U kunt niet alles weten! Ellesha Beton-lndusfrie Officiële mededelingen. Soest voor dertig jaar. Illegale wapenhande laar in de val van „De rode hand ervaren chauffeur. ohair is in de mode Ter overdenking. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Dienstplicht. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. Films over bijenteelt. Biljartstanden. Kaarten bij S.E.C. Kwamen wapens voor Algerije en Aden ook uit ons land jongens TE KOOP van SCHALKWIJK Het volgende staat in het verenigings blad van de christelijke gymnastiekver eniging „Olympia": „Dit stukje is nu eens niet in de eerste plaats voor onze leden maar voor onze predikanten en kerkeraden. Is het u wel eens opgevallen hoeveel aandacht Christus besteed heeft aan het menselijk lichaam? Bijna al de wonde ren, die in de evangeliën zijn opgete kend hebben betrekking op genezing en herstel van gebreken. Hebt u wel eens opgemerkt hoeveel aan dacht in Genesis besteed wordt aan de schepping van het menselijk lichaam? Dit lichaam is voor God kennelijk niet van ondergeschikt belang. Toch heeft u als geestelijke leiders van ons volk door alle eeuwen heen dit aspect van ons leven verwaarloosd. Wilt u het bewijs? In onze kerken hoort u de predikanten regelmatig bidden voor onze christelijke organisaties van barmhartigheid, onze christelijke vakorganisaties, onze chris telijke pers, omroep, politieke partijen en nog veel meer. Maar heeft u ook wel eens een predikant horen bidden voor onze christelijke sportorganisaties? Ik niet! Heeft u een ouderling ooit wel eens ho ren informeren of we naar draagkracht onze christelijke sportorganisaties steu nen? Ik niet! Indien u niet snel aandacht geeft aan onze christelijke sport, zijn we in tien jaar op de fles. En evenals toneel en film is er dan weer een levensterrein, waarop de christen zich moeilijk thuis kan voelen omdat zijn leiders gefaald hebben. B. Kerkhoff is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Ingevolge artikel 34 van de dienstplicht wet kan kostwinnersvergoeding worden toegekend, indien door het verblijf in werkelijke dienst van de opgeroepene, in financieel opzicht voldoende middelen tot levensonderhoud aan zijn verwanten komen te ontbreken. Kostwinnersvergoeding kan worden toe gekend ten aanzien van de opgeroepene, door wiens verblijf in werkelijke dienst de totale gezinsinkomsten met inbegrip van eventuele kinderbijslag per week te ruglopen beneden de hieronder genoemde bedragen. Voor gezinnen met minder dan 7 pers., bij een persoon 116,twee personen 126,drie personen 137,vier per sonen 148,vijf personen 159,zes personen 170, Voor gezinnen met 7 of meer pers. 26, per achterblijvend gezinslid. Een aanvraag om kostwinnersvergoeding behoort te worden ingediend ten ge meentehuize, afdeling militaire zaken, onder overlegging van bewijsstukken be treffende bruto-inkomsten van de op geroepene en de gezinsleden. De aanvraag moet geschieden ongeveer 4 weken voor de datum van opkomst in werkelijke dienst of uiterlijk binnen 10 dagen nadat de gezinsinkomsten zodanig zijn gewijzigd, dat naar het oordeel van belanghebbende aanspraak op vergoeding is ontstaan. Het is noodzakelijk deze termijnen in acht te nemen, aangezien de vergoeding niet met terugwerkende kracht wordt toegekend. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport. (Rouwkamer). GEBOREN Nellie Afien, dochter van A. G. van Gent en S. Douwstra, Leestraat 29, Baarn. Petronella Elisabeth, doch ter van G. C. van den Berg en P. E. Kaats, Staringlaan 14. Martinus Jaco- bus, zoon van J. H de Jong en J. M. Hoogeboom, Middelwijkstraat 10. Fran- ciscus, zoon van H. Kleijn en M. C. Gijtenbeek, Korte Hartweg 3. Gerard Teunis Jan, zoon van T. J, van Barne- veld en H. J. Huijgen, Waldeck Pyrmont- laan 4. Catharina Wilhelmina, doch ter van B. van Dijk en A. E. van Asch, Noorderweg 81. Gerardus Johannes Wouterus, zoon van W W. v. Logtestijn en A. C Kuijper, Kerkpad Z.Z. 3. Jo- hanna Maria, dochter van H. W. Schim mel en C. Verhoef, Birkstraat 110. Mike, zoon van J. M. van Noort en R. E Lappen-Busch, August Janssenweg 38, Baarn. Maarten Marcel, zoon van W. van de Ruit en H. E. Haring, Baarn, Ko ningsweg 6 Johannes Pieter, zoon van H C. Roel en J. G. van der Wolf, Pias- weg 10. Adrianus Johannes, zoon van J. A. den Blanken en P. C. M. de Jong, Nieuwstraat 23. ONDERTROUWD Gijsbertus Marinus van de Craats, Sinnemaplein 10 en Anto- nia Cornelia Carla Vierveijzer, Sterren- bergweg 28. GEHUWD Antonius Cornelis Petrus van Uden, Kreitmolenstsraat 39, Udenhout en Aleida Maria Adelaar, Lange Brinkw. 15. Manfred Josef Schweiger, Ingolstaedter- strasse 1, Mailing (Duitsland) en Lies- beth Hellinga, Aagje Dekenlaan 32. Kornelis Pieter Evenhuis, Bosstraat 64 en en Johanna Alida Appelboom, Torenlaan 41, Baarn. Klarus Verwoerd, Lange Brinkweg 1 en Theodora Catharina Ma ria Wagner, Vermeerlaan 2. OVERLEDEN Abram Jansen, 63 jaar, echtgenoot van C. Stam, Gladiolenstraat 10, Velsen. Karei Frans Vervat, 77 jr„ weduwnaar van B. Hoekstra, Heuvelweg 2A. Paulus Johannes van Wegen, 78 jaar, weduwnaar van B. M. van den Berg, Insingerstraat 56. Op vrijdag 14 februari is er in gebouw De Rank een filmavond voor leden van de afdeling Soest der Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt, de Dierenbe scherming en de Natuurwacht. Er wordt een film over bijenteelt gedraaid, een film over bloemen, een natuurreservaat in Canada, de film „Four seasons" en men kan het leven van trekvogels aan de hand van filmbeelden zien. Klasse C 1. Oranjeb. 1 Onder de— Linden 1 Verg. W. 2 K.W.S. 1 Princesse 1 Leusd.kw. 1 Verg W. 1 De Poedel 1 Verg. W. 3 De Poedel 2 Astoria 2 8 43-11 8 36-18 8 31-23 7 30-16 7 26-19 7 24-20 7 22-23 7 20-25 716-26 6 13-24 610-26 Klasse C Soesterkw. 1 Soestdijk 1 De Poedel 3 V.V.V. 1 Zomerlust 2 Leusderkw. 2 Puntenburg 1 Zomerlust 1 De Faam 1 Puntenburg 2 2. 8 53-19 8 49-21 8 43-26 8 37-31 8 33-35 8 31-36 8 30-37 8 30-37 8 29-38 8 25-40 Klasse C 3 Princesse 2 Oranjeb. 2 Soestdijk 2 Leusderkw. 3 Onder de Linden 2 K.W.S. 2 Soesterkw. 2 Puntenburg 3 VOL. 1 KOT. Klasse C De Poedel 6 De Poedel 5 De Magneet 1 Princesse 4 V.V.V. 3 V.O.L. 2 Zomerlust 4 Leusderkw 5 Z.E.F 1 K.O.T 2 8 49-21 8 45-24 8 44-26 8 43-26 8 36-32 8 35-33 8 33-34 8 32-35 8 27-39 8 20-46 4 B. 8 56-16 8 46-24 7 45-16 7 39-20 7 35-26 7 32-28 7 23-35 7 22-36 615-34 811-53 Klasse C Princesse 3 De Poedel 4 V.V.V. 2 Astoria 2 Centraal 1 Soesterkw. 3 Zomerlust 3 Vriendsch. 1 Verg. Wag. 4 Leusderkw. 4 4 A. 8 62-10 8 39-30 8 38-30 8 38-30 8 35-33 8 34-34 8 31-36 8 29-38 8 28-39 8 27-40 Klasse C 4 C. De Poedel 7 De Faam 2 Soestdijk 3 Princesse 5 Onder de Linden 3 Princesse 7 Princesse 6 Magneet 2 K.O.T. 3 V.V.V. 4 8 57-14 8 47-23 8 39-30 8 36-32 8 36-32 8 36-32 8 35-32 8 30-36 8 26-40 816-48 Aan de vijfde ronde van de klaverjas- competitie om de O. L. Zimmermanbe- ker werd deelgenomen door 52 leden, poolleden en donateurs van S.E.C.Er werd gespeeld in hotel Bos en Duin, waar de heer W. de Bruin de prijzen uitreik te Hij deelde mee dat de datum van de volgende ronde 14 februari is. De uitslag was: 1. H. Stoel, 6402 punten. 2. A. W. v. Veenendaal 6398. 3. H. Brons 6279. 4. Mevr Van Zoghei 6212. 5. D. H. Tuenter 6183. 6. Mevr. van 't Klooster 6169. 7. W. v Drie 6073. 8. F. v. d. Brug ge 6051. 9. H. Hornsveld 5964 Op 31 januari is er een klaverjastournooi voor leden, poolleden en donateurs van S.E.C., dat georganiseerd wordt door de eigenaar van hotel Bos en Duin. Er zijn vrouwen die heel graag een kind hebben, terwijl andere dames wei nig voor het moederschap voelen. Dat was dertig jaar geleden ook al zo. Wie beslist geen kind wenste kon voor 75, een preparaat kopen waardoor de ooie vaar niet kwam. De prijs was best, maar het middel niet, want bij diverse vrou wen traden verlammingsverschijnselen op, zodat ook in de Soester Courant te gen dit nare wondermiddel gewaar schuwd werd. Meneer J. H. had zich voorgenomen een lekker sappig stukje rundvlees in de winkel van het slachthuis te gaan halen voor de civiele prijs van 40 cent. Hij kon daar om negen uur terecht, maar pas om half tien kwam de man die het vlees moest verkopen Dat vond hij niet het ergste, schreef hij in de krant. Wel had hij iets tegen de walgelijke stank bij het slachthuis, die veroorzaakt werd door koeienkadavers, die er onafgedekt lagen te stinken terwijl mensen voor de winkel op het malse en sappige stukje vlees stonden te wachten. Ze konden ook nog van een schouwspel genieten, want het stinkende gedoe werd met een kabel in een auto gehesen. „Mij is voor altijd de lust vergaan in de winkel van de gemeentelijke slachtplaats een lekker en smakelijk stukje vlees te kopen", al dus de verontwaardigde man. In januari 1933 had Soest ruim 15.000 inwoners en thans ruim 30.000. Onder de 15.000 van toen bevonden zich 120 werklozen, die voor weinig geld heide moesten ontginnen en een bassin voor het afgewerkte water van het Soester natuurbad moesten graven. Tante Loes trachtte de kinderen wijs te maken dat Klein Duimpje een zusje had. Wij weten beter, maar die kleine stakkers werden natuurlijk het slachtof fer van deze valse voorlichting. Een huurder mag bij verhuizing meene men al hetgeen hij in het huis op eigen kosten heeft aangebracht, mits zulks ge daan wordt zonder beschadiging van het gehuurde. Twintig duiven verbruiken ongeveer even veel lucht als een paard. Het hok moet dus luchtig zijn. Vooral 's zomers. Het Landgericht onder presidium van dr. Ernst Kohl is thans begonnen met de be handeling van de zaak contra Ernst Wilhelm Springer, 38 jaar oud, die vol gens de dagvaarding van de procureur- generaal, dr. Paul Thamm, zich aan een aantal hoogst ernstige feiten op het ge bied van de verboden wapen- en spring- stoffenhandel zou hebben schuldig ge maakt. De man is in de val gelopen, die de Franse organisatie „De rode hand" op listige wijze voor hem had opengezet. In tegenstelling tot andere wapenhan delaren die wapentuig en munitie lever den aan de Algerijnse verzetsbeweging, is hij niet zonder vorm van proces uit de weg geruimd. Er is een kneedbom onder zijn auto aangebracht, maar er volgde ook een telefoontje. Springer kon kiezen tussen zijn Franse aartsvijanden en de Duitse politie. Hij koos de laatste, ter bescherming, maar hij kreeg nu zijn proces als verdachte in een openbaar proces. Kneedbom verraadde zijn praktijken. Ernst Wilhelm Springer, wonende Fal- kenburgerstrasse 134 te Bad Segeberg (Sleeswijk-Holstein), staat bekend als „neo-nazi" en maakte tot 1952 deel uit van de - verboden - „Socialistische Rijks partij" (S.R.P.) en had voor die groepe ring zitting in de Westduitse bondsdag I volksvertegenwoordiging Nadat de partij in 1952 onwettig werd verklaard door het Opperste Gerechts hof vertrok de afgevaardigde naar Egyp te en Syrië, welke landen aan de heer Springer politiek asyl verleenden. Hij werd in die landen regelmatig gesigna leerd in de toonaangevende Arabische kringen, evenals zijn vriend Otto Ernst Remer, generaal-majoor b.d., die tijdens de tweede wereldoorlog geruime tijd be last was met de verdediging van de rijks hoofdstad en tevens een belangrijk aan deel heeft gehad m het neerslaan van de actie van bepaalde Duitse officieren en intellectuelen tegen Adolf Hitier. Kort daarop vertrok Springer weer naar Europa in dienst van de „Oriënt Tra ding Company" (Ortraco), naar later bleek de vuurwapen- en springstoffenin- koopcentrale van de F.L.N. In diezelfde periode werd hij aangesteld als agent van de im- en exportfirma Broek en Schanrs in Hamburg. Ook hier, bij deze firma, had Springer een bepaalde re latie in de persoon van één der direc teuren dier firma en wel in dr. Gerhard Krüger, eveneens een oud lid van de S.R.P. De heer Krüger vertoefde regel matig in de Ver. Arabische republiek. De aanleiding tot het politie-onderzoek. Op de 23ste januari van het vorig jaar omsingelden rechercheurs van de Kieler politie op Springers eigen verzoek zijn fraaie bungalow in Bad Segeberg. In hun gezelschap bevonden zich enkele leden van de Westduitse mijnopruimingsdienst in verband met een telefonische waar schuwing dat onder zijn auto die in de garage stond gestald een kneedbom was aangebracht. De mensen van de mijnop ruimingsdienst stelden vast dat de ge heimzinnige mededeling op waarheid be rustte. Onder de Mercedes-Benz met ken teken SE-E300 bevond zich inderdaad een bom die - wanneer zij tot ontploffing zou zijn gekomen - een enorme ravage in de naaste omgeving zou hebben aan gericht, om over het mogelijk verlies aan mensenlevens maar niet te spreken. Noch het ingestelde onderzoek, noch de in uitzicht gestelde beloning van 3000 DM welke zouden kunnen leiden tot de opsporing en aanhouding van de da- der(s), leverde tot op heden geen enkel resultaat op. Dossier: M.2-K.M.S. - 1/62 - 1 70/62. In aansluiting op dit onderzoek werd de wapenhandelaar op grond van het dos sier 2-K.M.S.-1/62-1-70/62, in staat van beschuldiging gesteld en wel op grond van de navolgende feiten: 1) overtreding van de wet betreffende het gebruik van springstoffen ter berei king van een misdadig, dan wel gevaar lijk doel; 2) overtreding van de wet betreffende de verboden uitvoer van oorlogstuig; 3) overtreding van de vuurwapenwet, meermalen gepleegd. De procureur-generaal stelde tenslotte vast dat de handelaar in de Tsjechische hoofdstad grote hoeveelheden vuurwa pens en munitie, verpakt in 2000 kisten of kratten, met een totaalgewicht van 80.000 kg had gekocht in opdracht van de reeds genoemde maatschappij „Or traco" en via Joego-Slavië naar Syrië had gezonden. Deze enorme voorraden werden in Joego-Slavië door de politie ontdekt en in beslaggenomen en pas voor doorvoer vrijgegeven nadat door de - voormalige - minister van buitenland se zaken in Syrië, Salah el-Din el-Bitar, een beroep op maarschalk Tito had ge daan. Het oorlogstuig werd daarop door gezonden naar Latakia in Syrië, doch aldaar ter hand gesteld aan vertegen woordigers van de Franse verzetsorgani satie, de F.L.N. Bij de opening van de kratten bleek, dat een deel der vuur wapenen door de Joegoslavische politie onklaar was gemaakt. Ook kwam tijdens het onderzoek vast te staan, dat door Springer geweren en karabijnen met de daarbij behorende munitie, vanuit Duitsland waren geleverd aan Sjeik Quasi Abu Ganen, verblijfhou- dende in het onder Britse bescherming (protectoraat) staande Aden. Uit de zakelijke correspondentie tussen de verdachte en de F.L.N. bleek voorts, dat Springer grote hoeveelheden wapens, waaronder kanonnen, houwitsers, pant- Op 1 februari hopen onze geliefde Ouders A. B. GRIFT en C. A. GRIFT-MULDERS, de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen RICHARD en MARIAN JOHAN. ANDRé Receptie 2.30-4 uur in gebouw „Credo". Ju- lianalaan 19, Soestdijk Soestdijk, januari 1964. Hartweg 9. WONINGRULL. Wie wil mijn nieuwbouwhuis, bev. gr. zitkamer, 3 slaapka mers, douchecel, gr. zol der, voor- en achtertuin, huurprijs 12,75 p week, ruilen tegen groter huis Hogere huur geen be zwaar. Br. onder letter AE 95 bur. S.Crt. Voor onze expeditie vra gen wij voor enkele dagen per week (maandag en donderdag of vrijdag) net PERSOON (in 't bezit van rijbewijs). Wasserij Soest dijk, tel. 2893. Te koop BUTAGASKA CHEL, zg.a.n. Na 18 uur Pelikaanweg 10. Confectieatelier „Pribor", vraagt NAAISTER en leerling-naaister. Aan melden tussen 8 en 17 u. Steenhoffstr. 52B, Soest. Gem. zitkamer, slaapka mer, keuken, douche, c.v. en fietsenbergplaats aan geboden voor verpleeg ster (s), onderwijzeres (sen>, sociaal werkster e.d. Br onder letter B P aan bur. S.Crt. Te koop 2-persoons hou ten LEDIKANT met 3-de- iige kapokmatras, f 25, Kerkpad N.Z. 50. Te huur 2 grote SCHU REN met opslagruimte Centrum Soest. Br. onder Ietter A.K. 18 bur. S.Crt. Te koop zg.a.n. KOLEN- CONVECTOR, E. M. Jaars- ma, Clovis 14500 kcal. Gallenkamp Pelsweg 6. KUNSTSCHAATSEN te koop Merk ..IJs-revue", maat 42, z.g a.n. Pijnen burg 9. Soest Handige MEISJES. Hoge lonen. N.V. Ceramiek Van BreugeL Koningsweg 2, Soestdijk. Aangeboden omg. station Soestdijk, mod. 3-kamer FLAT (c.v.) gevr. in Soest of omg. ouder huis. Br. onder letter L D aan bur. van dit blad Jongeman, in bezit van auto, zoekt BIJVERDIEN STE op zaterdag. Br on der letter K26 bur. S.Crt. Te koop aangeb. BAND RECORDER. Plasweg 28A. na 7 uur, tel. 4091. WONINGRUIL Rotter dam-Oost. Aangeb vrij benedenhuis, 5 kamers, douche 75.p. maand. Gevraagd vrij huisje bui ten, te koop of te huur. Tel. 010-31790. Voor onze Mercedes-Diesel met oplegger vragen wij een Burgem. Penstraat 67 Baarn WERK gezocht door jon geman, van pi m 6 30 uur tot 12.00 uur. In bezit van rijbewijs Br onder no. 230 bureau Soester Crt Flinke JONGENS. Fikse lonen. N.V. Ceramiek Van Breugel, Koningsweg 2, Soestdijk BIJVERDIENEN Avond werk Thuiswerk u slaagt Inl. Eureka. Ro- sendaalsestraal 496, Arn hem Jongeman z.z.sm. ZIT- SLAAPKAMER, weekends afwezig, ev. met pension, voor ongeveer jaar Br onder no. 231 bureau S C. Wij zoeken voor spoedi ge indiensttreding enige handige voor werkzaamheden ln onze fabricage-afdellngen Aanmelden aan onze fa briek, Conimex, Eemnes- serweg 17 te Baarn. 2 vloerkleden (Holtapj a ƒ40,-, afmeting 3.20 x 2.15 en 2.80 x 2.00. 1 nieuw Afganistan donkerrood ta pijt 300,-, afmeting 1.80 x 2.60. Adres Ossendam- weg 29, vóór 12 uur of na 5 uur. Voor CARNAVAL COS- TUUMS Nassaulaan 16, telefoon 3060. Vanaf f6.50 Ook voor kinderen. In 1963 meermalen bekroond. Maakt U eens geheel vrij blijvend een proefrit op de nieuwe UNION SUPER STRADA, met Sachs mo tor. Agent voor Soest en Soestdijk WIM SLUYTER. Koninginnelaan 37, tele foon 4316. STEENHOFFSTR.SS - tel. 230 6 Soest serafweergeschut, mortieren, machinege weren, zogenaamde „pantservuisten" en springstoffen aan diverse organisaties had geleverd en dat de leveranciers van dit oorlogstuig onder meer gezocht moes ten worden in Nederland, west-Duits- land, Luxemburg, Denemarken, Hongarije en Tsjecho-Slowakije. Vastgesteld werd ook, dat de verdacht relaties onderhield met de directie van de springstoffenfabriek „Chemo-Impex" in Boedapest. Hij heeft reeds toegegeven, met de F.L.N. in nauw contact te heb ben gestaan en aan deze organisatie wa pens en springstoffen te hebben ver kocht. Het ligt in het voornemen van de pro cureur-generaal, een aantal geheime agenten van de Franse organisatie ..De rode Hand" als getuigen te doen dag vaarden. Het is wel de vraag of deze in het openbaar zullen verschijnen Deze zaak moet worden gezien als het begin van soortgelijke, welke in januari en februari in Keulen aanhangig zullen wor den gemaakt en aldaar zullen dienen en waarin heel wat meer personen terecht zullen staan. Hebt u ook al een sjaal, pullover, vest of mantel van mohair Dit mate riaal is momenteel eig in de mode, dus zien we het in gebruik bij alle mogelijke kledingstukken. Eigenlijk is mohair het haar van de angorageit en tot 1850 had Turkije er het monopolie van. Maar sindsdien zijn er ook andere landen die mohair leveren en is het uiteraard niet meer zo kostbaar. Het is een leuke stof, erg harig en daardoor met een leuk effect. Vooral voor de wintertijd is mo hair erg aantrekkelijk, aangezien het als stof de illusie van .lekker warm' oproept en dat op zich geeft al iets gezelligs en prettigs. Uit de veelheid van mo hairattributen deden we voor u een keuze. We presenteren hierbij een leuke combinatie van een pullover en een vest in mohair uitgevoerd en heel sportief gedragen op een moderne, strak slui tende pantalon, waaron der echte winterse laarsjes. Heel aardig is het con trast tussen de lichte kleuren van pullover en vest en de donkere pan talon en laarsjes. Pullo ver en vest zijn echter niet effen De pullover heeft precies op borst hoogte twee sm_lle don kere horizontale strepen lopen en hetzelfde is het geval op heuphoogte. Deze strepen breken het grote lichte vlak op een prettige wijze. Bij het vest, dat evenals de pullover hoofdzakelijk een lichte crèmekleur heeft, is langs de randen en kraag afgezet met een brede donkere rand, terwijl op de voorpanden ook nog een smalle rand een rol speelt.. Een dergelijke mohair combinatie is toch wel erg attractief

Soester Courant | 1964 | | pagina 2