Grootse viering van Carnaval. voorjaarsstoffen i WA Rut ze laat Officiële mededelingen. SOESTDIJK Eiermarkt. Lectuur voor Roode Kruis. Dronken over de kop. Onbewoonbaarverklaring. Moeilijkheden bij bridgeclub. Verkoop van grond. Jaarvergadering K.P.S. Korfbal van De Meteoren. Vrouwen Wereldgebedsdag. f 1000,- voor school. Feestavond Olympia. „Het concilie en wij". B.D.C. handbal. Shot won. Waar is Paul Coonen? S.E.C. 1-S.E.C. 2. Rectificatie. Ruiling van grond. B.D.C. verloor weer. Openbare Nutsbibliothcek Soestdijk. Honderden hebben uitbundig pret ge maakt tijdens twee carnavalsvieringen in het St. Josephgebouw en duizenden heb ben hun plezier beleefd aan de grote carnavalsstoet die door Soest en Soest dijk trok om Prins Leut IV bij de Maria- school af te halen en hem in triomf naar het St. Josephgebouw te brengen waar hij vele avondlijke en nachtelijke uren de onbestreden heerser in het rijk van de leut en de zotheid was. Zaterdagavond kwamen de feestvierders vroeg naar het St. Josephgebouw om zich door de juryleden mevr. Ekel en de heren Taris en Verpoort te laten bekijken, want zij kenden prijzen toe aan groepen, paren en individuêlen. Terecht kreeg de groep die de Sabijnse (Soester) maagdenroof uitbeeldde de eerste prijs. De jeugdige onverlaten die de geroofde maagden aan touwen meevoerden hadden onderweg veel bekijks. De groep die een aandeel in de ontwikkeling van de ruimtevaart met een Apolloraket leverde werd tweede- Bij de paren waren lieve negerinnetjes de favorieten van de jury, een Spaans echt paar werd tweede. Een griezelige Dracula won bij de individuêlen en een leuke gelaarsde kat werd tweede. BURGEM.GROTH ESTRAAT 16 TEL.2464 TSoester Kunsthandel! heeft er voor U beslist een apart cadeau bij. Ook hebben wij al in huis een gedeelte van onze exclusieve uit Oostenrijk en Zwitserland. U weet ..Het binnenlopen verplicht niet tot kopen". De kop van de stoet werd gevormd door de spectaculaire drumband van het Ve teranen Legioen Nederland, die voor de afmars een show op het kerkplein ge geven had De stramme houding van de kranige mannen van deze band stak vreemd af bij de jolijt van de carnavals vierders, maar juist dit contrast maakte hun aanwezigheid nog aantrekkelijker. de grens van de gemeente begroet had, maar daarvan zijn twee ruiten kapot en door de tocht zou de Prins misschien wel kou kunnen vatten. Hij sprak de wens uit dat de Prins twee dagen zou willen regeren onder het motto „Agge maor leut het". De prins dankte voor de hartelijke ont vangst Hij bracht in het bijzonder dank aan het politiekorps en de drumband van het Veteranenlegioen, waarna hij met een ,,Zeg maar ja tegen 't leven" tot jolijt aanspoorde. 5TEENH0FFSTR.53 TEL Z84Z 50EST In het St. Josephgebouw raadde de Prins de feestvierders aan te laten merken dat Soest geen zuiderlingen en ook geen noorderlingen nodig heeft om op de juiste wijze carnaval te vieren. Hij dankte de organisatoren van het feest, de be stuursleden van de Instuif R.K. Jong Soest en anderen die onder meer de zaal prachtig in carnavalssfeer ge bracht hadden. Tot in de kleine uren werd pret ge maakt en een deel van de zondag moest besteed worden aan het in orde maken van de zaal voor het tweede feest, dat van zondagavond. Ook toen heeft de zaal gedaverd. Lawaai van voeten en kelen en muziek van de boerekapel, The Rhythm Specials en een draaiorgel zorgde voor de juiste carna- Valspret. De jury gaf zondagavond bij de groepen de voorkeur aan „Innsbruck", terwijl bruiloftsgasten de tweede prijs wonnen Een oosters echtpaar won bij de paren en een gelaarsde kat met zijn gelaarsde gemalin werden tweede. Bij de indivi duêlen won een marskramer en een sneeuwpop werd tweede. Ook nu werd de prins bij zijn intocht enthousiast ontvangen Hij riep alle kouwehoekers, grote en kleine melmers, nieuwestegers, kerkebuurters, kortom elk Soester ras een welkom toe en spoorde opnieuw aan tot een grote feestviering. Met genoegen hebben alle aanwezigen hieraan gevolg gegeven, zodat ook deze carnavalsavond bijzonder goed slaagde. In Limburg kon men het eerder, maar in Soest kan men het nu ook. En mis schien nog wel beter dan in Limburg. (Foto Drukkerij Smit.) „Cape Carnaval" reed in de stoet mee en P.V.O was natuurlijk ook present. En niet te vergeten de driedelige politiecom missaris, die straks waarschijnlijk chef van de korpsen De Bilt, Baarn en Soest zal worden. In deze functie zal hij de snelle sportwagen waarin hij reed best gebruiken kunnen. De geroofde maagden, een vrachtauto vol jolige mensen, de drumband van P.V.O. een vehikel waarop stond dat je er beter mee kon springen dan mee rijden, een ander vehikel met het opschrift dat hij gestolen was van een „rijke stinkerd", matrozen die als motto „geen woorden maar daden" hadden, de boerekapel St. Cecilia, met heel veel jeugd op de wagen, Ali Baba met heel veel rovers, de Texas Ranger, die vreemde capriolen uithaalde en niet te vergeten „Hotel Triest" (geen oud geval maar carnaval). Bij de Mariaschool verwelkomde de voor zitter van de Raad van Elf de Prins. Hij zei dat hij hem graag in hotel Trier, op Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 185.000 stuks in prijzen van 8,— tot 9,75. Middenprijs 8,60. Prijs per kg 1,43. In 1963 werden in de bus naast het gemeentehuis gedeponeerd 781 boeken en 4396 kg tijdschriften. Onze gemeente be zette hiermee de 21ste plaats op de landelijke lijst. In 1962 werden afgestaan 806 boeken en 3466 kg tijdschriften waarmede de 35ste plaats op de lijst werd ingenomen. Zondagavond werd aan de politie ge meld dat een auto op zijn kop in de Os- sendamweg op het trottoir lag. Men ging op onderzoek uit naar de bestuurder, maar deze was niet te vinden. Wel een slachtoffer van de vreemde manoeuvre die de auto gemaakt had. Het was de Soester F. M. D. Hij bevond zich in een woning dicht bij de plaats waar de auto lag en vertelde dat hij aangereden was toen hij op het trottoir liep. De auto kwam uit de richting van de Nieuweweg. Hij liep een hersenschudding op. Aan de hand van het nummer kon men de eigenaar van de auto opsporen. Het is de heer T. B. die verklaarde dat hij de wagen uitgeleend had aan S. B. Deze lag in bed toen de politie aan zijn wo ning kwam en hij was zo dronken dat men hem meenam naar het bureau. Daar werd een bloedproef genomen en gecon stateerd dat de dronken chauffeur een lichte hersenschudding en een heupwond had. Hij wist niet dat hij iemand aan gereden had en ook niet hoe het kwam dat hij met de auto over de kop sloeg. De politie nam zijn rijbewijs in beslag. De woningen Koninginnelaan 85 en Beu kenlaan 35a zijn ongeschikt voor be woning hetgeen blijkt uit rapporten van de provinciale directie van volkshuis vesting en bouwnijverheid te Utrecht. Daar ze niet meer door verbetering in bewoonbare staat te brengen zijn heeft het college van B. en W de raad ver zocht deze woningen onbewoonbaar te verklaren. De ontruimingstermijn voor het huis Koninginnelaan 85 wordt op 1 dag gesteld en voor de woning Beuken laan 35a op een half jaar. Het bestuur van de bridgeclub „Ontspan ning na Inspanning" betreurt het dat enige leden bedankt hebben na de ge beurtenissen rond het eerste team, waar over wij vorige week schreven Deze leden verweten wedstrijdleider J. J. Ruterink, die tevens voorzitter van de vereniging is, dat hij eigenmachtig ge handeld had bij het vaststellen van een datum voor een wedstrijd, die van groot belang voor het eerste team was. Op die datum kon het team niet volledig uit komen tegen Hoogerheide en verzwakt wenste men niet te spelen, zodat de leden van het eerste team zich terugtrokken. Het team dat nu moest spelen verloor de wedstrijd. Het bestuur van O.N.I. staat volledig achter de wedstrijdleider, die zo handelen moest na overleg met de districtswed- strij eileider Enige tijd geleden werd de wedstrijd Hoogerheide-O N I. niet bij Hoogerheide in Hilversum gespeeld, maar in de Bos- vijver te Soest. Dit kon niet anders omdat Hoogerheide tijdelijk geen onderdak had. Hoogerheide zou het prettig gevonden hebben als de tweede wedstrijd in Hil versum gespeeld was, omdat reeds een wedstrijd in Soest plaats 'vond, maar de leider van het eerste team van Soest weigerde dit. Er zou op woensdag 29 januari gespeeld worden, maar dat* ging niet omdat het Soester team niet volledig kon zijn. Vrij dag 31 januari werd als datum vastge steld, maar ook toen werd niet gespeeld omdat een lid van het Hoogerheideteam verhinderd was. Op woensdag 5 februari kwam het voor een lid van het Soester team niet goed uit te spelen, maar hij gaf geen reden op. De districtswedstrijd leider besliste dat op die woensdag ge speeld moest worden Uit protest bleef het eerste team weg. Dit betreurt het bestuur, dat geheel achter de wedstrijd leider staat. Deze had de leider van het eerste team aangeraden zelf contact op te nemen met Hoogerheide en eventueel met de districts-wedstrijdleider, maar dit is geweigerd. N V. Mode-atelier „Flagship" te Amster dam heeft verzocht een stuk grond van 100 m2 bij de Laanstraat te mogen kopen en om het recht van koop gevraagd van een stuk grond ter grootte van 300 m2, eveneens gelegen bij de Laanstraat De 100 m2 zal door de gemeente voor 300,verkocht worden. Het recht van koop wordt voor de 300 m2 verleend KP.S, de voetbalvereniging van het pa leis Soestdijk, houdt op woensdag 12 fe bruari de jaarvergadering in het Oranje- Hotel. Er zullen verslagen van het vere nigingsjaar 1963 uitgebracht worden en er is bestuursverkiezing. Voorzitter J. A. Paans, penningmeester J. C. Kuiten en S. Nieuwenweg, tweede secretaris, zijn periodiek aftredend. Zij stellen zich her kiesbaar. J' Het jeugdteam van de korfbalvereniging ,De Meteoren" zou zaterdag tegen S.K.F spelen, maar deze wedstrijd ging niet door. Het tweede team speelde thuis te gen Viko 1 en verloor ondanks enthou siast spel met 3-8. Viko nam de leiding, Joke Saarloos maakte gelijk, Gerrit Mul der bracht de stand op 2-1 en nu zag het er goed uit voor de Meteoren Het werd echter door 7 doelpunten van Viko 8-2 en tenslotte 8-3 door Michiel Spijker Deze nederlaag had beslist wel wat klei ner kunnen zijn. Het eerste team won met 6-3 van Excel sior 5. Excelsior nam de leiding, door Kemler sr werd het 1-1, door Truus van Dijk 2-1, Dick Maris 3-1 en Wim Wam- steeker 5-1. Het werd 5-3 en tenslotte door Dick Maris 6-3. Zaterdagavond heeft een team van „De Meteoren" de eerste prijs gewonnen bij een micro-korfbaltournool in Amersfoort. Van Telstar uit Hoevelaken werd met 3-0 gewonnen. Flip Brandsma (2) en 'n Invalster scoorden de doelpunten. Van Avanti werd met 5-2 gewonnen. Brands ma scoorden vier doelpunten en Kemler sr 1. Een team van de vereniging Soes- terkwartier werd met 10-1 verslagen. Achtereenvolgens scoorden Ina van Gin- kel, Riet van Drie, Kemler jr, Brandsma en Kemler sr. Van 8-0 werd het 8-1, door Trees van Dijk 9-1 en Tenslotte door Kemler jr. 10-1. Van een team van de vereniging Amersfoort werd met 4-1 ge wonnen. De liturgie, die deze week Christen vrou wen over de gehele wereld in gebed ver enigt, is dit jaar samengesteld door de secretaresse van het departement voor de samenwerking van mannen en vrouwen in kerk, gezin en maatschappij van de Wereldraad van Kerken te Genève. Vrouwen uit pl.m. 150 landen nemen haar plaatsen in in de keten van be zinning en gebed, die de gehele wereld omspant. Het is een rede tot grote dank baarheid en besef van verantwoordelijk heid, zich in deze rij van wereldzusters, te weten opgenomen. Moge velen zich gedrongen voelen mede te doen en een der bijeenkomsten bij te wonen. Voor uur en plaats verwijzen wij naar de advertenties in dit blad. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" heeft de gemeente ver zocht medewerking te verlenen voor de aanschaffing van enkele meubelen, voor de inrichting van de kamer van 't hoofd der Savornin Lohmanschool, matten, lessenaars enz. voor de inrichting van de twee noodlokalen ten behoeve van deze school. Het college van B. en W, heeft de raad voorgesteld een krediet van lOOOw— te verlenen. De eerste van de drie Olympia-feest- avonden is achter de rug. De tweede en de derde avond worden op 14 en 15 fe bruari in de zaal van Eemland gehouden De heer B Kerkhoff, voorzitter van de vereniging sinds negen jaar, opende za terdag de familieavond met een wel komstwoord namens bestuur en leden Hij vroeg consideratie voor de leden die het programma verzorgden omdat ze wel hun best zouden doen, maar niet zouden kunnen tippen aan datgene wat televisie en radio bieden. Het werd echter een uitstekend verzorgde avond. De heer Kerkhoff deelde tenslotte mee dat hij zal aftreden als voorzitter omdat tijdgebrek het hem onmogelijk maakt deze functie nog langer te bekleden. De drumband liet zich zeer luid maar welluidend horen en de Snarenbrekers speelden onder leidmg van Jan Bosman bekende nummers als „If I had a ham- mer" „Midnight in Moscou" „O Donna Clara". Wim Derks zorgde voor vrolijkheid in de sketch „Herrie om een kwartje" en vier dames traden onder leiding van de heer C. v. d. Heiden met gymnastiek en dans op. De wedstrijd „Wees een heer in 't verkeer" bracht allen aan het denken en Roelf van Dalen en Gerrit Staring waren de gezellige dwazen in het stuk „Ma spreekt voor de radio". De Snarenbrekers besloten het gedeelte voor de pauze en de tweede helft van de avond werd ingenomen door Dick v. d. Kamp, Tinie Engel, Wim Derks, Corrie Smit, Roelf van Dalen, Gerrit Starink, Hans Rouwendaal en de heer en mevr. Duit. De Snarenbrekers besloten deze eerste familieavond, waarvan het programma succes voor de tweede en derde avond waarborgt. Op woensdag, 12 februari, 's avonds 8 uur, zal Prof. Bijlsma van De Bilt voor de leden van de N.C.V.B. Soest-Zuid, in gebouw Eltheto, spreken over het onder werp „Het concilie en wij". Het damesteam van B D Cdat vorige week kampioen werd, behaalde dit met de opmerkelijke goede doelcijfers 45-3. Zondag verloor heren 2 met 1-7 van Oranje 3, de heren-junioren wonnen met 8-2 van A A V en de heren-aspiranten verloren met maar liefst 2-23 van Laren, het team dat kampioen is. Shot 1 heeft de thuiswedstrijd tegen U.B.T.V. 3 met 7-3 gewonnen. Wiss won alle drie de partijen. Daselaar won twee maal, Van Doorn eenmaal en ook het dubbelspel werd gewonnen. Shot 2 heeft tegen H.O.C. 5 na een moei lijke wedstrijd met 6-4 gewonnen en Shot 3 won eveneens met 6-4 van Hoo gerheide. Shot 4 won met 10-0 van Vlug en Vaar dig omdat dit team niet opkwam. Shot 5 verloor van J.S.V. l, waardoor de kans op het kampioenschap verspeeld werd. Shot 6 speelde gelijk tegen Huizen 6. Op donderdag 30 januari werd bij de Kleine Melm langs de Eem de fiets ge vonden van de vijftigjarige grondwerker Paul Coonen uit Soesterberg Hijzelf is sindsdien spoorloos. Enige dagen eerder is hij in het café aan de Kleine Melm gaweest en heeft daar enkele glazen bier gedronken. De caféhouder vond enige tijd later zijn fiets. Aan het stuur hing het horloge van de vermiste. De politie heeft op vele plaatsen ge dregd maar nog geen resultaat gehad. S E C. 1 en S.E.C. 2 speelden zondag om de carnavalsbeker die het vorig jaar be schikbaar gesteld is. Reeds enige malen is geprobeerd te spelen, maar de wed strijd moest telkens uitgesteld worden. S.E.C. 2 begon met een 2-0-voorsprong en verloor met 2-6 omdat het eerste zes maal scoorde. Ben Burgman stond bij het eerste elftal onder de lat en hij deed het uitstekend. In het veld werd hij goed vervangen door de junior v. d. Broek. De voorhoede van het tweede kreeg wei nig kans tegen de achterhoede van het eerste. Aan de andere kant ging het veel beter en Hanasbet scoorde het eerste doelpunt na tien minuten met een hard schot. Van Limburg raakte de bal even aan, maar zag geen kans het leer te stoppen Na een kwartier trad back v. d Beek veel te fors tegen De Bruin op en Ver hoeve mocht een strafschop nemen. Duijst bracht de stand op 3-2 en opnieuw scoorde Verhoeve uit een strafschop, die toegekend werd omdat v. d. Beek hands maakte. De Bruin bracht de stand op 5-2 en Duijst op 6-2. Er was 'n fair-play-prijs beschikbaar ge steld. Hiervoor werd de houding der spe lers, tijdens het spel beoordeeld. De prijs werd niet uitgereikt omdat de spelers van beide teams veel te veel praatjes hadden tijdens de wedstrijd Praten lukte vaak beter dan voetballen Door een onduidelijkheid in de ons verstrekte copy stond in de advertentie van Stoffenhuis Ralph Polak te Baarn, in ons nummer van j.1. vrijdag: Fannels. per japon 3,50. Deze prijs was onjuist en moest zijn 8,50. Met de N V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij Bakhuizen te Hilversum zal een ruiling van grond aangegaan worden. Deze ruiling is nodig voor de uitvoering van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de grond gelegen bij de Talmalaan, de Dalweg en de Molenstraat. Het gaat om grond gelegen bij de Ver meerlaan en de Dalweg. De gemeente krijgt 150 m2 en staat 52 m2 af. B.D.C. heeft zondag opnieuw verloren, maar ditmaal had het beslist een over winning moeten zijn, want tegen de Utrechtse ploeg K D S. hebben de Soes ter spelers met 3-0 voorgestaan Pech en vreemde beslissingen van de scheids rechter zorgden echter voor een 3-5- nederlaag. Henk v. d. Lugt verving Bas Bakker als halfspeler en hij deed het bijzonder goed Spil van Fulpen speelde voor Zoetelief mee en hij kan op een goede wedstrijd terugzien. LTitstekend spel van Tonny v d Hengel bracht hem driemaal succes, zodat B D.C een 3-0-voorsprong nam. Het zou echter geen veilige voorsprong zijn Op het slechte terrein kwam K.DS beter uit de voeten dan B D C. en kort voor de rust werd Van Hattem tijdens een scrimmage voor zijn doel gepasseerd. Vier minuten na de hervatting werd het 3-2 en met een duidelijk buitenspel-doelpunt maakte K D S. gelijk. Dorrestein gaf met een fraai doelput B D.C. opnieuw de kans op de overwinning, maar de scheidsrechter keurde de goal of omdat de keeper gebles seerd was geraakt Met een effectvol doelpunt nam K D S. nu de leiding Alie fut verdweèn uit het spel van B.D.C en tenslotte werd het 5-3 voor de gast heren. Nieuwe aanwinsten Nederlandse romans. Barnes, Nachtwoud Blaman, Eenzaam avontuur. Frere, Het heerlijke leven. Gavin. De cactus en de kroon. Goytisolo, Rouw in het paradijs. Hemingway, Voor wie de klok luidt. Lannoy, De glazen muur. De muur stort in. Detectives. Bingham, Marion. Christie. Moord op de golflinks. Durbridge, Er is- een kind ontvoerd. Van Eemlandt Arabeske in purper. Gar e, Chantage Mons, Honderd procent zekerheid. Simenon, Het eerste onderzoek van Mai- gret. Symons, Een nozemmisdaad Boeken over allerlei onderwerpen. Ara bische wereld. Baandijk, 5x8 Grijpt in. Biografie van Henri Ford. Brandts Buys, Johann Sebastiaan Bach Dresden en Vestdijk, Marionettenspel met de dood. Eipper, Ik houd van katten. Frisch, Andorra. Gunther, Europa in de branding. Hettema. Dis poneert niet. Honderdvijftig jaar Ko ninkrijk der Nederlanden. Van de Hulst, Het vertellen. Kwant, De feno menologie van Merleau-Ponty. Lord. Een nacht om nooit te vergeten, de on dergang van de „Titanic". Modern niet godsdienstig humanisme. Moltzer, Bo ven de boomgrens. Van Nieuwenburg. Korte geschiedenis der chemie. Pear- son, Lives of the Wits. Chorer, Sin clair Lewis. Schwarzer Orpheus. Sophocles, Elektra; drama. Oedipus ko ning. Winkler Prins. Uitgave 1963. Wij samen onder de Oranjes, 150 jaar Ne derlandse samenleving. WEDEROPBODWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan M. v. d. Brink, Ruysdaellaan 13 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een dubbel woonhuis met twee garages op het perceel, gelegen aan de Klaarwaterweg. kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nummer 4293. zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in hoofdzaak van het gedeelte gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Alvorens een definitieve beslissing te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 11 februari 1964.

Soester Courant | 1964 | | pagina 2