K?PDampo Iljl^|l||ll A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN D00REN EERSTE G00ISE KLEDING VERHUUR J. Hoppenbrouwers Krabbels van Knelis. Schaatsen Voetbalschoenen Trainingspakken Helanca Pantalons Noorse Truien Sporthuis EB. KARELSEN Extra bericht KAMERJASSEN COÏN DE FEU'S RENé BORGTS V.V.V.-nieuws. DICHTERLIJK DAGBOEK. GESCHENKEN NILSS0N ELECTR. ORGEL, Orgel -Pianohandel W. VAN TOL KRUISWIJK DERDE BLAD S0ESTERBERG VAN DE VEN'S Boekhandel Grole .sortering Yakkiimlig seliaat senslijjpen. Spreekuur wethouder. Kaarsenaktie Zonnegloren. Derde trekking bonnenaktie. GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. Pracht handen T-b--6Q-"ci Hamea Celei Verkoop van huizen. Luxe- en Huishoudelijke Gevaarlijke schutter. Kanarietentoonstelling en vogelshow. Prijs 495,- en 725.-. Installatie reserve-agenten. Alleen bij uw banket bakker vers uit de oven. Korfbalprogramma. Subsidies. Katholieke Vrouwengilde. Medische dienst. Verkoopdag. VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT Jeugddienst. Voor altijd bezige kinderhanden Kleurdozen Verfdozen Kleisr- en Tekenbloes Lröbelartlkelen Legpuzzles in hout en earton. Monopoly. Scrabhle Soesterbergsestraat 53 150 jaar Koninkrijk. As je 't ming vraogt dan mok zeige da veur ming die manne in Delft bar gek binne omda zullie 'n tim merman nie in d'rluu buurt wille laote woe- ne omdazze eiges let ters egeete hebbe. As- of ie dan veul fe- soeenleker bin as 'n timmerman. Dat jong in Baorn, van die moord, die had ok letters egeete, maor hie deugde veur de hongde nie, die stedent. Di manne daor in Delft veule d'r eige zo bar hoog, da zullie 'n timmerman bar laog vinde. Kaole kak neume ze dat. Wille wullie us wedde da zuk soort man ne ongder mekaor zitte te zeevere dajje hul gin hekel an de negers hoef te heb be, waant zeige zullie, dat binne ok minse, maor 'n timmerman is nie zoveul mins dattie naost hullie mag woene. De hangde van die manne staon ne- tuurlek veur alles verkeerd. As zullie 'n spieker in de muur motte slaon dan slaon ze d'r eige 't ziekenhuus in. Wij je geleuve dat ikke veul meer an 'n timmerman as buurman heb dan an 'n prefesser. Die prefessor kan meschien zo bar klas- sineere dat ikke 'm heul nie vollege ken, maor daor hek niks an. Die timmerman ken 'n ditje of 'n datje maoke en dat ken ikke nie, en de prefesser ok nie. Die minse moste d'r eige doodschaome. Je heb gToote kaans dattie zondag in de kark zitte en dan ken 't beure datte domenee of de pastoor zeit dat de grote Man van Nazereth ok 'n timmer man was. Koninginnelaan 32 - Telef. 2650 Deelnemer St. Nicolaas bonnenatkie. Zojuist ontvangen enorm grote kollektie Diverse prijzen. Burg. Grothestraat 9 - Soestdijk Telefoon 4488 Wethouder Van Zadelhoff is verhinderd op maandag 2 december zijn spreekuur te houden. Ook dit jaar wordt de kaarsenactie die ten bate van Zonnegloren gehouden wordt een groot succes. Dat kan nu reeds berekend worden, hoewel er nog ruim 170.000 kaarsen in voorraad zijn. Het ziet ernaar uit dat de Christelijke Technische School te Utrecht alle mededingers met groot verschil gaat verslaan. De leer lingen van deze school hebben al bijna 10.000 kaarsen verkocht. GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 De derde trekking van de St. Nicolaas- bonnenactie der Soester winkeliers had het volgende resultaat: Een klok, of waardebonnen tot een be drag van 150,— mevr. Harders, Bea- trixlaan 10. 50: F. W. v Erp, inspecteur Schreu- laan 30. 1 25: J. du Moulin, dr. 's Jacobstraat 2 en Beckering, Koninginelaan 168. 20,— Keiche, Bartolottilaan 49b, Joh v. d. Heuvel, Veenzoom 2, P. A. v. d. Dijs- sel, Kerkstraat 55, Geurts, Hobbemalaan 48, Joke de Jong, De Zoom 1 en H. de Zeeuw, Nieuwstraat 65. 10,— B. Visser, Beetzlaan 4, dames Wiegand-Bruss, Braamhage, k. 13-14, A. de Beer, Grote Melmweg 7, J. de Jong, Kerkstr. 10, C. van Engelen, Nieuweweg 35, mevr. B. Luijcke, Soesterbergsestraat 83, G. Roest, Soesterbergsestraat 103, Vermeulen, Oude Utrechtseweg 40, J. van Vulpen, Dorresteinweg 88, Van Ewijck, Korte Bergstraat 10, J. H. van Vberden, Dalweg 38 en C. van Looysen, Wieksloter- weg 7. Achterom 6 - Hilversum - Telef. 48700 (1 min. van station) Zie de maan schijnt door de bomen.... U kent het oude versje. Heerlijke herin nering aan de echte Hollandse Sinter klaasavond, vol spanning en verrassin gen, We zijn er weer heel dichtbij, bij het grote feest. Heeft u een verlanglijst aan Sint ge geven? Verwacht u dat hij uw wensen vervult? Natuurlijk doet hij dat, vooral als u uw best hebt gedaan. Uw best doen.... dat is alles, wat u doen kunt! Daarin bent u met alleen. Er zijn veel mensen, die iedere dag proberen hun werk, hun plichten goed na te komen en dat maakt niet alleen Sinterklaas te vreden, zij zijn er zelf gelukkig door. Kunt u begrijpen, wat het voor ons be tekent gelukkige mensen langs ons ver- keershuis te zien lopen? We zouden het nog plezieriger vinden, wanneer ze even bleven staan om naar onze fleurige folders te kijken of naar aanbiedingen in de vitrines, want V.V.V. heeft U telkens wat te bieden of uw aan dacht voor iets te vragen. V.V.V. dient het plaatselijke en het na tionale belang. Wij willen Soest tot een belangrijk stipje op de wereldkaart helpen maken. De grote verkeersweg loopt snel en zwie rig door ons dorp heen. Begrijpt u, dat dit heel belangrijk is? En dat het ver- keershuis daar een onmisbaar trefpunt is? Kom als de gelukkige mens, wiens wen sen vervuld zijn, bij ons binnen om onze wensen te vervullen. Geef u op als lid van V.V.V. Soest! Prettige Sinterklaasavond! Vol verwachting klopt ons hart. en nimmer ruw of schraal Deze week krijgt wel het stempel Van de zwaarste in het jaar, Want hoe moeilijk is het geven Het eenvoudigst commentaar. Een groot man is ons ontvallen. Dit vooral is de tragiek: Dat de kogel afgevuurd werd Uit verdorven politiek. Kennedy was niet onfeilbaar, Doch hij hield van recht door zee, Vriend en vijand moest ervaren: Ja is ja en Nee is nee; Voor een man van zijn kaliber Bleek de wereld nog te klein, Zo kon 't onverwachte einde Nog een trieste sluipmoord zijn. Hij stond voor ons aller vrijheid Op de bres bij dag en nacht, Heeft daarin zelfs tegenstanders Tot bewondering gebracht; Kennedy was voor dictators Met hun dreigement niet bang; Rusland was vertegenwoordigd Bij zijn allerlaatste gang. 't Westen zal hem nooit vergeten Als de voorman in de strijd. Voor zijn vrouw is het ontzettend, Zij is man en vader kwijt; Zij móet leven voor haar kind'ren. Die zij later wel vertelt, Als ze het eens gaan begrijpen: Jullie vader viel als held! JAAP MIJDERWIJK. Ten overstaan van notaris M. van Vee- ren is woensdagavond in De Gouden Ploeg een aantal huizen openbaar ver kocht. Perceel Dorresteinweg 25 werd ingezet op 18.500,door de heer J. Koster te Hilversum en niet afgemijnd. Perceel Dorresteinweg 27 werd door de heer V. J. Dam te Soest ingezet op 16.000,— en op vijf gulden afgemijnd door de heer J. Roest te Soest. De combinatie van nummer 25 en 27 werd niet afge mijnd. Perceel Dorresteinweg 30 werd ingezet op 19.000,door de heer G. Meijling te Soest en niet afgemijnd. Perceel Dorre steinweg 32 werd ingezet door de heer J. Koster te Hilversum en afgemijnd op 200,door de heer H. Rademaker te Soest. Ook deze combinatie w^rd niet afgemijnd. De inzet van de vier huizen samen was 72.205,De heer S. Rond te Amersfoort mijnde af op 3,— en werd eigenaar voor 72.208, De woning Kerkpad Z.Z, 22 werd ingezet op 50.250,door de heer R! Brouwer te Naarden. De heer H. A. Fugers te Soest mijnde af op 800,en werd ko per voor 51050, Soesterbergsestraat 39 - Tel. 2993 De zeventienjarige J. H in de Eikenlaan schoot met een windbuks vanuit zijn slaapkamer in de richting van de Bunt- weg. De tienjarige L. F. v. W. werd in zijn rechter pols geraakt. De buks is in beslag genomen. Van Weedestraat 80 Soestdijk voorrecht dat men in ons land deze vrijheid kent. Op een dagreis van Soest vandaan kent men die niet. De burge meester wenste niet alleen de leden van het korps die deze onderscheiding ont vingen geluk, maar ook inspecteur Scholtmeijer, omdat hij over zulke voor treffelijke reserve-politiemannen be schikt. De Baarnse Kanarievereniging „Zang, Kleur, Vriendschap" houdt vrijdag 29 november, 's avonds 7.30 uur, en zater dag 30 november, van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur, een Kanarietentoon stelling en Vogelshow in de wintertuin van de Hortus Botanicus, Faas Eliaslaan te Baarn. Daar ziet u tropische vogels tussen tro pische gewassen. Een unieke gelegenheid voor vogelliefhebbers om daar een be zoek te brengen. Adv. Door zijn geringe omvang (95 x 35 en 85 cm hoog! is het merk Farfisa, ideaal voor kleine kamers, 3 speelmogelijkheden le. Als normaal electr. orgel 2e. Als accordeon (in comb. met orgeli. 3e. Voor hen. die 1 en 2 niet machtig zijn, de gelegenheid volwaardige muziek te maken. NIEUWEWEG 103 TELEFOON 2968 In tegenwoordigheid van de waarnemend korpschef, inspecteur H. G. Scholtmeijer heeft de burgemeester woensdagavond in de raadszaal twee reserve-agenten van politie geïnstalleerd en negen leden van het reserve-korps onderscheiden omdat ze tien jaar bij de reserve politie zijn. De burgemeester wees op het begrip voor burgerzin dat zij tonen die lid zijn van het korps. Het reserve-korps is niet ingesteld omdat het aantal beroepsagen ten te klein is, maar dat de overheid vrijwilligers nodig heeft die in bijzon dere tijden hulp kunnen bieden bij het beschermen van de burgerij. Men moet dit korps dan ook zien als de voormalige burgerwacht of de vrijwilige brandweer. Leden van het korps behoeven niet de normale kennis van politiezaken te heb ben, maar ze moeten wel geschoold zijn om doeltreffend de beroepspolitie werk uit handen te kunnen nemen. Zij moeten zelfstandig kunnen werken en hun man netje staan. Als er een noodtoestand ont- Daarom voor Boterletters en -staven Gevuld en dik Speculaas Chocolade- en Marsepeinfiguren Harten en Hammen enz. naar Soesterbergsestraat 28 - Tel. 2532 Deelnemer St. Nikolaas-aktie, staat dan zullen er ongetwijfeld genoeg vrijwilligers zijn om de helpende hand te bieden, maar deze zijn ongeschoold en die moet de overheid niet hebben. De burgemeester sprak er zijn vreugde over uit dat er sprake is van burgerzin in Soest. Het ligt in de bedoeling het korps op 39 man te brengen. Thans heeft het 21 leden. Na de installatie van de heren S. van Soeren en A. J. Goor sprak de burge meester de leden van het korps toe die er tien jaar aan verbonden zijn. Het zijn de reserve-brigadier C. van Dalen, de reserve-hoofdagent N. A. van Horns- veld, D. Huisman en J. Siem en de re serve-agenten J. Adema, J. Glas, C. Hilhorst, W. Tabak en D. v. d. Wijn- gaart. Hun trouw en toewijding werd geprezen. Gedurende tien jaar hebben ze de ups en downs van het korps meege maakt en daarvoor ontvingen zij een ■medaille en een oorkonde. Op de me daille staan de woorden „Patria servire libertas", de vrijheid het vaderland te dienen. De burgemeester wees op het Op zaterdag 30 november speelt een team van de korfbalvereniging „De Me teoren" een zaalwedstrijd in de Prins Bernhardlaan te Utrecht. De jeugd speelt een uitwedstrijd tegen K.V.O. in Soes- terberg. Het derde team speelt zondag een thuiswedstrijd tegen Biko 3. De begroting geeft aan dat ook in 1964 subsidies verleend zullen worden aan het Nederlands Genootschap voor Re classering, de afdeling Reclassering van het Leger des Heils, de Katholieke Re- classeringsvereniging, de R.K. Vereniging Moederschapszorg te Heerlen, de Konink lijke Nederlandse Militaire Bond Pro Rege, de Centrale Katholieke militaire Tehuizen, de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront, het Departement Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, de Neder landse Amateur Toneel Unie en de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbes trij ding. Afwijzend zal beschikt worden op verzoe ken om subsidie van de Vormschool tot opleiding van leidsters en hoofdleidsters aan Christelijke Kleuterscholen te Amers foort, de Stichting Katholiek Militair Vormingscentrum en de Stichting Hu manistisch Thuisfront. Voor het eerst is ook een verzoek om subsidie binnengekomen van de Stich ting Cursus voor Kleuterleidsters in Hil versum en het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld ook hierop afwij zend te beschikken omdat deze cursus voor rijkssubsidie in aanmerking komt als aan de gestelde voorwaarden voldaan wordt. De Provinciale Utrechtse Revalidatie Stichting heeft om een subsidie van 2 cent per inwoner gevraagd. B. en W. heb ben de raad voorgesteld deze subsidie niet te verlenen. In gebouw St. Joseph kwamen de leden van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Soest bijeen. De heer W. Jansen sprak namens de voorlichtingscommissie uit het levensverzekeringsbedrijf over de ver antwoordelijkheid van de vrouw ten aanzien van het al of niet afsluiten van een levensverzekering. Zij moet hiervoor overleg plegen met haar man, mede be slissen en bedenken dat men met spa ren nooit zover kan komen dat bet ri sico even klein is als bij het afsluiten van een levensverzekering. Na de pauze werden de films „Glas" en „De zee was niet meer" van Bert Haan stra gedraaid en tenslotte de film „Denk om de hygiëne". VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 29 NOVEMBER 1963. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alex- anderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03404- 31574, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lueas te Soesterberg en D J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagendoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H Brandt te Den Dolder. Op vrijdag 29 november, van 's middags 2 tot 's avonds 11 uur, wordt er een verkoopdag gehouden in het Herv. Jeugd- gebouw aan de Buys Ballotlaan, ten bate van het fonds voor de bouw van een Herv. Kerk. Men kan voor een billijk prijsje zijn keuze doen uit een grote ver scheidenheid nuttige fraaie en degelijke gebruiksgoederen, welke door de vrou wenvereniging gemaakt is. Vermakelijk heden, waaraan een ieder kan meedoen, zullen de verkoopdag opvrolijken. Gezien het feit dat negro-spirituals he den ten dage in het centrum van de be langstelling staan, zal de jeugddienst op zondag 1 december deze wijze van geloofsuiting tot onderwerp hebben. De heer A. Diekerhoff uit Arnhem zal deze dienst verzorgen. Deze beeldhouwer heeft zich, naast zijn scheppende arbeid, ver diept in wezen en historische achter gronden van het geloof zoals dit door een groot deel van de Amerikaanse ne gerbevolking wordt beleden. Hij zal, be geleid door zijn echtgenote een aantal negro-spirituals ten gehore brengen, over het ontstaan van deze liederen vertel len en daarnaast een korte negerpreek houden. Het liturgisch gedeelte van de dienst zal verzorgd worden door A. Vroegop. De jeugddienst zal te 7 uur wor den gehouden in het Hervormd wijk- gebouw. G. J WESSELS In de Sint Carolusschool aan de Gene raal Winkelmanstraat te Soesterberg wordt een tentoonstelling „150 jaar ko ninkrijk" gehouden, welke door de leer krachten van die school met medewer king van de leerlingen is georganiseerd. De tentoonstelling is gisteren officieel door de burgemeester geopend en blijft geopend op vandaag van 16 tot 17 uur, zaterdag van 14.30 tot 16.30 uur en zon dag van 12 tot 14 uur. Op deze tentoonstelling wordt een beeld gegeven van de Ned. Spoorwegen, Scheep vaart, Luchtmacht, voeding, genotmiddel- len, rijdend vervoer, zware industrie, Ko ninklijk Huis, Indonesië, de strijd tegen het water, brandbestrijding enz. Tijdens de expositie wordt door enkele kleine acteurs een schetsje uit 1813 ge speeld en een projectie over het ontstaan van ons Koninkrijk worden getoond, terwijl zelfs de moderne „juke box" voor de tieners niet ontbreekt. Ook zullen werkstukjes getoond worden, die be kroond werden in de wedstrijd van de leerlingen.

Soester Courant | 1963 | | pagina 9