SCHOEMAKER D. ENGEL RAADSLEDEN BESPRAKEN DE BEGROTING £4c.moijR!s UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Kerstsamenkomst voor jonge christenen. Voetbalprogramma. Vergoeding voor leerlingen. PLATEN-SPELEWP RADIO-; LUISTEREN/MET EEN TOESTEL I - Dat kunt u mat een 'i Philips radio- grammofoon. En juist in deze dagen hebt u er fijn de tijd voofi Met dit toestel kunt u FM. lange-, midden- en kortegolf ontvangend U kunt er -al uw lievelingsplaten op draaien. En door de grote elipsvormige dubbélconus-: luidspreker bent u zeker van een zeer goede geluidsweergave. Al met el kost dit toestel, dat gemaakt is van c mooi mat notehout, slechts t. 368.- GENIET VOLOP VAN DE STEREO-UITZENDINGEN TIJDENS DE FEESTDAGEN En neem daarvoor een nieuwe Philips FM/Slereo radio. Oeze toestellen geven stereo-uitzendin gen stereofonisch weer. En hoe! Prachtig, zoals nu de radio-con certen in uw huiskamer klinken. Het toestel hiernaast is volledig geschikt voor de ontvangst van FM/Stereo zenders. Vraag er eens een demonstratie van! Erkende PHILIPS radio- en televisie-service v. Weedestr. 72 - Soest dijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 In twee afdelingen is door de leden van de gemeenteraad de begroting 1964 besproken. Daarbij werd de vraag gesteld of Soest wel over voldoende schoolruimte be schikt, gezien de uitbreding van de ge meente Er werd verzocht de raad enige malen per jaar te willen inlichten over de uitvoering van genomen besluiten. Naar de mening van het gemeenteraads lid dat hierom verzocht is deze voor lichting niet voldoende. Het zou raad zaam zijn gemeenteraadsleden een legi timatiebewijs te verstrekken zodat zij zich gemakkelijker op de hoogte kunnen stellen van de gang van zaken in de gemeente. Er werd gevraagd of het mogelijk is de rondvraag weer in te stellen. Ook voor de tweede kamer is door de minister een vragenuur ingesteld. Als de vragen niet terstond beantwoord kunnen worden dan heeft het college toch altijd de be voegdheid de vragen na onderzoek te gelegener tijd te beantwoorden. Woningbedrijf. Bij de behandeling van de begroting van het woningbedrijf merkte een lid van de eerste afdeling op dat het ge wenst is wat meer fleur te brengen in het schilderwerk van de eerste flatbouw op de Eng. Een lid van de tweede afde ling toonde zich niet tevreden over het schoorsteenvegen in het afgelopen jaar. Het heeft te laat in het jaar plaats ge vonden. Naar de mening van enige leden is er geen verbetering gekomen in het onder houd van de woningwetwoningen. De bewoners zijn over het algemeen onte vreden over de afdoening van klachten. Verzoeken om herstel worden in het geheel niet, of zeer laat of slechts ten dele beantwoord. De bewoners klagen erover dat bij het onderzoek van de klachten door het technisch personeel ontactisch wordt opgetreden. Een lid van de tweede afdeling heeft gewezen op de klachten over slechte radio ontvangst bij een der flatgebouwen op de Eng. Op deze klachten is nooit een antwoord ontvangen. Hetzelfde lid spreekt zijn verontrusting uit over de huurachterstand en hij is van mening dat strenge maatregelen genomen moe ten worden. Desnoods moeten de be woners uit hun huizen gezet worden. Een ander lid stelt de vraag of er bij het toewijzen van woningen door de woon ruimtecommissie niet te weinig selectie wordt toegepast Gemeentewerken. Een lid van de eerste afdeling heeft gewezen op de germge breedte van de Hartmanlaan in verband met het parke ren van auto's. Verzocht werd enige parkeerhavens aan te brengen. Dit is ook gevraagd voor de Antonie van Leeuwen hoeklaan te Soesterberg. Een lid van de eerste afdeling zou gaar ne zien dat aan de raadsleden een over zicht werd verstrekt van de reeds, aan gelegde rioleringen en die welke nog moeten worden aangelegd. Enige leden zouden graag inlichtingen ontvangen over toekenning van een ver goeding voor het gebruik van een eigen auto door het personeel van gemeen tewerken. Er is naar de mogelijkheid gevraagd van het ontvangen van een erkenning als garagehouder voor de gemeente. Dit in verband met de aan schaffing van auto-onderdelen. Een lid van de tweede afdeling stelde de vraag of de veegmachine in Soester berg nog voldoet, in verband met de aanschaffing van een grotere machine. Er is gevraagd ervoor te waken dat meer dure boekhoudmachines aangeschaft worden dan nodig is. Een lid van de eerste afdeling heeft verzocht bij het aanschaffen van meubilair de Soester zakenlieden zoveel mogelijk in te scha kelen. Een lid van de tweede afdeling wees erop dat het gewenst is wel dege lijk meubilair aan te schaffen, maar geen luxueus en derhalve kostbaar. Er is gewezen op het feit dat de huis nummering in de Plesmanstraat drie maal plaats gevonden heeft. Dat brengt telkens kosten mee voor de bewoners. De nummering in de Torenstraat en de Kerkstraat is onoverzichtelijk. Er is verzocht toezicht te laten houden om te voorkomen dat borden vernield worden. Opnieuw is om inlichtingen be treffende de aanleg van waterleiding op de Dorresteinweg gevraagd. Verzocht werd gegevens te verstrekken over de kosten die het leveren van water per tankauto met zich meebrengt. Een lid van de tweede afdeling vroeg of de geraamde gelden voor het onder houd van de veerpont bij de Grote Melm bestemd zijn voor het drijvend houden van de oude pont of het onderhoud van de nieuwe, die nog aangeschaft moet worden. Een lid van dezelfde afdeling verzocht in de Schoutenkampweg aan te laten duiden hoe de huisnummers lo pen. Tenslotte vroeg een lid van de eerste af deling of het mogelijk is de eigenaren van de Klein Engendaalweg aan te schrijven en er op te wijzen dat zij de weg in goede staat moeten brengen. Dit is vooral van belang voor het dieren asiel en de Paardenkamp. Wegenfonds. Enige leden merkten op dat er aan di verse wegen nog heel wat te verbete ren valt. Dat geldt onder meer voor de voet- en fietspaden langs de rijksweg. Een lid van de eerste afdeling vroeg inlichtingen over de berekening van wegkosten welke door ingezetenen moe ten worden betaald voor de bouw van bijgebouwen, die bestemd zijn voor agra risch gebruik. Grondbedrijf. Een lid van de tweede afdeling vroeg of spoedig voorstellen te verwachten zijn met betrekking tot de uitgifte van gron den in erfpacht, gezien het door de ge meentesecretarie uitgebrachte prae-ad- vies. Gasbedrijf. Zowel in de eerste als in de tweede af deling was men van mening dat een nieuwe begroting voor het gasbedrijf vastgesteld moest worden in verband met de invoering van het aardgas. Er werden inlichtingen gevraagd ten aanzien van het aanwenden van de te verwachten overschotten, het voeren van een verantwoorde afschrijvingspolitiek, de bestemming van buizen die niet meer gebruikt worden en er werd verzocht mee te delen of het bestaande buizennet al of niet berekend is op de hoge druk van het nieuwe gas. De eerste afdeling kon zich verenigen met tweemaandelijkse inning van het geld dat voor gasverbruik betaald moet worden, mits de PUEM ook eens in de twee maanden gaat in nen. Soester Natuurbad. Enige leden van de eerste afdeling vroe gen of reeds iets gezegd kon worden over de exploitatie-uitkomsten van 1963. Twee leden van de tweede afdeling zou den graag zien dat abonnementen voor AMERSFOORT I kinderen van 1 gezin gratis verstrekt worden als reeds twee kinderen een abonnement hebben. Thans is dit aan tal vier. Dit moet dan echter alleen voor Soester ingezetenen gelden. Openluchtheater. Enige leden van de tweede afdeling spraken er hun spijt over uit dat het openluchttheater zo weinig gebruikt wordt. Misschien kan nagegaan worden of het ook voor congressen kan worden benut. Men vroeg duidelijk aan te laten geven waar het theater ligt, want het is moeilijk te vinden. Sportstichting. Een lid van de eerste afdeling vroeg in lichtingen over het contact dat de sport stichting heeft met het comité voor de organisatie van het concours hippique. In verband met het feit dat het comité baas in huis wil büjven is het gewenst dat de aktiviteiten niet uitgaan van enkele personen die samen een comité vormen, maar van een vereniging. Er is gevraagd of burgemeester en wethou ders iets kunnen meedelen over de moge lijkheden op dit terrein. Gemeeentebegroting. Een lid van de eerste afdeling wees erop dat presentiegelden voor het bij wonen van raads- en commissievergade ringen in de gemeente Rotterdam be langrijk hoger liggen dan in Soest Er is verzocht gegevens te verstrekken van omliggende gemeenten. Twee leden van de tweede afdeling achtten het efficiënter als de maat schappelijk werkster en de woningin- spectrice een bromfiets zouden krijgen of tegen vergoeding gebruik zouden ma ken van een eigen bromfiets. Een lid van de eerste afdeling zou graag zien dat de burgerzin bevorderd wordt door voorlichting aan de Soester bevol king aan de hand van maquettes. Een lid van de eerste afdeling vroeg of de tarieven van het woonwagenkamp aan- gapast zijn aan de verbeterde stand plaats. Een lid van de tweede afdeling verzocht het college van B. en W. mee te delen of het instellen van een ideeënbus voor het personeel van de gemeente resulaa- ten heeft gehad. Zowel in de tweede als in de eerste af deling uitte men zijn bevreemding over het feit dat de raadsleden door middel van de pers hebben moeten vernemen dat het voornemen bestaat een commis saris van politie te benoemen voor Soest, Baarn en De Bilt. In Baarn is de raadsleden hiervan officiéél kennis gegeven. Een lid van de eerste afdeling zou graag zebrapaden op de rijksweg aangebracht zien. In de tweede afdeüng heeft men bij geruchte vernomen dat de vaste kern van de politie in Soesterberg verdwij nen zal. Dit heeft ongerustheid gewekt en men vroeg om inlichtingen. Graag zou men in Soestduinen een politieagent ge plaatst zien als opvolger van de politie man die gepensioneerd is. Een lid van de tweede afdeling heeft vernomen dat vervoersmiddelen van de Soesterbergse politie in Soest moeten tanken en hij noemde dit on-economisch. Graag wil hij de reden van deze maat regel weten Een tweetal leden merkte op dat men de scooters van de politie weinig ziet. Zij verzochten het college van B. en W. te willen meedelen of ze goed voldoen. Een lid van de tweede afdeling zou gaar ne zien dat de toekomstige structuur van de brandweer en de bevelvoering in overweging wordt genomen voor men een nieuwe commandant een vaste aan stelling geeft als opvolger van de heer W. Groart die met pensioen gaat. Gevraagd is het onderkomen van de brandweer te Soesterberg te verbeteren, inlichtingen over de taak van de amb tenaar die met het preventief brandweer- toezicht zal worden belast werden ge vraagd en men verzocht te willen mee delen waar de nieuwe magirusladder ondergebracht zal worden. Er is verzocht gegevens te verschaffen over het tempo waarin de verkabeling van de straatverlichting plaats vindt en hoe dit geschiedt. Ook vroeg men om verbetering van de verlichting in ver band met de verkeersveiligheid. Een lid van de eerste afdeling heeft het college van B. en W. verzocht con tact op te nemen met de Spoorwegen teneinde erop te wijzen dat in de mor genuren van 7.50 tot 9 uur geen trein in de richting Baarn rijdt, terwijl de laatste trein uit Utrecht reeds om 10.35 uur vertrekt. Reizigers uit de richting Arnhem en Den Bosch moeten in Utrecht een uur wachten op een trein naar Soest. Mogelijk kunnen de Spoorwegen hieraan iets deen. Een lid van de erste afdeling heeft gevraagd of keuring van waren ook plaats vindt op artikelen die op de markt verkocht worden en die voor keuring in aanmerking komen. Een lid van de tweede afdeling heeft gevraagd hoe het staat met de studie ten aanzien van een eventuele fluori dering van het drinkwater. Een lid van de eerste afdeling wees erop dat het aantal woningen, beschikbaar voor moeilijk plaatsbare gezinnen geheel uitgeput is. Hij heeft gevraagd welke maatregelen het college van B en W denkt te nemen. Inlichtingen werden gevraagd over het toezicht op de bouw van nieuwe wonin gen. Gezien de omvang van de bouw op de Eng achtte een lid van de tweede afdeling het toezicht van twee jeugdige personen niet voldoende. Een lid van de tweede afdeling heeft erop gewezen dat aan het voetpad langs de Stadhouderslaan tussen de Noorder- weg en de Praamgracht in jaren niets is gedaan omdat de riolering moet wor den gelegd. Ten gerieve van de voet gangers moesten de wielrijders op de middenweg rijden. Na het leggen van een gasbuis is het voetpad rijwielpad geworden. Er is naar de reden van deze maatregel gevraagd. Een lid van de eerste afdeling heeft ge vraagd de gele vuilnisbakken, die op verscheidene plaatsen in de gemeente staan, veelvuldiger te laten ledigen, want ze puilen vaak uit. Enige leden van deze afdeling noemden het ophalen van grof vuil en tuinvuil niet bevredi gend. Een lid van de tweede afdeling merkte op dat de vervuiling van de gemeente toeneemt en het aanzien van Soest daardoor daalt. Op vele plaatsen wordt vuil gestort. Het is nodig hierte gen maatregelen te nemen. Onder meer wordt de korte Molenweg als openbare vuilnisstortplaats gebruikt. Een lid van de eerste afdeling heeft gevraagd of de subsidiëringsregeling voor de schoolmelkvoorziening gewijzigd zal worden nu de rijkssubsidie afgeschaft is. Een lid van de tweede afdeling vroeg hoe het staat met de plannen voor de bouw van een dorpshuis in Soesterberg en hoe men dit wil financieren. De leden van de beide afdelingen heb ben om inlichtingen gevraagd over de resultaten van de door het U.S.O. inge stelde enquete voor het bezoeken van concerten die door dit orkest in Utrecht gegeven worden. Een lid van de tweede afdeling zou graag zien dat de subsidie aan zang verenigingen gewijzigd wordt en dat naast een vast subsidiebedrag een bedrag ter beschikking wordt gesteld dat af hankelijk is van de donatiegelden. Dat gebeurt ook bij de muziekverenigingen In oveweging is gegeven een bijdrage aan de school voor maatschappelijk werk te verlenen als daarop Soester ingeze tenen opgeleid worden. Een lid van de eerste afdeling zou graag inlichtingen ontvangen over het aan tal Soester emigranten en of er emi granten teleurgesteld naar Soest terug gekomen zijn. Enige leden vroegen inlichtingen te mo gen ontvangen over de motieven die heb ben geleid tot het afkeuren van de gymnastiekzaal in de Kerkebuurt. Mo gelijk kan aan de bezwaren van de in specteur van het lager onderwijs tege moet gekomen worden. Het college van B. en W. zal schriftelijk op de vragen der raadsleden antwoor den. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Een jaar geleden vond in het vereni gingsgebouw van de St. Nicolaasparochie te Baarn een advents-viering voor jon geren van alle gezindten plaats. Op 30 maart j.1. werd in gebouw ,,De Ark" van de Ned. Hervormde Kerk een oecumenische Paasviering gehouden. Op zondag 22 december a.s., om 8 uur 's avonds, zal deze traditie voortgezet worden in gebouw „Het Brandpunt" aan de Oude Utrechtseweg, waarbij de deel nemers bij de Gereformeerde Kerk te gast zijn. De organisatie ligt in handen van jonge mensen, maar ieder die jong van hart is, is van harte welkom. Dit geldt ook voor onkerkelijken, want de deelnemers komen niet als vertegenwoordigers van kerken bijeen maar als christenen die van hun verbondenheid in Christus büjk willen geven. Het programma vermeldt samenzang (de teksten van de gezangen worden aan de ingang verstrekt), een schriftlezing door kapelaan J. Berendschot, een kerstvoor dracht door ds J. B. Oskamp en een discussie in groepjes, waarbij ds D Krijger de samenvatting geeft Er wordt te voren geregeld wie als ge spreksleiders in de groepjes zullen op treden, zodat belangstellenden zich in dit opzicht niet ongerust behoeven te maken. In tegenstelling tot vorige keren is er geen voorverkoop van kaarten De toe gang is vrij. Zondag: Assendelft 1-S.E.C. 1 2.30 uur. A.W. 2-S.E.C. 2 12.30 uur. R.K.B.V.V. 1-B.D.C 1 2.30 uur. B.D.C. 2-K.V.V.A. 2 2.30 uur. BD.C. 5-V.V.Z.A 3 12 uur B D.C. 6-A.P.W.C 6 2.30 uur. Zaterdag: Hees-Avance 2.30 uur. Hertha-V.V.Z. 2.30 uur. L V V. A-S.E.C. A 2.30 uur. B.D.C B-Quick C 3 uur. H.V.C. H.-B.D.C D 2 uur. H.V.C. I-S.E.C. D 1.30 uur. S.E.C. a-Hoogland a 3 uur. B.D.C. b-Amersfoortse Boys a 3 uur. B D.C. b-Odi '58 a 2 uur. Quick b-B.D.C. c 2 uur. B.D C. d-H.V.C ee 2 uur. Hamersveld b-B.D.C. ee 3 uur S.E.C. d-H.V.C. h 2 uur. De gemeenteraad moet de vergoedingen vaststellen die in het jaar 1964 voor leerlingen van scholen door de gemeente verstrekt worden. Voor het gewoon la ger onderwijs is dat 80.83 per leerling en voor het uitgebreid lager onderwijs 99,21. Voor het voortgezet lager onder wijs voor meisjes is dit bedrag 98,en voor jongens 90, Voor een leerling van het Van Arkel In stituut zal 108,betaald worden en voor een leerling die de school van het sanatorium Zonnegloren bezoekt 84, Voor een leerling van de school die ver bonden is aan het koloniehuis Trein 8.28 aan de Birkstraat zal 103,betaald worden. $11 GENET DUBBEL HET DE FEESTDAGEN - t'1 - v;!", v- s IIMMIItMHHHMIIMIIItMUUtllMMNMI IMIIIMI IHIIHMMHI Loop gerust bij ons binnen en vraag alle inlichtingen. Ook over de gemakkelijke manier van betalen met ons HUUR-koop- systeem. IHtHMHnHIHMMHIIMIlIHHMAUinMIMnHHMNIHMIHNI MMIIIINHMMNINNNHNIMMI IHHHOMHHIIIHH

Soester Courant | 1963 | | pagina 6