„DE WITTE POMPEN" D. ENGEL Onopgeloste problemen bleven onopgelost. VAN SCHALKWIJK TECHNISCH TOVERBOEK. Jacht op Nazi-schatten in de Oostenrijkse meren Alleen gerichte hulp is nuttig voor de ontwikkeling. Zonder commentaar. Voor Auto- of Scooterrijle6 Voor verwende luisteraars Korfbalprogramma. Opstelling van V.V.Z. Hinderwet. Esperanto-wereldcongres. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool De nieuwe week heeft nog niet alle pro blemen van de voorgaande opgelost. Vorige week kwam de overeenkomst over de loonsverhoging in het nieuws, maar hoe is het nu met de prijsverho gingen Daarover vernamen wij maar weinig. Ook de huurverhoging bleef toen nog in de mist, maar de regering heeft zich nog niet uitgelaten over de huren van het komend jaar. Er staan ons dus nog wel enkele lastenverzwaringen te wachten. Één verlichting in ons in zicht gesteld en dat is de lagere aardgasprijs. Er is voor de kleinverbruiker een prijs overwogen van rond 7% a 8 cent per m3, terwijl de grootverbruikers (dus zij die op gas stoken, naar mate hun verbruik een lager tarief krijgen te betalen. Maar dan moeten de gemeenten eerst op het aardgasnet zijn aangesloten en aangezien de leidingen voor dit net nog niet ge legd zijn, zullen wij er deze winter nog helemaal niet van profiteren en vol gende winter misschien wel (in het noorden des lands), maar waarschijnlijk of zeker nog niet in het zuiden en wes ten. Een laatste onopgeloste vraag is, of de woningnood nu werkelijk zo stevig kan worden aangepakt, dat de ellende spoe dig de wereld uit is. Minister Bogaers heeft na zijn bijzonder positieve bouw- nota nog maar zwakke geluiden laten horen en hoopt, dat er dit jaar wat meer huizen gereed komen dan het zeer slechte jaar daarvoor, maar over 1964 hoorden we hem niet meer spreken. Streep door de bouwnota. Drs. P. C. W. M. Bogaers zag natuurlijk een lelijke streep door zijn bouwrekening gehaald door de looneisen in de andere sectoren. Bovendien is er reeds in ver schillende takken van nijverheid onge noegen ontstaan over het eventueel voortrekken van de bouwvakarbeiders, hetgeen natuurlijk verloop zou geven naar die bedrijfstak, met als gevolg nieu we spanningen en nieuwe looneisen. Een 3700 a 4500 woningen hoopt het de partement te kunnen inlopen door wij ziging van te hoog geprijsde objecten en gunning van lager in prijs liggende aanvragen, door verdere overschakeling van te dure woningwetbouw naar pre miewoningen en door uitbreiding met vrije-tij dsbouw en goedkope woningen (onder de 10.000). gaat U natuurlijk naar Volledige rljuren (60 min.) Tweemaal per week gratLs theorie. All-risk verzekerd. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Een belangrijk punt lijkt ons, dat de minister scherp toezicht wil uitoefenen op de bouwprijzen, die sedert 1960 met liefst 15 per kubieke meter stegen. Die stijging zet zich voort i.v.m. de loonstijging, maar het moet volgens de minister mogelijk zijn de schroef iets terug te draaien door het tegengaan van pendelen van arbeiders, het inschakelen van dienstplichtigen en het stimuleren van snellere afwerking o.a. door het be nutten van ongebruikte bouwcapaciteit. Wanneer huurverhoging? De huurverhoging zal dezer dagen wel aan de orde komen, maar de regering heeft nog geen tijdstip en geen percen tage vastgesteld. Wel is het zeker dat die huurverhoging er komt. Zij is n.1. genoemd in de regeringsverklaring bij het optreden van het nieuwe kabinet, ook al omdat zij een voortzetting moest zijn van het beleid van onze vorige re gering, die een huurverhoging vaststelde die zou worden uitgesmeerd over drie jaren. De eerste fase is al geretabiliseerd, het is logisch dat de nieuwe ploeg fase 2 en 3 ook moet verwezenlijken, ook al wordt dat dan niet per 1 Januari 1964, maar mogelijk per 1 april d.a.v. Wie dan leeft, wie dan zorgt, zullen ver scheidene lezers zeggen. Maar dat is struisvogelpolitiek. Wij hebben met las tenverzwaring te rekenen, ook al is het mogelijk een enkele maand later En het is waarschijnlijk, dat de werknemers dan weer een compensatie zullen eisen, hetgeen bv. voor de middenstanders met huurpanden en personeel dubbele kostenverzwaring betekent. Het is zaak, dat de regering spoedig uitkomst biedt voor juist die kleine on dernemers, want als er een algemene prïjsstop wordt afgekondigd, hetgeen mogelijk is. komen zij volgend jaar in de klem. En de prijzen? De melkprijs zal per 1 januari weer met 1 of 2 cent worden opgetrokken, omdat de minister thans niet verder wilde gaan dan de onlangs toegestane 2 cent. Dr. J. E. Andrissen heeft afwijzend beschikt op een verzoek van het produktschap voor zuivel om de melkprijs reeds per 1 november te verhogen. Voor brood is inmiddels een prijsstop afgekondigd, omdat enkele soorten brood tegen hogere prijs worden verkocht dan door de minister van economische zaken is goedgevonden. Een groot probleem is het geconstateer de prijsverschil bij tal van andere le vensmiddelen en huishoudelijke arti kelen, waarbij vooral de prijs van het vlees belangrijk blijkt te zijn opgelopen. Er zijn nieuwe verpakkingen op de markt met nagenoeg de zelfde inhoud van een bepaald artikel en dan kost dat nieuwe busje, doosje of pak meer, of de huisvrouw krijgt minder maar betaalt het zelfde als vroeger voor meer. Het zal heel lastig zijn, hiervoor een prijs vast te stellen, want door verandering van merk of van kwaliteit kan de fa brikant er altijd weer onderuit. VOOR KWALITEIT NAAR Steenhoffstraat 55 - Telefoon 2906 Aftappen mag! Over het telefoonbeleid zijn de gemoe deren het ook nog niet eens. Op de vragen van de socialistische fractieleider, dr. Vondeling, heeft onze minister-pre sident geen rechtstreeks antwoord wil len geven. Hij verwees naar de kamer commissie van de fractieleiders der Twee de Kamer, waarin dr. Vondeling dus zitting heeft, en die jaren geleden al een regeling zou hebben getroffen met instemming van de fractievoorzitter der P. v. d. A. inzake het afluisteren. Het gebeurt echter hoogst zelden en dan nog met inachtneming van alle waarborgen en de gestelde enge gren zen. Getallen kreeg de kamer niet te horen. Wel is er thans van verscheidene kan ten de aandacht op gevestigd, dat de grondwet wel het briefgeheim kent, maar dat nergens sprake is van een telefoon-, resp. telexgeheim, zodat feitelijk alle telefoongesprekken zouden mogen wor den afgetapt en alletelexberichten mo gen worden meegelezen. Het verdient derhalve aanbeveling alsnog telefoon en telex met brieven gelijk te stellen. Een andere kwestie is, of wij nog veel telefoongesprekken kunnen voeren in dè toekomst. Herhaaldelijk zijn de weinige beschikbare lijnen zo overbelast, dat we midden in een gedraaid nummer, soms bij de eerste nul al, een in-gesprektoon horen. Er zijn nu 1,3 miljoen aanslui tingen aan te leggen voor mensen die nog wachten op een telefoon, hetgeen een enorme achterstand oplevert. Som mige mensen moeten een jaar wachten en anderen, die in een straat wonen waar geen kabel (meer) beschikbaar is, blijven nog langer zonder. En dan te weten, dat er in 1970 een wachtlijst zal bestaan van 2,4 miljoen aanvragers vol- Nog geen tweede program. De pacificatiecommissie voor het tweede televisienet, die de minister moet advi seren over het toewijzen van zendtijd voor ons tweede programma, is nog steeds niet tot stand gekomen, omdat er geen onenigheid heerste onder de aan vragers van een concessie. Er is nu ech ter een oplossing in zicht, die er als- volgt uitziet: één vertegenwoordiger van de Televisie Nederland (TVN), 1 zetel voor de Mij. Televisiereclame (groep van 48 dagbladen) en de NOTU (de tijd schriftuitgevers) en drie zetels voor de overige aanvragers. Deze laatste groep heeft een stemming gehouden, waarvan het resultaat aan de minister is mede gedeeld. Het is nu de vraag, wat deze pacificatie commissie kan uitrichten. De vertegen woordigers van de reclametelevisie zijn verdeeld, omdat enkelen wel, de anderen niet met de omroepen willen samenwer ken. Voorts vinden zij de 5 omroepen en de fractievoorzitters van 4 partijen tegenover zich. Een zeer groot vraagteken vormt de bemiddelende rol van de AVRO, die bij monde van de heer W. Vogt heeft voorgesteld de programma's te willen verzorgen op het tweede net in samen werking met de commerciële maatschap pij en dan het eerste net te zullen ont ruimen. Maar zal de heer Vogt in de pacificatiecommissie zitting krijgen of is deze plaats voorbehouden aan een bestuurslid? Als komend jaar het tweede zendernet in de lucht komt, zullen we voorlopig wel buitenlandse programma's te zien krijgen of een relayermg van het eerste net (gelijk de f.m.-zenders Hilversum doubleren) EEN KOPLAMPSPION. Het zal menig automobilist wel over komen zijn, dat hij niet tijdig bemerkte dat een van zijn koplampen niet brand de, of dat de ene lamp op groot en de ander op stadslicht stond. Dergelijke grapjes kunnen leiden tot een proces verbaal, maar zijn tevens voor de rijder en andere weggebruikers een gevaar, want anderen kunnen door deze afwij king soms de auto niet als zodanig her kennen, met alle gevolgen van dien. Een Nederlander heeft op dit gebied een interessante uitvinding gedaan en ontwierp een zogenaamde „koplamp spion", een simpel verchroomd metalen lichaam, voorzien van twee zeer sterke reflectoren, dat voor op de wagen wordt geplaatst. Het diffuse licht van de koplampen wordt door de reflectoren opgevangen en de bestuurder kan zien of de lampen het goed doen. Het verschil tussen groot- en dimlicht is duideüjk te d'nderkennen. Het apparaatje is zo vervaardigd dat het de bestuurder niet verblindt.. Het bezit geen mechanisme of elektrische delen, zodat uitvallen van de „spion" is uitge sloten. Momenteel zijn deze „spionnen" in de handel, geschikt voor diverse typen van het merk Mercedes. Zij zullen echter ook voor alle andere typen op de markt komen. De eerstvolgende wordt de Volkswagen. Een handig apparaatje voor weinig geld. Het junioresteam van de korfbalvereni ging De Meteoren speelt zaterdagmiddag 9 november, om half vier, op eigen ter rein tegen S.V.M.M. a. Meteoren 1 speelt zondag in Amersfoort tegen Soesterkwar- tier 3 en Meteoren 3 speelt om twee uur een thuiswedstrijd op het terrein aan de Birkstraat tegen Welgelegen 3. Het eerste elftal van V.V.Z. speelt zater dag na twee thuiswedstrijden de vijfde uitwedstrijd. Er wordt bezoek gebracht aan F.A.K. in Bilthoven. De opstelling is: doel Van Kooij; achter Van Kooij en Pouw; midden Van Kooij, Van Grol en Kok. voor Van Ginkel, Schaap, Wasse naar, Bovenkamp en Demmers. Fa. Gebr. Van Kooij heeft de gemeente om ontheffing van de verbodsbepaling in de Hinderwet gevraagd voor het uit breiden van het benzinestation aan de Soesterbergsestaat met een tank van 6000 liter voor benzine. De tank van 12000 liter die er reeds is zal voor ben zine gebruikt worden en de tank van 6000 liter, die er ook reeds is voor gas- olie. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld de gevraagde ontheffing te verlenen. Wat zal er uit het Toplitzmeer te voorschijn komen. Mysterie rond verdwenen miljoenen en geheime documenten. Aan de jacht op Nazi-schatten die in Oostenrijkse meren zouden liggen en waarnaar reeds sinds het einde van de tweede wereldoorlog, zowel door officiële instanties als door particulieren naarstig werd gezocht is weer een nieuw mysterie toegevoegd. Op 6 oktober j.1. besloot een 19-jarige Duitse duiker, Egner genaamd, te gaan duiken naar de schatten die naar men meent op de bodem van het Toplitzmeer in Oostenrijk zouden liggen. Hierbij had hij de assistentie van twee andere man nen, Freiberger en Schmidt. Een van hen, men weet nog niet wie, heeft Egner op de nachtelijke duiktocht, die illegaal plaats vond, begeleid. De jonge Duitser is echter verdronken volgens zijn twee ge zellen, doordat het touw waarmee hij met de volgboot was verbonden, afknapte In het laboratorium van de Kriminalpoli- zei heeft men het touw echter grondig onderzocht en men is tot de conclusie gekomen, dat het niet is afgeknapt, doch doorgesneden, zodat er hier geen sprake is van een ongeluk, doch van moord. De vraag is nu, wat is er gebeurd en waarom Welke duistere machten zitten hierachter en beschermen de vermoede lijke schatten De Oostenrijkse autoriteiten hebben het er nu niet bij laten zitten en wensten zekerheid of er al of niet iets in het meer ligt. De resultaten van een onderzoek met echopeilingapparatuur waren zeer inte ressant. Op de bodem van het meer liggen twee lijken. Een daarvan is uiteraard van Egner, blijft voorts de vraag wie is het tweede slachtoffer Dan constateerde men dat er twee grote vrachtauto's op de bodem liggen, alsmede twee zware explosieve lichamen, vermoe delijk bommen of raketten. Het echopei- len laat echter nog de mogelijkheid, dat er zich nog verrassingen zullen voordoen. Men heeft daarom besloten de bodem van het meer met een onderwatertelevisieca mera af te zoeken, alsmede met een 120 meter lange sonde, die speciaal reageert op metalen. Men heeft het vaste voor nemen te trachten het mysterie te ont sluieren. Vele onopgeloste raadsels. Het staat vrijwel vast, dat de Duitsers aan het einde van de tweede wereld oorlog, toen de geallieerde troepen de Duitse grenzen overschreden heel veel materiaal in de vorm van goud, zilver, papier en gemunt geld, juwelen, kunst voorwerpen, documenten in velerlei vorm en dergelijke hebben laten verdwijnen Men weet bijvoorbeeld volkomen zeker, dat mensen als Göring, Mussolini, Bor- mann. Rommel en vele andere hoogwaar digheidsbekleders van de As Rome-Berlijn tegen het einde van de oorlog over mil joenen beschikten en in de meeste ge vallen heeft men van deze schatten niets terug kunnen vinden. Vast staat wel, dat dit materiaal op drie manieren verdwe nen is. Er is vrij veel gestolen in de chaotische toestand van die dagen, er is veel begraven, zoals de vondsten uitwe zen bij het westduitse stadje Neuhaus, waar in de omgeving van het kasteel „Velden", eens de zomerresidentie van Hermann Göring, diverse waardevolle voorwerpen werden opkekraven, voorts de enorme hoeveelheid juwelen die door Duitse officieren in het Tauberdal werden begraven en later door de geallieerden werd gevonden - en dan is er ten derde veel in grote en kleine meren in opper- Oostenrijk geworpen. In weerwil van alle enthousiaste nasporingen in de jaren na de oorlog heeft men slechts bitter weinig weten terug te vinden. Zo is nog steeds een schat van 72 sta ven goud zoek, die op het einde van de oorlog uit de Duitse Rijksbank verdween. Ook de schat in de vorm van de krijgs- kas van enkele miljoenen van generaal Rommel van het Afrika-korps is spoor loos verdwenen. Op zijn vlucht voor de bevrijders van Italië voerde Mussolini 'n schat van omstreeks 5 miljoen dollar met zich mee. Hij werd zoals bekend ge grepen door partisanen en terechtgesteld. De schat is niet achterhaald. En zo zou den we kunnen doorgaan. Het is bekend, dat in de laatste weken van de oorlog de Duitsers in het gebied van hun zogenaamde „Alpenvesting" vele waardevolle zaken hebben verborgen. Men weet, dat vliegtuigen van het type Fieseler Storch talrijke kisten hebben aangevoerd, die door speciale comman do's van het Duitse leger in de meren van opper-Oostenrijk en Stiermarken tot zinken werden gebracht. Uit officiële stukken die men toch in handen heeft gekregen bleek bijvoorbeeld dat zich ergens in Oostenrijk 22 kisten met goud en juwelen moeten bevinden, die de beruchte SS-Obersturmbannführer Adolf Eichmann op zijn vlucht uit Praag in de laatste dagen van april 1945 mee bracht. Na de oorlog trachtten nazi's die hier van wisten, deze schatten te bergen en voor een deel is hun dat ook gelukt. Zo kon een groep nazi's, als Franse solda ten verkleed, eens, onder ogen van de plaatselijke politie, twaalf zware kisten uit het Alt-Ausmeer bergen. In die kis ten moesten zich, naar men aanneemt, ook matrijzen voor de vervaardiging van valse dollarbiljetten hebben bevonden. Ook in het Toplitzmeer zouden kisten gevuld met schatten en dergelijke lig gen, die eveneens door vliegtuigen ln de laatste dagen van de oorlog werden aan gevoerd, op vrachtwagens werden geladen en in het meer tot zinken werden ge bracht. Naar verluidt zouden hier naast edele metalen ook geheime documenten van het Derde Rijk toe behoren, alsmede nog niet gebruikte patenten en nieuw ontwikkeld oorlogsmateriaal. Naar berichten uit Oostenrijk verluiden, zouden ex-nazi's, die momenteel zich schuil houden in Spanje, belang hebben bij deze materialen en er een wakend oogje over houden, dat een en ander niet in handen van vreemden zou belanden Of zij echter een grootscheepse berging door de Oostenrijkse overheid kunnen tegenhouden valt te betwijfelen. Wanneer de Oostenrijkse autoriteiten doortasten, zal het mysterie van het Toplitzmeer waarschijnlijk spoedig worden ontsluierd. In augustus 1964 wordt in Den Haag het 49ste jaarjijkse congres gehouden van de wereldbond U.E.A. Men rekent op ten minste 2500 deelnemers. Tijdens het congres, dat in dit jaar te Sofia plaats had (met meer dan 3400 deelnemers) meldden zich reeds 420 voor het 49e congres in 1964 in Den Haag. Als een teken, dat ook in ons land Es peranto in aanzien wint, kunnen we met vreugde melden dat, voor het eerst, het congres zal staan onder de hoge bescherming van de Koningin. Voor het 50e jaarcongres, in 1965, is Tokio aangewezen. Een probleem dat beslist niet leeft onder ons volk maar nu toch dagelijks de aandacht vraagt, is dat van de interna tionale hulpverlening. Als volk zullen wij ons daar meer mee moeten bemoeien, omdat de structuur van de wereld van morgen, ook economisch, afhankelijk zal zijn van de wijze waarop wij op de tot heden onderontwikkelde naties kun nen bouwen. Finacieel hebben wij er als gemeenschap reeds mee te maken, want naar schatting 0,6 van het nationale inkomen is in 1962 uit de pubüeke mid delen aan ontwikkelingshulp besteed. Onze vertegenwoordigers in het parle ment zullen erover moeten beslissen of en in hoeverre deze hulp zal moeten worden uitgebreid. Nu zijn alle poli tieke groeperingen in Nederland er van overtuigd dat de westelijke landen, dus ook Nederland, een groter deel van hun welvaart zullen moeten offeren om het bestaanspeil vooral van de oostelijke helft van de wereld op te trekken. Doen wij dit niet dan zullen toenemen de sociale onrust en grote economische onstabiliteit ook ons deel zijn en zal de Azïatisch-Afrikaanse grondstof fenschuur in een politiek en militair wereldgevaar verkeren. In 2 porties. Naar onze mening moeten de plannen inzake het achtergebleven Azië, Afrika en Zuid-Amerika in twee duidelijk geschei den porties worden gesplitst: een steun- gedeelte en een hulpgedeelte. Steun is bedoeld om nood te lenigen. Hierbij denken wij bijvoorbeeld aan de anti-honger-acties. Bij de anti-honger week heeft Prins Bernhard er nog op gewezen dat er 300 van de 500 miljoen mensen in de wereld nog dagelijks hon ger lijden. Voordat deze mensen wor den geholpen, moeten zij eerst eten heb ben. Daarvoor moeten wij als volk in verhouding tot andere volken ons ver plicht aandeel bijdragen. Daarnaast kun nen wij uit particuliere acties nog een extra bijdrage bieden. Samenwerking met andere landen moet de spil zijn waarom deze steun draait. Vinden we geen bijval bij anderen dan is Neder landse steun slechts een druppel op een gloeiende plaat. Dat moeten wij goed beseffen. Op steun kan hulp worden gebouwd. Hulp is bijstand waaruit de betrokkenen groeien naar een toestand waarbij zij geen hulp meer nodig hebben. Ook dit probleem kan alleen door vele landen tegelijk worden opgelost. De V.S. hebben sinds het einde van de tweede wereld oorlog 100 miljard dollar uit eigen mid- delenaan steun en hulp uitgegeven. Waar blijft het geld? uit een onlangs verschenen rapport is gebleken dat een groot deel van dit be drag is verspild, omdat geen toezicht op de besteding is uitgeoefend. Een des kundig Frans hoogleraar heeft zich laten ontvallen dat de vruchten goeddeels door een kleine elite in de ontwikke lingslanden worden geplukt maar dat de grote massa er niets van ziet. Een bittere en dure ervaring, die leerzaam is voor degenen, die zonder meer en zonder controle hulp wensen te verlenen. De Amerikaanse ontwikkelingshulp zal drastisch worden herzien. De V.S. zullen de hulp van Afrika in de toekomst gro tendeels aan Europese landen overlaten. Heo leeuwendeel van de yankee-hulp zal voortaan naar zuid-Amerika gaan. mits die landen medewerking willen verlenen, met andere woorden wanneer er toezicht op het resultaat kan worden uitgeoefend. Het hemd is nader dan de rok, de noord-Amerikanen hebben grote behoefte aan sociale rust in eigen omgeving. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 De hulp aan Azië zal sterk worden ge selecteerd. Vijandig gezinde staten moe ten zich maar zien te redden. Landen, die toegekende middelen gebruiken om bepaalde bedrijfstakken of industrieën te nationaliseren, worden van hulp uit gesloten. Indonesië zal, worden deze plannen uitgevoerd, geen hulp meer krijgen als het geen orde op eigen za ken stelt en geen politiek wenst te vol gen waarbij buitenlandse ondernemingen en schuldeisers billijk worden behan deld. Een taakverdeling. De Amerikaanse taal is duidelijk. Er moet toezicht zijn op een nuttige besteding van het geld en er moet een arbeids verdeling komen tussen Europa en de V.S. inzake de gebieden, die hulp krij gen. Noord-Amerika gaat voor zuid-Ame- rika zorgen en Europa kan Afrika voor haar rekening nemen. In Azië zullen bei de welvaartssferen hulp bieden. Liggen er met Amerikaanse hulp kan sen voor de regeling van de Indonesische schulden an Nederland, met name voor de genationaliseerde bedrijven? Wordt er aangedrongen op het maken van schoon schip met Nederland teneinde het bieden van hulp door Nederland aan In- sulinde mogelijk te maken? Het zou voor Nederland prettiger zijn wanneer de door haar te verstrekken hulp op een land als Indonesië gericht zou kunnen zijn, omdat het daar met kennis van zaken kan handelen. Wan neer onze zuurverdiende belastingen voor een deel aan ontwikkelingshulp moeten worden besteed, dan hebben wij er recht op te weten hoe die besteed worden Daarom juichen wij een initiatief toe als het zenden van vrijwillige jongeren, die daadwerkelijk hulp bieden. Niet voor een hofhouding. Wij behoeven aan het verlenen van hulp geen bevoorrechte positie in het hulp ontvangende land te ontlenen, maar de westerse landen zijn er niet om voor een kleine elite elders een harem of een hof houding op te bouwen. Voor het overige hoeft Nederland niet te zoeken naar gebieden, die ontwikkeling nodig hebben en waar controle op de uitgaven mogelijk is. Ons gehele hulp program kan op Suriname en de overige rijksdelen in de west worden gericht Daar vraagt men een en ander maal om meer hulp. Op die gebieden gerichte bijstand zou door ons volk het meest worden gewaardeerd en die hulp zou rente opbrengen zonder dat wij er om vragen. De kwestie van de hulpverlening zal een belangrijke rol spelen bij de vraag of de tarieven van inkomsten- en loonbe lasting t.z.t. omlaag kunnen. De zaak zal dus goed moeten worden overwogen, want dat is een teer punt bij velen. Waar is de partij in Nederland die eco nomische hulpverlening principieel wil concentreren op de eigen rijksdelen? En hoe is het ooit te verantwoorden wan neer 3 tot 5 van alle fiscale inkoms ten in Nederland aan ongecontroleerde en deels verspilde hulpverlening wordt besteed? Het antwoord op deze vragen zal de Tweede Kamer moeten geven. In een klein plaatselijk blad in Amerika stond een lovend artikel over een zekere Allan Williams, omdat hij zijn buurvrouw, die niet meer tijdig het zie kenhuis kon bereiken, met succes had geholpen een dochtertje op de wereld te brengen. Terloops werd er in het ar tikel op gewezen, dat de heer Williams voorzitter is van de plaatselijke „Doe het zelf" club. In een plaatsje in Noord Zweden is een wedstrijd gehouden in „welgevormde mannenbenen". Het is een geweldig suc ces geworden. De eerste prijswinnaar, een 21-jarige jongeman, verdiende er 75 Zweedse Kronen mee. John Allison is voorwaardelijk in vrij heid gesteld, nadat hij had bekend on der Invloed van sterke drank aan bijna alle huizen van het dorp belletje te hebben getrokken. John ls zeventig jaar oud.

Soester Courant | 1963 | | pagina 10