OVERHEMDEN SOEST NA 1813. J. Hoppenbrouwers CADEAÜS TWEEDE BLAD 'n Leuk cadeau \altud goed! SOESTDIJ Uit de gemeentebegroting 1964. 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 Prijzen bonnenaktie. In onze collectie brilmonturen Fa„ D. F. VOIGT S.V.V. Volleybal. Geef eeliter een goed horloge. Ga nhorSPUKER Goed spel van Mixed Hockeyclub. Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. Cycle-cross competitie. Eiermarkt. Goed toneel van „Kerkebuurt". VI. De loopbaan van burgemeester Van Steyn van Hensbroek beweegt zich in stijgende lijn naarmate hij ouder wordt, totdat ook hij zijn populariteit verliest en er in de gemeente personen zijn die liever een ander als Burgemeester zien aange steld. Na een 36-jarige dienst wordt hij eervol ontslagen. De heer van Steijn van Hensbroek was de eerste burgemeester in Soest, die als zodanig werd benoemd en zich officeel „burgemeester" mocht noemen. Het wapen van de familie van Steijn is: „in rood en zilveren dwarsbalk beladen met drie zwarte ringen, vergezeld onder den balk van een zilveren inhoeking van twee stukken, uitgaande van de rechter zijde. Helmteken: een uitkomend hert van natuurlijke kleur. Schildhouders: twee herten in natuurlijke kleur. Dek kleden zilver en rood". Tijdens de raadsvergadering van 30 de cember 1817 maakte de burgemeester be kend dat hij bij „Besluit van Z. Majes teit den Koning in do den(niet ingevuld) was benoemd tot Schout van Zoest, de Birk en Isselt, daaronder be grepen." De oude benamingen worden toch weer in ere hersteld al was er sinds het „ancien régime" veel veranderd in Ne derland. Bij besluit van 23 oktober 1823 tevens aangesteld als secretaris der gemeente Soest. Op eigen verzoek op 25 januari 1834 hieruit eervol ontslagen. Hij wordt opgevolgd door zijn zoon Joan Albert van Steijn, geboren te 's-Gravenhage 17 januari 1810, Notaris te Zeist 1840, Rent meester Soestdijk 1950, overleden te Soestdijk 26 mei 1861. Op 9 augustus 1825 werd G. van Steyn van Hensbroek als Burgemeester dezer gemeente benoemd. Op 17 aug. d.a.v. legt hij de eed af in handen van Z.E. den Heer Gouverneur der Provincie Utrecht. Bij besluit van 6 december 1849 No 38 wordt hij eervol ontslagen. Op Oude jaarsdag 31 december 1849 stelt hij de gemeenteraad officieel hiermee in ken nis. Hoge ouderdom en verzwakking van zijn „gezigt" nopen hem dit besluit te nemen. In het afgelopen jaar was echter ook een actie ondernomen door ingezetenen van de gemeente, waaronder enige raads leden, die de burgemeester wilde zien vervangen door een jongere. Zij wilden benoemd zien „den Heere F. Kuyper, Med Docter" alhier, die zeer geliefd was onder alle lagen der bevolking. Er kwamen twee rekesten binnen in het jaar 1849 waarin werd vermeld, dat de huidige burgemeester hoognodig ont slagen diende te worden „weegens hoo- ge jaaren en ongeschiktheid". Het tweede rekest werd ingediend door de heer P. Gallenkamp Pels te Amers foort, inhoudende een sollicitatie om bij eventuele vacature als burgemeester van Soest in aanmerking te mogen komen. Beide rekesten werden in de maand fe bruari 1849 ingediend bij Z.M. den Ko ning en waren ondertekend door inwo ners en raadsleden van Soest, behou dens het verzoek van de Heer Gallen kamp Pels. In maart reeds kwamen deze stukken op tafel en werden zij door de secreta ris J. A. van Steijn voorgelezen. De Burgemeester was hierbij niet te genwoordig. Hij gaf voor ziek te zijn. Er bleek echter bij de raad geen „teneur" te bestaan om aan het verzoek van de adressanten op dit ogenblik enig gevolg te geven daar er geen gronden gevon den werden om de tegenwoordige bur gemeester, hoezeer hoog van jaren „uit deszelfs Administratie" te ontslaan. Enige raadsleden verzochten, hoezeer „hunne volle toe te stemmen tot het boven staande gegeven hebben, om van de teekening bevrijd te blijven". Zeer waaschijnlijk betreft het hier een conflict tussen de katholieke raadsle den en de burgemeester. Ook zit er een streven voor om bij een eventueel ontslag van de Burgemeester een rooms-katholieke burgemeester be noemd te krijgen, daar de overgrote meerderheid van de ingezetenen van Soest die godsdienst is toe gedaan. De emancipatie van katholiek Neder land komt juist in die dagen op gang en zal de gemoederen wel bezig gehouden hebben. In ieder geval de Burgemeester vrdwijnt nog niet. Aan het eind van 1849 krijgt Van Steijn van Hensbroek eervol ontslag na 36 jaar als Burgemeester aan het hoofd der gemeente te hebben gestaan. In zijn afscheidsrede wijst hij er op dat de gemeente weliswaar zware schulden heeft, ontstaan door het bouwen van een nieuwe dorpsschool, doch dat rede lijkerwijs kan worden verwacht hieruit te geraken. De gemeentegronden zijn weer rendabel en worden in erfpacht uitgegeven. De financiën leveren een gunstig „uitzicht" op. De „Reglementen van Policie Administratie, mitsgaders de brandblusmiddelen en de archieven" zijn in goede „orde" om een en ander aan zijn opvolger te kunnen doorgeven. De Raad der Gemeente betuigt hij „Zij nen Dank voor deszelfs medewerking in deze zijn gevoerde Administratie". Al kwam het ontslag van de Burgemees ter niet geheel onverwacht en had men dit wel voorzien, toch betekende zijn heengaan het verlies van een goed en bekwaam bestuursambtenaar, die altijd de belangen der gemeente voorstond. Zijn beleid en bestuur tijdens de Franse tijd en daarna voorkwam grotere schul den voor de gemeente. Zijn streven voor goed onderwijs en volksgezondheid, hoe gebrekkig ook in die dagen, kenmerkte hem als een vooruitstrevende figuur, die met zijn tijd meeging. Hoewel zijn populariteit aan het einde van zijn loopbaan verminderde en hij menigmaal strijd had te voeren tegen Raadsleden en anderen die andere ge voelens waren toegedaan, toch was hij de man die de belangen van het dorp en zijn inwoners nooit uit het oog ver loor en meestal met succes uit deze ver wikkelingen naar voren trad. Na zijn verkregen ontslag vestigde zich de oud-burgemeester te Amersfoort, waar hij op 31 maart 1857 overleed. Tot zijn opvolger werd benoemd Pieter Gallenkamp Pels, op 23 jan. 1850. Deze burgemeester was rooms-katholiek en zo kwam men toch tegemoet aan de wensen van vele Soesternaren die toen- dertij d overwegend rooms-katholiek wa ren, al was er van partijvorming nog geen sprake in die tijd. BURGEM.GROTHESTRAAT (Soester Kunsthandel) vindt St. Nicolaas de uniekste zaak van heel de omtrek. Daarom heeft hij er voor U, in die sfeervolle omgeving, een pracht collectie achtergelaten. O.a. de nieuwste TASSEN BYOUS PORSELEIN AARDEWERK TIN KRISTAL HOUT HAND WEEF en nog veel meer. U weet „Het binnenlopen verplicht niet tot kopen". Deelnemer St. Nicolaas bonnenactie. In de begroting, die de raad aangeboden is, staat onder meer vermeld, dat in 1964 ongeveer anderhalf miljoen uitge geven zal worden voor riolering, het ma ken van een afvoer van de rioolwater zuiveringsinstallatie naar de Eem en het verbeteren van wegen. Voor 150.000. zullen rijwiel- en voetpaden langs de Birkstraat aangelegd worden, de rio lering van de Postweg te Soesterberg en bijkomende werkzaamheden vereisen 100.000.de riolering van de Eiken laan 110.000.van de Hartmanlaan 18.000.en van de Gallenkamp Pels- weg 100.000.Deze weg zal tevens verbeterd worden. Het verbeteren van het laatste deel van de Koninginnelaan en de Beckeringhstraat vergt 300.000. een weg rond het gasbedrijf en gemeen tewerken 98.000.De riolering van het gehele Kerkpad 150.000.de verbete ring van diverse wegen 90.000.ter wijl er een aanvullend crediet van 90.000.nodig is voor het maken van afvoersloten ten behoeve van de riool waterzuiveringsinstallatie. Soest heeft thans 7.664 woningen. Dit jaar zijn er 137 woningwetwoningen ge reed gekomen, 37 woningen met premie en 57 zonder premie. B. en W. merken op dat er bij de provincie bezwaren zijn tegen de plannen voor de bouw van 300 bejaardenwoningen als woningwetwonin gen. Het college van B. en W. acht het wenselijk dat een deel van deze wonin gen zal dienen voor alleenstaanden of kleine gezinnen. Op de Eng zijn thans 103 woningen in aanbouw. Dit zijn flatwoningen. Tevens is men bezig met de bouw van drie com plexen, elk van 32 premiewoningen. Eén complex is reeds bewoond en het tweede is zover klaar, dat de bovenste etage al voor bewoning gereed is. Een deel van de 132 flats die in de vrije sector in aanbouw zijn, komt in het begin van 1964 gereed. Binnenkort zal een aanvang gemaakt worden met de bouw van 90 flats in de vrije sector aan de Van Gooyenlaan. Aan de Chr. Huijgenslaan te Soesterberg zijn 16 woningwetwonin gen gereed gekomen, terwijl een plan voor 56 woningwetwoningen aan de Prof. Lorentzlaan in een ver gevorderd sta dium is. Binnenkort zal de raad voor gesteld worden tot de bouw van deze woningen te besluiten. Er is bouwvergunning verleend voor 72 premiewoingen en 49 vrije sector-wonin gen, die als onderdeel van het plan Colenso gebouwd zullen worden. Van het Prima van kwaliteit en pasvorm Modern In dessin en model De beste fabrikaten VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK plan „Achter Dammers" zijn 24 van de 109 woningen klaar. Aan de Prof. Lo rentzlaan te Soesterberg zijn 11 wonin gen in de vrije sector in aanbouw en aan de Simon Stevinweg 40 flats voor de defensie. De acht woningen van de N.V. Bouwfonds aan de Plesmanstraat te Soesterberg zullen nog dit jaar klaar komen. Achter de bioscoop te Soestdijk zijn 15 woningen in de vrije sector in aanbouw, terwijl er nog ruimte is voor 24 Bouwfondswoningen en 51 vrije sec torwoningen. De gemeentebegroting voor 1962 kon sluitend gemaakt worden. Dit was onder meer mogelijk doordat geen rekening gehouden behoefde te worden met 60.000.rente en aflossing als gevolg van de bouw van de nieuwe brandweer centrale. De rijksgoedkeuring hiervoor zal wel niet zo spoedig afkomen. Ook enige kapitaalswerken op ander gebied blijven achterwege en in de begroting van gemeentewerken zijn de uitgaven voor twee losse arbeiders minder ge raamd. Naar schatting zal in 1964 vijf ton meer worden uitgegeven en ook vijf ton meer worden ontvangen. De uitkering uit het gemeentefonds zal f 411.000.hoger zijn en de verhoging van de slachthuistarie ven en de rechten voor het ophalen van huisvuil zullen door de verhoging, waar toe besloten Is, meer opbrengen. Het be drijf van gemeentewerken zal 183.500.- meer vergen, de salarisverhogingen van de ambtenaren 87.000.de kosten van krankzinnigenverpleging 45.000. maatschappelijk hulpbetoon 54.000. en de vergoedingen aan bijzondere scho len eisen 50.000.meer. De politie zal afzethekken krijgen, die voor 16.000.aangeschaft zullen wor den en voor 4.000.zal er in de auto van de gemeentearts een mobilofoon aangebracht worden, zodat hij bij ver keersongelukken snel gewaarschuwd kan worden. De eerste trekkingen in de St. Nicolaas- aktie van de Soester winkeliers zijn ver richt. De uitslag van de eerste trekking was als volgt: een skelter of 150,werd gewonnen door W. J. Beijer, Beetzlaan 31. Waardebon van 50.Siegel, Kolo- nieweg 9, 25,Tervoert, Beatrixlaan 1 en J. Klomp, Heideweg 20. 20, P. v. d. Broek, Beetzlaan 124, J. A. Hil- horst, Steenhoffstraat 34, Paddenburg, Burgemeester Grothestraat 45, Edelen- boseh, Eikenlaan 11, D. J. Bos Bekering straat 11 en J. W. Quelle, Gallenkamp Pelsweg 11. 10,D. G. Kuijer, Krom- meweg 13. Hamersveld, Kerkpad Z.Z. 152, Lida v. d. Schans, Ruijsdaillaan 28, J. v d. Biezen, Troelstrastraat 6, Robbie Op meer, Braamw. 54, N. Verhagen, Hobbe- malaan 25, J. R. v. Ommen, Eikenlaan 21, H. Stork, Hildebrandlaan 5, H. C. Bol- man. Aagje Dekenlaan 12, Beek, Park laan 22, J. v. Zuilen, Burgemeester Gro thestraat 19, mevr. Burgman, Nieuwe- weg 94. Uitslag tweede trekking: 150,of een kinderfiets: Graffner, Plasweg 49. 50, Koopmans, Korte Brinkweg 27. 25, K. Stulp, Schoutenkampweg 51 en J. A. Schalkx, Julianalaan 18. 20,J. Kam per, Bosstraat 59, Koehof, Ericaweg 12, A. J. Beijer, Smitsweg 49, A. Kok, Mid delwijkstraat 75, K. Stulp, Schouten kampweg 51, Coevering, Ossendamweg 32. 10,Tschur, Bartolottilaan 49, J. W. de Vries, Van Goyenlaan 54, J. Roos, Braamweg 4, wed. Wigtman, Oude Grachtje, A. v. d. Hoef, Birkstraat 50, mevr. Sukel, Kerkpad Z.Z. 102, A. Brons, Ferd. Huijcklaan 24, mevr. Sonders. Laan straat 61, mevr. Bodewes, Kerkpad Z.Z. 94, P. A. Majoor, Van Lenneplaan 30, Van Mill, Beetzlaan 137 en Van Hall, Van Weedestraat 31. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. In de afgelopen twee weken moesten de teams van de Soester Vollei'bal Vereni ging meerdere malen in touw komen voor het spelen van competitiewedstrijden. Opvallend goede resultaten behaalde daarbij het eerste damesteam dat twee wedstrijden allebei in winst wist om te zetten en dat na vier gespeelde wedstrij den thans alleen aan de kop van de ranglijst gaat. Zo werd eerst in de Expo- hal in Hilversum met 3-1 van Smashers gewonnen, terwijl de wedstrijd tegen de koploopster Actief 1 in de Markthal ook weer met 3-1 gewonnen werd. Als nieuw bakken eerste klassers dus wel een uit stekend debuut. Het tweede damesteam dat een zeer bescheiden plaatsje op de ranglijst in neemt, winst haar beide wedstrijden in Amersfoort tegen Jeugdsport 1 en S.D.O. 1 gelijk te spelen, terwijl de wedstrijd in Hilversum tegen Keizer Otto verloren ging. Jammer dat dit team niet over speelsters beschikt, die een aanval af kunnen maken door een smash. Het en thousiasme waarmee gespeeld wordt ver goedt echter veel, zodat het vertrouwen bestaat, dat nog meerdere punten zul len volgen. Het derde damesteam behoefde niet in actie te komen. Wel moest het eerste he renteam in actie komen tegen Sportcen trum uit Hilversum. Tegen dit team dat zich door verlies van enkele spelers uit de eredivisie heeft teruggetrokken, kon den de rood-witten het niet bolwerken. Weliswaar werd in de eerst set vol waardig partij gegeven, maar in de tweede en derde set wisten de Hilver summers onbedreigd te winnen. Het tweede herenteam van S.V.V. kon het tegen N P C. uit Nijkerk ook niet bolwerken en moest met 2-0 de winst aan Nijkerk laten. voor ieder die zijn tijd weet te gebruiken. Zelfs Sint Nicolaas maakt in de moderne tijd ook geen gebruik meer van de an tieke zonnewijzer. Het bespaart U een teleurstelling. Wij leveren U alleen de betere merken tegen interessante prijs. VAN DE SOESTER COURANT DINSDAG 26 NOVEMBER 1963. TEL.2982 50ESTERBERG5Ê5TH.2E De beide eerste elftallen van M.H.C. gmgen zondag naar Amsterdam om tegen teams van de vereniging Hurley te spe len. De Soester dames deden het hele maal niet slecht na de periode van te ruggang in de laatste weken, waardoor dit team op de laatste plaats van de ranglijst belandde. Tegen de dames van Hurley werd een verdienstelijk ge lijk spel behaald. Hurley was wel iets sterker, maar kon het overwicht in de eerste helft slechts met een doelpunt tot uiting brengen. Dit gebeurde vlak voor de rust. Na rust wijzigde Soest de opstelling Spil Loor v. d. Sterren ging nu naar voren en zij smaakte het genoegen Soest aan de gelijkmaker te helpen. Zij scoorde uit een goede voorzet van Loes de Vink. Hurley zag hierna geen kans de Soest- ter verdediging nogmaals te doorbreken, ondanks goed spel, want M.H.C. verde digde zich met hand en tand. De achter hoede speelde een prachtige partij en ook invalster Marjolein Schutte, ondanks haar weinige routine. Dit gelijke spel zal de Soester dames vooral in mentaal op zicht gesterkt hebben. De heren leden een ietwat ongelukkige nederlaag tegen Hurley 2. Van dit elftal werd in het begin van het seizoen met 4-2 gewonnen en samen deelden de beide elftallen tot nu toe de tweede plaats. Nu was het echter Hurley dat aan het langste eind trok in een bij zonder enerverende en sportieve wed strijd, die ook voor de toeschouwers zeer aantrekkelijk was. Hurley wist het eerste doelpunt te scoren toen bij een fanta sievol opgezette aanval de bal reehts- streeks uit een dieptepass werd inge schoten. Soest nam echter in de eerste helft nog ravanche. Hans Evenhuis brak goed door, passeerde de keeper, maar zijn schot werd door de back gere- touneerd. André Bolhuis ving de bal op en schoot beheerst in. In de tweede helft was Hurley bijna voortdurend in het offensief. Soest kon slecht in de eerste en laatste vijf minu ten van deze helft het offensief over nemen. Hurley maakte tensotte het winnende doelpunt. Het was echter een nogal du bieuze goal. De Soester achterhoede bleef staan in de mening dat er van buitenspel sprake was en Hurley kon ongehinderd scoren. Kort ervoor had Hurley pech toen de bal uit een vliegend schot tegen de paal ketste. Het gelukte dames 2 ook nu niet tot een overwinning te komen. Ondanks goed spel van de achterhoede verloren de da mes van het tweede met 0-2 van Hur ley. Heren 2 boekte de zoveelste overwin ning en versloeg Hilversum 9 met 5-0. Soest 4 (heren) verloor met 1-9 van een Kampongteam, het derde herenteam speelde met 3-3 gelijk tegen Amersfoort en de veteranen verloren met 4-7 van Laren. Hedenavond, om 8.15 uur, is er in het Anna Paulownahuis een kookdemon stratie, waarbij vooral aandacht wordt geschonken aan lekkere hapjes voor de feestdagen. Deze avond wordt georgani seerd door de Stichting voor Huishou delijke- en Gezinsvoorlichting. Een cur sus voor het vervaardigen van speciale feestgerechten kan men eveneens vol gen. Deze begint op donderdagavond 28 november in het Anna Paulownahuis. Wie vanaf januari een cursus wil volgen kan zich nu reeds opgeven voor de cur sussen naaien, Cesar-bewegingsleer, ko ken, hoe verzorg ik mijn uiterlijk, kleine karweitjes, kneepjes van het naaivak, handenarbeid, het verzorgen van kamer planten, eenvoudige ziekenverzorging thuis, bejaardengymnastiek en Japans bloemschikken. Onder prachtig najaarsweer hebben le den van de vereniging Tempo de derde rit van de cyclecross-competitie gere den. De deelname was uitstekend, want er gingen 19 renners van start, verdeeld in drie klassen. Bij de A-klassers reden 8 renners 12 ronden, een afstand van 18 km. Vanaf de start nam Gerrit Rut- tenberg de leiding en hij won. Klaas van 't Klooster volgde goed, kwam geweldig opzetten en liep 40 seconden van zijn achterstand in. Hij maakte echter een val en dat bezorgde hem een achterstand op Ruttenberg. Rob de Haas en Wil van Barneveld handhaafden zich steeds op de derde en vierde plaats. Adrie Doeke- meijer, de Polynormman Ben Heusink- veld, Wout van 't Klooster en Aad Post leverden voortdurend strijd om de ove rige plaatsen. Wout toonde zich de sterkste. De uitslag was: 1. Gerrit Rut tenberg, 18 km in 1 uur, 12 min; 2. Klaas van 't Klooster, op 45 sec.; 3. Rob de Haas, bijna op 1 ronde; 4. Wil van Barneveld, op 1 ronde; 5. Wout van 't Klooster, op ruim een ronde. 6. Aad Post, 7. Adri Doekemeijer. Heusinkveld staakte de strijd in de negende ronde. De B-klassers reden 8 ronden. Na de eerste ronde kwam Vos van de vereni ging Amersfoort als eerste door. Harry Visser was tweede, Anton Lub derde, Henk v. d. Hoef vierde en Jaap Lok vijfde. Vervolgens Eddy de Lange, Theo Zeedijk, Kees Proosdij en als laatste de Amersfoorter Coterlet. Daarna begon de strijd pas goed en het werd steeds stui vertje verwisselen. Jaap Lok kwam naar voren en nestelde zich op de eerste plaats terwijl Anton Lub tweede werd. De an dere renners bleven verwoed om de overige plaatsen strijden. Pas in de zes de ronde stond de volgorde vast en deze was: 1. Jaap Lok, 12 km in 52 min. 22 sec.; 2. Anton Lub, op 1.15 min-, 3. Kees Proosdij. 4. Henk v. d. Hoef; 5. Theo Zeedijk; 6. Eddy de Lange. De twee Amersfoorters en Harry Visser ga ven op. De C-klassers waren maar met zijn tweeën. Wout Houtlosser won. A. v. d. Meij raakte het parcours kwijt en stopte. Op de Amersfoortse Eiermarkt werden aangevoerd 200.000 stuks in prijzen van 12,75 tot 13,75. Middenprijs 13,10. Prijs per kg 2,11. De toneelgeleerden zijn het er niet hele maal over eens of een amateurvereniging beter een drama dan een klucht kan brengen, maar velen zijn van mening dat het moeilijker is de mensen harte lijk te laten lachen dan ze tranen in de ogen te doen krijgen. Hoe het ook zij, de toneelvereniging Kerkebuurt hield het ook ditmaal bij een klucht. Terecht mag men wel zeggen, want er is vrijdagavond een spel vol kol der gebracht dat de leden van de buurt vereniging Kerkebuurt veel vreugde ver schaft heeft. Voor een groot deel is dat te danken aan debutant Simon Hazewinkel, die met zijn vrouw Marian Hazewinkel-Berghuizen achtereenvolgens kolder bracht als huis knecht, terwijl zij werkster was in het zelfde hotel, dat de fraaie naam „De Vergulde Os" droeg. Hoteleigenaar Kees Hilhorst en zijn echtgenote Paula van Rouwendaal-Hovius brengen er als ho telhoudend echtpaar weinig van terecht. Ze kunnen hun personeel niet betalen, zodat huisknecht en werkster niet op hun mondje gevallen waren als ze tegen werkgever en werkgeefster praatten. Alles verandert als profeet Piet Haagen en zijn vrouw Ida Roelofsen-Van Loon hun intrek in het hotel nemen. De huis knecht haalt hun op in een auto die hij van de notaris „geleend" heeft. Deze komt opgewonden het hotel binnen. Niet om verhaal met betrekking tot de weg genomen auto, maar om te vertellen dat de huisknecht door een erfenis een rijk man is. Knecht en werkster kopen de zaak en nu zijn de voormalige ei genaar en eigenares tijdelijk knecht en werkster, want dat is bij de koop be dongen, De professor en zijn vrouw zijn bedriegers. Hij is geen hoogleraar maar een dief die de centen van de nieuwe eigenaar meepikt. Ben v. d. Pol, die naar de hand van de dochter van het eerste hotelierspaar, Anneke v. d. Brink, dingt is echter geen medisch student, zoals hij beweert, maar een inspecteur van po litie, zodat de pseudo-professor en zijn vrouw het geld weer kwijt raken en gast Julia Roelofsen eveneens bot vangt. Het was een gezellig stuk dat uitstekend onder regie van Foppe Roelofsen ge bracht werd. Na de voorstelling werd er gedanst bij muziek van de Lanko's.

Soester Courant | 1963 | | pagina 6