Wethouder De Haan opende noodsehool. Officiële mededelingen. HET OOG GERICHT OP DE POLITIE. SOESTERBERG Nieuwjaarsbijeenkomst Humanistiseh Verbond. B.D.C. oefende. Vereniging van bijenhouders. Spreekuur Burgemeester. B.D.C.-handbal. Soester schaakelub. Evangelisatiesamenkomst. Ned. Chr. Vrouwenbond. Duinkikkers verloren. Katholiek Vrouwengilde. A.B.T.B. Larix vergiftigde schapen. Wedstrijd op Peter's Baan. Bijeenkomst Zilver Tetra. Eiermarkt. Mooie middag voor bejaarden. Toneeluitvoering voor de kerkbouw. DINSDAG 21 JANUARI'1964. 43ste JAARGANG No. 6. SOESTER OÜRANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.40 - per post 2.55 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 Wethouder K. de Haan heeft zaterdag morgen de noodschoot naast de De Sa- vornin Lohmanschool aan de Driehoeks- weg geopend. Deze tweeklassige school is daar door personeel van gemeentewer ken geplaatst. De onderdelen zijn in Roden. Drente, vervaardigd. Thans doet de school dienst ter ontlasting van de enige christelijke school die Soest- Zuid heeft, maar als er een tweede school gebouwd is dan kan de noodsehool in an- terrein rond het nieuwe gebouw binnen afzienbare tijd opgeknapt wordt. Door de vorst is het werk vertraagd. Tevens sprak hij de wens uit dat spoedig de kleuterschool bij de De Savornin "Loh manschool gebouwd zal worden. Deze bouw zal het onderwijs tijdelijk onguns tig beïnvloeden, maar voor een lagere school is het van belang dat er een kleu terschool dichtbij komt, want de kleuters van nu zullen straks de leerlingen van dere delen van de gemeente gebruikt worden. Het afbreken en opbouwen brengt slechts 800,aan kosten mee. De leerlinge Tineke Kalkman bood de wethouder de sleutel van de school aan, die op een kussen met het wapen van Soest lag. Bij het betreden van de school konden alle aanwezigen zien dat men niet welkom is met naaldhakken aan. Een groot bord waarschuwde de dames tegen het gebruik van dit voor de vloer zo schadelijke schoeisel. De noodsehool is een bijzonder fraai ge- - houw .met twee lokalen, een. kamer voor de leerkrachten en toiletten. Na de opening werd koffie gedronken in gebouw De Rank. Daar voerde wethouder De Haan het woord. Hij wees erop dat de noodsehool in prettige samenwerking van het gemeentebestuur met het schoolbe stuur tot stand gekomen was. Met scho lenbouw kan een schoolbestuur nog moeilijker uit de weg dan een gemeen tebestuur, zodat in gezamenlijk overleg voor de huisvesting van de kinderen ge zorgd moet worden. De bouw van deze school is wat vertraagd en het aanvan kelijke plan, gereed te zijn voor het be gin van het cursusjaar 1963-1964 kon niet verwezenlijkt worden. De heer De Haan prees de werkwijze van het hoofd der school en de leerkrachten. Zij heb ben geroeid met de riemen die ze had den en gewerkt met overbezette klassen. Nu kan het klassegemiddelde gelukkig omlaag. De wethouder dankte voor de wijze waarop door hoofd en leerkrachten begrip getoond was voor de moeilijke situatie, waaraan nu gelukkig een einde gekomen is. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur de nieuwe school ook el ders in de gemeente te gebruiken als daaraan behoefte is. De school kan als het moet een zelfstandige rol spelen, bijvoorbeeld als het begin van een school in een nieuwe wijk. In de school is dan ook meer ruimte dan eigenlijk bij een bestaande school nodig is. Naar de mening van de wethouder heeft het personeel van gemeentewerken de school zo fraai afgewerkt dat men met deze noodsehool heel goed voor de dag kan komen. Hij sprak de wens uit dat het onderwijs in deze school vrucht zal dragen. Namens het bestuur van de vereniging „De school met den Bijbel" voerde de heer P. Beekman het woord. Het Be stuur was vertegenwoordigd door de he ren Beekman, L. J. Meijer en J. Vrij- link. Voorzitter H Fennema was door ziekte afwezig. De heer Beekman dankte het college van B. en W. en in het bijzonder wethouder De Haan voor de wijze waarop steeds geijverd wordt in het belang van het onderwijs. Menige gemeente kan hier aan een voorbeeld nemen. Deze zorg ge schiedt zeer onpartijdig en zonder aan- ziens des persoons. De heer Beekman bracht ook dank aan het personeel van gemeentewerken. Het hoofd van de school, de heer Hoek stra, dankte de wethouder voor zijn aan wezigheid en het verrichten van de ope ningsplechtigheid. Steeds kan het school bestuur rekenen op de medewerking van het gemeentebestuur en de wethouder is altijd bereid problemen te bespreken en te zoeken naar een oplossing. De nieu we school is een prachtige school, aldus de heer Hoekstra, die dank bracht aan de heren Fros, Hulshof en Lagerwerf van gemeentewerken, met wie steeds overleg in de beste verstandhouding gepleegd kon worden, het gebouw is bijzonder mooi afgewerkt en de leerlingen, die het noodlokaal dat in 1948 in gebruik geno men werd het kippenhok noemden, zul len dat met dit gebouw zeker niet doen. Graag zou de heer Hoekstra zien dat het de lagere school zijn. Met een dankwoord voor het college van B. en W. en de dienst van gemeente werken besloot de heer Hoekstra zijn toespraak. De gemeenschap Soest-Baarn van het Humanistisch Verbond kwam zondagmid dag ter gelegenheid van de jaarwisseling in jeugdherberg „De Heidebloem" bijeen. De zeer druk bezochte bijeenkomst be gon met een gezamenlijke lunch in de gezellig ingerichte dagzaal. De voorzitter, de heer Tj. Krips, dankte de jeugdher- bergouders voor de vele goede zorgen die aan dit deel van het programma be steed waren. In het kort herinnerde hij aan enige voor het Humanistisch Ver bond belangrijke zaken, onder meer de aanstelling binnen enkele maanden van een aantal geestelijke raadslieden in het leger en de sinds enige tijd op gang zijnde opleiding van docenten voor het Humanistisch vormingsonderwijs op de middelbare scholen. Na de lunch heette de heer Krips de jongeren-cabaretgroep uit de gemeen schap Hilversum van harte welkom. De eetzaal was spoedig in een toneelzaal ver anderd. De amateurcabaretiers brachten een bijzonder puntig en vlot programma van liedjes en sketches, waarin ook in terne zaken van het Verbond satirisch op de korrel werden genomen. Dit ver hinderde evenwel niet dat de aanwezigen herhaaldelijk door luid applaus hun waardering te kennen gaven. Het bleek dat humanisten er op z'n tijd wel eens behagen in kunnen scheppen eigen heb belijkheden in een kritisch licht te zien geplaatst. Het laatste deel van de middag werd gevuld door de heer Erbé, vader van de jeugdherberg, die aan de hand van een keur van dia's op bijzonder onderhou dende wijze vertelde van de reizen, door hem en zijn vrouw in Joego-Slavië ge maakt. Het bleek dat hij met een open oog het land bereisd heeft, zodat hij veel interessants wist mee te delen over dorpen en steden, visvangst, wijn bouw en folklore. De voorzitter sloot de bijeenkomst met een hartelijk woord van dank aan alle medewerkers. B.D.C. heeft zondag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Limvio uit Baarn. Het veld was hard, maar goed te bespelen. De B.D.C.-ers konden er beter op te recht dan de spelers van Limvio en al gauw was het 4-0 voor het Soester elf tal. Limvio scoorde voor de rust een maal. B.D.C. was ook in de tweede helft ster ker en het werd 7-2. Het tweede team van B.D.C. speelde tegen het tweede van Limvio, dat er niet veel van terecht bracht. Het werd 8-0 voor de B.D.C.-ers. De afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Neder land heeft de jaarvergadering in res taurant Zonneheuvel gehouden onder voorzitterscap van de heer A. J. v. Breu- kelen. In zijn openingswoord sprak hij over de slechte resultaten van het af gelopen jaar. De strenge winter was fataal en honderden volken werden ver nietigd. Hierna volgden een slecht voor jaar en een natte zomer. Vele volken gingen verloren bij het reizen naar het fruit door bespuiting van de vruchtbo men. Het bestuur raadt de leden dan ook aan naar het koolzaad te reizen en niet naar het fruit. Uit het jaarverslag van secretaris A Dijkstra bleek onder meer dat het leden tal stabiel gebleven is. De honingop- brengst was bijzonder laag. Waarschijn lijk zou de schade in de winter 1962-1963 beperkt gebleven zijn als er meer jonge volken ingekorfd waren. Door de mede werking van de leden Smit en v. d. Broek konden de bijenhouders die al hun volken verloren hadden weer op gang geholpen worden. Penningmeester J. v. Breukelen gaf het financieel overzicht, waaruit bleek dat er een batig saldo in kas is. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat de burgemeester verhinderd is mor gen (woensdag 22 januari) zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. Het eerste herenteam won zondag met 12-7 van Amersfoort 2, dat op de tweede plaats van de ranglijst stond en deze aan BD.C. moest afstaan. Limvio heeft in deze afdeling de leiding en Amers foort staat nu op de derde plaats. Het tweede herenteam verloor met 5-9 van D.E.S. De jongens verloren met 8-10 van Fidelitas en de dames-juniores won nen met 6-2 van S.D.O. 2. Dit is de twee de overwinning van dit team in de com petitie. Op 17 januari ontving Soest 1 de Baarn- se schaakclub Baarn I in het Oranje Ho tel, maar heeft helaas verloren met 314-5t4 en een arbitrage partij. De uit slag was: J. Zijtveld-W. Bos 0-1. C. Blokpoel-W. Zalsman 0-1. C. Samson-J. Spakman arbitrage. W. Benschop-W. Bosscha 0-1. C. van Dijk-Mw. Heemskerk 0-1. A. van Dijk-H Wierke 1-0. A. v. Zuilen-Dr. C Henny 0-1. .1 Timmer-E. de Vries 1-0. W. Huiser-A. Bestman 14-14. A. Hilhorst-J. v. Munster 1-0. Donderdagavond wordt in gebouw ,,De Rank" een interkerkelijke evangelisatie samenkomst gehouden, waarin zal spre ken ds Glashouwer uit Driebergen. Medewerking verleent The Stringband uit Hilversum. De afd. Soestdijk hield een bijeenkomst, waarop door de heer Douwstra namens het Bureau voor Merk-artikelen, een zeer gevarieerde avond werd gegeven. De productie van verschillende artikelen werd aan de hand van kleurendia's ge toond, van welke artikelen er meerdere ter keuring werden aangeboden. Aan het eind van de avond reikten de helpster van de heer Douwstra boekjes met recepten en enige proefpakjes uit. Voor de thuisgebleven echtgenoten ont vingen alle dames een sigaar en lucifers. Het herenteam van De Duinkikkers heeft met 4-8 verloren van „De Vest" uit Naarden en grotendeels was dit te wijten aan het feit dat keeper W. v. d. Bor niet erg op dreef was. De score werd geopend door G. v. d. Bor, die de Duinkikkers de leiding gaf. Met een houdbaar schot maakte De Vest gelijk. Het werd 2-1 voor De Vest en 2-2 door Koos Iseger. Weer nam De Vest de leiding en nu maakten De Duinkikkers na een goede combinatie van v. d. Bor en Iseger ge lijk. Het werd 4-3 voor De Vest en nog voor de rust 4-4 door van de Bor. Na de rust had het Duinkikkerteam niets meer in te brengen. In het doel had v. d. Bor weinig geluk en hij moest zich nog viermaal laten passeren. Op zaterdag 25 januari zal Fons Jansen voor de leden van het Katholiek Vrou wengilde afdeling Soest optreden met zijn programma „De Lachende Kerk". Alle katholieke belangstellenden zijn op deze avond welkom. Deze bijeenkomst is in het St. Josephgebouw. Op woensdag 5 februari zullen de leden van de afdeling het carnaval vieren in het St. Josephgebouw Hedenavond zal ir. J. Bouwman, hoofd van de sociaal-economische voorlichtings dienst van de A.B T.B, in het St. Joseph gebouw, voor de leden van de afdeling Soest der A.B.T.B. spreken. Onder meer worden het ontwikkelings- en sanerings fonds, de erfopvolging en het onderwerp studerende- en thuiswerkende kinderen, behandeld. De schapen van de heer N. H. Breede- veld, directeur van het gasbedrijf, braken door de omheining van het weiland aan de Lange Brinkweg waar ze graasden en kwamen achter het abattoir terecht. Daar deden ze zich tegoed aan takken, waaronder die van 'n larix. Ze werden ziek en drie dieren zijn al gestorven. Morgenmiddag (woensdag), te 2.30 uur, heeft op de ijsbaan aan de Eemweg, voor meisjes en jongens van 15, 16 en 17 jaar, een wedstrijd plaats over een afstand van 1500 meter. De inschrijving heeft plaats in de be stuurskamer op de ijsbaan en fraaie prijzen zijn beschikbaar. De aquariumvereniging Zilver Tetra hield gisteravond een bijeenkomst in De Gou den Ploeg. De heer A. v. d. Nieuwenhui- zen, algemeen bij de leden als spreker bekend, hield een causerie met dia's die tot titel „De gouden draad" had. Achtereenvolgens toonde hij vogels in het wild en besprak deze, vogels in de nesten met hun jongen en vlinders die onder meer hun schrikhouding lieten zien. Hiermee brengen ze vogels in de war die een aanval willen doen. Na de pauze werden koraalvissen en de tropische zoetwatervissen van het aqua rium getoond en besproken. Voorzitter K. Zeldenrust sprak een wel komstwoord en een dankwoord. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 220.000 stuks in prijzen van 10,tot 11,25. Middenprijs 10,35. Prijs per kg. 1,67. WEDER OPBOUW WET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan K. Las van Bennekom en H. W. van Asch, p/a Hellingweg 12 te Soest, op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te ver lenen voor het bouwen van 15 woningen met bijgebouwen op het perceel, gelegen aan de Kastanjelaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummers 2852, 2851, 2795 en 2919 (ged.), zulks in afwij king van het uitbreidingsplan Soest-Zuid. Alvorens een definitieve beslissing te ne- De Engelse politie is niet gewapend, de Nederlandse wel. Wie het in zijn hoofd haalt een Engelse agent te vermoorden die komt onherroepelijk aan de galg. Wie een Nederlandse agent vermoordt krijgt een paar jaar of wordt op aan raden van een psychiater naar een „open inrichting" gestuurd, zodat hij de benen kan nemen als hij daar zin in heeft. De Nederlandse politieman heeft schiet les gehad en hij draagt een geladen re volver. Het is de bedoeling dat hij schiet als het nodig is, want anders kon hij dat pistool wel thuis laten. Er wordt heel weinig door de politie geschoten en daar uit blijkt dat politiemannen zich geen cowboys voelen die op alles schieten wat beweegt. Wordt er per ongeluk wel ge schoten, omdat de agent die dit doet het beslist noodzakelijk acht, dan is Leiden in last. „In hoeverre dit schieten nog gevolgen zal hebben na bestudering van de opge maakte rapporten, zal een punt van overweging uitmaken". Die eventuele ge volgen komen dan natuurlijk voor reke ning van de Amsterdamse agent, die geschoten heeft. Die heeft leren schieten en die een geladen revolver draagt om te kunnen schieten als het nodig is. Dat is natuurlijk de reinste kolder. De man schoot op de getuige van een inbraak, die door een andere getuige voor de in breker aangezien werd. Terecht werd hem verzocht mee te gaan naar het bureau, omdat hij misschien wel de dief was die het hardst „houdt de dief!" riep. Dat zou niet de eerste keer zijn. Hij wei gerde mee te gaan, verzette zich, toen hij beetgepakt werd en gedroeg zich eigen lijk heel vreemd voor een onschuldige. Toen viel het schot, dat helemaal geen ramp aangericht heeft. Politie en „slachtoffer" kwamen samen voor de televisie en alles leek koek en ei. Toch moesten vele mensen zo nodig na deze uitzending opbellen en vreselijk op de politie schelden. Misschien zou het niet gek zijn als deze warhoofden eens op straat door een zeer stevig mannetje aangevallen werden. Dan zouden ze heel erg om de politie roepen. Als er een agent verscheen dan zou die moeten zeggen: „Ik kijk wel uit. Ik schiet niet, ik sla niet en ik steek niet. Zoek het zelf maar uit. Ik ga wel een straatje om, want als ik niets doe kan ik ook geen last krijgen". KANTMAN. men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 januari 1964. Ook de wereldkampioen autorennen 1963, de Engelsman Graham Hill, neemt aan de Rally van Monte Carlo 1964 deel. Graham Hill hier sa men met zijn partner in de Rallye, Ann Hall. Vorige jaren was dat Pat Moss, de zuster van de autocoureur Sterling Moss. Een bijzonder mooie middag was het voor tal van bejaarden van de algemene bejaardensociëteit voor wie vrijdagmiddag in het Hervormd jeugdgebouw aan de Buys Ballotlaan Zuster M. A. Wolff aan de hand van mooie kleurendia's kwam vertellen over Land en Volk van Zuid- West Afrika, het voormalige Duitse man daatgebied, waar zij als zendelinge in verschillende poliklinieken van het uit gestrekte land de laatste vier jaar had vertoefd. De prachtige dia's gaven een afwisselend beeld van het merkwaardige land met zijn gescharkeerde kleurlingen bevolking en zijn verschillende land schappen, woestenijen van dorheid, die zodra de regenperiode invalt worden om getoverd in een waas van groen en bloemen. Ook zag men verschillende volkstypen, die goed waren geobserveerd. Een vrolijke groep werd op een geluids bandje vast gelegd. Mevrouw Willemsen bracht na afloop zuster Wolff hartelijk dank voor deze zeer interessante en leer zame middag. Grote dank zijn de be jaarden ongetwijfeld ook verschuldigd aan het wakkere comité dat reeds zo veel mooie en gezellige middagen voor hen heeft voorbereid. In het kader van de kerkbouw-acties Soesterberg voor de bouw van een Her vormde Kerk werd vrijdagavond door de toneelvereniging „Ohder Ons" uit Den Dolder een opvoering gegeven van „Wij weten niet alles", toneelspel door Kees Beswino. Het knappe toneelstuk dat een blik geeft op tal van dingen in het leven, die alleen voor insiders bestaan, werd goed vertolkt. Daarvan getuigde ook het warme applaus na elk bedrijf. Na afloop bracht ds Vroegop zijn grote dank uit aan de spelers voor wat zij met talent geheel belangeloos hadden ge bracht alsmede de heer Van der Veen van de commissie kerkbouw voor zijn groot aandeel in de voorbereiding van deze avond.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1