OVERHEMDEN Hoppenbrouwers BURGEMEESTER EN WETHOUDERS ANTWOORDDEN DE RAADSLEDEN. La Comtesse" Zonder commentaar. Een pracht blazer Vanaf heden zijn wij telefonisch bereikbaar onder nummer 3850. OPTIEK Schoonheidssalon 15.90 - 17.90 - 19.75 - 22.50 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD 10 TIPS BIJ VORST. Het college van B en W. heeft geant woord op de vele vragen die de raads leden tijdens de behandeling van de be groting hebben gesteld- De raadsleden hadden onder meer ge vraagd ingelicht te worden over de uit voering van raadsbesluiten. B. en W. hebben geantwoord dat het niet wel mogelijk is enige keren per jaar een op gaaf te overleggen van de uitvoering van genomen raadsbesluiten. Als men over een speciaal geval inlichtingen wenst dan kan hiernaar gevraagd worden. Als een werk, waartoe besloten is, moet wor den uitgesteld, dan zal de raad hiervan in kennis gesteld worden. Het college van B. en W. acht het niet nodig de raadsleden een legitimatiebewijs te geven daar zij reeds een bewijs in hun bezit hebben. Als een raadslid een werk wil bezoeken dan kan aan de wet houder of directeur van openbare wer ken gevraagd worden voorlichting te ge ven. Met de stedebouwkundige ir Van Emb- den zal overleg gepleegd worden over de mogelijkheid in het schilderwerk van de flats wat meer kleur te brengen. Het college van B. en W. geeft toe dat er enige moeilijkheden geweest zijn met het vegen van schoorstenen. De directeur van gemeentewerken heeft deze aangelegen heid in behandeling genomen. Maatrege len zijn genomen waardoor ieder die een kiacht indient bericht krijgt. Als de klacht over slechte radio-ontvangst be trekking heeft op een flat aan de Ver meerlaan dan kan worden medegedeeld dat de antenne vernieuwd is. Het college van B. en W. is eveneens van mening dat strenge maatregelen ge nomen moeten worden bij huurachter stand, en desnoods tot uitzetting moet worden overgegaan. Op een vraag naar selectie bij het toe wijzen van woningen heeft het college van B. en W. geantwoord dat selectie niet alijd mogelijk is omdat de gemeente - anders dan een particuliere eigenaar - ook een sociale taak te vervullen heeft. Als tot riolering van de Hartmanlaan overgegaan wordt dan zal worden beke ken of parkeerhavens aangebracht kun nen worden. Niet in alle straten met 'n geringe breedte is het aanleggen van parkeerhavens mogelijk. Eventueel zal dan ook éénrichtingverkeer ingevoerd worden. De parkeerstrook in de Anthonie van Leeuwenhoeklaan is inmiddels aan gelegd Burg. Grothestraat 8 - Soestdijk Bij de aanschaffing van boekhoudmachi nes zal worden nagegaan of het moge lijk is tot concentratie van administra ties over te gaan. Bij de aanschaf van banden en auto-onderdelen wordt reeds korting verkregen omdat de gemeente aangesloten is bij de E.V.O., zodat in schrijving als garagebedrijf niet no dig is. Voor aankoop van meubilair worden Soester zakenlieden soms ingeschakeld. Met de wens wel degelijk maar geen luxueus meubilair te kopen zal reke ning gehouden worden. Aan de straatnameneommissie zal ge vraagd worden advies te geven over de moeilijkheden bij de huisnummering, in het bijzonder in de Torenstraat en de Kerkstraat. Gegevens over aanleg van waterleiding in de Dorresteinweg konden door personeels gebrek niet verzameld worden door de dienst van gemeentewerken. Getracht zal worden een enquete te houden door het inschakelen van een werkloos hoofdar beider. Door de gemeente wordt thans per tankauto water gebracht naar de percelen aan de Dorresteinweg, Vaarde- hoogtweg, Veenzoom en een deel van de Bosstraat en de Wieksloterweg. De hier aan verbonden kosten worden voor 1964 op 4560,geraamd Zolang de nieuwe pont er nog niet is zullen de geraamde kosten voor onder houd ook worden gebruikt voor het drij vend houden van de oude pont. Er zal opdracht gegeven worden bij het nieuwe gedeelte van de Schoutenkamp weg een bord te plaatsen dat aangeeft hoe de huisnummering loopt. Het aanbrengen van verbeteringen aan de Klein Engendaalweg kan de eigenaars niet worden bevolen Over de uitgifte van gronden in erf pacht zal binnenkort een bespreking plaats vinden in een gecombineerde ver gadering van de commissies grondbedrijf en openbare werken. Naar de mening van het college van B. en W. zal verkoop van grond regel moeten blijven en zal uit gifte in erfpacht slechts bij uitzondering en op verzoek van belanghebbende plaats hebben. De levering van aardgas zal voorlopig nog niet plaats hebben. Een verant woorde afschrijvingspolitiek met betrek king tot het buizennet is naar de mening van het college van B. en W. steeds ge voerd. Aan het gasbedrijf zal worden opgedragen een overzicht samen te stel len van de leidingen die niet meer in gebruik zijn en van de boekwaarde daar van. De juiste exploitatie-uitkomsten van het Soester natuurbad in 1963 zijn nog niet bekend. Gedane opgaven zijn tot spijt van het college van B. en W. wat aan de optimistische kant geweest. Het colle ge van B. en W. acht het niet verant woord gratis abonnementen aan kinderen uit 1 gezin boven het aantal 2 te ver strekken. Hiermee zou een bedrag van 4.000,gemoeid zijn. Men mag niet verwachten dat het open luchttheater voor congressen gebruikt zal kunen worden, daar er geen over nachtingsmogelijkheden zijn bij congres sen die langer dan een dag duren. Te vens speelt het weer een rol. Aan de technisch adviseur is verzocht een ont werp te maken voor een duidelijke in gangspartij. Het Comité Concours Hippique Soestdijk heeft nog geen contact gezocht met de sportstichting over de organisatie van een concours hippique in 1964. Het om schakelen van het comité in een ver eniging lijkt moeilijk en is overigens een aangelegenheid die het comité aan gaat. Naar aanleiding van een vraag over het presentiegeld is medegedeeld dat Gede puteerde Staten van Utrecht dit voor een gemeente van 20.000 tot 50.000 inwoners - dus ook voor Soest - hebben vastge steld op 15,— per raadsvergadering. Voor een commissievergadering is dit bedrag 7,50. Het raadslid dat de woninginspectrice en de maatschappelijk werkster per bromfiets door Soest wilde zien rijden om het werk te vergemakkelijken, kreeg ten antwoord dat deze dames bezwaar hebben tegen het gebruik van een brom mer. Met het verzoek meerdere vakbladen voor de raadsleden ter inzage te leggen zal rekening gehouden worden. Ter bevordening van de burgerzin zal Soesterbergsestraat 79 Soest-Zuid - Telefoon 4721 Behandeling volgens afspraak. Prima van kwaliteit en pasvorm Modern in dessin en model De beste fabrikaten VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK verbeteringen in de dienstregeling wor den aangebracht, zal gevolg gegeven wor den. De keuringsdienst voor waren oefent toezicht uit op alle daarvoor in aanmer king komende waren, onverschillig of zij in winkels of op de markt worden ver handeld. Over dP wenselijkheid van fluoridering van drinkwater is in Utrecht een bijeen komst gehouden, waarvoor de raadsleden een uitnodiging ontvangen hebben. Als door de E.H.B.O. te Soesterberg een verzoek wordt ingediend om verhoging van de subsidie omdat zij regelmatig verbandtrommels aanvult, dan zal dit verzoek bij het samenstellen van de volgende begroting in overweging geno men worden. Aan speciale woningen voor moeilijk plaatsbare gezinnen is geen behoefte. De nog steeds heersende woningnood vormt de grootste moeilijkheid om tot opschuiving van gezinnen te kunnen overgaan. Als de woningnood vermindert zijn hiervoor meer mogelijkheden. Het toezicht van de bouw- en woning- dienst strekt zich uit ook over de bouw van nieuwe woningen. Uiteraard is dit geen intensief dagelijks toezicht, daar dit wordt uitgeoefend door de opzichter die steeds op het werk is. Bij de bouw van de woningen op de Eng zijn opzichters een proef worden genomen met aan de hand van een maquette een toelichting te geven over een uitbreidingsplan. De tarieven voor het innemen van een standplaats op het woonwagenkamp zijn aangepast nu de accomodatie van het kamp verbeterd is. In de eerstvolgende raadsvergadering zullen door de burgemeester medede lingen gedaan worden met betrekking tot het voornemen om de politiekorpsen van de gemeenten Baarn, De Bilt en Soest samen te voegen, en hiervoor een commissaris van politie aan te stellen In verband met het vertrouwelijke ka rakter van deze aangelegenheid was het niet mogelijk hieromtrent eerder mede delingen te doen. Het aanbrengen van zebrapaden langs de hoofdweg is een aangelegenheid van rijkswaterstaat. De verkeerscommissie zal om advies gevraagd worden en dit ad vies zal naar rijkswaterstaat gezonden worden. Het aanbrengen van zebrapa den op hoofdverkeerswegen wordt over het algemeen tot een minimum beperkt. Geruchten dat een vaste kern van de politie in Soesterberg verdwijnen zal zijn niet juist. Wel ligt het in de beoeling de surveillance van de poütie in de gehele gemeente op een meer efficiënte wijze te regelen, waardoor de organi satie gewijzigd moet worden. Het is niet mogelijk een lid van het po litiekorps in Soestduinen te stationeren omdat daar geen huis ter beschikking is. Een politie-agent van de geüniformeerde dienst, die ook in burger surveilleert, is voor Soestduinen aangewezen. Op het kampeerterrein is toezicht van de be heerder. Vervoermiddelen van de Soesterbergse po litie moeten in Soest tanken omdat ben zine en olie in Soest tegen grossiersprij zen ingekocht zijn. Of de scooters bij de politie voldoen kan thans nog moeilijk gezegd worden daar zij voor het zomer seizoen bestemd zijn en thans weinig gebruikt worden. Het ligt in de bedoeling de nieuwe com mandant van de brandweer in tijdelijk dienstverband aan te stellen in ver band met de gewijzigde opzet van de brandweer, met 1964 als overgangsjaar. Een vergoeding aan de commandant van de brandweer voor het gebruik van een eigen auto acht het college van B. en W. verantwoord omdat hij bij brand direct moet kunnen uitrukken en hij het toezicht op de hooibergen heeft. Voorde nieuwe brandweerladder is geen berging. Een kredietaanvrage om deze ladder onderdak te brengen kan worden tegemoet gezien. Het wijzigen van een bovengronds net in kabels is in de eerste plaats een aangelegenheid van de PUEM. Als tot verkabeling overgegaan wordt dan zal ook de straatverlichting gewijzigd worden. Aan de PUEM zal worden verzocht een opgave te verstrek ken van de verkabelingen welke de laatste jaren in Soest zijn uitgevoerd. Aan de dienst gemeentewerken zal worden op gedragen er bij het planten van bomen rekening mee te houden dat deze niet te dicht bij straatlantaarns worden ge plaatst. Er wordt een plan gemaakt voor verbe tering van het eerste deel van de Van Beuningenlaan. Prijsopgaaf zal worden gevraagd voor verbetering van de ver lichting aan de Soesterbergsestraat tus sen de Van Beuningenlaan en Zonne gloren. Rijkswaterstaat zal erop gewezen worden dat de verlichting van de Amers- foortsestraat te Soesterberg slecht is. Na omlegging van het eerste gedeelte van de Oude Utrechtseweg zal daar de verlichting gewijzigd worden. Aan het verzoek er bij de Nederlandse Spoorwegen op aan te dringen dat enige Dlr. H. W. VelUnga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematte, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN: Ronalde Franciscus, zoon van Th. B. C. van Schoonhoven en M. H. Gerritsen, Zeister Spoor 2. Robertus Hendrikus, zoon van H. L. Rijkaart en A. J. Kudders, Gallenkamp Pelsweg 5. Alexandra Heidi Charlotte, dochter van A. J. Zwiers en I. C. Hornsveld, Birkstraat 103. Rudy, zoon van J. den Heijer en H. van den Brakel, Baarn, Weteringpad 72. Robertus Wilhelmus Jozef, zoon van W. P. J. Brouwer en G. M. Rademaker, Steenhoffstraat 64. Caro Veronica, dochter van L. J. Numan en M. E. van den Berg, Ossendamweg 54. Claudia Aleide, dochter van M. P. Raatsie en A Kleijn, Korte weg 11. Dorina Lucia, dochter van B. Vermeulen en A. Kou- wenberg, Buys Ballotlaan 63. Joost Alexander, zoon van R. Ouendag en B D. Wolf, Plesmanstraat 279. Paula, dochter van R. Loots en J. P. van Dijk, Plesmanstraat 80. Antonia Amelia Louisa Maria, dochter van G. G. de Jong en R. P. Pieterse, Bosstraat 20. Richard Herman Johan, zoon van E. de Quay en E. U. Sneep, Antonie van Leeu- wenhoeklaan 151. Laurentius Nicolaas Petrus, zoon van C. L. A. van Maarse- veen en A. M. Rentinck, Prof. Lorentz- laan 81. Christine Josefine, dochter van H. A. Kok en R E. Holzhey, Soes terbergsestraat 2. Martinus Gerardus Franciscus, zoon van G. F. Tokkie en M. C. Hoffman, Chr, Huygenslaan 61. ONDERTROUWDJohannes Franciscus Alloijsius Tinneveld, Rijnstraat 8, Pan- nerden en Willy Berendina Dekker, Nieuwstraat 33. Lambertus Johannes Petrus van den Bosch, Parelstraat 42, Utrecht en Grietje van den Broek, Schaepmanstraat 75. Anthonius Maria Mimpen, Den Blieklaan 3 en Marita Ida Schmidt, Hofasenbach 65, Hofaschen- bach (Dl.). Cornelis Arnoldus Maria Goes, Aeolusweg 93, De Bilt en Elisa- beth Maria van Hengstum, Middelwijk straat 1. Cornelis Marinus van Ha- mersveld, Zevenhuizerweg 4, Hoogland en Helena Cornelia Verschoor, Groen van Prinstererstraat 10 bis. GEHUWD: Katharinus Jan Louwies van den Akker, Zeeburgerdijk 325. Amsterdam en Huibertje Pul, Generaal Winkelman straat 93. Theunis Limonard, Ver lengde Maanderweg 98, Ede en Wilhel- mina Johanna Theresia van Riet, Groen van Prinstererstraat 21. Paul Herman Mous, Karei Doormanlaan 182, Hilver sum en Agnes Maria Mets, Van Weede- straat 90. Nicolaas Antonïus Baltus, Krommeweg 21 en Geertruida Wilhelmina Martha Hilhorst, Torenstraat 14. Wil lem Johannes Pieter van Winterswijk, Evertsenstraat 47, Amersfoort en Evelijn Ellen Geijtenbeek, Beckeringhstraat 13D. Marten Kuperus, Noorderweg 81 en Willemijntje van Dijk, Noorderweg 81. Frederik van Hornsveld, Beckeringh straat 30 en Johanna Adriana de Schif- fart, Schoutenkampweg 75. OVERLEDEN: Francisca Maria Goeman, 70 jaar, weduwe van J. C. Hollants, Nieuwerhoekplein 10. Wilhelmus Leo- nardus de Bakker, 76 jaar, echtgenoot van H. H. van Rijn, Gallenkamp Pelsweg 12. Joseph Gaspard Auguste van der Upwich, 75 jaar weduwnaar van N. Ben jamins, Hildebrandlaan 11. werkzaam die in dienst genomen zijn door de architect van de woningbouw, ir. Van Embden, en men mag aannemen dat deze zich van de deskundigheid der betrokkenen zal hebben overtuigd. Zeer binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van riolering en een rijwiel- en voetpad langs de Stadhou derslaan tussen Noorderweg en de Praam gracht. De wielrijders in de richting Baarn, die voorheen voor dit gedeelte over de middenweg moesten rijden, kun nen thans tijdelijk gebruik maken van het na de aanleg van een gasbuis enigszins verbeterd voetpad. De gemeente heeft geen bemoeienis met de vervuiling van de Eem. Dit is een aan gelegenheid welke de provincie aangaat. Over het ophalen van grof vuil zal de directeur van gemeentewerken een voor stel indienen. Aan de politie zal worden opgedragen er op te letten dat "een vuil langs wegen en bij bosingangen ge stort wordt. Het bestuur van het vuilver- werkingsbedrijf oriënteert zich over de aanschaffing van een verbrandingsoven voor grof vuil. De bouw van een Dorpshuis te Soester berg is geen gemeentezaak, doch een zaak van de plaatselijke gemeenschap, die zoveel financiële belangstelling dient te kweken dat een overheidsbijdrage mo gelijk wordt. Voor de door het U.S.O. georganiseerde busconcerten blijkt belangstelling te be staan. Voor het eerste concert waren 31 kaarten verkocht. Een subsidiëring van zangverenigingen waarbij men de subsidie afhankelijk stelt van de donaties heeft naar de mening van B en W weinig zin omdat zang verenigingen als regel weinig donateurs hebben. Gedurende de laatste drie jaren zijn uit Soest een tiental personen geëmigreerd die een bijdrage in de aanloopskosten hebben ontvangen. Het aantal -emigran ten die op eigen gelegenheid zonder bij drage vertrokken zijn is niet bekend. Ook kunnen geen gegevens worden ver strekt van emigranten die teleurgesteld zijn teruggekomen. Tenslotte werd door B. en W. meegedeeld dat er voorzieningen getroffen worden aan de gymnastiekzaal in de Kerkebuurt. B. en W. hopen dat binnenkort het gym nastiekonderwijs in dit lokaal kan wor den hervat. Abonné's, die het abonnementsgeld voor het le kwartaal 1964 van ons blad (f2,40 voor Soest en Soester berg en f 2.55 voor andere gemeen ten) wensen te gireren, verzoeken wij beleefd dit dezer dagen te doen met vermelding van le kwartaal 1964. Bij overschrijving na 1 januari kun nen wij niet voorkomen, dat een kwitantie wordt aangeboden, daar de abonnementskwitanties dan in handen zijn van de incasseerders Zij, die reeds gireerden en per abuis een bedrag van 2,10 lieten over schrijven, verzoeken wij ons alsnog een aanvullende overschrijving van 0,30 te doen toekomen Voor hen, die automatisch wensen te gireren, maken wij gaarne de op dracht gereed. Een telefonische me dedeling aan ons is hiervoor vol doende. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT. De omroeper van de Peruviaanse ra dio, Mascoso, heeft een wereldrecord ge broken door 132 uur achtereen te pra ten. Het oude record stond op naam van een Fransman. Het Britse volk vergokt per jaar een bedrag dat gelijk is aan 65 procent van de Britse defensiebegroting. De loodgieters hebben 't tegenwoordig zo druk, dat ze weinig tijd over hou den voor kleine reparaties. Zorg er dus voor, dat de waterleiding niet bevriest. De bij voor- en achtergevel liggende buizen kunt u het beste bekleden met een lap wollen stof, b v. van een oude deken, of omwikkelen met stro of kran tenpapier. Afsluiten van de hoofdkraan heeft geen zin als u niet tevens al het zich in de buizen bevindende water aftapt. Doe daarom eerst de hoofdkraan dicht en zet daarna de aftapkraan open, na daar kleine bakjes onder te hebben geplaatst Is de w.c. buitenshuis, volsta dan niet met omwikkelen van de zichtbare bui zen, maar draai ook een sterke gloeilamp in de daar aanwezige fitting en laat die lamp dag en nacht branden zo lang het vriest. Deze verspreidt veelal juist voldoende warmte om bevriezing te voor komen. Breng tochtstrip, tochtband of stroken krantenpapier aan op plaatsen waar een koude wind binnendringt. Grotere kie ren onder de deuren kunt u opvullen met een jute zak of een dun matje Scherm bij strenge vorst of ijzige wind de spouwgaten in de buitenmuren af door platen karton of plankjes. Deze moeten direct worden verwijderd zodra de vorst voorbij is, daar er anders schim melvorming onder de vloeren optreedt Ledig 's avonds de stortbakken van de waterclosets. Worden ze 's nachts ge bruikt, dan even vol laten lopen, het stopkraantje sluiten en doorspoelen Is het water m de closetpot bevroren, dan geen heet water er in gooien, want dit kan de pot doen barsten, maar b.v het reeds lauw geworden af waswater er in wegspoelen. Niet doortrekken met koud water, maar die dag(en) teiltjes lauw water gebruiken. Sluit de ventilatie-openingen van bad kamer en douchecel zo lang ze niet wor den gebruikt en laat de deur open naar de warmere gang. Denk er om de waakvlam van uw gey- ser te doven als de waterleiding wordt afgesloten. Open eerst de hoofdkraan van de waterleiding voor u het gas weer aansteekt! Er is een tijd geweest, dat de herenmode maar weinig had te betekenen. Voor de laatste oorlog leek het soms of er vrijwel geen verandering in kwam. De heren stonden bekend om hun conservatis me en veel dames ergerden zich daaraan. Gelukkig is er sinds jaren wel het een en ander veranderd op dit gebied. De heren der schepping doen ook aan de mode mee en we kunnen dit op velerlei terrein constateren. Een belangrijk punt is wel, dat de heren er tegenwoordig wat kleuriger bijlopen dan vroeger. Dat biedt de ontwerpers trouwens ook weer nieuwe moge lijkheden. In de blazer die wij hierbij tonen, komt dit al sterk tot uit drukking. Het is waarlijk een pracht exemplaar, vervaardigd uit orlon en van een bijzonder correcte snit en toch sportief De hoofdkleur is marineblauw, terwijl de randen langs de voor sluiting en de zakken afgezet zijn met donkerrood. Vier gladde koperen knopen vormen de sluiting en fleuren het geheel op. Een keurig sporthemd, met vlotte open kraag en shawl comple teren het sportieve geheel. Zou zoiets niet iets voor uw echtgenoot zijn (Nadruk verboden) ELLY MARTINS.

Soester Courant | 1963 | | pagina 6