ONZE KERSTPUZZEL EERSTE Q00ISE KLEDING VERHUUR DE FEESTDAGEN IN ZIJDEGLANS. D. ENGEL PARLEMENTAIR OVERZICHT. Krabbels van Knelis. DE WITTE POMPEN Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Auto- en ScootorrijsHiool VAX BIXISEX In onze collectie brilmonturen Fa„ D. F. VOIGT Duinkikkers verloren. Al TOIIIJSCIIOttL VAN IE! I BEN 2 WAABDEBOXXEX van 5.00 en :t van 2.00. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijsehool BURGERLIJKE STAND. GROOTST gespecialiseerd bedrijf in 't GOOI. Kerstbal. Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor BENZINE SUPER OLIE (diverse soorten) PETROLEUM HUISBRANDOLIE nr. 1 (Bij grote afna- me speciale sterk verlaagde prijzen.) Vanzelfsprekend leveren wij alleen merkprodukten Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Vijf eeuwen. Na al deze zorgen te hebben verwerkt konden de Kamerleden zich in de geest gaan voorbereiden - niet alleen op het kerstfeest en de jaarwisseling - maar ook op de herdenking van het 500-jarig bestaan van de Staten-Generaal op 9 j anuari. De president der Eerste Kamer, mr. Jonkman, had hiervoor een feestelijk programma opgesteld, waarin, behalve een bezoek van Koningin Juliana aan de beide Kamers der Staten-Generaal, ook een bijeenkomst in de Ridderzaal voorkwam, waarvoor vertegenwoordigers van de rijksdelen in de West en van de Belgische volksvertegenwoordiging en de Beneluxraad waren uitgenodigd. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). Maak keus uit één der bovenstaande lesauto's of Scooter voor uw Rijbewijs EIKENLAAN 1 TELEFOON 4685 Chris, zoon van W. Turkstra en A. E. A de Boer, Franklinstraat 33, Hilversum, Johannes Matthias, zoon van G. J. Lim- beek en M. B. B. M. Gierlings, Prof. Lo- rentzlaan 217 Dirk Wilhelmus, zoon van J. J. P Hoefsmit en W. Vlaanderen, Plesmanstraat 121. Jacqueline Chris- tina, dochter van G. W Bieshaar en C A Hoogeboom. Baarn, Heuveloordstraat 12. Jan, zoon van J. Smit en J. A. de Jong, Lange Brinkweg 92. Marion Ger- trude Maria, dochter van B. van Kooi en A. J. van Oostrum, Thorbeckestraat 41 Arend Jan, zoon van P Oosterbeek en G. van Soeren, Birkstraat 12. Martijn en Walter, zoons van H van Doorne en A. H. IJwena, Anthonie v. Leeuwenhoek laan 49. Johannes Cornelis, zoon van C. J. van Dolderen en A J. Vos, Juliana- laan 2. Adrianus, zoon van C van den Brul en E. van Plateringen, Van de Vel- denplantsoen 24. Johan Jacobus, zoon van J J. van den Berge en G. Dijk- horst, Wijkamplaan 19, Baarn. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Pieter Bakker, Bosstraat 61 en Jantje Gelsina Homma, St. Antonie- laan 16, Arnhem. Henricus Bastianus Joseph Maria Klünnen, dr. Cuijpersplein 31, Hilversum en Alberdina Petronella Rademaker, Vinkenweg 51 Dirk Cor nelis Top, Amersfoortsestraat 2 en Catha- rina Maria Spijker, Heideweg 84. Ja cobus Albertus Westerveld, Schouten kampweg 67 en Neeltje van Ginkel, Lan ge Brinkweg 51. Bernardus Andries Maria Verschoor, Dorserpad 8, Amers foort en Anna Maria Boeren, Schouten kampweg 36. Gerardus Maris, Mr P J. Troelstraweg 236, Leeuwarden en Rosa Clasina Timmerman, Da Costalaan 4. Johannes Antonius Gerardus van Luijte- laar, Nieuweweg 65 en Jeltje Jepma, Vre dehofstraat 6. OVERLEDEN Wouter Kraaij. 71 jaar. echtgenoot van A. M Derks, Veenpad 2 Maurits van Beek, 50 jaar, echtgenoot van J. W. Smeele, Insingerstraat 64. Martinus de Reus, 60 jaar, echtgenoot van A. Chr. B Schepers. Amersfoortse straat 121. Trijntje Siemonsma, 76 jr., echtgenote van W. van den Heuvel, In singerstraat 9 ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Het herenteam van De Duinkikkers speel de in Amsterdam tegen De Snippen. Het werd een slechte wedstrijd en vooral de achterhoede deed het niet best. Ter ver ontschuldiging kan worden aangevoerd Zuidsingel 3 Amersfoort Hij voegde er aan toe, dat verscheidene andere commissarissen - zoals prins Bernhard en prof. Tinbergen - ook zou den terugtreden. Het feit, dat de regering bij de tegen stellingen binnen de directie tenslotte had gekozen voor de groep Albarda c.s. en niet voor de heer Larive, schreef hij toe aan de omstandigheid, dat laatstge noemde weliswaar over grote uitvoeren de, maar niet zozeer over besluitvormen de eigenschappen bleek te beschikken. Na deze uiteenzetting bleek de Kamer weer in belangrijke mate gerustgesteld. Toch bleken de Kamerleden over de toe komst van de K.L.M. niet bijster opti mistisch. De socialistische ir. Posthumus en de chr.-historische afgevaardigde Mel- lema vroegen zich af of het niet onver mijdelijk was, dat de K.L.M. met een buitenlandse luchtvaartmaatschappij zou worden gefuseerd of er in zou onder duiken. Nieuwe staatssecretaris. Bij dit debat debiteerde de nieuwe staatssecretaris van Verkeer en Water staat, Keyzer. Deze was vroeger werk zaam in diplomatieke dienst. De woord voerder der socialisten, Ir. Posthumus, sprak hem zelfs met sympathie toe. hoewel hij tegelijkertijd minister Van Aartsen laakte omdat deze voor de twee belangrijkste sectoren van zijn beleid - de bmnen- en buitenlandse politiek - een staatssecretaris had benoemd, terwijl zijn AR.-geestverwant in het Kabinet, mr. Biesheuvel, niet alleen het Departe ment van Landbouw beheert, maar te gelijk als vice-premier optreedt en het contact met de rijksdelen in de West onderhoudt. En toch geen staatssecreta ris heeft aangesteld. DE FEESTDAGEN IN ZIJDEGLANS. Morgen is het Kerstmis en dan volgt al vlug nieuwjaar. Dagen van ge zelligheid en geluk. En voor mooie kleren. Want het is een goede gewoon te van de mens, om zich bij feestelijke gelegenhe den anders te kleden dan „gewoon". Zo is dat al tijd met Pasen geweest de uitdrukking „op z'n Paasbest" heeft niet voor niets furore gemaakt i, maar ook met andere feestdagen heeft men nooit geschroomd zich in pronkgewaad te steken. Een vrouw zou bij zulk een gelegenheid het liefst zacht ritselende, glanzend-zijden japonnen dragen, ware het niet, dat zo'n aankoop nogal eens op financiële bezwa ren stuit. „Dan maar iets eenvou- digers bovendien is zo'n jurk moeilijk te onder houden, en ze geeft niet gaarne zoveel geld uit, om hem na een paar keer dragen in de kast te la ten hangen De vrouw legt het hoofd dan maar in de schoot, hoewel in haar onderbe wustzijn het verlangen naar een schitterend ge waad blijft knagen. Ge lukkig voor haar zijn er tegenwoordig stoffen op de markt, die er net zo uitzien als zijde, maar die bovendien eenvoudig te wassen zijn, zonder dat er iets aan de schoonheid der stof verloren gaat. Tot deze stoffen behoort dralon-ultrapan; 'n schit terend materiaal, met 'n frappante zijdeglans. De stof heeft een prachtige valling, en diepe, intense kleuren, als pauwblauw en smaragd, komen in dra lon-ultrapan goed uit. Het wassen is gemakkelijk zelf uit te voeren, en de stof ondervindt er geen schade van. De vrouw kan dus de feestdagen opluis teren met een fraaie japon uit „dralon-zijde". En als de nieuwe aanwinst haar goed bevalt - hetgeen zeker het geval zal zijn - is er goed nieuws voor haar. In het voorjaar zullen nieuwe modellen In dralon-ultrapan uitkomen voor feestelijke dagen in de zomer. Horizontaal: 1 ijle stof. 4. lofdicht. 6. indien. 9. dun. 12. Europeaan. 14. gat in het ijs. 17. groot stuk steen. 19. plaats in Noord-Nederland. 22. dus. 23 plaats in Noord-Holland. 26. bep. telwoord. 27. galerij. 30. voormalig Russisch heerser. 32 vloerbedekking. 34. bewust. 36. vuur pijl. 38. Europeaan. 39. gewicht. 41. rond gaande klimmende beweging. 42. op de wijze van. 44. ik (Lat.) 45. delfstof. 47 staaldraad. 48. deel v. e. schip. 50. gebo gen. 51. voorzetsel 52. bevestiging. 53. godsdienst. 54. rivier in Italië. 55. punt. 58 deel v. d. arm. 61. oude IJslandse literatuur. 64. plaats in de Betuwe. 67. deel v. e. kippenhok. 68. soort onderwijs. 70 jongensnaam. 71. meisjesnaam. 73. familielid. 74. bloem. 76 grimas. 78. ge weldig. 80. gebruik v. anders eigendom 82. turngerei. 84. Engelse titel. 86. soort metaal. 88. insekteneter. 90. aantal rijen 93 gindse. 95. ontkenning. 96. familielid. 97. streep. 98. kloosterzuster. 99. vloerbe dekking. 100 gevangenis. Verticaal: 1 kwijtschelding van straf 2 als onder. 3. deel v. e. dierenlichaam. 5. onverstandig. 6. gevangenschap. 7. soort onderwijs. 8 gevat. 9. erg gemeen 10. landbouwwerktuig. 11. eetgerei (mv.). 13. noodsein. 14 hij die wreekt. 15. N.V. (Duitse afk.l. 16. in het kort gezegd. 18. groente. 19. lichaamsvocht. 20. Frans, pers. voornaamw. 21. dwaas. 22. echtge noot. 24. omroepvereniging. 25. grote bijl. 28. bevel. 29. vogel. 31. tafelgerei. 33. schouderversiersel. 35. zoogdieren. 37. zelfzucht. 40. op dit moment. 43 Chinese maat. 46. baardje. 47. vruchtennat. 49 open plek in het bos. 50. herkauwer 55. spreken. 56. ingang. 57. namelijk. 59 godsspraak 60 blazend, fluitend geluid maken. 61. kippenprodukten. 62 iets beleven in de slaap. 63. als volgt. 65 inwendige organen. 66. plaats in Noord- Afrika. 68. voormalig Ned. eiland. 69. dikwijls (Duits). 71. Duitse badplaats. 72. oosterse jongensnaam. 75. drank. 77. vis. 79. deel v. e. kippenhok. 81. nauw. 83. zeepwater. 85. hetzelfde. 87. graafwerk- tuig. 89. jongensnaam. 91. van de wind af. 92. ambtshalve (Lat afk.94. wind richting. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ming eige kepot zou schaome as ikke van de voetbalbond 'n brie- fie zou kriege waorin sting, Knelis jie mag je heule leve op gin enkel voetbalveld meer komme om te kieke, waant jie bin as 'n wildeman tekeer egaon bie de wedstried tusse S.E.C. en manne uut Amsterdam. Da was maor schelde en lelie uutdeele, dus wullie wille Knelis nie meer zien. Zo'n briefie heb ikke nie ekreege, waant ikke gaon nie tekeer op 'n voebalveld, maor 'n frommes in Huls. Dat leit bie Simpelveld. Je mot ming nie vraoge waor dat persies leit, waant ikke weet 't nie. 't Is netuurlek zo'n gat as Boerekool- stronkeradeel. Daor is 'n voebalclub en Piet Baggen is aonvoerder. Die Piet het zeuve broertjes en zussies en ok 'n moe der. Die staot elleke zondag aan de kaant te bleré. 'k Schat datter kingders dan tuus leige te blere mit bolusse in d'rluu kletsnatte bokse. Die moe Baggen loop maor laangs dat veld te baggere en maor tekeer gaon. Dat zal wel zo'n bietje wee- ze van bloed an de paol en schup 'm immekaor, Piet, waant nie veur niks het dat frommes noeng 'n briefie van de voetbalbond ekreege. Omdazze zo heb loope blere en lelie heb loope uutdeele mag dat wief nie meer op voebalvelde komme. Das fing veur mekaor, dan ken ze op zongdag veur d'r acht deeres en jonges zorrege en thuus blére en lelie uutdeele. Jonges, jonges, wat binne die frommese van S E C., B.D.C., Hees en V.V Z. dan toch 'n fesoenlijke frommesse. Die schreeuwe nie bloed an de paol en schup die manne immekaor, maor zo van ajje 'n doelpunt maok. Piet of Jan of Bart, dan krieg je van ming 'n klap zoen. En die manne maor doelpunte maoke As ikke nie zo old en stief was dee ikke ok vast met, maor ming motte ze nie bie S.E.C. en nie bie B.D.C. en nie bie Hees en nie bie V.V.Z. Geen ouwe kerels d'rin zeige die manne En dan zeig ikke dankiewel veur 't komplement. K.L.M.-conflicl up Binnenhof besproken. De Tweede Kamer, heeft de eind sprint ingezet om haar begrotings behandeling nog vóór kerstmis gereed te krijgen Hoofdonderwerp van de dis cussie werd gevormd bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Wa terstaat, over de onenigheden, welke in de K.L.M.-directie de laatste weken op zo dramatische wijze tot explosie zijn gekomen. De Kamerleden waren kritisch gestemd over de vele tegenstrijdigheden, welke in de voorlichting over de gang van za ken waren verstrekt. Algemeen werd ver langd, dat minister Van Aartsen ophel dering zou verstrekken. De bewindsman van Verkeer en Water staat verschool zich toen niet langer achter de formele vaagheden, welke hij in de schrifteüjke gedachtenwisseling naar voren had gebracht. Hij bevestigde, dat president-commissaris Den Hollander zou aftreden. Hij verweet deze, dat hij vertegenwoordigers van de categorale bonden had ontvangen, ook nadat deze tegen de directie in opstand waren ge komen. VOOR 5 GOEDE OPLOSSINGEN STELLEN WIJ DE NAVOLGENDE PRIJZEN BESCHIKBAAR De uitgeknipte puzzel moet, voorzien van naam en adres, worden gestoken in een envelop, waarop in de linker bovenhoek het woord „Kerstpuzzel". Inzending kan geschieden tot zaterdag, 28 december, 12 uur. De winnaars en de juiste oplossing worden in het nummer van 31 december bekend gemaakt. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 GEBOREN Lars Felix, zoon van F. M. Ladrak en A. E. Mohr. Baarn, Van Beet- hovenlaan 26. Dick Christiaan Alexan- der, zoon van D T. G. van 't Hof en W C. Foeken, Lijsterbeslaan 10, Vuren. Willibrordus Adrianus, zoon van E, A. H. van Dorresteijn en A. M. Rademaker, Burgem. Grothestraat 53A. Chrysosto- mus, zoon van D, Vijlbrief en E. M. A Ruizendaal, Gerard Doulaan 23, Baarn. Achterom 6 - Hilversum - Telef, 48700 (1 min. van station) verlaten en De Snippen kregen nu de gelegenheid de stand op 7-1 te brengen. Door Koos Iseger werd het 7-2, daarna 8-2 en tenslotte door Gerard v. d. Bor 8-3. Op tweede kerstdag zullen de leden van de Instuif R.K Jong Soest een kerstbal houden in de zaal van gebouw St. Jo seph. Het orkest Peter Artz uit Utrecht zal de dansmuziek verzorgen. dat het heel moeilijk spelen is in het bad aan de Heiligeweg als men dit niet kent. Al spoedig was het dan ook 4-0 voor de gastheren. Door Gerard v. d. Bor werd het 4-1 en vervolgens 5-1. In de tweede heJft ging het veel beter en De Duinkikkers zouden zeker tot re delijke resultaten gekomen zijn als de scheidsrechter niet zulke vreemde en on begrijpelijke beslissingen genomen had. De Zoete en v. d. Bor moesten het water

Soester Courant | 1963 | | pagina 6