Een prinses is niet te benijden. TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis. Een kleurige irsannendracht BATENBURGs Erkende Auto en Scooterrij school 2 co en C cn Carnavalsfeest S.E.C. Hees-Karboys 3-1. In onze collectie BRILMONTUREN Fa. I). F. VOIGT Onvoorzichtig. S.V.V.-dames tweede in strijd om jeugdkampioenschap. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND. Mixed Hockey Club. Zuivelliefhebbers. Wanneer wij over een prinses spreken, dan wekt dat woord bij velen van ons gedachtenassociaties met een sprookjes achtige sfeer van weelde en romantiek, zoals wij die kennen van de verhalen uit onze kindertijd. Zij leeft dan in een schitterend paleis, zij draagt kostbare ge waden, zij beschikt over goud en edel stenen, zij wordt door iedereen geëerd, zij behoeft niet te werken en is vrij te doen en te laten wat zij wil en tot slot wacht haar een goede, edele, knappe sprookjesprins die haar in zijn armen sluit. Maar ach, wat staat de werkelijkheid toch ver van het sprookje af. Vergeleken bij de normale burgerlijke normen leeft zij inderdaad in een prachtig paleis en draagt zij (soms) kostbare gewaden. Zij beschikt echter niet zo royaal over goud en edelstenen als de sprookjes ons willen doen geloven, zij is niet vrij in haar doen en laten en wenst wel degelijk te werken om op die manier een nuttig mens te zijn in de maatschappij. Gezien de huidige constellatie in de we reld, waarin de koningshuizen steeds schaarser worden, is voor iedere prinses de kans op een sprookjes prins ook steeds kleiner. Natuurlijk is het onver brekelijk verbonden aan het feit een prinses uit een regerend vorstenhuis te zijn, maar het bergt veel onplezierige kanten in zich. Gevolgd en gekritiseerd. Als geliefde prinses kijkt iedereen naar je en iedereen wil alles van je weten. Omdat het volk zoveel belang in je stelt wil het van al je doen en laten op de hoogte zijn en heeft natuurlijk zijn ei gen mening over je gedrag. Wat dat be treft is een prinses beslist niet te benij den. Zij leeft in een glazen huisje, heeft bijna geen privéleven en staat voortdu rend bloot aan achtervolging door jour nalisten en kritiek van betweters. An dere mensen hebben een privéleven waar niemand zich mee heeft te bemoeien. Zij behoeven niet alles aan de grote klok te hangen, zij worden niet overal gade geslagen door reporters en fotograferen en duizenden mensen en kunnen dus veel eenvoudiger hun persoonlijke zaken in de privé-sfeer afhandelen. Zij behoeven nau welijks rekening en verantwoording af te leggen, maatschappelijk soms slechts ten aanzien van een kleine kring. De keuze van een huwelijkspartner is voor ieder mens van het allergroootste belang voor geheel zijn verdere leven, want met deze gezel of gezellin zal hij of zij de rest (voor velen het grootste deel van hun leven) moeten doorbrengen in nauwe samenleving. Met de keuze van de huwelijkspartner staat en valt het levensgeluk en dit is dus voor een ieder van uitzonderlijk belang. Gewone burgers kunnen rustig uitzien naar een passende kandidaat. Zij kun nen enige tijd met elkaar omgaan, deze omgang verbreken of verstevigen, alles naar eigen inzicht en wil. Met dergelijke liefdesaffaires bemoeit zich niemand, of slechts een kleine kring. En zoals velen weten uit eigen ondervinding, kan men soms daarmee al heel wat te stellen heb ben. Geheimhou ding Hoe anders ligt het voor een prinses. Elke stap van haar wordt gecontroleerd. Ontmoet zij 'n aardige jongen, dan moet ze uiterst voorzichtig zijn, want als zij maar een beetje vriendelijk tegen hem doet, dan gonst de wereld al meteen van verlovingsgeruchten. Wil een prinses in alle rust met iemand nader kennismaken, dan moet dit alles al in het grootste geheim, verstolen ge beuren. Zij leeft in voortdurende zorg, dat haar geheim niet zal uitlekken, want zolang zij voor zichzelf geen honderd procent zekerheid heeft of zij voldoende van de ander houdt en hij van haar, kan zij haar ontmoetingen niet bloot geven aan het publiek. Want wat zou men wel niet zeggen van een prinses, die in alle openbaarheid bijvoorbeeld driemaal een huwelijkskandidaat had, waarmee het even zovele malen uitraakte. In de normale burgermaatschappij komt dit regelmatig voor, maar een prinses kan zich dat niet permitteren. Raakt eenmaal haar verkering bekend, dan moet de relatie tussen deze twee mensen ook wel zeer goed en grondig zijn, want zo'n verkering heet bij hen onmiddellijk verloving en daarop volgt een huwelijk. Hoe zou het volk er op reageren als zij eens een verloving zou verbreken? Grondwet en regering. Maar daar blijft het niet bij. Er zijn nog andere dingen die een belangrijke rol meespelen In het tweede hoofdstuk, eerste afdeling art 17 van onze Grondwet staat vermeld: „Van de erfopvolging, zowel voor zich zelf als voor hun nakomelingen, zijn uit gesloten alle kinderen, geboren uit een huwelijk aangegaan door een koning of een koningin buiten gemeen overleg met de Staten-Generaal, of door 'n prins of prinses van het regerend stamhuis buiten de bij de wet verleende toestem ming. Zodanig huwelijk aangaande doet een koningin afstand van, en verliest een prinses haar recht op de kroon". Dit houdt in, dat een Nederlandse prinses ook rekening dient te houden met haar rechten op de kroon en eventuele opvol ging bij keuze van haar huwelijkspartner. Zij moet reeds bij voorbaat naast haar persoonlijke gevoelens rekening houden met het feit, of de kandidaat door de Staten-Generaal eventueel kan worden geaccepteerd of misschien zou kunnen worden afgewezen. In dit laatste geval kan zij toch tot een huwelijk met hem besluiten doch loopt kans de rechten op de kroon te verliezen. De wachtende troon. Natuurlijk telt dit bij een kroonprinses zwaarder dan bij een jongere prinses. Maar aangezien nooit iemand kan weten hoe het leven verloopt, moet altijd met de mogelijkheid van opvolging worden gerekend. In de praktijk van onze mo derne samenleving blijkt dit een moeilijk punt te zijn. Er behoeft soms op een kandidaat of op zijn familie maar een kleinigheid aan te merken te zijn om hem onaanvaardbaar te maken voor een meerderheid in het parlement, d.w.z. het grootste deel van het volk, terwijl de be trokken prinses in verband met haar ge voelens en die welke de jongeman voor haar koestert, deze kleinigheid eigenlijk onbelangrijk vindt en zelf geen beletsel voor een huwelijk acht. Juist op dit terrein van liefde, verloving, huwelijk en troonopvolging is de situ atie voor een jonge prinses eigenlijk afgrijselijk. Door de algemene belangstel ling voor haar koninklijke hoogheid is zij haar persoonlijke vrijheid - die juist in die periode voor ieder meisje belang rijk is - volkomen kwijt. Neen, 'n prinses is niet te benijden! Gedlpl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebraeht. Het tweede S.E.C.-carnavalsfeest, dat vrijdag in de zaal van hotel Bos en Duin gevierd is, zal bij de 75 leden, die er aan deelnamen nog lang in de herin nering blijven. Door het enthousiaste werken van de carnavalscommissie, bestaande uit de he ren W. de Bruin, F. Spijker en A. Hooijer was de zaal van Bos en Duin de ze avond omgetoverd in een piratenschip, waarbij de werkelijkheid wel bijzonder dicht benaderd was. De aanwezigen kon den zich terecht op 'n piratenschip wa nen, waarop zeerovers, gekaapte blanke vrouwen en zelfs enkele zwarte vrouwen rondzwierven. In het schip waren pa trijspoorten gemaakt, waardoor de naar vrijheid snakkende blanke en zwarte slavinnen een blik naar buiten konden werpen. Sfeer was er vanaf het eerste moment, toen organisator Fred Spijker de avond opende en met een lied het wel en wee van S.E.C bezong Bovendien had hij een carnavalslied vervaardigd dat gemak kelijk in het gehoor lag en deze avond diverse malen door alle aanwezigen mee gebruld werd De muziek, in het gewone leven „The Rythm Stars", was ditmaal een band, waarvan de leden en de zangeres als Arabieren verkleed waren. In het bonte gezelschap zagen wij on der anderen een drietal clowns, die als leider een zot met een fluit bij zich had den, die afgrijzelijk speelde, maar tot vreugde van het gezelschap in de loop van de avond het mondstuk hiervan ver loor. Vóór dit verlies had hij overigens goed werk verricht door het verzorgen van de polonaise. In S E C.-kringen schijnt deze clown King Richard genoemd te worden, dus hij is beslist geen figuur van geringe allure. De keuze van twee damesleden, die als heksen verkleed op een bezemsteel de zaal binnenvlogen, viel bijzonder in de smaak. Trainer Boerboom was verkleed als een woeste piraat. Waarschijnlijk had hij zijn begeleidster van een koopvaar dijschip gekaapt. De S.E.C.-dames hadden diverse stukjes ingestudeerd die het uitstekend deden, maar het meeste succes hadden ze met het dansen van een can-can. Ze brachten deze dans zo goed dat de feestvierders zich eerder in de Mouün Rouge dan in hotel Bos en Duin waanden. Het bis-bis geroep van in hoofdzaak mannelijke aan wezigen vond echter geen gehoor bij de schijnbaar uitgeputte dames, die schie lijk achter het toneel verdwenen tenein de zich weer als piratenvrouwen te kle den. Fred Spijker bracht weer enige voor drachten en liedjes in zijn eigen stijl en daarmee werd hij de ster van de avond. Hij werd met Wout de Bruin de zaal rondgedragen omdat zij beiden een groot aandeel leverden in het welslagen van deze avond. De S.E.C.-dames hadden nog een voetbal wedstrijd op het programma staan. Mevr. De Bruin had de leiding van deze wed strijd. De bal was een luchtballon en mevr. Van Breukelen trapte als crack van de teams heel wat ballen stuk. Mevr. Wilhelm zorgde met een speld voor knal effecten. Blessures deden zich niet voor, maar des kundigen vreesden dat wel heel veel spierpijn het gevolg van deze match zou zijn. Ook de jeugdcommissie verzorgde een deel van het feest. Jeugdvoorzitter Van Duinkerken voerde met mevr. Manten een originele leuke scetch op. Om twee uur werd het feest besloten en kon een tevreden voorzitter Wilhelm de aanwezigen bedanken voor de bijzonder geslaagde avond. Dit was mogelijk ge worden door het vele werk dat Wout de Bruin en Fred Spijker hadden verzet en daarvoor bracht de heer Wilhelm dank. De heren A. Hooijer, A. W. v. Veenendaal en D. H. Tuenter hadden menige avond opgeofferd om van de zaal van Bos en Duin een piratenschip te maken en ook hiervoor werd dank gebracht. Voorzitter Wilhelm was van mening dat dit tweede carnavalsfeest duidelijk had aangetoond dat dit een jaarlijks terugkerend eve nement bij de vereniging S.E.C. zal wor den. De avond werd besloten met het zingen van het S.E.C.-clublied, Hees heeft de kans op het kampioerf- schap van de afdeling behouden door za terdag met 3-1 te winnen van Karboys, het team dat de thuiswedstrijd tegen is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Hees won, maar nu een 1-3 nederlaag leed. Hop begon goed met een hard schot tegen de kruising van paal en lat, maai de bezoekers namen de leiding na 10 mi nuten. Een kwartier later maakte Hop uit een scrimmage gelijk en Burgstede gaf zijn ploeg de leiding met een schot uit een pass van De Bree, de linksbui ten. Bij zijn poging dit schot te stop pen brak de doelman van Karboys zijn pink. Na de rust werd Hees steeds sterker, maar het duurde tot een kwartier voor het eindsignaal voordat Burgstede uit 'n pass van De Bree kon inkoppen en daar mee de zege veilig stellen. Een belg, die op de Burgemeester Grothe straat uit 'n auto stapte, gooide daarbij het portier zover open, dat het 16-jarig meisje A. de Z, er tegenaan reed met haar brommer. Zij viel en liep een her senschudding op. Mevr. Schutte verleen de de eerste hulp, waarna het meisje per politieauto naar huis gebraeht is. Nadat de dames van de Soester Volleyhal Vereniging achtereenvolgens het kam pioenschap van de afdeling Amersfoort en het kampioenschap van het District West 2 op hun naam hadden gebracht moesten zij zaterdagmiddag in Den Haag de strijd aanbinden tegen de kampioe nen van de districten West 1 en West 3 om een plaats in de eindronde van het kampioenschap van Nederland op 29 fe bruari in Den Bosch. Zij konden het in die strijd niet verder brengen dan de tweede plaats, omdat het zeer sterke team van R.V.C. - met vier dames uit de hoofdklasse in hun mid den - noch de S.V.V.-dames, noch de vertegenwoordigsters van district West I t.w. HBS uit Enkhuizen ook maar een schijn van kans gaven hen te bedreigen De S.V.V.-dames moesten direkt na hun aankomst de strijd aanbinden tegen de pupillen van coach van Zweeden Hard en zuiver serveren en harde smashes stelden de rood-witte dames voor onop losbare problemen en met 15-3 moesten zij de eerste set aan hun tegenstandsters laten. In de tweede set leek het aanvan kelijk nog mogelijk de tegenstandsters het vuur na aan de schenen te leggen, maar met een 15-8 overwinning brachten Dir. H. W. Velünga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer). GEBOREN: Jasqueline Monique, dochter van F. W. A. K. baron van Knobelsdorff en M. Smits, Van Lenneplaan 20. Dirk Steven Anton, zoon van H. J. v. Altena en H M. Bos, Bilderdijklaan 33. Wil lem Albert, zoon van J. Koopman en M H. Berlemon, Oude Tempellaan 4. Gerarda Gerdina Maria, dochter van E van de Pol en A. W. Veerman, Baarn, Verbindingsweg 8.Renate, zoon van L. J. Kriek en J. P. Veth, Waldeck Pyr- montlaan 65. Louis, zoon van J. R. Nieuwenboom en G. M. Willebrands, Ver meerlaan 57. Antonius Henricus Maria, zoon van H. A. Schothorst en M. C. den Blanken, Laanstraat 62a. Esther Maria dochter van J. H. Leijendekker en M. J. A. Smoorenburg, Jacob Catslaan 7. Elisabeth, dochter van J. Grobben en B. J. C Branger, Braamweg 11. Cornelis Hendrikus Gerardus, zoon van J. B. Hil- horst en C. M. Gieskens, Baarn Stations weg 12. Marinus Cornelis, zoon van G. Rietveld en A. C. Landzaat, Jan Steen laan 27. Johannes Richardus Maria, zoon van J. G. van den Bremer en M. P. A. de Jong, Birkstraat 137. Theodora Antonia Maria, dochter van F. Mastwijk en Th. A. van Mil, Toren- straat 3. ONDERTROUWD: Hein Groen, Lange Brinkweg 32 en Johanna Maria van Her waarden, Lange Brinkweg 32. Jacobus van Slegtenhorst, Mercuriusstraat 40, Hilversum en Bertha Adriana Schouten, Klaarwaterweg 74. Adrianus Marinus Brussee, Soesterweg 229, Amersfoort en Gerritje van Veenendaal, Vondellaan 18. Johannes Antonie Wijnand Iseger, Hartmanlaan 15 en Wilhelmina Peternel- le Zaalberg, Steenhoffstraat 12B. GEHUWD: Gerardus Johannes van Zal, Schaepmanstraat 80 en Johanna Gerarda Maria van de Kant, Kerkstraat 66. Piet van Schaik, Jan de Jagerweg 15, Voorthuizen en Sara Geertruida van As- selt, Koninginnelaan 132, Steven van Essen, Buys Ballotlaan 39 en Maasje Jannetje Knopper, Krommestraat 68, Amersfoort. Johannes Josephus Gros, Beukenlaan 68 en Maria Barbara Rade maker, Eigendomweg 5. OVERLEDEN: Maria Niemann, 83 jaar, weduwe van F. Sterk, Soesterbergsestraat 125. Corine Johanna Maria van Breu kelen, 19 maanden, Kolonieweg 7. Hendrik van Dorresteijn, 70 jaar, weduw naar van M. Gosepath, Vaardehoogtweg 2. Martinus Gijsbertus Versteeg, 61 jaar, echtgenoot van J. M. van Basten, Soesterbergsestraat 176. de R.V.C.-dames ook deze set op hun naam. De derde set eindigde in een 15-4 nederlaag voor de Soester dames. De tweede wedstrijd die daarop gespeeld werd tussen R.V.C. en HBS. liet een nog groter krachtsverschil zien. Met 15-1, 15-1 en 15-3 moesten de Enkhuizer dames ca pituleren voor het Rijswijkse geweld. De wedstrijd om de tweede en derde plaats in het kampioenschap van het Westen werd verspeeld volgens het sy steem the best of three. De eerste set tussen S V V. en H B S. eindigde in een 15-9 overwinning voor laatstgenoemde, maar in de tweede set wisten de S.V.V.- dames de winst voor zich op te eisen met 16-14. De beslissende derde set werd voor onze plaatsgenoten een vrij gemak kelijke 15-6 overwinning, waarmee zij op de toch zeer eervolle tweede plaats be slag legden. Ook de afgelopen week waren het weer de dames die voor de punten moesten zorgen. Weliswaar verloor het tweede damesteam in de Expohal te Hilversum van Jeugdsport maar de dames van het eerste team wisten de voor hun zo be langrijke wedstrijd tegen Huizen in winst om te zetten De eerste set die door onze plaatsgeno ten werd gewonnen zag er aanvankelijk maar sober uit. Eerst bij een 9-2 ach terstand wisten de rood-witte dames een keerpunt in de strijd te brengen, zodat deze uiteindelijk toch nog in winst kon worden omgezet. In de tweede set waren de Huizense da mes oppermachtig, in tegenstelling tot de derde set toen de S.V.V.-dames onbe dreigd op de overwinning afgingen. In de vierde set die de beslissing moest brengen over de volle winst dan wel een gelijk spel liet het zich aanvankelijk aan zien dat onze plaatsgenoten met een ge lijkspel genoegen zouden moeten nemen, maar hij een 12-6 achterstand smaakte de aanvoerdster van S.V.V. het genoegen door sterk serveren punt voor punt de achterstand weg te werken en deze set met 15-12 uit te maken. Met 17 punten uit 9 wedstrijden staan de papieren voor de S.V.V.-dames wel uitermate gunstig, maar de moeilijkheden tegen Actief staat evenwel nog op het programma Zo goed als het eerste team in de eerste klas meedraait, zo weinig uitzicht be staat er voor de dames van het tweede team nog om de laatste plaats te ont lopen. Tegen het Hilversumse Jeugdsport werd met 3-0 verloren. Ook het jongensteam van de Soester Volleybal Vereniging moest tegen de Montagnards met een 3-0 nederlaag ge noegen nemen. Teleurstellend voor hen was wel dat hun tchnisch veel betere spel niet door een set of winstpunt geho noreerd werd. Niettemin maakt dit team uitstekende vorderingen en wanneer dit zo door gaat kan puntenwinst niet uit blijven Het eerste damesteam van de Mixed Hockeyclub Soest heeft het uitstekend gedaan in de strijd om de Amsterdam beker en met 2-1 gewonnen van Hilver sum. Er werd vrij matig gespeeld tijdens regen en wind De invalsters Margaretha de Bruin en Marjolein Schutte volde den uitstekend. Uit 'n strafcorner scoorde Ingrid Dalen- oort het eerste doelpunt, waarna Hilver sum gelijk maakte. Tot het einde van de wedstrijd bleef het 1-1, zodat tweemaal 7% minuut verlengd werd. Reeds in de eerste minuut van deze verlenging scoorde VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 11 FEBRUARI 1964. As Je 't ming vraogt dan mok zeige da wul- lie 'n paor daoge ach ter de rug hebbe om van zien leevesdaoge nie meer te vergeete. Jonges zuk hosse bie 't karneval en jonges zuk springe bie 't peleis toeng de prinses zee dazze trouwe ging mit- tie prins uut '1 laand van Sunterklaos. Bie 't karneval zaoterdag mog ikke ne- tuurlek nie bieweeze omdak nie jong meer bin, maor zondag hek um 'n klap egeeve. 'n Pries hek nie ewonne omdak as Knelis gong en das nie gek genog. Volgende keer gao ikke as bal gehak of zoo dan hek kaans dak wel wat win. Minse zo'n schik, maor wijje gleuve dak biet 't peleis nog veul meer schik had. D'r sting daor 'n man nog alsmaor te zeure over die gekke dinge van veurige week, maor ikke zee, ach man leig toch nie zoo te zeevere. Das noeng allegaor veurbie en noeng kenne wullie schik hebbe omdatte prinses d'r prins het. Van ming leevesdaoge hek nie zo'n lollige bende mettemaok as toeng ai die minse die heule finge sleeje van auto's zo'n bietje ant kroake gonge. Nie uut kwaodaordigheid, maor zogezeid van de schik. Ikke doch effe, Knelis wegweeze, waant strakkies dan gaon die marresje- sees ant hakke mit groote saobels omdat- tie denke datte minse de leeje van 't kooneklek huus plat drukke. Cfk nie uut kwaodaordigheid, maor ok al van de schik, maor dat maok niks uut, plat drukke is plat drukke en da kejje as marresjessee niet toelaote. Niks d'rvan, die manne stinge maor zo'n bietje te lache, waant die hadde ok schik en zo af en toe zeeje zuilie, noeng us wat kallem minse, maok 't noeng nie te gek. An zuk feeste hejje haost nog meer-as an feeste bie 't karneval, waant dan kejje weer us heul goed zien da wullie in 'n vrie laand woone. En das effe wat weerd, minse, al denke wullie daor nie alle daoge an. En laote die prinses en die prins noeng maor heul laang en heul gelukkig saome leeve, net as in de sprookies. Dat magge wullie die twee jonge minse best gunne. Loor v. d. Sterre het winnende doelpunt. Heren 2 zou tegen S C.H.C. spelen, maar deze wedstrijd werd afgelast, evenals de wedstrijd Heren 5-Shintey. Heren 3 won met 3-0 van Kameleon 5 en de „bier- ploeg" versloeg de veteranen met 5-0. Het derde damesteam verloor met 1-3 van Gooi 5 en heren 4 won met 2-1 van Weesp 3. Een melkhandelaar, W. E. de Z„ mist eni ge morgens flessen melk en vla van de voorraad die bij zijn winkel stond. Hij lichtte de politie in en deze had de da ders snel te pakken. Het zijn jeugdige zuivelliefhebbers, die op weg naar hun werk voorraad insloegen zonder te beta len, Ze kregen een proces-verbaal. Ook mannen stellen het bezit van een heerlijke warme trui beslist op prijs. Het enige verschil met ons vrouwen is, dat de heren der schepping over het algemeen niet in staat zijn zo'n heerlijke trui dagelijks in het koude seizoen te dragen. Want veel mannen zijn niet in staat om overdag in een trui te werken. Dit neemt echter niet weg, dat er velen zijn die prompt, wanneer ze vrij zijn, zo'n vlotte trui willen aantrekken. Het geeeft ze een heerlijk gevoel van vrijheid en ongedwongenheid, terwijl zo'n kledingstuk vlotter staat dan het gedegen costuum en veel warmer zit. Bovendien kun nen zij zich zó gekleed wat nonchalanter aan hun knutselwerk of' hobby wijden. Natuurlijk zijn er truien in verschillende dessins en kleuren, wat dat betreft is er veel keus. Wij presenteren hier ee* leuke trui gemaakt in de kleuren wit, donkergroen en rood. Het grootste deel van de trui is wit, het halsgedeelte met moderne rolkraag en de manchetten zijn donker groen, evenals de onderste rand, maar in de brede balken met ruitmotieven speelt rood de hoofdrol, terwijl het donkergroen dienst doet als aflijning van de ruiten. Hier en daar komt ook het wit nog even in de ruiten door schemeren. Dit is het prototype van een echt leuke, kleurige, gezellige herentrui. Echt iets voor hem

Soester Courant | 1964 | | pagina 5