Sint Nicolaas Stemgember p. pot 1,75 JOH. METS dit bord bi) u in d t WAffutielaaï e Dieetgeschenken. Luxe dozen Kaas en Buitenlandse Kaas. Grote sortering dozen Bonbons. Chocoladeletters Droste en t/erkade. Suikervrije Chocoladeletters. Huntley en Palmers Biscuits Zuivere Amandelspijs, per 150 gr. 1.75 Schoonheidssalon „La Comtesse" moderne schoonheidssalon Commandant W. Groart verlaat de brandweer. V OPTIEK B.D.C.-dames wonnen. S.E.C. kon weer niet winnen. BATENBURG's Erkende Vuto- en Scooter rijschool 2 w S.V.V.-jeugd plaatst zich voor de eindronde om het jeugd kampioenschap v. Nederland. Ouderavond Lagere Van der Huchtschool. Ds Meijer naar Rotterdam. Nutsbibliotheek Soest-Zuid. C. Morsingh lid van verdienste. Tips van Een grote pot Een grote keuze in luxe vazen Gember. Delieatesseschaaltjes in diverse prijzen. Wij maken Schaaltjes op met zoutloze en suikervrije artikelen naar keuze. Watjans en Saté roosters voor gas en houtskool. Taaipoppen in diverse maten. Kistjes en doosjes Pel's Borstplaat. Pakjes Elitehaver. Dadels, Vijgen. in sierlijke trommels. Maak zelf uw boterletter. BARBECUE is er één van de duizenden die over heel Europa een gigantisch service- net vormen. Achter dit bord staan altijd hulpvaar dige vaklieden klaar om élke Fiat service te bieden. Oókin uwomgeving hangt zo'n bord. U vindt deze technische „helpende hand" bij: F-iat agent? Soesterbergsestraat 79 - Soest-Zuld - Telefoon 4721 Geachte Mevrouw, Wij hebben het genoegen U mede te delen, dat op zaterdag 30 november, om 2 uur, onze geopend zal worden. Gaarne nodigen wij U uit tussen 2 en 5 uur een kijkje te komen nemen. Hoogachtend, W M. DE GRAAF-ZIMMERMANN. Gediplomeerd Schoonheidsspecialiste De heer W. Groart, commandant van de vrijwillige brandweer, heeft ontslag ge vraagd per 1 januari 1964. Dit zal hem eervol verleend worden. Het ontslag houdt verband met zijn leeftijd en ge zondheidstoestand. De heer Groart is al 40 jaar lid van het korps en bijna 36 jaar commandant. Zijn zoon J. F. Gro art is sinds 1959 ondercommandant en verwacht mag worden dat hij als com mandant de opvolger van zijn vader zal worden. Als 16-jarige kwam hij reeds bij de Soester brandweer. Dat was in 1940. Het college van B. en W. heeft de raad medegedeeld dat aan de nieuwe comman dant niet meer het preventief toezicht over hinderwetsaangelegenheden zal wor den opgedragen. Dit toezicht heeft een dusdanige omvang aangenomen dat men hiervoor een technisch ambtenaar van gemeentewerken wil aanwijzen. De huidige commandant kreeg voor het preventief toezicht ƒ2400.- per jaar en voor de toezicht op het onderhoud van het materiaal 600,Voorgesteld is de beloning van de nieuwe commandant op 2000,per jaar vast te stellen en de huidige commandant een gemeenteüjk pensioen van 2000,te verlenen. De 68-jarige commandant heeft bijzonder veel gedaan voor het Soester korps, dat in hem een uitnemend commandant had. Steeds was hij erop uit het nieuwste ma teriaal voor zijn korps te verwerven en altijd kon hij daarbij rekenen op de steun van het gemeentebestuur. Dit be stuur stelde een krediet van 800.000, ter beschikking voor de bouw van een nieuwe brandweergarage, die echter niet gebouwd zal worden terwijl de heer Gro art sr. nog commandant is, omdat de rijksgoedkeuring nog niet afgekomen is. Hij kwam langs Hooijer heen, stond al leen voor Adams en loste een ontzettend hard schot. Deze trapte de bal uit zijn doel. Opnieuw brak Doeselaar door, maar weer redde Adams. Kort daarna legde Duijst de grondslag voor het enige Soes ter doelpunt Hij haalde de bal op, gaf deze aan Hanasbei en deze scoorde. In de tweede helft was S E C. weinig ge vaarlijk, maar V.V.A. evenmin al bleven Doeselaar en Adams de grote rivalen met Adams als sterkste man. Het was dan ook bijzonder jammer dat hij de bal liet glip pen toen spil Kieft een schot wilde los sen en het niet verder dan een onschul dig lijkend rollertje bracht. V.V.A. speelde in de tweede helft op bui tenspel. De Amsterdammers zaten fel op de bal en gaven S.E.C. daardoor niet de kans alsnog het winnende doelpunt te scoren. STEENHOFFSTR.53 TEL 28<52 SOEST LEESGLAZEN LOUPEN MICROSCOPEN VERREKIJKERS TONEELKIJKERS BAROMETERS THERMOMETERS FIJNE STAALWAREN Burg. Grothestraat 8 - Soestdijk Deelnemer St. Nic. bonnenaktie. Het damesteam van B.D.C. speelde zon dag in de Expohal te Hilversum de eerste wedstrijd van de zaalhandbal competitie. Spirit kon de leiding nemen toen een strafworp genomen mocht wor den, maar de bal kwam tegen de paal. Even later deed Nanda Daselaar het beter en zij scoorde uit een penalty. Keepster Mary v. d. Dijssel was goed op dreef. Twee meisjesteams speelden zaterdag oefenwedstrijden op het terrein aan de Birkstraat tegen teams van de nieuwe vereniging H.V.L. in Leusden. Beide teams van B.D.C. wonnen met 3-1. De heren wonnen met 13-3 van H.H.C. 3 en de meisjes-aspiranten wonnen met 3-1 van Oranje. Zondag spelen de da mes om half vier in de Expohal tegen U.D. 2. De jongens zullen een oefenwed strijd tegen het tweede herenteam spe len. Voor de zesde achtereenvolgende maal heeft S.E.C. geen kans gezien een over winning te behalen in de competitie. Zondag werd in Amsterdam gelijk ge speeld tegen V.V.A., nadat het er lang naar uitgezien had dat S.E.C. zou win nen. Keeper Adams maakte echter kort voor het einde van de wedstrijd een fatale fout, die dubbel jammer was omdat hij zijn doel op zo'n uitstekende wijze verdedigd had. Verhoeve speelde nu op de rechtsbui tenplaats en dat ging heel wat beter dan op de andere vleugel, die hem niet ligt. Dettmer debuteerde op de linksbuiten plaats. In de eerste helft was hij uit stekend, in de tweede helft een stuk minder. V.V.A. speelde een vrij harde wedstrijd, maar Van Breukelen wist daarmee bij S.E.C. ook wel weg. De voorhoede van de Amsterdammers was niet erg gevaarlijk, maar rechtsbuiten Doeselaar was dat wel en menigmaal moest Adams resoluut op treden om hem het scoren te beletten. Dat ging hem uitstekend af. Na vijf minuten brak Duijst door de verdediging. Hij werd echter door rechts back Koppenbekker gevloerd. Van Breu kelen nam de vrije schop die hiervoor toegekend werd en plaatste de bal naar Duijst. Deze schoot net naast. Nu werd Doeselaar bijzonder gevaarlijk. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. cr. ■V Struikelde het meisjesteam van de Soes ter Volleybal Vereniging het vorige jaar na het kampioenschap van de afdeling Amersfoort behaald te hebben in de strijd om het districtsjeugdkampioen schap, zaterdag j.1. deed men het beter in de sporthal van het oude R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam. Door de wedstrijd tegen het vertegenwoordigende team van de afdeling Amsterdam Set-up te win nen, plaatsten de meisjes van S.V.V. zich als het beste jeugdteam van het district west 2 - omvattende de afdeling Amersfoort, Amsterdam, 't Gooi en Utrecht - voor de strijd om het jeugd kampioenschap van Nederland, dat eind december zal worden verspeeld. Hier zal dit team zich dus met de sterkste tams van de overige districten mogen meten om uit te maken wie zich uiteindelijk kampioen van Nederland mag noemen. Het team dat zaterdag j.1. met succes de rood-witte kleuren te Amsterdam verdedigde, bestond uit de dames Van Asselt, Egtberts, Fokken, Kok, Mirck, v. Schalkwijk en Tournée. De wedstrijd zelf bestond uit vijf sets, waarvan de eerste een 18-16 overwin ning voor onze plaatsgenoten opleverde. Een grote achterstand in de tweede set werd nog wel volledig weggewerkt, maar uiteindelijk wisten de Amsterdamse meis jes deze set met 15-13 op hun naam te brengen. De derde set bracht een 15-7 winst, maar de vierde set werd met de zelfde cijfers verloren. Een beslissende vijfde set was dan ook nodig om uit te maken wie zich districtskampioen mocht noemen. Door sterk serveren wis ten de S.V.V.-sters direct een ruime voorsprong te nemen die zij niet meer afstonden, zodat deze set met een 15-3 winst kon worden afgesloten. Velen kwamen het gelukkige team met hun aanhang gelukwensen, waarbij de aanvoerster Ans Kok van de tegenpartij een herinneringsvaantje in ontvangst mocht nemen. Donderdagavond werd in de grote ba rak, behorende bij de Van der Hucht school, een ouderavond van de afdeling lager onderwijs gehouden. De avond werd geopend door de voor zitter van de oudercommissie, de heer P. J. Prins, die zijn voldoening uit sprak over de gestadige groei van de school. „Dat deze groei ruimteproblemen met zich meebrengt is duidelijk, maar gelukkig zijn de voorbereidingen om aan dit probleem een einde te brengen in een zeer ver gevorderd stadium." Vervolgens werd nog even gesproken over de bij het leerprogramma behorende excursies, en werd gememoreerd dat de laatste excursies half oktober naar het landgoed Pijnenburg in herfsttooi, voor allen, die hierbij betrokken waren, een zeer prettig en vruchtbaar verloop heb ben gehad. Het huishoudelijk gedeelte van deze avond werd besloten met het benoemen van twee leden voor de Oudercommissie. Dit was noodzakelijk in verband met het vertrek van de heer Van den Brink en het overgaan van mevr. Remmelts van de Oudercommissie van de afd. l.o. naar de nieuw gevormde Oudercommissie van de kleuterschool In deze twee vacatures werden benoemd de heren Egmond en Sandbergen Na de pauze werd geluisterd naar een lezing door mevr. Matthee-Hoefsmit uit Bilthoven over „Het verantwoorde kin derboek," een onderwerp, dat in verband met het ophanden zijnde Sinterklaas feest een gelukkige keus genoemd mocht worden. De keurige expositie van kinderboeken, die door boekhandel Adriaanse was ver zorgd, mocht zich in de loop van de avond in een grote belangstelling ver heugen. Om half elf sloot de voorzitter van de Oudercommissie deze geslaagde avond. Ds K. H. Meijer van het sanatorium-zie kenhuis Zonnegloren heeft een beroep aangenomen naar Rotterdam-Vreewijk. Daar zal hij belast worden met de gees telijke verzorging in het Zuiderzieken huis en de Dr De Hoedt-stichting. Nederlandse romans Boudier-Bakker - De eeuwige andere. Capit, Van onbe sproken gedrag. Christie, Na de be grafenis. Van Eemlandt, Duster duel. Gabriël, Moordenaarsspelletje. Gu- lik, Labyrinth in Lan-Fang. Havank, Caviaar en cocaïne. Mons, De ner veuze moordenaar. Bristow, Als de katoen rijpt. Daum, Goena-goena. Dullemen, Een handvol vonken. Ger- son, Vrouwen rond de keizer. De Graaff, Om 't Steenen Paert. Gull- vag. Na midzomernacht. Kawabata, Sneeuwland. Kirst, De nacht van de generaals. Lagerkvist, De dood van Ahasverus. Vestdijk, De held van Temsa. Wodehouse, Het blazoen van de Woosters. De das met de blauwe hoefijzers. Maneschijn in de zomernacht. Boeken over allerlei onderwerpen Dillard, Het economisch stelsel van Key- nes. Van Gogh. Haasse, Een kom water, een test vuur. Van Hemert, De handwerken op het eiland Marken. Honderd uit over de eeuw die ging en de tijd die komen gaat. Lanseloet van Denemarken. Van Limburg Brouwer, Akbar. Mann, Het getraliede ven ster. Moorehaed, The white Nile. Morriên, Moeders en zonen. Natuur en landschap, jrg. 11-15. De Noord oostpolder in beeld. Nutting, Lawren- ce van Arabië. Paz, The labyrinth of solitude. Sierksma, De gemeentewapens van Nederland. Strauss, Vreemdeling in Brazilië. Thackeray, Een dinertje bij de familie Timmins. Randstad, letterkundig tijdschrift. Posthuum is onze gewezen plaatsgenoot, wijlen de heer C. Mörsing benoemd tot lid van verdienste van het district Eem- land van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Dit werd besloten tijdens een vergadering van dit district, welke in Astoria te Baarn gehouden werd. Er werden drie nieuwe bestuursleden aangetrokken, namelijk de heren J. Werkhoven, Soestdijk, J. Rijnders, Hoog land en L. J. de Ruiter Baarn. De heer v. d. Meer werd tot bestuurslid herko zen. Het bestuur heeft thans zeven leden en getracht zal worden nog twee be stuursleden aan te trekken. De voorzitter gaf een overzicht van het afgelopen verenigingsjaar. Twee leden van het district, Rob v. d. Heiden uit Baarn en John v. d. Berg uit Amersfoort wonnen nationale titels. De voorzitter maakte propaganda voor het jeugdbil- jarten, maar vertegenwoordigers van twee Amersfoortsse verenigingen toonden zich hier niet mee ingenomen. Zij achtten het onjuist dat men jonge mensen door de biljartsport naar café's trekt. Als een jongeman werkelijk belangstelling voor het biljarten heeft dan komt hij wel uit zichzelf. Door een bestuurslid van de vereniging „De Vergulde Wagen" werd het bestuur dank gebracht voor het vele werk dat verricht is. De heren Flapper en v. d. Meer werden gekozen als afgevaardigden naar de algemene bondsvergadering en de technische commissie werd geliqui deerd omdat deze nooit een doeltreffende functie gehad heeft. Tenslotte werd daank gebracht aan wed strijdleider K. Groot, die veel werk voor het district verzet. SIERLIJKE KAASPLANKJES. Iludolf Vermeulen, Verkade. (voor het grillen van gevogelte, karbonades, saté enz.) 26,50 VAN WEEDESTRAAT 90 TELEFOON 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES. Voor Baarn e.o. firma m. lettenmeijer Stationsweg l Telefoon 02954-3326 Voor Amersfoort e.o. N V. AUTO CENTRALE AMERSFOORT Leusderweg 158 Telefoon 03490-3043

Soester Courant | 1963 | | pagina 7