OOSTERSE TAPIJTEN SOESTERBERG „La Comtesse' Italiaans handwerk igen. Eerlijke Erhardt en de invaliden. de heerlijke dróp-bonbon NIEUWJAARSGROETEN. TELEF BRANDWEER 3 3 3 3 Standen korfbalteams. Dagelijks proefalarm, Medische dienst. Interkerkelijke samenkomst. Kleuters vierden Kerstfeest. Bejaarden vierden Kerstfeest. Sluiting hulpseeretarie. GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD Cyele-crosse Tempo-Adelaar. Soesterberg heeft 'n ijsbaan. Grote belangstelling voor KA .0. bingo. Schoonheidssalon u.S ?f: J. J. PAUËLSEN 1U9SUM - RAADHUISSTRAAT 38 - TELEFOON (02959)-12160 b.flo 12793 i,.ALKMAAR - HEKELSTRAAT 17 |heeft in De fraaie ten- Ie zaal kon oewonderen, ben fontein, luis voelden. l;nd door de lorzitter van ïebbers. Hij [vreugde" 'n 1 wat nieuws vereniging ligingen te It werk van |die bestond van Blok- ïuurdeman, [gen beoor- B. Hobbe- de heren |rink, Does- Zij ko leer J. Stig- loiste vogel |eer Stigter Jschap tro- Iwerd kam- Id, de heer Tur. trio en 1 de heer J. He heer D. loonsteiling feit, dat er gekomen aan deze bij voor len reeds I uiterlijk, en welke bd uiter- RJMERIE koelmstal- bier best districts- 1955 zelfs INTOREN WORDT [an Soest at de ge- van de [etarie te de tak- I december Ibliek ge- Ike stand Ir zitting teen uit- f-hterzijde de gas- benoemde (het gas- Titer (tel. (ordt ver brieven- en gede- dat op door de I] worden In Soest llat door [ijn ver- mede- |uur van de La- buw van |ool aan de Kieu- |sc haffen aateriaal paulus verbeten strijd om de tweede plaats. Ook H. Visser zat voorin. De uitslag was: I. Jaap Lok, 17 km in 46.25 min. 2. J. Dijkstra (47.481. 3. Kees Proosdij. 4. Harry Visser. 5. Anton Lub. 6. C. Smits. 7 Theo Zeedijk. 8. C Faber 9. D Aal- berts. 10. P. Schrijver. Bij de aspiranten was het al vlug be keken. C. Baas nam de leiding. Harde- man. Vonk en Johnny Visser verwisselden achter hem nogal eens van plaats. De totaal uitslag van deze twee ritten was: A-klasse: 1. G. Ruttenberg, 20 punten. 2. Wil van Barneveld 16. 3. Wim Schaap 14. 4 Klaas van 't Klooster 10. B-klasse: 1 J. Dijkstra, 19 punten. 2. Jaap Lok 17. 3 Kees Proosdij 4 An ton Lub 11 Harry Visser. Adspiranten I C. Baas, 19 pnt. 2. C. Hardeman 17. 3. J. Vonk 17. 4. J. Vis ser 15. 5. B. Luikinga 11. De stand van de micro-korfbalcompetitie welke in Utrecht gehouden wordt en waaraan enige teams van de korfbalver eniging ..De Meteoren" deelnemen, is als volgt Juniores. Afdeling D Samos 1 Olympia 1 Fluks 1 Excelsior 1 Tovers 1 Zwaluwen 1 Welgelegen l Excelsior 2 Vogel 1 Meteoren 1 Afdeling E. Welgelegen 2 6 Meteoren 2 5 Samos 8 5 Excelsior 4 4 Amersfoort 4 3 Biko 5 2 Vogel 4 2 Hilversum 2 2 Vinken 2 1 S.K.V. 4 0 6 Amersfoort 3 5 6 Samos 7 5 4 Excelsior 3 5 4 Fluks 4 4 3 Zwaluwen 3 4 3 Meteoren 1 3 2 Biko 3 2 2 S.K.V. 3 2 0 Tovers 3 0 0 Vinken 1 0 Het bijzondere aan dit en semble is wel de afwerking van kraag, voorsluiting en manchetten, met heel fijn gouddraad, lovertjes en gou den kraaltjes. Het is Itali aans handwerk van een pracht kwaliteit. Elders in Nederland hebben wij dat (nog) niet aangetroffen. Uiteraard doet de combina tie zwart met goud en zacht grijs het voortreffelijk en op die manier ontstond een zeer apart en sjiek ensemble, dat bovendien door zijn correct heid en eenvoud het voor deel heeft, dat vrijwel iede re vrouw het zou kunnen dragen. Iets dat niet van alle aparte, opvallende modellen kan worden gezegd. Dit pak je heeft dat echteT wel en het is daarom extra aan trekkelijk. In ons nummer van 31 december zuilen de gebruikelijke nieuwjaars wensen worden geplaatst. Opgave kan geschieden tot maan dag 30 januari, 2 uur, aan ons bureau. De politie deelt mede, dat gedurende de vorstperiode de brandsirene, die op het dak van het politie-bureau is geplaatst, iedere dag, 's middags om 12 uur, zal proefdraaien. Dit gebeurt om te voorko men dat de alarminstallatie bij brand melding wegens bevriezing niet gebruikt zou kunnen worden. Dokter D J R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 03402-4555, neemt op de beide kerstdagen de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C Lu cas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide. Dokter W. F van den Helm, Prins Alex- anderweg 82, Huis ter Helde, tel. 03404- 31574 neemt op zondag 29 december de dienst waar voor de artsen A. Th M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en dr D J R. Jellema te Den Dolder. Dokter J C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt op 31 december en 1 januari waar voor de artsen Splinter, Van den Helm en Jel lema. Dokter L. H Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt op beide Kerstdagen de dienst waar voor dokter A. J. W. Hagedoorn te Soesterberg. In het komende weekeinde neemt dok ter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempel laan 6, Soesterberg, tel. 03463-517, de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Op nieuwjaarsmorgen zuilen de Gerefor meerde kerk en de Hervormde wijkge- meente tezamen het jaar beginnen in 'n samenkomst in de Gereformeerde kerk aan de Rademakerstraat Aanvang 10.30 uur. Een nieuwjaarsoverdenking zal ge sproken worden door ds A. Vroegop Vrijdagmiddag en -avond hebben de kin deren van de Christelijke kleuterschool „Prinses Marijke" het kerstfeest gevierd. De kinderen gingen geheel en al op In de kerstvertellingen, die werden afgewis seld met zang. Vrijdagmiddag hebben de bejaarden van de algemene bejaardensociëteit in het Hervormd jeugdgebouw bij kaarslicht en sparregroen, hun kerstfeest gevierd. In die sfeer werden allen begroet door de presidente van het comité mevrouw Willemsen, waarna het feest werd ingezet met het „Stille Nacht", gevolgd door an dere bekende kerstliederen. Daarna las mevrouw Janssen Lucas 2. Na de pauze las mevr. Willemsen het zinvolle kerstverhaal van „De Kerstlan taarn". Ter afwisseling bracht het da meskoortje van de Ned. Christen Vrou wenbond enige mooie kerstliederen ten gehore. Op vrijdag 27 december zal de hulpsec retarie te Soesterberg de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. Erhard heeft een totaal nieuwe stijl in geluid in Bonn. Men kan dat goed mer ken aan zijn optreden voor televisie en op persconferenties, waar hij op re gelrechte vragen op de man af ant woordt. Adenauer placht doorgaans van een pa pier wat op te lezen waar niemand veel wijzer van werd, of hij ontweek vragen met sarcasme, of hij zei iets, waarvan dan zijn perschef later moest uitleggen dat iedere toehoorder hem verkeerd had begrepen. Na de autocraat is een democraat geko men, die de overtuiging is toegedaan, dat het grote publiek niet eens in de vier jaar eraan te pas komt, maar voortdu rend recht heeft te weten wat in Bonn verricht wordt. Dat is een verschil in karakter, maar ook een verschil in opvatting. Adenauer liet zich met genoegen de wat mystieke bewondering aanleunen, die men in Duitsland graag heeft voor een sterke man. Erhard oogst zijn bijval liever met zijn bekwaamheid, hij wenst niet het respect voor zijn persoon, maar voor wat hij doet en hoe. Dit komt ook gunstig uit om andere redenen. Niet dat de oppositie - die Dat was bij ons het geval toen we een bezoek brachten aan een show van het mode huis „Maison Kuyper" te Zeist, waar ons een collec tie prachtige haute-couture- modellen werd getoond. Een van die modellen vindt u op onze foto en we mogen heus zeggen, dat het iets aparts is. Het is een tricot ensem ble in zwart, waaronder een zacht grijs truitje wordt ge dragen, uiteraard van een zeer fijn weefsel. Abonné's, die het abonnementsgeld voor het le kwartaal 1964 van ons blad f 2,40 voor Soest en Soester berg en f 2.55 voor andere gemeen ten) wensen te gireren, verzoeken wij beleefd dit dezer dagen te doen met vermelding van le kwartaal 1964. ADMINISTRATIE SOESTER COURANT. Natuurlijk willen we graag allemaal eens een kleding stuk bezitten van uitzonder lijke allure, zo echt iets aparts. Maar over het alge meen komt daar weinig van, omdat niet iedere vrouw iets dergelijks kan dragen. Toch blijven we zoeken, be kijken de collecties der ver schillende modehuizen, ge nieten van al dat moois en dan dan komt het mo ment, dat we iets ontdekken, waarvan we zoals men dat noemt „weg" zijn. weinig meer te berde brengt dan ze het niet zo zou doen, maar dan nog beter - het hem lastig maakt. Concert van Strauss. De lastige oppositie komt uit de gelede ren van zijn eigen coalitie, vooral van Franz Jozef Strauss, de minister van oor log, die nogal smadelijk werd uitgeran geerd na zijn leugens over de Spiegel- affaire en enige andere zaken met een luchtje Hij leidt zijn C.S.U. niet als een bondgenoot van de kanselier, maar tracht uit elke situatie munt te slaan om zijn terugkomst in de grote politieke arena te bespoedigen. Zo maakte hij met veel bombarie gebruik van De Gaul- le's populariteit in de bondsrepubliek om zich net als deze tegen het Mos- kouse kernstopakkoord te keren, overi gens met weinig succes. Erhard zelf heeft hem nieuwe en wel licht betere munitie geleverd, door er aan vast te houden dat een verhoging van. de uitkering aan oorlogsinvaliden in Voor de tweede en laatste rit van de interclubontmoeting Tempo, Soest - De Adelaar, Hilversum, was veel belangstel ling ondanks het slechte weer. Er werd door 33 renners in drie groepen een cycle cross gereden. Teus van Tol, Klaas van 't Klooster en B. Roots gingen te laat van start en ze la gen direct al een ronde achter. Gerrit Ruttenberg nam meteen de leiding en hij stond deze niet meer af. Cor Rutgers, pas hersteld, lag gedurende vier ronden cp de tweede plaats, maar hij gaf op. Klaas van 't Klooster en Jaap Frakking nestelden zich op de tweede en derde plaats maar zij behielden deze niet. De overige renners verwisselden voortdu rend van plaats. De uitslag was: 1. Gerrit Ruttenberg, 20% km in 53.30 min. 2. Jan Boog (55.29). 3. Wil van Barneveld (55.35). 4. Wim Schaap 5 Ben Heusinkveld. 6 Jaap Frakking. 7. Klaas van 't Klooster. 8 Teus van Tol. 9 Jaap v. d. Burgt. 10. Gert de Weerd. 11. Aad Post. Bij de B-klassers waren 't Dijkstra, Lok, en Proosdij die vooraan streden. Proos dij kreeg pech. Na de tweede ronde was het Lok die de leiding nam en behield. Dijkstra en Proosdij, die tweemaal van fiets moesten veranderen, vochten een Soesterberg, dat geen water kent, heeft voor het eerst een ijsbaan Op het terrein bij de Prof. Lorentzlaan- Simon Stevinlaan heeft een twintigtal omwonenden, begaan met de jeugd, om dat zij hier niet schaatsen kan, terwijl dat overal elders de sport is van de dag, met behulp van de brandweer en ko ning Thialf zelf een ijsbaan aangelegd van 70 bij 40 meter De baan wordt door de initiatiefnemers goed onderhou den, en de jeugd voelt zich overgelukkig. Moge dit prachtige voorbeeld om voor de jeugd iets te doen, navolging vinden De lustrumcommissie van K.V.O beleef de donderdagavond ondanks de koude, bijzonder grote belangstelling voor haar Bingo-avond. Het clubgebouw was over vol, vooral door jeugdige deelnemers. Talloze mooie prijzen waren door de commissie beschikbaar gesteld. Soesterbergsestraat 79 Soest-Zuid - Telefoon 4721 Behandeling volgens afspraak twee etappes moet gebeuren, hoewel deze zelf de verhoging ineens eisen. Het gaat om wellicht niet meer dan tweehonderd miljoen mark, die Erhard daarvoor bo ven zijn budget van 60.300 miljoen mark zou moeten gaan. Maar de professor in de economie wil dit in principe niet en voor dit weigeren de mark in gevaar le brengen, is waardering. Behalve dan bij Strauss, die zich met veel bravoer achter de oorlogsinvaliden stelt. Voor een man die zich nooit veel aan sociale vraagstukken gelegen heeft laten liggen, lijkt dat vreemd, tenzij men be denkt dat hier iemand bezig is, die per soonlijke roem nastreeft. Er valt b.v. eer te behalen met een mars van invaliden naar Bonn en Strauss beseft dat een triestige vertoning als een stoet van mannen op krukken en in rolstoelen, blinden met geleidehonden en een grote expositie van allerlei verminkingen zo sterk op de emotie werkt, dat elk econo misch argument erdoor tot zwijgen wordt gebracht. Dom of eerlijk? Er zit voor Erhard weinig anders op dan de invaliden hun zin te geven, zo niet direct, dan over een poosje. Men verwijt hem nu niet de politieke han digheid gehad te hebben te voorkomen, dat hij in deze situatie werd gemanoeu vreerd. Of men verwijt hem dat hij zo dom - of moet men zeggen eerlijk - is geweest te vertrouwen dat Strauss de coalitie zou blijven steunen in plaats van een politiek voordeeltje te oogsten nu hij een kans zag. Maar als de paar honderd miljoen mark er moeten komen, dan kan Erhard die waarschijnlijk wel ergens anders afha len en blijft het zijn verdienste dat hij zijn budget niet overschreed. En houdt hij het aureool van de man die de mark sterk maakte en ook sterk hield. Dit avontuur evenwel met de ten eigen bate weglopende coalitiepartner leert Er hard enkel één ding, dat hij meer dan ooit moet pogen de bevolking zelf te betrekken bij de problemen en duidelijk te maken waarom hij doet wat hij doet. Temeer nu een Strauss zo kennelijk op pad is om ieder sentiment te gaan ex ploiteren, is er behoefte aan een man die appeleert aan de redelijkheid en het gezond verstand van de kiezer, die over niet al te lange lijd een nieuwe bonds dag .moet samenstellen. Zoals Erhard dat tot dusver doet. lijkt succes te ver wachten Al blijft Strauss, merkwaardi gerwijs, de beste propagandist die de socialistische oppositie zich kon wensen Ook de grote warenhuizen zorgen voor kerststemming. Rond de vijf gulden kosten deze enorme ballen, die wel wat groot zijn voor de kerstboom.

Soester Courant | 1963 | | pagina 3