heus m i^ieïenj hel helpt! Damp° breekt Parlementair weekoverzicht. Smit's Pockethall MET RAAD EN DAAD. SOESTERBERG Soest voor dertig jaar. Ruwe handen KERSTKAAItTEX KALENDERS Geslaagd. Bioscoopprogramma. Magirusladder. Geslaagd. Auto tegen boom. Rectificatie. Kerstfeest N.V.E.V. H.V.C.-S.E.C. Opstelling van B.D.C. Zeepost. Kerstfeest N.C.V.B. N.C.V.B. Klaverjastournooi. Spectaculaire brandweer- demonstratie. IN HOLLAND STAAT EEN HUIS. Tweede Kamer accepteert reorganisatie van defensie. Het parlementair leven op het Binnen hof heeft een hoogtepunt van aktiviteit bereikt in de afgelopen week. De sena toren hielden hun Algemene Financiële Beschouwingen over de rijksbegroting voor 1964 De Tweede Kamer wijdde zich aan de begrotingen van defensie en bui tenlandse zaken. Het laatstgenoemde on derwerp nam betrekkelijk weinig tijd in beslag, doordat deze begroting reeds i openbare commissievergadering was voor bereid en de Kamerleden ook geen be hoefte gevoelden om de regering, die in moeilijke Europese onderhandelingen is gewikkeld, voor de voeten te gaan lopen Defensie-top Politiek het belangrijkst was natuurlijk het debat over de begroting van defen sie. In de leiding van ons defensie-appa raat hadden zich immers op korte ter mijn min of meer sensationele wijzigin gen voltrokken. De directeur-generaal Duyvenman was met verlof gestuurd de secretaris-generaal Van Houten was zijn werkkamer op het ministerie plot seling overleden. De chef van de generale staf, de luitenant Van de Wall Bake, had ontheffing uit zijn functie verlangd. Al deze gebeurtenissen kregen een speciale betekenis tegen de achtergrond van de reorganisatie, welke de rk. minister De Jong op het ministerie heeft doorgezet. Hij heeft voor elk onderdeel der krijgs macht - land-, lucht- en zeemacht - nu een staatssecretaris aangetrokken De ze worden ieder bijgestaan door drie ad viseurs de drie chefs van staven, die ieder secondanten voor materiële en per sonele aangelegenheden hebben. Deze for matie bestond reeds bij de marine, waar minister De Jong tot voor kort staats secretaris was Zij werd nu ook inge steld bij de lucht- en landmacht. -fiSchrale huid Aangezien deze reorganisatie voor de luchtmacht het voordeel had, dat deze over een aparte staatssecretaris kwam te beschikken, betekende deze wijziging 't meest voor de landmacht. Luitenant- generaal Van de Wall Bake zag in het feit, dat hij zou worden voorzien van twee gelijken, die hem van personeel en materieel zouden voorzien, een aantasting van zijn opperbevel. Men kon in krin gen van deskundigen horen verluiden, dat het opperbevelvan land-, lucht- en zeemacht eigenlijk werd overgeheveld naar de drie staatssecretarissen naar drie politieke (niet-müitaire) figuren. Kamerdebat. Tot die indruk had minister De Jong trouwens wel aanleiding gegeven, door te stellen, dat hij door de aanstelling van drie staatssecretarissen „de politieke in vloed" op de krijgsmacht wilde verster ken. In politieke kringen werd die ver klaring echter, met een korreltje zout genomen, doordat de desbetreffende staatssecretarissen helemaal geen politici waren, nauwelijks bij een politieke partij waren aangesloten, maar in feite hoge beroepsmilitairen waren en Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. Over dit alles was vóór het Kamerdebat zoveel opschudding ontstaan, dat de ver wachting bestond, dat minister De Jong gepeperde kritiek zou moeten ondergaan. Die kritiek was er in feite steunde al leen de K.V.P. en de A.R.P. de reorgani satieplannen De socialisten, liberalen en Chr.-historischen uitten zich op scherp kritische respectievelijk zeer gereserveer de wijze. Toch werd al aanstonds duide lijk, dat de regeringspartijen geen lust hadden om over deze reorganisatie-kwes tie een ministeriële crisis uit te lokken Hoewel de Kamermeerderheid in zijn plannen dus geen vertrouwen had, kon minister De Jong zijn gang gaan. Zo redde de politiek de reorganisatie van onze defensie. Hoe zal dit uitpakken Inflatie. De Algemene Financiële beschouwingen der Eerste Kamer waren vooral interes sant doordat oud-minister Zijlstra zich in het debat mengde. Het is regel, dat 'n oud-minister zich in de eerste jaren na zijn aftreden onthoudt van een beoorde ling. Dr. Zijlstra gaf zelf toe, dat hij had geaarzeld. Maar aangezien hij uit een kleine (anti-revolutionaire) fractie komt, die eigenlijk geen vervanger voor hem had en vooral doordat hij met het be leid van zijn opvolger bijna volledig kon instemmen, wat hij over die aarzeling heen gestapt. Spoedig werd duidelijk, dat hij wilde waarschuwen voor mogelijke schadelijke gevolgen van de a.s. loonexplosie: een tekort op de betalingsbalans; een terug gang in de werkgelegenheid. Oud-minis ter Zijlstra sprak uit ervaring. In zijn ministeriële loopbaan heeft hij met de economische consequenties van loonsver hogingen meermalen moeten worstelen. De bestedingsbeperking van 1957/58 was daarvan het gevolg geweest. Zover zag oud-minister Zijlstra het ditmaal niet komen. Maar hij liet er geen twijfel over bestaan, dat Nederland zich op het „scherp van de snede" bevindt. ,,De weg naar de inflatie", zo vertaalde hij vrij. „is geplaveid met sociaal-psy chologisch verantwoorde voornemens". j IP (horlogerie 1 v, WEEDE5TR40 TEL4361 Bijzonder mooie collectie. 20 verschillende soorten in modéllen en breedten. Voor het rijbewijs A en B-E slaagden A. Lammerts, H. P Smit, N. E. van Velsen, G. Floor, T. de Jong, C. Rade maker, P. J. Slagter, A. Clement, A. M. Prent, J. C. Semper, L. Bakker-Huis man, L. den Uyl, F. Cammenga, W. v. Dijk, M A. Bey, I K. W, v. Hengstum, *G. Rodermond, J. C. M. Wagenaar, J. van de Heuvel, A. A. M. Rijnierse en J. C. Hilhorst-Huigen en C. Bakker. Zij werden opgeleid door Auto- en Scooterrijschool D. Engel, Nieuweweg 97. de kracht van een verkoudheid hhb bij Vader, Moeder en Kind. wmma „Come blow your horn", een film met Frank Sinatra in de hoofdrol, kreeg de wat vreemde Nederlandse titel „Als mijn slaapkamer kon spreken". Frank is de boemelende zoon van een fabrikant van kunstfruit. Hij loopt dan ook al heel gauw een blauw oog op dat hem bezorgd wordt door de echtgenoot van een vrouw op wie hij het voorzien heeft. Een meisje tracht hem nu vrij- gezel-af te maken, maar dat lukt niet zo best en het meisje verdwijnt. Dat trekt Frank zich heel erg aan en hij wil niets meer weten van zijn losbolli ge vrijgezellenbestaan, dat nu overge nomen wordt door zijn broer. Dat alles tot grote woede van papa, die zijn zoons waardeloos vindt. Na veel gezel lige ruzies en het besluit van Frank om te trouwen, komt alles piekfijn in orde. Van heden tot en met zondag draait deze film. „De nacht voor de gelofte" geeft een hele nare Pascale Petit te zien. Zij is op een kloosterschool en biecht aan de geestelijke leider van de school haar verleden op. Zij heeft getracht de man te winnen die de tweede echtgenoot van haar moeder zou worden, maar toen de zaak niet naar wens verliep heeft zij hem met zijn eigen jachtgeweer dood geschoten. Om die reden kan ze er niet toe besluiten in een klooster te gaan. Het meisje moet voor een rechtbank verschijnen omdat men veronderstelt, dat er een moord gepleegd is en niet een ongeluk, zoals men aanvankelijk dacht. Het meisje weet dat slechts de geestelijke leider van de school haar geheim kent en dat hij niet zal spre ken. Men kan haar niets ten laste leg gen en zij ontkent de man vermoord te hebben. Deze film draait van maandag tot en met woensdag. .Eddie slaat zich erdoor" heet de film die zondagmiddag vertoont wordt. Men krijgt opnieuw een Eddie Constantine te zien die voor niets terugdeinst en die tenslotte zegeviert in de strijd die hij tegen spionnen ondernomen heeft. In de donderdagcyclus draait de film Het naakte eiland". De heer A. J. v. d. Dijssel schrijft ons het volgende „Met belangstelling namen wij kennis van uw bericht in de Soester Courant van 10 december j.1., waarin U een be schrijving geeft van de magirus-brand- weerwagen, die voor de gemeente Soest, was gearriveerd. In dit artikel vermeldt U dat deze auto en ladder van Duitse makelij zouden zijn. Gedeeltelijk zijn wij het hiermee eens, maar zeer zeker niet voor wat de cabine betreft, die in uw eigen Soest is vervaardigd en wel door het bedrijf van ondergetekende". w.g. A. J. V. d. DIJSSEL. We wisten het niet omdat niemand het ons gezegd heeft, maar we zijn blij dat we het nu wel weten, want in Soest werd een heel mooi stuk werk geleverd voor het nieuwe pronkstuk van de brand weer. Red. Voor het auto- en scooterrijbewijs slaagden de dames Smith-Wiltshire, A. P. Werkhoven, I. Imhof, M. Rademaker, E. de Vries-den Broeder, H. v. d. Hoef en de heren M. Bestman, G. van Duin kerken, B. Blokland, H. J. Broggel, A. Hooyer, J. Verzaal, P, Hilhorst, A. Ver- hey, J. van Daal, G. Rouwendaal, A. Verhagen, K. H. v. Harten, H. M. van Beek, A. C. Bueno Bibaz, B. Kanters, V. E. van Niel, J. Kers, B. A. Lub en A. Vos. Zij genoten hun opleiding bij Auto- en Scooterrijschool Van Buuren, Eiken laan 1. De automobilist D. Hi van P. uit Bus- sum reed op de Birkstraat zo hard in de richting van zijn woonplaats, dat hij in een flauwe bocht slipte en met grote vaart tegen een boom terecht kwam. Het leek er even op alsof de heer Van P. ernstig gewond was, maar dokter W. J. Schutte, die hem onderzocht, constateer de geen letsel. Voor alle zekerheid liet hij de automo bilist naar het ziekenhuis in Bussum brengen per E.H.B.O.-ziekenauto. Daar kwam men eveneens tot de conclusie dat de heer v. P. niets mankeerde en hij kon naar huis gaan. Zijn auto was to taal vernield en moest worden weg gesleept. Het telefoonnummer van firma F. van den Hoven, Koninginnelaan 25, is 2663. Door een onbenullig kleine afwijking van een onzer zetmachines ontstond als te lefoonnummer 0000, welke fout bij de laatste correctie niet was ontdekt. De afdeling Eemland van de Nederland se Vrouwen-Electriciteitsvereniging viert het kerstfeest op vrijdag 20 december in gebouw „Het Brandpunt" te Baarn. De presidente zal een kerstrede uitspre ken en de heer Cor van Beek zal „Bal lade van de zeeman Joris Breebaert" van Johan Fabricius declameren. Dinsdag 17 december neemt H.V.C. op haar terrein in Birkhoven de nieuwe verlichting in gebruik. Dan zal S E C. 1 tegen H.V.C. 1 spelen. Het S EC.-bestuur zal om half acht in de H.V.C.-cantine ontvangen worden Het bestuur van H.V.C., het college van B. en W, van Amersfoort, het ASLOS- bestuur en het bestuur van „Topsport Amersfoort" zuilen daarbij tegenwoordig zijn. De wedstrijd H.V.C.-S.E.C. zal om acht uur beginnen. S E C. speelt in de volgende opstelling: doel Adams. achter v. d Beek en Hooijer. midden Van Breuke- len, Ruttenberg en Burgman, voor Ver hoeve, Hanasbei. De Bruin, Duijst en Dettmer. Als het terrein van R.K.B.V.V. zondag niet afgekeurd wordt dan speelt B.D.C. in de volgende opstelling tegen deze ver eniging: doel Pronk; achter Zoetelief en Bakker, midden Hilhorst, Roest en Voet; voor Van Megen, Ml v. d. Lugt, v. d. Hen gel. Westerveld en Dorresteijn. S.E.C. speelt zondag de uitwedstrijd te gen Assendelft met hetzelfde elftal, waarvan wij elders in dit blad bericht ten dat het dinsdagavond tegen H V.C. zal spelen. ^V:Y/Nv;' Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Kam- perdijk" 18/12. Argentinië: ms „Cap San Antonio" 16'12. Australië: ms „Tourcoing" 16 12 en ms „Port Phillip" 18/12. Brazilië: ms „Cap San Antonio" 16/12 en ms „Santa Rita" 19,12. Canada: ms „Pr. W. G. Frederik" 17/12 en ms „Polaris" 18 '12. Chili: ms „Kóln" 15 12 ms „AchUles" 18/12. Ned. Antillen: ms „Kreon" 18/12. Nieuw-Zeeland: ms „Afric" 15 12 en ms „Cymric" 18/12. Suriname: ms „Kreon" 18 12. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika: ms „Edinburgh Castle" 15/12 en ss „Abbe- kerk" 18/12. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de postkan toren. MUFFE LUCHT. In mijn oud-engels eiken theemeubei hangt altijd een nare, muffe lucht. De andere meubelen in de kamer hebben het niet. Wat te doen, vraagt D. J. B. Antwoord: Het is wel mogelijk dat deze onaangename geur te danken is aan de gebruikte lijmsoort, aangezien eiken hout in het algemeen geen typische reuk bezit. Het enige wat u kunt doen is de thee- kast zoveel mogelijk te luchten en er b.v. eens enige tijd een flesje Airwick of iets dergelijks in te zetten. Ook het plaatsen van een schoteltje lauwe melk in de theekast kan luchtjes wegnemen. UITSPRAAK. A. O. vraagt: Is de uit spraak „Wat een man durft, durf ook ik" van Shakespeare? Antwoord: U zult bedoelen één van de uitspraken: „Ik durf en waag al wat een man betaamt" of „Wie meer durft, is geen man". Deze uitspraken zijn van Shakespeare, voorkomende in zijn drama Macbeth 1,7. In de sfeervol versierde zaal van gebouw De Rank hebben de leden van de N.C.V.B. Soest-Zuid kerstfeest gevierd. De kerstliturgie werd verzorgd door mevr. J, G. H. Simons de Ruijter en mevr. N. van 't Hui-Biesheuvel. Na de pauze vertelde mevr. L. Meijer-Lageman een kerstverhaal uit het boek „Aardse Weerschijn". Een zangkoor van de le den zong onder leiding van mevr. M den Hollander-Anker. Voor zieken en ouden van dagen werd fruit ingezameld. De leiding van deze viering had de presidente, mevr. W. Oosterveen-Wielinga. De afdeling Soesterberg van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt op maandag 16 december een bijeenkomst in het Ned. Hervormd Wijkgebouw. De schrijver J. W. Ooms zal enige kerst vertellingen brengen en zuster Slob de clamatie. Gasten zijn van harte welkom. De buurtvereniging „Oranje" houdt woensdagavond, in café 't Centrum, een Klaverjas Kersttournooi, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn. De festiviteiten ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van de Soester- beigse Vrijwillige Brandweer werden woensdagavond ingezet met een demon stratie. Vooraf had om 7 uur op het Dorpsplein door de burgemeester een inspectie plaats van het brandweerkorps en het materiaal De inspectie werd gevolgd door een kor te tocht door het nieuwe gedeelte van het dorp opgeluisterd door de muziek van de Harmonie „St. Jozef" en haar drumband. Voor de genodigden, onder wie leden van het ere-comité met hun dames, volgde in de hal van de Titus Brandsmaschool een korte bijeenkomst waar de burge meester, als voorzitter van het ere-co mité, in een toespraak tot het korps en zijn commandant, de heer J. A. Luyf, zijn grote dank uitsprak voor alles wat het korps gedurende zijn veertig jarig bestaan heeft verricht. Hierbij gaf de burgemeester ook uiting aan zijn waar dering voor de wijze waarop het mate riaal onderhouden wordt. Voorts sprak hij er zijn grote voldoening over uit. dat bij het aftreden van de bekwame commandant, wijlen de heer A Tammer, de heer Luyf bereid gevonden werd het commando over te nemen. De heer Luyf dankte daarop de burge meester voor de vriendelijke woorden tot het korps gesproken en bracht voorts zijn grote dank uit aan de burgemeester en het gemeentebestuur voor de grote medewerking die men mocht ondervinden om het materiaal op peil te brengen. Daarna werd de nieuwe poederaanhang wagen overgedragen en vonden de de monstraties plaats op het terrein Prof. Lorentzlaan-Simon Stevinlaan. Ondanks de koude was de belangstelling hiervoor zeer groot. Na een aangestoken brand stelde de brandweer Soesterberg direct haar ne velspuit in werking, die terstond het vuur bluste, waarna een redding met behulp van persluchttoestellen volgde. Daarna kwam de autospuit in actie voor een demonstratie van het landelijk af- legsysteem met zes stralen. Een staaltje van snelle blussing gaf ook de brandweer van de vliegbasis te zien bij haar demonstratie Crash-rescue, die de redding mogelijk maakt van een vlie ger uit een brandend vliegtuigwrak. Een hoog oplaaiende benzinebrand in een bassin van ettelijke vierkante meters oppervlakte werd door de Soester - bergse brandweer met gebruik van de nieuwe poederaanhangwagen in een on deelbaar ogenblik geblust. Veel belangstelling had ook de demon stratie met de nieuwe volautomatische hydraulische brandweerladder door de Soester Brandweer. Deze vernuftige ladder heeft een lengte van 32 meter en is voornamelijk be stemd voor reddingsacties bij hoogbouw. Deze ladder kan men ook gebruiken als brug en als hijskraan. Het Staphorster boertje adverteerde met dankbetuigingen, die hij ontving van mensen die door zijn geneesmidde len wonderen van gezondheid geworden waren zo schreef een brievenbesteller: Ik ben geheel veranderd in lichaams kracht en wezen. Ik geniet nu 'n opge ruimd leven, heb nergens geen last van, hetzij mooi of slecht weer en doe mijn werk als brievenbesteller weer als nooit te voren. Uit de grond mijns harten ben ik u dankbaar voor uwe hulpe en geneesmiddelen." Zo'n dankbare postbo de toch. Vier studenten reden in een auto door Soesterberg. Bij Huis ten Halve passeerden zij een boerenwagen aan de rechter kant en dat was ook 30 jaar geleden ongebruikelijk. De auto raakte de kar en het paard ging direct aan de haal. De voerman viel van de wagen, kwam eronder, en werd door het paard aan de leidsels meegesleurd. Tot zover lijkt het heel erg, maar de man had helemaal geen letsel toen men het woeste paard tot staan gebracht had. Zijn broek was echter in weinige minu ten totaal versleten. Er werd door enthousiaste 'jongeren een operette ingestudeerd. Die heette „Twaalf reizigers in de dilligence of een oudejaarsavond in een dorpsherberg". Dat was dus niet mis. Hun enthousias me was echter zo groot dat men ook nog de kleine operette „Mozes in de klem" erbij nam en tot slot „In de grot van Han". Minister Bogaers heeft in de Tweede Ka mer meegedeeld, dat de bouwaktiviteit enorm is toegenomen. In oktober werd het recordgetal van 9150 nieuwe huizen gebouwd. Er is sprake van een produk- tie-stijging van 15 en dat cijfer is nog meer bemoedigend, want een maandrecord is een plotseling succes, dat slechts één keer behoeft voor te komen. Over de continuïteit in de woningbouw is daarmee niets gezegd. Wij hebben be hoefte aan een steeds doorgaande, hoog opgevoerde produktie. De minister heeft ook op dit punt optimistische medede lingen gedaan Hij heeft een flinke toe neming geconstateerd van het aantal bouwvakarbeiders met circa 13 Hij heeft een betere produktie per werkne mer gevonden en als klap op de vuur pijl een veel betere mentaliteit In het bouwbedrijf. Het laatste kan spoedig veranderen en een betere mentaliteit heeft beslist in vloed uitgeoefend op de prestatie De plotselinge toeloop van bouwvakkers blijft vooralsnog een raadsel. Met de strengste wintermaanden voor de boeg, hopen wij voor ons woningbezit en voor de minis ter, dat het komende kwartaal mild mag zijn, want daarmee staat of. valt het kwantitatieve succes van het bouwpro gramma 1964. De eerste ministeriële bouwstappen van de heer Bogaers zijn ongetwijfeld vast beraden geweest. Wij wachten nu of wij vaste tred ook zullen horen in het wo- ningbeleid in het algemeen Aan onze volkshuisvesting zit nog meer vast dan alleen het bouwen van nieuwe huizen, al vormen zij de sleutel voor de oplos sing van de woningnood. Een huis moet echter niet alleen bewoond worden, men moet er ook de prijs voor betalen. Nu is het zo, dat er in oktober meer huizen zijn gereed gekomen dan ooit, maar zij waren ook nog nimmer zo duur. Niet al leen zijn de prijzen van nieuwbouw-wo- ningen tot een ongekende hoogte geste gen, ook de koopprijs van reeds bewoon de. maar vrij van bewoners gekomen wo ningen zijn met sprongen gestegen De prijsstijging van de laatste maanden gaat elke loonsverhoging te boven, maar. daarboven ook nog elke inflatie-verwach ting Bij een dergelijke wijziging op de huizenmarkt zal iedere verkoper een geestdriftige mentaliteit krijgen, ongeacht of dat nu een aannemer is, een make laar of een particulier. Is het niet zo, dat de veranderde menta liteit in de bouwwereld iets te maken heeft met het doorbreken van elke prij- zenbarrière, gekoppeld aan het maling hebben aan welke c a o. dan ook Heeft de minister er zich ook over be raden of de prijsstijging op de huizen markt ook maar het geringste verband houdt met de prijsstabilisatie-politiek van de regering, of is elk hek van de prijzen- dara genomen In de randstad Holland is de prijs van een middenstandswoning gestegen tot be dragen, die liggen tussen f 50.000,en 70.000, Laten wij niet denken, dat al deze huizen kant en klaar liggen voor de gebruikers Al deze huizen worden door de toekom stige bewoners uit nood gekocht. Velen van hen zullen de daaraan verbonden lasten alleen met het brengen van of fers kunnen dragen. Die lasten liggen voor een huis van 50.000,met een stijgende rentestand op 5 zodat er zonder meer 2500, per jaar rente op tafel moet komen Daarnaast moet deze gelukkige eigenaar nog alle lasten voldoen en het onderhoud voor zijn rekening nemen. Hij legt dus per maand tenminste 250. op tafel om te mogen wonen. Waarom zou iemand niet flink voor zijn huis mogen betalen Naast de koper van het halve huis, waarvoor 50.000.- werd voorgesteld, zonder kosten, want die nam in dit geval de verkoper nog, woont een huurder van de andere helft Hij woont daar al jaren en betaalt zijn huisbaas pl.m. 90,huur per maand De huiseigenaar wil zijn bezit goed on derhouden en laat op tijd de loodgieter en schilder komen. Hij heeft al enkele malen geprobeerd of de huurder niet 'n deel van de kosten wil betalen, maar deze zegt. dat hij al tweemaal zoveel betaalt als vroeger en dat die huiseige naar dat huis voor een „paar centen' heeft laten zetten en zich op zijn kos ten niet behoeft te verrijken. Let wel voor f 90,per maand met alle onder houdskosten voor de eigenaar Twee buren bewonen, hetzelfde huis, de een betaalt er 90.- per maand voor. de ander heeft het in de vrije sector ge kocht en geeft er 250,— per maand voor uit, waarbij niemand spreekt over afschrijving enzovoort. Betaalt de huur der te weinig of is de nieuwe eigenaar bij de neus genomen Is beider situatie eigenlijk niet met „a-sociaal" te waarde ren Hoe kan een huurbeleid verdedigd wor den, waarbij een eigenaar voor de ene helft van zijn huis 50.000,kan beu ren, terwijl hij op de andere helft mis schien geld toelegt? Hoe kunnen wij 'n huisvestingspolitiek rechtvaardigen, waar bij de een gedwongen is circa driemaal zoveel voor dezelfde woning te betalen als zijn buurman Ligt het nu aan de huurpolitiek of deugt het prijsbeleid voor onroerende goederen niet meer Staat de regering bij deze gang van zaken machteloos of doet zij maar alsof Het gesignaleerde verschijnsel, dat in west-Nederland schering en inslag is. zal zich spoedig over heel Nederland verbrei den. Het is een getuigenis van de chao tische economische toestanden, die zich afspelen rond onze womngschaarste. In Holland staat een huis. Welk huis Een huurhuis, dat men op kosten van de eigenaar bewoont Of een eigen huis, dat te duur wordt betaald aan de vo rige eigenaar Per saldo weten wij. dat er nog niet ge noeg huizen staan. Laat de heer Bogaers voorlopig nog niet al te optimistisch zijn Hij vindt in het bovenstaande genoeg stof om over na te denken. Op 9 december is plot seling van ons heen gegaan onze lieve va der, behuwd-, grootva der, broer en trouwe vriend, JOSEPH GASPARI) AUGUSTE VAN DER UPWICH, Gepensioneerd majoor v. h. voormalig K N I L weduwnaar van Nellie Benjamins, ln de ouderdom van 75 jaar. Amsterdam, V/. G. van der Upwieh H. van der Upwich- Köffler en kinderen. Apeldoorn, F. van der Upwlch Y N. van der Upwieh Fernandus en kinderen Soest, C. E. Meijer- van der Upwieh A. J Meijer en kinderen Leiden, G H C Hofland van der Upwieh. Soest, E. Mann-Geul. Soest. 12 december '63 Hildebrandlaan 11. De crematie heeft he den, volgens wens van de overledene, in alle stilte plaatsgehad. DIRK C'ORNELIS TOP en CATHARINA MARIA SPIJKER geven U. mede namen wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenome huwelijk, waarvan de vol trekking d.v. zal plaats vinden op woensdag december 1963, 's middag 13.30 uur, in het gemeen tehuis te soest, kerkelijke inzegening or 14 uur in de ned. her' kerk, torenstraat te soes door de weleerwaard heer ds m. j. top, nee herv. predikant te barne veld gelegenheid tot felicit ren in gebouw „de rank' iriehoeksweg (achter geref. kerk) te soest, va: 15.30-18 uur Te koop ANGLIA, mooi. Prijs 1200.- Mo lenstraat 101 Te koop CHEVROLE' bouwjaar '57. Ringweg tel. 4980. Te koop KERSTVERSIE RING voor 2 meter hog boom. Insingerstraat 20 Te koop HOCKE' SCHAATSEN, maat 43 Koekoekweg 1. Gevraagd, 15 dec.. HUL in de huishouding. Flink werkster Eén dag vri Brieven Ir F. Begeman Bartolottilaan 5. Soest. Gevraagd flinke HUL: voor 1 a 2 ochtenden week. Mevr. van Alten; Bilderdijklaan 33, tele foon 3819 Te koop gevraagd ee PINGPONGTAFEL. Steer hoffstraat 75. tel. 4667 Handige WERKSTER g< vraagd voor maandag woensdag- en vrijda ochtend, van 8.30 12.30 uur, 2,- per uu Hildebrandlaan 23, Soes Zuid. Voor gezin met drie kir deren (8 mnd, 5 en 6 j beschaafde dame gevr. a OPPAS. Hildebrandlaa 23, Soest. WONINGRUIL Wie flat met grote zolder i de Betje Wolf f laan ruile tegen eengezins gem. wc ning in Soest(Zuid) B onder no. 183 bur. S.Cr 1 TRAPN AAI MACHINE koop Braamweg 28. Soes Te koop gevraagd KIÏ DERFIETSJE, leeftijd 1( 11 jaar Br onder nurr mer 182 bur. S.Crt Ter overname blauw kan garen JONGENSCOÏ TUUM en blazer, z.g.a Bartolottilaan 19. Te koop gevraagd ouc belegen KIPPEMES Schrift, opgave in ku meters franco Naarde ran Rookhuizen, Rebel Co., Boomkwekerije Naarden. VERLOREN. 23 novemb J.I., tussen station Soe m Wilhelminakerk Soe een- zilveren schakelari band met Amerikaan bedeltjes. Kostbare hc innering. Grote belonii voor eerlijke vinder 1 lefoon 03402-4858

Soester Courant | 1963 | | pagina 2