A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN D00REN U kunt niet ailes weten! KWAK II Donna Douglas of w< '1 Elly May Clampett. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BERGERLIJKE STAND. De gehele nacht heerlijk warm. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT BATENBURG's Erkende =2 Auto en Scooterrijschool w Blaffen tegen de maan. Standen biljarteompetitie. c GEEF U ZELF EEN RUGGESTEUNTJE Een potige kerel op de rug en toch glimlachen. Dir. H. W. Veilinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer) GEBOREN: Saskia Rosalina Berendina, d. van H. C. Heinhuis en B, M. A. Spoel, Ruysdaellaan 50. Edwin Klaas Hessel, zoon van C E. H. J. Verhoef en G. van Urk, Hobbemalaan 2. Casper Jozefus, zoon van J. Vuursteen en Th. M Th. van Haaren, Christiaan Huygenslaan 3. Alex Ronald William, zoon van E. A. la Mark en M. M. Vonk, Baarn, Esdoorn laan 17. Ruth Ingrid. dochter van H J. Duinsbergen en S. Schut, Amersfoort- sestraat 29a. Hendrica Petronella Ma ria, dochter van A. P. C. Hooft en H. C. Blom, Klaarwaterweg 95. Hendrika Antonia, dochter van J. M. Poort en M. P. Broekhuis, Plesmanstraat 339. Ralph Steve, zoon van O. Wolff cn C H Douwes, van Weedestraat 58. Jacob Roland, zoon van C. J. Schepen en G E. Jansen, Jacob Catslaan 9. Carolina Mathilda Maria, dochter van J. B. van der Leek en M. C. M. Buitendijk, Aagje Dekenlaan 31. Richard, zoon van R. van den Duine en H. W. Masmeijer, Kerkpad Z.Z. 150. Martinus Hendri- kus, zoon van H, J. de Jong en J. M. van Wegen, den Blieklaan 41. Anto nia Christina, dochter van H. W. J. van Leek en B. Rotman, Nieuweweg 60a. Corinne Wilma, dochter van P. M. van der Leer en E. H Paul, Vermeerlaan 61 Esther Maria, dochter van R. Heidel- berg en W. M. J. van Eeden, Ir Menko- laan 81. Gertjan, zoon van G. J. Maassen en W. Voigt, Beetzlaan 96. Charmaine Louise, dochter van L. Klop en J. Johannes, Birkstaat 138. ONDERTROUWD: Gerardus Johannes van Zal, Schaepmanstraat 80 en Johan- na Gerarda Maria van de Kant, Kerk straat 66. Piet van Schaik, Voorthui zen, Jan de Jagerweg 15 en Sara Geer- truida van Asselt, Koninginnelaan 132. Jozef Gijsbertus Hendrikus Zeijderveld, Wieksloterweg O.Z. 27 en Gerarda Walet, Wieksloterweg O.Z. 27. Gerardus Jo hannes Snijder, Herengracht 348hs, Aml sterdam en Amalia Wilhelmina van Dorresteijn, Klaarwaterweg 3. Steven van Essen, Buys Ballotlaan 39 en Maasje Jannetje Knopper, Krommestraat 68, -Amersfoort. GEHUWD Lambertus Johannes Pe trus van den Bosch, Parelstraat 42, Utrecht en Grietje van den Broek, Schaepmanstraat 75. Albertus Gerar dus Sevink, Koekoekweg 19 en Maria Wilhelmina Sukel, Laanstraat 86. OVERLEDEN: Dina Johanna Bezemer. 86 jaar, Inspecteur Schreuderlaan 2. Arie van den Broek, 82 jaar, weduwnaar van H. van Ree, Soesterbergsestraat 131 Hendrik Majoor, 78 jaar, echtgenoot van A. Praag, Beukenlaan 31. Gijsber tus Johannes Gerhardus Adrianus Cor-' nelis Fleers, 77 jaar echtgenoot van G. S. van der Woude, Inspecteur Schreu derlaan 2. Theresia Breuer, 87 jaar, weduwe van L. J. C. De Reijck, Talma- laan 14. Grietje Water, 91 jaar, we duwe van A. Nieuwland, Nieuwerhoek- plein 10. als de een of andere voorbijgaande gril, maar om te ontdekken, hoe ik in de we reld moet staan. Om de wereld en mij zelf te kunnen begrijpen", legt ze uit. „Ze is beslist geen sexbom en ze houdt niet van heupwiegen en zo. Maar toch windt ze alle mannen om haar vinger", vertelt een publiciteitsagent van haar filmmaatschappij in Hollywood. „Af spraakjes maken met Donna is er niet bij. Ook in dit opzicht is zij anders dan haar collega's". Ze is geen mannenhaatster, dat niet, maar het is eenvoudig zo, dat ze geen tijd heeft voor mannen. Als ze in de studio klaar is, gaat ze zo snel mogelijk naar haar kleine flat, eet vegetarisch en gaat dan aan het werk. Dat wil zeg gen studeren aan haar rol voor de vol gende repetities ze mist nooit ook, maar een regel tekst, zegt Buddy Ebsen, de routinier die de rol van vader Clampett speelt en die haar „de hardst werkende jonge actrice, die ik ooit gekend heb" noemt). Als er geen rol te leren valt, gaat Donna brieven van bewonderaars beantwoorden; ze neemt zangles (haar ongetrainde stem heeft een bereik van vier akkoorden) of ze gaat naar een cursus metafysica. een secretaresse haar bij het schrijven van de antwoordbriefjes. Maar zodra er een zinnig episteltje komt, klimt Don na zelf in de pen. Huwelijksaanzoeken en zo gaan echter naar de secretaresse. Over gewetensvol gesproken: Donna probeert altijd eerüjk tegenover haar publiek te staan. Dat heeft ze altijd ge daan, opk aan het begin van haar car rière, toen ze eens deelnam aan een re- clame-„eetwedstrijd". Het ging erom, wie de meest gekruide spijzen kon eten. „Ze zeiden dat ik wel met een trucje kon winnen, maar ik wou de mensen niet bij de neus nemen", aldus vertelt ze ach teraf. „Ik heb dus echt alles opgege ten en ik ben er doodziek van ge weest". Tijdens de (overigens maar korte) zo mervakantie van de Hillbillies is Elly May niet stil gaan zitten. Ze heeft een tournee door de Verenigde Staten ge maakt en is zelfs opgetreden in Japan, waar de Clampetts ook vaste gasten van de kijkers zijn. De meeste bezoekers van de shows, waarin zij optreedt, zouden het allang best vinden, als ze in haar Elly May costuum op het toneel zou verschijnen zonder meer, maar daar past Donna voor. Ze wil beslist meer dan het meisje Clampett zijn en daarom heeft ze hard gestudeerd op haar zingen en dansen. Wat dat betreft, aldus een ou dere collega, mist ze ervaring, maar ze tijd is een zaak van jezelf. Je bent zo oud als je zelf denkt", philosofeert ze. „Als ze willen dat ik voor een meisje van achttien speel, ben ik een meisje van achttien. Ik zou desnoods ook een vrouw van veertig kunnen zijn". En daarmee zit ze op haar praatstoel. „Teveel ac trices zien hun carrière stranden op de leeftijd", legt ze uit. „Soms krijgen ze een rol omdat ze te jong zijn en een an dere keer zijn ze te oud". De gehele familie Clampett in Beverly Hillbilly bij elkaar. V.l.n.r. Mac Baer Jr.; Donna Douglas; Irene Ryan en Buddy Ebsen. „Metafysica", zegt Donna er zelf van „is zo iets als het bewustzijn, dat er meer op de wereld bestaat dan alleen maar puur zintuigelijke waarneming. Ik ge loof, dat alle dingen in dit leven hun betekenis hebben en dat alles wat je overkomt je persoonlijkheid beinvloedt". Donna Douglas is een van de (weinige) gewetensvolle artiesten, die er een ge wetenszaak van maken hun fanmail altijd zelf te beantwoorden. Dat deed ze tenminste, totdat haar succes zo groot werd, dat er tussen de duizend en 1200 brieven per week kwamen. Nu helpt is zo brutaal als een hond. Ze heeft geen ogenblik angst als ze - zoals maar al te vaak, omdat het zo goed bij haar past - met wilde dieren op moet treden. „Als ik maar op mezelf vertrouw en niet bang ben, dan lukt het wel", verklaart Donna zelf haar houding. „Dan hebben de die ren respect voor je". ,,'t Is ongelofelijk, ze oefent maar even met de beesten en dan treedt ze op", huivert een toneelmeester. „Griezelig". Er zijn twee dingen, waarover Donna Douglas niet wil praten. Niet over haar leeftijd en niet over haar zoontje. „Leef- PHILIPS ELEKTRISCHE DEKEN met automatische temperatuur-regeling f 98.- Soesterbergsestraat 51c - Telef. 2379 Waarschijnlijk is Donna zelf ongeveer 24 jaar oud. Ze heeft een zoontje van zeven, dat werd geboren, nadat ze als teenager was getrouwd. „We waren veel te jong, we dachten meer aan baseball spelen dan wat anders", meent ze nu Haar' man is later hertrouwd. Donna zelf niet. Haar zoontje woont bij haar ouders in Louisiana. Zodra ze voldoende heeft verdiend, wil ze een huisje kopen in Hollywood, waar vader, moeder en haar zoontje bij haar kunnen wonen. Donna was het enige meisje in een gezin met alleen maar jongens. Daarom is ze wellicht zo'n wildebras en bijdehandje geworden. Dat kwam haar trouwens uit stekend van pas, toen ze voor de rol van Elly May Clampett getest zou wor den. „Ze was eigenlijk net zo'n meisje, ze hoefde de rol niet te spelen", was het commentaar van de cameraman, die deze proef afnam. En dat is geen wonder, want nadat haar ouders naar de stad waren verhuisd, bracht Donna samen met haar broers altijd haar vakantie door op de boerderij van haar grootou ders. Daar leerde ze alles van het boe renbedrijf, de koeien en de varkens. GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 Op de H.B.S. was het filmsterretje van nu al gauw een echt haantje-de-voorste. In 1957 werd ze gekozen als Miss New Orleans. Aan die „eetwedstrijd" verdien de ze een tournee voor een reclameac tie van een peperhandel Dat bracht haar voor de plaatselijke televisie en de eerste stap op de ladder naar het succes was gezet. Maar Donna Douglas nam geen genoegen met plaatselijke bekendheid. Ze wilde haar vleugels wijder uitslaan en trok naar New York, waar ze als typiste en als fotomodel werkte. Het duurde niet lang of de aandacht van de televisiepro ducers viel op haar. Ze maakte haar de buut in heel onbetekenende rolletjes in de Perry Como Show en daarna bleven ook vermaarde Amerikaanse TV gasthe ren als Ed Sullivan niet achter. Het had is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Gedipl. A.B A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) rj-2 U wordt gehaald en gebracht. 'V niet veel te betekenen, wat Donna daar deed, maar haar carrière was begonnen en toen producer Hal Wallis haar ver schijning opmerkte, duurde het niet lang of ze had een contract voor zes maan den bij diens filmmaatschappij in haar zak. Vijf en veertig rolletjes in TV spe len waren het gevolg. „Het was net of ik een half jaar naar school ging en bovendien nog geld toe kreeg", herinnert ze zich lachend, „zoveel heb ik in die tijd geleerd". En toen kwam het grote ogenblik. Paul Hc-nning zocht de medewerkers voor de nieuwe serie Beverly Hillbillies. Hij herinnerde zich het blondje uit de film „Lover come back'. Donna Douglas. En hij vroeg haar met nog 149 andere meiskes een test te komen maken voor de rol van Elly May Clampett. Bijna was deze kans Donna's mooie neusje voorbij gegaan, want kort voor de proef- opname kreeg ze een auto-ongeluk, waardoor ze in het ziekenhuis belandde. Henning gaf haar echter een paar weken uitstel. Tijdens die proef opname moest ze een man op de schouders nemen De pijn was ondragelijk, vertelde ze la ter, toen ze eenmaal aangenomen was. Ze beet evenwel op haar tanden en het lukte. Een potige kerel op de rug en toch glimlachen Nu is Donna Douglas een ster met gevestigde reputatie. Ze woont in een kleine huurflat in Hollywood Hills met alleen het gezelschap van haar parkietje Francis. Het huisje staat dicht bij de studio's. Haar kamer staat vol herinne ringen aan allerlei Hillbilly-afleveringen, gekke dingen, die haar fans stuurden en dan natuurlijk boeken. Veel boeken, de meeste over filosofie en dergelijke. Bo vendien vindt men in een hoek een oud spinet en een buste van Francesco van Assissi, de schutspatroon van de dieren. Daar, temidden van al die dingen voelt dit eenvoudige boeremeisje, dat nooit een echte Hollywood ster zal worden zich thuis. Ze krijgt nooit de allures van zo'n ster „Donna is een van de weinige ster ren uit Hollywood, die nooit een psychi ater nodig zullen hebben", schetste een vriend haar. „Om de simpele reden, dat ze geen problemen heeft". Eerlijk, oprecht, hard werkend en gul lachend, ziedaar Donna Douglas. Het toneelspel van deze naam wordt zaterdag as. opgevoerd door de Toneel vereniging „G'ns Genoegen" In de zaal van Hotel Eemland. Aanvang 8 uur Klasse C 1. Klasse C 2. Oranj eboom 40-9 Soesterkw. 1. 46-17 O.D.L. 1 33-14 Soestdijk 1 42-19 Princesse 1 28-19 V.V.V. 1 37-23 Verg. Wagen 2 27-20 De Poedel 3 34-26 K.W.S. 1 23-16 Zomerlust 2 31-29 Leusderkw. 1 22-16 Puntenb. 1 28-31 Ver. Wagen 1 17-21 Leusderkw 2" 26-32 Ver. Wagen 3 16-22 Zomerlust 1 26-33 De Poedel 1 16-23 De Faam 1 - 24-34 De Poedel 2 13-24 Puntenb. 2 21-36 Astoria 1 10-26 Klasse 3. Klasse C 4 A. Princesse 2 42-19 Princesse 3 53-10 Leusderkw 3 41-20 V.V.V. 2 38-22 Oranj eb. 2 38-22 De Poedel 4 37-24 Soestdijk 2 37-24 Soesterkw. 3 34-26 Soesterkw 2 31-28 Astoria 2 29-30 Puntenb. 3 30-29 Zomerlust 3 29-30 K.W.S. 2 30-29 Centraal 1 28-31 O.D.L. 2 29-30 Leusderkw. 4 27-32 V.O.L. 1 23-35 Ver. Wagen 4 21-37 K.O.T. 1 18-40 De Vriends. 1 20-38 Klasse C 4 C. Klasse C 4 B. De Poedel 7 50-12 De Poedel 6 51-12 De Faam 2 45-17 De Poedel 5 41-20 Soestdijk 3 36-24 Magneet 1 38-14 Princesse 5 34-26 Princesse 4 35-16 Princesse 6 33-27 V.V.V. 3 35-16 O.D.L. 3 31-28 V.O.L. 2 23-28 Princesse 7 29-30 Zomerlust 4 21-29 Magneet 2 24-34 Leusderkw. 5 18-32 K.O.T. 3 22-36 ZES. 1 15-34 V.V.V. 4 11-44 K.O.T. 2 11-45 Indien u uien hebt schoon gemaakt, kunt u de lucht van uw handen ver drijven, door ze na het wasen even af te vegen met wat zout Als u vloeipapier of plastic legt in de keukenladen, voorkomt u vetvlekken in het houtwerk en maakt u die laden straks gemakkelijker schoon. De mat onder een trap glijdt niet weg indien u er een paar ringen aan beves tigd en deze om de onderste traproede haakt. Het omkrullen van vloerkleedjes kunt u voorkomen door er aan de achterzijde een rand anti-slipband of ruwe stof te gen te naaien en daar tussen enkele ba leinen van een oud corset of een paar breipennen te steken. py Een van de opmerkelijkste - en onge- f-, twijfeld ook een van de mooiste - f. blondjes, die Hollywood sinds jaren de wereld heeft getoond is Donna Douglas, De naam zegt de meeste Nederlanders niet'veel; in Amerika is Donna evenwel een van de populairste sterren van het ogenblik En weinigen twijfelen eraan, of haar roem zal binnen afzienbare tijd ook tot ons land zijn doorgedrongen. Donna Douglas is nl. sinds enkele weken een van de vaste verschijningen op de vaderlandse televisieschermen. Zij is dochter Elly May van de Clampett-fami lie uit de nieuwe televisie-strip The Be verly Hillbillies. De serie staat in ons land nog maar aan het begin: in Ame rika evenwel is ze de populairste van het ogenblik. Iedere week kijken 54 miljoen Amerikanen naar de avonturen van de Clampetts. Donna Douglas is in een klein plaatsje in de staat Louisiana geboren. Maar nu woont ze m Hollywood en ze is erg mooi. De combinatie betekent voor velen zoiets als: dan zal ze wel zo'n dom meisje zijn. Maar Donna is om de drom mel niet dom en dat niet alleen, omdat ze zo voortreffelijk een koe kan melken de varkens kan verzorgen en als een kwa jongen op haar vingers kan fluiten. Ze is allervriendelijkst, maar toch een bij zonder zelfstandig vrouwtje, dat in Holly wood als een buitenbeentje wordt be schouwd en in de wereld van haar colle ga's soms wat chynisch wordt beoor deeld, wat alleen maar voor haar voor deel spreekt. Donna Douglas verdiept zich graag in wijsbegeerte en parapsychologie. „Niet AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u o'ók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan *000 banken en bijkantoren. De spaarbank met volledige bankservice.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2