OVERHEMDEN SOEST IN 1813. J. Hoppenbrouwers heus O het helpt? BAZAAR TWEEDE BLAD OPTIEK 30 jaar R.K. Metaalbewerkersbond. Nederl. Protestantenbond Kindermiddag Poppenkastvoorstelling Winkels open tot 9 uur. 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. Shot wint van Buma. Lening van 500.000. Jeugdige Judo-kampioen. Jaarvergadering P.V.0. Cycle-cross van „Tempo". Korfbal van de Meteoren. TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 IV. Achttien jaren verdrukking hebben de Nederlanders niet kunnen ontaarden, zij bleven hun zeden, gewoontes en tradi ties trouw, al hebben wij aan de krijgs bedrijven in Europa te danken, dat Ne derland zijn onafhankelijkheid terug kreeg. Niet wij overwonnen Napoleon, doch de geallieerde krijgsmacht, die hem definitief versloeg bij Leipzig in 1813. Toch kwamen wij in opstand tegen de Franse overheersing die zo lang had ge duurd. Velen werden wakker geschud uit hun passieve lijdzaamheid en werden zich weer bewust Nederlander te zijn. De ou de partijstrijd was vergeten. Een ge wichtig ogenblik was aangebroken De Prins van Oranje riep het volk op om het dierbare Vaderland te redden. Ons land kreeg mede hierdoor, omdat het een nationaal bestaan hernam, zijn vrij heid, na niet meer te zijn geweest dan een Franse provincie. LEESGLAZEN LOUPEN MICROSCOPEN VERREKIJKER TONEELKIJKER BAROMETERS THERMOMETERS FIJNE STAALWAREN Burg. Grothestraat 8 - Soestdijk Deelnemer St. Nic. bonnenaktie. Op 30 november 1813 landde de Prins van Oranje te Scheveningen Neerlands vorst, niet Willem VI. maar „Willem de Eerste". Te Soest voltrok zich de bevrijding ge ruisloos al werden de ingezetenen plot seling met het Europees gebeuren gecon fronteerd met de komst van de kozakken, die toen over ons land uitzwermden en overal probeerden de vijand afbreuk te doen al werd er niet veel gevochten. De „Maire" Antonie Jacob Schutter over leed in het jaar der bevrijding 1813, op 16 januari van dat jaar, op huyze Bleyen- daal. Hij bereikte de leeftijd van 44 jaar en zou de bevrijding van zijn land niet meemaken. Zijn opvolger was Gerrit van Steijn van Hensbroek, sedert 1794 heer van Hens broek. Deze „Maire" stamt uit een fa milie van Amsterdamse kooplieden. Na te zijn opgeleid voor de militaire dienst werd hij in 1800 amenuensis bij schepenen van 's Gravenhage, vervolgens geheim schrijver van het Hof van Holland. Was tot 1811 solliciteur-militair en vertrok metterwoon naar Baarn. In 1813 werd hij maire van Soest. Onder zijn bewind kwam een einde aan de drukkende Franse tijd en werd Neer lands Onafhankelijkheid hersteld. Zeer zeker zal men in die spannende dagen in Soest op de hoogte zijn geweest met de militaire gebeurtenissen in Eur- ropa en de politieke toestand in eigen land, al duurde de berichtgeving langer dan in onze moderne tijd. De komst der kozakken - al werden zij niet als bevrijders ingehaald - zal hun het einde van de Keizer der Fransen hebben duidelijk gemaakt, al waren zij nog vrij onzeker over de komst van de Prins van Oranje in het land. Op zondag 4 december 1813 wordt de vergadering van de Municipale Raad (ge meenteraad) door de Maire bijeengeroe pen. Alle leden zijn aanwezig. Het ge wichtige ogenblik is aangebroken. De Maire doet voorlezing van een mis sive van 30 november 1813 van het „Pro visioneel Provinciaal Bestuur van Utrecht, houdende dat gemeld Provisioneel Be stuur. tot dat het aan Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Willem den VI zal heb ben behaagd nadere voorzieningen te doen; (enige aarzeling t.a.v. de titel voor de toekomstige vorst is nog aanwe zig), de Maire en de Municipale Raad dezer Gemeente uit derzelve functie heeft ontslagen en voor hunne diensten heeft bedankt. Edoch verder opnieuw qualifi- ceren om provisioneel de belangen dezer Gemeente tot nader Order waar te ne men; daarbij dit voormalige Dorps Be stuur inviterende om eene schriftelijke verklaring te doen onder solemneele Eede te beloven aan het vaderland en aan Zijne Doorluchtige Hoogheid den Heere Pnnce van Orange Nassau etc etc. etc. gehouw en getrouw te zijn." Met onuitsprekelijk genoegen wordt de hun opgedragen provisionele fuctie aan vaard en de gemeenteraad belooft ge- houw en getrouw te zijn aan het Va derland en Willem den VI Prins van Orange «Sc Nassau. Er werd besloten hieraan de nodige pu bliciteit te geven en in Soest zal de be- kende proclamatie zijn afgekondigd, evenals elders in ons land. Dat deze zo belangrijke vergadering op zondag werd gehouden is niets bijzon ders. Er werden wel meer raadsverga deringen op zondag gehouden. Daags door de week had men geen tijd op het platte land om vergaderingen bij te wo nen. de boer had het veel te druk met zijn land en vee. De Russische troepen brachtten het heugelijke nieuws der bevrijding het eerst in Soest en werd men zich bewust dat andere tijden op komst waren. De macht van Napoleon was tanende. De Kozak ken maakten diepe indruk op de be volking. Talrijk zijn de verhalen die nu nog hier en daar worden verteld over deze vreem de en ruwe soldaten. Als bevrijders kwamen ze zeer zeker niet. De overleve ring wil, dat in Soest de vrouwen en meisjes over de rivier de Eem werden gebracht uit angst voor de kozakken. Zo vertelt men in historische overleverin gen en volksverhalen, hoe zij in de sneeuw sliepen (bivak in de open lucht), hoe ze de mensen beroofden van gou den en zilveren sierraden; brandewijn met peper vermengd dronken alsof het pompwater was. Hoe ze dansten met meisjes in herbergen en zich midden in de winter bij een flinke kou, spiernaakt wasten onder de dorpspomp en daarna, om weer warm te worden, jenever met peper dronken. Hoe het er tijdens het verblijf der Ko zakken in Soest is toegegaan weten wij niet precies meer Sterke verhalen hebben wij hierover nooit gehoord. Het zal wel niet anders geweest zijn dan op andere plaatsen waar zij inkwar tiering kregen. Achteraf zal men blij geweest zijn dat dit soldatenvolk ver der marcheerde. De kozakken namen hun intrek hier bij de boeren en in de bekende herberg de Drie Ringen nu nog, achter de Hervorm de kerk gelegen. Wanneer zij arriveerden is niet bekend. Zo zijn in november herhaaldelijk kleine troepen kozakken over onze grenzen gekomen zonder uitdrukkelijk bevel of een vast plan. In de nacht van 22 op 23 november zijn zij tot Nijkerk genaderd, maar wordt Amersfoort vermeden en zonder moeite marcheren de kozakken door naar Am sterdam waar zij 24 november de stad binnen rukten. De dertigjarige afdeling Soest van de R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy hield zaterdagavond een receptie en een feest avond in het St. Josephgebouw. Achter de bestuurstafel zaten de heren G. van 't Klooster, voorzitter en penningmees- tes, J. van Fulpen, secretaris, A. Butze- laar, Th. Roest en W. Kramer. De heer van 't Klooster is mede oprichter van de afdeling, reeds dertig jaar voorzitter en vijf jaar geleden onderscheiden door de bond met het zilveren insigne. Bij de oprichting in 1933 in het St. Josephge bouw had de afdeling 10 leden en thans 51. Namens de afdeling Soest van de Al gemene Nederlandse Metaalbewerkers- bond wenste de heer A. Brand geluk en namens de afdeling Soest van de R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond de heer W. van Dijk. Hij bood een bedrag in enveloppe aan. De voorzitter van de afdeüng Baarn, de heer W. Putter wenste de jubilerende afdeling geluk en namens Rembrandtlaan 20 - Soestdijk Woensdag 20 november geopend van 's ochtends 10 uur tot 's avond 10 uur. Handwerken, levensmiddelen, speelgoed enz. om 3 en 4 uur. Spelletjes, wedstrijden. Entré 25 cent. 's Avonds muziek op blokfluit, spinet, viola da gamba. stuur heeft voorgesteld de heer J. Paerel te benoemen. De heer C. Kenter heeft bedankt als vertegenwoordiger van het tambourskorps in het bestuur en voorgesteld wordt in zijn plaats de heer B. Hornsveld te be noemen. Van de adviescommissie is de heer C. van Es aftredend. Hij stelt zich niet her kiesbaar. Vanaf vrijdag 29 november tot en met woensdag 14 december mogen de winkels tot 9 uur geopend zijn. Ook mogen de winkels tot 9 uur geopend zijn van 20 tot en met 23 december en op 31 december. Prima van kwaliteit en pasvorm Modern in dessin en model De beste fabrikaten VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK Dir. H. W. Vellinga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN: Helena Christina, dochter van A. B. v. d. Craats en H. G. Henzen, Van Weedestraat 9b. Monique, doch ter van L. W. Gaarenstroom en W. p. Schiedon, Baarn, Nieuw Schoonoord straat 4. Barbara Charlotte, dochter van B. J. Drenth en T. J, M, Verharen, Plesmanstraat 265. Michel Raoul, zoon van R. Dobben en T.H.C. Meeder, Molen straat 43. Jorgen Ernst, zoon van E. B Harmse en C. A. J. Koster, Hilver sum, Kamerlingh Onnesweg 468. Wil helmus Wouterus Petrus, zoon van W. W. J. van Asch en J. M. Rademaker, Korte Melmweg 5, Inge Fokkina Lu- dewé, dochter van M. R. Baas en I. M. van Heusden, Chr. Huygenslaan 16. Anna Maria Bernadette, dochter van A J. M. Huissoon, Kastanjelaan 53 Christiaan Maarten, zoon van L. M. Hen- drikse en W Roos, Wieksloterweg W Z 35a. ONDERTROUWD: Frederik van Horns veld, Beckeringhstraat 30 en Johanna Adriana de Schiffart, Schoutenkampweg 75 Rob Maurer, Pelikaanweg 19 en Brigitte Elfriede Ilke Herman, Pelikaan- weg 19. Katharinus Jan Louwies van den Anker, Zeeburgerdijk 325 en Hui- bertje Pul, Generaal Winkelmanstraat 93. GEHUWD: Gijsbertus Petrus Tourné, Heuvelweg 16 en Geertruida Johanna Roest, Smitsweg 51a. Johannes Wil helmus Biermans, Violenstraat 51 Bis A, Utrecht en Maria Cornelia Hendrika vari de Kant, Kerkstraat 66. Gerrit Aart Diepeveen, Nijverheidsstraat 3, Baarn en Hendrica Johanna Hogeveen, Bosstraat 181. Eduard Hendrik de Voogd, Au- gusta de Witlaan 20, Bussum en Tineke Jacoba Veldhuizen, Sophialaan 4. Ja- kob Willem Rip, Oude Utrechtseweg 25 en Johanna Knoppers, Vaardehoogtweg 6. Cornelis Gerard Sakkers. Burg. Grothestraat 67 en Adriana Catharina Maria Lambregts, Burg. Grothestraat 67. OVERLEDEN: Alida Suzanna van der Made, 69 jaar, Ir. Menkolaan 65. Hen- derik van Lubek, 65 jaar echtgenoot van C. Roskamp, den Blieklaan 27. Izaak Johannes van Limburg Brouwer, 54 jaar, echtgenoot van J. J. Oliemans, Van Len- neplaan 8. Simon Goosens, 70 jaar echtgenoot van C. Th. Jagtman, Juliana- Plein 12. Christiaan Johan Grootes, 71 jaar echtgenoot van J. J. Honing, Ju- lianalaan 61. Anna Vavrecsek, 64 jaar Nieuwerhoekplein 10. Johannes Hen- dricus Wilhelmus Friebel, 72 jaar, echt genoot van J. Chr. Schneider, Molenweg de R K. Bond v. Handels-, Kantoor- en Winkelpersoneel bood de heer J. C. Kor te zijn gelukwensen aan. Hij vertegen woordigde ook Herwonnen levenskracht. De heer N P. van Leeuwen vertegen woordigde de ex-K.A.Bdie vorige week overging in het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer J. Dijkstra was als vertegenwoordiger van de Christelijke Metaalbewerkersbond aanwezig en de heer P. van Oyen namens de Katholieke Grafische Bond. Er waren vele bloemen en schriftelijke gelukwensen, waaronder van pastoor mgr. A. G. Smit. Aan het einde van de recep tie dankte de heer Van 't Klooster voor de bloemen en de belangstelling. Voor het begin van de feestavond sprak districtsbestuurder W. B. van Aken over de strijd van de bonden en in het bij zonder van de R.K. Metaalbewerkersbond. Deze strijd is nu weer opgelaaid omdat de lonen aangepast moeten worden aan het nationale inkomen. Hij wenste de jubilerende afdeling en de tevens jubi lerende voorzitter geluk. Het feestprogramma werd verzorgd door Han Bakker conference, Wim Ripken, piano en akkordeon, de Bertwini's, kol der-goochelaars en The Rile Brothers, die zich vooral als komische behangers lieten gelden. Op 23 november is er een gezellige bij eenkomst voor de kinderen van de leden der jubilerende afdeling. Shot 1 heeft een zeer spannende wed strijd tegen Buna 1 gespeeld en deze gewonnen. Wiss was de sterkste speler. Hij won alle drie de sets in twee games. Th. Daselaar en W. van Doorn wonnen ieder twee sets in drie games en zij ver loren 1 set in drie games. Het wedstrijdverloop was: Wiss-Schwerdt 21-5 21-16 1-0. Daselaar- De Boer 21-16 15-21 21-18 1-0. Van Doorn-Wesselo 9-21 21-15 22-20 1-0 Da- selaar-Wiss-De Boer-Wesselo 21-12 17-21 22-20 1-0. Daselaar-Schwerdt 21-8 20-22 21-23 0-1. Wiss-Wesselo 23-21 21-16 1-0. Van Doorn-De Boer 13-21 24-22 13-21. Daselaar-Wesselo 22-20 14-21 21-17 1-0. Van Doorn-Schwerdt 21-12 12-21 22-20 1-0. Wiss-De Boer 23-21 21-17 1-0. De overige uitslagen zijn: BT.T.C. 4-Shot 2 4-6. Shot 3-Quick 4 1-9. Shot 4-Quick 10 10-0. V.E.V. 2-ShOt 6 8-2. Het programma van deze week luidt: Good Luck 1-Shot 1 22 nov. Huizen 3-Shot 2 20 nov. Shot 3-Victoria 6 22 nov. Shot 6-Rotor 4 22 nov. Shot 4-O.S.O. 7 22 nov. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld akkoord te gaan met het sluiten van een lening van 500.000, Dit bedrag kan de gemeente lenen van de Koninklijke Java-China - Paketvaart Lijnen N.V. Het is een lening voor 10 jaar tegen 4,625 rente. De gemeente heeft dit geld nodig voor grondaankopen en normale investeringen. Met een bedrag van 830.000,voor de bouw van een brandweergarage behoeft nog geen rekening gehouden te worden omdat de rijksgoedkeuring voor deze bouw nog niet verleend is. De jeugdige Martin Duiser schijnt van plan te zijn het voorbeeld van Anton Geesink te volgen, want hij werd judo kampioen van Nederland bij de dertien jarigen. Het team waarvan hij deel uit maakte werd eveneens landskampioen. Martin, die opgeleid wordt aan de sport school Vollenberg te Baarn, is drager van de bruine band. De Harmonie P.V.O. houdt op woensdag 20 november de jaarvergadering in het verenigingsgebouw in de Beetzlaan. De secretaris en de penningmeester zullen verslagen van het afgelopen verenigings jaar uitbrengen en er wordt een dirigent gekozen. De heren J. v. d. Broek en B. Vonk treden periodiek af als bestuurslid. De heer Vonk stelt zich herkiesbaar, maar de heer v. d. Broek niet, zodat er een nieuwe voorzitter gekozen moet worden. Het be- De tweede rit van de cycle crosscompe titie van Tempo werd een verrassende overwinning voor Klaas van 't Klooster, die de 18 km in 1 uur en 1 minuut reed. Hij liet Gerrit Ruttenberg 40 seconden achter zich. Aanvankelijk maakte de renner Frakking van De Adelaar ook deel uit van de kopgroep, maar hij viel uit. De uitslag werd: 1. Klaas van 't Klooster. 2. Gerrit Rut tenberg. 3. Rob de Haas, op 4 minuten. 4. Aad Post. 5. Adri Doekemeijer. De juniores reden 7 km. Winnaar werd W. Houtlosser, die deze afstand in 27 min reed. Tweede werd B. Kooij. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 19 NOVEMBER 1963. De nieuwelingen reden 12 km. J. Lok nam direct de leiding en hij stond deze niet meer af. Hij won in 46 minuten. Tweede werd A. Lub, op 2 minuten, derde P. Vos uit Amersfoort, vierde H. Visser, vijfde E. de Lange en zesde H. v. d. Hoef Het jeugdteam van de korfbalclub De Meteoren verloor met 0-4 van de jeugd van Soesterkwartier. Dat was een goed resultaat, vergeleken bij de 0-13-neder- laag welke enige weken geleden het resultaat was van een ontmoeting met de Amersfoortse club. De jeugd van De Meteoren gaat dan ook steeds beter spelen. Het eerste en het derde team speelde tegen elkaar. Het derde speelde enthou siast en goed maar het eerste was ster ker al speelde dit team geen goede wedstrijd. Door Kemler jr. werd het 1-0 en 2-0. Piet van Rouwendaal bracht de stand op 2-1, door Piet Maris werd het 3-1 en Leny Wamsteeker bracht de stand op 3-2. Door Kees van Rouwendaal werd het 4-2 en tenslotte door Kemler jr. 5-2. DRINKEN VAN KIP. Hoe komt het dat een kip bij het drinken telkens de kop omhoog steekt en de duif niet? vraagt L. A. J. S. Antwoord: Dit is een kwestie van de soorteigenschappen en de inrichting van de mond-, slok- en darmbewegingen. De kip laat slok voor slok in de slokdarm lopen en moet daarvoor na elke slok water de kop omhoog steken. Drinkwater wordt door de durf zuigend opgenomen, waartoe de kip niet in staat is en be hoeft daarom niet als deze na elke slok de kop omhoog te steken. GAL. Mevr. V. las dat bepaalde me dicijnen de gal stimuleren. Welke zijn dat? Antwoord: Van bepaalde medikamenten om „de gal te stimuleren" moet U zich maar niet teveel voorstellen. Het lijkt onze medische medewerker het beste, dat U de darmbeweging goed op gang houdt, voornamelijk door iedere dag flink groente eten. VORDERING. Kan men de huur niet opzeggen van een woongedeelte dat ge vorderd is? Antwoord: De Woonruimtewet van 4 augustus 1947 (Stbl. no H. 291) dient tot bevordering van doelmatige verdeling van woongelegenheid. Krachtens haar is het verboden een woongelegenheid in gebruik te nemen of te geven zonder schriftelijke toestemming van B. en W (art. 1.) Deze bepaling wil voorkomen dat de doelmatige verdeling van woonge- legenheden op welke wijze ook wordt verstoord. B. en W. zijn bevoegd wonin gen of gedeelten van woningen te vor deren en deze in gebruik te geven aan personen, die daaraan behoefte hebben (art. 7). Degene, van wie gevorderd wordt ontvangt een schadeloosstelling. Hij kan bij de kantonrechter een eis tot ont ruiming van de gevorderde woonruimte instellen, indien wegens onbehoorlijk gebruik daarvan of wegens ernstige over last hem of zijn huisgenoten aangedaan, voortzetting van het gebruik niet be hoeft te worden geduld, alsmede indien hij de woonruimte voor eigen gebruik zo dringend nodig heeft, dat de econo mische belangen en maatschappelijke behoeften van beide partijen naar bil lijkheid in aanmerking genomen, voort zetting van het gebruik niet behoeft te worden geduld. GODFRIED BOMANS. Kunt U mij iets naders vertellen over de schrijver God fried Bomans? Antwoord: Bomans, Godfried Jan. Arnold werd op 2 maart 1913 geboren te 's-Gra- venhage, is letterkundige, redacteur van Elseviers Weekblad en de Volkskrant. Hij volgde het gymnasium te Haarlem, studeerde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam van 1933-1938 rechten en aan de R.K. universiteit te Nijmegen van 1939-1942 wijsbegeerte. Zijn voor naamste publicaties zijn: Pieter Bas, Erik, Sprookjes, Kopstukken, Bill Clif- ford. Wonderlijke Nachten, Pa Pinkelman, Buitelingen, Capriolen, Thomas Robert Spoon, Rome, Aunt Pollowop, Op het Vinkentouw enz. Hij is gehuwd en woont Parkweg 10 te Bloemendaal. :'r P-K**!?'*! HAAS. Iemand vertelde me dat hij een haas had gezien van 1% meter lengte. Kan dat? Antwoord: Onze inlandse haas (Lepus europeans), met de typische bouw van een loper en springer, heeft een lenige ruggegraat en lange, krachtige achter poten. Het mannetje (rammelaar) wordt 50-70 cm lang (van normaal uitgestrekte voorpoten tot staart), het wijfje is wat kleiner: de staartlengte bedraagt 7-11 cm. TERLENKA. Hoe kan ik het best ter- lenka gordijnen wassen? Antwoord: Niet langer weken dan 15 minuten in ruim sop, lauw of koud. In hetzelfde sop even doorslaan, zeer voor zichtig en niet wrijven of knijpen. Dan in ruim lauw water spoelen en kletsnat ophangen. Zonodig nabehandelen met 'n nylonbleekmiddel. Niet in de zon han gen! CHROESJTSJOW. Kunt u mij een le vensbeschrijving geven van Kroetsjef? Antwoord: Chroesjtsjow (zoals de juiste transliteratie is van het Russische schrift), Nikita Sergejewitsj, werd ge boren op 16 april 1894 te Kalinowska, goevernement Koersk. Hij is de zoon van een mijnwerker. In 1918 trad hij toe tot de bolsjewistische partij en maakte car rière in het door Stalin opgebouwde apparaat van partijsecretarissen. Na deze functie op verschillende plaatsen in de Oekraïne te hebben bekleed (Stalino, Kiew), kwam hij aan het hoofd van de Moskouse afdeling te staan (1934), om in 1938 eerste secretaris te worden van het centrale comité der Oekraïnse par tij. Hij bleef de machtigste man in de Oekraïne tot 1949. toen hij naar Mos kou werd groepen om secretaris van het centrale comité te worden, waarvan hij sinds 1934 lid was. Van het Polit- buro maakte hij sinds 1939 deel uit. Zijn speciaal terrein is de landbouw, die hij in de jaren 1949-1953 in opschudding bracht door zijn plan, het aantal kolcho zen door samenvoeging te verminderen. Onder zijn leiding werd het aantal kol chozen van 250.000 tot 94.000 verminderd, waarna men het plan verder niet schijnt te hebben voortgezet wegens verzet van de boeren. Chroesjtsjows positie bleef echter ongeschokt en in 1953 was hij het die een althans gedeeltelijk nieuwe koers in het agrarische beleid inluidde: ver laging der belastingen en gedwongen leveringen, nieuwe bodemontginningen en technische verbeteringen. Op 20 maart 1953 volgde hij Malenkow op als se cretaris der communistische partij. Als zodanig wist hij zijn positie geleidelijk te versterken en na de val van Malen kow (februari 1955) is hij de machtigs te man der sowj et-unie gebleven. SPORTKEURING. Als iemand voor een bepaalde sport is afgekeurd en hij wil deze sport toch beoefenen, is dan de sportleider niet verplicht deze man af te wijzen of behoeft de sportleider hier geen notitie van te nemen? Antwoord: Wij raden U aan deze kwes tie met volledige gegevens voor te leg gen aan de administratie van de Fe deratie van Bureaux voor Medische Sportkeuring in Nederland, ter attentie van de heer H. A. W. de Heer, Essen- steijnstraat 157, Voorburg Z.H., telefoon 070-865287.

Soester Courant | 1963 | | pagina 5