MARCHAL HAARMODE - - IPPW IK HEB DE PRINSES ECHT VERWEND. Alles voor uw kantoor Van de Ven's Boekhandel Soesterbergsestraat 53 VAN BUUREN >v._ TWEEDE BLAD Firma G. van de Pol Briefordners Kasboeken Dossiermappen Bankpost - Doorslag Cyelostylepapier Linten - Stencils - Carbon Auto- en Scooterrijschool Eikenlaan 1 - Telefoon 4685 V oetbalprogramma. Samenkomst. Handbalprogramma. Jubileumconcert P.V.0. .V-S* -4v jy tT Korfbal. Mannenkoor Apollo. Bioscoopprogramma. Loodgieters werkzaamheden. Tijdrede. Europa 1.2.3. VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT Een dichte mistbank kwam vanuit zee de Haarlemmermeerpolder binnenzeilen toen de omroepster van Schiphol aan kondigde, dat de Cornet machine van Olympic Airways veilig was geland en binnen enkele minuten op het beton nen platform zou arriveren. „Net op tijd mompelde een der dienstdoende politiemannen, „binnen een kwartiertje zit de luchthaven potdicht en is het uitwijken geblazen voor de machines." Met de dienaar van Hermandad stond ik te wachten op de aankomst van het toestel, waarmee prinses Beatrix van Nederland van een korte vakantie in Griekenland terugkeerde naar huis. Met donderend geweld kwam de Cornet aan rollen. Een voor een stopten vervolgens de straalmotoren en even later zwaaide de vliegtuigdeur triomfantelijk open. Een in het korenblauw gekleede stewar- „Ik ben twintig jaar geleden geboren op het witte sprookjeseiland Mykonos. Wel eens van gehoord? Ja nou dan weet u dat Mykonos een paradijs is van rust. Nergens ter wereld zijn zoveel we vende en zingende vrouwen als op mijn geboorte-eiland. Als kind speelde ik in de nauwe straatjes, die allemaal uitmonden op de haven. Ik was tien jaar toen mijn vader ons boeltje inpakte en naar Pireaus trok, waar hij vuurtorenwachter werd. Met heimwee in ons hart gingen mijn moeder, mijn eusje en ik met vader mee in de eiland-boot. Hij wilde vooruit en al gaat er geen dag voorbij of er wordt in ons huis over Mykonos gepraat toch hebben we geen van allen spijt gehad van die stap. Maar met de va kanties kunt u ons weer op Mykonos vinden. Vader praat de hele dag met de vissers, moeder kruipt steevast achter het weefgetouw en mijn zusje en ik vol- Catarin Nicolopoulou in een espressobar genietend van een kopje zwarte koffie. dess rende de trap omlaag en met een gelukkige glimlach keek zij omhoog, waar de kroonprinses van Holland in de deuropening verscheen. Een hofauto reed voor, maar alvorens in te stappen gaf prinses Beatrix de gast- vrouwe van de lucht een hand en zei: „Thank you verry much I had a wunderful flight De twinig jarige Catarin Nicolopoulou, die dit koninklijk compliment blozend in ontvangst nam, vertelde mij korte tijd later hoe prettig zij het gevonden had de vliegende prinses met wat extra ser vice te hebben mogen omringen. „Ik heb haar echt een beetje verwend aan boord en zij was zo spontaan en hartelijk, dat mijn collega en ik deze vlucht niet gauw zullen vergeten. Veel contact heb ik natuurlijk niet met haar gehad maar wel voldoende om te weten te komen, dat zij erg van Griekenland Telefoon 2419 Baarn - Nieuwstraat 29 - Telefoon 2301 houdt en er nog vaak hoopt te komen." Omdat Catarin Nicolopoulou een lange dag in Amsterdam bleef, was ik in de gelegenheid dit sympathieke meisje uit het prachtige Hellas beter te leren kennen. Toen ik haar vroeg waar zij het liefst heen wilde in Amsterdam, zei ze zonder aarzelen: „Naar het museum van Rembrandt van Rijn wat de Acro- polis voor Athene is, is Rembrandt voor Amsterdam." Welnu, de volgende ochtend dwaalden Catarin en ik door de joyeuze zalen van het Rijksmuseum en zij was bij de oude meesters gewoon niet weg te slaan. Vooral de „Nachtwacht" van Rembrandt en „Het biddende vrouwtje" van Johan- nes Vermeer, boeiden het artistieke meis je ten zeerste. Diep onder de indruk van de Gouden Eeuw-kunstenaars kocht Ca tarin een dik boek met schitterende re- produkties. „Dit kunstwerk krijgt een goed plaatsje op mijn boekenrekje in Athene", lachte zij toen wij een espresso bar inwipten om een kopje zwarte kof fie te drinken. Het was in de gezellige sfeer van dit Amsterdamse „krukken-restaurant" dat Catarin mij iets vertelde over haar leven en streven. gen cursussen aan de school voor schil- derkust, die gebouwd is tegen een rotsige heuvel." Catarin Nicolopoulou heeft van pure geestdrift haar koffie koud laten worden. Zij neemt een fikse slok en vervolgt dan: „Ik heb, omdat ik goed kon leren een beurs gekregen, waardoor ik in Athene het beroemde Grieks-Amerikaanse Pierce College for Girls" kon volgen. Mijn leraren maakten er mij op attent, dat ik talent had voor talen en op hun aanraden ben ik mij toe gaan leggen op Engels en Frans. Met succes mag ik wel zeggen, want toen ik een jaar gele den door de experts van Olympic Air ways over mijn talenkennis duchtig aan de tand werd gevoeld was ik niet te vangen. Ja, ik heb nog geaarzeld of ik wel de lucht in zou gaan. Ik had ook vanwege mijn talenknobbel gids kunnen worden. Misschien doe ik dat nog wel eens, maar dan moet ik eerst weer vier jaar naar de universiteit om volledig op de hoogte te komen van de rijke geschie denis van mijn land." Praten en luisteren dat kon Catarin uit stekend. Haar belangstelling voor de cultuur van Amsterdam was bijzonder groot. Verrukt bekeek Catarin de gevels der grachthuizen en ook de brede Amstel, waarboven enorme zeilschepen van wol ken dreven, fascineerden het meisje, dat opgroeide aan de waterkant van dat ei landje in de Egeische Zee. „Amsterdam heeft kleur de stad heeft iets zuivers. Ik kom hier graag te rug", vertelde Catarin, die door de maatschappij, die het eigendom van de beroemde Griekse reder Onnassis is, uit gezocht om zgn. V.I.P.'s (zeer belangrijke personen) op hun reizen door de lucht te vergezellen als gast-vrouwe." Ik heb KOOP N voor de wereldkampioen schappen op de schaats KOOP NU voor de Olympische spelen Imperial 59 cm Compleet met 2e kanaal Ondanks prijsverhogingen kunnen wij deze aanbie ding dank zij het enorme succes prolongeren. Bum SOEST VAN WEEDESTRAAT 18 TELEFOON 02955-2786 FILIALEN DOOR HET GEHELE LAND Voor zaterdag en zondag staan de vol gende voetbalwedstrijden op het pro gramma: Zondag: S.E.C. 1-E.T.O. 1 2.30 uur. Baarn 2-S.E.C. 2 2.30 uur. Kampong 1-B.D.C. 1 2 uur. S.D.O. 2-B.D.C. 2 12 uur. Veense Boys 2-S.E.C. 3 12.30 uur. Hilversum 6-B.D.C. 3 2 uur. S.E.C. 4-K.V.V.A. 4 12 uur. B.D.C. 5-A.P.W.C. 4 2.30 uur B.D.C. 6-Quick 6 12 uur. B.D.C. 7-Amsvorde 5 12 uur. Zaterdag D.O.B.-V.V Z. 1 S uur. Hees 2-V.C.U. 2 3 uur. Terschuurse Boys 2-V.V.Z. 3 3 uur. S.E.C. A-De Meern A 3 uur. S.E.C. B-Hoogland A 3 uur S.E.C. C-Woudenberg A 3 uur. B.D.C. B-Odi '58 B 3 uur. B.D.C. C-Spakenburg C 3 uur. Quick F-S.E.C. D 3 uur. S.E.C. a-H.V.C. a 2 uur. Quick a-B.D.C. a 3 uur. AP.W.C. a-S.E.C. b 3 uur. Quick b-B.D.C. c 2 uur. K.V.V.A b-SEC c 3 uur B.D.C. d-H.V.C. ee 2 uur B D.C. ee-Scherpenzeel b 2 uur. S.E.C. d-H.V.C. g 2 uur. Ds D. W. Veldkamp, Vrij-Evangelisch predikant te Hilversum, spreekt woens dagavond, in gebouw Prins Bernhard- laan 2, over „Wie God verlaat heeft smart op smart te vrezen". De zaalhandbalcompetitie loopt ten einde en voor B.D.C. is dan ook een heel mager programma samengesteld. Slechts de he ren-aspiranten spelen en zij komen uit tegen H.H.C. De harmonie Patiëntia Vincit Omnia zal op vrijdag 31 januari in het St. Joseph- gebouw een jubileumconcert geven ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan. Dirigent is de heer Th. Hulleman. P.V.O. zal het volgende programma uit voeren: 1. De langste dag, mars van Paul Anka. 2. Selectie uit Der Bettel- student van Karl Millöcker. 3. Serenade Napolitaine van Gerhard Winkler. 4. Them Basses, mars van G. H. Huffins. 5. Selectie uit The Geisha van Jones. 6. The Phanton Brigade van W. H. Mydd- leton. 7. Chanson Hindoue van Rimsky Korsakow, met pistonsolo van J. Vos. 8. SCHRIKSLAAN 19 SOES TDIJK TELEFOON 3990 gehad Koning Boudewijn ....Prins Albert met prinses Paola en nu Prinses Beatrix om van de filmsterren maar niet te spreken. Het valt mij altijd op hoe eenvoudig en sportief de V.I.P.'s over het algemeen zijn," zegt Catarin. Toen ik de volgende ochtend Catarin Ni colopoulou naar Schiphol bracht alwaar de blinkend opgepoetste straalneus weer gereed stond voor de terugtocht naar de Acropolis, zei Catarin: „Wat is het toch heerlijk, dat de luchtvaart er is. Ik beschouw de vliegtuigen, die tussen de landen op de wereldbol heen en weer kruisen als evenzovele vriendschapsban den. Als ik straks in Athene terug ben zal ik mijn ouders vertellen over deze meest merkwaardige reis, waarbij ik het voorrecht had kennis te maken met Amsterdam, de koningin onder de ste- al heel wat hoge personages aan boordden Tot ziens." -"*' i k'ir «sas Catarin Nicolipoulou kan het natuurlijk niet laten om even haar aandacht te scheken aan de duiven van de Dam te Amsterdam. The Great Little Army, mars van Ken- neth J. Alford. De toneelvereniging „Kerkebuurt" zal een deel van deze avond verzorgen en het vrolijke spel in drie bedrijven „In de vergulde os" opvoeren Zaterdag 25 januari spelen teams van de korfbalvereniging „De Meteoren" de vol gende wedstrijden in de Bernhardhal te Utrecht Meteoren 3-Sprit 2. Welgele gen 3-Meteoren 3. Meteoren 3-Avanti 1. Zondag worden gespeeld: Meteoren 1- Biko 3. Zwaluwen 3-Meteoren 1. Meteo ren 1-Excelsior 3. De juniores spelen te gen teams van Zwaluwen, Olympia en Welgelegen. De leden en ereleden van de mannen- zangvereniging Apollo hebben een feest avond in gebouw Credo gehouden met hun echtgenoten. Na een diner trad het cabaretgezelschap H. v. Wijk op. Een goochelaar, imitator, drummer en akkordeonist zorgden voor de goede stemming. Woensdagavond gaf Apollo een uitvoe ring in huize „De Blinkert", tehuis voor chronische zieken van het Leger des Heils te Baarn. Er werden werken van Palestrina, Weber, Bruckner, de Vaal, Verdi, Melchior, Grétry en Martin Koe- kelkoren uitgevoerd. Jan de Hartog maakte ruim twintig jaar geleden naam met het boek „Hol lands Glorie". Korte tijd daarna schreef hij „Gods Geuzen", het boek dat van he den tot en met zondag in het City-thea ter als film draait. Rock Hudson en Burl Ives vervullen de hoofdrollen. Anton Drager, jong arts, begint zijn werkzaamheden in 1936 in Nederlands Oost-Indië. Hij wordt assistent van de arts die al dertig jaar de lepra in Indië bestrijdt. Er is echter meer te doen, want ook de strijd tegen de tovernaars- medicijnmannen vergt heel wat energie. De jonge dokter krijgt de opdracht de ambtenaar Harrij Vroolijk in het oer woud op te sporen. Hij is aan de drank VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 24 JANUARI 1964. en door de machtige tovenaars-medicijn man Boeroebi tot waanzin gebracht. Hij wordt door Vroolijk aangevallen en moet hem neerschieten. Bij het opsporen van een tweede slachtoffer van de tovenaar wordt hijzelf het derde en slechts met moeite wordt hij uit de jungle gered. Van maandag tot en met woensdag „In vasie op Guam", een film die begint met de verraderlijke aanval op Pearl Harbour in 1941 en die eindigt met de verovering van het eiland Guam door de Amerika nen op de Japanners. De bezetting van het eiland, een afde ling van de Amerikaanse marine, moet kort na de aanval op Pearl Harbour capituleren voor de Japanners. Radioman Tweed duikt onder en ver blijft twee jaar in een grot. Van daaruit kan hij spionagewerkzaamheden ver richten en mede door zijn werk wordt het mogelijk het eiland te heroveren. Zondagmiddag draait de film „De een zame wreker" met Rory Calhoun en Yvonne de Carlo. Het is het ruige ver haal van ruwe kerels die hun eigen wet ten maakten en daarnaar leefden. Zij bestrijden blanken en Indianen, maar moeten tenslotte capituleren voor recht en wet. 7an Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Dinsdagavond 28 januari, half acht, houdt ds Dorsman, predikant der Ned. Herv. Kerk te Staphorst, voor de staatk. Ger Partij, afd. Soest-Baarn, een tijdrede in de Kleine Rembrandtzaal, alhier. Het Soester jeugdcomité, dat ontstaan is door de aktie Europa 1.2.3., zal met een discussie- en voorlichtingsavond op zater dag 25 januari in gebouw Eltheto, bij het busstation Soest-Zuid, een begin maken met de nationale Europa 1.2.3.- aktie in Soest. Iedere jongere tussen 17 en 25 jaar, die beseft dat over 10 a 25 jaar Europa zijn Europa is, is van harte welkom. Er zal over alle zaken die met Europa, dus met de toekomst van de huidige jon geren, verband houden, gesproken wor den en er zullen inlichtingen verstrekt worden. De avond zal tevens de eerste zijn in een rij van discussieavonden over Europa, de E.E.G., de E.G.K.S., Euratom en de jeugd in Europa. Waarschijnlijk zullen de volgende avon den in een speciaal „Europahuis" ge houden worden.

Soester Courant | 1964 | | pagina 5