden vertoond. Bij dokter Kildare, Perry Mason, The Defenders, Moeder weet 't beter, the Flintstones, Dick van Dyke show, Ivan- hoe, Dick Powel show, Naked City, Stiefbeen zoon, Arthur en Eva, Vrije Nieuwsgaring en Lassie hebben we nog te maken met afzonderlijke en op zich zelf staande gebeurtenissen. De hoofd personen keren wel terug, maar in steeds andere belevenissen. Met the Be- verley Hill Billies, Bonanza, met 24 pk door Europa, de avonturen van Chris- tobal en vooral met feuilletons als De ridder van Maison Rouge, het detective- spel Het Huis, met Zwiebertje en Pipo (die ook door de meeste groten gevolgd worden) en nu er overheen nog het Memorandum van een dokter, raken we zo langzamerhand wel een beetje de draden kwijt. Wie van u kan nog haar fijn vertellen, hoe de vorige aflevering van al de genoemde vervolgverhalen in elkaar zitten? Waar een wil is Ons bestel laat helaas nog niet toe, dat een feuilleton in dagelijks of (zoals bij de televisierechtbank en Het mannetje) anderdaagse vervolgen wordt vertoond. Toch moet er een oplossing voor komen en dan denken we aan de detective-se ries van Francis Durbridge, die toch wel in zeer korte tijd achter elkaar konden worden afgewerkt. De spanning steeg daarbij tot hoge waarden, hetgeen pro pagandistisch toch ook te verkiezen moet zijn, want velen spreken er over en blijven voor zo'n vertoning thuis. Als de omroepen volledige feuilletons willen bieden als het Huis en bv. De ridder van Maison Rouge, mogen daar geen 3 of 4 weken tussen liggen. Dit is even onbeleefd en onnadenkend als het vier weken wegsluiten van een detec tiveroman als iemand daar juist midden in aan het lezen is. Bij vervolgverhalen gaat het nog altijd om het vervolg. Waarom grijpt een feuilletonlezer gere geld naar de volgende krant? Om zijn rantsoen feiten. Om straks opnieuw de spanning te ondergaan van het wachten op de verdere handeling, de afloop van die geschiedenis. Maar die hevige span ning van het ogenblik verflauwt na en kele dagen wachten en ebt weg als er zoveel tijd overheen gaat, dat de lezer de handelingen van de voorgaande delen vergeet. Daarom zullen die grote tussenpozen 'outer schadelijk werken. Schadelijk voor de goodwill van die omroep, schadelijk voor het aantal belangstellenden en zelfs schadelijk voor ons omroepbestel, dat zijn onmacht en zijn ondeugdelijk heid adverteert. Schriften is moeilijk. Wel verstandig is het, ons schaarse ta lent op het gebied van amusement te ontzien en de grote artiesten niet zo ge regeld meer te laten optreden, dat ze in enkele maanden uitgeput zijn. We juichen het toe, dat daarom gestreefd werd naar afwisseling en sommige shows slechts om de acht weken verschijnen. De moeilijkheid is natuurlijk, dat geen mens tevoren weet hoe een bepaald pro gramma zal uitpakken. Rijk de Gooyers tevoren zo groots aangekondigde show „Kijk die Rijk" bleek het aankijken achteraf beschouwd nauwelijks waard en alleen Wim Sonneveld en zijn „Perrij Mason" sprongen de buis uit, maar zo'n kort vermeld niemendalletje als Jan en alleman van Jan Blaaser deed heel wat huiskamers trillen van het lachen, om dat het zo verrassend goed, geestig en gezellig op ons af kwam. Wat er in tegendeel beslist teveel komt, is de semi-actualiteit. Er heerst bij de zuilen een soort magazine-ziekte, omdat allerlei onbelangrijke bijna belangrijke voorvalletjes, intervieuwtjes, commentaar tjes en korte, maar vaak te lange film- Jes moeten opleveren om een rubriek (en de zendtijd?) vol te praten. Slechts nu en dan is er sprake van actualiteit (lo nen en prijzen, een grote ramp, een wan toestand) maar bij gebreke daarvan worden er onnoemlijk veel onbenullig heden tot „feiten van de dag" en „pro blemen van het jaar" opgeblazen, terwijl tal van kijkers er door worden geprest de knop half of helemaal terug te draai en. zodat er sprake is van een anti-pro- paganda voor het volgende programma- deel. En die magazine-ziekte kan wel elke dag dag worden vervolgdZouden we daarvoor in de plaats met wat samen werking de secties nu geen dagelijks feuilleton kunnen zien? In het Amerikaanse plaatsje Nashville weid een collectant van een kerk beroofd van 329 dollar. Na enige dagen stuurde men de man 121 dollar terug en een briefje: „Onze behoefte aan een zuiver geweten is groter dan onze behoefte aan geld." Tevens was er een belofte bij om de rest van het geld zo spoedig mo gelijk te zenden. Een bezoeker van de bekende grotten in Montana (USA) zei tot de gids: Dat was een handige man, die op het idee kwam om de grotten langs deze drukke weg aan te leggen." De grotten liggen er volgens deskundigen al honderd mil joen jaar. De leerkrachten in de Engelse plaats Barrow hebben de regering verzocht om een wet in te dienen, die het ta- toueren van kinderen beneden de zes tien jaar verbiedt. Bij een onderzoek was namelijk gebleken dat er zeven jongens op de school waren die indrukwekkende tatoueringen op hun huid hadden laten aanbrengen. Gedurende het jaar 1962 zijn in de Ver. Staten 5012 koeien, 192 paarden, 888 schapen, 4084 varkens en 59860 hoen ders door de bliksem getroffen. De to taal aangerichte schade bedroeg 2i£ mil joen dollar. Noteer nu reeds ideeën voor geschenken voor familieleden en relaties, u bespaart dan tijd bij het winkelen voor verjaar dagen en St. Nicolaas. Schrijf de vervaldatum van rijbewijs, paspoort en verzekeringen op uw ver jaardagkalender en u voorkomt het verlopen van deze noodzakelijke papie ren of het vergeten van de betalings termijn. Vette flessen en pannen, waarin u bv slaolie hebt gebruikt, kunt u schoon krijgen met natriumtrifosfaat, dat bij de drogist verkrijgbaar is. Het vet ver dwijnt als sneeuw voor de zon. Als vruchten zakken in uw gebak, zijn ze niet voldoende droog. Droog de vruch ten dus goed voor het mengen. Advertenties voor het dinsdagnnmmer worden aangenomen tot maandagmiddag 2 uur en voor het nnmmer van vrijdag tot donderdagmiddag 2 nor. Voor direct gevr. OPLEG- STER-UITSNIJDSTER voor de coupe. Gedegen kennis vereist. Zij, die daarnaast over machine ervaring beschikken, ge nieten de voorkeur. Dage lijks aanmelden tussen 8 en 5.30 uur, Cogema, Wit te Paardstraatje (tegen over Molenstraat), tele foon 4456. Na 6 uur 4767 Goed tehuis gezocht voor een KATJE, dol op Felix Den Blieklaan 11, Soest- Zuid, tel. 02955-4381. Die zijn ze danDe juwelen met een waarde van f 200.000,—, die gevonden werden in een door de Nederlandse poütie gevonden auto en die gestolen werden bij een juwelier te Wiesbaden. Jong echtpaar van goe de huize zoekt voor tijde lijk WOONRUIMTE. Ho ge huur geen bezwaar. Br onder no. 147 bur. S.Crt. Te koop gevraagd POP PENWAGEN. Br onder no. 149 bur. S.Crt. Wie wil 3 MEISJES, leef tijd 12 jaar, GITAARLES geven Br. onder no. 148 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd KA MERWERKMEISJE of flinke werkvrouw, voor hele of halve dagen. Ho- tel-calé-restaurant KELL- NER. Hotel Heldepark, Bilthoven. Te koop Jaarsma HAARD met vloer- en achterplaat en pijp Korte Brinkweg 22B. WERKSTER gevr. voor 1 hele of twee halve dagen per week Mevr. Grift, Krommeweg 28, tel. 2870. BOX te koop. Laan straat 64. Te koop half Engelse KINDERWAGEN met uit neembare bak (2 kleu ren). Nieuweweg 38. Te koop korte TROUW JAPON, maat 38, niet in Soest gedragen. Waldeck Pyrmontlaan 13, 2 x bel len (na 6 uur). Tweede BANKETBAK KERSBEDIENDE gevraagd door Huize Hommes, Em- maplein 18, tel. 2116, Bilt hoven. TE KOOP, wegens ver huizing, opvouwbare kin derwagen, lichtgrijs 40.-, handnaaimachine ƒ20.-, houten veldbed ƒ7.-, 3- delige kapokmatras ƒ15 -, 2 rugzakken a ƒ5 -, z.g an cultivator (harkploegi 20 -, bessenmolen ƒ10 -, fiets-hondemand ƒ6-, traploper met roeden, 15 treden 15 -. A. D Ver- wer, Schoutenkampw. 163. WERKSTER gevr voor 1 ochtend per week. Burg Grothestraat 45A. MEISJE b.z.a. voor op pas of licht huish werk voor de zaterdag. Schou tenkampweg 101 of tele foon 3202. Te koop aangeboden RE NAULT DAUPHINE 1956 S. v. Zijst, Rozenstraat 1, Baarn. Te koop KINDERWAGEN (half Engels) tegen elk aannemelijk bod. Konin- ginnelaan 110. Te koop 7 10-weekse BIGGEN. Hartweg 6A, Soestdijk. Flinke WERKSTER gevr. voor twee morgens of één hele dag per week. Mevr. T. G Muts, Lindenlaan 4. WONINGRUIL. Gewaagd woning te Soest (5-6 ka mers). Aangeboden Am sterdam benedenhuis: ka- mer-ensuite, zijkamer, douche en kelder, tuin. ƒ81,- per maand. Tele foon 020-129868. Gevraagd v.z.s.m. VER KOPER of verkoopster herenmodes c.q. confectie. De Ruyter, Laanstraat, Baarn, tel. 2884. Te koop gevraagd Cal- mix OLIEKACHEL. Br onder no. 133 bur. S.Crt. Gevraagd boor- of TAP- WERK. In bezit van ko lomboormachine. Br, on der no 145 bureau S.Crt. Gevraagd voor te openen zelfbediening in Soest nette MEISJES, 17-20 jr. Vakkleding vrij. Br. on der no. 146 bur. S.Crt. Te koop lange TROUW JAPON (maat 38) met toebehoren. Niet in prov. Utrecht gedragen. Ver meerlaan 25, Soest. Gevraagd flinke, nette HULP voor 1 a 2 och tenden per week. Mevr. Rinsma, Heideweg 3. Weer blinkend aluminium keukengerei Wij PO LIJSTEN het voor U. Ook slijpen wij messen en tuingereedschap. Concur rerende prijzen. Machi nale slijp- en polijsterij Fa. T. Clement, Konin- ginnelaan 89. Heden overleed, seling, tengevolge een noodlottig c val, onze lieve vader, behuwdvadi grootvader, GIJSBERTUS VAN EGDOM, op de leeftijd 62 jaar. Soest J. van Egdom Koe Soest G v. d. Broek van Eg H. v. d. Broek Soest B W. van E{ en kleinkinde Soestdijk, 31 okt. 1 Krommeweg 27 De teraardebeste vindt plaats maa 4 november 1963, uur, op de Hervo begraafplaats te S Op 11 november a pen onze geliefde O H. J G. KRUITB en A. KRUITBOS SAALMINK, de dag te herdenke zij voor 55 jaar i huwelijk traden. Dat zij nog lang ges mogen blijven is de van hun dankbare Kinderen Kleinkindi Soest, oktober 1963 Troelstrastraat 27. Receptie 15-16 u Met blijdschap en baarheid aan God wij U mede, dat D1 ze ouders en grooto J. BRONS en E. OVEREEM, op 14 november a.s 50-jarig huwelijksfei pen te herdenken. Hun dar Kinderen Kleinkini Op die feestdag is Iegenheid hen te fe ren in „De Rank", terbergsestraat 18, 3-5 uur. Soest. Eigendomweg Handige MEISJES, lonen. N.V. Ceramie Breugel, Koningsv Soestdijk Alleenstaande ge middenstander vraai VROUW. A O.W.-tre de, om voordelig te Meer ink. Minder ven. Br. onder no. 11 reau van dit blad. Ti koop SCHUU voor kippen- of dl hok. groot 2.70 x 2.( bevr. J. de Jong, Melmweg 13, Soest. Te huur gevr. 2 KA1 met kookgelegenhei gedeelte van villa. L voor flat. Br onde 151 bureau van dit Confectieatelier „Pr vraagt NAAISTER leerling-naaister melden tussen 8 en Steenhoffstr 52B, CONIMEX zoekt spoedige indiensttr voor werkzaamhede de verschillende pri tie-afdelingen. Daar het loon med hankelijk is van vaardigheid en pres verzoeken wij U bij keur mondeling te citeren. Onze kantoren bevi zich aan de Eemn< weg 17 te Baarn. terdags zijn wij ges een virtus io'o orgmele VIRTUS Cu. in nco en cco cre-uic*. Zo uerh|k, elegant eo roo- diem co-oh-zo prachog «Igen-erkL Burgem Grothestrai Tel. 3332

Soester Courant | 1963 | | pagina 2