Dichterlijk dagboek. HET OOG GERICHT OP I(. P. S. Officiële mededelingen. Jaarvergadering; van K.P.S. Kind verongelukt. Patiënten aangereden. Nederlandse Reisvereniging. Kerkeoneert. Geslaagd. Vrouwengroep V.V.D. Raiffeisenbank. Nieuwe mijlpaal. Verbetering Eerste Heezerlaantje. Succesvolle Boussac show van Stoffenhuis Ralph Polak. Samenkomst. Wedstrijdprogramma 1964 van Tempo. Handbalprogramma. Geslaagd. Korfbal. Hinderwet. Zeepost. VRIJDAG 14 FEBRUARI 1964. 43ste JAARGANG No. 13. SOESTER OURANT Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, ƒ2.40 - per post ƒ2.55 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON 2566 GIRO 126156 De voetbalvereniging van paleispersoneel K.P.S. heeft woensdagavond de jaarver gadering gehouden in het Oranje Hotel onder voorzitterschap van de heer J. A. Paans, die herkozen werd. Penningmees ter J. Kuiten werd eveneens herkozen en in de plaats van de heer Nieuwenweg werd de heer Schiering tot bestuurslid benoemd. In zijn welkomstwoord betreurde de voorzitter het dat er van de 62 leden slechts 31 aanwezig waren. De heer J. Kraayenhagen bracht verslag uit over het afgelopen jaar. Door de strenge winter kwam de voetbalsport slechts traag op gang. Twee elftallen van K.P.S deden aan de zomeravondcompe titie mee en zij eindigden in het midden van de ranglijst. Er werd een wedstrijd georganiseerd tussen de oud-internationals en spelers van enige amateurverenigingen en het ligt in de bedoeling dit evenement ook dit jaar te doen plaatsvinden. In Maas tricht werd deelgenomen aan een inter nationaal bedrijfs-voetbaltournooi. De tweede prijs werd gewonnen en K.P.S. won de fair playprijs. Een Philipsteam uit Eindhoven kwam op bezoek en K.P.S.-le den gingen op bezoek bij de Gazellefa- brieken in Dieren. Het vorig jaar werd door de vereniging geijverd voor het anti-rheumafonds van Max Tailleur. Een voetbalwedstrijd, een bingo-avond en de jaarlijkse feestavond maakten het mogelijk voor dit fonds 3000,ter beschikking te stellen. Dit bedrag zal aan Max Tailleur ter hand gesteld worden. De vereniging heeft thans 62 leden en 122 donateurs. In de elftalcommissie werden de heren Chr. Mooy. C. Koedam en S. Nieuwenweg gekozen. Leden van de nieuwe kascommis- sie zijn de heren Dekker, Van Soest en v. d. Veen. In het nieuwe seizoen zal met twee elf tallen aan de zomeravondcompetitie deel genomen worden. De voetbalwedstrijd en de jaarlijkse feestavond zullen ook dit jaar voor een liefdadig doel gehouden worden. Erelid J. Jurriëns stelde echter voor dit maal de vereniging zelf te laten profi teren en een busje te kopen, waarmee de spelers naar uitwedstrijden gebracht kunnen worden. De voorzitter was hier tegen Een lid stelde voor, ditmaal het batig saldo van voetbalwedstrijd en feest avond ter beschikking te stellen van astmapatiënten. Dit zal overwogen wor den. Het vierjarig meisje D. C. van Rens- wouw stak woensdagavond plotseling de Dorresteinweg bij haar huis over. Zij werd gegrepen door een auto, be stuurd door C B. Het meisje werd ern stig gewond. Dokter Kuipers verleende eerste hulp en hij liet het kleine slacht offer naar Zonnegloren brengen. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek dat het kind overleden was. Twee patiënten van de W.A.-hoeve te Den Dolder liepen woensdagavond op de Wieksloterweg in de richting van de Biltseweg. Zij werden ingehaald door de bromfietser J. E. R. Deze zag de beide mannen te laat en zij werden aangereden. Dokter Stroband onderzocht hen. De 33-jarige J J. G. was licht gewond, de 51-jarige K. de V. had ogenschijnlijk geen verwondingen. Beide mannen zijn per ziekenauto naar de W.A.-hoeve gebracht. Wat beslist niet waar kon wezen, Van 't begin af is ontkend. Bleek ineens toch wèl te kunnen En werd vreselijk urgent; Maandag wapperde ons dundoek Op de vlagen van de wind. Kranten hadden allermooiste Foto's van een vorstenkind Nog een dag of vier tevoren Klonk door onze radio Géén verloving; onze dochter Zegt het zelf. het is niet zo Doch het duurde nog maar even Of in het Paleis Soestdijk Was men een sportief bejubeld En aanstaande schoonzoon rijk. Gemelijke etherklanten Van de omroep en tee-vee, Wisten plots een koor te vormen. Elk zong zijn partijtje mee; Zondagmiddag ging het niet meer Om een Feyenoord of D O S., Maar wel om 't charmante schrijden En een vorstelijke blos. Doch ons romp-kernkabinetje Was wel eventjes van streek. Maakte genoeg overuren Voor een hele snipperweek; Dat kon de prinses niet deren, Iedereen maakte zich zo druk Zij zoekt slechts in Spaanse armen Haar persoonlijke geluk JAAP MIJDERWIJK. Prins Juan Carlos, ook een Spaanse kroonpretendent en Prinses Sophie hebben met hun 5 weken oude dochtertje een bezoek gebracht aan de grootmoeder van de prins, de Spaanse ex-koningin Eugénie, die te Lausanne woont. De familie op het vliegveld te Gepève. Voor de afdeling Soest van de Neder landse Reisvereniging heeft de heer J. Karstens uit Den Haag een causerie met dia's over Spanje gehouden. Voorzitter J. H. Raven merkte in zijn openingswoord op dat de belangstelling voor Spanje in ons land uiteraard in korte tijd veel groter geworden is. Dr. Karsten toonde prachtige dia's van land en volk. Hij wees op de eenvoud vriendelijkheid en betrouwbaarheid van de bevolking en maakte met de aan wezigen in woord en beeld een rondreis. De fascinerende cultuurrijkdom van de steden werd belicht en achtereenvolgens kreeg men bijzonderheden te zien en te horen van Avila, Madrid, Toledo, Sevilla, Granada, Alicante, Valencia en Barcelona. In maart zal een bijeenkomst van de N R.V. gewijd worden aan de Koninklijke Noord-Zuidhollandse Reddingsmaatschap- PÜ- Het kerkkoor van de Hervomde gemeente te Soest heeft het voornemen de vol gende maand in de Oude Kerk een uitvoering te geven van de Lucaspassie van Maarten Kooy en de Missa Brevis van Benjamin Britten. De Lucaspassie is gecomponeerd door de cantor-organist van de Oude Kerk. Het is de eerste Ne derlandse passiemuziek, waarop de lij densgeschiedenis naar het Lucas-evan- gelie is getoonzet. De uitvoering geschiedt a capella door koor en solisten. Het werk- is tweemaal voor de radio uitgevoerd. Het kreeg een enthousiaste ontvangst. De uitvoering in de Oude Kerk zal de eerste openbare uitvoering zijn. De Missa Brevis van Benjamin Britten is een modern driestemmig werk dat ge componeerd is voor het jongenskoor van St. Paul's Cathedral te Londen. Het Soester Hervormd kinderkoor zal hiervan een uitvoering geven en vermoedelijk is dit de eerste uitvoering in Nederland. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht voor deze uitvoering f 300, subsidie te verlenen. Voor het rijbewijs slaagden de dames C. de Bruyn-v. d. Grind, C. Kuhn en de heren A Kool, L. Vreman, A. Blokzijl, J. van Dalen; B. v. d. Hoef, W Leenards, B Kooy, C. Veldhuizen, J. v. Doorn, P Floor, P Rodenrijs, H. Kok, G. Staal, A. v. d. Vusse. R. Stalenhoef enW. Horns- veld. Zij werden opgeleid door Auto- en Scoo terrijschool Van Buuren, Eikenlaan 1, Soest. Op vrijdag 21 februari komt de vrouwen groep van de V.V.D. Soest-Soesterberg bijeen in het Oranje Hotel. Mej. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra, lid van de tweede kamer, zal spreken over het onderwerp „Consumentenbelan gen". Per 31 januari j.1. is bij de Raiffeisen bank te Soest het totaal der spaargelden de 12.000.000,gepasseerd In ruim 5 jaar zijn de spaargelden ge stegen van 7.000.000,tot 12.000.000, De per 31 december 1963 aan de Raiffei- senbanken toevertrouwde middelen gaan ver boven de vier miljard gulden. De bewoners van het Eerste Heezerlaantje hebben de directeur van gemeentewer ken verzocht maatregelen te nemen om te komen tot verbetering van deze weg. De directeur heeft over deze eventuele verbetering een rapport ingediend. Het is gewenst dat het eerste deel van de weg, waaraan zeven woningen staan, grondig verbeterd wordt, zodat geen ver schil meer zal bestaan tussen dit wegge deelte en de Den Blieklaan en de In- singerstraat. De kosten van deze ver betering worden op 7500,geraamd. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een krediet van 7500,be schikbaar te stellen. 't Was woensdag wel te zien in de Laan straat te Baarn dat er iets bijzonders gaande was. Dat bijzonders was de Boussac mode show die 's middags en 's avonds in 't Stoffenhuis van de heer Ralph Polak werd gehouden. Honderden dames, waaronder ook uit Soest, en enkele heren toonden belang stelling voor dit evenement, dat een unicum is geworden voor Baarn, omdat Stoffenhuis Ralph Polak de eerste zaak in Nederland is waar Boussac zijn mo dellen door mannequins heeft getoond. Eén en ander werd door twee franse en vier nederlandse mannequins met verve en charme gebracht. Zeer veel verscheidenheid zagen we op 't gebied van strand- en vrijetijdskleding. Bij de strand-ensembles vielen de lange witte broeken op door 'n moderne snit. Blouses in vele kleuren en dessins, zowel van badstof als van katoen, completteer- den het geheel Voor de ochtenduren waren er vrolijke imprimé's in prachtige dessins. De japonnen, veelal simpel van lijn, mouwloos en niet te wijde rok. De „robe de jardinage" is grappig; een wikkelrok waaronder een korte broek. Ook de z.g. rok-broek zagen we weer terug. Voor de namiddag waren er snoezige ja ponnen in grote verscheidenheid van prachtige dessins. Ook waren er vlotte pakjes van uni Tengal. De „robe de terrasse" was geestig om te zien, maar is alleen draagbaar in een warm klimaat en dan nog door een slanke vrouw. op het gebied van cocktailjaponnen was er veel moois te zien in een veelheid van dessins. Kleine dessins op mousse line Tergal, lichte stof voor luchtige toi letten, uitstekend geschikt voor plissé's, gestyleerde wilde bloemen, gedrukt op prachtige kwaliteit katoen, verwerkt tot nauw sluitende japonnen met laag rug- décolleté, al of niet met sjaal of stola van dezelfde stof. De avondjaponnen, die getoond werden onder de namen Palays Royal, Opera Comique, Chatelet enz. deden hun naam eer aan. De lange rokken waren enigszins wijd, al of niet met sleepje. De jeugdige ontwerpen hadden een rond décolleté en veelal een hoge taille. De vele applausjes bewezen dat het ge toonde bijzonder in de smaak viel. De toelichting geschiedde door mevr. Ans van Brandenburg, terwijl het geheel mu zikaal werd omlijst door de pianist Ed- die Sanchyz. In gebouw Pr. Bernhardlaan 2, Soestdijk, spreekt woensdagavond ds D. W. Veld kamp, predikant Vrije Evangelische Ge meente te Hilversum, over „Als de laat ste bazuin klinkt". Men zie de advertentie in dit blad. De ren- en tourvereniging Tempo heeft heel wat ritten op haar programma van de komende maanden staan. Zo wordt op 1 maart begonnen met een serie van zes ritten, waaraan leden van Tempo, Soest. De Adelaar, Hilversum; Pedaalrid ders, Amersfoort en de vereniging Amers foort zullen deelnemen. Er wordt gereden op het parcours te Soestdijk op 1, 8 en 22 maart en op 5. 19 en 26 april. Iedere zondag om half elf starten de A-klassers. amateurs, voor 40 km en de B-klassers, nieuwelin gen, voor 30 km, gaan een uur vroeger van start. De C-klassers en D-klassers, de aspiranten A en B starten respectie velijk om negen uur en om half elf voor 15 en 10 km. Er zullen waarschijnlijk ook enige ritten van 10 km voor veteranen vastgesteld worden. Na enige ritten zul len de afstanden verlengd worden. Ten slotte rijden de amateurs dan 60 km, de nieuwelingen 40 km, de A-aspiranten 25 km, terwijl de B-aspiranten en de ve teranen steeds 10 km rijden. De verenigingen St. Willibrord (Utrecht), De Pedaalridders iAmersfoort), Stadion (Utrecht), Jan van Arckel (Gorinchem), De Volharding (Utrecht), De Adelaar (Hilversum), Tempo (Soest) en de ver eniging Amersfoort houden interclubwed- strijden in vijf klassen Er zullen ama teurs, nieuwelingen, veteranen, A- en B-aspiranten starten Op 15 maart wordt op het parcours van de vereniging St. Willibrord in Vleuten gestart, op 12 april op het parcours van de Pedaalndders te Amersfoort, op 3 mei in Utrecht op het industrieterrein, het parcours van de vereniging Stadion, op 14 juni in Gorinchem, op 12 juli in Vreeswijk, op het parcours van de Utrechtse vereniging de Volharding, op 9 augustus te Soest. Dan zal de vereni ging De Adelaar uit Hilversum de ren ners ontvangen, op 13 september opnieuw in Soest met de vereniging Tempo als gastvrouw en tenslotte op 11 oktober in Amersfoort op het parcours van de ver eniging Amersfoort. Op de voorlopige wedstrijdkalender van midden-Nederland staat op 30 april de ronde van Soesterberg genoteerd, op 30 mei het provinciaal kampioenschap lange afstand te Hoogland, op 28 juni de start van de avondvierdaagse te Soest, terwijl de avondvierdaagse te Naarden op 4, 5. 6 en 8 augustus gehouden zal wor den. De avondvierdaagse te Amersfoort wordt ditmaal vroeg gehouden, namelijk op 6, 7, 9 en 10 juli. Baarn zal ook dit jaar geen avondvier daagse hebben. Zondag 16 februari, Expohal, Hilversum: Dames-juniores: BD.C.-Limvio 5 uur. Dames-aspiranten: B.D.C.-U.D. 12.30 uur. Heren-sen.B.H.C. 3-BD.C. 1 1.30 uur. Heren-sen.: B.D.C. 2-B.H.C. 4 1.30 uur. Heren-juniores; B.D.C.-B.H.C. 1 uur. Voor het Uniepraktijkdiploma machine- schrijven slaagden de dames G Herwig, N. Kool. R. Kroon, J. C. Valk. H Ver vat, J. van Wegen en de heren W. Brou wers en F. A. Wijsmuller. Voor het Associatiediploma handelcorres- pondentie Nederlands de dames E. N. En gel, G. J. Th. Schimmel en de heren B. Vonken, K. Huiben. Engels, Duits en Frans resp. de dames S Hamstra, M. v. d. Mey en de heer J. Th. Birkhoff. Praktijkdiploma boekhouden de heer C. v. Nieuwenhuizen. M.B.A. (moderne bedrijfsadministratie) de heren H. Beukers, H. v. Geytenbeek, P. F. Koops en J. A. v. d. Laan. De personeelsleden van paleis Soestdijk. verenigd in de voetbalvereniging Konink lijk Paleis Soestdijk, hebben in het Oran je Hotel de jaarvergadering gehouden en de penningmeester deelde mee dat er een nadelig saldo in kas is. Dat is niets bijzonders en bij heel veel amateur-voetbalverenigingen het geval. Merkwaardig is echter dat tevens mee gedeeld werd dat aan Max Tailleur een bedrag van f 3000,ter hand gesteld zal worden voor zijn anti-reumafonds. En dat terwijl er 'n kastekort van twaalf gulden is. K.P S. is als vereniging uniek in Neder land en als voetbalvereniging zeer ze ker. Terwijl er een kastekort is wordt 3000,aan Max Tailleur geschonken en als hij over enige tijd dit bedrag komt halen dan zal hij ongetwijfeld van ple zier veel moppen tappen. Een kastekort van twaalf gulden, maar toch heeft K P.S. in een kleine 17 jaar al dertigduizend gulden voor liefdadige doeleinden beschikbaar gesteld Niet uit de kas van de vereniging, maar door het organiseren van wedstrijden en feest avonden die grote belangstelling trekken. Wedstrijden van prof-clubs, die een oogje dicht doen wat de betaling betreft om dat K.P.S met zoveel succes filantropie bedrijft en feestavonden met artiesten die hetzelfde doen omdat zij het prettig vin den hun aandeel te leveren in de po gingen van K.P.S. het lot van de naaste te verlichten door schenkingen. Tijdens de laatste jaarvergadering stelde een lid voor de opbrengst van de voet balwedstrijd en van de feestavond dit maal ter beschikking te stellen van de vereniging, die een busje voor het vervoer van de spelers naar uitwedstrijden heel goed gebruiken kan. „Nee", zei de voorzitter, want EP S. is een unieke vereniging met een kastekort en een lijstje van schenkingen dat steeds aangroeit. KANTMAN. Het A-team van de korfbalvereniging De Meteoren speelt zondagmiddag, om drie uur, in Maarn tegen S.V.M.M. A. Meteoren 1 speelt zondag, om 2 uur, in Utrecht tegen Vogel 4. Het team wordt gevormd door de dames Annedies Schil der, Trees van Dijk, Truus van Dijk, Gré van 't Klooster, Riet van Drie en Henny Hop-van Dijk en de heren R. Kemler sr., R. Kemler jr., K. van Rouwendaal, H. de Jong, W. Wamsteeker en D. Maris. Het eerste team speelt in het micro-korf- baltournooi tegen Welgelegen 1. Deze wedstrijd wordt hedenavond om negen uur in de Beatrixhal gespeeld. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de direk- tie van Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V., Wassenaarseweg 80 te 's-Gravenhage, om verguning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een benzine-autogas- olie-installatie bij het perceel Laanstraat 2. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 4517-4518-4554-4835 en 4923 allen ged. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 3 maart a.s., des voormiddags 10.30 uur. in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest. 14 februari 1964. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ms „Pr. Margriet" 19 '2. Argentinië: ms „Yapeyu" 18/2. Australië: ms „Themis" 17/2. Brazilië: ms „Eemland" 16/2 en ms „Cap San Antonio" 19/2. Canada: ms „Pr. W. G. Frederik" 18/2 en ms „Pr. Margriet" 19/2. Chili: t-s „Hoechst" 16/2. Ned. Antillen: ms „Helicon" 19/2. Suriname: ms „Oranjestad" 19/2. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika ms „Stirling Castle" 16/2 en ss „Riouw" 19/2. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

Soester Courant | 1964 | | pagina 1